Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa
 • yurtdışı eğitim

Kaliteli Okulları, Kültürel Etkinlikleri ve Lezetli Mutfağıyla Keyif Veren Şehir Bristol!

İngiltere Bristol’de Eğitim, İngilizce Dil Eğitimi ve Yaşam

Bildiğiniz gibi “Gezelim, görelim, İngiltere’yi tanıyalım” ekibi olarak; ülkenin tüm şehirlerini size tanıtıp, doğru seçimler yapmanıza yardımcı olmak için buradayız. “Her şey sadece sizin için, İngiltere’yi şehir şehir, okul okul gezerken hiç eğlenmedik” dersek yalan olur. Çünkü çok eğlendik! İngiltere’yi o kadar çok sevdik ki herkesin hayatında bir dönemi bu ülkede geçirmesi gerektiğini düşünüyoruz. Yağmurdan pek hoşlanmayan ekip arkadaşlarımızın yurtdışı eğitimde ilk tercihleri İngiltere olmasa da bu ülkenin çekiciliğini inkâr edemiyorlar… Onların da çok sevdiği ülkeler oldu, onları da diğer içeriklerimizde bulabilirsiniz. Bu güzel yolculuğumuzun kişisel olarak her birimize kattığı önemli şeyler oldu… Kimimiz kendimize güvenmeyi öğrendik, kimimiz hayata bakış açımızı değiştirdik. Biz bunu sadece kısıtlı bir sürede yaptığımız yolculuk sonucu edindik. Bir de düşünün bu ülkede uzun bir süre kaldığınızı, eğitim aldığınızı, farklı milletten insanlarla dostluklar kurduğunuzu… İngiltere’de bir dil okulunda eğitim almanın sizin üzerinizdeki etkisi bizimkinden fazla olacaktır eminiz… Seçtiğiniz şehir, okul hangisi olursa olsun bu güzel maceradan en fazla donanımı edinip dönmek amacınız olsun. Bu maceranın dönüşünde aynı siz olmayacaksınız, bir üst versiyonunuza ‘merhaba’ demeye hazır olun.

İngiltere’nin En Yaşanılır Şehri Bristol!

Sınıfın en parlak övgüleri alan öğrencisini düşünün işte o çocuğu Bristol olarak imgeleyebilirsiniz:) İngiltere’ye ayak bastığımızda gittiğimiz 3. Şehir olan Bristol; İngiltere’nin en yaşanılabilir şehri seçilmiştir. Sunday Times’ın yaptığı araştırma ve oylama sonuçlarına göre belirlenen sıralamadan Bristol ilk sırada gelmektedir. Suç oranları, ev fiyatları, okul performansları göz önünde bulundurularak yapılan sıralamada Bristol göz doldurmuştur. Jüri üyeleri şehir için “Olağandışı kültürü, etkileyici okulları, lezzetli mutfağı, gelişmiş toplum bilinci ve ruhuyla Bristol bu listenin en başında olması gereken şehir” yorumunu yapmıştır. Durum böyle olunca tüm dünyadan pek çok öğrenci eğitim almak için Bristol’ü tercih etmektedir. Nüfusunun önemli bir bölümü öğrencilerden oluşan şehir, keyifli bir sosyal hayata sahiptir. Eğitim kalitesi yüksek olan şehirde üniversiteler ve dil okulları bulunmaktadır. Farklı milletlerden gelen öğrencilerin bir arada, güvenilir bir şekilde eğitim aldığı bu güzel şehirde eğitim almanız için pek çok sebep bulunuyor.

Birkaç maddeyle ‘Neden Bristol’de Eğitim Almalısınız” sıralayalım

 • İngiltere’nin en yaşanılır şehri
 • Yaşam maliyetleri diğer şehirlerden çok daha uygun
 • Sanat ve kültürün dolu dolu olduğu bir şehir
 • Festivaller, konserler, sahne şovlarının asla bitmediği bir şehir
 • Tarihi binalarıyla film setindeymişsiniz gibi hissettiren bir şehir
 • Ülkenin ilk ulusal bisiklet yoluna sahip olan şehir
 • Gündoğumu ve günbatımının izlemesine doyulamayan şehir
 • Tüm dünyada tanınan üniversitelere ev sahipliği yapan şehir
 • Ünlü grafiti sanatçısı Bansky’nin doğduğu şehir

Haydi Gelin Bristol’e Gidelim!

Avon ve Savern Nehirlerinin oluşturduğu haliç kenarında kurulan, İngiltere’nin en önemli limanlarından olan Bristol’e pek çok ulaşım yolu bulunmaktadır. Türkiye’den direkt uçuşla gelebileceğiniz şehre, sıklıkla sefer yoktur. Türkiye’de Bristol’e sık uçuş olmadığında olan uçuşlar biraz pahaldır. Maliyetleri düşürmek isterseniz aktarmalı olarak ulaşabilirsiniz. Londra’dan aktarmalı olarak gelebileceğiniz Bristol içerisinde de ulaşım konusunda sıkıntı yaşamazsınız. Bristol Londra arası mesafe arabayla 2,5 saat sürmektedir. Heathrow ve Gatwick Havalimanlarından ulaşım sağlayabilirsiniz. Heathrow Havalimanı Gatwick Havalimanı’na göre Bristol’e biraz daha yakındır. Büyük ihtimalle diğer şehir içeriklerimizde okuduklarınızdan havalimanındaki süreçle ilgili bilginiz olmuştur, bu yüzden sizi sıkmamak adına bu bilgileri tekrar yazmıyoruz. Arzu ederseniz önceki yazılarımızdan havalimanı içerisindeki süreci görebilirisiniz.

Bristol’e Ulaşım

Tren ve Otobüs Yolculuğuna Dair Kısa Bilgiler

Bristol Tren İstasyonu: Temple Meads. Merkeze 15 dakika yürüme mesafesindedir. Diğer bir tren istasyonu Parkway’dir. Bu istasyon şehrin biraz dışında yer alır.

Bristol Otobüs Terminali: Otobüsle ulaşım trene göre biraz daha uzun sürmektedir. Bristol-Londra arası, trafik ve dolambaçlı yollar göz önüne alındığında 3 saate çıkabiliyor. İngiltere’de şehirlere arası otobüs terminallerine ‘coach’ deniliyor. Londra otobüs terminalinden bindiğinizde Bristol Coach Station’da inerseniz merkeze 10 dakikalık bir yürüyüşle varabilirsiniz.

Önemli Not: Yola çıkmadan önce kalacağınız yerin adresini hem telefonunuza hem de bir kâğıda not edip yanınıza alın. Otobüs ya da tren istasyonunda indikten sonra ilk gün daha fazla zorluk çekmek istemezseniz bir taksiye binebilirsiniz. Korkacağınız kadar yüksek fiyatlar tutmayacaktır. İngiltere’deki taksi şoförlerinin gezdirmek, dolaştırmak ve fazladan para almak gibi huyları yoktur. Zaten şehir uluslararası öğrencileri sıklıkla ağırlayan bir şehir olduğundan tüm halk, öğrencilere ve turistlere elinden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışır. Bindiğiniz taksi şoförü sizi gideceğiniz yerin kapısına kadar bırakacaktır. Hatta valizini alıp, kapıyı çalıp, size içeri teslim ettiğini bile görebilirsiniz. Birebir yaşamış olduğumuzdan aktarmak istedik.

Bristol’de Neler Yapabilirsiniz?

Öğrenci şehri olan Bristol, İngiltere’nin en yeşil şehridir. Şehir içerisinde yapıla peyzaj çalışmaları, parklar ve doğal yeşil alanlarıyla Bristol’de uzun doğa yürüyüşleri yapabilir, bu doğa yürüyüşleri için de şehir dışına doğru çıkmanız gerekmez. Evinizin kapısından adımınızı attığınız anda kendinizi doğanın içerisinde bulabilirsiniz. Bu yönüyle Bristol’de yaşamak çok keyiflidir. Doğanın verdiği huzur ile bu şehre hızlıca ayak uydurabilir, kendinizi tanımaya ve dinlemeye fırsat bulabilirsiniz.

Ünlü grafiti sanatçısı Bansky’nin memleketi olan Bristol önemli kültür sanat şehirlerindendir. Şehirde her hafta farklı bir etkinlik, festivale denk gelmeniz mümkündür. Müzeleri, galerileri, kafeleri, restoranları, parkları, spor alanları ile Bristol’de sıkılmamak için pek çok aktivite bulabileceksiniz.

Öğrenci şehri olan Bristol’de yaşam maliyetleri düşüktür. Bu sebeple bu şehirde pek çok etkinliğe katılma, farklı kafe ve restoranları deneme, sanat faaliyetlerine katılma fırsatını bütçenizi zorlamadan bulacaksınız. Bristol Liman Festivali, Uluslararası Balon Festivali, Film Festivali, Bansky&Bristol Grafiti turları şehirdeki ilgi çeken etkinlikler arasında yer almakta….

Bristol’de Gezilecek Yerler

 • Bristol Museum & Art Gallery: Girişi ücretsiz olan bu müze ve sanat galerisinde her çağa ait eserler bulunmakta, ulusal ve uluslararası ünlü sanatçıların eserleri görülebilmektedir.
 • Bristol Katedrali: 1140 yılından kalma katedral eşsiz mimarisiyle görülmeye değer yerler arasındadır.
 • Clifton Suspension Bridge: Clifton Köprüsü 1864 yılından kalma görülmesi gereken bir köprüdür. Eşsiz manzaraya sahip olan köprüyü izlerken günü batırmak unutamayacağınız bir deneyim olacak. Köprünün sağ tarafına yöneldiğinizde şehrin en yüksek noktasına ulaşmış olacaksınız. Buradan şehrin güzel fotoğraflarını çekebilirsiniz.
 • Queen Meydanı: ‘Green Flag’ alarak İngiltere’nin en yeşil meydanı seçilen meydanı ziyaret edin. Muhteşem peyzajına hayran kalacaksınız.
 • Bristol Old Vic: 1760 yılında inşa edilen Bristol Old Vic Bristol’un en büyük ve en eski tiyatrosudur. Sanatseverler bu tiyatroyu ziyaret etmeden dönerse hata yapar.
 • Bristol Harbourside: Bistol’un Liman Bölgesi kesinlikle gezmeniz gereken yerler arasında. Millennium Square, Bristol Science Center, Arnolfini Arts Center, The Matthew gibi birbirinden güzel görülmesi gereken yerlerin bulunduğu liman bölgesinde pek çok kafe ve restoran da bulunur. Bu bölgede nehir üzerinde bot turu ve su sporları yapma imkânı bulabilirsiniz.

Neden Bristol’de Dil Eğitimi Almalısınız?

 • Yaşam maliyet düşük bir şehirdir.
 • Öğrenci şehridir.
 • İngiltere’nin en yaşanılır şehri seçilmiştir.
 • Pek çok festivale, konsere, gösteriye ev sahipliği yapar.
 • Eğitim kalitesi yüksektir.
 • Çok fazla göçmen almamıştır. İngiliz yerli halkıyla iletişime geçme imkânı yakalarsınız.
 • Elit ve iyi kesimden oluşan bir halkı vardır.
 • Türk öğrenci nüfusu azdır. Türkçe konuşma kaçamakları yapmazsınız. Bu da İngilizceyi kısa sürede ilerletmenizi sağlar.
 • Bisiklet yolları çok gelişmiş olduğundan, ulaşım öğrenciler için kolaydır. Bir bisiklet kiralamanız yeterli.

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım