Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş

University of Kent

University of Kent Hakkında

University of Kent, Birleşik Krallık'ın Canterbury şehrinde 300 hektarlık bir alan üzerine kurulmuştur. Canterbury ve Londra arası tren ile sadece bir buçuk saattir. 1965 yılında kurulan üniversite, yaklaşık 20.000 öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır ve 400’den fazla lisans, yüksek lisans ve doktora programı bünyesinde bulundurmaktadır. University of Kent “National Student Survey” araştırmasında, öğrenci memnuniyeti kriterinde en iyi 10 İngiliz üniversitesi arasında girmeyi başarmıştır.

University of Kent, dünya genelinde en iyi 400 üniversite arasında yer almaktadır ve İngiltere'de en iyi 20 üniversite arasındadır. Kent Üniversitesi kendi bünyesindeki 40 araştırma merkezi ile bilimsel araştırmalara yüksek bütçeler ayırmaktadır. University of Kent, National Health Service (NHS) ve Avrupa Birliği (AB) gibi çeşitli kurumlarla iş birliği yaparak araştırma projeleri yürütmektedir. Ayrıca, Times Higher Education tarafından yapılan bir araştırmada, üniversitenin mezunları, İngiltere'deki en yüksek ücretli mezunlar arasında yer almaktadır.

University of Kent, İngiltere'deki en iyi üniversiteler arasındadır ve pek çok alanda ödüller almış bir kurumdur. Üniversite, öğrencilere teorik bilgi ve pratik becerileri birleştiren eşsiz bir eğitim sunar. University of Kent öğrencilerin eğitimleri sırasında girişimcilik becerilerini geliştirmelerine, staj ve iş imkanlarına erişmelerine olanak sağlayan bir Kariyer ve İstihdam Merkezi'ne sahiptir.

Kent Üniversitesini önemli kılan bir detayda, üniversitenin Paris ve Brüksel’de bulunan 2 adet kampüsüdür. Bu nedenle Kent Üniversitesi “İngiltere’nin Avrupa’lı Üniversitesi” olarak bilinmektedir. Avrupa’da bulunan kampüslerde sadece master ve PhD bölümleri bulunmaktadır.

Neden University of Kent

University of Kent, uluslararası bir araştırma üniversitesi olarak kabul görmektedir. Özellikle “Actuarial Science, BioSciences, Business, Computing, Drama, Electronics and Law” gibi alanlarda önde gelen bir üniversitedir. University of Kent toplam 150 farklı alanda lisans ve 250 alanda yüksek lisans eğitimi verilmektedir. Ayrıca kısa dönem programları ve Pre-Sessional English kursları vardır. Lisans eğitimi alan öğrencilere “double degree”, “study abroad” ve “one year industry placement” fırsatları sunmaktadır.

The Times Good Universities Guide Subject Ranking’lerinde; Finance 28, Antroplogy 13, Archaelogy 25, Business 35, Computer Science 25, Economics 26, English 27, History 35, Architecture and Design 15, Law 16, Philosophy 27, Politics 42, Psychology 23, Social Policy 23, Sociology 56, Theology 12. sıradadır.

The Templeman Library’de 1 milyonun üzerinde kitap bulunmaktadır. Çok gelişmiş bilgisayar merkezleri hem kütüphanede hem de kampüsün diğer alanlarında bulunur. Kampüs içerisinde “Medical Centre” ve “Pharmacy” bulunmaktadır. “The Student Development Centre” ve “Job Shop” öğrencilere part-time iş bulmalarında yardımcı olmaktadır.

“The Student Learining and Advisory Service” öğrencilere, essay hazırlamada, not alma tekniklerinde, tez yazma tekniklerinde, zaman yönetimi ve pek çok farklı alanda yardımcı olmaktadır. “The English Language Unit” tüm lisans ve yüksek lisans öğrencilerine yıl boyunca ücretsiz kurslar vermektedir.

Spor Merkezi İngiliz Üniversitelerinde olan merkezlerin en iyilerinden birisidir. Kampüs içerisinde tiyatro salonu, sinema salonu, performans salonları bulunmaktadır.

University of Kent Dünya Başarı Sıralamaları

University of Kent, yüksek akademik standartları, araştırma mükemmelliği ve öğrenci memnuniyeti nedeniyle saygın bir üne sahiptir. QS Dünya Üniversite Sıralamasına göre, University of Kent dünya genelinde 375. sırada yer almaktadır. Times Higher Education Sıralamasında da 2024 yılında, dünya genelinde 351-400 aralığında yer almaktadır. Ayrıca, The Guardian Üniversite Rehberinde de İngiltere'deki en iyi 50 üniversite arasında yer almaktadır. Tüm bu sıralamalar, University of Kent'in yüksek akademik standartları, araştırma mükemmelliği ve öğrenci memnuniyeti bakımından saygın bir üne sahip olduğunu ve dünya genelinde birçok alanda başarılı olduğunu göstermektedir.

University of Kent Öğrenci Sayıları

University of Kent, 2024 yılı itibarıyla yaklaşık 20.000 öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Bunların yaklaşık 15.000'i lisans öğrencisi ve geri kalan 5.000'i yüksek lisans ve doktora öğrencileridir. Üniversitede öğrencilerin yaklaşık %25'i uluslararası öğrencilerden oluşmaktadır. Öğrencilerin çoğunluğu İngiltere'den, diğerleri ise 150 farklı ülkeden gelmektedir.

University of Kent Sosyal Olanakları

University of Kent, çeşitli sosyal olanaklar sunarak öğrencilerine canlı bir kampüs hayatı sağlamaktadır. Öğrenciler, kampüs içinde ve dışında birçok aktiviteye ve kulübe katılabilir, yeni insanlarla tanışabilir ve eğlenceli zaman geçirebilirler. Kent Üniversitesinde 175’ten fazla kulüp ve topluluk vardır. Öğrenciler, öğrenci birliği tarafından desteklenen bu kulüplerde müzik, spor, sanat ve diğer ilgi alanlarına göre faaliyet gösteren topluluklara katılabilirler.

 Öğrencilerin kahve içebileceği veya yemek yiyebileceği 16’dan fazla cafe ve restoran doğrudan kampüsün içerisinde hizmet vermektedir. University of Kent’in kampüsünün içerisinde, tiyatro ve performans sanatları sahnesi, sinema ve gece kulüpleri bulunmaktadır.

University of Kent, öğrencilerin spor yapabileceği birçok olanak sunmaktadır. Öğrenciler, üniversitenin spor merkezinde fitness, yüzme, basketbol, voleybol ve tenis gibi birçok spor dalında faaliyet gösterebilirler.

University of Kent, Canterbury Şehir ve Bölge Hakkında

University of Kent, İngiltere'nin güneydoğusunda, Canterbury şehir merkezine 5 dakika yürüme mesafesindedir. Canterbury, tarihi bir şehir ve kültürel bir merkez olarak ünlüdür. Aynı zamanda İngiltere'deki en popüler turistik yerlerden biridir. Şehrin en büyük gelir kaynağı turizmdir.

Canterbury, 2000 yıldan uzun bir süredir yerleşim yeri olarak kullanılmaktadır. Canterbury Katedrali bölgedeki en eski yapıdır. Katedral, UNESCO Dünya Mirası listesinde yer almaktadır ve İngiltere'deki en önemli dini yapılarından biridir. Şehirde ayrıca, tarihi binalar, parklar, müzeler, sanat galerileri ve tiyatrolar da bulunmaktadır.

University of Kent için Başvuru Koşulları

University of Kent, dünya üzerindeki birçok ülkeden talep gördüğü gibi ülkemizden de yoğun talep görmektedir. Her başvuru bireysel değerlendirilmektedir, aşağıda belirtilen koşulları tam olarak sağlayamamanız, başvurunuzun reddedileceği anlamına gelmez.

University of Kent Başvuru şartlarını şu şekilde sıralayabiliriz;

International Foundation Year (Hazırlık Yılı) için gerekli koşullar

 • IELTS:5.0
 • %70 veya 3.5/5.0 ortalamasını sağlayan lise diploması

Lisans bölümlerine başvuru yapmak isteyen öğrencilerden,

 • Dil seviyesini gösteren belge (IELTS:6.5, TOEFL 90)
 • En az 5 üzerinden 4 ya da 75/100 ortalamaya sahip lise diploması


Gerekli koşulları sağlayamayan öğrenciler hazırlık programına başvurabilir.

Yüksek Lisans Bölümlerine başvuru yapmak isteyen öğrencilerden,

 • Dil seviyesini gösteren belge (IELTS:6.5, TOEFL 90)

Lisans Diploması: 2.8- 3.0/4.0

University of Kent Popüler Bölümleri

University of Kent, birçok farklı alanda eğitim vermektedir ve öğrencilere geniş bir yelpazede programlar sunmaktadır. University of Kent'in en popüler bölümlerinden bazıları aşağıdaki gibidir.

University of Kent En çok talep gören Lisans Bölümleri 

University of Kent lisans bölümleri genellikle 3 yıl sürmektedir. Industrial Placement veya hazırlık yılı ile 4 yıl sürebilmektedir.

University of Kent popüler lisans bölümleri:

 • Computer Science
 • Data Science
 • Computing
 • Business and Management
 • International Business
 • Economics with Data Science
 • Law
 • Architecture
 • Marketing

University of Kent En Çok Talep Gören Master Bölümleri

Kent Üniversitesinde yüksek lisans eğitimleri genellikle 1 yıl sürmektedir. Industrial Placement içeren bölümlerde 2 sene sürebilmektedir.

University of Kent popüler master bölümleri:

 • Advanced Computer Science
 • Networks and Security
 • Statistical Data Science
 • Law LLM
 • Architecture
 • International Business and Management
 • MBA
 • Management
 • Biotechnology and Business
 • Applied Drug Discovery
 • Artificial Intelligence
 • Financial Technology

University of Kent PHD programları

University of Kent, birçok farklı disiplinde 90’dan fazla doktora programı bulunmaktadır. Kent Üniversitesi'nde PhD programları 3 ila 4 yıl arasında sürmektedir. Doktora adayları, araştırma konularını belirleme, metodoloji geliştirme, veri toplama ve analiz etme, sonuçları yorumlama ve tez yazma gibi bir dizi aşamadan geçer. Bu süreç boyunca tüm öğrenciler Universty of Kent’in nitelikli akademisyenleri tarafından mentorluk yapılır. Doktora adayları, Kent Üniversitesinin birinci sınıf araştırma tesislerine erişerek araştırmalarını derinleştirebilirler.

University of Kent Online, Uzaktan Eğitimler

University of Kent, online ve uzaktan eğitim seçenekleri bulunan bir dizi program sunmaktadır. Bu programlar, öğrencilere esnek bir öğrenme deneyimi sunmak için tasarlanmıştır. Öğrencilerin uzaktan eğitim sayesinde coğrafi engeller olmaksızın eğitim alabilirler.

İngiltere’de lisans eğitimi tüm okullarda benzer süreçleri kapsamaktadır. Dilerseniz lisans bölümlerini ve eğitim sistemini incelemek içinYurtdışı Lisans Eğitimisayfamızı da ziyaret edebilirsiniz.

University Of Kent’de kabul almak için dil yeterliliği son derece önemlidir. Lisans ya da yüksek lisans öncesi dil yeterliliğini en üst seviyeye çıkarmak ve sınavlardan yüksek puan almak için Yurtdışı Dil Okulu eğitimini tercih etmenizde büyük fayda vardır.

Yurtdışında Yüksek Lisans Programları hakkında detaylı bilgilere hizmet sayfamızdan da erişebilirsiniz.

University of Kent İş Olanakları

University of Kent, Kariyer ve İstihdam Merkezi, öğrencilere ve mezunlara iş arama sürecinde destek sağlayan bir kurumdur. Bu merkez, öğrencilerin eğitimleri sırasında kariyer planlaması yapmalarına ve iş arama becerilerini geliştirmelerine yardımcı olur. Ayrıca, mezun olduktan sonra iş bulma sürecinde de destek sağlarlar. University of Kent, Kariyer ve İstihdam Merkezi, mezuniyet sonrası 3 seneye kadar mezunlarına geniş network ağıyla destek sağlar. Sektörde lider firmalar ile öğrenciler ve mezunları bir araya getirerek iş ve staj imkanları sağlar. Buna ek olarak, kurum tarafından çeşitli özgeçmiş hazırlama, mülakat teknikleri ve kariyer danışmanlığı, nasıl doğru şekilde iş görüşmesi yapılabileceği gibi çeşitli konularda seminerler düzenlenmektedir. Ayrıca, University of Kent, öğrencilere birçok işverenle bağlantı kurma fırsatı sunan kariyer fuarları düzenlemektedir. Bu fuarlar, öğrencilerin işverenlerle doğrudan görüşmesine ve iş fırsatları hakkında bilgi edinmesine olanak tanır.

University of Kent, öğrencilere Girişimcilik ve İnovasyon merkezi ile girişimcilik fırsatları sunar. Öğrenciler, öğretim üyeleri ve şirketlerle birlikte çalışarak kendi girişimlerini kurabilirler. Ayrıca, üniversite, öğrencilere iş planı hazırlama, finansman arama ve işletme yönetimi gibi konularda destek sağlar.

University of Kent Eğitim Fiyatları ve Burs Olanakları

University of Kent Eğitim Ücretleri

Hazırlık Ücretleri

19.000£

Lisans Programları Ücretleri

19.000£-23.000£

Yüksek Lisans Programları Ücretleri

19.000£-23.000£

MBA Ücretleri

25.000£

Öğrenciler üniversitede eğitim alırken bir yandan da çalışarak yaşam maliyetlerini ve eğitim ücretlerinin bir kısmını karşılamak ve sosyal yaşama yardımcı olmak amacıyla work and study seçenekleri için Global Vizyon Eğitim Danışmanları ile görüşebilirler. 

University of Sussex Burs olanakları: 3,20 ve üzeri ortalamaya sahip tüm öğrenciler £3,000 burs imkânı bulunmaktadır.

University of Kent Konaklama Seçenekleri

University of Kent, öğrencilere çeşitli konaklama seçenekleri sunmaktadır. Kent Üniversitesinin Canterbury kampüsünde 5000’den fazla oda bulunmaktadır. Öğrenciler, bütçelerine ve tercihlerine göre uygun konaklama seçeneklerini seçebilirler. University of Kent, yeni başlayacak ve ilk senesinde kampüste kalmayan öğrencilerine, 30 Haziran’dan önce yurt başvurusu yaparlarsa, yerleştirme garantisi vermektedir. University of Kent yurtlarına sadece yeni yerleşen öğrenciler değil, ikinci veya üçüncü senesi olan öğrencilerde yurtlara yerleşebilirler. Tek yapmaları gereken, erken başvuruda bulunmaktır. Buna ek olarak, hazırlık öğrencileri 30 Haziran’dan önce başvurursalar garantili olarak yerleştirilirler.

5000’den fazla oda toplam 9 adet farklı yurt binası ile sağlanmaktadır. Bu binaların tamamı kampüsün merkezine çok yakındır. Öğrenciler yürüme mesafesinde fakülte binalarına ve kampüsün sosyal olanaklarına erişebilirler. 

Yurt fiyatlarına tüm faturalar, her katta wifi, premium spor üyeliği ve sigorta dahildir. Öğrenciler hiçbir şekilde extra fatura, depozito ödemeyecektir. Odaların temizliği öğrencilerin sorumluluğundadır. Yurtta kalmanın bir diğer avantajı da 7/24 görev yapan güvenlik departmanı ve bakım ekiplerinin bulunmasıdır. Ayrıca engelli bireylerin kullanımına özel olarak hazırlanmış yurt odaları bulunmaktadır. Kampüs binaları da engelli bireylerin kullanımına göre düzenlenmiştir. Engelli bir birey herhangi bir zorluk ile karşılaşmadan University of Kent’de eğitim alabilmektedir.

University of Kent Yurt Fiyatları

Konum

Toplam(39 hafta)

Haftalık

Park Wood Houses (5 bed)

£5,034.12

£129.08

Park Wood Houses (6 bed)

£6,107.01

£156.59

Park Wood Flats (en-suite rooms)

£8.607.69

£220.71

Park Wood Flats (twin en-suite rooms*)

£4,463.55

£114.45

Darwin College (standard rooms)

£5,197.92

£133.28

Darwin College (large rooms)

£6,038.76

£154.84

Tyler Court A (en-suite rooms)

£8,173.62

£209.58

Tyler Court B / C (en-suite rooms)

£8,607.69

£220.71

Keynes Flats (standard en-suite rooms)

£8,607.69

£220.71

Keynes Flats (extra large en-suite rooms)

£9,393.93

£240.87

Keynes Houses

£7,417.41

£190.19

Turing Flats (large en-suite rooms)

£8,927.10

£228.90

Turing Flats (extra large en-suite rooms)

£9,393.93

£240.87

Turing Houses

£7,417.41

£190.19

Woolf College (standard en-suite rooms)

£8,607.69

£220.71University of Kent Başvuru Tarihleri

University of Kent, lisans ve lisansüstü programlarda başvuruların farklı dönemlerde yapıldığı bir sistem izlemektedir. Lisans eğitimleri için son başvuru tarihi 30 Haziran olarak kabul edilmektedir.

University of Kent master programları son başvuru tarihi ise 31 Temmuz olarak kabul edilmektedir. Başvuruların tamamlanması için gereken belgeler ve prosedürler de programlara göre değişebilir. Bu nedenle daha fazla bilgi için yurtdisiuniversiteler.com veya Global Vizyon danışmanınız ile iletişime geçebilirsiniz.

University of Kent İngiltere Öğrenci Vizesi Başvurusu

University of Kent’te eğitim almak için Türk öğrencilerin TIER 4 vizesi almaları gerekmektedir. TIER 4 vizesine sahip olan Türk öğrenciler mezun olduktan sonra bir yıl daha İngiltere'de kalabilmektedir. Türk öğrencilerin öğrenci vizesini uzatarak veya iş arama vizesine başvurarak İngiltere’de kalma sürelerini uzatmaları mümkündür. 

Vize hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için Global Vizyon danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım