Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş
 • Tavsiye

Kanada Devlet Kolejleri Bölümleri ve Fiyatları

Kanada Devlet Koleji Bölümleri ve Fiyatları

Kanada devlet kolejleri, yurt dışından gelen öğrencilerin en çok tercih ettiği eğitim programlarına ev sahipliği yapıyor. Öğrenciler, Kanada devlet kolejlerinde 2 yıllık diploma programlarına veya 1 yıllık sertifika programlarına katılabiliyor. Kanada’da devlet kolejinde lisans eğitimi alacak öğrenciler, 1 yıllık yüksek lisans programına dahil olduklarında, öğrencilikleri esnasında yarı zamanlı, eğitimin sonunda ise 1 yıl tam zamanlı çalışma hakkı elde ediyor. Öğrenciler eğer 2 yıllık yüksek lisans diploma programına katılırsa, eğitimleri boyunca yarı zamanlı ve eğitimlerinden sonra 3 yıl tam zamanlı çalışma hakkı kazanıyor. Kanada devlet kolejlerindeki diploma programlarına katılmanın en önemli avantajlarından biri, mezun olan öğrencilere Kanada göçmenlik başvuru hakkı verilmesi.

Öğrencilerin Kanada’da diploma programlarına katılabilecekleri devlet kolejleri arasında; Lambton College, Georgian College, Seneca College, Humber College, George Brown College, Centennial College, Conetoga College, Langara College, Sheridan College, Fanshawe Colle ve Niagara College bulunuyor.

Öğrencilerin Kanada devlet koleji eğitimine katılması için İngilizce yeterliliğinin olması gerekiyor. Kanada’da Work and Study programına katılmak isteyen öğrenciler, Toronto bölgesinin en ünlü devlet kolejlerinden biri olan Georgian College’a ILAC kapsamında katılabiliyor. Georgia @ILAC Toronto programlarına doğrudan katılmak isteyen öğrencilerin, eğer lise ve 2 yıllık üniversite mezunuysa 6.0 IELTS puanı veya dengi, 4 yıllık üniversite mezunu ise 6.5 IELTS puanı ve dengi puan almaları gerekiyor. İngilizce yeterliliği; resmi IELTS, TOEFL, IBT, PTE, Duolingo sınav sonuçlarıyla belgelenebileceği gibi, ILAC ve Georgian College’ın İngilizce sözlü ve yazılı testleriyle de belgelenebiliyor.

Eğer öğrencinin İngilizce seviyesi IELTS 5.5 civarında çıkarsa, şartlı kabul alarak 12 hafta süren ILAC Online veya Toronto’daki İngilizce kurslarından eğitim alabiliyor. ILAC College, öğrenci ister online eğitimi ister Toronto dil okulunu seçsin, 3570 CAD tutan İngilizce programının ücretini karşılıyor.

Öğrencinin İngilizce seviyesi IELTS 4.5 civarında çıksa bile Georgian @ILAC Toronto programlarına şartlı katılabiliyor. Bu durumda öğrencinin 24 haftalık İngilizce kursuna kayıt yaptırması gerekiyor. ILAC, bu eğitimin 12 haftasını yine ücretsiz veriyor, yani öğrenci 6630 CAD değerindeki eğitimi yalnızca 3570 CAD’e alabiliyor.

ILAC College çalışmalı co-op programlarına katılmak isteyen öğrencilerin Kanada Vizesi alması için de bazı şartları yerine getirmesi gerekiyor:

 • Öğrencinin en az liseden veya 2 yıllık bir okuldan yeni mezun olması isteniyor. Eğer öğrenci 4 yıllık bir üniversiteden mezunsa şansı artıyor. Öğrencinin Türkiye’de bir kariyeri veya iyi bir kariyer planının olması ve buna uygun programları seçmesi bekleniyor.

 • Öğrencinin, 24 haftalık İngilizce kursu için banka hesabında en az 18000 CAD, 2 yıllık ILAC co-op programları için en az 28000 CAD, 2 yıllık diploma programları içinse en az 38000 CAD göstermesi gerekiyor.

Kanada’da devlet kolejleri genellikle Eylül ayında başlıyor. Ancak birçok kolej, Eylül ayına ek olarak Ocak ve Mayıs aylarında da başlama imkanı sunuyor. 

Kanada devlet kolejlerinin bölüm ve fiyatları

Hem uygun fiyatlı olması hem de göçmenlik başvuru hakkı tanıdığı için Kanada’da en çok rağbet gören okulların başında, devlet kolejleri geliyor. Öğrenciler devlet kolejlerinde lisans, yüksek lisans ve master programına katılabiliyor. Kanada devlet kolejlerinde eğitim programlarının ücreti yıllık 14000 CAD ile 26000 CAD arasında değişiyor. Öğrencilerin Kanada’da diploma programlarına katılabilecekleri devlet kolejleri arasında; Lambton College, Georgian College, Seneca College, Humber College, George Brown College, Centennial College, Conetoga College, Langara College, Sheridan College, Fanshawe College ve Niagara College bulunuyor. 

Kanada devlet kolejlerinde sertifika diploma programlarına katılan öğrencilerin en çok seçtiği bölümlerin başında turizm ve otelcilik, sağlık, yazılım, insan kaynakları, pazarlama, ekonomi, dış ticaret, iletişim, dijital pazarlama geliyor. Maaşlı staj programına katılan öğrenciler, saatte ortalama 20 dolar kazanıyor.

Kanada’da devlet kolejlerinde co-op programlarına katılan öğrenciler teorik eğitimleri boyunca yarı zamanlı yani haftada 20 saat, co-op döneminde ise tam zamanlı yani haftada 40 saat çalışma fırsatı elde ediyor.

Bölüm ve fiyatlar ise şu şekilde; 

 • Lambton College - Business Management - International Business / 1 Yıl: 14052 CAD

 • Lambton College - Financial Planning & Wealth Management / 1 Yıl: 14912 CAD

 • Lambton College - Marketing Management - Professional Sales / 1 Yıl: 16000 CAD

 • Lambton College - Enterprise Project Management / 1 Yıl: 16351 CAD

 • Lambton College - Computer Software & Database Development / 1 Yıl: 17300 CAD

 • Lambton College - Mobile Application Design & Development / 1 Yıl: 16762 CAD

 • Lambton College- Cloud Computing for Big Data / 1 Yıl: 17300 CAD

 • Lambton College - Wireless Networking / 1 Yıl: 17300 CAD

 • Lambton College - Quality Engineering Management / 1 Yıl: 17425 CAD

 • Lambton College - Chemical Laboratory Analysis / 1 Yıl: 17000 CAD

 • Lambton College - Food Safety & Quality Assurance Management / 1 Yıl: 17000 CAD

 • Lambton College - Occupational Health & Safety Management / 1 Yıl: 16052 CAD

 • Georgian College - Global Business Management / 1 Yıl: 16000 CAD

 • Georgian College - Project Management / 1 Yıl: 16000 CAD

 • Georgian College - Artificial Intelligence - Architecture Design and Implementation / 1 Yıl: 16000 CAD

 • Georgian College - Big Data Analytics / 1 Yıl: 16986 CAD

 • Georgian College - Information Systems Security / 1 Yıl: 18045 CAD

 • Georgian College - Mobile Application Development / 1 Yıl: 18082 CAD

 • Georgian College - Research Analyst / 1 Yıl: 16000 CAD

 • Georgian College - Kitchen and Bath Design / 1 Yıl: 16000 CAD

 • Georgian College - Event Management / 1 Yıl: 16000 CAD

 • Georgian College - Food and Nutrition Management / 1 Yıl: 16000 CAD

 • Seneca College - Brand Management / 1 Yıl: 16000 CAD

 • Seneca College - Event Marketing - Sports Entertainment Arts / 1 Yıl: 16000 CAD

 • Seneca College - Human Resources Management / 1 Yıl: 16000 CAD

 • Seneca College - Supply Chain Management - Global Logistics / 1 Yıl: 16000 CAD

 • Seneca College - 3D Animation / 1 Yıl: 16000 CAD

 • Seneca College - Visual Effects for Film & Television / 1 Yıl: 16000 CAD

 • Seneca College - Early Childhood Education - Resource Consulting / 1 Yıl: 16000 CAD

 • Seneca College - Project Management - Environmental / 1 Yıl: 16000 CAD

 • Seneca College - Cybersecurity & Threat Management / 1 Yıl: 16000 CAD

 • Seneca College - Database Application Developer / 1 Yıl: 16000 CAD

 • Seneca College - Professional Accounting Practice / 1 Yıl: 16000 CAD

 • Seneca College - Fraud Examination & Forensic Accounting / 1 Yıl: 16000 CAD

 • Humber College - Advertising - Media Management / 1 Yıl: 16328 CAD

 • Humber College - Cloud Computing / 1 Yıl: 19108 CAD

 • Humber College - Web Development / 1 Yıl: 19108 CAD

 • Humber College - Entrepreneurial Enterprise Business Management / 1 Yıl: 16328 CAD

 • Humber College - Event Management / 1 Yıl: 16328 CAD

 • Humber College - Fashion Management / 1 Yıl: 16328 CAD

 • Humber College - Financial Planning / 1 Yıl: 16328 CAD

 • Humber College - Project Management / 1 Yıl: 16328 CAD

 • Humber College - Information Technology Solutions / 1 Yıl: 19158 CAD

 • Humber College - Sport Business Management / 1 Yıl: 15775 CAD

 • Humber College - Supply Chain Management / 1 Yıl: 16328 CAD

 • George Brown College - Cyber Security / 1 Yıl: 16000 CAD

 • George Brown College - Interactive Media Management / 1 Yıl: 16000 CAD

 • George Brown College - Visual Effects / 1 Yıl: 16000 CAD

 • George Brown College - Financial Planning / 1 Yıl: 16000 CAD

 • George Brown College - International Business Management / 1 Yıl: 16000 CAD

 • George Brown College - Project Management / 1 Yıl: 16000 CAD

 • George Brown College - Digital Media Marketing / 1 Yıl: 16000 CAD

 • George Brown College - Construction Management / 1 Yıl: 16000 CAD

 • George Brown College - Autism and Behavioural Science / 1 Yıl: 16000 CAD

 • George Brown College - Strategic Relationship Marketing / 1 Yıl: 16000 CAD

 • Centennial College - Advertising - Media Management / 1 Yıl: 17000 CAD

 • Centennial College - Arts Management / 1 Yıl: 17000 CAD

 • Centennial College - Construction Project Management / 1 Yıl: 17000 CAD

 • Centennial College - Event Management / 1 Yıl: 17000 CAD

 • Centennial College - Food Media / 1 Yıl: 17000 CAD

 • Centennial College - Global Business Management / 1 Yıl: 17000 CAD

 • Centennial College - Mobile Applications Development / 1 Yıl: 17000 CAD

 • Centennial College - Paralegal / 1 Yıl: 17000 CAD

 • Centennial College - Television & Film - Business / 1 Yıl: 17000 CAD

 • Centennial College - Communications - Professional Writing / 1 Yıl: 17000 CAD

 • Conestoga College - Big Data Solution Architecture / 1 Yıl: 15226 CAD

 • Conestoga College - Business Development and Sales / 1 Yıl: 15767 CAD

 • Conestoga College - 3D Computer Animation / 1 Yıl: 15396 CAD

 • Conestoga College - Software Quality Assurance and Test Engineering / 1 Yıl: 15226 CAD

 • Conestoga College - Construction Management / 1 Yıl: 16105 CAD

 • Conestoga College - Event Management / 1 Yıl: 15676 CAD

 • Conestoga College - Global Business Management / 1Yıl: 16264 CAD

 • Conestoga College - Project Management / 1 Yıl: 15854

 • Conestoga College - Robotics and Industrial Automation / 2 Yıl: 16633 CAD

 • Conestoga College - Supply Chain Management - Global / 1 Yıl: 16136 CAD

 • Conestoga College - Applied Energy Management / 2 Yıl: 16000 CAD

 • Langara College - Web and Mobile App Design and Development / 2 Yıl: 15750 CAD

 • Langara College - Data Analytics / 2 Yıl: 13865 CAD

 • Langara College - Marketing Management / 2 Yıl: 15000 CAD

 • Langara College - Accounting / 2 Yıl: 15126 CAD

 • Sheridan College - Advertising - Account Management / 1 Yıl: 20216 CAD

 • Sheridan College - Business Analysis and Process Management / 1 Yıl: 20000 CAD

 • Sheridan College - Digital Product Design / 1 Yıl: 25351 CAD

 • Sheridan College - Game Development - Advanced Programming / 1 Yıl: 26977 CAD

 • Sheridan College - Game Level Design / 1 Yıl: 24727 CAD

 • Sheridan College - Teaching English to Speakers of Other Languages (TESOL) / 1 Yıl: 17169 CAD

 • Fanshawe College - 3D Animation and Character Design / 1 Yıl: 15192 CAD

 • Fanshawe College - Construction Project Management / 1 Yıl: 15192 CAD

 • Fanshawe College - Digital Communication Management / 1 Yıl: 15192 CAD

 • Fanshawe College - Network and Security Architecture / 1 Yıl: 14467 CAD

 • Fanshawe College - Sport and Event Marketing / 1 Yıl: 15192 CAD 

 • Fanshawe College - Applied Aerospace Manufacturing / 1 Yıl: 15192 CAD

 • Niagara College - Beverage Business Management / 1 Yıl: 14750 CAD

 • Niagara College - Hospitality and Tourism Management / 1 Yıl: 14750 CAD

 • Niagara College - Event Management / 1 Yıl: 14750 CAD

Kanada Devlet Kolejlerine Kimler Gidebilir?

Kanada devlet kolejlerinde farklı alanlarda ileri düzey eğitim ve sertifika almak isteyen öğrencilerin, en az lise mezunu olması bekleniyor. Kanada devleti tarafından finanse edilen Kanada devlet kolejleri; yurt dışından gelen öğrencilere diploma, sertifika, ileri diploma ve lisansüstü sertifika edinme hakkı tanıyor. Devlet kolejleri, üniversitelerle iş birliği yaparak öğrencilere 4 yıllık Kanada lisans programlarına katılma ve staj imkanı da sunuyor.

Kanada devlet koleji programlarına katılmak isteyen öğrencilerin, İngilizce yeterliliklerini kanıtlaması gerekiyor. Programdan programa istenilen minimum İngilizce seviyesi değişse de genellikle 6.0 IELTS puanı bekleniyor.

Bazı devlet kolejlerinin İngilizce yeterlilik istekleri ise şöyle:

 • Lambton College: IELTS 6.5 (her banttan en az 6.0) / TOEFL IBT 92 (her banttan en az 22)

 • Georgian College: IELTS 6.5 / TOEFL IBT 79 (writing ve speaking en az 22)

 • Seneca College: IELTS 6.0 (her banttan en az 5.5), IELTS 6.5 (her banttan en az 6.0) / TOEFL IBT 80 (her banttan en az 20), TOEFL IBT 88 (her banttan en az 22)

 • Humber College: IELTS 6.5 / TOEFL IBT 88

 • George Brown College: IELTS 6.5 (her banttan en az 6.0) / TOEFL IBT 92 (her banttan en az 22)

 • Centennial College: IELTS 6.5 (her banttan en az 6.0) / TOEFL IBT 88 (her banttan en az 22)

Kanada’da hem çalışıp hem okumak için devlet kolejlerinde yüksek lisans yapan öğrenciler; 1 yıllık programa katıldıklarında, eğitim boyunca yarı zamanlı, eğitim sonunda ise 1 yıl tam zamanlı çalışma hakkı kazanıyor. 2 yıllık yüksek lisans diploma programına katılan öğrenciler ise eğitimleri boyunca yarı zamanlı ve eğitimlerinden sonra ise 3 yıl tam zamanlı çalışma hakkını elde ediyor.

Kanada devlet kolejlerine katılmak için herhangi bir yaş sınırı bulunmuyor. Öğrencinin en az lise mezunu olması yetiyor. Gereken belgeler ise, pasaport, öğrenci vizesi, lise ve üniversite döküm belgesi, lise ve üniversite diploması, İngilizce dil yeterliliği belgesi, referans, niyet mektubu ve başvuru ücreti.

Kanada devlet kolejlerinde okuyan uluslararası öğrencilerin en çok eğitim aldıkları bölümlerin başında; iletişim, işletme, bilgisayar, muhasebe, finans, dijital medya, sağlık hizmetleri, moda tasarımı, mühendislikler, sosyal hizmetler ve çevre bilimleri geliyor.

Kanada devlet kolejleri ile özel kolejler arasında bazı farklar bulunuyor:

 • Kanada devlet kolejleri, özel kolejlere göre daha düşük eğitim ücreti istiyor.

 • Kanada devlet kolejleri, özel kolejlere göre daha fazla öğrenciye eğitim veriyor.

 • Kanada devlet kolejleri, eğitim programlarını daha uzun tutarken, özel kolejler daha kısa süreli programlar sunuyor.

 • Kanada devlet kolejleri, uluslararası öğrenci alımı için göçmenlik ofisi tarafından onaylanıyor.

 • Kanada hükümeti, sadece Kanada devlet kolejlerini bitiren uluslararası öğrencilere Kanada’da çalışma izni sağlıyor.

Kanada devlet kolejleri genellikle Eylül ayında başlasa da birçok devlet koleji ek olarak Ocak ve Mayıs aylarında da başlama imkanı sunuyor. 

Kanada Devlet Koleji Eğitimi Sonrasında Oturum ve Çalışma İzni

Kanada devlet kolejlerinde eğitim alan öğrenciler programları bittikten sonra oturma ve çalışma izinlerini uzatabiliyor. Work and study için devlet koleji programlarına katılan öğrenciler, katıldıkları co-op programlarının eğitim bölümünde yarı zamanlı, çalışma bölümünde ise tam zamanlı çalışma iznine sahip oluyor. Farklı bir seçenekte ise öğrenciler, Georgian @ILAC’in 1 yıllık diploma programına katılıp ardından 1 yıl çalışma ve oturma hakkına, 2 yıllık diploma programına katılıp eğitimin ardından 3 yıl oturma ve çalışma hakkına sahip oluyor ve böylelikle Kanada’da 5 yıl boyunca oturmuş ve çalışmış oluyor.

Kanada’da Work and Study yapmak isteyen öğrenciler; devlet kolejlerine kayıt oldukları takdirde, 2 yıllık eğitim sonrasında 3 yıl çalışma ve oturma hakkı elde ediyor. Göçmenlik başvurusunda bulunmak isteyen katılımcıların bu programa çok fazla rağbet etmelerinin sebebi ise Kanada hükümetinin Kanada devlet koleji mezunlarına iş fırsatları sunması.

Çoğunlukla göçmenlerin başvurduğu ve Kanada vatandaşlığına giden yol olarak bilinen postgraduate sertifika programları 2 sene sürüyor. Devlet üniversiteleri tarafından uygulanan sertifika programlarını maaşlı stajla birleştiren co-op programlarına katılan öğrenciler, programın ilk yarısında sertifika alıp, diğer yarısında ise maaşlı staj yaparak hem deneyim hem de para kazanıyor.

Kanada devlet kolejlerine katılan öğrenciler hem undergraduate seviyede hem de postgraduate seviyede eğitimleri boyunca haftada 20 saat, tam zamanlı dönemlerde ise haftada 40 saat çalışabiliyor. 

Kanada devlet kolejlerinde eğitim almak isteyen öğrencilerin bazı genel şartları sağlaması bekleniyor. Öğrencinin en az lise mezunu veya 2 yıllık üniversiteden mezun olması gerekiyor. 4 yıllık üniversite öğrencisi veya mezunu olmak ise Kanada eğitim vizesi alma ihtimalini yükseltiyor. Öğrencilerin, katılacakları programa göre banka hesaplarında belli bir miktar para göstermesi isteniyor. Ayrıca başvuru yapan öğrencinin neden Kanada’yı tercih ettiğini ve kariyer planlarını anlatan eşsiz bir niyet mektubu gerekiyor. Global Vizyon’un uzman danışmanları, bu konuda öğrencilere rehberlik ediyor ve onların en etkili mektubu yazmalarına yardımcı oluyor.

İngilizce yeterlilik beklentisi ise okullara ve programlara göre değişiyor. Genellikle IELTS 6.0, TOEFL IBT 88 ve civarında puan isteniyor. George Brown ve Lambton College gibi devlet kolejleri 6.5 IELTS puanı ve 92 TOEFL IBT puanı bekliyor.

Dil yeterliliği şartını sağlayamayan öğrencilerin ise programlara katılmak için alternatif bir yolu bulunuyor. Devlet koleji programına katılmak isteyen öğrenci, kurumla anlaşmalı bir dil okuluna kayıt olup, aldığı İngilizce kursla dilini geliştirebiliyor ve kurum için yeterli İngilizce bilgisine kavuştuğunda devlet koleji programına kayıt olabiliyor. Her ne kadar bu fazladan maliyet anlamına gelse de Georgian @ILAC, öğrencilerine bir fırsat sunuyor. 5.5 puanla şartlı kabul sağlayan öğrenciler, 12 haftalık ILAC Online’dan veya Toronto’daki İngilizce dil okullarından aldıkları dil eğitimi için ücret ödemiyor. IELTS’ten 4.5 alan öğrenciler ise 24 haftalık programlarının yalnızca yarısının bedelini ödüyor.

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım