Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş
  • Öğrenci Yaşamı

Yurt Dışında Üniversite Okumak İçin Yapılması Gerekenler

Yurt Dışında Üniversite Okumak İçin Yapılması Gerekenler

Yurt dışında üniversite okumanın; yeni insanlarla tanışmak, yabancı dili geliştirmek, farklı kültürleri tanımak, değişik yerleri görmek, özgüven kazanmak, CV güçlendirmek ve iş ağını geliştirmek gibi inanılmaz avantajları bulunuyor. Ancak öğrencinin bu süreci doğru yönetebilmesi için öncelikle ne istediğini bilmesi gerekiyor. Üniversite seçimini etkileyen faktörleri sizin için sıraladık:

Ülke seçimi

Öğrencinin hangi ülkede eğitim almak istediğine karar verme süreci kolay olmayabilir. Bu noktada öğrencinin göz önünde bulundurması gereken unsurlar:

- Ülkenin eğitim ve yaşam maliyetleri

- Ülkenin öğrencinin yaşam tarzına uyumu

- Öğrencinin lisans, yüksek lisans, kariyer planları

- Ülkenin eğitim sonrası staj ve iş imkanları

- Ülkenin genel güvenliğinin durumu

Yurt dışında üniversite okumak isteyen öğrencilerin en çok tercih ettiği ülkelerin başında; Amerika, İngiltere, Kanada, Avustralya, Almanya ve İrlanda geliyor. Güvenliği ve yaşam kalitesini önceleyen öğrenciler daha çok Kanada ve Avustralya’yı seçerken, ekonomik maliyetleri düşünen öğrenciler son yıllarda genellikle İrlanda ve Almanya’yı seçiyor. 

Bölüm seçimi

Yurt dışında okumak isteyen öğrencilerin en çok zorlandığı konuların başında ise bölüm seçimi geliyor. Bölüm seçerken ülkenin eğitim sistemi, öğrencinin yabancı dil seviyesi, eğitim sonrası staj ve iş imkanları, gelir olanakları gibi unsurlar önem kazanıyor. Öğrencinin seçtiği bölüm, gideceği ülkeyi de etkileyebiliyor. Örneğin; mühendislik okumak isteyen öğrenciler daha çok Almanya’yı, hukuk düşünenler İngiltere’yi, bilgisayar bilimi okumak isteyenler Amerika’yı, tıp okumak isteyenler Macaristan ve Polonya üniversitelerini tercih ediyor.

Eğitim süresi

Yurt dışında üniversite okumayı planlayan öğrencilerin dikkat ettiği ögelerden bir diğer ise eğitimin ne kadar sürdüğü. Örneğin İngiltere’de lisans eğitimleri genelde 3 yıl, Amerika’da ise 4 yıl sürüyor. Eğitim süreleri, öğrencinin katılmak istediği programa göre de değişiklik gösteriyor. Mühendislik gibi bölümler genellikle 4 yıl sürerken, tıp eğitimi 6 yıl sürüyor.

Eğitim süresini etkileyen bir diğer faktör ise öğrencinin eğitim alacağı dil yeterliliği. Dil seviyesi yeterli olmayan öğrenciler hazırlık okuyacaklarından dolayı toplam eğitim süresi artıyor.

Okulun lokasyonu ve yabancı öğrencilere sağladığı olanaklar

Seçilen ülke kadar; üniversitenin bulunduğu şehir, şehrin sosyal olanakları, staj ve iş imkanları, kampüsünün genişliği, içinde bulundurduğu araştırma merkezleri, kütüphaneler, müzeler, öğrenci grupları da önemli. Katıldığı programa uygun bir şehirdeki üniversiteyi seçen öğrencilerin önünde daha güçlü kariyer fırsatları oluyor. Örneğin, teknoloji devlerinin bulunduğu bir bölgede bilgisayar bilimleri okuyan öğrenciler daha çok avantaj sağlıyor.

Okulun yurt dışından gelen öğrencilere sağladığı olanaklar da önemli bir seçim kriteri olabiliyor. Bazı üniversiteler uluslararası öğrencilerin yerleşmesine, oryantasyonuna ve diğer öğrencilerle kaynaşmasına yardımcı oluyor.

Başvuru koşulları

Öğrencinin başvuru koşulları; programa, okula, hatta ülkeye göre değişiklik gösteriyor. Genel olarak istenilen belgeler; öğrenci başvuru formu, lise diploması veya mezuniyet belgesi, transkript, kimlik kartı fotokopisi, akademik referanslar, niyet mektubu ve CV olsa da bazı programlar IELTS, TOEFL ve SAT gibi sınavların sonuç belgelerini de isteyebiliyor.


Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım