Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/




Hemen Bize Ulaş

Yurt Dışında Ekonomi Eğitimi

Yurt Dışında Ekonomi Eğitimi

Ekonomi, insanları ve etraflarındaki kaynakları nasıl kontrol edip dağıttıklarını inceleyen bir bilimdir. Ev ve idari işlerin yönetimini ifade eden eski Yunanca “oikonomia” teriminden türetilmiştir. Ekonomi, ancak 19. yüzyılın sonlarında ekonominin siyaset bilimi çalışmalarından ayrı olarak ele alındığı bir uzmanlık haline gelmiştir.

Ekonomik konuların çoğu iki kola ayrılabilir; Mikro ekonomi ve makro ekonomi. Mikroekonomi bireysel pazarlara, onların yapılarına ve kilit oyunculara odaklanırken, makroekonomi ekonominin hem ulusal hem de uluslararası ölçekte bir bütün olarak incelenmesini ifade eder.

Ekonomi (İktisat) her zaman ilgi çekici bir çalışma olmasına rağmen, mevcut global mali ortam, firmaların ekonomi alanında derinlemesine bilgi sahibi mezunları işe alma konusunda her zamankinden daha fazla istekli olmasını sağlamıştır.

Toplum ve sınırlı varlıkların dağıtımı hakkında bilgi edinmek konusunda tutkuluysanız, o zaman belki de ekonomi diploması sizin için mükemmel bir eğitim alanıdır.

Ekonomi diploması yüksek itibara sahiptir, bu nedenle ekonomi eğitimi almış olanlar satış sektörünün yanı sıra bankacılık, finans, pazarlama ve yöneticilik gibi çok çeşitli sektörlerde giriş seviyesi işlere kolayca girebilmektedirler. Mezunların çoğu, iş hukuku gibi daha uzmanlık gerektiren alanlarda ilerlemek için lisansüstü düzeyde eğitim almayı da tercih edebilmektedirler. Bazı öğrenciler için ekonomi diploması, işletme ve finans sektöründe bir işe girmenin yanı sıra gazetecilik ve hatta öğretmenlik gibi diğer birçok sektörde de kapılar açabilir. İktisat okuyan pek çok kişi bunu siyasete girme amacıyla da yapmaktadır.

Yurtdışında ekonomi eğitimi alınabilecek pek çok ülkede pek çok üniversite lisans, yüksek lisans ve doktora derecelerinde uluslararası öğrencilere eğitim imkanı sunmaktadır.

Yurt Dışında Ekonomi Okumanın Avantajları

 • Yurt dışında Ekonomi eğitimi almak, öğrencinin hem yabancı dil, esnek düşünme ve açık fikirlilik, bağımsızlık, kültürel farkındalık, kendine güven ve iletişim becerileri gibi konularda gelişmesine olanağı sağlar.
 • Özellikle finans dili olan İngilizce dilinde Ekonomi eğitimi almak iş ararken sizi bir adım öne geçirecektir. Çince eğitim almak da günümüz koşulları düşünüldüğünde yine iyi bir tercih olacaktır.
 • Yurtdışında ekonomi eğitimi almak yeni bir kültür ve yaşam biçimini deneyimleyeceğiniz ve aynı zamanda farklı bir ülkede ekonominin nasıl çalıştığına dair bir fikir edineceğiniz anlamına da gelir.
 • Mezun olan öğrenci bulunduğu ülkede staj yapma ve mesleğe başlama şansına sahip olmaktadır.
 • Avrupa Birliği ülkesinde okuyan öğrenci Schengen Vizesi’ne de sahip olmaktadır. Böylelikle diğer Avrupa ülkelerini vize olmadan, sınırsız bir şekilde ziyaret edebilmektedir.
 • Türkiye’de özel bir üniversitede Ekonomi eğitimi alınabilecek fiyatlara veya daha altına yurtdışında yüksek standartlarda Ekonomi eğitimi alabilme olanağı vardır.
 • Yurt dışında ülkemizdekinden daha farklı ve çeşitli ekonomi programları bulma imkanı vardır.
 • YKS sınavında başarılı olunmasına gerek kalmaksızın lise diploması ile yurt dışındaki üniversitelerin bir kısmında Ekonomi eğitimi almak mümkündür.
 • Dünyanın önde gelen finans merkezlerini barındıran şehirlerde, önde gelen bankalar ve finansal kuruluşlarla iyi bağlantıları olan üniversitelerde eğitim alma fırsatınız olur.
 • Ekonomi mezunlarının maaşlarının tüm disiplinler arasında en yüksek maaşlar arasındadır. Özellikle yurtdışında ekonomi okumuş olanlar maaş konusunda daha avantajlı olmaktadır.
 • Yurt dışında eğitim almak uluslararası meslektaşlar ve arkadaşlar edinme fırsatı sunar.
 • Kariyer açısından bakıldığında, yurtdışında alınan ekonomi diploması, çeşitli sektörlerde mezunlara sağladığı iş fırsatlarının çeşitliliği ile de öne çıkmaktadır.
 • Yurtdışında ekonomi eğitimi almak hem kişisel hayatınızda, hem iş hayatınızda daha iyi bir karar verici olmanızı sağlar.

Yurt Dışında Ekonomi Eğitimi YÖK Denkliği

Yurt dışında Ekonomi okumak isteyen öğrencilerin merak ettiği ilk konulardan biri de YÖK denkliğidir. Yabancı ülkelerdeki Ekonomi eğitimi veren üniversitelerin denkliğini öğrenmek isteyenler, e-Devlet üzerinden “okul tanıma” hizmetini kullanarak hangi üniversitelerin YÖK tarafından tanındığını görebilir.

YÖK, tanıdığı üniversiteleri iki ayrı kategoriye ayırmaktadır. Dünya sıralamasında ilk 1000’de olan üniversitelerden mezun olan öğrencilerin doğrudan denklik alma şansı olmaktadır. Eğer mezun olunan üniversite sıralamada ilk 1000’de değilse seviye tespit sınavına (STS) girilmesi ve 100 üzerinden en az 40 puan alınması gerekmektedir.

Denklik alabilmek için en temel kriter YÖK’ün tanıdığı üniversitelerden birinden mezun olmak olsa da, iyi not ortalaması, ders devamlılığı, uzaktan eğitim almış olmamak gibi denklik için gerekli başka kriterler olduğunu da unutmamak gerekir.

Yurt Dışı Ekonomi Fakültesi Kabul Şartları

Yurtdışında Ekonomi eğitimine devam etme uygunluğu, seçtiğiniz üniversiteye, ülkeye ve eğitim seviyesine bağlı olarak değişmektedir. Hal böyle olunca her üniversitenin isteyeceği şartları sıralamak kolay değildir. Ancak çoğu durumda ihtiyaç duyulabilecek birkaç koşul, şart ve belge aşağıda görülebilir.

 • Tüm akademik dokümanlar. Ör.
  • Lise diploması (lisans eğitimi için)
  • Üniversite diploması (yüksek lisans ve doktora eğitimi için)
  • Transkript
  • Akademik başarılar (varsa)
 • Dil yeterliliği (üniversiteye göre ve lisans, yüksek lisans veya doktora programlarından hangisinin seçileceğine göre farklılık gösterir)
 • Ekonomi eğitimini finanse etmek için yeterli kaynağa sahip olmak. (Öğrenci kredileri, sponsor ebeveynler veya başka sponsorlar, burslar veya diğer kaynaklar)
 • Üniversite mezuniyeti varsa; tavsiye mektubu
 • Motivasyon mektubu
 • Özgeçmiş (bazı lisansüstü ve doktora programları için)
 • Üniversite sınavı sonuçları (bazı üniversiteler için)
 • Geçerli bir pasaport ve vize
 • Mülakat (bazı üniversiteler için)

Yurt Dışında Ekonomi Eğitimi için Başvuru Tarihleri

Yurt dışında Ekonomi eğitimi almak için üniversite başvuru tarihleri ​​ülkeden ülkeye değişkenlik göstermektedir. Gitmek istediğiniz ülke ve üniversite ile ilgili seçimleriniz ve başvuru tarihleri ile ilgili danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Yurt Dışında Ekonomi Eğitim Süreleri

Tipik olarak, Amerika'daki ekonomi lisans derslerinin tamamlanması dört yıl sürebilir ve ekonomi alanında yüksek lisans derecesinin tamamlanması ise genellikle bir veya iki yıl gerektirir. Ancak eğitim süresi, diploma programına ve devam ettiğiniz üniversiteye bağlı olarak da değişebilir.

İngiltere’de ve Avrupa’da Ekonomi alanında lisans derecesinin tamamlanması genellikle üç yıl sürerken, Yüksek Lisans programı genellikle bir yıl sürer.

Kanada'da Ekonomi programının süresi, eğitim seviyesine bağlı olarak değişir. Bir lisans derecesinin tamamlanması genellikle üç-dört yıl sürer. Bir yüksek lisans derecesi genellikle yaklaşık iki yıl gerektirirken, doktora derecesi dört ila altı yıl sürebilir.

Avustralya'da Ekonomi eğitimi lisans programları, en az üç yıllık tam zamanlı veya altı yıllık yarı zamanlı eğitimle tamamlanabilir. Avustralya'da Ekonomi Yüksek Lisansının tamamlanması ise, tam zamanlı olarak yapıldığında bir ila iki yıl sürer.

Bu da demektir ki ekonomi lisans derecesi almak 3 ila 4 yıllık bir çalışma gerektirir. Ekonomi yüksek lisans programları ise 1 ila 2 yıl sürer.

Yurt Dışında Ekonomi Eğitimi Alabileceğiniz Ülkeler ve Üniversiteler

Yurt dışında eğitim alabileceğiniz ülkeler ve üniversiteler ile ilgili detaylı bilgi almak için yurt dışı üniversite eğitimi hizmet sayfamızı ziyaret edebilir ve danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Yurtdışında lisans programları ile ilgili bilgi almak için Yurt dışı lisans Programları, yüksek lisans programları ile ilgili bilgi almak için Yurt dışı Yüksek Lisans Programları sayfalarımızı da inceleyebilirsiniz.

Amerika’da Ekonomi Eğitimi:

Amerika’da ekonomi eğitimi gören uluslararası öğrenciler için bir avantaj, dünyadaki en iyi 10 ekonomi okulundan 7'sinin Amerika'da olmasıdır. ABD ayrıca diğer birçok ülkeden daha yüksek maaşlı işler sunmaktadır. ABD'de ortalama bir ekonomi bölümü öğrencisi yılda 69.466 $ kazanmaktadır. Amerikan üniversiteleri ders yapısında esneklik sunar. Örneğin, Matematik ile veya Matematik olmadan ekonomi okumayı seçebilirsiniz.

ABD ekonomisi küresel ekonomiyle yakından bağlantılıdır ve ABD'de ekonomi okumak öğrencilere ekonomik konularda küresel bir bakış açısı kazandırabilir. Bu, uluslararası işletme, ticaret veya politikayı içeren kariyerlerde değerli olabilir.

Öğrencilerin ekonomi lisans derecelerini bitirmek için genellikle dört yıla ihtiyacı vardır, ancak daha önce ön lisans derecesine sahip olanlar eğitimlerini daha kısa sürede bitirebilirler.

Akademik yıl Eylül ayında başlar ve çoğu üniversite her yıl yalnızca tek bir başlangıç sunar.

 • Güz dönemi eylül ayından aralık ayına kadar sürer.
 • Bahar dönemi Ocak ayından Nisan ayına kadar sürer
 • Yaz dönemi mayıs ayından temmuz ayına kadar sürer.

Harvard Üniversitesi, Massachusetts Institute of Technology (MIT), Stanford Üniversitesi Chicago Üniversitesi, Princeton Üniversitesi, University of California, Berkeley (UCB), Yale Üniversitesib, Columbia Üniversitesi, New York Üniversitesi, Pensilvanya Üniversitesi, Northwestern Üniversitesi, University of California, Los Angeles (UCLA), University of California, San Diego (UCSD), Duke Üniversitei, Boston Üniversitesi Amerika’da Ekonomi eğitimi alabileceğiniz en prestijli üniversitelerdir.

Kanada’da Ekonomi Eğitimi:

Kanada üniversiteleri, sıkı akademik standartları ve yüksek öğretim ölçütlerine sahip, öğrencileri güçlü teorik bilgi ve pratik becerilerle hazırlayan ünlü Ekonomi programlarıyla tanınır. Kanada'nın ekonomisi sağlam ve çeşitlidir ve ekonomik ilkelerin uygulanmasına ilişkin mükemmel bir örnek olay incelemesi sağlar. Öğrenciler çeşitli ekonomik politikaların bir ülkenin büyümesi ve gelişmesi üzerindeki etkisini ilk elden anlayabilirler. Kanada üniversiteleri, yenilikçiliği teşvik eden ve yeni bilgi üreten davranışsal ekonomi ve çevresel kaynak ekonomisi gibi geleneksel ve yeni ortaya çıkan alanlarda kapsamlı araştırma fırsatları sunmaktadır. Kanada Ekonomi Yüksek Lisans Derecesi mezunları, analitik ve eleştirel düşünme becerileri gibi dersler aracılığıyla kazanılan beceriler sayesinde genellikle yüksek istihdam fırsatlarına sahiptir.

Kanada'daki Ekonomi Fakülteleri, Uluslararası Ekonomi, Finansal Ekonomi, Yönetim Çalışmaları Ekonomisi, Analiz ve Ekonomik Politika, Tarım Ekonomisi, İşletme Ekonomisi, Uygulamalı Ekonomi, Nüfus Dinamiği, Ekonometri, İstatistik ve Ekonomik Matematik alanlarında geniş bir yelpazede lisans dersleri sunmaktadır. Kanada'da ekonomi dersleri veren en iyi altı üniversite, QS Dünya Sıralaması 2023'e göre dünyanın en iyi 150 yüksek okulu arasındadır. Yaklaşık 70 Kanada üniversitesi ekonomi programları sunmaktadır.

Kanada'da yaşamanın maliyeti ortalama olarak ABD'de yaşamaya göre %13 daha ucuzdur. Kanada'nın en büyük şehirlerinden bazılarında bile yaşam maliyeti ABD'deki benzerlerine göre daha ucuzdur. Kanada öğrenim ücretleri de genel olarak ABD öğrenim ücretlerinden daha ucuzdur.

Kanada'daki Ekonomi dereceleri 3 ila 4 yıldır ve eğitim dili İngilizcedir. Sadece Quebec’te okumak isterseniz Fransızca eğitim almanız gerekir.

Toronto Üniversitesi, British Columbia Üniversitesi, McGill Üniveristesi, Université de Montréal, Western Üniversitesi, Queen's University at Kingston, Alberta Üniversitesi, Simon Fraser Üniversitesi, University of Calgary, University of Waterloo, York Üniversitesi, McMaster Üniversitesi, Ottawa Üniversitesi, Université Lavali, Concordia University Kanada’da Ekonomi eğitimi alabileceğiniz en prestijli üniversitelerdir.

İngiltere’de Ekonomi Eğitimi:

İngiltere, altıncı büyük ekonomisiyle tartışmasız dünyanın en önemli finans merkezlerinden biridir. Ülkenin başkenti Londra, UHNWI (2020) ve GPCI (2021) dahil olmak üzere birçok kuruluş tarafından sıklıkla dünyanın en zengin şehirleri arasında birinci sırada gösterilmektedir. Bir iş gücü merkezi olarak yarattığı yerçekimi sayesinde, gezegenin dört bir yanından binlerce öğrenci, ekonomi ve finans alanında dereceler sunan en popüler üniversitelerden bazılarının bulunduğu İngiltere’de ekonominin temellerini öğrenmenin hayalini kurmaktadır.

İngiltere, Ekonomi lisans programlarından mezun olanlar için geniş istihdam fırsatları yaratabilecek birçok uluslararası üne sahip banka, finans kurumu ve muhasebe firmasına ev sahipliği yapmaktadır.

İngiltere’deki bir Ekonomi okulunda lisans programı, üretim, tüketim ve servet transferi ilkelerinin birleşimi olarak öğretilir. Prestijli AACSB, EQUIS Global ve CIMA çoğu kursu akredite etmektedir. İktisat lisans eğitimleri genellikle üç yıllık olup, lisansüstü eğitimler ise 1-2 yıl sürmektedir. Ancak 3-6 yılı bulan yüksek lisans dereceleri de bulunmaktadır. Doktora İktisat dereceleri genellikle 2 ila 8 yıl sürer.

The London School of Economics and Political Science (LSE), Oxford Üniversitesi, Cambridge Üniversitesi, UCL, The University of Warwick, London Business School, Imperial College London, Manchester Üniversitesi, Edinburgh Üniversitesi, Queen Mary University of London, Bristol Üniversitesi London İngiltere’de Ekonomi eğitimi alabileceğiniz en prestijli üniversitelerdir.

Almanya’da Ekonomi Eğitimi:

Almanya, güçlü ekonomisi ve gelişen kurumsal ekonomi sektörü nedeniyle ekonomi veya işletme eğitimi almak isteyen uluslararası öğrenciler için mükemmel bir seçimdir. Dünyanın her yerinden öğrenciler, yüksek dereceli yüksek okulları, devlet üniversitelerindeki asgari öğrenim ücretleri ve düşük yaşam maliyeti nedeniyle Almanya'ya akın etmektedir.

Almanya'da yaklaşık 60 ekonomi üniversitesi çeşitli eğitim seviyelerinde dereceler vermektedir. Almanya'daki bir ekonomi üniversitesinden mezun olan öğrenciler yılda 90.000 Euro'ya kadar kazanabilirler.

Ekonomi dersleri Almanya'da yeni mezunlar için en yüksek ücretli dersler arasında 8. sırada yer almaktadır.

Almanya'da ekonomi alanında lisans derecesi 3 yıllık bir kurstur. Öğrenim ücreti gerekli değildir ancak Mannheim Üniversitesi öğrenim ücreti talep eden en iyi üniversitelerden biridir. Ancak Almanya’daki eğitim ücretleri hiç şüphe götürmez ki ABD veya İngiltere'deki ekonomi programlarından çok daha azdır. Almanya'daki ekonomi bölümlerinideki birçok ders İngilizce olarak verilmektedir ve bu da onları dünyanın her yerinden gelen öğrenciler arasında oldukça popüler kılmaktadır. Yine de almanca eğitim alarak da yeni bir dil kazanmış olacağınızı unutmamak gerekir.

Ludwig-Maximilians-Universität München, Universität Mannheim, Rheinische Friedrich-Wilhelms-Universität Bonn, Humboldt-Universität zu Berlin, Freie Universitaet Berlin, Goethe-University Frankfurt am Main, Universität Heidelberg Almanya’da Ekonomi eğitimi alabileceğiniz en prestijli üniversitelerdir.

Çin’de Ekonomi Eğitimi:

Çin ekonomisinin gelişmesiyle birlikte üniversiteler uluslararasılaşmakta ve Çin'de İngilizce olarak öğretilen Ekonomi programlarında giderek daha rekabetçi uluslararası dersler sunmaktadır. Çin'de Ekonomi okuyan öğrenciler, genellikle başka yerlerdeki fiyatların çok altında bir fiyata, yüksek kaliteli bir uluslararası eğitim alabilmektedir. Çin, her yıl QS Dünyanın En İyi Üniversiteleri sıralamasında yer alan çok sayıda yüksek okul ve üniversitenin de gösterdiği gibi, birinci sınıf ekonomi eğitimine sahiptir.

Ekonomi mezunları için hem Çin'de hem de küresel alanda çok sayıda kariyer fırsatı bulunmaktadır. Aslında Çin ekonomi mezunları iş dünyasında en çok talep görenler arasında yer almaktadır. Ayrıca öğrenim ücretleri Batı ülkelerine göre daha uygun olup, mükemmel ve yetenekli yabancı öğrenciler için çok sayıda yerleşik burs bulunmaktadır.

Çin üniversitelerinde ekonomi alanında lisans eğitimi 4 yıl, yüksek lisans eğitimi 2-3 yıl ve doktora eğitimi 3-4 yıl sürmektedir.

Peking Üniversitesi, Tsinghua Üniversitesi, Fudan Üniversitesi, Shanghai Jiao Tong Üniversitesi, Zhejiang Üniversitesi, Renmin (People's) University of China, Shanghai University of Finance and Economics, Xiamen Üniversitesi, Wuhan Üniversitesi Beijing Institute of Technology Çin’de Ekonomi eğitimi alabileceğiniz en prestijli üniversitelerdir.

Avustralya’da Ekonomi Eğitimi:

Avustralya, yurtdışında eğitim için dünyanın en çok talep edilen 3. destinasyonudur.Avustralya'daki ekonomi bölümleri olan üniversiteler, QS sıralamasına göre dünyanın en iyi 22'sine ev sahipliği yapmaktadır ve beşinin ilk 50'de yer alması nedeni ile oldukça rağbet görmektedir. Avustralya üniversiteleri aynı zamanda ekonomik araştırma dersleriyle de tanınır. Üniversiteler deneyimli ekonomistlerle çalışma ve ileri araştırmalara katkıda bulunma fırsatı sağlar.

Avustralya güçlü bir ekonomiye sahiptir ve ekonomi alanında mezunlara yönelik yüksek bir talep vardır. Bir Avustralya üniversitesinden Ekonomi Yüksek Lisansı almak tüm dünyada talep görmektedir ve tanınmaktadır. Avustralya’da ortalama bir ekonomist genellikle 60.000 AUD ile 148.000 AUD arasında ortalama maaş kazanır.

Avustralya üniversitelerinden alınan Ekonomi Lisans dereceleri tam zamanlı programlarda üç yıl, Yüksek Lisans derecelerinin tamamlanması ise tam zamanlı eğitim alındığında genellikle bir ila iki yıl sürer.

Monash Üniversitesi, Australian National University (ANU), Melbourne Üniversitesi, The University of New South Wales (UNSW Sydney), Sydney Üniversitesi, Queensland Üniversitesi, University of Technology Sydney, Deakin Üniversitesi, Adelaide Üniversitesi Avustralya’da Ekonomi eğitimi alabileceğiniz en prestijli üniversitelerdir.

Aşağıda diğer ülkelerdeki Ekonomi eğitimi alabileceğiniz prestijli üniversiteler sıralanmıştır:

Singapur: National University of Singapore (NUS), Nanyang Technological University, Singapore (NTU Singapore), Singapore Management University

İtalya: Bocconi Üniversitesi, Alma Mater Studiorum - University of Bologna, Sapienza University of Rome, Ca' Foscari University of Venice, European University Institute, Luiss Üniversitesi, University of Rome "Tor Vergata", Padova Üniversitesi

Japonya: Tokyo Üniversitesi, Kyoto Üniversitesi, Hitotsubashi Üniversitesi, Waseda Üniversitesi, Keio Üniversitesi, Osaka Üniversitesi, Kobe Üniversitesi, Nagoya Üniversitesi

İsveç: Stockholm School of Economics, Stockholm Üniversitesi, Lund Üviversitesi, Uppsala Üniversitesi, Gothenburg Üniversitesi, KTH Royal Institute of Technology

Fransa:Paris School of Economics, HEC Paris Business School, Université Paris 1 Panthéon-Sorbonne, Institut Polytechnique de Paris, Université Toulouse 1 CapitoleSciences Po, Université PSL, Université Paris-Saclay

Hollanda: Tillburg Üniversitesi, Erasmus University Rotterdam, Amsterdam Üniversitesi, Vrije Universiteit Amsterdam, Maastricht Üniversitesi, Groningen Üniversitesi

Güney Kore: Seul National University, Korea Üniversitesi, Yonsei Üniversitesi, Sungkyunkwan University (SKKU), KAIST - Korea Advanced Institute of Science & Technology, Sogang Üniversitesi

İspanya: Universitat Pompeu Fabra (Barcelona), Universidad Carlos III de Madrid (UC3M), Barcelona School of Economics, Universitat Autònoma de Barcelona, Universitat de Barcelona, Navarra Üniversitesi

Belçika: KU Leuven, Université catholique de Louvain (UCLouvain), Universite libre de Bruxelles, Ghent Üniversitesi, Antwerp Üniversitesi, Vrije Universiteit Brussel (VUB)

Danimarka: Copenhagen Üniversitesi, Copenhagen Business School, Aarhus Üniversitesi, University of Southern Denmark (SDU), Aalborg Üniversitesi

Rusya: HSE Üniversitesi, Lomonosov Moscow State Üniversitesi, Plenkhanov Russian University of Ekonomics, Financial University under the Government of the Russian Federation, New economic School

Tayvan: National Taiwan University (NTU), National Chengchi University, National Sun Yat-sen University

Yeni Zelanda:The University of Auckland, Victoria University of Wellington, University of Canterbury, Otago Üniversitesi, Massey Üniversitesi, Waikato Üniversitesi

Şili: Pontificia Universidad Católica de Chile (UC), Universidad Adolfo Ibáñez, Universidad de Santiago de Chile (USACH)

Malezya: Universiti Malaya (UM), Universiti Putra Malaysia (UPM), Universiti Kebangsaan Malaysia (UKM), Universiti Sains Malaysia (USM), Universiti Utara Malaysia (UUM), Taylor’s University

İrlanda: Trinity College Dublin, University College Dublin, University College Cork, University of Galway

Brezilya: Fundação Getulio Vargas (FGV), Universidade de São Paulo, Pontifícia Universidade Católica do Rio de Janeiro, Universidade Estadual de Campinas (Unicamp), Universidade Federal do Rio de Janeiro, Universidade Federal de Minas Gerais

Hindistan: Delhi Üniversitesi, Indian Institute of Technology Bombay (IITB), Indian Institute of Technology Kharagpur (IIT-KGP), Indian statistical Institute, Jawaharlal Nehru Üniversitesi

Meksika: Tecnológico de Monterrey, Instituto Tecnológico Autónomo de México (ITAM), Universidad Nacional Autónoma de México (UNAM)

Finlandiya: Aalto Üniversitesi, Helsinki Üniversitesi, Turku Üniversitesi

Çek Cumhuriyeti: Charles Üniversitesi, Prague University of Economics and Business

Kolombiya: Universidad de los Andes, Universidad Nacional de Colombia, Universidad del Rosario Pontificia Universidad Javeriana, Universidad EAFIT

Portekiz: Universidade Nova de Lisboa, Lisbon Üniversitesi, Porto Üniversitesi, Universidade Católica Portuguesa, Coimbra Üniversitesi

İsviçre: ETH Zurich, Zurich Üniversitesi, University of St.Gallen (HSG), Lausanne Üniversitesi, Geneva Üniversitesi, Bern Üniversitesi, Basel Üniversitesi

Norveç: Oslo Üniversitesi, NHH Norwegian School of EconomicsNorwegian University of Science And Technology, Bergen Üniversitesi

Yunanistan: Athens University of Economics and Business, Aristotle University of Thessaloniki, National and Kapodistrian University of Athens Piraeus Üniversitesi

Avusturya: WU (Vienna University of Economics and Business), Central European Üniversitesi, Vienna Üniversitesi, Universität Innsbruck, Johannes Kepler University Linz

Mısır: Cairo Üniversitesi, The American University in Cairo

Polonya: Warsaw Üniversitesi, SGH Warsaw School of Economics

Macaristan:Corvinus University of Budapest

Endonezya:Airlangga University, Universitas Indonesia, Gadjah Mada University, IPB University (aka Bogor Agricultural University), Universitas Sebelas Maret, Universitas Padjadjaran (UNPAD)

Kazakistan: Al-Farabi Kazakh National University, L.N. Gumilyov Eurasian National University (ENU)

Litvanya:Vilnius Gediminas Technical University (VILNIUS TECH), Vilnius Üniversitesi

Romanya:The Bucharest University of Economic Studies, Babes-Bolyai University

Devamını Oku

Yurt Dışında Ekonomi Eğitimi Ücretleri

Yurt dışında ekonomi eğitimi almayı düşünen öğrenciler için maliyet ülkeden ülkeye ve okuldan okula değişiklik gösterir. 

Yurt dışında diploma almanın maliyetinin aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli faktörlere bağlı olduğunu hatırlatmamız gerekir:

 • Kurum tipi ve coğrafi konumu 
 • Programın niteliği (kampüs içi veya çevrimiçi)
 • Çalışma düzeyi (Lisans, yüksek lisans veya doktora).
 • Programın uzmanlık alanı
 • Ulaşım, konaklama, yeme içme ve eğlence ücretleri gibi diğer faktörler.

Amerika'da tipik olarak, bir yüksek lisans derecesinin tamamlanması 1,5-2 yıl sürer ve yıllık maliyeti 24.000 $ – 62.000 $ dır. Bu alanda bir yüksek lisans derecesi iki ila dört yıl sürebilir ve yıllık maliyeti 9.000 $ ile 35.000 $ arasındadır. İktisat alanında doktora derecesi üç ila beş yıl sürebilir ve yıllık maliyeti 28.000 $ ile 40.000 $ arasındadır.

İngiltere’de ekonomi alanında lisans derecesi için ortalama öğrenim ücreti yıllık 15.000 £ ile 23.000 £ arasındadır. İktisat alanında yüksek lisans derecesi için ortalama öğrenim ücretleri yıllık 16.000 £ ile 30.000 £ arasındadır.

Kanada'da Ekonomi dersi almanın ortalama maliyeti yıllık 15.000 ila 61.000 ABD Doları arasındadır. Ancak maliyet enstitüden enstitüye ve kurstan kursa değişebilir.

Almanya'daki Ekonomi programlarının uluslararası ücretleri Avrupa’daki pek çok popüler eğitim yerleriyle karşılaştırıldığında çok düşüktür. Genel olarak, Almanya'da Ekonomi okumanın maliyeti akademik yıl başına 1.500 € ile 3.500 € arasında değişmektedir.

Avustralya’da Ekonomi alanında lisans programlarını okumanın ortalama maliyeti 31.000 AUD ile 45.000 AUD arasında değişmektedir. Öte yandan Avustralya'dan ekonomi yüksek lisansı size yaklaşık 45.000 AUD ile 75.000 AUD arasında mal olacaktır.

Seçilen okula ve Çin'deki konuma bağlı olarak, Ekonomi alanında lisans eğitiminin yıllık ücreti 3.000 $ ile 6.000 $ arasında değişmektedir. Ekonomi alanında yüksek lisans ve doktora programlarının oranları lisans programlarına göre daha yüksek olabilir.

Work and travel yaparak eğitim ve yaşam giderlerinizi karşılayabilir ve/veya eğitim ve yaşam masraflarınızı hafifletebilirsiniz. Detaylı bilgi için danışmanlarımızla iletişime geçebilir veya Work and Study sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Devamını Oku
Twin English Centres Dublin Öğrenci Yorumları

Merhabalar, ben Deniz Ecemnur Sevinç. Medipol Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Finansman mezunuyum. Uzun bir bekleyişin ardından sonunda İrlanda vizeleri açıldı ve vakit kaybetmeden başvurdum. Danışmanım Merve Hanım’la birlikte Twin Okulu Genel İngilizce programına kaydımı gerçekleştirdim. Heyecanlı ve uzun bir bekleşin ardından 11’inci haftada vizemi aldım. Çok mutluyum! Bu süreçte bana her konuda titizlikle destek olan danışmanım Merve Ortakçı’ya ve tüm Global Vizyon ailesine çok teşekkür ederim.

Öğrenci
Öğrenci Yorumları

Merhaba, ben Cansu. İrlanda Dublin’deki eğitimimin dördüncü ayındayım, her şey çok güzel ilerliyor. Şu anda Starbucks’ta barista olarak çalışmaya devam ediyorum, saatlik kazancım ortalama 10.40 Euro. Haftada 20 saat çalışarak hem yaşam giderlerimi karşılıyor hem de İngilizce pratiği yapıyorum. Okulda öğrendiklerimi, iş hayatında pratiğe döküyorum. İrlanda’ya ekim ayında geldim ve gelir gelmez zorluk yaşamadan iş bulma şansım oldu. Bu noktada daima beni destekleyen, her sorumda bana yardımcı olan danışmanım Semra Esgün’e sonsuz teşekkür ederim. Sizler de hem eğitim alıp hem çalışmak istiyorsanız İrlanda bunun en muazzam yer. İnsanlar inanılmaz sevecen ve yardımsever, kesinlikle tavsiye ederim.

Öğrenci
Emerald Cultural Institute Dublin Öğrenci Yorumları

Merhaba, ben Zahid.Lisans eğitimim devam ederken bölümüm gereği yabancı dilimi geliştirmek için dil eğitimimi yurt dışında devam ettirme kararı aldım. Bu yolculuğa; IEFT Yurt Dışı Eğitim ve Kariyer Fuarı’nda, ilgi ve alakalarından memnun kaldığım Global Vizyon ile tanışarak başladım. Yurt dışına dil eğitimi için gitmeye kesin karar verdikten sonra Ankara Global Vizyon ofisinden Özge Hanım ile tanıştım. Birçok ülke hakkında bilgi aldıktan sonra benim için en doğru kararın İrlanda olduğunu anladım. Emerald Dil Okulu için İrlanda’ya gidiyorum. Vizeye başvuru sürecinden, vizemin geliş tarihine kadar her zaman desteğini ve yardımını esirgemeyen; her zaman yanımda olan başta Özge Hanım olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. 

Öğrenci
Öğrenci Yorumları

Merhaba ben, Anıl. Eli Dil Okulu için İrlanda vizemi aldım ve yarın uçuyorum. Uzun zamandır hayalini kurduğum İrlanda eğitimi için, uzun uğraşlar ve meşakkatli süreç sonrası mutlu sonra ulaşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Başta Özge Hanım olmak üzere tüm Global Vizyon ailesine, bu süreçte yanımda oldukları için teşekkür ederim. 

Öğrenci
Öğrenci Yorumları

ELI Dublin Dil Okulu’na giden öğrencimiz Salih Demirci’den gelen bir fotoğraf. Öğrencimiz şu anda İrlanda’da, kendisine başarılı ve keyifli bir eğitim hayatı dileriz. İrlanda ELI Dublin okulunda çok sayıda öğrencimiz 25 hafta work and study programı yapmaktadır. Özellikle Cenker Ozan beyin Türk öğrencilere göstermiş olduğu çok önemli destekler nedeniyle Türk öğrenciler ELI İrlanda okullarına büyük ilgi gösterirler. 


Öğrenci

Sıkça Sorulan Sorular

Hangi ülkede ücretsiz veya uygun fiyatlı Ekonomi okunur?
  Almanya'daki bazı devlet okulları tüm uluslararası öğrencilere ücretsizdir. Norveç'teki bazı devlet okulları tüm uluslararası öğrencilere ücretsizdir. Finlandiya, Danimarka ve İsveç'teki bazı devlet okulları AB/AEA öğrencileri için ücretsizdir. Bunlar en popüler seçenekler olsa da, diğer birçok ülkede ücretsiz veya ucuz dereceler bulabileceğinizi unutmayın.
Yurt dışında Ekonomi okumak için YKS gerekli mi?
  Pek çok ülkedeki pek çok üniversitede sınavsız Ekonomi programlarına girme imkanı bulunmaktadır.
Ekonomi tercih edilen bir bölüm müdür?
  İşletmelerin; fiyatlandırma, reklam ve diğer alanlarda büyük veri analizi uygulamak için ekonomistleri giderek daha fazla istihdam etmesi nedeniyle ekonomistlere olan talebin artması beklenmektedir. Küresel ekonominin artan karmaşıklığı ve rekabetçi iş ortamının da ekonomistlere olan talebi arttırması kaçınılmazdır. Bu nedenle Ekonomi bölümü sunduğu iş olanakları çeşitliliği ve ekonomi mezunlarına artan talep göz önüne alındığında popüler bir tercihtir.
Ekonomi mezunları hangi işlerde çalışabilir?
  Ekonomi mezunlarının çalışabileceği iş seçenekleri çok çeşitlidir. Bunların bir kısmı aşağıda görülebilir: Muhasebeci Aktüer Veri Analisti Ekonomik Araştırmacı İktisatçı Finansal Analist Mali Danışman Finans Müdürü Finans Planlamacısı Finansal Risk Analisti Yatırım Analisti Yönetim Analisti Pazar Araştırması Analisti Yöneylem Araştırması Analisti Kişisel Mali Danışman Kamu Sektörü rolleri
Yurtdışında en popüler Ekonomi dereceleri hangileridir?
  Uygulamalı Ekonomi Ziraat Ekonomisi İş Ekonomisi Ticaret Sosyo-Ekonomik Politika
En zor Ekonomi branşları hangileridir?
  Matematiğin yoğun kullanımını içeren ekonomi dalları arasında ekonometri, matematiksel ekonomi ve finansal ekonomi yer alır ve zor Ekonomi branşları olarak sayılmaktadır. Özellikle ekonometrinin, ekonomik ilişkilerin istatistiksel ve matematiksel modellemesine odaklanması nedeniyle genellikle ekonomideki en zorlu matematiklerden bazılarını içerdiği düşünülmektedir.
Bizimle konuşun

Yurt Dışında Ekonomi Eğitimi Projeniz için
Lütfen Bizimle İletişime Geçin.

Hemen Sizi Arayalım