Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2023 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2023 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 444 1 287 Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981 Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21 Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için): +90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 444 1 287

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 444 1 287


ŞUBELERİMİZ

Zekeriyaköy Şube – +90 533 276 58 82

Koç Üniversitesi Batı Kampüsü Şube - +90 535 643 31 81 

Göktürk Şube – +90 530 150 78 02

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş
  • yurtdışı eğitim

İngilizce konuşmaktan korkanlara tavsiyeler

İngilizce konuşmaktan korkanlara tavsiyeler

Yeni bir dil öğrenmeye başlayanlar genellikle o dili konuşmaktan çekinir. Oysa dil pratik yapmadan gelişemeyeceği için sohbetlerde kendisini geri çeken kişiler, bu fırsatı kaçırır. İngilizce konuşmaktan çekinenler için bazı tavsiyelerimiz var.

Rezil olacağınızı düşünmeyin:

Yeni bir dil öğrenirken hata yapmaktan çekinebilir, rezil olacağınızı düşünebilirsiniz. Oysa bizim dilimizi öğrenmeye başlayan yabancı biri konuşurken hata yaptığı zaman onu bu şekilde yargılamaz, hatta çoğu zaman sevimli bulur ve gelişmesi için onu yüreklendiririz. Dolayısıyla aynısı sizin için de geçerli, hata yapmadan öğrenemeyeceğiniz için kendinizle ve hatalarınızla barışmalısınız.

Kendi kendinizi ikna edebilirsiniz:

Başkasıyla İngilizce konuşmadan önce kendi kendinizle konuşabilir, endişe duymanızı gerektirecek bir şey olmadığı konusunda kendinizi ikna edebilirsiniz. Katılacağınız İngilizce sohbet nedeniyle duyduğunuz korkunun mantıklı olmadığını ve bu korkunun sizi hedeflerinizden uzaklaştırmaması gerektiğini kendinize hatırlatabilirsiniz.

Bire bir konuşmalarla başlayabilirsiniz:

Topluluk önünde konuşmak canınızı sıkıyorsa öncelikle bire bir konuşmalarla başlayabilirsiniz. Grup içindeki diyaloglar genellikle daha karmaşık ve hızlı olur, bu nedenle bire bir konuşmalarda daha rahat hissedebilirsiniz. Bu sayede yalnızca tek bir kişiye odaklanabilir, onun konuşma hızına ve aksanına alışabilir, gevşemeye başladıkça kullandığınız kelimeler üzerinde aşırı düşünmeyi bırakıp daha rahat konuşabilirsiniz.

Daha çok soru sorabilirsiniz:

Anlamlı sohbetleri deneyimlemenin en temel bileşenlerinden biri de doğru soruları sormaktan geçiyor. Eğer İngilizce konuşmaya yönelik endişeler taşıyorsanız, daha çok soru soran tarafta olabilir, böylece ilgi odağı olmanın baskısını hissetmeden İngilizcenizi geliştirebilirsiniz. 

Sürekli tekrarlayabilirsiniz:

Gündelik hayatımızdaki sohbetleri incelediğimizde, aslında çoğunlukla farklı kişilerle aynı şeyleri konuştuğumuz fark ederiz. Aynısı İngilizce için de geçerli, gündelik hayatla ilgili konuşma alışkanlığı edindiğinizde bir süre sonra en çok kullandığınız sözcük ve cümleler konusunda ustalaşır ve konuşurken daha rahat hissedersiniz.

Gülümseyerek konuşabilirsiniz:

Nörobilime göre endişeliyken bile gülümsemek, dopamin ve endorfin gibi bazı hormonları harekete geçirip bizi rahatlatabiliyor. Bu nedenle sohbet öncesinde veya sohbet sırasında endişelenirseniz, gülümseyerek konuşabilir ve hormonlarınızın sizi rahatlatmasına izin verebilirsiniz.

Kendi konuşmanızı kaydedip dinleyebilirsiniz:

Öğrenme sürecinin başında 300-400 kelimelik paragraflar seçebilir, onları okuduktan sonra üzerine kısa kısa konuşmalar yapıp sesinizi kaydedebilirsiniz. Eğer kendi İngilizce’nize güvenmiyorsanız, dili iyi bilen birinden yardım isteyebilir ve kayıtlarınızı ona dinletebilirsiniz.

Dijital platformları kullanabilirsiniz:

Çevrenizde sizin gibi İngilizce öğrenen kişiler varsa, birlikte Whatsapp veya Telegram gibi dijital bir platformda grup kurabilir, bu grupta birbirinize sesli mesajlar gönderebilirsiniz.

Ayna önünde konuşabilirsiniz:

Eğer gündelik hayatınızda utangaç bir kişiyseniz, ayna önünde konuşarak pratik yapabilirsiniz.

Yurt dışında dil eğitimi alabilirsiniz:

İngilizce konuşma pratiği yapabileceğiniz en iyi yer, şüphesiz İngilizce konuşulan bir ülkede alacağınız yurt dışı dil eğitimidir. Sizin gibi başka ülkelerden gelmiş öğrencilerle birlikte, hem İngilizcenizi geliştirebilir hem konuşmanızı mükemmelleştirebilir hem de unutulmaz anılar biriktirebilirsiniz. İngilizce ile ilgili genel, akademik ve mesleki programlar için Global Vizyon’un İngilizce programlar listesine göz atabilirsiniz.

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım