Bize Ulaşın Bilgi Alın 1
Hemen bize ulaş
Bize Ulaşın
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education olarak Covid - 19 sonrasi yeni döneme uyum sağlayarak danışmanlık hizmetlerimize devam ediyoruz. Global Visions tüm departmanları ile tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.

Yapmanız gereken tek şey hem sizin hem de bizlerin sağlığı ve güvenliği için yapmak istediğiniz görüşme türünü seçmeniz. Online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz yada online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.

Ocak, Mayıs ve Eylül 2022 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDISI ÜNIVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2022 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.

Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya Whats App yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video Kanalları ile görüşme yapmaktadır.

İrlanda, Kanada, İngiltere, Amerika, Dubai, Avustralya, Avrupa Ülkeleri ve Malta’da eğitimlere devam etmekte, konsolosluklar eğitim vizelerini vermekte ve uçuşlarda yapılmaktadır.

Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada whats upp ile ulaşmak.

Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız

 • Whatsapp Hattı : +90 535 643 3181

  Merkez Santral: 444 1 287 

  +90 212 249 19 81

  +90 533 747 64 21


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)

Whatsapp Hattı : +90 535 643 3181
Ögrenci Vizeleri Evrak Hatti - +90 535 340 04 71

Akademik Üniversite Departmanı
Merkez Santral: 444 1 287
0212 244 40 00

Yurtdışı Lise Departmanı
Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82

Work and Travel Work and Study Departmanı
Merkez Santral: 444 1 287
Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) - +90 507 388 4405

Global Vize Departmanı
Merkez Santral: 444 1 287

ŞUBELERİMİZ
Zekeriyaköy Şube – +90 533 276 58 82
Koç Üniversitesi Batı Kampüsü Şube - +90 533 590 23 61
Göktürk Şube – +90 530 150 78 02
Ankara Şube – +90 541 571 03 90
Izmir Şube – +90 530 774 46 01
Antalya Şube – +90 242 316 48 87


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:
Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com

Muhasebe Departmani
Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com

Ayrica mail adresimizden ya da websitemizde yer alan basvuru formumuzdan da bizlere rahatlikla ulasabilirsiniz

E-mail :
info@globalvizyon.com

Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/

Ofislerimiz pandemi şartlarına göre düzenlenmiş ve gerekli tüm önlemler alınmıştır.
Bina girisinde güvenlik tarafindan ates ölçümü ve HES Kodu kontrolü yapilmaktadir.
Bina ve kat girislerinde dezenfektan, maske, kolonya basta olmak üzere hijyen ürünleri bulunmaktadir.
Iki kattan olusan ofisimizde bekleme alanlarimiz gayet genis ve havadardir.
Görüsme odalarimiz mesafe kurallarinin çok üzerinde standartlara sahiptir. Bu nedenle gönül rahatligi ile mesafeli görüsmeler yapabilmektesiniz.
Ofisimizin temizlik görevlisi her görüsmenin ardindan odalarimizi havalandirmakta ve dezenfekte etmektedir.
Her aksam ofisin genel temizligi yapilmaktadir.
Ofis görüsmesi yapmak isterseniz içiniz rahat olarak ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Hemen Bize Ulaş
 • yurtdışı eğitim

Hollywood'un Kalbinde, Filmlerden Aşina Olduğnuz Sahillerde Gezerken Dil Öğrenin!

Amerika Los Angeles’ta Eğitim, Dil Okulu ve Yaşam

Melekler Şehrinde Eşsiz Bir Eğitim Deneyimi!

Los Angeles’da yani diğer bir adıyla Melekler Şehrinde dil eğitimi almak mı? Hollywood’un kalbinin attığı, sokakta her an dünya çapında bir ünlüyle karşılaşacağınız bir şehirde okula gidip gelmek mi? Hani şu filmlerde gördüğümüz Beverly Hills, Santa Monica, Venice Beach’e yakın olmak mı? Evet bunların hepsi vereceğiniz tek bir kararla mümkün olacak… Siz de Amerika’da dil eğitimi almak istiyor fakat hangi şehri seçmeniz gerektiğine karar veremiyorsanız Los Angeles içeriğimizle kafanızı şöyle bir güzel karıştıralım diyoruz… Eğitimle eğlencenin bir araya geldiği, eğitim hayatı istemeyen olmaz diye düşünüyoruz. Los Angeles bu şehri tercih edenlere hem yüksek kaliteli bir eğitim hem de eğlenceli günler vaat ediyor. İsteseniz gelin; Kaliforniya eyaletinin en kalabalık, ABD’nin ise New York’tan sonra ikinci kalabalık şehri olan Los Angeles’i daha yakından tanıyalım. O zaman “Melekler Şehri’ne hoş geldiniz!”.

Los Angeles’da Eğitim Kalitesi

Amerika’nın en sevilen şehirlerinden olan Los Angeles dünyanın en büyük 5 şehri arasındadır. Bu büyüklük şehrin kozmopolit yapısı ve dinamik hayatı hakkında bir fikir verecektir. Yani Los Angeles’a gittiğinizde sakin bir hayat, güvenilir sular beklemeniz yanlış bir tutum olacaktır. Bu şehir enerjini bitmediği, farkındalığınızın her an yüksek olması gereken bir şehirdir.

Sinema ve teknoloji dünyasının kalbinin attığı bu şehirde eğitim kalitesi de yüksektir. Özellikle son dönemde uluslararası pek çok öğrenciye ev sahipliği yapan Los Angeles’da bulunan California Üniversitesi dünyanın en iyi 10 üniversitesinden biridir. Böyle bir ayrıcalığa sahip olmak şehirde eğitim kalitesinin yükselmesine yol açmıştır. Şehirdeki üniversitelerin kuramsal fizik ve moleküler biyoloji gibi geleceği şekillendiren alanlarda iddialı olması eğitim kalitesini artırıyor. Los Angeles’daki üniversiteler dünyanın en başarılı gençleri için bir toplanma noktası haline geliyor.

Şehirdeki üniversite kalitesi haliyle dil okullarının kalitesini de artıyor. Fakat tabi bu kalabalık şehirde büyük bir çeşitlilik de söz konusu… Bu sebeple dil okulu seçiminizde konunun uzmanlarına danışmanızı öneririz. Sadece fiyatı uygun diye tercih edeceğiniz, adı bilinmeyen, eğitim kalitesi belirli bir standartta olmayan bir kuruma gitmeniz tüm harcamalarınızın boşa gitmesine neden olacaktır. Bu sebeple gezimiz sırasında Global Vizyon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığının yıllardır birlikte çalıştığı, pek çok öğrencisini eğitim almaya gönderdiği okulları gezip, size bu okullar hakkında bilgi vereceğiz. İçlerinden en uygun olanı seçmek size kalmış.

Los Angeles’a Nasıl Giderim?

Avrupa’ya yapılan seyahatlerde insan biraz daha sakin kalabiliyor fakat kıtalar arası uçuş yaptığınız an o kalbinizin güm güm atmasına engel olamıyorsunuz. Saatlerce sürecek yolculuk, bambaşka bir zaman dilimine geçmek, farklı bir kıtanın dokusunu hissetmek hepsi insanda apayrı bir heyecan yaratıyor.

Los Angeles Türkiye’den yapılan en uzun süreli uçuşlardan biri… Her gün Türkiye’den Los Angeles’a yapılan seferler bulunuyor ve bu seferlerin süresi 13 saat 55 dakika. Uçağa bineceksiniz ve 13 saat 55 dakika boyunca kendinizi oyalamak için onlarca şey bulmanız gerekecek. Evet biraz uzun bir uçuş fakat gözlerinizi uçuş güzergahınızı gösteren ekrana çevirdiğinizde bir bakmışsınız Grönland üzerindesiniz bir bakmışsınız Kanada… Gittiğiniz güzergahı izlemek bile ayrı bir keyif oluyor.

Los Angeles Havalimanı büyük ve karmaşık bir havalimanı… Bizim için araç kiralama yapılacak yeri ve hatta çıkış kapısını bulmak bile biraz olaylı oldu. Siz bunları yaşamayın diye önden kısaca bilgi verelim fakat bu bilgilere rağmen yine de zorlu bir havalimanı deneyimi olmaz diyemeyiz. Biz anlatacağız sonrası sizin becerinize kalmış…

Türkiye’den Gidiş

Havalimanına uçuş saatinizde en az 2 saat önce gidin. Kimi zamanlar yoğunluk olduğundan dolayı sırlarda vakit geçirebiliyorsunuz ya da uçuş saatlerinde değişiklikler meydana gelebiliyor… Aksi bir durumla karşılaşmamak için en az 2 saat önce havalimanında olmayı unutmayın. Havalimanı güvenliğinden geçin ve artık havalimanındasınız. Havalimanından içeri girdiğinizde yan yana dizilmiş, üzerlerinde havayolu firmalarının logoları olan ekranlarla dolu küçük, yan yana sıralanmış kiosklar göreceksiniz. Kontuar dediğimiz bu yerde uçak biletinizi aldığınız havayolu firmasını kontuarını bulun. Ekranında sizin gideceğiniz şehir olan kontuar sizinki… Burada check-in (kayıt) işlemi yaptıracaksınız. Pasaportunuz ve nüfus kağıdınız yanınızda olsun. Valizinizi görevliye verin ve biniş kartınızı alın. Biniş kartınızı aldıktan sonra ülkemizde olan vergilendirme sistemi gereği yurtdışı çıkış harcı ödemek zorundasınız bu da bir pul almanızı gerektiriyor. Bu pulu nereden alacağınızı havalimanı görevlilerine sorun, pulunuzu alın ve saklayın. Haydi şimdi sıra pasaport kontrolünde…

Pasaport kontrol noktalarına doğru ilerleyin. Burada memura pasaportunuzu, kimliğini, biniş kartınızı gösterin ve gümrüksüz bölgeye ‘merhaba’ deyin. Burada dikkat etmeniz gereken nokta doğru kapıyı bulmak ve uçuş saatinden önce burada oturup beklemek. Biniş kartınızın üzerinde kapı numaranız (gate) ve uçuş saatiniz yazar. Bazı durumlarda bu kapı numaraları ve uçuş saatleri değişir. Bunu nerden takip edeceksiniz? Bunu takip edeceğiniz yer havalimanı içerisindeki ekranlardır. Bu ekranlardan gideceğiniz şehrin adını bulun, kapı numarasına ve uçuş saatine bakın ve o tarafa doğru yol alın.

ABD’ye Varış

Uzun uzun yolları aştınız ve ABD’ye vardınız! Uçağınız piste iniş için alçalıyor ve size Los Angeles’ı havadan ilk kez görüyorsunuz… Ne kadar heyecanı değil mi? Ama durun bu tatlı heyecan yerini “Ben bu havalimanından nasıl çıkacağım”a bırakacak… Neden mi çünkü Los Angeles Havalimanı biraz karmaşık bir yapıda… Şöyle ki uçaktan indikten sonra terminale gidiş kısmı bile 20 dakikayı geçebiliyor. Uçaktan çıkınca kiosklara gidiyorsunuz ve ülkeye giriş işlemlerinizi bilgisayarın sizi yönlendirmesiyle basit bir şekilde hallediyorsunuz. Bu işlemleri doğru şekilde halledince makineden bir belge alıyorsunuz. Bu belgeyi pasaportunuzla birlikte polise gösterdikten sonra bagajınızı teslim alıp ülkeye giriş yapıyorsunuz. Şehir merkezine metro ya da otobüs ile ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Her zaman dediğimiz gibi karmaşık olanı değil en kolayı tercih etmeye çalışıyoruz. Bu sebeple ABD’ye ayak bastığınız ilk günde mümkün olduğunca kendinizi rahat hissedebileceğiniz ulaşımız tercih edin. Bu okuldan karşılama istemek de olabilir, taksiye binmek de…

Ben kendi başımın çaresine bakarım otobüs ya da metroyu çözerim diyorsanız kısaca anlatalım. Metroya ulaşmak için mavi otobüs işareti olan duraktan, yeşil metro hattına ücretsiz bir otobüsle ulaşabiliyorsunuz. Terminalden çıktıktan sonra sol tarafa doğru yönelin, amacınız yeşil hatta ulaşmak. Yeşil hat metro hattı… Fakat bu hatta öyle kolay ulaşamıyorsunuz. Mavi renkli otobüs hattını gördüğünüzde bu hatta biniyorsunuz ve ücretsiz olarak yeşil hatta ‘Aviation’ durağına gidiyorsunuz. Buradan şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Otobüs tercih ederim derseniz Flyway otobüslerini kullanabilirsiniz. Otobüs seferleri trafikten dolayı çok düzenli olamayabiliyor. Biraz beklemeyi göze alırsanız otobüs tercih edebilirsiniz. Zaten Los Angeles’ın en büyük sorunu toplu taşımanın yaygın olmaması. İnsanlar bu şehre gittiğinde genellikle araba kiralamak zorunda kalıyor. Havalimanından şehir merkezine direkt sefer bulunuyor. Yolculuk yaklaşık 1 saat sürüyor.

Daha önce söylediğimizi tekrarlayalım ABD’ye ilk kez gidiyorsanız, maceranıza gerilmeden keyifli bir başlangıç yapmak istiyorsanız size en kolay gelecek ulaşımı seçin. Daha ilk günden cengaverlik yapmanıza gerek yok.

Pardon Sizi Birine Benzettim…

Los Angeles’a Melekler Şehri demişler… O güzel melekler yardımcı olursa; film endüstrisinin kalbinin attığı bu şehirde favori oyuncularınızı görme şansınız çok yüksek… Hiç olmadı oyuncunun kendisini görmeseniz bile evininin önünden geçebilirsiniz, üzülmeyin…

Dünya sinema endüstrisine yön veren Hollywood’u bilmeyeniniz yoktur diye düşünüyoruz. İşte Hollywood’a ev sahipliği yapan Los Angeles pek ünlü ismin yaşadığı şehirdir. Pek çok ünlünün ya da ünlü olmak isteyen kişinin yolu Los Angeles’dan geçmiştir. Belki de biraz bu sebeple bu şehir her zaman hareketli ve biraz da kaotiktir.

Amerika’nın en kalabalık ikinci şehri, dünyanın en büyük 5 şehrinden biri hakkında konuştuğumuzu unutmayın! Los Angeles’da sakin ve güvenilir bir ortamda eğitim alırsınız dememiz mümkün değil. Kaliforniya eyaletine bağlı bu şehirde 4 milyon insan yaşıyor fakat tüm eyaletten gelip giden insan oranlarını da düşündüğünüzde 40 milyonluk bir potansiyel mevcut. Bu potansiyel Los Angeles’a güçlü bir şehir olma imkânı sunuyor. Şehir; ABD ekonomisine büyük katkı sağlıyor. Şehir; sinema, müzik, spor, bilim, moda, teknoloji, eğitim ve araştırma gibi pek çok alana ev sahipliği yapıyor. Bu çeşitlilik şehri günden güne büyütmeye devam ediyor.

Şehirde bitmek bilmeyen geziler yapabilir, spor yapmayı seviyorsanız sörf gibi farklı alanlarda kendinizi geliştirebilir, sinema sanatını inceleyebilir, müzeleri gezebilir, Pasifik Okyanusu kıyılarından uzakları seyre dalabilir, lüks restoranlarda yiyip içebilir, anlayacağınız bir sürü şey yapabilirsiniz. Gelin şöyle bir listeleyip aklınızda netleştirelim…

Los Angeles’da Gezilecek Yerler !

 • Venice Beach
 • Hollywood Bulvarı
 • Rodeo Drive
 • Universal Studios
 • Sunset Bulvarı
 • Santa Monica Plajı
 • Disneyland
 • Madame Tussauds Müzesi
 • Runyon Kanyonu
 • Getty Center
 • Griffith Observatory (LA Rasathane binası)
 • Beverly Hills
 • Hermosa Beach
 • Laguna Beach
 • Melrose Evenue
 • Malibu
 • Walk of Fame

Los Angeles ‘da YAP!

 • O dev Holllywood yazısını gör!
 • Griffith Observatory’den (LA Rasathane binası) şehre bir göz at!
 • Walk of Fame’de en sevdiğin oyuncunun yıldızını bulmaya çalış!
 • Rahat ulaşım için araba, keyifli ulaşım için bisiklet kirala!
 • Beverly Hills’de gezintiye çık! Ünlü isimlerin evlerine hayran kalacaksın!
 • Pasifik kıyısındaki plajları gez! Venice Beach, Seal Beach-Huntington Beach-Newport Beach ve Laguna Beach…
 • Mount Rainer Milli Parkında gezintiye çık! Doğaya saygın bir kat daha artacak!
 • Santa Monica College ve Califronia Üniversitesi’ni gez! Belki geleceğine yeni bir yön verirsin!
 • Oscar Törenlerinin yapıldığı Kodak Tiyatrosu’nu gör!
 • Los Angeles Lakers’ı bir maçını izle!

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım