Bize Ulaşın Bilgi Alın 1
Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education olarak Covid - 19 sonrasi yeni döneme uyum sağlayarak danışmanlık hizmetlerimize devam ediyoruz. Global Visions tüm departmanları ile tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.

Yapmanız gereken tek şey hem sizin hem de bizlerin sağlığı ve güvenliği için yapmak istediğiniz görüşme türünü seçmeniz. Online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz yada online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.

Ocak, Mayıs ve Eylül 2022 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDISI ÜNIVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2022 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.

Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya Whats App yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video Kanalları ile görüşme yapmaktadır.

İrlanda, Kanada, İngiltere, Amerika, Dubai, Avustralya, Avrupa Ülkeleri ve Malta’da eğitimlere devam etmekte, konsolosluklar eğitim vizelerini vermekte ve uçuşlarda yapılmaktadır.

Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada whats upp ile ulaşmak.

Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız

 • Whatsapp Hattı : +90 535 643 3181

  Merkez Santral: 444 1 287 

  +90 212 249 19 81

  +90 533 747 64 21


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)

Whatsapp Hattı : +90 535 643 3181
Ögrenci Vizeleri Evrak Hatti - +90 535 340 04 71

Akademik Üniversite Departmanı
Merkez Santral: 444 1 287
0212 244 40 00

Yurtdışı Lise Departmanı
Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82

Work and Travel Work and Study Departmanı
Merkez Santral: 444 1 287
Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) - +90 507 388 4405

Global Vize Departmanı
Merkez Santral: 444 1 287

ŞUBELERİMİZ
Zekeriyaköy Şube – +90 533 276 58 82
Koç Üniversitesi Batı Kampüsü Şube - +90 533 590 23 61
Göktürk Şube – +90 530 150 78 02
Ankara Şube – +90 541 571 03 90
Izmir Şube – +90 530 774 46 01
Antalya Şube – +90 242 316 48 87


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:
Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com

Muhasebe Departmani
Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com

Ayrica mail adresimizden ya da websitemizde yer alan basvuru formumuzdan da bizlere rahatlikla ulasabilirsiniz

E-mail :
info@globalvizyon.com

Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/

Ofislerimiz pandemi şartlarına göre düzenlenmiş ve gerekli tüm önlemler alınmıştır.
Bina girisinde güvenlik tarafindan ates ölçümü ve HES Kodu kontrolü yapilmaktadir.
Bina ve kat girislerinde dezenfektan, maske, kolonya basta olmak üzere hijyen ürünleri bulunmaktadir.
Iki kattan olusan ofisimizde bekleme alanlarimiz gayet genis ve havadardir.
Görüsme odalarimiz mesafe kurallarinin çok üzerinde standartlara sahiptir. Bu nedenle gönül rahatligi ile mesafeli görüsmeler yapabilmektesiniz.
Ofisimizin temizlik görevlisi her görüsmenin ardindan odalarimizi havalandirmakta ve dezenfekte etmektedir.
Her aksam ofisin genel temizligi yapilmaktadir.
Ofis görüsmesi yapmak isterseniz içiniz rahat olarak ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Hemen Bize Ulaş
 • yurtdışı eğitim

Müzik ve Futbol Severler İçin Manchester'da Dil Eğitimi Almak Unutulmaz Bir Deneyim Olacak!

İngiltere Manchester’da Eğitim, Dil Okulu ve Yaşam

İngiltere’de eğitim almak isteyenler için çıktığımız ve tek tek en iyi dil okullarını ziyaret ettiğimiz yolculuğumuzda yeni durağımız Manchester oluyor. Müzik ve futbol severlerin bayılacağı bir şehir olan Manchester’da yaşama dair tüm bilgiyi bu içerikte sizlere aktaracağız. Londra ve Edinburgh’tan sonra İngiltere’nin en iyi üçüncü öğrenci şehri seçilen Manchester’daki dil okullarını tanıtmaya başlamadan önce şehri tanımanız gerektiğini düşünüyoruz. İngiltere’nin kuzeybatısında yer alan şehir, Londra’ya trenle 2 saat uzaklıktadır. Sanayi Devrimi’yle birlikte İngiltere’nin sanayi alanında gelişen ilk şehri olan Manchester’a bir sanayi şehridir diyebilir. Sanayi şehri olarak adını duyuran Manchester, kozmopolit bir yapıya sahiptir. Sanayi şehri olmasının yanı sıra farklı alanlarda da ön plana çıkan Manchester; dünyaca ünlü müzik grupları ve futbol kulübüne sahiptir. Her yıl dünyanın dört bir yanından gelen turistleri ağırlayan şehirde; çok sayıda kültür sanat etkinliği ve festival düzenlenmektedir. Müzeleri, mimarisi ile tanınan şehirde bulunan fabrikalar ve dünyaca ünlü markların merkezleri sebebiyle şehirde iş imkanları oldukça fazladır. İngiltere’nin en canlı öğrenci hayatına sahip şehirlerinden biri olan Manchester’da yaşam nasıldır, neler yapılır, nereler gezilir merak ediyorsanız aşağıdaki başlıklarımıza doğru alalım sizi…

Manchester’da Yaşam

Manchester’da Öğrenci Olmak

İngiltere’nin en iyi üçüncü şehri olan Manchester’da dünya sıralamasına üst sıralardan giren üniversiteler bulunmaktadır. 4 adet üniversite ve sayısız dil okuluna sahip olan Manchester’da hayat canlı ve renklidir. Öğrenci nüfusunun fazla olması dolayısıyla pek çok kültür sanat etkinliği ve festivale ev sahipliği yapan şehirde keyifli, eğlenceli ve geliştirici bir eğitim dönemi geçireceğinizi söyleyebiliriz. Yurtdışında eğitime karar verdiğiniz zaman en büyük endişenizin bütçeler olduğunu biliyoruz. Bu noktada doğru şehri seçmek bütçenizi koruyabilmeniz için önemli. Manchester öğrenci şehri olduğundan dolayı yaşam masrafları diğer şehirlere göre daha düşüktür. Özellikle Londra ile karşılattırırsak Manchester’da okuyan bir öğrenci bütçesini çok daha kolay idare ettirebilir. Eğitim hayatına dil okuluyla başlayıp devamını getirmek isteyenler için Manchester doğru bir adrestir. Sanayi şehri olan Manchester’da pek çok fabrika, endüstri kuruluşu ve global markaların genel merkezleri bulunmaktadır. Bu şehirde staj ve iş imkanları oldukça fazladır. Yurtdışında kariyer düşünen öğrenciler için Manchester’da bir dil okuluna gitmek şehri yerinde araştırmak için güzel bir fırsattır.

Manchester’a Ulaşım

Manchester’a Türkiye’den direkt uçuşlar bulunmaktadır. İlk kez yurtdışına çıkıyorsanız hangi aşamalardan geçerek Manchester’a ulaşacağınızı size kısaca aktaracağız fakat bunun öncesinde kısaca bir İngiltere vizesinden bahsedelim… “İngiltere Vizesi Nasıl Alınır?”, “İngiltere Vize Çeşitleri Nelerdir?” diye düşündüğünüzü biliyoruz. Çok kısa açıklayalım. İngiltere vizesi alırken dil okulu programınızın süresi önemli bir faktördür. 6 aylık bir program için Öğrenci Ziyaretçi Vizesi, 11 aya kadar olan programlar için Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi, 6 aydan uzun programlar ve artı çalışma hakkı almak isteyenler TIER4 Uzun Dönem Öğrenci Vizesine başvurmaktadır. Bu noktada kafanız karışmasın çünkü danışmanlarının sizin için en uygun olanın hangisi olduğunu size belirtecek ve tüm evrakları toplama ve başvuru sürecinde yanınızda olacaktır.

Evet vize hakkında da kısa bilgi verdikten sonra gelelim Manchester’a nasıl gideceğinize… Öncelikle negatif düşünceleri kafamızdan atıyoruz. Yapmam, edemem demek yok! Yapacaksınız! Başaracaksınız!

Haydi başlıyoruz! Türkiye’de havalimanına gittiğinizde, biletinizi aldığınız uçuş şirketinin kontuarına gidip biletinizi almanız ve bagajınızı teslim etmeniz ilk işiniz. Sonrasında çeşitli güvenlik kontrollerinden geçip, gümrük kapısına geleceksiniz, burada memurdan aldığınız onay sonucunda uçağınızın kalkacağı kapıya (gate) doğru yol alınız. Bekleme alanında uçuş saatinizi bekleyin ve saat gelince uçağınıza gidip, koltuğunuzu bulup oturun. (Tüm uçuş bilgileri biletinizde yazar fakat kapınızın değişme olasılığına karşılık havalimanı içerisinde kurulu kocaman ekranlardan uçuş numaranızı ve kapı numaranızı kontrol edebilirsiniz)

Uçuşunuzu gerçekleştirdiniz ve İngiltere’desiniz peki şimdi ne olacak? Peki şimdi ne olacak gelin anlatmaya devam edelim…

Uçaktan indiniz, birazdan pasaport kontrolü için sıraya gireceksiniz. Uçaktan indikten sonra hosteslerin ve uçak kafilesinin yönlendirmesiyle pasaport kontrolüne varacaksınız. Sırada düzgün durmanızı ve sorun çıkaracak davranışlardan kaçınmanızı öneririz. Sıra size geldiğinde birkaç basit soru yöneltilecek. Bu sorulara en düzgün yanıtları veriniz. Örneğin ne için ülkeye giriş yaptığınızı, hangi okulda okuyacağınızı, ne kadar süre kalacağınıza dair soruların cevaplarını önceden kafanızda hazırlayın. Eğitim alacağınıza dair belgeleriniz yanınızda olsun. İngilizceniz çok temelse birkaç soruya önceden çalışmanızı öneririz. Bu basit soruları cevapladıktan sonra buyurunuz UK sınırlarına…

Pasaport kontrolünden çıktıktan sonra diğer yolcularla birlikte bagaj alanına doğru yürümeye başlayacaksınız. Bagaj alanlarının üzerlerindeki ekranlarda hangi uçuşa ait bagajların geldiği yazar, zaten uçaktaki insanlara göz aşinalığınız olacaktır… Gidince doğru sırada bekleyip, valizinizi alın ve otobüslere doğru yönelmeye başlayın.

“Konaklayacağım yere nasıl varacağım?” diyorsunuz. Hemen cevaplayalım Manchester Havalimanı’na indiğinizde havalimanı içerisinden 5 ile 15 dakika süren bir yürüyüşle tren istasyonuna varacaksınız. Bilgi olması için şöyle özetleyelim Terminal 1’den yürüyecekseniz 5 dakika, Terminal 3’den yürüyecekseniz 7 dakika, Terminal 3’den yürüyecekseniz 10 dakika sürecektir.

Terminaller; asansörler ve yürüyen yollarla tren istasyonuna bağlanır. Tren istasyonunu bulmak için yürüyen yolların üzerindeki yönlendirmelere bakmanız yeterli ya da emin olamıyorsanız bir görevliden yardım isteyebilirsiniz.

Manchester Havalimanı’ndan Manchester merkeze yani Picadilly İstasyonuna her 10 dakikada bir tren kalkmaktadır. Merkeze varışınız 20 dakika sürecektir. Biletinizi bilet makinelerinden ya da danışmadan alabiliyorsunuz. Picadilly’e vardıktan sonra okulunuz ve konaklama yapacağınız yerin konumuna göre yürüyerek ya da otobüsle ulaşım sağlayabilirsiniz.

Önemli Not: Yola çıkmadan önce kalacağınız yerin adresini hem telefonunuza hem de bir kâğıda not edip yanınıza alın.

Manchester’da Ne Yapılır?

Manchester’da yaşam oldukça renklidir. Manchester müzeleri, sanat galerileri, tarihi yerleri ile gezilip, görülecek pek çok yeri sınırlarında bulundurur. Şehir uzun bisiklet gezileri ve yürüyüşler için oldukça idealdir. Oasis, The Smiths, Take That gibi dünyaca ünlü müzik gruplarının yetiştiği şehirde pek çok müzik festivali ve konser de düzenlenmektedir. Spora gönül veren ve özellikle futbolu sevenler Manchester’da pek çok karşılaşma izleyebilir. Manchester United ve Manchester City’nin karşılaşmalarını kendi evlerinde izlemenin tadı bambaşka olacak.

Manchester’da Gezilecek Yerler

 • Castlefield
 • Manchester Katedrali
 • Chinatown
 • Manchester Sanat Galerisi
 • Bilim ve Sanayi Müzesi
 • İnsanlık Tarihi Müzesi
 • Heaton Park
 • Manchester Belediye Sarayı
 • Platt Hall
 • Manchester Üniversitesi
 • Market Street
 • Wembley Stadı

Manchester’da Yap!

 • Wembley Stadı Gezisine Katıl!
 • Manchester – Irish Festivaline Katıl!
 • Chinatown’daki lezzetlerin tadını çıkar!
 • Düzenlenen uluslararası film festivallerinden birine katıl!
 • Oldham Caddesinde gezintiye çık!
 • Bisiklet turu yap!
 • Eski fabrikaları gez! Duvarlardaki grafitiler bayılacaksın!
 • En az bir konsere katıl!
 • Wembley Stadı’nda Manchester United maçı izle!

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım