Bize Ulaşın Bilgi Alın 1
Hemen bize ulaş
Bize Ulaşın
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education olarak Covid - 19 sonrasi yeni döneme uyum sağlayarak danışmanlık hizmetlerimize devam ediyoruz. Global Visions tüm departmanları ile tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.

Yapmanız gereken tek şey hem sizin hem de bizlerin sağlığı ve güvenliği için yapmak istediğiniz görüşme türünü seçmeniz. Online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz yada online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.

Ocak, Mayıs ve Eylül 2022 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDISI ÜNIVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2022 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.

Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya Whats App yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video Kanalları ile görüşme yapmaktadır.

İrlanda, Kanada, İngiltere, Amerika, Dubai, Avustralya, Avrupa Ülkeleri ve Malta’da eğitimlere devam etmekte, konsolosluklar eğitim vizelerini vermekte ve uçuşlarda yapılmaktadır.

Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada whats upp ile ulaşmak.

Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız

 • Whatsapp Hattı : +90 535 643 3181

  Merkez Santral: 444 1 287 

  +90 212 249 19 81

  +90 533 747 64 21


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)

Whatsapp Hattı : +90 535 643 3181
Ögrenci Vizeleri Evrak Hatti - +90 535 340 04 71

Akademik Üniversite Departmanı
Merkez Santral: 444 1 287
0212 244 40 00

Yurtdışı Lise Departmanı
Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82

Work and Travel Work and Study Departmanı
Merkez Santral: 444 1 287
Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) - +90 507 388 4405

Global Vize Departmanı
Merkez Santral: 444 1 287

ŞUBELERİMİZ
Zekeriyaköy Şube – +90 533 276 58 82
Koç Üniversitesi Batı Kampüsü Şube - +90 533 590 23 61
Göktürk Şube – +90 530 150 78 02
Ankara Şube – +90 541 571 03 90
Izmir Şube – +90 530 774 46 01
Antalya Şube – +90 242 316 48 87


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:
Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com

Muhasebe Departmani
Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com

Ayrica mail adresimizden ya da websitemizde yer alan basvuru formumuzdan da bizlere rahatlikla ulasabilirsiniz

E-mail :
info@globalvizyon.com

Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/

Ofislerimiz pandemi şartlarına göre düzenlenmiş ve gerekli tüm önlemler alınmıştır.
Bina girisinde güvenlik tarafindan ates ölçümü ve HES Kodu kontrolü yapilmaktadir.
Bina ve kat girislerinde dezenfektan, maske, kolonya basta olmak üzere hijyen ürünleri bulunmaktadir.
Iki kattan olusan ofisimizde bekleme alanlarimiz gayet genis ve havadardir.
Görüsme odalarimiz mesafe kurallarinin çok üzerinde standartlara sahiptir. Bu nedenle gönül rahatligi ile mesafeli görüsmeler yapabilmektesiniz.
Ofisimizin temizlik görevlisi her görüsmenin ardindan odalarimizi havalandirmakta ve dezenfekte etmektedir.
Her aksam ofisin genel temizligi yapilmaktadir.
Ofis görüsmesi yapmak isterseniz içiniz rahat olarak ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Hemen Bize Ulaş
 • yurtdışı eğitim

Sadece Dil Öğrenmek Değil Kültür Sanata da Doymak İsteyenler Melbourne'u Tercih Ediyor

Avustralya Melbourne’da Eğitim, Dil Kursu Yaşam ve Çalışma

MELBOURNE

Yurtdışında dil eğitimi almak öğrencilere bambaşka dünyaların kapılarını açar fakat Avustralya tam anlamıyla bunun hakkını veriyor. Coğrafya derslerinde öğrendiğiniz bilgileri tekrar tekrar size hatırlatan Avustralya başka bir yarım kürede, başka zaman dilimleri ve mevsimlerde yaşama imkânı sunuyor. Yüksek yaşam standartları, eşsiz doğası ve uzun sahilleriyle Avustralya’nın her köşesi başınızın döndürecek kadar güzel.

Avustralya 6 eyalete bölünmüş bir ülkedir. Bu eyaletlerden Victoria Eyaleti’nin başkenti olan Melbourne’da öğrencilik hayatı da size tahmin edemeyeceğiniz kadar çok şey katacak… Öğrencilerin eğitim alabileceği en iyi şehirler listesinde ilk 3’e giren Melbourne gerek güvenli olması gerek renkli sosyal hayatı gerekse eğitim kalitesiyle öğrenciler için cazibe noktalarından olmuştur. Avustralya’nın kültür şehri olarak bilinen Melbourne’da geçireceğiniz süre zarfında müzeler, sanat galerileri ve kütüphaneler en sevdiğiniz mekanlar olacak. “Ben böyle yerlerde vakit geçirmeyi sevmem” diyenler akıllarındaki karanlık ve sevimsiz algıyı bir kenara atıp bu mekanlarda zaman geçirirlerse üreticilik noktasında nasıl olumlu etkilendiklerini fark edecektir.

Melbourne hakkında detaylı bilgileri girmeden gelin size bu güzel şehre nasıl gideceğinizi anlatalım…

Melbourne’a Nasıl Giderim?

Ülkemizden yapılabilecek en uzun uçuşlardan biri Avustralya’ya yapılacak olanlardır. Bu sebeple Melbourne’a direkt uçuş bulunmamaktadır. Uçuşlarınızı aktarmalı olarak yapmak zorundasınız. Bu aktarmalar zannettiğiniz kadar zor değildir. Uçağa binip aktarma yapacağınız ülkeye gittikten sonra uçuş görevlileri sizi bir sonraki uçuşunuz için yönlendirecektir. Belki iki uçuş arasında bekleme süreniz biraz uzun olabilir fakat bunu da havalimanında güzel bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Melbourne’a uçuşlar genellikle 20 saat sürebilmektedir. Bu ülkeye gitmeye karar verdiğinizde bir gününüzün yolda geçeceğine kendinizi hazırlamanızı öneririz.

Melbourne Türkiye’den 7 saat ileridir. İki ülke arasındaki zaman farkı ilk günlerinizde aklınızı karıştırabilir fakat biyolojik saatiniz bir iki hafta içerisinde bu duruma alışacaktır. Ailelerinizle yapacağınız telefon görüşmeleri için saat ayarlamasını düzgün yapmanızı öneririz. Siz Avustralya’da gün başlamışken Türkiye’de henüz gece yaşanıyor olabilir.

Peki aktarmalı uçuşunuzu yaptınız ve Melbourne Tulamarine Havalimanına vardınız şimdi ne yapacaksınız? Eğer okuldan karşılama istemediyseniz ki biz ülkeye ilk gittiğinizde sıkıntı çekmemeniz için okul karşılamasını öneririz, havalimanı servisleriyle şehir merkezine gidebilirsiniz. Taksi ücretleri biraz pahalı gelebilir bu yüzden gelişmiş toplu taşımayı ya da havalimanı servislerini kullanmanız iyi olacaktır. Havalimanı servisleri 24 saat çalışmaktadır. Havalimanından çıkar çıkmaz binebileceğiniz bu servislerle yaklaşık 20 dakikada şehir merkezine varacaksınız. Bundan sonrası elinizdeki adrese göre şekillenecektir.

Eski Dünyada Yeni Bir Başlangıca Var mısınız?

Melbourne yurtdışında gidilebilecek en farklı şehirlerden bir tanesi olabilir. Bu şehirde yaşam bizim bildiğimizin çok aksine ilerlemektedir. Güney yarımkürede bulunan bu şehrin ikliminden doğasına, kültüründen insan ilişiklerine kadar pek çok şey sizin için farklı olacaktır. Bir kere çok sıcak kanlı insanlarla dolu bir şehre gittiğinizden emin olabilirisiniz. Sokakta başınız sıkıştığında yardım istediğinizde sizi geri çevirmeyecek insanlarla dolu bir topluluğun içerisinde gireceksiniz. Nezaketin büyük önem taşıdığı, insana ve doğaya saygının en üst düzeyde olduğu bu şehirde stresten uzak, hoşgörü içinde bir dönem geçireceksiniz.

Stresin az olduğu bir şehir dedik şöyle ki sokakta koşturan insanlar, trafikte sıkışmış ve bunalmış insanlar, asık suratlar asla görmeyeceksiniz. Özellikle İstanbul gibi yoğun stresli bir şehirden Melbourne’a giderseniz hayatın ne kadar yavaş aktığı konusunda şaşıracaksınız. Sıraya giren insanların birbirine gösterdiği nezaket, sabır size daha güzel ilişkilerin kurulabileceğini gösterecek. Bu şehirde aldığın eğitim sizi sadece bilgi yönünde geliştirmeyecek aynı zamanda hayata bakış açınız, nasıl yaşamak ve nasıl bir insan olmak istediğiniz konusunda da kendinizi bambaşka bir noktada bulacaksınız.

“E bu sakin şehirde hiç mi eğlenilmez?” diyorsanız cevabımız bu sakin şehirde çok da güzel eğlenebileceğiniz olacak. Doğası güzel, insanları güzel bu şehirde kültür sanat aktiviteleri, festivaller, spor aktiviteleri ön planda. Dünyanın en güzel müze ve sanat galerilerine gidebileceğiniz bu şehirde sürekli olarak düzenlenen festivaller hayatınıza renk katacak. Müzik festivalleri, yemek ve şarap festivalleri, film festivalleri, deniz turnuvaları… gibi birbirinden güzel etkinliklerde eğlencenin tadını çıkartabilirsiniz.

Sydney’den sonra Avustralya’nın en popüler şehri olan Melbourne aynı zamanda önemli finans merkezlerinden biridir.  Dünyanın en yaşanabilir şehirleri listesine ilk sıralardan giren Melbourne, Yarra Nehri tarafından 2’ye bölünmüştür. Bu nehrin kenarında yapacağınız hoş gezintilerde keyifli zaman geçireceksiniz. Bu nehrin etrafında gezintiye çıkmak bir müddet sonra günlük rutininizin bir parçası haline gelecektir. Doğal güzellikleriyle ünlü olan şehrin içerisinde yeşil görmeye doyacaksınız. Özellikle Kraliyet Botanik Bahçelerini gezmek için size öneriyoruz. Yeşil her tonunu, birbirinden farklı egzotik bitkileri görmek ruhunuza iyi gelecek. Botanik bahçesinin içerisinde araştırma geliştirme çalışmaları yapılan tesisler, nesli tükenmekte olan bitkileri koruma altına aldıkları platformlar, bilimsel eğitimlerin verildiği kurslar ve keyifli zaman geçirilecek alanlar bulunuyor.

Melbourne gidip Puffing Billy ile yolculuk yapmadan da dönmek olmaz! 1900’lerin başında kullanıma açılan Puffing Billy treni günümüzde toplu taşıma aracı olarak kullanılmıyor. Turistik amaçlarla hizmet veren trenle yapacağınız yolculukta Melbourne doğasını yakından gözlemeyebileceksiniz. Bu trenle bir gezintiye çıkmanız hayatınız boyunca anlatacağınız anılar biriktirmenizi sağlayacaktır.

Melbourne’da Görmeniz Gereken Yerler

 • Federation Square: Melbourne’un en hareketli meydanı olan Federation Square’de pek çok etkinliğe katılabilirsiniz. Meydanda keyifli vakit geçirilecek pek çok kafe, restoran, bar ve mağaza bulunmakta.
 • National Gallery of Victoria: Dünyanın en tanınmış sanatçılarının eserlerini görebileceğiniz bu müzeyi ziyaret etmenizi öneririz.
 • Paul’s Katedrali: 1835 yılında yapılmış olan bu tarihi katedral kumtaşı ve kireçtaşından yapılmıştır ve şehirde görülmesi gereken yerlerdendir.
 • Queen Victoria Market: Bildiğiniz gibi gittiğimiz her şehirde kurulan pazarları kesin görmeniz gereken yerler olarak söylüyoruz. Bu pazarları gezmeniz ülke mutfağı, kültürü ve insanları hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlıyor. Yediğin şahane yiyecekler de cabası…
 • The Crown: Melbourne’un simgesi Yarra Nehri kıyısında bulunan The Crown oldukça büyük bir tesis. İçerisinde sinemalar, gece kulüpleri, kafeler, restoranlar, mağazalar ve casino bulunan bu alan oldukça hareketli…
 • Alexander Garden: Şehrin tam ortasında bulunan bu güzel parkı günlük rutininizin bir parçası aline getirin. Sürekli acele etmeye gerek yok. Ev ve okul arasındaki yolu birazcık uzatıp bu parkın içerisinde yürümek günlük motivasyonunuzu almanız sağlayacak.
 • Melborune Hayvanat Bahçesi: Avustralya gibi egzotik bir ülkeye gidip oranın hayvanlarını tanımadan dönmek olmaz. Hayvanların parklara kapatılmasına karşı olsak da burada hayvanlara yapılan bakımı ve onlara duyulan saygıyı görünce bir şans vermek istedik. Koalaları kollarımıza almak, kangurularla bakışmak, birbirinden egzotik canlıları yakından görmek doğaya ve dünyaya duyduğumuz saygıyı bir kat daha artırdı.
 • Melbourne Müzesi: Keyifli ve zaman geçirilmesi güzel bir müzedir. Özellikle Avustralya yerlileri olan aborjinlerin yaşayışlarına ilgi duyuyorsanız kesinlikle ziyaret etmelisiniz.
 • Anzak Anıtı: Anzakları bilmeyeniniz yoktur diye düşünüyoruz. Avustralya askerleri olan ve birinci dünya savaşında hayatını kaybeden askerler için yapılan bu anıtı görebilirsiniz. Çanakkale Şehitliği’nde Atatürk’ün Anzak askerleri için yazdığı yazıyı okuyanlar olayın tarihi süreci hakkında bilgi sahibidir diye düşünüyoruz. Bilmiyorsanız da gitmeden bir okuyun deriz…
 • Immigration Museum: Bildiğiniz gibi Avustralya çok göçmen almış bir ülkedir. Bu sebeple göç tarihiyle ilgili bu müze kurulmuştur. Göç tarihini öğrenebileceğiniz, göçle ilgili bilgiler edinebileceğiniz bu müze ilginizi çekecektir diye düşünüyoruz.
 • Great Ocean Road: Avustralya’nın neden bu kadar çok sevildiğini ve doğasının neden bu kadar çok anlatıldığını görmek istiyorsanız Great Ocean Yolunda bir yürüyüşe çıkın. Muhteşem manzaralar karşısında büyüleneceksiniz.
 • Eureka Skydeck: Avustralya’nın en yüksek binasına çıkın biraz da cesaretiniz varsa cam tavandan yapılan çıkıntıdan aşağıya bakın! Damarlarınıza pompalanan kanın sesini duyacaksınız…
 • Melborune Sanat Galerisi: Sanat sevenlerin kesinlikle ziyaret etmesi gereken bir müze. İçeri girin ve kendinizi sanat eserlerinin kollarına bırakın.

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım