Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş

The University of Manchester

University of Manchester Hakkında

824 yılında kurulmuş olup İngiltere’nin en büyük üniversitelerinin başında gelen, 40.000’e yakın öğrencisi, 10.000’i aşkın personeli ile sunduğu inovatif ve İngiliz disiplini odaklı lisans, yüksek lisans programları kapsamında dünyanın sayılı araştırma üniversiteleri arasında bulunan Manchester Üniversitesi, işletme, mühendislik, pazarlama ve eczacılık bölümleri ile öne çıkıyor. 2004 yılında Victoria University of Manchester ve UMIST’in tek çatı altında toplaması ile birlikte daha köklü ve daha güçlü bir kurum haline gelen Manchester Üniversitesi, modern eğitim metotları ile öğrencilerine hem teorik hem pratik bir öğrenim kazandırıyor. 1948 yılında projelenen ilk programlanabilir bilgisayar başta olmak üzere yirminci yüzyıla damga vuran birçok bilimsel gelişmeye ev sahipliği yapan üniversite; bünyesindeki akademisyenler ve öğrenciler ile 20’nin üzerinde Nobel ödülü kazanmıştır.

Neden University Of Manchester

İngiltere’nin yemyeşil parkları ve modern hayat tarzı eşliğinde okuyacağınız Manchester Üniversitesi özellikle yurt dışında üniversite okumak isteyen başarılı Türk öğrenciler arasında sıklıkla tercih edilen üniversitelerdendir.

Dünyanın en iyi araştırma okullarından biridir. Bu yüzden özellikle bilim ve mühendislik alanlarında dünyanın her yerinden çok sayıda başvuru almaktadır.

Özellikle biyoloji, sağlık, tıp alanında oldukça başarılı programlar sunan Manchester Universitesi, fakültelerinde yenilikçi ve disiplinler arası eğitim modeli ile hareket etmektedir.

University of Manchester Dünya Başarı Sıralamaları

Manchester Üniversitesi pek çok prestijli üniversitenin üye olduğu Russel Group’un 24 üyesinden biridir. Kaliteli eğitimi, başarılı akademisyenleri ve özellikle araştırma çalışmalarına ayırdığı bütçelerle dünya sıralamalarında üst sıralarda yer alır.

QS Dünya Üniversiteleri sıralamasında 27. Sırada yer alan University of Manchester, Avrupa genelinde en iyi 8. Üniversite olup, İngiltere genelinde ise 6.sırada yer almaktadır.

2014 yılında Research Excellence Framework sonuçlarına göre Üniversitede yürütülen araştırmaların yüzde 89’u mükemmel kategorisinde yer almaktadır.

Üniversiteden mezun öğrenciler ve akademisyenler arasında 24 tane Nobel ödülü almış bilim insanı bulunmaktadır.

Guardian University Guide 2022 rehberine göre 31. Sırada, Times University Guide rehberine göre ise dünyadaki en iyi üniversiteler sıralamasında 32. Sırada yer almıştır.

University of Manchester Öğrenci Sayıları

İngiltere’de bulunan üniversiteler arasında en çok full time öğrencisi bulunan üniversitelerin başında gelen Manchester Üniversitesi, aynı zamanda en çok yabancı öğrenci kabul eden okullardan biridir. Lisans, yüksek lisans doktora programlarında toplamda yaklaşık 40.000 öğrencisi bulunmaktadır. Özellikle uluslararası öğrenci sayısı oldukça yüksektir ve 160 farklı ülkeden gelen yabancı öğrenciye eğitimin yanı sıra, oryantasyon hizmeti de sunmaktadır.

Kalifiye personel ve dünyada başarılarını kanıtlamış akademik kadrosu ile 160’tan fazla lisans ve yüksek lisans programı sunmaktadır.

University of Manchester Mezun olan Ünlüler

190 yıllık geçmişe sahip olan Manchester Üniversitesi birçok ünlüye eğitim vermiş olup, mezun olan ünlüler üniversitede eğitim görmekte olan öğrencilere alanları ile ilgili günümüzde hala eğitimler ve seminerler vermektedir.

Ben Elton : İngiliz Komedyen

Arthur Stanley : İngiliz Astronom ve Fizikçi

Alasdair Maclntyre : Amerikalı Filozof

Peter Davies : Müzik Üstadı

Sophie Hannah : İngiliz Şair ve Komedyen

Samia Suluhu Hassan : Tanzanya Devlet Başkanı 

University of Manchester Sosyal Olanakları

Manchester Universitesi araştırma olanakları açısından dünyadaki en iyi olanaklara sahip üniversitelerin başında gelmektedir. Özellikle bilim, matematik ve teknoloji alanında eğitim almak isteyen Türk öğrenciler arasında oldukça popülerdir.

Oldukça sosyal ve kültürel bir yapı ile eğitim veren University of Manchester, tarihi kampüsüyle de öğrencilerini büyülemektedir.

Üniversitenin ana kampüsünde neredeyse 5000 yıl öncesine dayanan temel kaynakları da bulunduran John Rynalds Kütüphanesi bulunmaktadır. 

Bunun yanında üniversitede eğitim gören öğrencileri sanata doyuran Manchester Müzesi, Whitworth Sanat Galerisi de kampüs içinde bulunmaktadır.

Ayrıca birçok spor branşının tesislerini de içinde bulunduran spor kompleksinde öğrenciler, yüzme, fitness ve buhar odalarında keyifle vakit geçirebilmektedir.

University of Manchester Şehir ve Bölge Hakkında

İngiltere’nin en güzel mimarisine sahip şehirlerinden biri olan Manchester şehri, okumak için gelen öğrencileri şehir yapısı ve sosyal etkinlikleriyle de büyülemektedir. Şehrin sokaklarında gezerken mimari yapısı sizi Victoria dönemine götürmektedir. Manchester şehri İngiltere’nin en gelişmiş 3.şehridir. Şehrin etkinlik alanları, sosyalleşmek için bolca yeşillik ve parka sahip olması özellikle yurt dışında üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler için oldukça çekicidir.

Şehirde hava çoğunlukla yağışlıdır böylece içeri mekân etkinlikleri konusunda da oldukça zengindir. Tiyatrolar, sanat merkezleri, konser salonları ve galerileriyle çok sayıda etkinliği ulaşılabilir kılmaktadır.

Manchester şehrine hava yolu ile ulaşım mümkündür. En çok havayolu ulaşımı tercih ediliyor olsa bile şehre, karayolu ve trenle de kolaylıkla ulaşılabilmektedir.

University of Manchester için Başvuru Koşulları

Machester Üniversitesi çok sayıda başvuru alan saygın üniversitelerden biridir. Öğrenciler özellikle okulun araştırma kapasitesini kullanmak, projeleri için kaynak sağlamak amacıyla Manchester’ı tercih etmektedir. Bu yüzden dünya üzerinden 150’den fazla ülkeden başvuru almaktadır.

University of Manchester için Başvuru Şartları

Lisans Bölümleri için,

Universitenin Lisans bölümlerine başvuru yapabilmek için liselerden alınmış yüksek bir diploma notu yeterli değildir.

  • Özellikle Türkiye’den gitmek isteyen öğrencilerin IB Diplomaya veya Manchester Üniversitesinin kendi bünyesinde verdiği  “International Foundation Programmes” alması gerekmektedir.
  • Öğrencilerin dil yeterliğini gösteren bir sınav sonucunu okula sunabilmesi gerekmektedir. Özellikle ana dili İngilizce olmayan ülkelerden 6 üzerinde IELTS veya 80 üzerinde TOEFL sınav sonucu beklenmektedir. 
  • Foundation Programlarına katılabilmek için öğrencilerin lise mezuniyeti sonrası en az 5.5 Ielts ya da 70 Toefl ve en az 3 üzeri lise diploması not ortalaması göstermek zorundadır.
  • Yüksek Lisans \ Master Programları için,

    Manchester Üniversitesinde bir yüksek lisans programına başvuru yapabilmek için,

  • Üniversitelerin lisans eğitimini tamamlamış olmak ve 4 üzerinden en az 3 ortalamaya sahip olmak gerekmektedir. 
  • Uluslararası öğrenciler anadili İngilizce olan bir ülkede eğitim almadılarsa İngilizce dil yeterliliklerini belge ile kanıtlamak zorundadırlar. Uluslararası geçerliliği olan sınavlardan Toefl’dan 80 üzeri, Ielts sınavından ise 6.5 üzeri not almış olmaları gerekmektedir. 

Yeterli dil seviyesine ulaşamamış olan öğrenciler ise üniversitenin hazırlık okullarından dil eğitimi alarak eğitimlerine başlayabilirler. Eğitimin ardından başarılı olduğunuz taktirde üniversitede lisans ve yüksek lisans programlarına kayıt olabilmektesiniz.

Phd\Doktora Programları için,

Manchester Üniversitesinde doktora eğitimi almak isteyen öğrenciler kendi ülkelerinde lisans eğitimlerini veya yüksek lisans eğitimlerini tamamlamış olmalıdır. Bunun yanında yurt dışında doktora eğitimi almak isteyen öğrencinin üzerinde çalışmalar yürüttüğü veya tez yazıdğı bir projesinin olması gerekmektedir.

İngiltere’de lisans eğitimi tüm okullarda benzer süreçleri kapsamaktadır. Dilerseniz lisans bölümlerini ve eğitim sistemini incelemek için Yurtdışı Lisans Eğitimi sayfamızı da ziyaret edebilirsiniz.

Yurtdışında Yüksek Lisans Programları hakkında detaylı bilgilere hizmet sayfamızdan da erişebilirsiniz.

Manchester Üniversitesinde kabul almak için dil yeterliliği son derece önemlidir. Lisans ya da yüksek lisans öncesi dil yeterliliğini en üst seviyeye çıkarmak ve sınavlardan yüksek puan almak için Yurtdışı Dil Okulu eğitimini tercih edebilirsiniz.”

Devamını Oku

University of Manchester Popüler Bölümleri

Manchester Ünisversitesinde Lisans, yüksek lisans ve doktora alanlarında toplamda 200 den fazla program bulunmaktadır. Özellikle yurt dışında yüksek lisans yapmak isteyen öğrenciler üniversitede bilim ve teknoloji bölümlerini tercih etmektedir.

En çok tercih edilen lisans programları,

En çok tercih edilen yüksek lisans programları,

University of Manchester Eğitim Fiyatları ve Burs Olanakları

Manchester Üniversitesinde lisans programları 3 yıl, yüksek lisans programları 1 yıl sürmektedir. Fiyatlar yıllık olarak belirlenmektedir.

University of Manchester Eğitim Ücretleri

Lisans Programları

27.000£- 29.000£

Yüksek Lisans Programları

28.000£- 32.000£ 

Öğrenciler üniversitede eğitim alırken bir yandan da çalışarak yaşam maliyetlerini ve eğitim ücretlerinin bir kısmını karşılamak ve sosyal yaşam şartlarına daha hızlı adapte olmak isterlerse work and study seçenekleri için Global Vizyon Eğitim Danışmanları ile görüşebilirler. 

Ortalaması 3.0/4.0 üzeri olan öğrencilere başarısına göre £10,000 burs imkânı sağlanmaktadır.

University of Manchester Konaklama Seçenekleri

Manchester Üniversitesi özellikle uluslararası öğrencileri için oldukça konforlu konaklama seçenekleri sunmaktadır. Yurtlarında ömür boyu sürdürülecek arkadaşlıklar kurabilmek mümkündür. Kampüs içinde yer alan yurtlar öğrencilerin okulda kaliteli vakit geçirebilmesine olanak sağlamaktadır. Üniversitenin kampüs içinde ve şehir merkezinde yurt hizmetleri bulunmaktadır.

University of Manchester Konaklama Ücretleri (Haftalık)

Weston Hall

160£

Denmark Road

173£

Brook Hall

164£

Burkhardt House

160£

Daisy Bank Hall

167£

Hulme Hall

174£University of Manchester Başvuru Tarihleri

Manchester Üniversitesi öğrencilerinin en geç Mayıs ayı ortasına kadar İngilizceden uluslararası geçerliliği olan bir yeterlilik belgesini üniversiteye göndermiş olması gerekmektedir. Manchester Üniversitesi Yüksek Lisans eğitim başvuruları için özellikle bazı spesifik bölümler için okulla iletişime geçilmiş olup , evrakların teslimi en geç Nisan sonunda  tamamlanmış olmalıdır.

Üniversitenin programlarının deadline tarihlerini öğrenmek için mutlaka Global Vizyon danışmanlarımı ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.


University of Manchester Türk Öğrenciler için Vize Türleri

Manchester Üniversitesi’nde eğitim almak için Türk öğrencilerin TIER 4 vizesi almaları gerekmektedir. TIER 4 vizesine sahip olan Türk öğrenciler mezun olduktan sonra bir yıl daha İngiltere'de kalabilmektedir. Türk öğrencilerin öğrenci vizesini uzatarak veya iş arama vizesine başvurarak İngiltere’de kalma sürelerini uzatmaları mümkündür. 

Vize hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için Global Vizyon danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım