Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş

Bournemouth University

Bournemouth University Hakkında

Bournemouth Üniversitesinin bugünkü statüsüne gelmesi 1992 yılında olsa da kökeni 1900’lü yıllara kadar gitmektedir. Her yıl artarak 20.000’e yaklaşan öğrenci sayısı ile ilerici, modern bir eğitim kurumu olan Bournemouth Üniversitesi İngiltere’de üniversite eğitimi almak isteyen Türk öğrenciler arasında oldukça popülerdir.

İngiltere’nin en güzel tatil beldesi ünvanını kazanmış ve güney sahillerinin en iyi öğrenci şehri olarak bilinen Bournemouth’da bulunan bir eğitim kurumudur. Çok farklı öğrenim alanları ile iş yaşamındaki başarıya aracı olan mesleki eğitim üzerine yoğunlaşan modern bir eğitim kurumudur. Daima kendini yenileyen ve değişen bir eğitim kurumu olan okul yaşam boyu öğrenme, öğretme, araştırma ve danışmanlık felsefesiyle öğrencilerine en geniş olanaklardan yararlanma fırsatı tanımaktadır.

Okul sadece teorik değil pratik anlamda da büyük artılara sahip olmakla beraber İngiltere’nin önemli kuruluşlarıyla bu alanda işbirliği içerisindedir. Bournemouth University, son yıllarda hızla büyüyen bir üniversite olmuştur. Toplam 15,000 öğrencisi vardır ve bunların 1,200 civarı 120 farklı ülkeden gelen yabancı öğrencilerden oluşmaktadır. Neden Bournemouth University

Üniversite profesyonel bir eğitim üniversitesidir. Modern iş yaşamı ile sıkı bir çalışma içerisinde olan üniversite “law, taxation, business, hospitality management, tourism, multimedia communications, engineering, design, computer animation, marketing and media” gibi alanlarda isim sahipidir. “Archaelogy, forensics and envirenment” alanlarında ise popüler bölümlere sahiptir.

Mezunlarına iş bulmada ciddi katkı yapan üniversitenin mezunlarının yüzde 70’i mezuniyet sonrası hemen iş bulabilmektedir. Mezunlarından bazıları, BBC, Hilton, IBM, PricewaterhouseCoopers gibi kurumlarda işe başlamıştır.

Bournemouth University Başarı Sıralamaları

Bournemouth University Dünya sıralamalarında listelere girebilen bir okuldur. Her yıl yayınlanan Times Higher Education listesinde ilk 500’de yer alan Bournemouth Üniversitesi, UK Top Universities listesinde ise 49. sırada yer almaktadır.

Özellikle Arkeoloji, işletme Yönetimi, Bilgisayar Mühendisliği, Bilişim ve Finans alanlarında sıralamalara giren bölümleri yurt dışında üniversite okumak isteyen öğrenciler için oldukça popülerdir.

Bournemouth University Öğrenci Sayıları

“Bournemouth University International Office” tarafından yabancı öğrenciler için organize edilen “International Students’ Orientation Programme (ISOP)” dönem başında bir hafta süreyle devam eder. ISOP programında öğrenciler, üniversite, kursları ve şehir hakkında bilgilendirilirler. “International Students’ Association (ISA)” ve “Student Union” tarafından sürekli sosyal, sportif ve kültürel etkinlikler düzenlenmektedir.

Bournemouth Ünievrsitesinde yaklaşık 17.000 Öğrenci bulunmaktadır ve bu öğrencilerin 2000’den fazlası 150 farklı ülkeden gelen uluslararası öğrencilerdir.

Bournemouth Univesity, uluslararası bir üniversite olma yolundadır. Hem vermiş olduğu programlar hem Avrupa ve Dünya Üniversiteleriyle değişim programlarıyla bu yolda hızla ilerlemektedir. Pek çok öğrenci kursunun bir parçası olarak bir dönem veya yılını başka bir Avrupa Üniversitesinde geçirebilir.

Bournemouth University Sosyal Olanakları

Bournemouth Üniversitesi özellikle öğrenciye tanıdığı sosyal olanakların enginliğiyle tanınan bir üniversitedir. 200 ‘den fazla öğrenci kulübü bulunan Bournemouth Üniversitesi, Üniversite Kalite Güvence Ajansı tarafından 2013 yılında yükseköğretimde en iyi fısatları sunan üniversite seçilmiştir. Özellikle animasyon alanında lider okullardan biridir.

Öğrenciler için yıl boyunca çeşitli araştırmalar ve çalışamalar apan İstihdam Kurulu öğrencilerin eğitim sonrası işe yerleştirilme konusunda büyük başarı oranına sahiptir. Üniversitede eğitimi tamamlamış olan öğrenciler %90 oranında mezuniyet sonrası iş ortakları tarafından istihdam edilmektedir.

Donanımlı araştırma laboratuvarları, kütüphaneleri, kütüphanelerde ulunan kaynaklara erişim olanakları ve bilgisayar merkesleri öğrencilerin kullanımına 7 gün 24 saat açık olacak şekilde tasarlanmıştır. Bornemouth University, öğrencilerine sosyal açıdan oldukça zengin imkanlar sunan bir üniversite olmanın yanı sıra , yurt dışından gelen uluslararası öğrenciler için de pek çok çalışma yürütmektedir.

Bournemouth University Mezun Olan Ünlüler

Paul Campion : Yönetmen

Innes McCartney : Arkeolog

David Amess : Parlemento Üyesi

Stuard Miles : Televizyon Sunucusu

Bournemouth University Şehir ve Bölge Hakkında

Bournemouth Üniversitesi Manş Denizi’nin enfes sahil kıyısında yer alan Bournemouth Şehrinde bulunmaktadır. İngiltere’nin güneyindeki bu enfes sahil şehrine geldiğinizde harika kafeler, sahil şeridinde bulunan restorantlar, publar ve barlar ile dolu olduğunu göreceksiniz. Özellikle yurt dışında okumak isteyen öğrenciler için İngiltere’nin merkezi sayılan Londra ve Cambridge gibi şehirlere kıyasla yaşam maliyetleri oldukça uygundur. Bu yüzden özellikle yaz dönemini İngiltere’de geçirmek isteyen yabancı öğrencilerin ilk tercih ettiği şehirlerden biri olmaktadır.

Bournemouth aynı zamanda Londra’ya trenle iki saat uzaklıktadır. Böylece metropol şehre ve şehir yaşamına da kolayca erişim imkanı sağlamaktadır. Şehirdeki sosyal yaşam dört mevsim devam etmektedir fakat yaz aylarında düzenlenen açık hava festivalleri nedeniyle yalnızca öğrencilerin değil birçok farklı ülkeden gelen turistlerin de gözde şehirlerindendir.

Bournemouth University İçin Başvuru Koşulları

Bournemouth University İçin Başvuru Şartlarını şu şekilde sıralayabiliriz.

1600 yabancı öğrencinin eğitim yaptığı Bournemouth University’de özellikle master seviyesinde eğitim yapan Türk öğrenciler bulunmaktadır.  Öğrenciler, İşletme, Pazarlama, IT gibi alanlarda yüksek lisans yapmaktadırlar.

Foundation Programına Giriş İçin;

IELTS 5.0 sonucu gerekir. Ayrıca liseyi bitirmiş olmak gerekir. International Foundation Certificae programı 9 ay sürer ve tamamlayan öğrenciler lisans programlarında başlarlar. 

Lisans Programlarına Giriş için;

 • 2 yıllık ön lisans mezunları direk 2. sınıftan eğitime başlayabilirler.
 • Lise mezunları ise normal koşullarda International Foundation Year programı izlemek zorundadırlar. 
 • IELTS 6.0 Toefl Ibt 80 puan almaları gerekir.

Yüksek Lisans giriş için;

 • 4 yıllık üniversite mezunu olmak ve en az 2.2 not ortalaması sahibi olmak gerekir.

IELTS sonucu ise en az 6.0 olmalıdır. Ancak bazı bölümler için not ortalaması 2.5 ve üzeri, IELTS ise 6.5 olmalıdır.


Pre-Sessional Kursları
Bournemouth University Prepatory English Program – BUPEP lisans ve yüksek lisans programlarına şartlı kabul almış ancak İngilizce yeterlilik puanını az bir farkla alamamış öğrenciler için düzenlenir. Üniversite programlarına Ekim veya Ocak aylarında başlamak mümkün olduğu için BUPEP programı Ocak, Nisan ve Temmuz aylarında başlayabilir. Öğrencinin İngilizce seviyesine göre kurs süresi değişir. Kursu tamamlayan öğrenci lisans veya yüksek lisans programlarına başlayabilirler.

Ayrıca, Media School programlarına başvuru yapan öğrenciler için yaz aylarında 12 hafta süren İngilizce hazırlık kursu verilir. 

Foundation Courses - Hazırlık Kursları
Bournemouth University International Foundation kursları, İngiltere’nin önde gelen dil okullarından Kaplan Colleges tarafından verilir. 

Pre-Master Kursları
Bournemouth University Pre- Master kursları Kaplan Colleges tarafından verilmektedir. 

Transfer Students;
Bournemouth University bazı bölümler için transfer öğrencilerini 2. ve 3. sınıfdan kabul etmektedir. 

Top-Up Degrees
2 yıllık bir meslek yüksek okulu öğrencisi Bournemouth University’de 3. sınıfa devam ederek lisans mezunu olabilir. Bu sisteme İngiltere’de top-up degree denilir. 

Devamını Oku

Bournemouth University Popüler Bölümleri

Popüler Lisans Bölümleri 

 • International Finance
 • Business and Managemant (Economics)
 • Computer Animation Art and Desing
 • Cyber Securty Management
 • Data Science and Artifical Intelligence
 • Software Engineering
 • Product Desing
 • Criminology with Law
 • Communications and Media
 • Law with Politics
 • Marketing Communications
 • Psychology

İngiltere’de lisans eğitimi tüm okullarda benzer süreçleri kapsamaktadır. Dilerseniz lisans bölümlerini ve eğitim sistemini incelemek için Yurtdışı Lisans Eğitimi sayfamızı da ziyaret edebilirsiniz.

Popüler Yüksek Lisans Bölümleri 

 • International Finance and Economy
 • Managament with Business Analytics
 • Computer Animation and Visual Effects
 • Cyber Security and Human Factors
 • Internet of Things with Data Analytics
 • Legal Practice
 • International Political Communications
 • Clinical Psychology
 • Marketing and User Experience

Bournemouth Üniversitesi’nde kabul almak için dil yeterliliği son derece önemlidir. Lisans ya da yüksek lisans öncesi dil yeterliliğini elde etmek ve sınavlardan yüksek puan almak için Yurtdışı Dil Okulu eğitimini tercih edebilirsiniz.”

Yurtdışında Yüksek Lisans Programları hakkında detaylı bilgilere hizmet sayfamızdan da erişebilirsiniz.

Bournemouth University Eğitim Fiyatları ve Burs Olanakları

Bournemouth Üniversitesi Eğitim Ücretleri

Lisans Programları Ücretleri

12.500£ - 16.500£

Master Programları Ücretleri

12.000£ - 15.000£ 

MBA Ücretleri

16.250£

Öğrenciler üniversitede eğitim alırken bir yandan da çalışarak yaşam maliyetlerini ve eğitim ücretlerinin bir kısmını karşılamak isterlerse work and study seçenekleri için Global Vizyon Eğitim Danışmanları ile görüşebilirler. Burslar: Ortalaması 2.80/4 üzeri olan öğrencilere £3,500 burs imkânı sağlanmaktadır.

Bournemouth University Konaklama Seçenekleri

Bournemouth Universitesi özellikle lisans öğrencilerine sunduğunu konaklama seçenekleri açısından oldukça güzel olanaklara sahip bir okuldur. Kampüs içi ve kampüs dışı seçenekleri, tek kişilik konaklama, banyo seçeneği gibi pek çok farklı seçenekler mevcuttur.

Bournemouth Universitesi’nin öğrencilere sunduğu konaklama seçeneklerine örnek verecek olursak;

Konaklama Seçeneği

Konaklama Ücreti (Haftalık)

Bailey Point Yugo

185£-225£

Chesil House Campus

150£-185£

Corfe House

150£-185£

Dorcesther House

170£-210£

Bournemouth Üniversitesi Başvuru Tarihleri;

Bournemouth Üniversitesi öğrencilerinin en geç Mayıs’a kadar İngilizce yeterlilik belgesini üniversiteye sunmuş olması gerekmektedir. Bournemouth Üniversitesi YüksekLisans eğitim başvuruları için özellikle bazı bölümlerde evrakların okula gönderilmesi en geç Nisan sonunda tamamlanmış olmalıdır.

Üniversitenin programlarının kesin başvuru tarihleri için mutlaka danışmanlarımız ile iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz.Bournemouth Üniversite İngiltere Öğrenci Vizesi Başvurusu

Bournemouth Üniversitesi’nde eğitim almak için Türk öğrencilerin TIER 4 vizesine başvuru yapmaları gerekmektedir. TIER 4 vizesine sahip olan Türk öğrenciler çalışma izni de almaktadır. Vize ve çalışma izni hakkında daha detaylı bilgi almak için Global Vizyon danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım