Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa
  • yurtdışı eğitim

Kolej Havasını Soluyabileceğiniz Bir Okul: Embassy English

Akademik Bir Ortamda İngilizce Eğitimi Alın!

Embassy English, Londra’nın merkez noktalarından biri olan Greenwich’e konumlanmıştır. Öğrencilerine ulaşım kolaylığı sağlayan okul; Thames Nehrine kısa bir yürüme mesafesindedir. Greenwich Tren İstasyonuna 10 dakikalık yürüme mesafesinde olan okul hızlı ve kolay ulaşım isteyenlerin tercihi olabilir. Daha önce de belirttiğimiz gibi Bellerbys College ile aynı kampüs içerisinde bulunan Embassy English öğrencilerine akademik bir ortamda eğitim sunuyor. Okul 16 yaş ve üzerine eğitim veriyor fakat yaz aylarında ‘junior’ denilen küçük yaştaki öğrenciler için de özel programlar açılıyor. Okul ziyaretimizde yaptığımız görüşmelerde, herkesin altını çizdiği bir şey vardı o da okulun eğitim kalitesi…Okul bu konuda kendine güveniyor. Eğitmenlerin ve personelin işlerine tutku ile bağlı olduğunu söyleyen okul yönetimi, bu okulda alınan eğitim ile garantili sonuçlara ulaşacağınızı belirtiyor. Embassy English’in; İngilizce dil okulları içerisinde en çok ödül alan okul olduğunu da öğrendik. Global İngilizce dil okulları arasında, beş yıl üst üste Yılın Okul Zinciri ödülünü kazanan okul, bu başarı nedeniyle bir de Super Star Ödülünü almış. Dil okulları arasında Super Star Ödülünü alan ilk okulun eğitim kalitesinin yüksek olduğuna biz de inandık… Embassy English’de 1 kur 12 haftada tamamlanıyor. Her 5 haftada bir öğrencilere test yapılıyor ve gelişmeleri kontrol ediliyor. Eğer öğrenci 5 haftadan az kursa katılıyorsa pre-arrival test ile graduation testi karşılaştırılarak öğrencinin gelişimi raporlanıyor. Öğrenci yoğun dönemde programlarda dubble banking (zikzak) yapılıyor. Ayrıca öğrencilerin kur geçişleri; Embassy English Student Dashboard online sisteminden verilen ödevleri ve görevleri tamamlaması ile paralel ilerliyor… Okulda sunulan programlar; Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, Başlangıç İngilizcesi, ELTS Sınav Hazırlık.

Akademik Bir Ortamda İngilizce Eğitimi Alın!

Embassy English Dil Okulu – Londra

Dünyaca bilinen zincir okullardan Embassy English Londra’yı tercih edenler üniversite havasını soluyarak eğitim alabilecek. Londra’da bulunan Bellerbys College’ın kampüsünde eğitim veren dil okulu, öğrencilerine üniversite atmosferini yaşatıyor. Bellerbys College’in tüm imkanlarından faydalanılabilen öğrenciler, üniversite öğrencileriyle vakit geçirme ve sınıflarını ziyaret etme imkânı buluyor. Özellikle gelecekte yurtdışında üniversite ya da yurtdışında yüksek lisans yapmak isteyenler için bu okulda eğitim almak büyük bir şans. Üniversitelilerle yapılacak sohbetler, İngiliz eğitim sistemini görmek gelecek planlarınızı şekillendirmenize yardımcı olacak.

Londra’da Yaşam ve Londra’da Öğrenci Olmak

Bildiğiniz gibi Londra sizi adım attığınız andan itibaren farklı atmosferiyle sarmalıyor… Londra merkezin hareketli yaşantısı pek çok kişi için yoğun ve fazla olabilir. Özellikle böyle bir ortamda eğitim hayatına devam etmek için odaklanmanız önemlidir. Siz Londra içerisinde fakat şehrin kalabalığında uzakta olmak isterseniz Embassy English size güzel bir konumda eğitim sunuyor. Londra’nın Greenwich Bölgesi’ndeki tatlı bir kasaba ortamında konumlanan Embassy English; kalabalık ve gürültüden uzakta fakat arzu ettiğinizde atlayacağınız bir trenle dakikalar içinde ulaşabileceğiniz kadar yakında… Bildiğiniz gibi ziyaret ettiğimiz okulları çok seven arkadaşlarımız olduğunda onların yorumlarını direkt olarak size aktarmayı seçiyoruz. Ekip arkadaşlarımızdan Didem; “Öncelikle okulun Greenwich’de bulunması büyük bir güzellik. Tatlı bir kasaba havasındaki bu bölge güvenilir ve şehrin gürültüsünden uzakta. Fakat aynı zamanda bir trenle Londra merkeze ulaşabilecek kadar da yakın. Dil eğitimine odaklanmak isteyenler için Londra’daki en harika okullardan biri. Bellerbys College ile aynı kampüste olması büyük avantaj. Okulun yurtları da kampüs içerisinde bulunuyor. Bu da büyük bir artı. Sınıflar büyük ve ferah. Dersler çok aktif bir şekilde işleniyor. Geniş bir eğitim ve öğrenci kadrosu olmasına karşın; eğitmenlerin ve yöneticilerin öğrencileri ismen tanıyor olmaları taktir edilir cinsten. Öğrenciler ile yakından ilgilendikleri onların gelişimlerini takip ettikleri sistemden belli oluyor. Kampüs içerisinde spor yapılabilecek alanlar mevcut. Öğrencileri istersen okul yemekhanesinden 3 öğün yemek yiyebiliyor. Öğrenci olarak gelseydim tercihim Embassy English’ten yana olurdu. Londra’da dil okulu arayanlara her zaman tavsiye edeceğim” diye beğenisini gösteriyor.

Greenwich’te Ne Yapılır?

Greenwich; Londra’ya yakın tatlı bir kasaba… Adından da anlaşılacağı gibi yemyeşil, güzel bir kasaba… Dünyanın başlangıç meridyeninin geçtiği kabul edilen yer Greenwich. Bu yüzden içerisinde gezip görecek de güzel tarihi yerler bulunuyor. İlk olarak; Kraliyet Rasathanesi ve Greenwich Parkı’nı ziyaret etmenizi öneririz. Burada başlangıç meridyeninin temsili bir çizgisi de bulunuyor. Burada güzel bir fotoğraf çektirmeden olmaz diye düşünüyoruz. Ayrıca; Cutty Sark Gemisi, Greenwich Market, Eski Kraliyet Donanması Koleji, Ulusal Denizcilik Müzesi… gibi gezilebilecek yerler mevcut. Londra bir trenle gidilebilecek kadar yakın olduğundan farklı etkinlikler yapmak istediğinizde gün içerisinde gidip gelebilirsiniz.

Londra Greenwich’te Konaklama

Embassy English’in en olumlu yönlerinden biri de konaklama imkanları. Bellerbys College ile aynı kampüsü paylaşan okulun yurdu da kampüs içerisinde. Yani öğrenciler eğitim almak için uzun yollar çekmek zorunda değil ayrıca çok da güvenli.

Yurt Konaklaması

Bellerbys College, Greenwich Üniversitesi ve Embassy English’in ortak kullandığı yurtlar kampüs içerisinde yer alıyor. Yurtlar junior öğrenciler ve yetişkinler için 2 ayrı blok sırasında yer alıyor. Junior yurtlarda odalar banyolu tek kişilik, bir katta 6 oda var. Bu 6 oda için ortak kullanımda bir adet mutfak bulunuyor. Kız ve erkek öğrenciler ayrı katlarda kalıyorlar. Her katın bir ‘supervisor’u var. Yatış saatleri, oda kontrolleri gibi tüm denetimleri onlar yapıyor ve junior öğrencilerin yurt içerisindeki tüm sorunları ile bizzat ilgileniyorlar. Junior öğrenciler, yaşları küçük olduğundan mutfakta yemek pişiremiyorlar. Sadece ısıtabiliyor ve buz dolabında saklayabiliyorlar. Junior öğrenciler yemeklerini kampüste bulunan yemekhaneden 3 öğün yiyorlar. Bu binanın tam karşısında yetişkinler için olan yurt bulunuyor. Bu yurtlar karma öğrenci yurtları. Odalar tek kişilik ensuit olarak düzenlenmiş. Tüm koridor kapıları ve odalar kartlı sistem ile açılıyor ve öğrenciler bulundukları katlar dışındaki koridor kapılarını bu kartlarla açamıyorlar. Yetişkin yurtların giriş katında çamaşırhane bulunuyor. Burası hem yetişkin hem de junior öğrencilerin kullanımına açık. Çamaşır yıkamak 2.50 GBP kurutma 1.00 GBP ve üstü ise ücretsiz…

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım