Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş
  • Öğrenci Yaşamı
  • Ülkeler Hakkında İpuçları
  • yurtdışı eğitim

İngiltere'de Eğitim ve Yaşam Giderleri

İngiltere, tarihi zenginlikleri, kültürel çeşitliliği ve dünya standartlarında eğitim kurumları ile bilinmektedir. Böylelikle, İngiltere’de eğitim almak öğrenciler için cazip bir seçenek olabilmektedir. Ancak, eğitim maliyetleri ve yaşam giderleri konularında doğru bilgilere sahip olmak, bu deneyimi planlama aşamasında önemlidir. Bu yazımızda İngiltere’de eğitim ve yaşam masraflarından detaylı bir şekilde bahsettik. Keyifli okumalar dileriz.

İngiltere'de Yaşam Pahalı mı?

İngiltere’de yaşam maliyetleri genellikle şehir, yaşam tarzı ve kişisel tercihlere bağlı olarak değişmektedir. Genel olarak konuşmak gerekirse İngiltere, Avrupa’daki diğer bazı ülkelere kıyasla bir tık pahalı olabilir. Ancak aynı zamanda burslar, öğrenci destek programları ve İngiltere’de çalışma imkanları gibi finansal destek olanakları da bulunmaktadır. İngiltere’de eğitim planlaması yaparken, bireysel yaşam giderleri yanında, eğitim harcamaları da dikkate alınmalı ve bütçe planlaması yapılmalıdır.

İngiltere Üniversitelerinde Eğitim Ücretsiz mi?

İngiltere üniversitelerinde eğitim ücretsiz değildir. Ücretler okula, programa, şehre bağlı olarak farklılık göstermektedir. Gitmek istenilen okulun ve programın ne kadar olduğunu öğrenmek istiyorsanız, ilgili okulun web sitesini takip ederek öğrenebilirsiniz. Aşağıda ise ortalama olarak ücretler verilmiştir.

İngiltere’de Eğitim Maliyeti Ne Kadar?

İngiltere’de eğitim maliyetleri; üniversite, program türü, bölüm gibi faktörlere bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Aşağıda ortalama olarak İngiltere eğitim masraflarını bulabilirsiniz.

Eğitim Programı

Ücret

Lisans 

15.000 - 20.000£

Yüksek Lisans

15.000 - 20.000£

Doktora 

20.000 - 25.000£


Birleşik Krallık Ülkelerinde Yeme İçme Ne Kadar?

Birleşik Krallık ülkelerinde yeme içme maliyetleri genel olarak şehir, restoran tipi ve kişisel tercihlere bağlı olarak değişebilmektedir. Eğer öğrenci yemeği kendi hazırlayacaksa, marketlerde bulunan ürünlerin ortalama maliyeti şu şekildedir:

Ekmek

Süt

Yumurta

1,5£

Peynir

Tavuk

Pirinç


İngiltere’de Ulaşım Ucuz mu?

İngiltere’de ulaşım, diğer ülkelere oranla biraz pahalı olabilmektedir. Ancak, İngiltere’de öğrenci olanların çalışma imkanı bulunmaktadır. Öğrenciler çalışarak yaşam masraflarını hafifletebilir. İngiltere’de metro bileti 2,50 sterlin, otobüs bileti ise 1,50 sterlin şeklindedir.

İngiltere’de Okurken Nasıl İş Bulabilirim?

İngiltere’de okurken çalışma imkanı bulunmaktadır. Okullardaki ilan panolarından, üniversitelerde bulunan kariyer geliştirme merkezinden veya çeşitli telefon uygulamalarından yarı zamanlı iş bulunabilmektedir. Böylelikle öğrenciler yaşam giderlerini karşılayabilmektedir.

İngiltere’de Çalışan Öğrenciler Ne Kadar Para Kazanır?

İngiltere'de çalışan öğrencilerin kazançları, bir dizi faktöre bağlı olarak değişir. Bu faktörler arasında çalışma süresi, iş türü, öğrencinin deneyimi ve çalıştığı sektör yer almaktadır. İngiltere’de saatlik asgari ücret 10.42 pound şeklindedir. Öğrenciler minimum saatlik 10.42 pound kazanabilmektedir.

Birleşik Krallık Ülkeleri için Ekstra Masraflar Nedir?

Birleşik krallık ülkelerine okumaya giden öğrencilerin konaklama, okul masrafları, yeme - içme giderleri dışında ekstra masrafları da bulunmaktadır. Olabilecek ekstra masraflar ise şu şekildedir: 

Sosyalleşme Masrafları

İngiltere’de okuyan öğrencilerin sosyalleşme ihtiyacı olacaktır. Sosyalleşme şekline göre de ek masraflar olabilmektedir. Ortalama olarak bir öğrenci sosyalleşme için aylık 50 - 100 £ gibi bir ücret ödemektedir. Tabii bu ücret farklılık gösterebilmektedir.

Sağlık Harcamaları

İngiltere’de eğitim alan öğrencilerin karşılaşabileceği önemli ekstra masraflardan biri de sağlık harcamalarıdır. Ancak öğrencilerin katıldığı program altı aydan uzun ise ulusal sağlık hizmetlerinden faydalanabilmektedir. Göz muayenesi ve gözlük harcamaları ise hasta tarafından ödenmesi gerekmektedir. 

İnternet

İngiltere’de eğitim alan öğrencilerin karşılaşabileceği bir diğer önemli ekstra masraf internet ve iletişim harcamalarıdır. Öğrencilerin iletişimde kalması veya dersleri için internet erişimine ihtiyacı vardır. 

Fatura Giderleri

İngiltere’de yaşayan öğrenciler aylık olarak elektrik, su, doğalgaz gibi faturalar ödemektedir. Bu faturalar ortalama olarak 120 pound tutmaktadır. Ancak bu ücretler değişiklik gösterebilmektedir. 

Giyim ve Kişisel Bakım Giderleri

İngiltere’de birçok bütçeye göre mağazalar bulunmaktadır. Öğrenciler, ihtiyaçları ve bütçeleri doğrultusunda kıyafet ve kişisel bakım ihtiyaçlarını karşılayabilirler. Öğrenciler, bu çeşitli alışveriş seçenekleri arasında gezinerek, kendi tarzlarına ve bütçelerine uygun ürünleri bulabilirler. Ayrıca, indirim dönemlerini ve kampanyaları takip ederek ekonomik alışveriş fırsatlarından yararlanabilirler.

İngiltere’de Eğitim ve Yaşam Masrafları

Genel olarak yukarıda yazdıklarımızı toparlayacak olursak, İngiltere’de eğitim ve yaşam masrafları ortalama olarak aşağıdaki gibidir:

Okul

Devlet: 15.000 - 20.000£ - Özel: 30.000 - 40.000£

Ulaşım

Tek Bilet: 2,50 Sterlin Otobüs: 1,50 Sterlin

Beslenme

160 - 200£

Konaklama

300 - 500£

Çeşitli Giderler

100 - 200£


İngiltere’de eğitim ve yaşam giderleri yazımızın sonuna geldik. Merak ettikleriniz için Global Vizyon ile iletişime geçebilir ve bilgi alabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

İngiltere'de okumak için ne kadar para lazım?
    İngiltere’de okumak için ortalama olarak 40.000 - 50.000£ gerekmektedir. Ancak bu fiyat konaklama türüne, okula, programa ve süreye bağlı olarak değişiklik göstermektedir.
İngiltere’de çalışarak eğitim masraflarımı karşılayabilir miyim?
    Evet, öğrenci vizesine sahip öğrenciler genellikle belirli bir çalışma süresine izin verilir. Böylelikle bazı giderleri karşılayabilmektedirler.
İngiltere uluslararası öğrencilere maddi destek sağlıyor mu?
    Bazı üniversiteler burslar, öğrenim kredileri ve öğrenci destek hizmetleri sunabilir. Ayrıca, öğrenciler genellikle kendi ülkelerinden veya özel kuruluşlardan burs başvurularına da katılabilirler.
Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım