Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa
 • yurtdışı eğitim

İngiltere'nin Sevimli Sahil Kasabasında Güven İçinde Dil Eğitimi Alın!

İngiltere Eastbourne’da Eğitim, İngilizce Dil Eğitimi ve Yaşam

İngiltere’yi şehir şehir gezmeye devam ediyoruz. Ülkenin güneyinde gezdiğimiz son yer, küçük bir sahil kasabası olan Eastbourne… İngiltere’nin güneyindeki Eastbourne, Brighton ve Hastings’in arasında yer alır ve sadece 90 bin kişilik küçük bir nüfusa sahiptir. Yaş ortalaması yüksek olan bu sahil kasabasında; yaz aylarında dil okuluna gelen öğrencileri sayesinde ortalama düşer. Güneyde bulunması sebebiyle diğer İngiliz şehirlerine göre biraz daha az yağış alan Eastbourne’de hava harika dememiz imkânsız olur. Bu şehre gittiğinizde yine yağışlı İngiliz havasına hazır olun fakat ara ara açan güneş sizi mutlu etmeye yetecek…

Eastbourne’e Ulaşım

Otobüs mü Tren mi? Gatwick mi Stansted mi?

Londra’ya 87 km uzaklıkta bulunan Eastborune’e ulaşımı size kısaca anlatalım. Ülkemizden Eastbourne’e direkt uçuş bulunmamaktadır. Bu sebeple aktarmalı bir ulaşıma hazırlıklı olun. Uçaktan sonra otobüs veya tren yolculuğuyla Eastbourne’e varabilirsiniz.

Daha önceki yazılarımızda anlattığımız gibi Londra’da 6 adet havalimanı bulunuyor. Londra’da en çok kullanılan havalimanları Heathrow, Gatwick, Stansted. Stansted Havalimanı; havayolu firmaları içinde en ucuz fiyata uçuş yapanların şirketlerin kullandığı… Bu sebeple Stansted’e uçuşlar genellikle diğerlerine göre daha ucuz oluyor. Arzu ederseniz Stansted’e uçuşları bir inceleyip sonra diğer havalimanlarına geçiş yapın. Havalimanlarının Eastborune’e yakınlık sıralamasını yaparsak; en yakın Gatwick, sonra Heathrow en son Stansted’dir. Gatwick 1 saat, Heathrow yaklaşık 2 saat, Stansted 2 saatten biraz fazla sürer.

Uçağınız İngiltere’ye vardığında pasaport kontrolü için sıraya gireceksiniz. Uçaktan indikten sonra hosteslerin ve uçak kafilesinin yönlendirmesiyle pasaport kontrolüne varacaksınız. Sırada düzgün durmanızı ve sorun çıkaracak davranışlardan kaçınmanızı öneririz. Sıra size geldiğinde birkaç basit soru yöneltilecek. Bu sorulara en düzgün yanıtları veriniz. Örneğin ne için ülkeye giriş yaptığınızı, hangi okulda okuyacağınızı, ne kadar süre kalacağınıza dair soruların cevaplarını önceden kafanızda hazırlayın. Eğitim alacağınıza dair belgeleriniz yanınızda olsun. İngilizce seviyeniz yeterli değilse birkaç soruya önceden çalışmanızı öneririz. Bu basit soruları cevapladıktan sonra buyurunuz UK sınırlarına…

Türkiye’den Londra’ya uçuşunuzu yaptıktan sonra Eastbourne varmak için tren ya da otobüs yolculuğunu seçebilirsiniz. Bizim hep yaptığımız uyarı İngiltere’ye geldiğiniz ilk gün, karmaşık metro ve demiryolu sistemiyle uğraşmamanız. Bu sebeple otobüs kullanmayı tercih ederek daha stressiz bir ulaşım sağlayabilirsiniz. Otobüsle belki yolculuk biraz daha uzun sürebilir fakat en azından ilk gün için kaybolma korkusu yaşamazsınız.

Önemli Not: Yola çıkmadan önce kalacağınız yerin adresini hem telefonunuza hem de bir kâğıda not edip yanınıza alın. Eğer bu ulaşım işleri beni zorlar derseniz okuldan karşılama isteyebilirsiniz.

Eastbourne’de Nereye Giderim, Neler Yaparım?

Eastbourne’e gittiğinizde ne kadar temiz bir şehir olduğuna şaşıracaksınız. Bu temiz ve huzurlu şehirde suç oranları oldukça düşüktür. Nüfus ortalamasının yüksek olması genç öğrenciler için biraz sıkıntı olabilir. Çok hareketli bir gece hayatı, dur durak bilmeyen bir eğlence isterseniz Eastborune sizin için uygun olmayacaktır. 18 yaş altı çocuklarını dil okuluna göndermek isteyenler için bu şehir idealdir. Ebeveynlerin güvenliği ve sakinliği sebebiyle seveceği bu şehir, 18 yaş üzeri gençler için ideal olmayabilir. Eastbourne sakin bir şehir olmasına rağmen pek çok güzelliği içerisinde barındırır. Doğal güzelliklerle dolu bir okyanus şehri olan Eastborune’de keyifli geziler, uzun yürüyüşler yapılabilir. Özellikle yaz aylarında yerli ive yabancı turistleri çeken şehirde bu dönem hayat hızlanır. Sakin, rahat ve arkadaş canlısı bir ortama sahip şehirde yerli halkın sıcak yapısı size güzel olanaklar sağlayacaktır. Ana dili İngilizce olanlarla bire bir sohbet etme fırsatı yakalayacağınız bu güzel şehirde pek çok güzel doğa olayını gözlemleyebileceksiniz. Eastbourne kayalıkları, uçurumları ile meşhur bir şehirdir. Beachy Head adı verilen meşhur uçurum boyunca yapılan yürüyüşlerde okyanus manzarasına doyacaksınız. Coğrafya kitaplarından bildiğiniz gel-git olaylarını burada gözlemleyebilirsiniz. Akşamüzeri çekilen okyanus, pek çok kayayı ortaya çıkarıyor. Tam bu anda gelen huzurlu ve sakin atmosfer insanı büyük bir mutluluğun içerisine çekiyor.

Gidiniz, Görünüz, Geziniz!

 • Beachy Head: Holywood’un gözde mekanlarındandır. Harry Potter, Pearl Harbour gibi filmlerin çekildiği Beachy Head; uçurumlarındaki manzarasıyla göz kamaştırır. Gel-git olaylarını gözlemleyebileceğiniz Beachy Head kesinlikle görmeniz gereken doğal güzellikler arasındadır.
 • Seven Sisters Country Park: Ünlü tebeşir kayalıklarını görmek isterseniz bu 700 dönümlük arazide bir yürüyüş yapmanızı öneririz.
 • Royal Hippodrome Theather: Eğer bir sanat be mimari severseniz bu güzel tiyatroda bir etkinliğe katılmanızı öneririz.
 • Main Parade Beach: Bu güzel sahilde uzun bir yürüyüş yapabilir, rengarenk kabinlerin önünde eğlenceli fotoğraflar çektirebilir, okyanusta yüzmenin keyfini çıkarabilirsiniz.
 • Carpet Gardens: Peyzajı ve çeşmeleriyle görülmesi gereken bir yerdir.
 • Princes Park: Sahilin doğu ucunda bulunan bu yerde çeşitli eğlence tesisleri mevcuttur.
 • The Wish Tower: 1800’lü yıllarda inşa edilen bu yapı ziyarete açıktır. Yapının alt kısmında bir kafe bulunmaktadır.
 • Towner Art Gallery: Eastbourne’un en bilinen müzelerinden birtanesidir. Boş vakitlerde gezmeniz için öneririz.
 • Hampden Park: Spor tesisleri ve oyun alanlarını içinde barındıran parkta; büyük bir gölün etrafında ormanlık alanda uzun yürüyüşler yapabilirsiniz.
 • The Lifeboat Museum: Eastbourne’da görülmeye değer müzelerden bir tanesidir.
 • Eastbourne Pier: Eastbourne Pieren popüler iskelelerden biridir. Gezilmesi gerekir.
 • Fort Fun: Eastbourne’un en sevilen eğlence merkezidir. İçerisinde açık ve kapalı oyun alanları bulunur.

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım