Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2023 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2023 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video Kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 444 1 287 Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981 Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21 Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için): +90 533 590 23 61


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

0533 590 23 61


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

0533 590 23 61


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

0533 590 23 61


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 444 1 287

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 444 1 287


ŞUBELERİMİZ

Zekeriyaköy Şube – +90 533 276 58 82

Koç Üniversitesi Batı Kampüsü Şube - +90 533 590 23 61

Göktürk Şube – +90 530 150 78 02

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/


Ofislerimiz pandemi şartlarına göre düzenlenmiş ve gerekli tüm önlemler alınmıştır.

Bina girişinde güvenlik tarafindan ateş ölçümü ve HES Kodu kontrolü yapılmaktadır.

Bina ve kat girişlerinde dezenfektan, maske, kolonya basta olmak üzere hijyen ürünleri bulunmaktadir.

İki kattan oluşan ofisimizde bekleme alanlarimiz gayet genis ve havadardir.

Görüşme odalarimiz mesafe kurallarinin çok üzerinde standartlara sahiptir. Bu nedenle gönül rahatlığı ile mesafeli görüşmeler yapabilmektesiniz.

Ofisimizin temizlik görevlisi her görüşmenin ardından odalarimizi havalandırmakta ve dezenfekte etmektedir.

Her aksam ofisin genel temizligi yapılmaktadır.

Ofis görüşmesi yapmak isterseniz içiniz rahat olarak ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.  Hemen Bize Ulaş

Bournemouth University

Bournemouth Üniversitesi

İngiltere’nin en güzel tatil beldesi ünvanını kazanmış ve güney sahillerinin en iyi öğrenci şehri olarak bilinen Bournemouth’da bulunan bir eğitim kurumudur. Çok farklı öğrenim alanları ile iş yaşamındaki başarıya aracı olan mesleki eğitim üzerine yoğunlaşan modern bir eğitim kurumudur. Daima kendini yenileyen ve değişen bir eğitim kurumu olan okul yaşam boyu öğrenme, öğretme, araştırma ve danışmanlık felsefesiyle öğrencilerine en geniş olanaklardan yararlanma fırsatı tanımaktadır.

Okul sadece teorik değil pratik anlamda da büyük artılara sahip olmakla beraber İngiltere’nin önemli kuruluşlarıyla bu alanda işbirliği içerisindedir. Bournemouth University, son yıllarda hızla büyüyen bir üniversite olmuştur. Toplam 15,000 öğrencisi vardır ve bunların 1,200 civarı 120 farklı ülkeden gelen yabancı öğrencilerden oluşmaktadır.

Neden Bournemouth University

Üniversite profesyonel bir eğitim üniversitesidir. Modern iş yaşamı ile sıkı bir çalışma içerisinde olan üniversite “law, taxation, business, hospitality management, tourism, multimedia communications, engineering, design, computer animation, marketing and media” gibi alanlarda isim sahipidir. “Archaelogy, forensics and envirenment” alanlarında ise popüler bölümlere sahiptir.

Mezunlarına iş bulmada ciddi katkı yapan üniversitenin mezunlarının yüzde 70’i mezuniyet sonrası hemen iş bulabilmektedir. Mezunlarından bazıları, BBC, Hilton, IBM, PricewaterhouseCoopers gibi kurumlarda işe başlamıştır.


Öğrenciye Olanakları

Yabancı öğrencilerine yurt garantisi veren “Bournemouth University Accommodation Office” ilk günden itibaren öğrencinin konaklama konusunda yanıdadır. Üniversiteye hem Eylül hemde Ocak ayında başlanabildiği için Ocak ayında başlayan öğrencilerde rahatlıkla yurt konaklaması bulurlar. Ancak dileyen öğrenci, ev kiralayabilir.

”Bournemouth Univesity Computing Centres” günün 24 saatinde açıktır. Tüm öğrenciler hem yurtta hemde okulda ücretsiz internet olanaklarına sahiptirler. 24 saat ücretsiz hizmet veren “Bournemouth University Medical Centre” Talbot Campus’ündedir. 


Öğrenci Yaşamı

Bournemouth Univesity, uluslararası bir üniversite olma yolundadır. Hem vermiş olduğu programlar hem Avrupa ve Dünya Üniversiteleriyle değişim programlarıyla bu yolda hızla ilerlemektedir. Pek çok öğrenci kursunun bir parçası olarak bir dönem veya yılını başka bir Avrupa Ülke Üniversitesinde geçirebilir.

“Bournemouth University International Office” tarafından yabancı öğrenciler için organize edilen “International Students’ Orientation Programme (ISOP)” dönem başında bir hafta süreyle devam eder. ISOP programında öğrenciler, üniversite, kursları ve şehir hakkında bilgilendirilirler. “International Students’ Association (ISA)” ve “Student Union” tarafından sürekli sosyal, sportif ve kültürel etkinlikler düzenlenmektedir.

Çalışma Olanakları

Bournemouth İngiltere’nin turizm şehir olarak bilinir. Bu nedenle özellikle Turizm sektöründe çok fazla iş olanakları öğrencilere sağlanır. Oteller, restoranlar, kafeler öğrenciler için en iyi part-time iş olanakları sağlanan yerlerdir. Bazı öğrenciler üniversitenin kampüsü içerisinde çalışabilirler. Türk Öğrenciler için Giriş Koşulları

1600 yabancı öğrencinin eğitim yaptığı Bournemouth University’de özellikle master seviyesinde eğitim yapan Türk öğrenciler bulunmaktadır. Türk öğrenciler, İşletme, Pazarlama, IT gibi alanlarda yüksek lisans yapmaktadırlar.


Foundation Programına Giriş İçin;

IELTS 5.0 sonucu gerekir. Ayrıca liseyi bitirmiş olmak gerekir. International Foundation Certificae programı 9 ay sürer ve tamamlayan öğrenciler lisans programlarında başlarlar. 


Lisans Programlarına Giriş için;

2 yıllık ön lisans mezunları direk 2. sınıftan eğitime başlayabilirler.
Lise mezunları ise normal koşullarda International Foundation Year programı izlemek zorundadırlar. Ayrıca IELTS 6.0 Toefl Ibt 80 puan almaları gerekir.  


Yüksek Lisans giriş için;

4 yıllık üniversite mezunu olmak ve en az 2.2 not ortalaması sahibi olmak gerekir. IELTS sonucu ise en az 6.0 olmalıdır. Ancak bazı bölümler için not ortalaması 2.5 ve üzeri, IELTS ise 6.5 olmalıdır. 


Burs Olanakları;

Bournemouth University Scholarship sisteminden Türk öğrenciler yararlanabilir. Üniversiteye başvuran ve kabul alan pek çok Türk öğrenci 1000 Sterlin kısmi burstan yararlanabilir ve üniversite ücreti olan yaklaşık 8900 Sterlin yerine 7900 Sterlin öder. Özellikle, mühendislik ve bilgisayar bilimleri bölümlerinden kabul alan her Türk öğrenci 1000 Sterlin kısmi burstan yararlanır. Media ve Management bölümlerinde ise 3 -8 arası öğrenci 1000 Sterlin kısmi burslardan yaralanabilir. 


Pre-Sessional Kursları
Bournemouth University Prepatory English Program – BUPEP  lisans ve yüksek lisans programlarına şartlı kabul almış ancak İngilizce yeterlilik puanını az bir farkla alamamış öğrenciler için düzenlenir. Üniversite programlarına Ekim veya Ocak aylarında başlamak mümkün olduğu için BUPEP programı Ocak, Nisan ve Temmuz aylarında başlayabilir. Öğrencinin İngilizce seviyesine göre kurs süresi değişir. Kursu tamamlayan öğrenci lisans veya yüksek lisans programlarına başlayabilirler.  

Ayrıca, Media School programlarına başvuru yapan öğrenciler için yaz aylarında 12 hafta süren İngilizce hazırlık kursu verilir. 


Foundation Courses - Hazırlık Kursları
Bournemouth University International Foundation kursları, İngiltere’nin önde gelen dil okullarından Kaplan Colleges tarafından verilir. 


Pre-Master Kursları
Bournemouth University Pre- Master kursları Kaplan Colleges tarafından verilmektedir. 


Transfer Students;
Bournemouth University bazı bölümler için transfer öğrencilerini 2. ve 3. sınıfdan kabul etmektedir. 


Top-Up Degrees
2 yıllık bir meslek yüksek okulu öğrencisi Bournemouth University’de 3. sınıfa devam ederek lisans mezunu olabilir. Bu sisteme İngiltere’de top-up degree denilir. 


Bournemouth University Kurs Ücretleri

Lisans Programları; 11.000 sterlin

Yüksek Lisans Programları; 11.000 sterlin


Foundation- Hazırlık; 10.000 sterlin

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım