Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş
  • dil öğrenme

MIT Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Hakkında

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Hakkında Bilgiler

Yurtdışında eğitim almak isteyen her kesimden öğrenci için Massachusetts Teknoloji Enstitüsü ilgi çekidir. Bu enstitü hakkında bilgiler bu öğrenciler tarafından araştırılmaktadır. Global Vizyon olarak bu enstitü hakkındaki soru işaretlerini gidermeye ve ülkenin yaşama standartları, konumu ve eğitimi hakkında bilgiler aktarıyoruz. Bu bilgi aktarımına üniversiteyi tanıyarak başlamakta fayda vardır.  Üniversite Cambridge’de 1861 yılında kurulmuştur. 1865 yılında ise ilk öğrencilerini kabul etmeye başlamıştır. Kurulduğu günden itibaren yaptığı tüm çalışmalarda daha iyi olmayı hedeflemektedir. Yaptığı çalışmalar nedeniyle bugün dünya çapında bir marka haline gelmiştir.

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü bugünkü başarısını bilim, teknoloji ve mühendislik alanındaki çalışmalarına borçludur. Bu çalışmalarını yaparken yeni öğretim tesisleri, çağdaş araştırma laboratuvarlara onlara katkı sağlamıştır. İlgili Enstitü toplam 34 akademik bölümden oluşmaktadır. Enstitüye bağlı edebiyat, sanat ve sosyal bilimler fakültesi, mimarlık ve planlama fakültesi, Alfred P. Sloan İşletme Fakültesi ve Whitaker Sağlık bilimleri ve teknoloji koleji yer almaktadır.

 Enstitüye 100 den fazla ülkeden başvuru kabul edilmektedir. Toplam başvuru sayısı 5000’den fazla olmaktadır. Başvurular arasından her yıl belirlenen kontenjana göre öğrenci kabul edilmektedir. Kabul edilen öğrenci sayısı en az 200 olmaktadır. Bu enstitünün başvuru koşulları oldukça zorlayıcıdır. İngilizce düzeyinin yeterliliği ön kriter olmakla beraber, yapılan sosyal ve bilimsel çalışmaların neler olduğuna dair kompozisyonlar talep edilmektedir. Kompozisyonlar ve mülakat sonrası bir değerlendirme raporu hazırlanmaktadır. Türkiye’den her yıl 2 öğrenci Massachusetts Teknoloji Enstitüsü tarafından kabul edilmektedir.

Araştırma fırsatlarının çeşitli olması ve uluslararası mecralarda pek çok bilim dalında adını duyurmuş olan Massachusetts Teknoloji Enstitüsü QS ve Times Higher Educatin gibi dünya sıralama listelerinde birincilik almıştır. Özellikle mühendislik ve teknoloji alanlarında çok sayıda birincilik kazanmış ender üniversiteler arasında yer almaktadır. 

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Ünlü Mezunları

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT), bilimsel ve teknoloji araştırmalarıyla ünlü bir enstitü okulu ve bununla beraber kayıtlı öğrenci sayısı 11.520’dir. QS Dünya Üniversite Sıralamasına göre MIT, dünyanın en yüksek düzeyde en iyi okulu olarak kabul edilir. ABD’de sınırları içerisinde ki en iyi üniversitelerden olurken QS Global Dünya Üniversite Sıralaması 2021’de de 1. sırada yer almaktadır. Hal böyleyken Global vizyon olarak dünya üzerinde dikkati üzerinden bir an bile ayırmayan üniversitenin ünlü mezunlarını da yakın markaja alalım istedik. Kısa bir liste ile başlayalım mı?

Üniversitesnin ünlü mezunları arasında yer alan ilk isim Hintli bilgisayar bilimci Pranay Mistry Samsung’un Araştırma Direktörü ve Küresel Başkan Yardımcısı’dır. MIT Medya Laboratuvarı’nda doktora yaparken SixthSence isimli çalışmasını sürdürmüştür. Hugh Herr’de bu üniversitenin mezunlarındandır. 2011 yılında Biyonik Çağ’ın lideri unvanı Hugh Herr’e Onu Time Dergisi tarafından verilmiştir. Herr laboratuvarın Biyomekatronik araştırma grubu lideridir. Yine kuantum çalışmaları nedeniyle 1965’de Nobel Fizik Ödülü alan Richard Feynman’da Massachusetts Teknoloji Enstitüsü mezunlarındadır ve çalışmaları bu enstitü bünyesinden gerçekleştirmiştir.

Dünya devlet adamlarının listede ki önemi elbette yadsınamaz. İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu, Apollo 11 astronotu Buzz Aldrin, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Kofi Annan ve onu izleyen General Motors CEO’su Alfred P. Sloan listede ki ünlüler kervanına katılanlardan yalnızca bir kısmı. Üniversitenin zorlu eğitim periyodunu üstün başarılarla tamamlayan Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Ünlü Mezunları, bugün tüm öğrencilere motive sağlamaya devam ediyor.

Sizde bu eşsiz deneyimi yaşamaya hazır mısınız?

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Giriş Koşulları ve Var Olan Burs Fırsatları

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Başvuru Şartları ve Burs Olanakları açısından dünyanın en esnek ve geniş yelpazeye sahip üniversitelerinden olsa da bünyesinde eğitim almak ne yazık ki sanıldığı kadar kolay olmadığından, her öğrenciyi adeta titizlikle seçiyorlar. Peki, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Başvuru Şartları ve Burs Olanakları nedir? Diyecek olursanız Global vizyon olarak sizler için tüm detayları her bir harfine kadar araştırarak kaleme aldık.

Çoğu üniversitede olduğu gibi Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nde de akademik yeterlilik çok önemlidir. Başvuran adaylardan SAT ve/veya ACT sınavlarından başarılı olmaları istenmektedir. Bu sınavların yanı sıra İngilizce yeterliliğini belgelendirmeleri için TOEFL sınavından başarılı olduklarına dair de belge talep edilmektedir.  

Ayrıca üniversite de burs alarak eğitim görmek çok önemli. Nedeni ise, yıllık eğitim ücreti 53.000$ iken, yemek ve sosyal masraflarla birlikte bir öğrencinin yıllık masrafı 75.000$ civarına yükselebiliyor. En yaygın burs, mali yardım türü olan çünkü bu burs geri ödeme gerektirmeyen bir hibe olduğu için, lisans öğrencilerinin %70’ine yakın bir oranı Massachusetts Teknoloji Enstitüsü bursundan yararlanmaktadır.
Ayrıca aile geliri yıllık bazda 90,000 $’dan daha düşük olan öğrenciler için öğrenim ücretinden muaf olmalarına eğitim katılım sağlamalarına izin verilmektedir.

Bünyesine katacağı öğrencilerden farklı özellikler arayışına giren üniversite, çevresini daha iyi hale getirmek için fikirleri ve hevesleri olan adayları bekliyor. Öğrencisinin yeni bilgiler kazanmasını sağlamak ve sosyal sorumluluk gönüllüsü olarak çalışmasına tanıklık etmek dünyayı iyi hale getirmenin yolundan biri fikri ile ilerlerken, iş birliğine ve disiplinler arası çalışmalara açık olmaya yatkın öğrenciler ile yol haritası belirliyorlar.

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Bölümleri Hakkında Ne Biliyoruz?

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Bölümleri Hakkında Ne Biliyoruz? Sorusunu siz yöneltmeden Global Vizyon olarak tüm bölümler ve detayları hakkında sizlere bilgilendirme sağlamak isteriz. Enstitü 5 fakülte içerisinde yer almaktadır. 26 bölümü vardır ve bu bölümler lisans ve yüksek lisans olarak sınıflandırılmaktadır.

Sayısız başarıya imza atan enstitü, mühendislik alanında dünyanın en iyi okullarından biriyken; nükleer bilim, havacılık ve bilgisayar bilimi gibi çoğu programları uluslararası geçerliliğe sahip. Massachusetts Teknoloji Enstitüsü kız öğrencilerine yönelik olarak WTP yanı Kadın Teknoloji Programı kayıtlarına 2017 yılında başlamıştır. Bu program lise mezunu kız öğrencilere yönelik  2018 yılında uygulanacak 4 haftalık yaz okulları şeklinde olacak şekilde hedeflenmiştir. Bu çalışma günümüzde 17’e çıkarılmıştır. Enstitü bununla kadın girişimciliğinin ve eğitiminin öncüsü olmuştur.

Enstitü 2022 döneminde de aynı eğitim algısı ile eğitim vermeye devam ediyor. Eğitimler Mühendislik Okulu’nda ve Edebiyat, Sanat ve Sosyal Bilimleri Okulu, Sağlık Bilimler ve Teknoloji Koleji ve İşletme Okulu’nda yürütülmektedir. Buna ek olarak enstitüde Biyoloji, Beyin ve Algılama Bilimleri, Atmosfer ve Gezegen Bilimleri – Jeoloji bölümleri eğitimleri Fizik Doğa Bilimleri Okulundan soruluyor.

 

 

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım