Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Yurtdışı Üniversite Summer Session

Summer Session

Üniversitelilere Yaz Okulu Summer Session
Yaz tatilini faydalı, eğitici ve geliştirici bir şekilde geçirmek isteyen gençler; Summer Session Programları sayesinde pek çok milletten öğrenci ile dünyanın en iyi üniversitelerinde biraraya geliyor.
Dünyanın en iyi üniversitelerinde açılan Summer Session programlarına her yaz on binlerce öğrenci katılmaktadır. Çok farklı ülkelerden gelen öğrenciler; dünyanın en iyi üniversitelerinde yüzlerce  farklı alanda akademik  dersler  seçebilirler ve bunları kendi üniversitelerinde kredi olarak saydırabilirler. Öğrenciler; University of California Los Angeles, University of California Berkeley… gibi dünyanın sayılı üniversitelerinde açılan derslere katılabilmektedir. 
Summer Session programlarından ders alan öğrenciler bir sonraki dönemde alacakları ders sayılarını azaltarak ders yoğunluğunu azaltır ve bir sonraki seneye ön hazırlık yapmış olur.

Devamını Oku
Kimler Katılabilir?

“Summer Session” programlarına genelde sadece üniversite öğrencileri katılabilir. Bazı üniversiteler, örneğin LSE, yetişkin profesyonelleri de “summer session” programlarına kabul etmektedir. Üniversiteyi yeni kazanmış bir öğrenci de “summer session” programlarına katılabilir.
“Summer Session” programlarına katılmak için ortalama Toefl IBT 80 veya IELTS 6.0 sonucu istenir. Ancak bazı üniversiteler resmi bir dil sınavı yerine kendi sınavlarıyla öğrenciyi kabul edebilirler.
LSE, Harvard, UCLA, Sussex, SOAS gibi okullar resmi sınavın alınmasını talep etmektedirler. Bu üniversiteler, profesyonel çalışan kişileri de “Summer Session “ kurslarına kabul eder ancak bu kişilerinde akademik seviyelerine büyük önem verir. İş deneyimi yeterli de olsa bile , lisans eğitiminde almış olduğu dersler ve not ortalaması önem arz etmektedir.
Türkiye’de İngilizce eğitim veren üniversitelerin öğrenciler veya mezunları “summer session “ programlarına katılmak için dil yeterlilik testine girmek zorunda değildirler.

Süre

Programların süresi 3 ile 10 hafta arasında değişmektedir. Seçilebilecek dersler ise çok çeşitlidir. Ekonomiden hukuka, uluslararası ilişkilerden felsefeye, görsel sanatlardan müziğe, mühendislikten işletmeye kadar pek çok alandan ders seçimi yapmak mümkündür.

Program İçeriği

Summer Session programları kolay bir program gibi düşünülmemelidir. Bu programlar içeriği yoğun, bireysel ve grup çalışmalarının fazlaca yapıldığı, hazırlanan ödevlerle final notu alınan ve başarının bu şekilde belirlendiği eğitim süreçleridir. 

Neden Global Vizyon?

Global Vizyon 1996’dan bu yana Türkiye’deki gençlere yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Her yıl binlerce öğrenci Global Vizyon’un yönlendirmeleriyle yurtdışında eğitim almaktadır. Global Vizyon; öğrencilerin kendileri için en doğru kararı almasını sağlayan eğitim danışmanlarına sahip, en kaliteli eğitim kurumlarıyla iş birliği içerisinde olan, akreditasyona sahip güvenilir kurumlarla çalışan, öğrencilerine en uygun fiyatı sunan köklü bir eğitim danışmanlığı şirketidir. Geleceğini kurgularken en doğru kararı vermek isteyenler için Global Vizyon en doğru adres olacaktır.

1
Global Vizyon
Öğrenci Yorum

Sed finibus, quam a maximus semper, nulla purus auctor ipsum, et consectetur enim ante et nibh. Proin congue egestas scelerisque. Vivamus sollicitudin ante non leo molestie imperdiet. Donec semper tortor vitae ligula efficitur interdum. Aliquam porttitor purus sit amet eros imperdiet, a hendrerit neque ullamcorper. Pellentesque aliquet libero in pulvinar iaculis. Quisque finibus arcu id justo porttitor, a tempus erat placerat. Donec laoreet diam magna, quis auctor magna volutpat a. Praesent ut arcu quis diam viverra efficitur feugiat ac erat. Donec tempor blandit justo, in aliquet lectus varius vitae. Duis id lobortis nibh, a consequat sem. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Aenean porta, lorem at dapibus posuere, dolor sapien malesuada dolor, in faucibus odio justo non neque. Pellentesque molestie ligula enim, sit amet suscipit mauris ornare ac.

Suspendisse potenti