Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş

University of Oxford

University of Oxford - Oxford Üniversitesi

İngiliz kültürünün modern ve bilimsel bakış açısıyla öğrenim ayrıcalığı, dünyaca sayılan bir üniversite kültürüne dahil olma fırsatı ve mükemmel bir eğitim ile iş hayatına herkesten bir adım önde başlama imkanı..1096 yılında kurulan ve bugün dünya üzerinde en iyi akademik eğitim veren sayılı üniversitelerinden biri haline gelen Oxford Üniversitesi not ortalaması yüksek öğrencileri ile hem yeni öğrencilerine hem de mezunlarına istikrarlı ve başarılı bir hayatın anahtarını sunmayı sürdürüyor.

İngiltere Oxford’da Eğitim

Oxford’un eşsiz çekiciliğinin bir parçası olan görkemli binaları ve nehir kenarındaki görünümünün mükemmelliğiyle karşılaşmak, insanı bu mükemmelliği unutulmazları arasına almaya mecbur bırakır. 800 yılı aşkın devam eden oturmuş geleneği ve eğitimiyle çok iyi bilinen Oxford, yüzyıllardır süregelen kendine has bu tarihiyle eşine az rastlanır bir şehir olma özelliği taşımaktadır. Şehirde birçok eski dükkân ve geleneksel pazar yerinin yanında yeniyi temsil eden birçok modern dükkân, alışveriş merkezi, bar ve restoran bulunmaktadır.

Oxford Müzesi (The Museum of Oxford) şehrin tarihini en iyi dile getiren yerdir. Bu yüzden şehrin tarihiyle tanışmak için birçok ziyaretçinin gideceği ilk yer burasıdır. Bununla beraber Ashmolean Müzesi (The Ashmolean Museum) ve Modern Sanat Müzesi (The Museum of Modern Art) gibi yerler uluslararası niteliktedir ve önemli tarih olayları hakkında oldukça iyi bilgi sunduğu için ziyaret edilmesi gerekir. Ayrıca Alis Harikalar Diyarında’nın (Alice in Wonderland) ve Harry Potter’daki Hogwarts Hall’in doğum yeri olarak görülen Christ Kilisesi (Christ Church) görülmesi gereken önemli yerler arasındadır.

Şehir içindeki ve etrafındaki parklar ve yeşil alanlar, şehrin huzurlu bir havaya bürünmesini sağlar. Bu alanlar yürümek, piknik yapmak, sakin bir gün geçirmek ya da sadece güzel manzaraya hayran kalmak için yapılmıştır adeta. Akşam için düzenlenen eğlence bolluğu da Oxford’un yaşamak için de popüler bir yer olduğunu gösterir. Drama, dans, bale, opera ve müzikalleri içeren bu canlı eğlence organizasyonları, milli ve uluslararası şirketler tarafından Apollo ve Oxford Tiyatro’larında gerçekleştirilir. Bunu yanı sıra öğrenciler tarafından düzenlenen yapımlar ve konserler, tarihi mekanlar olan Sheldonian Amfi Tiyatrosu’nda (The Sheldonian Theatre) veya Christ Katedrali’nde (Christ Church Cathedral) gerçekleştirilir.

Publar, kulüpler ve kafeler cazın, komedinin ve diğer aktivelerin buluşma yerleridir. Oxford’un eğitim konusundaki uluslararası düzeydeki ünü tartışılmazdır. Oxford Üniversitesi (The University of Oxford), Oxford Brookes Üniversitesi (Oxford Brookes University) yüksek kalitesi tartışılmaz eğitim vermektedir.

Oxford ve Türkler

Oxford yabancı öğrenciler için çekim merkezi olduğu gibi Türk öğrenciler içinde en çok tercih edilen şehirlerden birisidir. Oxford Üniversitesinin giriş koşulları çok zor olduğu için Türk öğrencilerin büyük bölümü Oxford Brookes Üniversitesinde eğitim yapmaktadır. Oxford dil okullarında ise yaz aylarında Türk öğrenci sayısı artmaktadır. Diğer dönemlerde ise göreceli az da olsa önemli bir Türk öğrenci nüfusu bulunmaktadır. Türk öğrenciler genelde 3-4 ya da 8 ay devam eden paket programları tercih etmektedirler.

Devamını Oku

Neden Oxford Üniversitesi’nde Eğitim Almalıyım?

Oxford Üniversitesi’nde eğitim almak, dünya çapında saygın bir akademik geçmiş ve geleceğe yönelik eşsiz fırsatlar sunar. Üniversitenin köklü tarihi, alanında uzman akademisyenler ve zengin araştırma olanaklarıyla öğrencilerine hem teorik hem de pratik anlamda derinlemesine bilgi aktarımı sağlar. Oxford’un sunduğu çeşitli sosyal, kültürel ve profesyonel ağlar, öğrencilerine hem teorik hem de pratik anlamda derinlemesine bir bilgi birikimi sağlar. 

Oxford Üniversitesi Başvuru Zamanı

Dünyanın en köklü üniversiteleri arasında yer alan ve eğitimin kültürle birleştiği bir hayat stili sunan Oxford Üniversitesi’nde okumak istiyorsanız 15 Ekim tarihine kadar gerekli işlemleri tamamlamanız gerekmektedir.

Oxford Üniversitesi Eğitim Ücretleri

Oxford üniversitesi eğitim ücretleri aşağıdaki tabloda ortalama olarak verilmiştir:

Lisans Ücretleri

Yüksek Lisans Ücretleri

40.000 GBP

17.000 GBP

Oxford Üniversitesi Kabul Koşulları

 • 12 yıllık eğitimi tamamlamış olmak gerekmektedir.
 • Lise diploması
 • Yüksek not ortalaması veya IB diploması, European Baccalaureate diploması, Advanced Placement ve SAT / ACT sınav puanı
 • İngilizce yeterlilik belgesi 
 • Transkript belgesi
 • Başvurulacak bölüme göre BMAT, CAT; Oxford ELAT, HAT vb. sınavlara girmeniz gerekebilir.

Oxford Üniversitesi Lisans ve Yüksek Lisans Programları

 • Beşeri bilimler
 • Sanat ve tasarım
 • Fen bilimleri ve matematik
 • Mühendislik 
 • Hukuk 
 • Eğitim ve öğretim
 • İşletme ve yönetim 
 • Mimarlık ve yapı
 • Tıp ve sağlık bilimleri
 • Bilgisayar bilimleri
 • Çevre ve dünya bilimleri

Oxford İngilizce Dil Okulları

Kaplan English Oxford

Oxford Intensive English

OHC Summer English

EC English Oxford

Oxford Üniversiteleri

Bucksmore Summer Schools

Oxford International 

Oxford Brookes Üniversitesi

Oxford Royale Academy

OHC English

Oxford Yaz Okulları

Oxford High School GDST

Kings Oxford

Embassy Summer English

Headington School

CES English Oxford

Oxford Liseleri

St Edward's School

Regent Langauge Training 

Magdalen College School

d'Overbroeck's College ve Rye St Antony School

Oxford Üniversitesi Bölümleri

Accelerator Science, John Adams Institute 
Advanced Materials and Composites, Oxford Centre for (OCAMAC)
Advanced Research Computing
African Studies Centre
Ageing, Population, Oxford Institute of
American Institute, Rothermere
Anaesthetics, Nuffield Department of
Begbroke Science Park
Biochemistry, Department of
Biomedical Engineering, Oxford Institute of
Buddhist Studies
Business Economics Programme, Oxford University
Business School, Saïd
Chemical Crystallography Laboratory
Chemistry, Department of
China Studies Programme, Contemporary
China Centre
Classical and Byzantine Studies, Ioannou Centre for
Computational Biology Group
Computer Science, Department of
Computing, Advanced Research
Condensed Matter Physics, Sub-department of
Contemporary China Studies Programme
Continuing Education, Department for
Doctoral Training Centre, Medical Sciences
Dunn School of Pathology, Sir William
Environment, Smith School for Enterprise and the
Environmental Change Institute
Epidemiological Studies Unit, Clinical Trial Service Unit (CTSU) &
Epidemiology Unit, Cancer Research UK
Epidemiology, Health-Care, Unit of
Epidemiology, National Perinatal Unit of
ESRC Oxford Spring School in Quantitative Methods for Social Research
Ethics and Philosophy of Law, Centre for (at Corpus Christi College, Merton College
and University College)
Ethics, Institute for Science and
Ethics, Law and Armed Conflict, Oxford Institute for
Ethox Centre
German, Sub-Faculty of
Global and Area Studies, Oxford School of
Global Economic Governance Programme
Global Health, Centre for Tropical Medicine and
Global Leaders Fellowship Programme, Oxford-Princeton
Glycobiology Institute
African Economies, Centre for the Study of

 

Üniversitenin Sunduğu İmkanlar

İngilizce konuşan ülkelerde yer alan en eski üniversite olarak da bilinen Oxford Üniversitesi tüm öğrencilerine, haftada bir kez birebir özel ders imkanı sunmaktadır. Oxford Üniversitesi’nin bu özelliği sayesinde tüm öğrenciler, kendi alanlarında uzmanlaşmış akademisyenlerle daha yakın ve daha bilgilendirici bir iletişim kurma imkanı buluyor. 180’e yakın ülkeden gelen öğrencilere eğitim veren University of Oxford, dil merkezi ile uluslararası öğrencilerine dil eğitimi veriyor. Yemyeşil alanları ve herkese hitap eden aktiviteleri ile ders dışında da öğrencilerine farklı ve keyifli zamanlar sunmak üzere kurulan kampüsü ile dikkat çeken Oxford Üniversitesi’ne katılanlar, mükemmel bir eğitimin yanında kaliteli bir yaşam standardı ile tanışıyor.

Oxford Üniversitesi Kampüs Hayatı

Oxford Üniversitesi’nde kampüs hayatı, öğrencilere akademik mükemmeliyetin yanı sıra zengin ve çeşitli sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler sunar. Her biri kendine özgü bir topluluk ve destek sistemi sağlayan yaklaşık 39 kolejden oluşan yapı, öğrencilere güçlü bir aidiyet duygusu kazandırır. Dünyaca ünlü kütüphaneler, seminerler, ve konferanslar akademik yaşamı desteklerken, yüzlerce öğrenci kulübü ve derneği ilgi alanlarını keşfetme fırsatı sunar. Modern spor tesisleri, parklar ve bahçeler, öğrencilerin fiziksel ve zihinsel sağlıklarını destekler. Kolej yemekhaneleri ve konaklama imkanları, öğrencilerin günlük yaşamlarını kolaylaştırır ve sosyal etkileşimlerini artırır. Oxford’da kampüs hayatı, öğrencilerin hem kişisel hem de profesyonel gelişimlerine katkıda bulunan eşsiz bir deneyim sunar.

Oxford’da Yaşam

Oxford’da yaşam, tarih ve modernitenin mükemmel bir uyum içinde buluştuğu, eşsiz bir deneyim sunar. Dünyanın en eski üniversitelerinden birine ev sahipliği yapan bu şehir, akademik atmosferi, tarihi binaları ve zengin kültürel mirasıyla ünlüdür. Şehirdeki sayısız müze, galeri, tiyatro ve kütüphane, entelektüel merakınızı sürekli olarak canlı tutar. Çeşitli restoranlar, kafeler ve pazarlar, yerel ve uluslararası lezzetler sunarak damak tadınıza hitap eder. Geniş yeşil alanlar ve parklar, huzurlu yürüyüşler ve açık hava etkinlikleri için mükemmel mekanlar sunar. Oxford’da yaşam, akademik ve sosyal zenginliklerin iç içe geçtiği, dinamik ve ilham verici bir ortam sunar. İngiltere’de eğitim hayatını merak ediyorsanız İngiltere’de eğitim yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

Oxford’da Konaklama Seçenekleri

Oxford’da birçok konaklama seçeneği bulunmaktadır. Öğrenciler aşağıda bulunan konaklama seçeneklerinden yaşam tarzlarına en uygun olanı seçebilirler.

Yurt

Kolej dışında, üniversitenin kendine ait yurtları da vardır. Bu yurtlar, genellikle daha büyük gruplar halinde öğrencilere hizmet verir ve farklı kolejlerden öğrencileri bir araya getirir. Ayrıca üniversite ve kolejler dışında, özel şirketler tarafından işletilen yurtlar da bulunmaktadır. Bu yurtlar, modern olanaklar ve çeşitli oda tipleri sunarak öğrencilere alternatif bir konaklama seçeneği sağlar.

Aile Yanı Konaklama

Bazı öğrenciler, yerel ailelerin yanında kalarak konaklama sağlarlar. Bu konaklama biçimi, özellikle uluslararası öğrenciler için pek çok avantaj sunar. Bir aile yanında yaşamak, öğrencilere İngiliz kültürünü yakından tanıma ve günlük yaşamın bir parçası olma fırsatı verir. 

Kiralık Daireler

Kiralık daireler, özellikle üst sınıf öğrencileri ve lisansüstü öğrenciler için Oxford'da popüler bir konaklama seçeneğidir. Bu daireler, öğrencilere daha fazla bağımsızlık ve kişisel alan sunarak kendi yaşam alanlarını istedikleri gibi düzenleme fırsatı verir. Kiralık evler ise, bir grup arkadaşla birlikte yaşamak isteyen öğrenciler için ideal bir seçenektir. Bu tür evler, hem sosyal hem de ekonomik açıdan avantajlı olabilir.

Oxford’da Ulaşım

Oxford’da ulaşım, hem şehir içi hem de şehirlerarası seyahat için oldukça erişilebilir ve çeşitlidir. Şehir içi ulaşımda bisiklet en popüler ve çevre dostu seçeneklerden biridir; Oxford, bisiklet yolları ve bisiklet park yerleri ile donatılmıştır. Toplu taşıma seçenekleri arasında düzenli aralıklarla çalışan otobüsler, öğrencilere ve yerel halka rahat ve ekonomik bir ulaşım imkanı sunar. Şehir, tren ve otobüs terminalleriyle Londra gibi büyük şehirlere ve çevredeki diğer bölgelere kolayca ulaşım sağlar. 

Oxford’da Yaşam Maliyetleri

Oxford’da yaşamayı düşünüyorsanız maddi olarak bir planlama yapmanız gerekmektedir. Aşağıda beslenme, ulaşım, okul gibi giderlerin ortalama fiyat bilgisini bulabilirsiniz.

1 Aylık Beslenme Giderleri

250 GBP

Yıllık Okul Giderleri 

40.000 GBP

1 Aylık Ulaşım Giderleri

50 GBP

1 Aylık Fatura Giderleri

50 - 100 GBP

Diğer Giderler

50 GBP


Eğer şehirden adını alan Oxford Üniversitesi’nde okumayı düşünüyorsanız, Oxford Üniversitesi öğrencilere çeşitli burs imkanları sağlamaktadır. Genel olarak İngiltere’de eğitim hakkında bilgi ve yaşam giderleri hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız İngiltere’de eğitim ve yaşam giderleri yazımızı ziyaret edebilirsiniz. 

Oxford Üniversitesi Bursları

Oxford Üniversitesi, uluslararası öğrenciler için çeşitli burs ve maddi yardım seçenekleri sunmaktadır. Bu burslar, belirli ülkelere veya bölgelere özel olabileceği gibi dünyanın her yerinden öğrencilere açık olabilir. Üniversite, uluslararası öğrencilerin akademik başarılarına, finansal ihtiyaçlarına veya belirli konu alanlarına göre burslar sağlar. Ayrıca, üniversiteye bağlı kolejler ve bazı akademik programlar da uluslararası öğrencilere yönelik kendi burslarını sunarlar. Bu burslar, öğrencilere eğitim masraflarını hafifletme, yaşam giderlerine destek olma ve akademik hedeflerine ulaşmalarını sağlama amacıyla çeşitli kriterlere dayanabilir. 

İngiltere’de lisans eğitim programları ve yurt dışı üniversite eğitim hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için yazılarımızı ziyaret edebilirsiniz.

Devamını Oku

Sıkça Sorulan Sorular

Oxford yılda kaç öğrenci alıyor?
  Oxford Üniversitesi yılda 3200 lisans, 5400 yüksek lisans öğrencisi almaktadır.
Oxford Üniversitesi'ne nasıl başvurabilirim?
  Oxford Üniversitesi'ne başvuru yapmak için öncelikle çevrimiçi başvuru formunu doldurmalısınız. Başvuru formu, kişisel bilgilerinizi, eğitim geçmişinizi ve tercih ettiğiniz programı içerir. Ayrıca, genellikle öğretmenleriniz veya akademisyenlerinizden referans mektupları talep edilir. Başvuru sürecinde bazı lisans programları için giriş sınavlarına (örneğin, Oxford Giriş Sınavı veya MAT) girmeniz gerekebilir. Başvuru süreci ve gereksinimler programdan programa değişiklik gösterebilir, bu yüzden her bir programın başvuru kılavuzunu dikkatlice incelemek önemlidir.
Oxford Üniversitesi kaç puan istiyor?
  Oxford Üniversitesi IELTS sınavından 7.0, TOEFL sınavından ise 110 puan istemektedir.
Oxford Üniversitesi'nde hangi programlar var?
  Oxford Üniversitesi, lisans, yüksek lisans ve doktora seviyelerinde geniş bir yelpazede program sunmaktadır. Beşeri bilimler, sosyal bilimler, fen bilimleri, tıp, hukuk ve işletme gibi birçok farklı alanda programlar mevcuttur.
Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım