Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş

Yurt Dışında İletişim ve Medya Eğitimi

Yurt Dışında İletişim ve Medya Eğitimi

İletişim ve Medya dünyadaki en önemli endüstrilerden biridir ve dünya çapındaki farklı kültür ve topluluklara anlam ve mesajlar iletmekten sorumludur. Medya ve iletişim dereceleri, çeşitli medya biçimlerinin tarihini ve toplum üzerindeki etkilerini ve bunların farklı mesajları iletmek için nasıl kullanılabileceğini kapsar.

İletişim her şeydir: reklamlar, kitap kapakları, dergiler, logolar, uygulamalar, arayüzler, web tasarımı veya ambalaj tasarımı. Her gün yüzlerce görsel mesajla karşılaşıyoruz. Hepsi sadece estetik değerlerinden dolayı önemli değil, düşüncelerimizi ve eylemlerimizi ve hatta duygularımızı etkilemesi açısından da önemli. 

Medya, televizyondan sinemaya, sosyal medyadan bloglara kadar hayatımızın neredeyse her yönünü etkileyen, heyecan verici ve sürekli gelişen bir sektördür. Medya; gazetecilik, iletişim, yayıncılık, pazarlama, halkla ilişkiler, reklamcılık ve çok daha fazlasını içeren çok sayıda alanı kapsayabilen geniş bir konudur. Bu spesifik konuların her birine odaklanan bir derece okumak mümkündür veya iletişim ve medya ya da film ve medya gibi ortak bir onur programında da eğitim alabilirsiniz.

Medya alanın genişliği nedeniyle medya dersleri hem içerik hem de konuya yaklaşım açısından önemli farklılıklar göstermektedir. Ancak çoğu durumda medya alanı programları, öğrencileri çeşitli medya kariyerlerine hazırlamak için pratik disiplinlerin bir karışımını ve medya temsillerini ahlaki, politik ve tarihsel bir perspektiften analiz etme fırsatlarını sunarlar.

İletişim, kapsamı tipik olarak “medya” alanının kapsamına giren alanları aştığı için nispeten daha geniş olan bir çalışma alanıdır. Öğrencilerin mesajları eleştirel bir şekilde analiz etmelerine ve aracılı ve aracısız mesajların özelliklerini ifade etmelerine olanak tanıyarak insan iletişimini derinlemesine araştırır. İletişim çalışmaları genellikle liberal sanatlar, beşeri bilimler, medya uygulamaları, uluslararası ilişkiler, hukuk, siyaset, işletme yönetimi ve sosyal bilimlerden oluşur.

Sonuçta, medya ve iletişim alanında lisans derecesiyle mezun olan öğrencilerden aşağıdaki becerilere sahip olmaları beklenmektedir:

 • Medya içeriğini ve materyallerini araştırmak ve analiz etmek.
 • Beden dili örneklerini anlamak ve kusursuz röportajlar yürütmek.
 • Medyayı küresel, ekonomik, politik, sosyal ve etik açılardan kavramak.
 • Sözlü, yazılı ve görsel olarak yüksek kaliteli medya materyali oluşturmak.
 • Hızla değişen gerçek dünya ortamında medya ve iletişim uzmanlığını uygulamak.

İletişim ve Medya çalışma alanlarından bazıları aşağıda görülebilir:

 • Reklam
 • Animasyon
 • Odyoloji
 • İletişim Çalışmaları
 • Film (Uygulamalı)
 • Film/TV (Teori)
 • Gazetecilik (Yayın)
 • Gazetecilik (Genel)
 • Gazetecilik (Basılı)
 • Kitlesel İletişim
 • Medya/Multimedya
 • Basın Çalışmaları
 • Yeni Medya
 • Halkla İlişkiler
 • Konuşma Patolojisi

İletişim ve medya uzmanları bireylerin, kuruluşların ve halkın iletişim kurduğu tüm süreçleri anlamaya ve incelemeye çalışır. Bunu incelemenin yurt dışında okumaktan daha iyi bir yolu var mıdır?

Devamını Oku

Yurt Dışında İletişim ve Medya Okumanın Avantajları

 • Yurt dışında İletişim ve Medya eğitimi almak, öğrencinin yabancı dilini geliştirmesini sağlar. Özellikle İletişim ve medya alanında yabancı dil çok önemli bir avantajdır.
  Farklı bir dilde de iletişim kuran öğrenciler, iletişimin kültürlere ve dillere göre farklı yönlerini öğrenme şansına sahip olurlar.
 • İletişim ve Medya diplomanızı alırken aynı zamanda yeni bir ülke ve kültürü deneyimleyip öğrenirsiniz. Tarihi, gelenekleri, siyaseti vb. dahil olmak üzere yeni bir kültür hakkında bilgi sahibi olursunuz. Farklı bir ülkedeki yaşamı deneyimlemek aynı zamanda kültürün iletişim tarzlarımızı ve medya tüketimimizi nasıl etkilediğini daha iyi anlamanızı da sağlar.
 • Yurt dışında İletişim ve Medya okumak dünyanın önde gelen üniversitelerinde ülkemizde bulamayabileceğimiz uzmanlıklarda eğitim alma şansı doğurur.
 • Yurt dışında okumak sizi zorlukların üstesinden gelebilecek, değişimin üstesinden gelebilecek ve kalıpların dışında düşünebilen bir kişi haline getirir.
 • Yurtdışında İletişim ve Medya eğitimi programları dünya görüşünüzü genişletmek, iletişim tarzlarını yeni ortamlara nasıl uyarlayacaklarını öğrenmek için fırsat sunar.
 • Yurtdışında İletişim ve Medya eğitimi almak, İletişim ve Medya sektörüyle tanınan bir ülke veya şehirde eğitim alma fırsatı anlamına gelir.
 • Yurtdışındaki medya okuduğunuzda bazı programlar, sektörde çalışarak değerli deneyimler kazanarak geçirebileceğiniz fazladan bir yıl eklemenize olanak tanır. Bu da deneyim kazanarak mezun olmanız anlamına gelir.
 • Yurt dışında İletişim ve Medya okumak uluslararası alanda kariyer imkanları ve ülkemizdekinden daha fazla kazanma fırsatları sunar.
 • Yurt dışında İletişim ve Medya eğitimi alarakTeknolojik gelişmelerin, özellikle de dijital iletişimin ön saflarında yer alan öğrenciler, araştırma yapmak ve mevcut bilginin sınırlarını zorlamak için sıklıkla en yeni araçlara ve kaynaklara erişebilirler.
 • Avrupa Birliği ülkesinde okuyan öğrenci Schengen Vizesi’ne de sahip olmaktadır. Böylelikle diğer Avrupa ülkelerini vize olmadan, sınırsız bir şekilde ziyaret edebilmektedir.
 • Türkiye’de özel bir üniversitede İletişim ve Medya eğitimi alınabilecek fiyatlara veya daha altına yurtdışında yüksek standartlarda İletişim ve Medya eğitimi alabilme olanağı vardır.
 • YKS sınavında başarılı olunmasına gerek kalmaksızın lise diploması ile yurt dışındaki üniversitelerin bir kısmında İletişim ve Medya eğitimi almak mümkündür.
 • Yurt dışında okumak kişisel gelişiminiz için önemlidir. Bağımsızlık, adaptasyon, karar verme, açık fikirlilik, iletişim gibi konularda gelişmenizi sağlar.
 • Yurt dışında eğitim almak uluslararası arkadaşlar ve meslektaşlar edinme fırsatı sunar. Güçlü bir uluslararası ağ edinmiş olursunuz.
 • Yurt dışından alınan diploma iş CV'nize daha fazla değer ve ağırlık katar.
Devamını Oku

Yurt Dışında İletişim ve Medya Eğitimi YÖK Denkliği

Yurt dışında İletişim ve Medya okumak isteyen öğrenciler için en önemli konulardan biri İletişim ve Medya diplomasının YÖK denkliğidir. Yabancı ülkelerdeki İletişim ve Medya eğitimi veren üniversitelerin denkliğini vetanınırlığını, e-Devlet üzerinden “okul tanıma” hizmetini kullanarak görebilirsiniz.

YÖK, tanıdığı üniversiteleri iki ayrı kategoriye ayırmaktadır. Dünya sıralamasında ilk 1000’de olan üniversitelerden mezun olan öğrencilerin doğrudan denklik alma şansı olmaktadır. Eğer mezun olunan üniversite sıralamada ilk 1000’de değilse seviye tespit sınavına (STS) girilmesi ve 100 üzerinden en az 40 puan alınması gerekmektedir.

Denklik alabilmek için en temel kriter YÖK’ün tanıdığı üniversitelerden birinden mezun olmak olsa da, iyi not ortalaması, ders devamlılığı, uzaktan eğitim almış olmamak gibi denklik için gerekli başka kriterler olduğunu da unutmamak gerekir.

Yurt Dışı İletişim ve Medya Fakültesi Kabul Şartları

Yurt dışında bir İletişim ve Medya programına kabul edilmek için her ülke ve üniversitenin giriş koşullarını farklı olabilir. Lisans, yüksek lisans ve doktora dereceleri için de bu koşullar değişiklik göstermektedir. Ancak standart olarak istenen kabul şart, koşul ve belgeleri aşağıda görebilirsiniz:

 • Akademik dokümanlar. Örneğin:
  • Lise diploması (lisans eğitimi için)
  • Üniversite diploması (yüksek lisans ve doktora eğitimi için)
  • Transkript
  • Akademik başarılar (varsa)
 • Dil yeterliliği (üniversiteye ve ülkeye göre ve lisans, yüksek lisans veya doktora programlarından hangisinin seçileceğine göre farklılık gösterir)
 • İletişim ve Medya eğitimini finanse etmek için yeterli maddi kaynağa sahip olmak. (Öğrenci kredileri, sponsor ebeveynler veya başka sponsorlar, burslar veya diğer kaynaklar)
 • Üniversite mezuniyeti varsa; tavsiye mektubu
 • Motivasyon mektubu
 • Üniversite sınavı sonuçları (bazı üniversiteler için)
 • Geçerli bir pasaport ve vize
 • Mülakat (bazı üniversiteler için)
 • Portfolyo (bazı üniversiteler ve/veya dereceler için)

Yurt Dışında İletişim ve Medya Eğitimi için Başvuru Tarihleri

Yurt dışında İletişim ve Medya eğitimi almak için üniversite başvuru tarihleri ​​ülkeden ülkeye değişkenlik göstermektedir. Gitmek istediğiniz ülke ve üniversite ile ilgili seçimleriniz ve başvuru tarihleri ile ilgili danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Yurt Dışında İletişim ve Medya Eğitim Süreleri

Amerika'da ve Kanada’da iletişim ve medya çalışmaları alanında lisans derecesi sağlayan çoğu programın tamamlanması dört yıl, yüksek lisans dereceleri 1-2 yıl, doktora dereceleri genellikle 4 yıl kadar sürmektedir.

İngiltere'deki İletişim ve Medya kursları genellikle lisans dereceleri için üç yıl, lisansüstü programlar ise bir ila iki yıl sürer.

Tipik olarak, İletişim ve Medya alanında bir derecenin Avustralya'da tamamlanması yaklaşık üç yıl sürer. Yaklaşık iki yıl süren Yüksek Lisans Derecesinde daha fazla eğitim almayı da seçebilirsiniz.

Hollanda’da İletişim ve medya alanında lisans derecesi seçilen programa göre 3 ila 4 yıl sürerken yüksek lisans derecesi de 1 ila 2 yıl sürmektedir.

Bu da demektir ki İletişim ve Medya alanında lisans dereceleri genellikle 3-4 yıl, yüksek lisans dereceleri 1-2 yıl sürmektedir.

Yurt Dışında İletişim ve Medya Eğitimi Alabileceğiniz Ülkeler ve Üniversiteler

Yurtdışında lisans programları ile ilgili bilgi almak için Yurt dışı Lisans Programları, yüksek lisans programları ile ilgili bilgi almak için Yurt dışı Yüksek Lisans Programları sayfalarımızı da inceleyebilirsiniz.

Amerika’da İletişim ve Medya Eğitimi:

En yeni teknoloji ile üst düzey profesörlerin olduğu ve medyanın merkezde olduğu bir ülkede iletişim ve medya alanında en iyi okullarda eğitim almak isteyen uluslararası öğrenciler Amerika'da çok çeşitli fırsatları bulabilirler. Neredeyse 50 eyaletin tamamında bulunan yüzlerce üst düzey iletişim ve medya programı göz önüne alındığında, ABD'de nerede eğitim alacağınızı seçmek zor olabilir.

ABD çok çeşitli bir nüfusun birleşimi olduğundan, dünyadaki en iyi beyinlere ve bunları barındıracak birinci sınıf yüksek kaliteli enstitülere sahiptir. ABD dereceleri mükemmellikleriyle tüm dünyada tanınmakta ve kabul edilmektedir. ABD dünya çapında birçok çalışma ve araştırma alanında lider konumdadır ve İletişim ve Medya Çalışmaları alanı da bir istisna değildir.

ABD'de medya ve iletişim eğitimi almak, öğrencilerin sektör liderleriyle etkileşime geçmesine ve çeşitli fırsatlar aramasına olanak tanıyacaktır.ABD, The Walt Disney Company, WarnerMedia ve Comcast gibi dünyanın en büyük ve en etkili medya şirketlerinden bazılarına ev sahipliği yapmaktadır. Bu yakınlık, öğrencilere medya endüstrisi hakkında benzersiz bilgiler ve ağ oluşturma ve kariyer gelişimi için fırsatlar sağlar.

Dahası, ABD'de medya ve iletişim alanında yüksek lisans yapmak, öğrencilerin şirket yöneticileri, dijital çağ yaratıcıları ve bürokratlar arasında çalışmasına olanak tanıyacaktır. İletişim ve Medya Çalışmaları alanında Yüksek Lisans Dereceleri, ABD'de bu alandaki çok çeşitli ilgi alanlarına hitap eden dijital medya, halkla ilişkiler, pazarlama iletişimi, siyasal iletişim gibi çeşitli uzmanlıklar sunmaktadır.

University of Southern California, Stanford Üniversitesi, University of Texas at Austin, University of Pennsylvania, University of Wisconsin-Madison, Michigan State University, New York Üniversitesi (NYU), University of California, Berkeley (UCB), University of Michigan-Ann Arbor, Massachusetts Institute of Technology (MIT), Columbia Üniversitesi, Northwestern Üniversitesi, University of California, Los Angeles (UCLA), Pennsylvania State University, The Ohio State University Amerika’da İletişim ve Medya eğitimi alabileceğiniz en prestijli üniversitelerdir.

Kanada’da İletişim ve Medya Eğitimi:

Kanada, üniversitelerinin kalitesine ve daha sonra göç edebilecek uluslararası öğrencileri çekmeye verdiği önem nedeniyle dünyadaki en popüler eğitim destinasyonlarından biridir. Kanadalılar uluslararası öğrencilere çok sıcak davranırlar ve öğrencilerin güvende olmalarını, adil muamele görmelerini ve ülkede kaldıkları sürenin tadını çıkarmalarını sağlamak için çok yatırım yaparlar. Yüksek yaşam standardının ve esnek bir çalışma ortamının tadını çıkarırken dünyanın en güçlü ekonomilerinden birinde eğitim alırsınız.

 Birçok Kanada üniversitesi İletişim ve Medya çalışmaları açısından dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer almaktadır. Zaten Kanada okul sistemi dünyanın en iyilerinden biri olarak kabul edilmektedir. Uluslararası bir öğrenci olarak iletişim ve medya çalışmaları alanında Kanada diploması almak, heyecan verici kariyer fırsatlarının kilidini açabilir.

Kanada'da iletişim ve medya çalışmaları alanındaki lisans programları genellikle dört yıl sürer. Pek çok program, müfredatın bir parçası olarak staj çalışmaları içerir, böylece öğrenciler teorik öğrenmeye ek olarak uygulamalı endüstri deneyimi elde edebilirler.

University of Toronto, University of British Columbia, McGill Üniversitesi, Concordia Üniversitesi, Simon Fraser Üniversitesi, Université de Montréal, Carleton Üniversitesi, University of Ottawa, Université du Québec, York ÜniversitesiToronto Metropolitan University, University of Alberta, University of Calgary, Western Üniversitesi Kanada’da İletişim ve Medya eğitimi alabileceğiniz en prestijli üniversitelerdir.

İngiltere’de İletişim ve Medya Eğitimi:

İngiltere dünya çapında tarihi, güzel manzaraları ve çeşitli alanlarda kurslar sunan en iyi üniversiteleriyle tanınmaktadır. İngiltere'de çeşitli iletişim ve Medya programları sunan tonlarca farklı okul vardır. Bu üniversitelerden bazıları, üst düzey öğretim üyeleri tarafından verilen dünyanın en iyi programlarını sunmaktadır.

İletişim ve Medya çalışmaları Birleşik Krallık'ta popüler bir çalışma alanıdır ve pek çok üniversite bu konuda lisans ve yüksek lisans programları sunmaktadır.

İletişim ve Medya çalışmaları alanı, sürekli olarak yeni teknolojiler ve medya biçimlerinin ortaya çıkmasıyla birlikte sürekli olarak gelişmektedir. Sonuç olarak, İngiltere'deki birçok program, alandaki en son araştırma ve gelişmelere güçlü bir vurgu yapmaktadır. Buna ek olarak, birçok program stajlar, projeler ve gerçek dünyadaki medya projelerinde çalışmaya yönelik diğer fırsatlar aracılığıyla pratik, uygulamalı deneyimi de içermektedir.

İngiltere, BBC ve Sky gibi büyük küresel şirketlerin genel merkezlerinin bulunduğu güçlü medya endüstrisiyle tanınıyor. İngiltere’de iletişim ve medya eğitimi almak, öğrencilere pratik deneyim kazanma ve staj ve diğer fırsatlar aracılığıyla endüstri bağlantıları kurma fırsatı sağlayabilir.

The London School of Economics and Political Science (LSE) , Goldsmiths, University of London , University of Leeds, King's College London, Cardiff Üniversitesi, UCL, The University of Edinburgh, City University of London, Loughborough Üniversitesi, The University of Sheffield, The University of Warwick, University of Birmingham, University of Glasgow, University of Leicester, University of Westminster İngiltere’de İletişim ve Medya eğitimi alabileceğiniz en prestijli üniversitelerdir.

Almanya’da İletişim ve Medya Eğitimi:

Almanya dünyanın en iyi üniversitelerinden bazılarına ev sahipliği yapmaktadır ve özellikle iletişim ve medya çalışmaları alanında akademik mükemmellik konusunda güçlü bir üne sahiptir. Canlı bir medya ortamı ve iletişim ve medya teknolojilerindeki zengin yenilik geçmişiyle Almanya, uluslararası öğrenciler için medya ve iletişim eğitimi almak için heyecan verici bir yerdir.

Almanya, medya ve iletişim alanında dünyanın önde gelen üniversitelerinden bazılarına ev sahipliği yapmaktadır. Bu üniversiteler lisans derecesinden doktora programlarına kadar geniş bir program yelpazesi vardır.

Almanya aynı zamanda çok çeşitli medya kuruluşları ve prodüksiyon şirketlerinden oluşan gelişen bir medya endüstrisine de sahiptir. Bu, öğrencilerin stajlar ve diğer uygulamalı eğitim fırsatları aracılığıyla uygulamalı deneyim kazanma fırsatına sahip olduğu anlamına gelir.

Almanya'da medya çalışmaları okumak, uluslararası öğrencilerin Almanca dil becerilerini geliştirmeleri için de bir fırsat olabilir; bu, medya veya iletişim alanında bir kariyer için değerli bir kazanım olabilir.

Almanya'da eğitim, düşük eğitim ücretleri ve Almanların canlı yaşam tarzı nedeniyle uluslararası öğrenciler tarafından en çok tercih edilen eğitim seçeneklerinden biridir.

Ludwig-Maximilians-Universität München, Freie Universitaet Berlin , Humboldt-Universität zu Berlin , Johannes Gutenberg Universität Mainz , Universität Hamburg , Universität Leipzig , University of Münster , Universität Bremen , University of Cologne , Universität Mannheim Almanya’da İletişim ve Medya eğitimi alabileceğiniz en prestijli üniversitelerdir.

Avustralya’da İletişim ve Medya Eğitimi:

Avustralya misafirperver bir ülkedir ve benzersiz ve ünlü, çok kültürlü yurtdışında eğitim destinasyonlarından biridir. Avustralya, doğal güzelliği ve dost canlısı ortamının yanı sıra İletişim ve Medya programları da dahil olmak üzere birçok üst düzey üniversitenin bulunduğu yerdir. Avustralya üniversiteleri mükemmel araştırma fırsatları, iyi bağlantılı pazarlar ve Avustralya'yı uluslararası öğrenciler için harika bir destinasyon haline getiren diğer faktörlerle yüksek öğrenim sunmaktadır.

Avustralya medya endüstrisi uluslararası alanda tanınmaktadır ve her geçen gün büyümektedir. İletişim ve Medya Avustralya'nın en iyi ve en büyük endüstrilerinden biridir ve ülke Spectator ve News Corp Australia gibi birçok uluslararası şirkete ev sahipliği yapmaktadır.

Avustralyalı eğitim sağlayıcıların güçlü endüstri bağlantıları olduğundan, birçok kurs size becerilerinizi gerçek veya simüle edilmiş işyerlerinde uygulama fırsatı da verecektir.

Queensland University of Technology (QUT), The University of Sydney, The University of Melbourne, RMIT Üniversitesi, Monash Üniveritesi, The University of New South Wales (UNSW Sydney), The University of Queensland, University of Technology Sydney, Macquarie University (Sydney, Australia), Curtin Üniversitesi Avustralya’da İletişim ve Medya eğitimi alabileceğiniz en prestijli üniversitelerdir.

Hollanda’da İletişim ve Medya Eğitimi:

Hollanda çok popüler bir eğitim destinasyonudur. Uluslararasılar bu güzel ülkeyi seçiyor çünkü Hollanda üniversiteleri Avrupa'nın en iyileri arasında yer alıyor, yaşam standartları yüksek, yabancılar her zaman hoş karşılanıyor ve dünyanın en mutlu ve en güvenli ülkelerinden birinde yaşıyorsunuz.

Hollanda vatandaşlarının yaklaşık %90'ı İngilizce konuşmaktadır; bu nedenle dil engellerini unutun. Ayrıca bisiklet yolları ve "bisiklet kültürü" formda ve sağlıklı kalmanıza yardımcı olacaktır ve uluslararası öğrenciler için çeşitli iş fırsatları ve stajlar mevcuttur.

Hollanda, kaliteli bir eğitim alabileceğiniz ve İngilizce öğretilen birçok derece bulabileceğiniz, İngilizce konuşulmayan en iyi ülkelerden biridir.

Hollanda'da eğitim, İngiltere veya ABD gibi diğer ülkelere kıyasla o kadar da pahalı değil. Hollanda yüksek öğrenimine hükümet sponsorluk yapmaktadır ve öğrenim ücretleri nispeten düşüktür.

University of Amsterdam, Erasmus University Rotterdam, University of Groningen, Utrecht Üniversitesi, Vrije Universiteit Amsterdam, Leiden Üniversitesi, Radbound ÜniversitesiHollanda’da İletişim ve Medya eğitimi alabileceğiniz en prestijli üniversitelerdir.

Aşağıda çeşitli ülkelerdeki İletişim ve Medya eğitimi alabileceğiniz prestijli üniversiteler sıralanmıştır:

Singapur: Nanyang Technological University, Singapore (NTU Singapore), National University of Singapore (NUS)

Avusturya:University of Vienna

Hong Kong: The Chinese University of Hong Kong (CUHK), City University of Hong Kong, Hong Kong Baptist Üniversitesi, The University of Hong Kong

İsviçre: Zurich Üniversitesi, Geneva Üniversitesi

Danimarka: University of Copenhagen, Aarhus Üniversitesi, University of Southern Denmark (SDU), Aalborg Üniversitesi, Roskilde Üniversitesi

Güney Kore: Seoul National University, Yonsei Üniversitesi, Korea Üniversitesi, Sungkyunkwan Üniversitesi (SKKU), Hanyang Üniversitesi, Chung-Ang Üniversitesi (CAU), Ewha Womans Üniversitesi

Çin: Tsinghua Üniversitesi, Peking Üniversitesi, Fudan Üniversitesi, Wuhan Üniversitesi, Zhejiang Üniversitesi, Renmin (People's) University of China, Shanghai Jiao Tong Üniversitesi , Beijing Normal Üniversitesi , Communication University of China, Nanjing Üniversitesi, Sun Yat-sen University, Guangzhou

Finlandiya: University of Helsinki, Tampere Üniversitesi, Aalto Üniversitesi

İspanya: Complutense University of Madrid, University of Navarra, Universitat Autònoma de Barcelona, Universitat Pompeu Fabra (Barcelona), Universitat de Barcelona, Universidad de Sevilla, University of Salamanca, Universidad Rey Juan Carlos

Belçika: Ghent Üniversitesi, KU Leuven, Vrije Universiteit Brussel (VUB), University of Antwerp, Universite libre de Bruxelles

İsveç: Lund Üniversitesi, University of Gothenburg, Stockholm ÜniversitesiUppsala Üniversitesi

Yeni Zelanda: Massey Üniversitesi, The University of Auckland, Auckland University of Technology (AUT), University of Canterbury | Te Whare Wānanga o Waitaha, Otago Üniversitesi, Waikato Üniversitesi , Victoria University of Wellington

Şili: Pontificia Universidad Católica de Chile (UC), Pontificia Universidad Católica de Valparaíso

Meksika: Universidad Nacional Autónoma de México (UNAM), Tecnológico de Monterrey, Universidad Iberoamericana IBERO, Universidad de Guadalajara (UDG)

Norveç: Oslo Üniversitesi, Bergen Üniversitesi

İtalya: Alma Mater Studiorum - Università di Bologna, Università Cattolica del Sacro Cuore, Sapienza University of Rome, University of Milan

İrlanda: Dublin City Üniversitesi, University College Dublin

Tayvan: National Taiwan University (NTU), National Chengchi University

Japonya: The University of Tokyo, Kyoto Üniversitesi, Waseda Üniversitesi

Brezilya: Universidade de São Paulo, Universidade Federal do Rio de Janeiro

Malezya: Universiti Malaya (UM), Universiti Kebangsaan Malaysia (UKM), Universiti Sains Malaysia (USM), Taylor’s Üniversitesi, Universiti Utara Malaysia (UUM)

Çek Cumhuriyeti: Charles Üniversitesi

Rusya: HSE Üniversitesi, Lomonosov Moscow State Üniversitesi, Saint Petersburg state University, 

Fransa: Sorbonne University, Université Paris 1 Panthéon-Sorbonne, Sciences Po, Université PSL

Arjantin: Universidad de Buenos Aires (UBA)

Kolombiya: Universidad de La Sabana, Pontificia Universidad Javeriana

Güney Afrika: University of Cape Town

Yunanistan: Aristotle University of Thessaloniki

Portekiz: Universidade Nova de Lisboa

Endonezya: Universitas Indonesia

Estonya: Tartu Üniversitesi

Devamını Oku

Yurt Dışında İletişim ve Medya Eğitimi Ücretleri

Yurt dışında İletişim ve Medya fakültesinde eğitim görmeyi düşünen öğrenciler için maliyet ülkeden ülkeye ve okuldan okula ve seçilen programa göre değişiklik gösterir. Uluslararası öğrenim ücretlerini etkileyen unsurlar arasında konum, sıralama ve küresel itibar da yer alır.

Amerika’da İletişim ve Medya derecesi için öğrenim ücreti lisans derecesi için 28.000 $ ile 90.000 $ arasında değişmektedir. 

İngiltere'de uluslararası öğrenciler için İletişim ve Medya Lisansı öğrenim ücretleri, uluslararası öğrenciler için yıllık 12.000 GBP ile 30.000 GBP arasında değişmektedir.

Kanada'da bir İletişim ve Medya derecesinin öğrenim ücreti 35.000 Kanada Doları ile 50.000 Kanada Doları arasında olabilir.

Almanya üniversitesine okuluna bağlı olarak, İletişim ve Medya alanında lisans derecesinin yıllık öğrenim ücreti 3000 Euro ile 20.000 Euro arasında değişmektedir.

Genel olarak, Avustralya'da üniversitelerin İletişim ve Medya fakültelerinde lisans derecelerinin ücretleri yıllık 30.000 AUD ile 50.000 AUD arasında değişebilir. Bu üniversitelerdeki İletişim ve Medya yüksek lisans derecesi ücretleri yıllık 20.000 AUD ile 40.000 AUD arasında değişebilir.

Hollanda'da İletişim ve Medya öğrenim ücretleri Lisans için 6.000-15.000 Euro, yüksek lisans dereceleri ise 8.000-20.000 Euro‘dur.

Work and travel yaparak eğitim ve yaşam giderlerinizi karşılayabilir ve/veya eğitim ve yaşam masraflarınızı hafifletebilirsiniz. Detaylı bilgi için danışmanlarımızla iletişime geçebilir veya Work and Study sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Twin English Centres Dublin Öğrenci Yorumları

Merhabalar, ben Deniz Ecemnur Sevinç. Medipol Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Finansman mezunuyum. Uzun bir bekleyişin ardından sonunda İrlanda vizeleri açıldı ve vakit kaybetmeden başvurdum. Danışmanım Merve Hanım’la birlikte Twin Okulu Genel İngilizce programına kaydımı gerçekleştirdim. Heyecanlı ve uzun bir bekleşin ardından 11’inci haftada vizemi aldım. Çok mutluyum! Bu süreçte bana her konuda titizlikle destek olan danışmanım Merve Ortakçı’ya ve tüm Global Vizyon ailesine çok teşekkür ederim.

Öğrenci
Öğrenci Yorumları

Merhaba, ben Cansu. İrlanda Dublin’deki eğitimimin dördüncü ayındayım, her şey çok güzel ilerliyor. Şu anda Starbucks’ta barista olarak çalışmaya devam ediyorum, saatlik kazancım ortalama 10.40 Euro. Haftada 20 saat çalışarak hem yaşam giderlerimi karşılıyor hem de İngilizce pratiği yapıyorum. Okulda öğrendiklerimi, iş hayatında pratiğe döküyorum. İrlanda’ya ekim ayında geldim ve gelir gelmez zorluk yaşamadan iş bulma şansım oldu. Bu noktada daima beni destekleyen, her sorumda bana yardımcı olan danışmanım Semra Esgün’e sonsuz teşekkür ederim. Sizler de hem eğitim alıp hem çalışmak istiyorsanız İrlanda bunun en muazzam yer. İnsanlar inanılmaz sevecen ve yardımsever, kesinlikle tavsiye ederim.

Öğrenci
Emerald Cultural Institute Dublin Öğrenci Yorumları

Merhaba, ben Zahid.Lisans eğitimim devam ederken bölümüm gereği yabancı dilimi geliştirmek için dil eğitimimi yurt dışında devam ettirme kararı aldım. Bu yolculuğa; IEFT Yurt Dışı Eğitim ve Kariyer Fuarı’nda, ilgi ve alakalarından memnun kaldığım Global Vizyon ile tanışarak başladım. Yurt dışına dil eğitimi için gitmeye kesin karar verdikten sonra Ankara Global Vizyon ofisinden Özge Hanım ile tanıştım. Birçok ülke hakkında bilgi aldıktan sonra benim için en doğru kararın İrlanda olduğunu anladım. Emerald Dil Okulu için İrlanda’ya gidiyorum. Vizeye başvuru sürecinden, vizemin geliş tarihine kadar her zaman desteğini ve yardımını esirgemeyen; her zaman yanımda olan başta Özge Hanım olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. 

Öğrenci
Öğrenci Yorumları

Merhaba ben, Anıl. Eli Dil Okulu için İrlanda vizemi aldım ve yarın uçuyorum. Uzun zamandır hayalini kurduğum İrlanda eğitimi için, uzun uğraşlar ve meşakkatli süreç sonrası mutlu sonra ulaşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Başta Özge Hanım olmak üzere tüm Global Vizyon ailesine, bu süreçte yanımda oldukları için teşekkür ederim. 

Öğrenci
Öğrenci Yorumları

ELI Dublin Dil Okulu’na giden öğrencimiz Salih Demirci’den gelen bir fotoğraf. Öğrencimiz şu anda İrlanda’da, kendisine başarılı ve keyifli bir eğitim hayatı dileriz. İrlanda ELI Dublin okulunda çok sayıda öğrencimiz 25 hafta work and study programı yapmaktadır. Özellikle Cenker Ozan beyin Türk öğrencilere göstermiş olduğu çok önemli destekler nedeniyle Türk öğrenciler ELI İrlanda okullarına büyük ilgi gösterirler. 


Öğrenci

Sıkça Sorulan Sorular

Yurt dışında İletişim ve Medya okumak için YKS gerekli mi?
  Pek çok ülkedeki pek çok üniversitede sınavsız, lise diploması ile İletişim ve Medya programlarına girme imkanı bulunmaktadır.
İletişim ve Medya okumak için en iyi ülkeler hangileridir?
  Hollanda Amerika Birleşik Devletleri İngiltere Singapur Avustralya Kanada Almanya
En iyi İletişim ve Medya fakültelerinin olduğu üniversiteler hangileridir?
  • University of Amsterdam (Hollanda)
  • University of Southern California(ABD)
  • The London School of Economics and Political Science (LSE) (İngiltere)
  • Stanford Üniversitesi (ABD)
  • University of Texas at Austin (ABD)
  • Nanyang Technological University, Singapore (NTU Singapore) (Singapur)
  • University of Pennsylvania (ABD)
  • University of Wisconsin-Madison (ABD)
  • Michigan State Üniversitesi (ABD)
  • New York University (NYU) (ABD)
Medya ve İletişim eğitimi size hangi becerileri kazandırır?
  Medya ve İletişi eğitimi almak eleştirel düşünme, analiz, araştırma, planlama, sorgulama ve değerlendirme becerileri, pratik beceriler, yaratıcılık, zaman yönetimi, makale yazma becerileri ve daha fazlası gibi değerli aktarılabilir becerileri geliştirmenize yardımcı olacaktır.
İletişim mezunları için 10 kariyer alanı?
  Sosyal ve Dijital medya Halkla ilişkiler Pazarlama ve Reklamcılık İnsan kaynakları Yazmak ve yayınlamak Medya Toplantı ve etkinlik planlaması Siyaset
İletişim derecesi ile ne öğrenirsiniz?
  İletişim derecesi dersleri çok çeşitli konuları kapsar. İletişim derecesindeki bazı tipik kurslar şunları içerir: Kitle iletişimine giriş Web tasarımı Grafik tasarıma giriş Gazetecilik Video prodüksiyonu İletişim araştırması Haber medyası (dijital ve basılı)
Medya derecenizin yararlı olacağı işler nelerdir?
  Reklamcı Sanat Yöneticisi Yayıncı Gazeteci Editör Asistanı Organizasyon Müdürü Film Yönetmeni Dergi Gazetecisi Pazar Araştırmacısı
Çok yaratıcı değilim, yine de medya eğitimi alabilir miyim?
  Yaratıcılık medya çalışmalarının yalnızca bir yönüdür. Yaratıcı bir endüstri olarak görülse de, büyük medya devlerinde analistler ve araştırmacılar için hızla büyüyen bir iş piyasası var. Yaratıcı bir dahi olmanıza gerek yoktur.
Bizimle konuşun

Yurt Dışında İletişim ve Medya Eğitimi Projeniz için
Lütfen Bizimle İletişime Geçin.

Hemen Sizi Arayalım