Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2023 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2023 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 444 1 287 Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981 Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21 Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için): +90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 444 1 287

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 444 1 287


ŞUBELERİMİZ

Zekeriyaköy Şube – +90 533 276 58 82

Koç Üniversitesi Batı Kampüsü Şube - +90 535 643 31 81 

Göktürk Şube – +90 530 150 78 02

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş
  • Tavsiye

İngiltere Eğitim Sistemi

İngiltere’de ilkokul

İngiltere’de zorunlu eğitim 5 yaşından 16 yaşına dek devam ediyor. Beş farklı aşamadan oluşan eğitim sistemi, İngiltere’nin eğitim konusundaki başarısının yapı taşı olarak kabul ediliyor. İlkokul, ortaokul ve kolej eğitimini kapsayan zorunlu eğitim dönemi ücretsiz olup İngiltere devleti tarafından karşılanıyor. İngiltere eğitim sisteminin beş aşaması şu bölümlerden oluşuyor: 

- Early Years (Okul Öncesi)

- Primary School (İlkokul)

- Secondary School (Ortaokul)

- Further Education (Kolej)

- Higher Education (Üniversite, Yüksek Lisans, Doktora vs.)

İngiltere’de ilkokul

İlkokul döneminde akademik takvim ortalama 38 hafta sürüyor. Toplam 6 hafta yaz tatili yapan öğrenciler ayrıca Noel tatili (2 hafta), Paskalya tatili (2 hafta) gibi tatillerin yanı sıra ekim, şubat ve mayıs aylarında birer haftalık yarı dönem tatil hakkına sahip.

İngiltere’de ortaokul

Ortaokul döneminde ise öğrenciler ilk 3 senenin ders programını bitirdikten sonra okullarının hazırladığı sınavlara giriyor. Aldıkları sonuçlara göre, ulusal bir sınav olan General Certificate of Education (GCSE) için tercih edecekleri konuları seçiyor ve ortaokulun son iki yılında bu tercih ettikleri konularda eğitim alıyor. Her ne kadar konular okuldan okula farklılık gösterse de en çok tercih edilen konular arasında matematik, İngilizce, fizik, kimya, biyoloji, coğrafya, tarih ve Fransızca bulunuyor. Öğrenciler 16 yaşında GCSE’ye giriyor ve eğer başarılı olurlarsa liseden devam ediyor.

İngiltere’de kolej

Öğrenciler “kolej” diye bilinen lise döneminde hayatlarını etkileyecek iki farklı seçenekle karşılaşıyor. Ya A Level denilen akademik alanı veya BTEC adı verilen mesleki kurslardan birini seçiyor.  A Level akademik alanı seçenler, İleri Düzey Eğitim Sertifikası’na sahip olmak ve prestijli üniversitelerde okuyabilmek için bilgi dolu bir eğitim alıyor. Eğitim dönemi boyunca aldıkları notlar ise gidebilecekleri üniversiteyi belirliyor.

BTEC kurslarını seçen öğrenciler ise mesleki hayata hazırlanabilecekleri kurslara katılıyor. Dileyen öğrenciler bu kurslardan sonra üniversiteye devam etse de iş kolu hakkında detaylı bilgiyi edinmiş çoğu öğrenci hemen iş hayatına atılıyor.

İngiltere’de üniversite

Üniversite döneminde ise öğrenciler artık ücretli eğitime geçiyor. İngiltere eğitim sisteminde lisans dönemi genellikle 3 yıl, yani 6 dönem sürüyor. 

İngiltere, Türk öğrencilerin üniversite eğitimi için tercih ettiği ülkeler arasında ilk sırada yer alıyor. Oxford, Cambridge, Imperial College gibi dünyanın en iyi üniversiteleri arasına giren pek çok okula sahip olan İngiltere’de lisans eğitimi programından mezun olan öğrenciler uluslararası geçerliliğe sahip diplomaları ediniyor. Yapılan araştırmalara göre İngiltere’de üniversite eğitimi almaya giden öğrencilerin %90’ından fazlası mükemmel bir eğitim aldıklarını ve iyi standartlarda yaşadıklarını beyan ediyor. Eğer siz de lisans eğitiminizi İngiltere’de almak ve kariyerinizde parlamak isterseniz, yurt dışı eğitimin uzman kadrosuna sahip Global Vizyon’un rehberliğinden faydalanabilirsiniz.

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım