Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2023 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2023 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 444 1 287 Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981 Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21 Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için): +90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 444 1 287

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 444 1 287


ŞUBELERİMİZ

Zekeriyaköy Şube – +90 533 276 58 82

Koç Üniversitesi Batı Kampüsü Şube - +90 535 643 31 81 

Göktürk Şube – +90 530 150 78 02

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş

University of East Anglia (EUA)

University of East Anglia

University of East Anglia Hakkında


Norwich şehrinde mükemmel bir kampüs içerisinde bulunan UEA şehir merkezine yarım mil uzaklıktadır. East Anglia Üniversitesi Dünya genelinde akademik olarak tanınan bir araştırma üniversitesidir


East Anglia Üniversitesi’nin tarihi, ilk 1200 öğrenciyi kabul ettiği 1963 yılında başlamıştır. Bugün East Anglia, güçlü bir araştırma tabanı ve endüstri ile bağlantıları olan, akademik açıdan güçlü bir eğitim kurumu olarak uluslararası bir üne sahiptir.


UEA,  mikrobiyolojik bilimler ve uygulamalı botanik ve genom haritalama araştırmaları yapan iki İngiliz merkezinden biri olan Norwich araştırma merkezinin bir parçasıdır. Üniversite geçen yıl 37 milyon sterlinin üzerinde araştırma hibesi almaktadır.


Neden University of East Anglia

East Anglia Üniversitesinin amacı, uluslararası öğretim kalitesi standartlarını karşılamaktadır. East Anglia Üniversitesi, yüksek kalite eğitimi ve gelişmiş bilimsel ve teknik temeli programlarıyla İngiltere'deki en iyi 15 üniversiteden birisidir. Kampüsteki enerjik atmosfer, üniversitenin öğrencilerini sadece başarılı bir eğitim almaya  değil, aynı zamanda aktif bir sosyal yaşam sürmeye de teşvik ediyor.

Üniversitenin öğretmenlerinin ve akademik personelinin %91'i uluslararası veya ulusal düzeydeki projelerde araştırma çalışmaları yapmaktadır.

Üniversite, Norfolk County, Norwich şehrinin kuzeybatı kesiminde yer almaktadır. Norwich, pitoresk kıyı manzarası ve açık kırsal alan arasında yer alan İngiltere'nin en güvenli şehirlerinden biridir.

1970'lerde East Anglia Üniversitesinde, yazarlar Angus Wilson ve Malcolm Bradbury tarafından geliştirilen İngiltere'nin ilk yaratıcı yazarlık kursu açılmıştır. Yaratıcı Yazarlık Okulu mezunları arasında Kazuo Ishigura (The Remains of the Day için Booker Ödülü sahibi), Ian McEwan (Somerset Maugham Ödülü, Booker Ödülü ve Toplumda Bireyin Özgürlüğü için Kudüs Ödülü sahibi) ve John Boyne (2006'da çekilen Çizgili Pijamalı Çocuk'un yazarı) gibi yazarlar bulunmaktadır. East Anglia Üniversitesi'ndeki yaratıcı yazarlık Yüksek Lisans programı Birleşik Krallık'taki en iyi program olarak kabul edilir.

 

University of East Anglia Dünya Başarı sıralamaları


Times Gazetesi “Ranking”lerinde ise ilk 20 içerisinde yer alır. Dünyanın en iyi 200 ve 500 üniversite sıralamalarında dereceye girmiştir.

East Anglia Üniversitesi 4 farklı fakülteden oluşur. “Social Sciences, Sciences, Humanities and Health” fakültelerinde çok farklı alanlarda lisans ve yüksek lisans eğitimi verilmektedir. Pek çok bölümleri “Research Excellence” derecelendirmelerinde 5 olan en yüksek dereceyi almıştır. Üniversite bünyesinde kurulu olan “Norwich Research Park” Avrupa çapında üne sahiptir ve Avrupa’nın en önemli araştırma merkezlerinden birisidir. Her yıl üniversite 1,000,000 sterlin değerinde bursu yabancı öğrencilere başarıları oranında dağıtmaktadır. Öğrencilere, eğitim ücretlerinden yüzde 10 ile yüzde 50 arası kısmi burslar sağlamaktadır.

Üniversite, Times Higher Education World University Rankings 2019'a göre dünyanın en iyi 200 üniversitesi arasında yer almaktadır ve ayrıca Birleşik Krallık ana sıralamasında üst sıralarda yer almaktadır:

-        Birleşik Krallık sıralamasında 27. sıra The Complete University Guide 2023

-        İngiltere sıralamasında 15. sıra The Times / Pazar 2019

 

University of East Anglia Öğrenci sayıları


East Anglia Üniversitesi 100 farklı ulustan öğrenciyi bünyesinde barınmaktadır. 13,000’den fazla öğrenciye sahip üniversitede 1,500 öğrenci 100 farklı ülkeden gelmektedir. 150 farklı alanda lisans ve yüksek lisans eğitimi vermektedir. “National Student Survey” sonuçlarına göre, öğrenci memnuniyeti kriterinde İngiltere’nin en iyi 5 üniversitesinden birisi olmuştur. East Anglia Üniversitesinde kadınların erkeklere öğrenci oranı 58’e 42’dir

 

 

 

University of East Anglia  Mezun olan Ünlüler


King Tupou VI – Tonga Kralı

Össur Skarphéðinsson – İzlanda Dışişleri Bakanı

Cüneyd Düzyol – Türkiye kabine bakanı

Murat Karayalçın – 1993–1994 arasında Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı, 1994-1995 arasında Dışişleri Bakanı

Hala Hameed – Maldiv Devlet Bakanı

Pedro Rosas Bravo – Mısır Eğitim Bakanı

Juma Ngasongwa – Tanzanya Ticaret Bakanı

Asaf Savaş Akat – İstanbul Bilgi Üniversitesi Rektörü

Güven Sak – Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Para Politikası Kurulu Kurucu Üyesi

 

University of East Anglia Sosyal Olanakları


East Anglia Üniversitesi kütüphanesi 750,000 kitaba sahiptir. Öğrenciler için 1,000 adet çalışma odası ve 1,000 adet bilgisayar bulunmaktadır. Kampüs içerisinde süpermarket, gazete bayi, postahane, seyahat acentası, kitapçı, banka şubeleri, danışma, snack bar, çamaşırhane, 6 adet kafeterya ve restoran bulunmaktadır. Sağlık merkezinde 24 saat doktor ve hemşireler hizmet vermektedir. İngiltere Üniversitelerinde bulunan en büyük spor kompleksine sahip olan üniversitede yüzme havuzu, tırmanma duvarları, spor holleri, gimnasium, kapalı futbol sahası, basketbol, squash, 12 adet tenis kortu, kriket alanları, badminton ve hockey sahaları mevcuttur. Ayrıca 30 hektar üzerine kurulu açık spor alanları bulunmaktadır. Üniversitenin yurtlarında 3000 öğrenci barınmaktadır. Yabancı öğrencilere yurtlar garanti edilmektedir. Tüm yurt odalarında internet olanakları mevcuttur.

East Anglia Üniversitesinin Sanat ve Müzik Merkezi, oldukça popülerdir. Üniversite orkestrası ve korosu, üniversitede ve Norwich'te düzenli olarak performans sergiliyor. Üniversite bünyesinde gerçekleştirilen müzikli, eğlence ve sosyal etkinlikler programı yurt içinde ilk 10 arasında yer almaktadır.


East Anglia Üniversitesi İş Olanakları

 

East Anglia Üniversitesinde eğitim alan lisans ve yüksek lisans öğrencileri yarı zamanlı/part time çalışabilmektedir. Sonrasında ise 2 yıl full time eğitim ve çalışma iznine sahip olmaktadırlar. 

East Anglia Üniversitesinin mezun istihdam oranları - ilk altı ayda %89 dır. East Anglia Üniversitesi öğrenciler için iş fuarları düzelmektedir.

Devamını Oku

East Anglia Üniversite Türk Öğrenciler için başvuru koşulları ve Popüler Bölümleri

East Anglia Üniversitesi Türk Öğrenciler için başvuru koşulları

Her yıl yaklaşık 50 civarında Türk öğrenci lisans veya yüksek lisans programı yapmaktadır. Öğrencilerin büyük kısmı yüksek lisans öğrencisidir. University of East Anglia İngiltere’nin en iyi üniversitelerinden birisidir. Bu nedenle lisans veya yüksek lisans giriş kriterleri biraz zordur.

 

Türk Öğrenciler için giriş kriterleri;

Lisans Programları için;

- Lise mezunu ve 3.5 not ortalamasın sahip ve ÖSS’de taban puanı geçmiş ise hazırlık yılına veya okumak istediği bölüme göre direk 1. sınıftan kabul edilir.
- SAT, A level, Hazırlık, IB (28-35 puan), Abitur, Maturita or French Baccalaureate sahibi öğrenciler direk 1. sınıftan kabul edilir.
- 2 yıllık okul mezunları doğrudan 2. sınıftan başlayabilir. Ancak, bölümden bölüme farklılık olabilir.

- İngilizce dil seviyesi IELTS veya TOEFL ile belgelenmelidir. IELTS bölümlere göre 6.0 veya 6.5 olarak istenir. TOELF İbt ise 80-95 aralığında istenir. 

Yüksek Lisans Programları için;

- 4 yıllık bir üniversite mezunu ve not ortalaması 2.8 ve üzeri öğrenciler rahatlıkla University of East Anglia’ya başvuru yapabilirler. 3.3 ve üzeri not ortalaması olan öğrenciler direk PhD başvurusu yapabilirler. Ayrıca, yüksek lisans diploması sahibi öğrenciler doğrudan PhD başvurusu yapabilir.
- İngilizce dil seviyesi IELTS veya TOEFL ile belgelenmelidir. IELTS bölümlere göre 6.0 veya 6.5 olarak istenir. TOELF İbt ise 80-95 aralığında istenir.

University of East Anglia lisans ve yüksek lisans programlarına başvuru yapmak için İngilizce yeterlilik belgesi sahibi olmak ilk aşamada gerekmez. İngilizce IELTS veya Toefl sonucu olmadan başvuru yapılabilir. Üniversite ilk aşamada şartlı kabul- conditional acceptance vermektedir. 

 

Pre-Sessional Kursları

University of East Anglia Pre-Sessional kursları INTO organizasyonu tarafından yaz aylarında 4-8 veya 12 hafta  olarak verilir. Üniversitenin istemiş olduğu IELTS veya Toefl sonucunu çok az bir puan farkı ile elde edemeyen öğrenciler, pre-sessional programına katılarak üniversite eğitimlerine başlayabilirler.

6.5 IELTS veya 567 Toefl  4 hafta pre-sessional
6.0 IELTS veya 550 Toefl 8 hafta pre-sessional
5.5 IELTS veya 525 Toefl 12 hafta pre-sessional izler.


Foundation Courses - Hazırlık Kursları

University of East Anglia Foundation programları INTO organizasyonu tarafından UEA kampusü içerisinde verilir.

 

 

East Anglia Üniversitesi Lisans ve Yüksek Lisans Popüler Bölümleri;

 

UEA Norwich Business School:

General MBA

MBA in Financial Services

MBA in Science and Technology

MBA in Strategic Carbon Management

Executive MBA (part-time)

MSc in Business Management

MSc in Marketing

MSc in International Human Resources Management 

MSc in Strategic Supply Chain Management 

MSc in Strategic Information Systems

MSc in International Accounting and Financial Management

 

Norwich Law School:

LLM in International Commercial and Business Law

LLM in International Trade Law

LLM in Information Technology and Intellectual Property Law

LLM in International Competition Law and Policy

LLM in Employment Law

LLM with Research Methods Training 

LLM Master of Laws

 

School of Economics:

MSc in Economics

MSc in Experimental Economics

MSc in Industrial Economics

MSc in Environmental Economics

MSc in Political Economy

MSc in Finance and Economics

MA in International Business Economics

MA in International Business Finance and Economics

MA in Economics and International Relations

MA in Media Economics

Graduate Diploma in Economics

Graduate Diploma in Economics with English Language

 

 

 

 

 

Devamını Oku

University of East Anglia Eğitim Ücretleri, Burslar ve Konaklama Seçenekleri

East Anglia Üniversitesi Eğitim Fiyatları ve Burs Olanakları;

Lisans Programları; 17.000 Sterlin arası
Yüksek Lisans Programları; 17.000 Sterlin arası
MBA;
 17.000 Sterlin
Foundation- Hazırlık; 15.000 

 

Burs Olanakları;

University of East Anglia Türk öğrencilere hem lisans hem de yüksek lisans seviyesinde burslar sağlamaktadır. UEA Türk Öğrenci bursları en az 1000 Sterlin kısmi burstan başlamakta ve kurs ücretinin %50’sine kadar ulaşmaktadır.

 

East Anglia Üniversitesi Konaklama Seçenekleri ve Fiyatları;

East Anglia Üniversitesi öğrencilerine öğrenci yurdu veya aile yanında konaklama sunmaktadır. 

 

Öğrenci evi:

Özel banyolu tek kişilik oda

Ortak mutfak

Bedava internet

Personelden tüm konularda 24 saat destek

Çamaşırhane ve bisiklet muhafazası

Çarşaf

Temizlik

 

Yaşam maliyeti:

Yemekli: 3 sömestr için £7,326'dan başlayan fiyatlar

Yemeksiz: 3 sömestr için £5,016'dan başlayan fiyatlar

 

Aile yanında konaklama:

Bir kişilik oda

Yarım pansiyon

Tüm olanaklara erişim

Haftada bir kez çamaşır yıkamak

Yaşam maliyeti: 3 sömestr için 6.930 £'dan başlayan fiyatlar

Devamını Oku

East Anglia Üniversitesi Şehir ve Bölge Hakkında


East Anglia Üniversitesi, Norfolk'un güzel ve tarihi Norwich kasabasında yer almaktadır. Burası, geçmişi Orta Çağ'a kadar uzanan, canlı kozmopolit bir atmosfere sahip bir şehir olan East Anglia'nın bölgesel merkezidir. Nüfusun önemli bir kısmı üniversitelerin, kolejlerin ve okulların öğrencileridir. Norwich, yaşam standartları ve refah açısından en iyi İngiliz şehirlerinden biri seçildi. Son anketler, East Anglia'nın ülkedeki en iyi sağlık ve istihdam siciline sahip olduğunu göstermektedir.

Şehir, en etkileyicileri 11. yüzyılın katedrali ve 12. yüzyılın şehrin üzerinde yükselen Norman Kalesi olan birçok ortaçağ binasını korumuştur. Doğu İngiltere, güzel doğal manzaralara, kirlenmemiş doğaya, eski bir nehir ve kanal sistemine sahiptir. Norwich denizden 30 kilometre ayrılarak; Norfolk'un kıyı şeridi doğa koruma alanlarına, panayır kasabalarına ve geleneksel İngiliz köylerine ev sahipliği yapmaktadır. Bununla birlikte, Norwich güzel doğal manzaraların yanı sıra, aynı zamanda şehirde kültürel etkinlikler için de harika fırsatlar , sinemalar, tiyatrolar, müzeler, galerilerin yanı sıra farklı ülke ve tarzlardan yemekler sunan restoranlar ve tabii ki geleneksel İngiliz barları bulunmaktadır.

East Anglia Üniversitesi Başvuru Tarihleri ve Tier 4 Vizesi Hakkında

East Anglia Üniversitesi Başvuru Tarihleri

 


East Anglia Üniversitesi öğrencileri en geç Mayıs veya Haziran ayında İngilizce yeterlilik belgesini üniversiteye sunar ve kesin kabul alır.

 

East Anglia Üniversitesi Yüksek Lisans eğitim başvurular için evrakların okula gönderilmesi en geç Mayıs ayında tamamlanmış olmalıdır.

Üniversitenin kesin başvur tarihleri için mutlaka danışmanlarımız ile iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz.

 

East Anglia Üniversitesi İngiltere Öğrenci Vizesi Başvurusu

 

East Anglia Üniversite’de eğitim almak için Türk öğrencilere TIER 4 vizeye başvurma zorunluluğu bulunmaktadır. TIER4 vizeye sahip olan Türk öğrenciler çalışma izini alabilmektedir. İngiltere’de üniversite eğitimi hakkında daha detaylı bilgi almak için danışmanımızla iletişime geçmeyi unutmayınız.

Devamını Oku
Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım