Bize Ulaşın Bilgi Alın 1
Hemen bize ulaş
Bize Ulaşın
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education olarak Covid - 19 sonrasi yeni döneme uyum sağlayarak danışmanlık hizmetlerimize devam ediyoruz. Global Visions tüm departmanları ile tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.

Yapmanız gereken tek şey hem sizin hem de bizlerin sağlığı ve güvenliği için yapmak istediğiniz görüşme türünü seçmeniz. Online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz yada online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.

Ocak, Mayıs ve Eylül 2022 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDISI ÜNIVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2022 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.

Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya Whats App yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video Kanalları ile görüşme yapmaktadır.

İrlanda, Kanada, İngiltere, Amerika, Dubai, Avustralya, Avrupa Ülkeleri ve Malta’da eğitimlere devam etmekte, konsolosluklar eğitim vizelerini vermekte ve uçuşlarda yapılmaktadır.

Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada whats upp ile ulaşmak.

Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız

 • Whatsapp Hattı : +90 535 643 3181

  Merkez Santral: 444 1 287 

  +90 212 249 19 81

  +90 533 747 64 21


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)

Whatsapp Hattı : +90 535 643 3181
Ögrenci Vizeleri Evrak Hatti - +90 535 340 04 71

Akademik Üniversite Departmanı
Merkez Santral: 444 1 287
0212 244 40 00

Yurtdışı Lise Departmanı
Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82

Work and Travel Work and Study Departmanı
Merkez Santral: 444 1 287
Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) - +90 507 388 4405

Global Vize Departmanı
Merkez Santral: 444 1 287

ŞUBELERİMİZ
Zekeriyaköy Şube – +90 533 276 58 82
Koç Üniversitesi Batı Kampüsü Şube - +90 533 590 23 61
Göktürk Şube – +90 530 150 78 02
Ankara Şube – +90 541 571 03 90
Izmir Şube – +90 530 774 46 01
Antalya Şube – +90 242 316 48 87


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:
Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com

Muhasebe Departmani
Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com

Ayrica mail adresimizden ya da websitemizde yer alan basvuru formumuzdan da bizlere rahatlikla ulasabilirsiniz

E-mail :
info@globalvizyon.com

Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/

Ofislerimiz pandemi şartlarına göre düzenlenmiş ve gerekli tüm önlemler alınmıştır.
Bina girisinde güvenlik tarafindan ates ölçümü ve HES Kodu kontrolü yapilmaktadir.
Bina ve kat girislerinde dezenfektan, maske, kolonya basta olmak üzere hijyen ürünleri bulunmaktadir.
Iki kattan olusan ofisimizde bekleme alanlarimiz gayet genis ve havadardir.
Görüsme odalarimiz mesafe kurallarinin çok üzerinde standartlara sahiptir. Bu nedenle gönül rahatligi ile mesafeli görüsmeler yapabilmektesiniz.
Ofisimizin temizlik görevlisi her görüsmenin ardindan odalarimizi havalandirmakta ve dezenfekte etmektedir.
Her aksam ofisin genel temizligi yapilmaktadir.
Ofis görüsmesi yapmak isterseniz içiniz rahat olarak ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Hemen Bize Ulaş
 • yurtdışı eğitim

Genç Nüfusun Yoğun Olduğu Brighton'da Eğitim Alırken Eğlenme İmkanı da Bulacaksınız!

İngiltere Brighton’da Eğitim, Dil Okulu ve Yaşam

Yabancı dil eğitiminizi İngiltere’de almak istiyor fakat hangi şehirde olmasına karar veremiyorsanız İngiltere’deki tüm şehirlerin olumlu ve olumsuz özelliklerini tek tek sıraladığımız yazılarımızın sizi kendiniz için en doğru seçimi yapmaya yönlendireceğini düşünüyoruz. Ülkenin her şehrini ve bu şehirlerde bulunan tüm dil okullarını sizin için tek tek gezen bir ekip olarak emin olun ihtiyaç duyacağınız her bilgiyi size aktaracağız. Sonunda seçiminizi yaparak, hayatınızda dönüm noktası olacak yolculuğa çıkmak ise size kalacak. Aklınızdaki tüm endişeleri bir kenara bırakın ve bizden alacağınız bilgilerle yola koyulun… İngiltere’de ele alacağımız şehirlerden Brighton hakkında genel bilgiler vererek yazımıza başlıyoruz. Yazının alt kısımlarında aklınıza gelebilecek tüm soruların detayları yanıtlarını bulacaksınız. Uzun yazıları okumak zor gelebilir, sizi anlıyoruz fakat çıkacağınız bu önemli yolculuk için biraz inceleme, araştırma yapmak, deneyimlerimizden faydalanmanız İngiltere’de geçireceğiniz zamanın kalitesini artıracak. Haydi başlıyoruz…

Brighton’da Yaşam

Genç Nüfusun Enerji Kattığı Şehir

Brighton; İngiltere’nin güneydoğusunda, Manş Denizine kıyısı bulunan yaşaması oldukça keyifli şehirlerden birisidir. Şehirde 2 köklü üniversite ve pek çok dil okulunun bulunması genç nüfusu artırmaktadır. Yaş ortalaması yüksek bir ülke olan İngiltere’de; genç nüfusun en yoğun bulunduğu şehirlerden birtanesidir. Bu da Brighton’da eğlenceli, keyifli ve aktivitelerle dolu zaman geçirmenizi sağlar. Şehrin ana geçim kaynağı turizm ve eğitim olduğundan, bu şehre eğitim için gittiğinizde kendinizi güvenli ve keyifli bir ortamda bulacaksınız. Yurtdışı eğitim seçimlerinizi yaparken aile bütçenize dikkat ettiğinizi biliyoruz. Bu yüzden şehirleri anlatırken bu konu hakkında bilgi vermeye de özen gösteriyoruz. Brighton’da yaşam masraflarınızın Londra’ya göre daha makul olacağını söyleyebiliriz fakat yine de Brighton ülkedeki yaşam masrafları en uygun şehir diyemeyiz. Özellikle yurtta ya da aile yanında kalmak istemiyorum, ev kiralarım gibi bir düşünceniz varsa Brighton yerine başka şehirleri araştırmanızı öneririz. “Ben Brighton’a alışveriş yapmak için değil, kaliteli bir eğitim alıp, eğlenceli bir yurtdışı macerası yaşamak istiyorum” diyorsanız her şehirde olduğu gibi bu şehirde de bütçenizi kontrol etmek zor olmayacaktır. Brighton genç nüfusu yoğun bir şehir olduğundan burada para harcamadan yapılabilecek pek çok aktivite bulabileceksiniz. Bu güzel sahil şehrinde yapacağınız uzun yürüyüşler bile size büyük keyif verecek, emin olabilirsiniz. 

Brighton’a Ulaşım

Kural 1: İçinizde konuşup duran negatif sesi susturun! Gideceksiniz, yapacaksınız, öğreneceksiniz… Sizin de içinizde durmak bilmeyen bir ses korku ve endişe dolu yorumlarıyla sizi bir adım geri atmaya zorluyorsa, o sesi hemen susturun. Unutmayın ki yurtdışı dil eğitimine giden herkes aynı endişeleri taşıyor ve hepsi eğitimlerini alıp evlerine sağ sağlim dönmeyi başardılar. Siz de başaracaksınız. Ama benim İngilizcem iyi değil, nereden nereye gideceğimi bilemem, kaybolurum diye korkuyorsanız emin olun İngiltere’de geçirdiğiniz ilk haftanın sonunda tüm endişeleriniz yok olacak ve kendinize güvenininiz yerine gelecek.

Ulaşım büyük bir problem gibi gözükebilir, evet kabul fakat biz niye varız? Sizin için her yeri karış karış gezdik, notlarımızı aldık. Haydi gelin Brighton’a ulaşımın nasıl olacağını anlatalım.

İngiltere Havalimanlarından Hangisini Seçmeli?

Türkiye’den Brighton’a direk uçuşlar mevcut fakat bu uçuşlar biraz daha pahalı olabiliyor. Bu sebeple Londra’ya uçup, sonrasında Brighton’a karayoluyla ulaşım sağlayabilirsiniz. Londra’ya aldığınız biletiniz Heathrow veya Gatwick Havaalanlarından birine olacaktır.

Londra Heathrow Havalimanına indiyseniz; ülkedeki en büyük ve dünyadaki en işlek havalimanına hoş geldiniz! Uçaktan indiniz, birazdan pasaport kontrolü için sıraya gireceksiniz. Uçaktan indikten sonra hosteslerin ve uçak kafilesinin yönlendirmesiyle pasaport kontrolüne varacaksınız. Sırada düzgün durmanızı ve sorun çıkaracak davranışlardan kaçınmanızı öneririz. Sıra size geldiğinde birkaç basit soru yöneltilecek. Bu sorulara en düzgün yanıtları veriniz. Örneğin ne için ülkeye giriş yaptığınızı, hangi okulda okuyacağınızı, ne kadar süre kalacağınıza dair soruların cevaplarını önceden kafanızda hazırlayın. Eğitim alacağınıza dair belgeleriniz yanınızda olsun. İngilizceniz çok temelse birkaç soruya önceden çalışmanızı öneririz. Bu basit soruları cevapladıktan sonra buyurunuz UK sınırlarına… Pasaport kontrolünden çıktıktan sonra diğer yolcularla birlikte bagaj alanına doğru yürümeye başlayacaksınız. Bagaj alanlarının üzerlerindeki ekranlarda hangi uçuşa ait bagajların geldiği yazar, zaten uçaktaki insanlara göz aşinalığınız olacaktır… Gidince doğru sırada bekleyip, valizinizi alın ve otobüslere doğru yönelmeye başlayın. Otobüslere ulaşmanız da oldukça kolay çünkü havalimanının her yerinde “central bus station” yönlendirmelerini göreceksiniz. Bu yönlendirmeleri takip edin, göremezseniz de bir güvenlik personelinde yardım isteyebilirsiniz. Otobüs durağına vardığınızda burada kırmızı, mavi, beyaz çeşitli otobüsler göreceksiniz. Tek yapmanız gereken bilet gişesinden Brighton’a biletinizi almak. Havalimanından Brighton’a her saat başı otobüs bulunabiliyor. Otobüse bindikten sonra yapacağınız 2 saatlik bir yolculuk sonrası Brighton’a varacaksınız.

Yok ben otobüs değil trenle gitmek istiyorum derseniz ki biz önermiyoruz. Önce kısa bir metro yolculuğu yapmanız ve sonra otobüs yolculuğundan biraz daha uzun sürecek tren yolculuğuna katlanmanız gerekecek. Hem daha uzun yolculuk yapmak hem de Londra’nın karışık metro sistemiyle başa çıkmanız ilk gün için zor bir seçim olabilir bu yüzden biz otobüsü tercih etmekteyiz. Trenle yolcukta ısrarcıysanız Global Vizyon’un sabırla her detayı size anlatan danışmanlarına bir sormanızı ve not tutarak durakların isimlerini yazmanızı öneririz.

Londra’nın ikinci büyük havalimanı Gatwick Havaalanı’na mı indiniz, haydi bir de buradan ulaşımı anlatalım. Gatwick, Brighton’a Londra’dan daha yakındır. Bu yüzden otobüs ya da tren yolculuğunuz daha az vaktinizi alacaktır. Gatwick-Brighton arası 45 km’dir yolculuk süreniz 30-45 dakika arasında olacaktır.

Otobüs tercih edenler buraya! Gatwick’ten Brighton’a havalimanın içerisinde bulunan otobüs terminalinden gidebilirsiniz. Havalimanın tam çıkışında yer alan kiosklardan kredi kartıyla tren bileti alabiliyorsunuz. Biletinizi alırken görevliler size yardımcı olacaktır.

Gatwick Havalimanından Brighton’a giderken biz treni tercih ettik. Neden diye soracak olursanız, Gatwick Havalimanının içerisinden trene ulaşım sağlanabiliyor. Metroyla başka duraklara gidip, aktarma yapmanıza gerek kalmıyor. Hem de otobüs yolcuğundan daha hızlı oluyor. Önemli Not: Yola çıkmadan önce kalacağınız yerin adresini hem telefonunuza hem de bir kâğıda not edip yanınıza alın. Otobüs ya da tren istasyonunda indikten sonra ilk gün daha fazla zorluk çekmek istemezseniz bir taksiye binebilirsiniz. Korkacağınız kadar yüksek fiyatlar tutmayacaktır. İngiltere’deki taksi şoförlerinin gezdirmek, dolaştırmak ve fazladan para almak gibi huyları yoktur. Zaten şehir uluslararası öğrencileri sıklıkla ağırlayan bir şehir olduğundan tüm halk, öğrencilere ve turistlere elinden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışır. Bindiğiniz taksi şoförü sizi gideceğiniz yerin kapısına kadar bırakacaktır. Hatta valizini alıp, kapıyı çalıp, size içeri teslim ettiğini bile görebilirsiniz. Birebir yaşamış olduğumuzdan aktarmak istedik 🙂

Hey Hipster! Brighton Senin Şehrin Olabilir!

Brighton hakkında araştırma yaparsanız, İngiltere’nin turistik, yazlık şehirlerinden biri olduğunu, 2 üniversitesi ve dil okullarıyla pek çok genci sınırlarında barındırdığını, harika bir sahil şeridi ve iskelesi olduğunu, parklarının eşsiz güzelliğini okuyacaksınız. Bunların hepsi şahane bilgiler. Birazdan biz de sizinle bunlara dair detaylar paylaşacağız fakat bilmediğiniz yönlerini de size sunmak boynumuzun borcu. Mesela Brighton’un dünyanın en hipster şehri olduğunu biliyor muydunuz? Sanat galerileri, yaratıcılık akan sokakları, bizim “üçüncü nesil kahve” akımı dediğimiz tarzdaki kafeleri, birbirinden güzel kıyafet ve aksesuarların bulunduğu vintage (ikinci el) dükkanları ile Brighton ‘hipster’ diye nitelendirilen kesimden insanların uğrak şehirlerindendir. Bu yönüyle de sanata ilginiz varsa sizi kucaklayacak, sadece İngilizcenizi değil hobileriniz ve dünya görüşünüz açısından da sizi geliştirecek bir şehirdir… Eşsiz parklar ve sahilde ellerinde kitaplarıyla kahvesini yudumlayanlar, harika manzaraya bakıp resim yapanlar, geniş arkadaş gruplarında sanat tartışanlar, ufkunuzu bir adım daha genişletecek dostluklar… Brighton’ın size sunacağı pek çok güzellik olduğundan emin olabilirisiniz…

Haydi bize şehri anlatın derseniz başlayalım… Bahsettiğimiz gibi Brighton İngiltere’nin Sussex Bölgesi’nde bulunan; geniş yollara, uzun sahil şeridine, klasik İngiliz tipi az katlı, sevimli evlerle dolu sokaklara, birbirinden güzel park ve bahçelere sahip, yaşanması keyifli bir şehir. Martılarıyla ünlü şehirde eğlence ve aktivite bitmek tükenmek bilmez. Sussex ve Brighton gibi köklü üniversitelere sahip şehirde genç nüfusa yönelik etkinlikler aralıksız düzenlenmektedir. Festivaller, konserler, spor müsabakaları, sanat workshopları insanlara sosyalleşme ve kendini geliştirme alanı yaratır.

Brighton’da Gezilecek Yerler…

 • Brighton Museum and Art Gallery: Sanatla iç içe bir şehir olan Brighton’da tabi ki ilk olarak Brighton Museum and Art Gallery’e gitmenizi önereceğiz. İngiliz yaşam tarzı ve sanatına dair detaylı gözlemler yapabileceğiniz müzede dünya mirasına dair de pek çok güzel eser sergilenmektedir. KAlcağınız süre zarfında vakit ayırıp gezmenizi öneririz.
 • Preston Park: Şehirde pek çok park bulunmaktadır. Bizim favorilerimizden bir tanesi ise Preston Park. Şehrin kuzeyinde bulunan park; çiçek bahçeleri ve patikasıyla hoş vakit geçirmeniz için harika bir nokta. Siz de doğaya hasret kalanlardasınız Brighton’daki parklardan çıkmak istemeyeceksiniz.
 • Royal Pavilion: İngiliz kültürünün vazgeçilmez unsurlarından biri tabi ki kraliyet ailesi! Royal Pavilon’da kraliyet ailesinin tatillerde kullandığı konutlardan biri… İçerisi gezilebilen görkemli konut kraliyet ailesinin yaşayışına dair bilgi almanızı sağlayacaktır.
 • Brighton Pier: Meşhur Brighton İskelesi… Tam 525 metre uzunluğunda olan bu gösterişli iskele Brighton’un simgesidir. Burayı ziyaret etmeme gibi bir durumunuz zaten yok hatta o kadar güzel bir atmosfere sahip ki her gün gitmek isteyebilirsiniz.
 • Lanes: Brighton’ın tarihi bölgelerinden biridir. Brighton’un hipster kalbinin attığı bölge diyebiliriz. Tasarım butiklerinin, antika dükkanlarının, mücevher mağazalarının, kafelerin ve şık restoranların yer aldığı Lanes’in labirent gibi küçük sokaklarında saatlerce vakit geçirebilirsiniz.
 • Brighton See Life Center: Deniz yaşam merkezidir. Ülkemizde bu tip merkezler yeni yeni açılsa da İngiltere’de bu tip merkezler oldukça eskidir. Brighton’daki bu merkezde en eski örneklerden birisidir. Sualtı dünyaya dair pek çok şey öğreneceğiniz bu merkezde kendinizi bambaşka bir atmosferde bulacaksınız.

Yap !

 • Park ve bahçelerde saatlerini geçir, huzur bul, kendini bul!
 • Lanes sokaklarında kaybol, antika dükkanlarını gez, kafelerinde kahveni yudumla.
 • Bir vintage dükkanından ikinci el bir parça al. Hem de sadece 5-25 Pound arasında!
 • Brighton Pier’e git! Eşsiz manzaraya doy, panayır alanında çocukluğuna geri dön!
 • Sanatı ve İçindeki Sanatçıyı Keşfet! Müzeleri gez, sanat galeriniz gez!
 • Özgür düşüncenin tadını çıkar, dünya görüşünü genişlet!
 • Fish and chips yemeden dönme!
 • Festivalleri gez, eğlen, dostluklar kur!
 • Yakın kasabaları ziyaret et! Lewes ve Rottingdean’ı gör!

Yapma !

 • Ev kiralamayı aklında geçirme! Uygun fiyatlı konakla ki paranı aktiviteler için harca…
 • Çok alışveriş yapma! Hem pahalı hem de hatıra biriktirmek eşyalardan mutlu edecek!
 • Hasta Olma! Brighton’un kışı serttir, hazırlıklı gel. Kalın kıyafetlere valizinde yer aç.
 • Türkçe konuşulan bir grup içinde kalma! İngiliz halkla sohbet etmeye çalış!
 • Geri de durma! Bir adım öne geç, sosyalleş!

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım