Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş

İngiltere’de Yüksek Lisans

İngiltere’de Yüksek Lisans

İngiltere’de yüksek lisans eğitimi, Türkiye’deki öğrenciler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. İngiliz üniversitelerinin kalitesi, ülkenin Türkiye'ye yakınlığı, programların 1 yıllık süresi ve cazip fırsatları nedeniyle İngiltere, Türkiye’deki öğrenciler için bir çekim merkezidir.

İngiltere'de yüksek lisans eğitimi; saygın bir diploma, alanında isim yapmış hocalardan eğitim alma, dünyanın en seçkin ülkelerinden birinde yaşama ve bunun yanı sıra sunduğu avantajlı iş fırsatlarıyla öğrencilerin hayatında bir dönüm noktasıdır. İngiltere'de yüksek lisans yapmak; kişinin dünya görüşünü değiştirir, alanında uzmanlaşmasını ve özgür ortamlarda eğitim almasını sağlar. Ayrıca İngiltere’de yüksek lisans eğitimi, uluslararası şirketlerin iş yapma biçimlerine hakim olmayı da beraberinde getirir. 

İngiltere Yüksek Lisans Eğitim Sistemi ve Süresi

Bir çok ülkenin aksine İngiltere'de lisansüstü eğitim sadece 1 yıldır. Lisans eğitiminde foundation şartı getiren İngiltere, lisansüstü programlarda biraz daha esnek davranmaktadır. Koşulların uygunluğuna göre öğrenciler doğrudan yüksek lisansa başlayabilmektir. Ancak yüksek lisans için gerekli İngilizce seviyesine sahip olmayan öğrencilerin pre-master ve pre-session gibi kısa süreli İngilizce hazırlık programlarına katılmaları gerekmektedir. 

İngiltere'de yüksek lisans programları tam zamanlı olarak bir akademik yıl boyunca devam etmektedir. Genel olarak ders izleme süreci 9 ay sürmektedir. Bazı yüksek lisans programlarında dersler yaz döneminde devam etmekte olup program 12 aya kadar devam edebilmektedir. Yüksek lisans derslerini başarıyla tamamlayan ve sınavları geçen öğrenciler 3-6 ay süren tez aşamasına geçerler. Tez aşamasında öğrenci, tez danışmanıyla birlikte tezini tamamlar ve tez komitesinden geçer not aldıktan sonra yüksek lisans diplomasına sahip olur. 

İngiltere Yüksek Lisans Kabul ve Başvuru Şartları

Türkiye’de YÖK tarafından tanınan devlet ya da vakıf üniversitelerin 4 yıllık bölümlerinden mezun; lisans diplomasına sahip öğrenciler, İngiltere’deki yüksek lisans programlarına başvuru yapabilmektedir. İngiltere yüksek lisans başvurusu için 4 yıllık bir üniversiteden mezun olmak yeterlidir. Mezun okulun bilinirliği ya da sıralaması önemli değildir. Bununla birlikte öğrencilerin İngiltere’de yüksek lisans yapmak istediği bölümün eğitim dilini bildiğini belge ile kanıtlaması gerekmektedir. İlk başvuru bu belge olmadan yapılabilir ancak eğitim başlamadan önce yeterlilik belgesinin teslim edilmesi gerekmektedir. Üniversiteye göre değişmekle birlikte İngiltere yüksek lisans başvurusu için gerekli belgeler ve nitelikler şu şekildedir: 


 • Lisans diploması

 • Transkript

 • Not ortalaması 4 üzerinden minimum 2.5 puan

 • IELTS veya TOEFL için minimum 6.5 puan

 • En az iki tane akademik referans mektubu

 • Niyet mektubu

 • CV

 • Varsa iş yerinden alınacak referans mektubu

 • Pasaport 


İngiliz üniversitelerinde conditional acceptance (şartlı kabul) seçeneği vardır. Bu seçenekte öğrenciler ilk etapta gerekli koşulları karşılamasalar dahi üniversiteye şartlı olarak kabul edilir. Üniversitenin verdiği tarihe kadar şartları tamamlayan öğrencilerin lisans programlarına tamamen kabulü yapılır.

İngiltere Yüksek Lisans Bölümleri ve Programları

İngiltere’de yüksek lisans eğitimi, uluslararası öğrencilere geniş yelpazede program fırsatı sunmaktadır. Dünyanın en iyi üniversitelerine ev sahipliği yapan İngiltere, nitelikli akademi kadrosuyla öğrencilere yüksek kalitede bir eğitim sunmaktadır. İngiltere’de yüksek lisans eğitimi için tercih edebileceğiniz bazı bölümler ise şu şekildedir: 


 • Business Management

 • Accounting & Finance Management 

 • International Law

 • Software Engineering

 • International and Political Studies

 • Engineering and Technology Management

 • Film, Media and Cultural Studies

 • Economics, Mathematics and Statistics

 • History, Classics and Archaeology

 • Mechanical, Aerospace and Civil Engineering 

 • Master of Business Administration (MBA)

Yüksek Lisans Eğitiminde İngiltere

İngiltere Yüksek Lisans ve Yaşam


İngiltere’de yüksek lisans eğitimi öğrencilerin yaşamlarında köklü bir değişim yaratmaktadır. Kaliteli lisans eğitimin yanı sıra İngiltere öğrencilere sanat ve kültürel açıdan geniş bir çerçeve sunmaktadır. Kozmopolitik yapısı sayesinde öğrenciler farklı kültürel deneyimlere ortak olarak bakış açılarını genişletme şansını elde ederler. Tiyatro, müze, sanat galerisi ve konser gibi kültürel etkinliklere ise öğrencilerin erişimleri oldukça kolaydır. Özellikle Londra dünyada kültürel etkinliklerin merkezi olarak öne çıkmaktadır. İngiltere’de yüksek lisansın 1 sene sürmesi yaşam koşullarının maliyeti açısından da öğrencilere fayda sağlamaktadır. Öğrenciler 1 yıllık eğitimin ardından istedikleri şehirde iş bulabilir ve kariyer yolculuklarına doğru emin adımlarla ilerleyebilirler.

İngiltere Yüksek Lisans Vize & Çalışma İzni


İngiltere’de yüksek lisans eğitimi almak için öğrencilerin Tier 4 General Student Visa’yı almaları gerekmektedir. Yüksek lisans vize başvurusunda öğrencilerin konsolosluğa belgelerini eksiksiz bir şekilde teslim etmeleri gerekmektedir. Bununla birlikte İngiltere'yi öğrenciler için çekici kılan faktörlerin başında; eğitim süresince ve mezun olduktan sonra 2 yıl süreyle çalışma izni verilmesi yer almaktadır. Bu sayede öğrenciler, okurken masraflarını karşılayabiliyor, İngiltere'de bir gelecek inşa etmek için iş deneyimi kazanabiliyor veya Türkiye'ye döndüklerinde özgeçmişlerine önemli referanslar ekleme şansına sahip olabiliyorlar. İngiltere'de eğitim alırken çalışma olanaklarının ayrıntısına ise "İngiltere'de Öğrencilere Çalışma İzni ve Olanakları" sayfamızdan ulaşabilirsiniz. 

İngiltere Yüksek Lisans Ücretleri

İngiltere’de yüksek lisans ücretleri; üniversite, yaşanılan şehre ve yaşam tarzına göre değişmektedir. Ortalama olarak İngiltere’de yüksek lisans yaşam maliyetleri aşağıdaki gibidir:


İngiltere Yüksek Lisans Maliyetleri

İngiltere’de Yüksek Lisans Ücretleri

£10.000 - £22.000

1 Aylık Konaklama

£400 - £1.500 

1 Aylık Beslenme

£120 - £500 

1 Aylık Diğer Masraflar

£200 - £1000 

Global Vizyon İngiltere Yüksek Lisans Danışmanlığı

Global Vizyon, İngiltere yüksek lisans danışmanlığında yılların deneyimine sahiptir. İngiltere’nin en iyi okulları ile anlaşmalarını sürdüren Global Vizyon, alanında profesyonel yurtdışı danışmanları ile hizmet sağlamaktadır.  İngiltere'de yüksek lisans eğitimi almak isteyen bir öğrencinin yurtdışı eğitim danışmanları aracılığıyla süreci yönetmesi hem doğru kararlar almasına hem de kabul oranını artırmasına yardımcı olacaktır. 

Öğrenci Yorumları

Merhaba ben, Anıl. Eli Dil Okulu için İrlanda vizemi aldım ve yarın uçuyorum. Uzun zamandır hayalini kurduğum İrlanda eğitimi için, uzun uğraşlar ve meşakkatli süreç sonrası mutlu sonra ulaşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Başta Özge Hanım olmak üzere tüm Global Vizyon ailesine, bu süreçte yanımda oldukları için teşekkür ederim. 

Anıl Öz

ELI Dublin Dil Okulu’na giden öğrencimiz Salih Demirci’den gelen bir fotoğraf. Öğrencimiz şu anda İrlanda’da, kendisine başarılı ve keyifli bir eğitim hayatı dileriz. İrlanda ELI Dublin okulunda çok sayıda öğrencimiz 25 hafta work and study programı yapmaktadır. Özellikle Cenker Ozan beyin Türk öğrencilere göstermiş olduğu çok önemli destekler nedeniyle Türk öğrenciler ELI İrlanda okullarına büyük ilgi gösterirler. 


Salih Demirci

Merhabalar, ben Deniz Ecemnur Sevinç. Medipol Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Finansman mezunuyum. Uzun bir bekleyişin ardından sonunda İrlanda vizeleri açıldı ve vakit kaybetmeden başvurdum. Danışmanım Merve Hanım’la birlikte Twin Okulu Genel İngilizce programına kaydımı gerçekleştirdim. Heyecanlı ve uzun bir bekleşin ardından 11’inci haftada vizemi aldım. Çok mutluyum! Bu süreçte bana her konuda titizlikle destek olan danışmanım Merve Ortakçı’ya ve tüm Global Vizyon ailesine çok teşekkür ederim.

Deniz Ecemnur Sevinç

Merhaba, ben Cansu. İrlanda Dublin’deki eğitimimin dördüncü ayındayım, her şey çok güzel ilerliyor. Şu anda Starbucks’ta barista olarak çalışmaya devam ediyorum, saatlik kazancım ortalama 10.40 Euro. Haftada 20 saat çalışarak hem yaşam giderlerimi karşılıyor hem de İngilizce pratiği yapıyorum. Okulda öğrendiklerimi, iş hayatında pratiğe döküyorum. İrlanda’ya ekim ayında geldim ve gelir gelmez zorluk yaşamadan iş bulma şansım oldu. Bu noktada daima beni destekleyen, her sorumda bana yardımcı olan danışmanım Semra Esgün’e sonsuz teşekkür ederim. Sizler de hem eğitim alıp hem çalışmak istiyorsanız İrlanda bunun en muazzam yer. İnsanlar inanılmaz sevecen ve yardımsever, kesinlikle tavsiye ederim.

Gözde Işık

Kaplan Dublin’e giden öğrencimiz Erkin Ocak’tan gelen bir fotoğraf. Bizimle paylaştığın için teşekkür ederiz. Umarız ki keyifli vakit geçiriyorsundur.

Erkin Ocak

İngiltere Lisans Eğitimi
Alabileceğiniz Popüler Üniversiteler

Sıkça Sorulan Sorular

İngiltere yüksek lisans YÖK denkliği var mı?
  Evet, İngiltere’de alınan yüksek lisans eğitimi YÖK tarafından tanınmaktadır. Öğrencilerin İngiltere’de yüksek lisans diplomasını aldıktan sonra Türkiye’de denklik için başvuru yapmaları gerekmektedir.
İngiltere’de yüksek lisans eğitim süresi ne kadar?
  İngiltere’de yüksek lisans eğitim süresi 1 senedir.
İngiltere’de yüksek lisans için gereken not ortalaması kaçtır?
  İngiltere’de yüksek lisans için gerekli minimum not ortalaması 2.5 puandır. Üniversiteye ve bölüme göre ortalama koşullarında değişiklik yaşanabilmektedir.
İngiltere yüksek lisans başvuru tarihleri ne zaman?
  İngiltere yüksek lisans başvuruları genellikle mart ve ekim aylarında yapılmaktadır.
İngiltere yüksek lisans eğitimi sırasında çalışma izni verilir mi?
  Evet, İngiltere’de yüksek lisans yaparken part time çalışma izniniz bulunmaktadır.
Bizimle konuşun

İngiltere Lisans Eğitimi Projeniz için
Lütfen Bizimle İletişime Geçin.

Hemen Sizi Arayalım