Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2023 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2023 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 444 1 287 Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981 Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21 Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için): +90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 444 1 287

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 444 1 287


ŞUBELERİMİZ

Zekeriyaköy Şube – +90 533 276 58 82

Koç Üniversitesi Batı Kampüsü Şube - +90 535 643 31 81 

Göktürk Şube – +90 530 150 78 02

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş
 • Kariyer

Kanada Diploma Programları ve Sertifika Programları Arasındaki Farklar

Kanada Diploma Programları ve Sertifika Programları Arasındaki Farklar

Kanada’da sertifika ve diploma programları, genellikle program süresi ve içeriği konusunda farklılık gösteriyor. Sertifika programları daha kısa sürede, spesifik bir yetenek konusunda uzmanlaşma sağlamayı amaçlarken, Kanada’da master gibi diploma programları daha uzun süreli ve daha geniş kapsamlı oluyor. Her iki eğitim türünün de kendine göre avantajları bulunuyor.

Diploma programlarının avantajları

 • Diploma programlarına katılmak için farklı başlangıç tarihleri bulunuyor, bu nedenle öğrencinin yıl içinde birden çok katılma şansı oluyor.

 • Kısa sürede temel bilgiler konusunda uzmanlaştırdığı için kariyer değiştirme planı olan öğrenciler adına büyük avantaj sağlıyor.

 • Fiyatları diğer programlara göre daha uygun. Öğrenci seçtiği alanda hızlı bir şekilde çalışmaya başladığı için katlanılan maliyetler düşük sayılıyor.

 • Diploma programlarının kabul şartları genellikle zor maddelerden oluşmuyor. Öğrenciler kabul aldığında ekstradan kurslarla uğraşmak zorunda kalmıyor.

 • Diploma programları öğrencinin seçtiği alanda en gerekli olan spesifik yeteneklere odaklanıyor. Okullar, öğrencinin kariyer planına en uygun dersleri seçiyor.

 • Diploma programları genellikle staj imkanı sağlıyor, bu sayede öğrenci sektörle ilgili iş deneyimi elde ediyor ve iş ağı oluşturuyor.

Sertifika programlarının avantajları

 • Sertifika programlarının en önemli avantajı program süreleri. Öğrenciler yıllarca süren programlar yerine kısa sürede gerekli pratik bilgileri ediniyor.

 • Öğrenci ekstra derslerle uğraşmıyor, sadece seçtiği alanla ilgili dersleri alıyor.

 • Sertifika programları, halihazırda derecesi veya diploması olan öğrencilere fazladan yeterlilik kazanma ve CV’sini güçlendirme fırsatı sunuyor. 

 • Başlangıç zamanları esnek, öğrenciler sertifika programlarına yıl içerisinde farklı dönemlerde başlayabiliyor.

 • Başvuruların son tarihi ile programın başlangıç tarihleri arasında çok kısa zaman oluyor, bu nedenle öğrenci aylar boyunca beklemek zorunda kalmıyor.

 • Sertifika programlarının ders planı öğrencinin iş hayatında doğrudan pratik yapabileceği spesifik bilgileri kapsıyor.

 • Dersler genellikle sektörde çalışan uzmanlar tarafından veriliyor.

Sertifika mı, diploma mı?

Sertifika programları, diploma programlarına göre genellikle daha kısa sürüyor. Bu nedenle öğrenci hızlı bir şekilde çalışmaya başlamak istiyorsa, sertifika programı onun için daha uygun olabiliyor. Ayrıca öğrencinin hedefi tek bir yetenek konusunda uzmanlaşmaksa, yine sertifika programları bunu çok kısa sürede sağlıyor. İş alanı ve sektörü hakkında daha ayrıntılı bilgi edinmeyi isteyen veya kariyerini değiştirmeyi düşünen öğrenciler ise daha çok diploma programlarını tercih ediyor. 

Kanada sertifika ve diploma programlarına kimler katılabilir?

 • Spesifik bir alanda kendini geliştirmek isteyen lise mezunları.

 • Kısa dönemli programlarla CV’sini güçlendirmek isteyen üniversite öğrencileri.

 • İş yaşamına başlamadan önce pratik bilgiler edinmek isteyen üniversite mezunları.

 • Yetenek yelpazesini genişletmek isteyen yüksek lisans mezunları, profesyoneller ve yöneticiler.

Kanada’da sertifika ve diploma programı sunan üniversitelerin başında; Seneca College, Humber College, Georgian College, George Brown College, Centennial College, St. Lawrance College, Lambton College, Douglas College, Vancouver Film School, ILAC ve ILSC geliyor. İnsan kaynakları yönetimi, iletişim, işletme, lojistik yönetimi, pazarlama ve finans ise öğrencilerin en çok tercih ettiği programlar arasında yer alıyor.

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım