Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş
  • yurtdışı eğitim

Niyet Mektubu ve Referans Mektubu Arasındaki Fark Nedir?

Niyet Mektubu ve Referans Mektubu Arasındaki Fark Nedir?

Öğrenciler, yurt dışında lisans veya yüksek lisans eğitimi kararı aldıktan sonra okulların kendilerinden talep ettiği belgeleri toplamaya başlıyor. Bu süreçte en çok karıştırdıkları belgelerin başında niyet mektubu ve referans mektubu geliyor. Kısaca özetlemek gerekirse, niyet mektupları öğrencinin programa katılma isteğinin ardındaki motivasyonunu, referans mektupları ise ilgili kişilerin öğrencinin programa neden katılması gerektiği konusundaki tavsiyelerini barındırıyor.  

Niyet mektubu nedir?

Yurt dışında lisans, yüksek lisans, doktora, burs ve değişim programlarına başvuran öğrenciler genellikle niyet mektubu talebiyle karşılaşıyor. Niyet mektubu, öğrencinin hedeflediği üniversite için spesifik alandaki çalışmalarını, mesleki yeterliliğini ve amacını ortaya koyduğu resmi doküman olarak biliniyor. Mektubun birincil amacı, eğitime başlamak isteyen öğrencinin üniversite ve programla uyumunu anlamak. Bu nedenle “Motivasyon Mektubu” olarak da adlandırılan niyet mektuplarında öğrencilerin, okula neden uygun olduklarını ayrıntılı bir şekilde anlatmaları gerekiyor.

Niyet mektubu yazarken nelere dikkat etmek gerekiyor?

1. Öncelikle öğrencinin kurumun kendisinden ne istediğine dikkat etmesi gerekiyor. Çoğu kurum yanıtlanmasını istediği soruları listeliyor. Genellikle bu sorular şu şekilde oluyor:

- Öğrencinin eğitim hayatı,

- Öğrencinin akademik geçmişi, aldığı eğitimler, iş tecrübeleri,

- Öğrencinin başvurduğu program ile uyumu,

- Öğrencinin yurt dışında eğitim almak istemesinin nedenleri, neden o ülkeyi ve okulu seçtiği,

- Öğrencinin eğitim sonrası planları ve başvurduğu programın bu planlara olan katkısı. 

2. Öğrencinin, kayıt olmak istediği üniversiteyi ve programı dikkatlice araştırması gerekiyor. Özellikle üniversitenin tarihini ve misyonunu bilmek, öğrencinin neden uyumlu olduğunu göstermesi açısından önem teşkil ediyor.

3. Öğrencinin sahip olduğu akademik becerileri ve deneyimleri doğru aktarması önemli. Öğrencinin kariyer planını, katılacağı programın kariyer planını nasıl etkileyeceğini, programın becerileriyle ve önceki deneyimleriyle nasıl örtüştüğünü göstermesi gerekiyor.

4. Öğrencinin başarılı niyet mektup örneklerini incelemesi ona fayda sağlıyor. Niyet mektuplarının kesinlikle özgün olması ve asla kopya edilmemiş olması lazım. Ancak öğrenciler, başarılı örnekleri referans alarak kendi mektuplarını güçlendirebiliyor.

Referans mektubu nedir?

Tavsiye mektubu olarak da bilinen referans mektubunda öğrenciler; danışmanlarından, ders aldıkları eğitmenlerinden, çalışma arkadaşlarından akademik başarıları, kültürel ve sosyal deneyimleri üzerine bilgi veren tavsiye yazısı istiyor.

Referans mektubunun içeriği, eğitim kurumlarına göre değişiklik gösteriyor. Bazı üniversiteler sadece öğrencinin akademik geçmişi, deneyimleri ve başarılarıyla ilgilenirken; bazıları ise öğrencinin çalışmış olduğu kurumlardan da referans mektubu talep edebiliyor.

Referans mektubu yazarken nelere dikkat etmek gerekiyor?

Konusunda uzman kişinin yazdığı içten, detaylı ve düzenli yazılmış referans mektupları fark yaratıyor. Bu nedenle öğrencilerin, referans mektubunu yazacak kişiler bulması gerekiyor. Referans mektupları asla aceleye getirilmiş bir şekilde yazılmamalı.

Öğrencinin, referans mektubu yazmasını istediği kişiye, katılmayı planladığı üniversite ve program hakkında detaylı bilgi vermesi önemli. Bu sayede referans mektubunu yazacak kişi, öğrencinin neden programa uyumlu olduğu konusunda daha güçlü bir yazı kaleme alabiliyor.

Güçlü bir referans mektubunun en önemli özellikleri ise kısa, net ve konuya odaklanmış olması. Referans mektubunu yazacak kişinin öğrencinin özgeçmişine değil, becerilerine odaklanması gerekiyor. Ve en önemlisi referans mektuplarının, öğrencinin üniversiteye sağlayacağı benzersiz katkılarını göstermesi gerekiyor. 


Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım