Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş

Oxford Brookes University

Oxford Brookes Üniversitesi

Oxford Brookes University, Oxford şehrinin Oxford University’den sonraki 2. üniversitesidir. Oxford Brookes University, son yıllarda göstermiş olduğu performans ile İngiltere’de en hızlı gelişen üniversitelerden birisi olmuştur. Eğitim ve Araştırma’ya eşit ağırlık veren üniversite pek çok akademik alanda hem “teaching” hemde “research” notlarını yükseltmiştir. 

Oxford Brookes University Hakkında


Oxford Brookes University Hakkında

Oxford Brookes University, Oxford şehrinin Oxford University’den sonraki 2. üniversitesidir. Oxford Brookes University, son yıllarda göstermiş olduğu performans ile İngiltere’de en hızlı gelişen üniversitelerden birisi olmuştur. Eğitim ve araştırmaya eşit ağırlık veren üniversite pek çok akademik alanda hem “teaching” hem de “research” notlarını yükseltmiştir.

Oxford Brookes University 150 yıllık bir geçmişe sahiptir. Oxford Brookes University Sanat eğitimi vermek için kiralanan küçük bir sınıftan, dünyada itibar gören ve İngiltere’nin en iyi üniversitelerinden birine dönüşen modern bir üniversite olarak karşımıza çıkmaktadır. Oxford Brookes University eğitimden kazandığı parayı tekrardan eğitime harcayan nadir üniversitelerden biri olarak kabul edilmektedir. Oxford Brookes University, kampüsüne 2015 ile 2025 yılları arasında 220 milyon sterlin gibi bir yatırım yaparak, eğitim görülen sınıfları, araştırma yapılan, araştırma merkezlerini ve laboratuvarları yenilemektedir.

Neden Oxford Brookes University

Oxford, sadece İngiltere’nin değil dünyanın en gözde öğrenci şehridir. Akademik atmosferi ile ciddi eğitim almak isteyenlere mükemmel olanaklar sunan şehir, öğrenci barları, restoranları, alışveriş merkezleri, sanat galerileri, tiyatro ve sinema salonları, publarıyla öğrenciliğini yaşamak isteyenlere muazzam bir atmosfer sağlar.

 

Oxford’un nüfusu 150.000 ‘dir bunun 43.000 civarı Oxford University veya Oxford Brookes University’de eğitim alan öğrencilerden oluşur. Ayrıca, Üniversitelerin akademik kadrosu ve diğer personel nüfusu da hesaba katıldığında neredeyse nüfusun üçte biri Üniversiteler ile ilgilidir. Oxford Brookes University’de toplam 17,000 civarında öğrenci eğitim almaktadır. Yaklaşık yüzde 20’si farklı ülkelerden gelen öğrencilerden oluşmaktadır.

Oxford Brookes University, Times Higher Education (THE) Young University Rankings 2022 sıralamasında eğitim kalitesi olarak 6. Sırada yer almaktadır. Oxford Brookes University lisans mezunlarının %91'i mezuniyet sonrasında 15 ay içerisinde iş bulabilmektedir. Oxford Brookes University Online MBA programı ilk 20 içerisinde yer almaktadır.

QS World University Rankings by Subject 2024 sıralamasına göre Oxford Brookes University 19 ayrı alanda dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer almaktadır. Bu alanlar: Architecture & Built Environment, English Language & Literature, Modern Languages, Computer Science & Information Systems, Engineering (Electrical & Electronic), Engineering (Mechanical, Aeronautical & Manufacturing), Biological Sciences, Nursing, Geography, Mathematics Accounting & Finance, Business and Management Studies, Economics & Econometrics, Education, Hospitality & Leisure Management, Law, Politics & International Studies, Sociology, Sports related subjects’dir

 

 

 

Devamını Oku

Oxford Brookes University Dünya Başarı Sıralamaları

Oxford Brookes University Dünya Başarı Sıralamaları

Oxford Brookes University, The Guardian’ın The best UK universities 2024 – Rankings sıralamasında 42. sırada yer almaktadır.

Oxford Brookes University, The Complete University Guide - University Ranking (UK) sıralamasında 45. sırada yer almaktadır

Oxford Brookes University, THE (Times Higher Education) - University Ranking, tüm dünya üniversitelerini içeren sıralamada 601-800 aralığında yer almaktadır.

Oxford Brookes University, QS - World University Ranking tüm dünya üniversitelerini içeren sıralamada 438. sırada yer almaktadır.

Oxford Brookes University Öğrenci Sayıları

Oxford Brookes University’de aktif olarak 16.900 öğrenci eğitim görmektedir. Toplam öğrenci nüfusunun %17’si Avrupalı ve uluslararası öğrencilerden oluşmaktadır. Oxford Brookes University bugüne kadar 177 ülkeden 190.000 mezun vermiştir. Oxford Brookes University’de eğitim alan öğrencilerin %83’ü full time, %17’si part time öğrencilerden oluşmaktadır.

Oxford Brookes University Sosyal Olanakları

Oxford Brookes University öğrencilerin eğitimlerine önem verdiği kadar sosyalleşmelerine de önem vermektedir. Oxford Brookes University öğrenci birliği olan Brookes Union 100’den fazla kulüp ve topluluk ile öğrencilerin sesi olmaktadır. Brookes Union öğrencilerin çıkarlarını korumak, eğitim ve yaşam kalitelerini iyileştirmek ve öğrenci deneyimini geliştirmek amacıyla 1921 yılından beri aktif olarak hizmet vermektedir. Brookes Union, öğrencilerin bir araya gelerek etkinliklerde bulunabilecekleri ve yeni insanlarla tanışabilecekleri bir ortam sağlar. Birlik, öğrencilerin üniversite yaşamından en iyi şekilde yararlanmalarına yardımcı olmak için birçok tiyatro gösterileri, sanat sergileri, film gösterimleri, oyun etkinlikleri düzenlemektedir.

Oxford Brookes Üniversitesi öğrencilerinin üniversite hayatı boyunca aktif ve sağlıklı kalabilecekleri etkileyici bir spor kompleksi bulundurmaktadır. Üniversite, öğrencilere son teknoloji fitness ekipmanlarına sahip tam donanımlı spor salonları, birinci sınıf bir tırmanma duvarı, 25 metrelik bir yüzme havuzu, kayıkevi, yüksek kaliteli kortlar, basket ve futbol sahaları, bir sports bar, kafe, sauna imkanları sunmaktadır.

 

Oxford Brookes University Şehir ve Bölge Hakkında

Oxford Brookes University, Oxford şehrinde yer almaktadır. Oxford, Londra’ya tren ile 1 saat mesafede bulunmaktadır. Oxford tarihi yapıları, müzeleri, parkları ve diğer turistik yerleri önemli bir turizm merkezidir. Oxford Brookes University kampüsü ile 5 dakika mesafede bulunan Cowley Road restoranlar, harika barlar, kulüpler ve eğlence mekanlarıyla doludur.

Öğrencilerin ve turistlerin en çok ziyaret ettiği bölgeler arasında, 12 milyon kitap barından dünyanın en eski kütüphanelerinden biri olan Bodleian Kütüphanesi, Mısır, Yunan, Roma, İslam, Doğu ve Batı medeniyetlerine ait birçok eser barındıran Ashmolean Müzesi, Orta Çağ’dan kalma Oxford Kalesi, UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak nitelendirilen Blenheim Sarayı, Harry Potter filmlerinin çekildiği Christ Church gibi önemli bölgeler yer almaktadır.

 

Devamını Oku

Oxford Brookes University Türk Öğrenciler İçin Başvuru Koşulları

Oxford Brookes University Türk Öğrenciler İçin Başvuru Koşulları

Yılda 2.850’den fazla yabancı öğrencinin eğitime başladığı Oxford Brookes University’de çok sayıda Türk öğrenci lisans ve yüksek lisans programı takip etmektedir. Oxford Brookes University lisans programlarına direk giriş için yeterli olmayan öğrenciler hazırlık yılı eğitimi almalıdır. Hazırlık yılı eğitimi için istenilen IELTS sonucu 5.0 olmalıdır. Oxford Brookes Foundation Year programına katılmak için lise mezunu olmak gerekir. Programı tamamlayan öğrenciler direk 1. sınıftan lisans eğitimlerine başlayabilirler.

Oxford Brookes University Lisans programlarına direk giriş için A level, IB 28-32 Puan, veya International Foundation Year’ı tamamlamış olmak gerekir.

Oxford Brookes Master programlarına başvuru için 4 yıllık bir üniversiteden mezun veya son sınıf öğrencisi olmak gerekir. Not ortalaması ise en az 2.4 olmalıdır. Oxford Brookes University MBA programlarına başvuru için ise en az 3 yıllık iş deneyimi gereklidir.

Hazırlık başvuru yapmak isteyen öğrencilerden

  • IELTS 5.0
  • 50/100 Başarı Oranına Sahip Lise Diploması

Lisans bölümlerine başvuru yapmak isteyen öğrencilerden,

  • IELTS 6.0 - 6.5 - 7.0 (Bölümler arasında farklı dil gereksinimleri bulunmaktadır. Daha fazla detay ve bilgi için yurtdisiuniversiteler.com veya Global Vizyon danışmanınız ile iletişime geçebilirsiniz.)
  • Hazırlık eğitimi
  • 65-85/100 Başarı Oranına Sahip Lise Diploması (Bölümler arasında farklı GPA gereksinimleri bulunmaktadır. Daha fazla detay ve bilgi için yurtdisiuniversiteler.com veya Global Vizyon danışmanınız ile iletişime geçebilirsiniz.)

 

Yüksek Lisans Bölümlerine başvuru yapmak isteyen öğrencilerden,

  • IELTS 6.0 - 6.5 - 7.0 (Bölümler arasında farklı dil gereksinimleri bulunmaktadır. Daha fazla detay ve bilgi için yurtdisiuniversiteler.com veya Global Vizyon danışmanınız ile iletişime geçebilirsiniz.)
  • Lisans Diploması: 2.4-2.6/4.0

 

 

Devamını Oku

Oxford Brookes University Popüler Bölümleri

Oxford Brookes University Popüler Bölümleri

Yüksek standartlarda öğrencilere benzersiz öğrenme fırsatları sunan Oxford Brookes University 300’den fazla lisans ve yüksek lisans bölümünde full time ve part time olarak eğitim vermektedir. Türk öğrenciler en çok Interior Architecture, Automotive Engineering, Computer Sciences, International Management, Hotel and Tourism Management, Marketing, Urban Design and Law programlarını tercih etmektedirler.

En çok talep gören Lisans Bölümleri

·        Business and Management

·        International Business

·        Computer Science

·        Computer Science for Cyber Security

·        Economics, Finance and International Business

·        Interior Architecture

·         Law

·        Electronic Engineering

·        Artificial Intelligence

·        Automotive Engineering with Electric Vehicles

En çok talep gören Yüksek Lisans Bölümleri

·        Advanced Computer Science

·        Computer Science for Cyber Security

·        Artificial Intelligence

·        Business and Supply Chain Management

·        International Business Management and Entrepreneurship

·        Electrical and Electronic Engineering

·        Data Analytics

·        LLM in Legal Practice

·        Interior Architecture

·        Marketing and Entrepreneurship

 

Pre-Sessional ve İngilizce Kursları

Oxford Brookes University English Language Department, Ingiltere’nin en zengin üniversite bünyesindeki dil okullarından birisidir. Pre-Sessional akademik İngilizce kurslarının yanı sıra, foundation programları, pre-master programları, IELTS hazırlık, English for Business, English for Law gibi programlar sunmaktadır.

 

 

Foundation Courses - Hazırlık Kursları

Oxford Brookes University International Foundation Year Programı, lisans eğitimine direk kabul edilmeyen öğrenciler için üniversite bünyesinde verilmektedir. Eylül, ocak ve haziran aylarında başlayan Foundation Year programlarına 5.0 ve üzeri IELTS sonucu olan öğrenciler katılabilir.

Oxford Brookes University PHD Programları

Oxford Brookes University 29 farklı alanda PhD olanağı sunmaktadır. PhD programları genellikle eylül, ocak ve haziran aylarında başlamaktadır ve 3 sene sürmektedir. Oxford Brookes University PhD programlarının büyük çoğunluğu üniversite tarafından fonlandığı için ücret istenmemektedir. Self-funded olan PhD programları ise yıllık 16.000 sterlin ile 18.000 sterlin arasında değişmektedir. Son yayınlanan Research Excellence Framework raporuna göre Oxford Brookes University tarafından yapılan bilimsel araştırmaların %70’i ‘world leading’ veya ‘internationally excellent’ olarak değerlendirilmiştir.

Oxford Brookes University Online, Uzaktan Eğitimler

Oxford Brookes University 34 farklı yüksek lisans programıyla uzaktan eğitim vermektedir. Bu programlar genellikle full-time olarak 12 ay, part time olarak 24 ay veya 36 ay sürmektedir. Oxford Brookes University uzaktan eğitim programlarına katılım için dil gereksinimi olarak IELTS 6.5 veya IELTS 7.0 istenmektedir. Dil gereksinimi bölümler arasında değişmektedir. Oxford Brookes University online eğitim programlarına katılım şartı olarak 2.4 veya 2.6 GPA gereklidir. Oxford Brookes University Online MBA programı sunmaktadır ve bu program QS world Online MBA rankings 2024 sıralamasına göre ilk 20 içerisinde yer almaktadır.

Devamını Oku

Oxford Brookes University Burs, İş Olanakları ve Kurs Fiyatları

Oxford Brookes University Burs, İş Olanakları ve Kurs Fiyatları

Oxford Brookes University mezunlarının %90’ı, mezun olduktan sonra 15 ay içerisinde iş bulmaktadır. Oxford Brookes University eğitim verdiği bölümlerin ders içeriklerini sektörde lider firmalara danışarak, sektörün ihtiyacı olan konularda vermektedir.

Oxford Brookes University kariyer hizmetleri, öğrencilerin ve mezunların kariyer gelişimlerini desteklemek için birçok hizmet sunmaktadır. 1'e 1 kariyer destek hizmeti, CV ve cover letter yazımı gibi alanların yanı sıra iş arama konularında da danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Ayrıca, öğrencilerin iş görüşmelerine hazırlanmalarına yardımcı olmak için, uygulamalı iş görüşmeleri de Oxford Brookes University kariyer hizmetleri tarafından yapılmaktadır.

 Part time veya full time iş arayan öğrenciler ve mezunlar için ilanların paylaşıldığı özel bir portal da bulunmaktadır. Tüm bunlara Ek olarak, Oxford Brookes University kariyer hizmetleri, öğrencilerin iş fırsatları hakkında bilgi edinebilecekleri ve network kurabilecekleri kariyer fuarları da düzenlemektedir. Oxford Brookes University kariyer hizmetleri, öğrencilerin iş dünyası tarafından ihtiyaç duyulan gerekli becerileri ve yetenekleri kazanmalarını sağlayacak eğitim etkinlikleri de düzenlemektedir.

Oxford Brookes University’de eğitim alan Türk öğrenciler, yasal olarak haftada 20 saat part-time işlerde çalışma hakkına sahiptir. Ayrıca Oxford Brookes University’den mezun olduktan sonra, 2 sene İngiltere’de yaşama ve çalışma izni kazanırlar.

 

 

Oxford Brookes University Eğitim Fiyatları ve Burs olanakları

Oxford Brookes University Hazırlık Ücreti: 14.500 £

Oxford Brookes University Lisans Ücretleri: 14.600 £- 17.200 £

Oxford Brookes University Yüksek Lisans Ücretleri: 15.200 £- 17.800 £

Oxford Brookes University MBA (Uzaktan Eğitim) Program Ücreti: 18.600 £

Oxford Brookes University Burs olanakları: Ortalaması 3.0/4.0 üzeri olan öğrencilere başarısına göre £2,000 ve £10,000 burs imkanı sağlanmaktadır

Oxford Brookes University Konaklama Seçenekleri

Oxford Brookes University hem kendi bünyesindeki yurtlar ile hem de anlaşmalı özel yurtlar ile öğrencilere konaklama hizmeti sunmaktadır. Oxford Brookes University tarafından sunulan yurtlara sadece full-time öğrencileri kabul alabilmektedir. Oxford Brookes University eylül ayında başlayan öğrencilere ilk senelerinde, 9 Temmuz tarihinden önce yapılan başvurularda yurt garantisi vermektedir. Ocak ayında başlayan programlara yurt garantisi verilmemektedir. Oxford Brookes University yurtları genel olarak kız/erkek karışık yurtlardır. Oxford Brookes University’de sadece kızlara özel yurtlar ve alkolün yasak olduğu yurtlar da bulunmaktadır.

Oxford Brookes University yurtlarının tamamı self-catered olarak hizmet vermektedir. Yurtlarda bulunan ortak mutfaklar ile öğrenciler kendi yemeklerini pişirebilirler. Oxford Brookes University yurtlarında güvenlik ve bakım ekipleri bulunup, yurtlarla 7/24 ilgilenmektedirler. Odalarda wifi ve kablolu internet bulunmaktadır. Ayrıca eşya sigortası ödenen haftalık fiyatlara dahildir.

 

 

 

 

Oxford Brookes University Yurt Fiyatları

Aşağıda belirtilen fiyatlar haftalık fiyatlardır. Yurtlarda kalabilmek için 38, 40 veya 50 haftalık kontrat yapılması zorunludur. 3 taksit veya 8 taksit şeklinde ödeme yapılabilmektedir. İlk ödemenin ekim ayının başlarında yapılması gereklidir.

Cheney Student Village: 170£
Clive Booth Student Village: 169£
Clive Booth Student Village: 160£ ile 169£
Clive Booth Postgraduate Centre: 180£
Crescent Hall: 123£
Friar Court: 171£
Harcourt Hill Hall N Block: 150£
Paul Kent Hall: 176£
Warneford Hall: 146£
Westminster Hall: 175£
Westminster Studios: 226£

Oxford Brookes University Başvuru Tarihleri

Oxford Brookes University lisans bölümleri için başvurular 1 Eylül tarihi ile açılmaktadır. 30 Haziran tarihi ise lisans bölümlerine son başvuru tarihi olarak kabul edilmektedir.

Oxford Brookes University yüksek lisans ve master bölümleri için son başvuru tarihi 31 Mayıs olarak kabul edilmektedir.

Oxford Brookes University İngiltere Öğrenci Vizesi Başvurusu

Oxford Brookes University’de eğitim almak isteyen Türk öğrencilerin TIER 4 öğrenci vizesine sahip olmaları gereklidir. Bu vizeye sahip olan öğrenciler İngiliz üniversitelerine başvuruda bulunabilirler. Vize ile alakalı daha fazla detay ve bilgi için yurtdisiuniversiteler.com veya Global Vizyon danışmanınız ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Devamını Oku
Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım