Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş

Yurt Dışında Finans Eğitimi

Yurt Dışında Finans Eğitimi

Finans dünyanın en eski ve en popüler akademik disiplinlerinden biridir.Finans, bankacılık, kredi veya borç, kredi, sermaye piyasaları, para ve yatırımları kapsayan geniş bir terimdir. Finans, bir bireyin veya işletmenin parasını nasıl yönettiğine ilişkin uzmanlaşmış bir çalışmadır. Finans aynı zamanda paranın, bankacılığın, kredinin, yatırımların, varlıkların ve yükümlülüklerin yönetimini, oluşturulmasını ve analizini de içerir.

Günümüzün aşırı küreselleşmiş piyasa koşullarında finans, doğası gereği uluslararası bir uğraş haline gelmiştir. Yeni politikalar ve teknolojiler ekonomik sınırları ortadan kaldırmaya devam etmektedir ve kültürler arası başarılı etkileşim, bu alanda çalışmak için giderek daha önemli hale gelmiştir. Küresel ekonomide ayaklarınızı ıslatmanın yurt dışında finans okumaktan daha iyi bir yolu var mıdır?

Finans derecesi size paranın insanları ve yerleri nasıl etkilediğine dair geniş bir anlayış sağlayacaktır.Finans eğitimi alarak bankacılık ve finansal hizmetler, özel ve kamu kuruluşları ve daha geniş kurumsal dünya dahil olmak üzere çok çeşitli sektörlerde bir kariyere hazırlanacaksınız.

Finans derecesi dünyanın her yerinde çok yönlü ve karlıdır, bu da onu uluslararası öğrenciler için harika bir seçenek haline getirir.

Finans, geniş kapsamı nedeniyle çeşitli akademik disiplinlerde incelenmektedir ve bu alanla ilgili çeşitli dereceler ve mesleki sertifikalar bulunmaktadır. Finans üç kategoriye ayrılır: Kişisel Finans, Kurumsal Finans ve Kamu Finansmanı. Bunlar da en önemlileri Yatırımlar, Risk Yönetimi ve Kantitatif Finans olan çeşitli faaliyet ve alt disiplinlerle örtüşür ve bunları kullanır. Finans derecesi sıklıkla Muhasebe veya İşletme yan dalıyla birleştirilir.

Finans okuyarak kazanacağınız nitelikler şöyle sıralanabilir:

 • Sorgulayıcı bir zihin ve titiz bir yaklaşım
 • Sorumlu liderlik ve girişimcilik
 • Finansal karar alma ve çevresel sürdürülebilirlik konusunda ticari farkındalık
 • Çeşitli endüstrilere aktarılabilen analitik, ekip çalışması, iletişim ve araştırma becerileri
 • Finansal ve diğer sayısal verileri işleme ve istatistiksel kavramları takdir etme becerisi
 • Birden fazla kaynaktan veri bulma, çıkarma ve analiz etme yeteneği
 • Niteliksel ve niceliksel bilgileri analiz, tartışma ve yorumlarla sunabilme becerisi
 • Finansın faaliyet gösterdiği bağlamları analiz edebilme becerisi

Finans, her yıl giderek daha teknik hale gelen karmaşık bir sektördür. Bu nedenle, finans alanında yönetimsel veya teknik pozisyonlara erişebilmek için bu alanda uzmanlaşılması ve yüksek öğrenim yapılması gerektiği unutulmamalıdır.

Devamını Oku

Yurt Dışında Finans Okumanın Avantajları

 • Yurt dışında Finans eğitimi almak, öğrencinin yabancı dilini geliştirmesini sağlar.
 • Finans diplomanızı alırken aynı zamanda yeni bir ülke ve kültürü deneyimleyip öğrenirsiniz. 
 • Yurt dışında Finans okumak dünyanın önde gelen üniversitelerinde eğitim alma şansı demektir.
 • Yurt dışında okumak sizi zorlukların üstesinden gelebilecek, değişimin üstesinden gelebilecek ve kalıpların dışında düşünebilen bir kişi haline getirir.
 • Yurtdışında finans eğitimi programları size küresel ekonomiye ayak uydurma, dünyanın diğer bölgelerinin nasıl iş yaptığını öğrenme ve finans alanındaki bakış açınızı genişletme fırsatı verir.
 • Yurtdışında finans eğitimi almak, finans sektörüyle tanınan bir ülke veya şehirde eğitim alma fırsatı anlamına gelir.
 • Yurtdışındaki üniversitelerin pek çoğunun işe yerleştirme imkanı sunması iş deneyimi açısından mükemmel bir fırsattır.
 • Aynı zamanda Uluslararası Finansı etkileyen küresel düzenleyici kurumların konumunu anlamanıza da yardımcı olacaktır.
 • Yurt dışında Finans okumak uluslararası alanda kariyer imkanları ve ülkemizdekinden daha fazla kazanma fırsatları sunar.
 • Avrupa Birliği ülkesinde okuyan öğrenci Schengen Vizesi’ne de sahip olmaktadır. Böylelikle diğer Avrupa ülkelerini vize olmadan, sınırsız bir şekilde ziyaret edebilmektedir.
 • Türkiye’de özel bir üniversitede Finans eğitimi alınabilecek fiyatlara veya daha altına yurtdışında yüksek standartlarda Finans eğitimi alabilme olanağı vardır.
 • YKS sınavında başarılı olunmasına gerek kalmaksızın lise diploması ile yurt dışındaki üniversitelerin bir kısmında Finans eğitimi almak mümkündür.
 • Yurt dışında okumak kişisel gelişiminiz için önemlidir. Bağımsızlık, adaptasyon, karar verme, açık fikirlilik, iletişim gibi konularda gelişmenizi sağlar.
 • Yurt dışında eğitim almak uluslararası arkadaşlar edinme fırsatı sunar.
 • Yurtdışındaki birçok eğitim kurumu, atölye çalışmaları, stajlar veya profesyonel etkinlikler aracılığıyla öğrencilere endüstri uzmanlarıyla benzersiz ağ oluşturma fırsatları sunmaktadır.
 • Yurt dışından alınan diploma iş CV'nize daha fazla değer ve ağırlık katar.

Yurt Dışında Finans Eğitimi YÖK Denkliği

Yurt dışında Finans okumak isteyen öğrencilerin en çok merak ettiği konulardan biri Finans diplomasının YÖK denkliğidir. Yabancı ülkelerdeki Finans eğitimi veren üniversitelerin denkliğini öğrenmek isteyenler, e-Devlet üzerinden “okul tanıma” hizmetini kullanarak hangi üniversitelerin YÖK tarafından tanındığını görebilir.

YÖK, tanıdığı üniversiteleri iki ayrı kategoriye ayırmaktadır. Dünya sıralamasında ilk 1000’de olan üniversitelerden mezun olan öğrencilerin doğrudan denklik alma şansı olmaktadır. Eğer mezun olunan üniversite sıralamada ilk 1000’de değilse seviye tespit sınavına (STS) girilmesi ve 100 üzerinden en az 40 puan alınması gerekmektedir.

Denklik alabilmek için en temel kriter YÖK’ün tanıdığı üniversitelerden birinden mezun olmak olsa da, iyi not ortalaması, ders devamlılığı, uzaktan eğitim almış olmamak gibi denklik için gerekli başka kriterler olduğunu da unutmamak gerekir.

Yurt Dışı Finans Fakültesi Kabul Şartları

Yurt dışında bir Finans programına kabul edilmek için her ülke ve üniversitenin giriş koşulları farklılık gösterebilir. Lisans, yüksek lisans ve doktora dereceleri için de bu koşullar değişebilir. Ancak standart olarak istenen kabul şart, koşul ve belgeleri aşağıda görebilirsiniz:

 • Akademik dokümanlar. Ör.
  • Lise diploması (lisans eğitimi için)
  • Üniversite diploması (yüksek lisans ve doktora eğitimi için)
  • Özellikle Muhasebe, Ekonomi ve Matematik gibi konularda mükemmel notlar
  • Transkript
  • Akademik başarılar
 • Dil yeterliliği (üniversiteye ve ülkeye göre ve lisans, yüksek lisans veya doktora programlarından hangisinin seçileceğine göre farklılık gösterir)
 • Finans eğitimini finanse etmek için yeterli maddi kaynağa sahip olmak. (Öğrenci kredileri, sponsor ebeveynler veya başka sponsorlar, burslar veya diğer kaynaklar)
 • Üniversite mezuniyeti varsa; tavsiye mektubu
 • Motivasyon mektubu
 • Özgeçmiş (bazı lisansüstü ve doktora programları için)
 • Üniversite sınavı sonuçları (bazı üniversiteler için)
 • Geçerli bir pasaport ve vize
 • Mülakat (bazı üniversiteler için)
 • İş deneyimi (bazı lisans ve yüksek lisans programları için)

Yurt Dışında Finans Eğitimi için Başvuru Tarihleri

Yurt dışında Finans eğitimi almak için üniversite başvuru tarihleri ​​ülkeden ülkeye değişkenlik göstermektedir. Gitmek istediğiniz ülke ve üniversite ile ilgili seçimleriniz ve başvuru tarihleri ile ilgili danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz

Yurt Dışında Finans Eğitim Süreleri

Amerika’da genellikle, finans alanında lisans derecesinin tamamlanması yaklaşık dört yıl sürebilir ve finans alanında yüksek lisans derecesinin tamamlanması ise bir veya iki yıl gerektirir. 

İngiltere'deki Muhasebe ve Finans kursları genellikle lisans dereceleri için üç yıl, lisansüstü programlar için ise bir ila iki yıl gerektirir.

Kanada'da finans eğitiminin süresi kayıtlı olduğunuz programa bağlıdır. Genellikle lisans dört yıldır, yüksek lisans ise 1-2 yılda tamamlanabilir.

Çin'de finans alanında lisans derecesinin süresi dört yıl, yüksek lisans derecesinin süresi iki yıl ve doktora derecesinin süresi ise üç ila dört yıldır.

Avustralya'da Finans lisans derecesinin tam zamanlı olarak tamamlanması seçilen programa göre üç ila dört yıl sürer. Finans aynı zamanda yüksek lisans derecesi olarak da alınabilir ve tam zamanlı olarak 2 yıl sürer.

Bu da demektir ki Finans alanında lisans dereceleri genellikle 3-4 yıl, yüksek lisans dereceleri 1-2 yıl sürmektedir.

Yurt Dışında Finans Eğitimi Alabileceğiniz Ülkeler ve Üniversiteler

Yurtdışında lisans programları ile ilgili bilgi almak için Yurt dışı Lisans Programları, yüksek lisans programları ile ilgili bilgi almak için Yurt dışı Yüksek Lisans Programları sayfalarımızı da inceleyebilirsiniz.

Yabancı ülkelerde Finans sektörünün geniş bir kapsamı bulunmaktadır. ABD, İngiltere, Avustralya, Kanada, Fransa ve Almanya gibi önde gelen yabancı ülkeler Finans alanında en iyi eğitimi sağlamaktadır.

Amerika’da Finans Eğitimi:

Amerika Birleşik Devletleri, finans alanında öğrenim görenler için yurt dışında öğrenim görebilecekleri en iyi yerler listesinin her zaman en başında yer alıyor ve bunun da iyi bir nedeni var. ABD bugün dünyanın finans merkezidir.

Amerika Birleşik Devletleri dünya çapındaki en iyi finans okullarının yaklaşık yarısını ve dünyanın en etkili finans sermayelerinden bazılarını elinde tutuyor. U.S. News and World Report'a göre dünyadaki en iyi 10 finans okulundan sekizi Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunuyor. Amerika Birleşik Devletleri'nde finans alanında lisans derecesi için birçok harika program bulunmaktadır. ABD'deki önemli finans merkezlerinden bazıları New York City, Washington DC, Chicago ve San Francisco'dur.

İnovasyon merkezlerinden borsa tabanlarına ve dünyanın en büyük ekonomisinin federal rezervine kadar ABD'deki pek çok şehir, finans uzmanları için benzersiz, gerçek dünyaya ait eğitim ve mesleki fırsatlar sunuyor. Forbes Global 2000'e göre dünyanın en büyük halka açık şirketlerinin 600'den fazlası ABD merkezlidir. Ayrıca 2022 Açık Kapılar raporuna göre şu anda bir milyona yakın uluslararası öğrenci Amerika Birleşik Devletleri'nde eğitim görmektedir. Dolayısıyla, küresel markalarla çalışmaktan, kampüsteki uluslararası ve finans temelli öğrenci organizasyonlarına kadar, Amerika Birleşik Devletleri'nde okuyan öğrenciler, dünyanın herhangi bir ülkesindeki üniversitelerden daha fazla ağ kurma fırsatına sahiptir. 

ABD'deki öğrenciler, işletme okulu programında olup olmadıklarına bakılmaksızın, genellikle ikinci sınıfın sonunda ana dallarını seçerler. Amerika Birleşik Devletleri'ndeki üniversiteler, öğrencilerin sanat ve bilim alanlarında temel dersler almasını gerektirir. Lisans öğrencilerine yönelik bu çok yönlü yaklaşım, öğrencilerin ana dallarına karar vermeden önce farklı çalışma alanlarını keşfetmelerine olanak tanır.

Finans alanında lisans derecesi genellikle finans alanında kariyer yapmak için en yaygın gerekliliktir. Bu derecenin tamamlanması dört yıl sürer. Ancak istihdam edilme şansınızı artırmak ve daha fazla para kazanmak için eğitiminize ABD'de 1-2 yıl süren yüksek lisans derecesi ile de devam edebilirsiniz.

Harvard Üniversitesi, Massachusetts Institute of Technology (MIT), Stanford Üniversitesi, University of Chicago, University of Pennsylvania, University of California, Berkeley (UCB), New York University (NYU), Columbia University, Yale Üniversitesi, University of California, Los Angeles (UCLA)Princeton University, University of Michigan-Ann Arbor, Cornell University, Northwestern University Amerika’da Finans eğitimi alabileceğiniz en prestijli üniversitelerdir.

Kanada’da Finans Eğitimi:

Kanada'daki üniversitelerin finans fakülteleri, dijital çağda önemi giderek artan bir alanda olağanüstü bir eğitim sunuyor.

Kanada, Deloitte, PwC, EY ve KPMG gibi önde gelen firmaların ülkede güçlü bir varlığa sahip olduğu köklü bir profesyonel muhasebe ve finans sektörüne sahiptir. Bu firmaların çoğu, uluslararası öğrencilere staj programları ve istihdam fırsatları sunarak değerli bir uygulamalı deneyim ve ağ oluşturma fırsatları sunmaktadır. Ayrıca öğrenciler eğitimleri süresince Kanada'da yarı zamanlı çalışabilmektedirler.

QS Üniversite sıralaması 2023'e göre 11 Kanada üniversitesi ilk 250'de yer alıyor. 7 Kanada Üniversitesi, Times Higher Education Sıralamasına göre muhasebe ve finans alanında dünyanın en iyi 159 üniversitesi arasında yer alıyor.

Öğrenciler Kanada'da lisans ve yüksek lisans düzeyinde muhasebe ve finans dersleri alabilirler. Bu programların süresi derece türüne göre değişmekte ve lisansüstü diplomaları için bir ila iki yıl, yüksek lisans dereceleri için iki ila üç yıl arasında değişebilmektedir. Muhasebe ve Finans alanında lisans derecelerinin tamamlanması 3-4 yıl sürebilmektedir.

Kanada üniversiteleri ayrıca öğrencilere stajlar ve ortak programlar aracılığıyla pratik deneyim kazanma fırsatları sunarak onlara iş piyasasında rekabet avantajı sağlıyor.

Toronto Üniversitesi, University of British Columbia, McGill Üniversitesi, Université de Montréal, Alberta Üniversitesi, Queen's University at Kingston, University of Waterloo, Western Üniversitesi, York Üniversitesi, University of Calgary, Concordia Üniversitesi, Simon Fraser Üniversiesi, Université Laval Kanada’da Finans eğitimi alabileceğiniz en prestijli üniversitelerdir.

İngiltere’de Finans Eğitimi:

İngiltere'nin finansın incelikli karmaşıklıklarını anlama konusunda uzun bir geçmişi vardır. Özellikle Londra, orta çağlardan beri önemli bir ticaret ve finans merkezi olmuştur ve bugün dünyanın en önemli finans merkezlerinden biridir.

132 milyar £ değerindeki finans sektörü ve start-up'lar için canlı bir girişimcilik ortamıyla İngiltere, her türlü kuruluş için finans ve muhasebenin temellerini öğrenebileceğiniz çeşitli, iyi gelişmiş ve heyecan verici bağlamlardan birini sunar.

İngiltere, öğrencilere finans alanında zengin fırsatlar sunmaktadır. Hem mesleki deneyim hem de ders kredisi sunan staj veya çıraklık programlarına katılabilirsiniz. Veya işverenlerin özgeçmişinizde görmek istediği gerçek dünya deneyimini elde etmek için yarı zamanlı bir işe başlayabilirsiniz.

İngiltere Finans ve Muhasebe alanında dünyanın en üst düzey üniversitelerine ev sahipliği yapmaktadır. İngiltere’de finans okumak isteyen öğrenciler için toplamda seçebileceğiniz 250 üniversite ve ülke genelinde 4000'den fazla program var. İngiltere'deki üniversiteler hem lisans hem de lisansüstü düzeyde muhasebe ve finans kursları sunmaktadır.

İngiltere'deki finans derecelerinin çoğu üç yıl sürerken, finans alanındaki yüksek lisans dereceleri, tam veya yarı zamanlı alınmalarına bağlı olarak 1-2 yıl sürer. Kesin süre, belirli derece ve üniversitenin yanı sıra, programın gereğine bağlı bir endüstriyel işe yerleştirme veya derecenin süresini uzatabilecek yurtdışında bir yıl içerip içermediğine de bağlı olabilir. Bazı üniversiteler ayrıca hem lisans hem de lisansüstü bileşenleri dört yıllık tam zamanlı eğitimde tamamlamanıza olanak tanıyan entegre programlar da sunmaktadır.

Oxford Üniversitesi, Cambridge Üniversitesi, The London School of Economics and Political Science (LSE), London Business School, Imperial College London, University of Manchester, University of Warwick, The University of Edinburgh, UCL, University of Glasgow, Lancaster Üniversitesi, City University of London, Durham Üniversitesi, University of Birmingham, Cardiff Üniversitesiİngiltere’de Finans eğitimi alabileceğiniz en prestijli üniversitelerdir.

Çin’de Finans Eğitimi:

Çin, birçok önde gelen şirketle dünyanın en büyük ekonomisidir. Çin'de ödemeler ve sigorta gibi alanlarda birçok başarılı Fintech şirketi bulunmaktadır. Finans alanında çalışmak istiyorsanız Çin'de eğitim almak akıllıca bir hareket olacaktır. Finans hakkında çok şey öğreneceksiniz ve ayrıca Çin işletmelerinin nasıl çalıştığını anlayacaksınız. Bu, günümüzün küresel iş dünyasında gerçekten yararlı olabilir. Uygun fiyatlı yaşam maliyetleri ve mükemmel eğitimiyle Çin cazip bir seçenektir.

Çin'de finans eğitimi almanın birçok avantajı vardır. Birincisi, Çin dünyanın en büyük ekonomisine ve geniş bir nüfusa sahip olmasıyla övünüyor ve bu da bol miktarda fırsat yaratıyor. Çinli insanlar, girişimcilik konusunda değerli dersler sunan iş zekalarıyla ünlüdür.

Çin'de üniversiteler hızla çoğalıyor ve neredeyse her birinde öğrenim ücretleri uygun fiyatlı. Çin hükümeti daha fazla yabancı yeteneği çekmek amacıyla burs programlarını artırdı. Ayrıca öğrenciler yoğunlaştırılmış eğitim yoluyla Mandarin dilini öğrenme şansına da sahip oluyorlar.

Finans bölümleri olan birçok Çin üniversitesi artık İngilizce dilinde programlar sunuyor ve bu durum lisans veya lisansüstü finans dereceleri için uluslararası öğrencilerin ilgisini çekiyor.

Peking Üniversitesi, Tsinghua Üniversitesi, Shanghai Jiao Tong Üniversitesi, Fudan Üniversitesi, Zhejiang Üniveritesi, Renmin (People's) University of China, Shanghai University of Finance and Economics, Sun Yat-sen University, Guangzhou, Xiamen Üniversitesi, Nanjing Üniversitesi, Wuhan Üniversitesi Çin’de Finans eğitimi alabileceğiniz en prestijli üniversitelerdir.

Avustralya’da Finans Eğitimi:

Avustralya, çeşitli alanlarda yüksek öğrenim gören uluslararası öğrenciler için önde gelen bir destinasyondur. Popüler seçenekler arasında öğrencilere temel finansal analiz, yatırım yönetimi ve risk değerlendirme becerileri kazandıran bir finans derecesi bulunmaktadır. Canlı ve dinamik bir finans merkezi olan Avustralya, finans mezunlarına birçok kariyer fırsatı sunmaktadır.

Avustralya üniversiteleri yüksek kaliteli eğitim sağlamalarıyla ünlüdür. Finans programları endüstri standartlarını karşılayacak şekilde tasarlanmış olup deneyimli öğretim üyeleri tarafından verilmektedir; böylece öğrencilerin sağlam ve ihtiyaca uygun bir eğitim almaları sağlanmaktadır. Avustralya finansla ilgili çok çeşitli programlar ve uzmanlıklar sunmaktadır. Avustralya finans derecesi küresel tanınırlığa sahiptir ve dünya çapındaki işverenler ve kurumlar tarafından büyük saygı görmektedir. Avustralya üniversiteleri sıklıkla endüstri ortaklarıyla işbirliği yaparak öğrencilere gerçek dünya senaryolarını ve mevcut finansal eğilimleri keşfetme imkanı sunar. Avustralya'nın finans merkezi olması, tanınmış finans kurumlarında staj ve işe yerleştirme için geniş fırsatlar sunmaktadır.

QS Sıralaması 2023'e göre, yaklaşık 15 Avustralya Üniversitesi dünyadaki en iyi 150 Finans Fakültesi arasında yer almaktadır. Finans Lisan derecesi 3 yıl, yüksek lisans derecesi 1-2 yıl, doktora derecesi ise 3-4 yıl sürebilmektedir.

The University of New South Wales (UNSW Sydney), The University of Melbourne, The University of Sydney, Monash Üniversitesi, Australian National University (ANU), The University of Queensland, University of Technology Sydney, Macquarie University (Sydney, Australia), Deakin University, RMIT UniversityThe University of Adelaide, The University of Western Australia, Curtin Üniversitesi Avustralya’da Finans eğitimi alabileceğiniz en prestijli üniversitelerdir.

Fransa’da Finans Eğitimi:

Fransa, romantizmi, akademik ortamı ve yaşam tarzıyla her yıl binlerce uluslararası öğrenciyi cezbeden bir eğitim destinasyonudur. Öğrenciler her iki dünyanın da en iyilerinden yararlanabilirler: Dünya çapında en düşük öğrenim ücretlerinden bazılarını öderken, Avrupa'nın en iyi üniversitelerine kayıt olma şansını yakalarlar.

Fransız işletme okulları, uluslararası akademik sektör tarafından oldukça saygı görmektedir ve öğrencilere birinci sınıf işletme ve finans dersleri yelpazesi sunmaktadır. Fransa, güçlü finans programlarına sahip birçok prestijli işletme yüksek okuluna ve üniversiteye ev sahipliği yapmaktadır. Öğrenciler yüksek kaliteli bir eğitimden, farklı bakış açılarıyla tanışmaktan ve alanında deneyimli profesyonellerden öğrenme fırsatlarından yararlanabilirler.

Fransa, finans eğitimi almak için iyi bir ülkedir; Bunun bir nedeni, Brexit'ten sonra Avrupa'nın yeni finans merkezi haline gelecek olmasıdır. Fransa'da finans okuyorsanız, Avrupa bankaları, büyük danışmanlık firmaları ve küresel şirketlerle iş görüşmeleri yapmak çok daha kolaydır. Hatta Fransız hükümeti, öğrencilerin vize başvurusunu kolaylaştıracak ve Fransız devlet burslarından yararlanabilecek hale getirecek bir düzenleme bile yaptı. Fransa aynı zamanda yurtdışında düşük maliyetli bir eğitim seçeneğidir. Ayrıca dünya çapındaki Fransız yüksek öğretim kurumlarına verilen önemin de farkında olmalısınız.

Fransız eğitim sistemi, yüksek kaliteli öğretim ve olanaklar sunmanın yanı sıra, aynı zamanda inanılmaz derecede erişilebilirdir. Uygun fiyatlı öğrenim ücretleri ve birinci sınıf üniversiteler, yurtdışında eğitim hedefi olarak Fransa'yı seçmeyi kolay bir karar haline getiriyor.

HEC Paris Business School, INSEAD, ESSEC Business School, Université PSL, Université Paris 1 Panthéon-Sorbonne, DHEC Business School, Emlyon Business School, ESCP Business School - Paris, Sorbonne Üniversitesi, Sciences Po, University of Kent Fransa’da Finans eğitimi alabileceğiniz en prestijli üniversitelerdir.

Aşağıda çeşitli ülkelerdeki Finans eğitimi alabileceğiniz prestijli üniversiteler sıralanmıştır:

Almanya: Universität Mannheim, Goethe-University Frankfurt am Main, Humboldt-Universität zu Berlin, WHU - Otto Beisheim School of Management, Technical University of Munich, Freie Universitaet Berlin, University of Cologne, Universität Heidelberg

Singapur: National University of Singapore (NUS), Nanyang Technological University, Singapore (NTU Singapore), Singapore Management Üniversitesi

İtalya: Bocconi Üniversitesi, Alma Mater Studiorum - Università di Bologna, Luiss Üniversitesi, Sapienza University of Rome, Università Cattolica del Sacro Cuore, Ca' Foscari University of Venice, University of Naples - Federico II, University of Rome "Tor Vergata", Università di Padova

Hong Kong:The University of Hong Kong, The Hong Kong University of Science and Technology, The Chinese University of Hong Kong (CUHK), The Hong Kong Polytechnic Üniversitesi , City University of Hong Kong

Hollanda: Erasmus University Rotterdam, Tilburg Üniversitesi, University of Amsterdam, Maastricht Üniversitesi, University of Groningen, Vrije Universiteit Amsterdam, Delft University of Technology, Utrecht Üniversitesi

Güney Kore: Seoul National Üniversitesi, Korea Üniversitesi, Yonsei Üniversitesi, KAIST - Korea Advanced Institute of Science & Technology, Sungkyunkwan Üniversitesi (SKKU), Hanyang Üniversitesi, Kyung Hee Üniversitesi, Sogang Üniversitesi

Japonya: The University of Tokyo, Hitotsubashi Üniversitesi , Waseda Üniversitesi, Keio Üniversitesi, Osaka Üniversitesi, Kobe Üniversitesi

İsviçre: ETH Zurich, University of St.Gallen (HSG), University of Zurich, University of Lausanne, University of Geneva

Avusturya: WU (Vienna University of Economics and Business), Universität Innsbruck

İspanya: University of Navarra, Universidad Carlos III de Madrid (UC3M), IE Üniversitesi, Universitat Pompeu Fabra (Barcelona), Universitat Autònoma de Barcelona, Complutense University of Madrid, Universidad Autónoma de Madrid, Universitat de Barcelona, Universitat de Valencia, Barcelona School of Economics

Yeni Zelanda: The University of Auckland, Victoria University of Wellington, Auckland University of Technology (AUT), Massey Üniversitesi, University of Otago, University of Canterbury | Te Whare Wānanga o Waitaha, University of Waikato

Danimarka: Copenhagen Business School, Aarhus Üniversitesi

İrlanda: Trinity College Dublin, The University of Dublin, Dublin City Üniversitesi, University College Cork

Birleşik Arap Emirlikleri: American University of Sharjah, United Arab Emirates Üniversitesi, Zayed Üniversitesi

Tayvan: National Taiwan University (NTU), National Cheng Kung University (NCKU), National Chengchi Üniversitesi, National Sun Yat-sen University, National Tsing Hua University, National Central Üniversitesi, National Yang Ming Chiao Tung Üniversitesi

Şili: Pontificia Universidad Católica de Chile (UC), Universidad de Chile

Malezya: Universiti Malaya (UM), Taylor’s Üniversitesi, Universiti Putra Malaysia (UPM), Universiti Utara Malaysia (UUM), International Islamic University Malaysia (IIUM), Universiti Kebangsaan Malaysia (UKM), Universiti Teknologi Malaysia, Universiti Teknologi MARA - UiTM

İsveç: Stockholm School of Economics, Stockholm Üniversitesi, Lund Üniversitesi, University of Gothenburg, Uppsala Üniversitesi

Belçika: KU Leuven, Ghent Üniversitesi

Meksika: Tecnológico de Monterrey, Instituto Tecnológico Autónomo de México (ITAM)

Brezilya: Universidade de São Paulo, Fundação Getulio Vargas (FGV), Universidade Federal do Rio de Janeiro, 

Endonezya: Airlangga Üniversitesi, Universitas Indonesia, Gadjah Mada University, Universitas Sebelas Maret

Rusya: HSE Üniversitesi, Lomonosov Moscow State Üniversitesi, Financial University under the Government of thr Russian Federation

Suudi Arabistan: King Abdulaziz Üniversitesi (KAU), King Fahd University of Petroleum & Minerals, King saud Üniversitesi

Kolombiya: Universidad Nacional de Colombia, Pontificia Universidad Javeriana, Universidad EAFIT

Portekiz: Universidade Nova de Lisboa, University of Lisbon, University of Porto, 

Finlandiya: Aalto Üniversitesi

Lübnan: American University of Beirut (AUB), Holy Spirit University of Kaslik

Yunanistan: Athens University of Economics and Business

Norveç: BI Norwegian Business School

Katar: Qatar Üniversitesi

Mısır: Cairo Üniversitesi, The American University in Cairo

Hindistan: Indian Institute of Management (IIM) - Bangalore, Indian Institute of Management (IIM) - Calcutta, Indian Institute of Technology Kharagpur (IIT-KGP)University of Delhi

Peru: Pontificia Universidad Catolica del Peru

Güney Afrika: University of Pretoria, University of Cape Town, University of Witwatersrand, Stellenbosch Üniversitesi

Çek Cumhuriyeti: Prague University of Economics and Business

Tayland: Chulalongkorn Üniversitesi, Mahidol Üniversitesi

Polonya: SGH Warsaw School of Economics, University of Warsaw

Devamını Oku

Yurt Dışında Finans Eğitimi Ücretleri

Yurt dışında Finans fakültesinde eğitim görmeyi düşünen öğrenciler için maliyet ülkeden ülkeye ve okuldan okula ve seçilen programa göre değişiklik gösterir. Uluslararası öğrenim ücretlerini etkileyen unsurlar arasında konum, sıralama ve küresel itibar da yer alır.

Amerika’da Finans lisans derecesi için öğrenim ücreti genellikle 20.000 $ ile 50.000 $ arasında değişmektedir. ABD'de Finans Yüksek Lisansına devam etmek için ortalama öğrenim ücretinin öğrenciler için 19.000 $ ile 80.000 $arasında olduğu tahmin edilmektedir.

Uluslararası öğrenciler, İngiltere'de finans alanında eğitim alırken akademik yıl başına 15.000 £ ile 29.000 £ arasında bir ücret ödemeyi bekleyebilirler.

Kanada'da bir finans derecesinin öğrenim ücreti 30.000 Kanada Doları ile 88.000 Kanada Doları arasında olabilir.

Çin üniversitesine/işletme okuluna bağlı olarak, finans alanında lisans derecesinin yıllık öğrenim ücreti 3000 ABD Doları ile 12.700 ABD Doları arasında değişmektedir. Finans alanında yüksek lisans derecesi Çin'de her yıl 5000 ila 33.000 ABD Doları arasında bir maliyete mal olabilir.

Genel olarak, Avustralya'nın en iyi finans programlarında lisans derecelerinin ücretleri yıllık 40.000 AUD ile 50.000 AUD arasında değişebilir. Bu üniversitelerdeki finans yüksek lisans ücretleri yıllık 35.000 AUD ile 70.000 AUD arasında değişebilir.

Fransa'da özel üniversitelerde öğrenim ücretleri Lisans için 2.770 Euro/Yıl, Yüksek Lisans için ise 3.770 Euro/Yıl'dır.

Work and travel yaparak eğitim ve yaşam giderlerinizi karşılayabilir ve/veya eğitim ve yaşam masraflarınızı hafifletebilirsiniz. Detaylı bilgi için danışmanlarımızla iletişime geçebilir veya Work and Study sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Twin English Centres Dublin Öğrenci Yorumları

Merhabalar, ben Deniz Ecemnur Sevinç. Medipol Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Finansman mezunuyum. Uzun bir bekleyişin ardından sonunda İrlanda vizeleri açıldı ve vakit kaybetmeden başvurdum. Danışmanım Merve Hanım’la birlikte Twin Okulu Genel İngilizce programına kaydımı gerçekleştirdim. Heyecanlı ve uzun bir bekleşin ardından 11’inci haftada vizemi aldım. Çok mutluyum! Bu süreçte bana her konuda titizlikle destek olan danışmanım Merve Ortakçı’ya ve tüm Global Vizyon ailesine çok teşekkür ederim.

Öğrenci
Öğrenci Yorumları

Merhaba, ben Cansu. İrlanda Dublin’deki eğitimimin dördüncü ayındayım, her şey çok güzel ilerliyor. Şu anda Starbucks’ta barista olarak çalışmaya devam ediyorum, saatlik kazancım ortalama 10.40 Euro. Haftada 20 saat çalışarak hem yaşam giderlerimi karşılıyor hem de İngilizce pratiği yapıyorum. Okulda öğrendiklerimi, iş hayatında pratiğe döküyorum. İrlanda’ya ekim ayında geldim ve gelir gelmez zorluk yaşamadan iş bulma şansım oldu. Bu noktada daima beni destekleyen, her sorumda bana yardımcı olan danışmanım Semra Esgün’e sonsuz teşekkür ederim. Sizler de hem eğitim alıp hem çalışmak istiyorsanız İrlanda bunun en muazzam yer. İnsanlar inanılmaz sevecen ve yardımsever, kesinlikle tavsiye ederim.

Öğrenci
Emerald Cultural Institute Dublin Öğrenci Yorumları

Merhaba, ben Zahid.Lisans eğitimim devam ederken bölümüm gereği yabancı dilimi geliştirmek için dil eğitimimi yurt dışında devam ettirme kararı aldım. Bu yolculuğa; IEFT Yurt Dışı Eğitim ve Kariyer Fuarı’nda, ilgi ve alakalarından memnun kaldığım Global Vizyon ile tanışarak başladım. Yurt dışına dil eğitimi için gitmeye kesin karar verdikten sonra Ankara Global Vizyon ofisinden Özge Hanım ile tanıştım. Birçok ülke hakkında bilgi aldıktan sonra benim için en doğru kararın İrlanda olduğunu anladım. Emerald Dil Okulu için İrlanda’ya gidiyorum. Vizeye başvuru sürecinden, vizemin geliş tarihine kadar her zaman desteğini ve yardımını esirgemeyen; her zaman yanımda olan başta Özge Hanım olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. 

Öğrenci
Öğrenci Yorumları

Merhaba ben, Anıl. Eli Dil Okulu için İrlanda vizemi aldım ve yarın uçuyorum. Uzun zamandır hayalini kurduğum İrlanda eğitimi için, uzun uğraşlar ve meşakkatli süreç sonrası mutlu sonra ulaşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Başta Özge Hanım olmak üzere tüm Global Vizyon ailesine, bu süreçte yanımda oldukları için teşekkür ederim. 

Öğrenci
Öğrenci Yorumları

ELI Dublin Dil Okulu’na giden öğrencimiz Salih Demirci’den gelen bir fotoğraf. Öğrencimiz şu anda İrlanda’da, kendisine başarılı ve keyifli bir eğitim hayatı dileriz. İrlanda ELI Dublin okulunda çok sayıda öğrencimiz 25 hafta work and study programı yapmaktadır. Özellikle Cenker Ozan beyin Türk öğrencilere göstermiş olduğu çok önemli destekler nedeniyle Türk öğrenciler ELI İrlanda okullarına büyük ilgi gösterirler. 


Öğrenci

Sıkça Sorulan Sorular

Yurt dışında Finans okumak için YKS gerekli mi?
  Pek çok ülkedeki pek çok üniversitede sınavsız, lise diploması ile Finans programlarına girme imkanı bulunmaktadır.
Finans okumak için en iyi ülkeler hangileridir?
  Amerika Birleşik Devletleri İngiltere Kanada Avustralya Çin Almanya Fransa
En iyi Finans üniversiteleri hangileridir?
  Harvard Üniversiesi (ABD) Massachusetts Institute of Technology (MIT) (ABD) Stanford Üniversitesi (İngiltere) Oxford Üniversitesi (İngiltere) Chicago Üniversitsi (ABD) Cambridge Üniversitesi (İngiltere) The London School of Economics and Political Science (LSE) (İngiltere) University of Pennsylvania (ABD) University of California, Berkeley (UCB) (ABD) New York Üniversitesi (NYU) (ABD)
Finansta okumak zor mu?
  Finans eğitimi güçlü bir matematik ve ekonomi bilgisine sahip olmanızı gerektirir. Ama bunun sizi korkutmasına izin vermeyin! Adanmışlık, sıkı çalışma ve öğrenme isteği ile herkes bu alanda başarılı olabilir. Ayrıca, bir finans derecesinin getirdikleri bu çabaya değer; finansal piyasalar, yatırımlar ve yönetim hakkında derinlemesine bir anlayışa sahip olacak ve keşfedilecek çok çeşitli kariyer fırsatlarına sahip olacaksınız.
Finans alanında çalışmak için hangi becerilere ihtiyacınız var?
  Finans alanında çalışmak, matematik ve analitikte güçlü bir temel, mükemmel iletişim becerileri ve finansal piyasalar ve ürünler hakkında derin bir anlayışa sahip olmak gibi çeşitli beceriler gerektirir. Karmaşık verileri analiz edip stratejik kararlar alacağınız için ayrıntılara dikkat etmek, eleştirel düşünme ve problem çözme becerileri de önemlidir.
Finans diploması ile çalışabileceğiniz yurt dışında en çok kazandıran işler hangileridir?
  Mali İşler Direktörü (CFO) Uyum Direktörü (CCO) Bilgi Teknolojileri Denetçisi Finansal Yazılım Geliştirici
Finans eğitimi sonrası çalışabileceğinizysektörler hangileridir?
  Finans lisans diplomanızı aldıktan sonra yükseköğrenime devam etmeyi seçebilir ya da aşağıdaki sektörler ve benzerlerinde çalışabilirsiniz: Muhasebe Firmaları Bankalar Yatırım Bankaları Sigorta Şirketleri Yönetim Danışmanlıkları Kamu Sektörü Sağlık Hizmetleri Sektörü Kâr amacı gütmeyen vergiden muaf kuruluşlar Film ve televizyon Politika
Finans mezunlarının çalışabileceği işlerden bazıları nelerdir?
  Finans diploması sayısız iş olanağının kapısını açar. Hem özel sektörde, hem kamu sektöründe pek çok iş olanağı mevcuttur. Bunlardan bazıları aşağıda görülebilir: Finansal Analist Kişisel mali Danışman Muhasebeci Kredi Memuru Sigorta Satış Temsilcisi Bütçe Analisti Denetçi Vergi Uzmanı Kredi Analisti İktisatçı İş Geliştirme Uzmanı Aktüer Satış Yöneticisi Tüm bu finansal işlerin ortak noktası ekonomimizi ve iş dünyasını anlamak ve analiz etmektir.
En popüler finans uzmanlıkları nelerdir?
  Varlık Yönetimi Bankacılık Ticari Banka Yönetimi Kurumsal Finansman Finansal Analiz Finansal Yönetim Finansal Planlama Küresel Finans İnsan Kaynakları Uluslararası İşletme Yatırım Yönetimi Bilgi Sistemleri Kurumlar ve Yatırımlar PGA Altın Yönetimi Gerçek Devlet Risk Yönetimi Tedarik Zinciri Yönetimi FinTech
Muhasebe ve Finans arasındaki fark nedir?
  Pek çok kişi muhasebeyi finansla karıştırıyor çünkü her ikisi de parayla ilgileniyor ve mali rakamlarıa dayalı kararlar alıyor. Finans, paranın veya sermayenin nasıl edinildiği, yatırım yapıldığı ve başka şekilde harcandığı üzerine yapılan çalışmadır. Muhasebe ile karşılaştırıldığında finans çok daha geniş bir çalışma alanıdır. Muhasebe, bir işletmenin finansal işlemlerinin ölçülmesi ve kaydedilmesidir. Genellikle finansın bir parçası veya finans uzmanlarının ihtiyaç duyduğu bir beceri olarak tanımlanır. Örneğin bir muhasebeci, bir şirketin mali durumunu bir araya getirmek için mali tablolara, vergi beyannamelerine, gelire ve hasılata bakabilir. Bir finans uzmanı daha sonra muhasebeci tarafından derlenen verileri bir kuruluş için uzun vadeli bir mali plan oluşturmaya yardımcı olmak için kullanır.
Bizimle konuşun

Yurt Dışında Finans Eğitimi Projeniz için
Lütfen Bizimle İletişime Geçin.

Hemen Sizi Arayalım