Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş

Yurt Dışında Eczacılık Eğitimi

Yurt Dışında Eczacılık Eğitimi

İlaç Endüstrisi en çok gelişen ve aranan endüstrilerden biridir.Eczacılık ve eczacılık bilimleri sağlık sektöründe önemli rol oynayan dinamik alanlardır. Bu çalışma alanlarıyla ilgilenen öğrenciler, bu alanda kapsamlı çalışmalar ve uygulamalı deneyimler sunan yurtdışı eğitim programları bulabilirler. Bu programlar genellikle farmakoloji, ilaç geliştirme ve hasta bakımı gibi konulara odaklanır.

Eczacılık çok çeşitli bir disiplindir. Eczacılar eczanelerden büyük kliniklere kadar çeşitli yerlerde istihdam edilmektedir. Farmakoloji, Klinik Uygulama, Mikrobiyoloji ve İmmünoloji, İlaç Geliştirme, Obezite ve Kilo Yönetimi, Veteriner Eczacılığı vb. yukarıda belirtilen programlar mevcut olan en önemli uzmanlıklardan bazılarıdır.

Sağlık bilimlerinin bu alanı, insanlığın refahı için yeni ilaçların araştırılmasına ve geliştirilmesine de adanmıştır. Günümüzde ilaç geliştirmenin yanı sıra, COVİD-19 aşıları ve destekleyici aşılar, doktorlar ve deneyimli araştırmacılarla birlikte insanlara umut getirmek için durmaksızın çalışan bu tür eczacı gruplarının da eseridir.

Eczacılık ve Farmakoloji programlarında okumayı hedefliyorsanız bunu lisans, yüksek lisans ve doktora dereceleriyle yapabilirsiniz. Eczacılık ve Farmakoloji programlarının geniş kapsamına giren lisans derecelerinden bazıları şunlardır:

 • Klinik Farmakoloji
 • Tıbbi Kimya ile Kimya
 • Eczane
 • Farmakoloji ve Fizyoloji
 • Farmakoloji

Yurt Dışında Eczacılık Okumanın Avantajları

 • Yurt dışında Eczacılık eğitimi almak, öğrencinin yabancı dilini geliştirmesini sağlar.
 • Eczacılık diplomanızı alırken aynı zamanda yeni bir ülke ve kültürü deneyimleyip öğrenirsiniz. 
 • Yurt dışında okumak sizi zorlukların üstesinden gelebilecek, değişimin üstesinden gelebilecek ve kalıpların dışında düşünebilen bir kişi haline getirir.
 • Yurtdışında eğitim almayı seçerek öğrenciler dünyanın farklı yerlerinde ilaçların kullanımını ve dağıtımını etkileyen çeşitli kültürel ve toplumsal faktörleri öğrenebilirler.
 • Farmasötik bilimler yurtdışında eğitim programları kimya, biyoloji ve ilaç keşfi ve geliştirilmesine temel alan diğer bilimlerde dersler sunabilir.
 • Yurt dışında Eczacılık okumak uluslararası alanda kariyer imkanları ve ülkemizdekinden daha fazla kazanma fırsatları sunar.
 • Avrupa Birliği ülkesinde okuyan öğrenci Schengen Vizesi’ne de sahip olmaktadır. Böylelikle diğer Avrupa ülkelerini vize olmadan, sınırsız bir şekilde ziyaret edebilmektedir.
 • Türkiye’de özel bir üniversitede Eczacılık eğitimi alınabilecek fiyatlara veya daha altına yurtdışında yüksek standartlarda Eczacılık eğitimi alabilme olanağı vardır.
 • YKS sınavında başarılı olunmasına gerek kalmaksızın lise diploması ile yurt dışındaki üniversitelerin bir kısmında Eczacılık eğitimi almak mümkündür.
 • Yurt dışında okumak kişisel gelişiminiz için önemlidir. Bağımsızlık, adaptasyon, karar verme, açık fikirlilik, iletişim gibi konularda gelişmenizi sağlar.
 • Yurt dışında eğitim almak uluslararası meslektaşlar ve arkadaşlar edinme yani uluslararası bir ağ edinme fırsatı sunar.
 • Yurt dışından alınan diploma iş CV'nize daha fazla değer ve ağırlık katar.

Yurt Dışında Eczacılık Eğitimi YÖK Denkliği

Yurt dışında Eczacılık okumak isteyen öğrenciler için en önemli hususlardan biri YÖK denkliğidir. Yabancı ülkelerdeki Eczacılık eğitimi veren üniversitelerin denkliğini öğrenmek isteyenler, e-Devlet üzerinden “okul tanıma” hizmetini kullanarak hangi üniversitelerin YÖK tarafından tanındığını görebilirler.

YÖK, tanıdığı üniversiteleri iki ayrı kategoriye ayırmaktadır. Dünya sıralamasında ilk 1000’de olan üniversitelerden mezun olan öğrencilerin doğrudan denklik alma şansı olmaktadır. Eğer mezun olunan üniversite sıralamada ilk 1000’de değilse seviye tespit sınavına (STS) girilmesi ve 100 üzerinden en az 40 puan alınması gerekmektedir.

Denklik alabilmek için en temel kriter YÖK’ün tanıdığı üniversitelerden birinden mezun olmak olsa da, iyi not ortalaması, ders devamlılığı, uzaktan eğitim almış olmamak gibi denklik için gerekli başka kriterler olduğunu da unutmamak gerekir.

Yurt Dışı Eczacılık Fakültesi Kabul Şartları

Yurt dışında bir Eczacılık programına kabul edilmek için her ülke ve üniversitenin giriş koşullarını farklılık gösterebilir. Ancak standart olarak istenen kabul şart, koşul ve belgelerini aşağıda görebilirsiniz:

 • Akademik dokümanlar. Ör.
  • Lise diploması (lisans eğitimi için)
  • Üniversite diploması (yüksek lisans ve doktora eğitimi için)
  • Transkript
  • Akademik başarılar
 • Dil yeterliliği (üniversiteye ve ülkeye göre ve lisans, yüksek lisans veya doktora programlarından hangisinin seçileceğine göre farklılık gösterir)
 • Eczacılık eğitimini finanse etmek için yeterli maddi kaynağa sahip olmak. (Öğrenci kredileri, sponsor ebeveynler veya başka sponsorlar, burslar veya diğer kaynaklar)
 • Üniversite mezuniyeti varsa; tavsiye mektubu
 • Motivasyon mektubu
 • Özgeçmiş (bazı lisansüstü ve doktora programları için)
 • Üniversite sınavı sonuçları (bazı üniversiteler için)
 • Geçerli bir pasaport ve vize
 • Mülakat (bazı üniversiteler için)

Yurt Dışında Eczacılık Eğitimi için Başvuru Tarihleri

Yurt dışında Eczacılık eğitimi almak için üniversite başvuru tarihleri ​​ülkeden ülkeye değişkenlik göstermektedir. Gitmek istediğiniz ülke ve üniversite ile ilgili seçimleriniz ve başvuru tarihleri ile ilgili danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Yurt Dışında Eczacılık Eğitim Süreleri

Eczacılık Doktoru (PharmD derecesi), öğrencileri Amerika’da eczacılık pratiğine hazırlayan dört yıllık giriş seviyesi bir yüksek lisans programıdır. Başvuru sahiplerinin, kabul edilmeye hak kazanabilmeleri için akredite bir yüksek okulda/üniversitede iki yıllık eczane öncesi kurs çalışmasını tamamlamaları gerekmektedir.(4 yıla kadar çıkabilir) Eczacılık lisans derecesi (BS) artık ABD'de sunulmamaktadır. Bu da demektir ki Amerika’da eczacılık için 6 ila 8 yıllık bir eğitim gerekmektedir.

İngiltere'de akredite eczacılık diploması eğitimi dört yıl süren yüksek lisans eğitimi ile elde edilir. MPharm dereceleri, lisans ve lisansüstü eğitimi tek bir programda birleştiren entegre derslerdir. Ancak eczacılık alanında bir işte bir yıl çalışmayı da içeren birkaç beş yıllık sandviç program da bulunmaktadır.

Kanada'da eczacı olmak için yüksek lisans düzeyinde en az beş yıllık üniversite eğitimi gerekir: bir veya iki yıllık bir lisans programı (bazı fen dersleri gereklidir), ardından dört yıllık bir mesleki eczacılık programı.

Almanya'da bir Lisans derecesi minimum 4 yıl sürer. 2. yıl ve 4. yılın sonunda sınava girilir ve eğitim sonrasında 6 aylık pratik deneyim zorunludur. Pratik deneyim sonrasında da tekrar sınava girilerek eczacılık lisansı için başvuruda bulunulabilir.

Avustralya'da eczacı olmak için Eczacılık alanında Lisans veya Eczacılık Yüksek Lisansı gibi yüksek lisans derecelerini tamamlamanız gerekir. Eczacılık lisans derecesinin tam zamanlı olarak tamamlanması genellikle dört yıl sürer. Eczacılık aynı zamanda yüksek lisans derecesi olarak da alınabilir ve tam zamanlı olarak 2 yıl sürer.

Genel olarak Avrupa'da, bir lisans Eczacılık derecesinin tamamlanması genellikle dört ila altı yıl sürer.

Yurt Dışında Eczacılık Eğitimi Alabileceğiniz Ülkeler ve Üniversiteler

Yurtdışında lisans programları ile ilgili bilgi almak için Yurt dışı Lisans Programları, yüksek lisans programları ile ilgili bilgi almak için Yurt dışı Yüksek Lisans Programları sayfalarımızı da inceleyebilirsiniz.

Yabancı ülkelerde Eczacılık sektörünün geniş bir kapsamı bulunmaktadır. ABD, İngiltere, Avustralya, Kanada ve Almanya gibi önde gelen yabancı ülkeler eczacılık alanında en iyi eğitimi sağlamaktadır.

Amerika’da Eczacılık Eğitimi:

Amerika Birleşik Devletleri (ABD), yurt dışında eczacılık eğitimi almak için en önemli yerlerden biri olarak kabul edilmektedir. Amerika Birleşik Devletleri'ndeki önde gelen kurumlar, öğrencilerin olağanüstü sonuçlar elde etmelerine olanak tanıyan muazzam bir altyapı ve birinci sınıf tesisler sunmaktadır.

QS Dünya Üniversite Sıralaması 2023'te, ABD'de eczacılık alanında eğitim sağlayan en iyi ABD kolejlerinin çoğu, dünya çapında en iyi 100 üniversite arasında yer almaktadır. ABD'de uluslararası öğrencilere yönelik eczacılık kursları, disiplindeki çığır açıcı araştırmalarıyla son derece iyi bilinmektedir.

Çalışma İstatistikleri Bürosu'na göre, Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşayan eczacılara yönelik istihdam olanaklarının sayısı her geçen gün artmaktadır. Eczacılık ABD'de oldukça saygın bir meslektir.

Özel okulların eczacılık bölümleri genellikle ABD vatandaşı olmayanlara program dahilinde devlet destekli kamu okullarına kıyasla daha fazla sayıda pozisyon sunmaktadır. Uluslararası adaylar, uluslararası başvuru sahiplerinin kabul için uygun olup olmadığını belirlemek için PharmCAS Rehberini veya ABD'deki her eczane okulunun web sitesini ziyaret etmelidir.

Eczacılık lisans derecesi (B.S.) artık ABD'de sunulmamaktadır. ABD'de eczacı olarak çalışmak için Pharm D (Eczacılık Doktorası) derecesi gerekmektedir.

Öğrencilerin, başvurdukları üniversiteye bağlı olarak üç ila dört yıl sürebilen Pharm D programına kabul edilebilmeleri için eczacılık fakültesine giriş sınavına (PCAT) girmeleri ve ön koşul olarak akredite bir yüksek okulda/üniversitede iki yıllık eczane öncesi eğitim çalışmasını tamamlamaları gerekir. Bir eczacı olarak çalışabilmek için ve uygulama ruhsatını alabilmek için ayrıca Kuzey Amerika Eczacı Lisans Sınavının (NAPLEX) geçilmesi gerekir.

Harvard Üniversitesi, John Hopkins Üniversitesi, University of North Carolina at Chapel Hill, University of California, San Francisco, University of California, San Diego (UCSD), University of Michigan-Ann Arbor, University of Texas at Austin, Yale Üniversitesi University of Washington, Columbia Üniversitesi University of Minnesota Twin Cities, Duke Üniversitesi Amerika’da Eczacılık eğitimi alabileceğiniz en prestijli üniversitelerdir.

Kanada’da Eczacılık Eğitimi:

Kanada'daki ilaç sektörü, teknolojideki gelişmeler, uygun maliyetli üretim yöntemleri ve artan yatırımlar nedeniyle son zamanlarda eczacılık alanında uluslararası öğrenci kabulünde önemli bir artış yaşamıştır. 

Kanada Eğitim Kurumlarının sürekli olarak yüksek kaliteli eğitim sağlamasıyla bilinmesinin yanı sıra şunları da sunmaktadır: Uluslararası kabul görmüş dereceler, dünya çapında rekabetçi ve son teknolojiye sahip tesisler, yüksek mezun istihdam edilebilirlik oranları.

Kanada üniversiteleri mükemmel araştırma olanakları ve fırsatları sunmaktadır. Öğrenciler en son teknolojiye sahip laboratuvarlara erişebilir ve en ileri araştırma projelerine katılarak farmasötik bilimlerdeki gelişmelere katkıda bulunmalarına olanak tanır.

Kanada’dan alınan eczacılık diploması uluslararası tanınırlığa sahiptir ve küresel kariyer fırsatlarının kapılarını açabilir. Birçok Kanada eczacılık programı pratik eğitim ve staj istemektedir. Öğrenciler serbest eczaneler, hastaneler ve araştırma kurumları dahil olmak üzere çeşitli eczacılık ortamlarında uygulamalı deneyim kazanma fırsatına sahip olurlar.

Eczacılık mesleğine giriş programına başvurmak isteyen bireylerin öncelikle bazı ders gereklilikleri de dahil olmak üzere en az iki yıllık lisans eğitimini tamamlamaları gerekmektedir. (Bu eczacılık öncesi dersler Biyoloji, Kimya, Matematik, İstatistik, Mikrobiyoloji, Fizyoloji, Beslenme vb. konuları içerebilir.) Bunu Kanada'da Eczacılık Doktoru (DPharm) programında dört yıllık bir eğitim takip eder.

Kanada'da lisanslı bir eczacı olmak için, üniversite düzeyinde akredite bir eczacılık mesleğine giriş diploma programını başarıyla tamamlamanız, ardından ulusal kurul sınavlarını geçmeniz ve eyaletin eyalet ruhsatlandırma kurumunun gerekliliklerini başarıyla tamamlamanız gerekmektedir.

Toronto Üniversitesi, University of British Columbia, McGill Üniversitesi, Alberta Üniversitesi, Université de Montréal, University of Manitoba, University of Saskatchewan Dalhousie Üniversitesi, Western Üniversitesi, University of Waterloo, Université Laval, Queen's University at Kingston Kanada’da Eczacılık eğitimi alabileceğiniz en prestijli üniversitelerdir.

İngiltere’de Eczacılık Eğitimi:

İngiltere eczacılık eğitimi almak için dünyanın en önde gelen ülkelerinden biridir. İngiltere, ilaçların araştırılması, yenilenmesi ve geliştirilmesinde, sağlık hizmetlerinin optimize edilmesinde ve ilaç kullanımında dünyada liderliğini sürdürmeye devam etmektedir. Bu bilgi ve yenilik İngiltere üniversitelerinde yoğunlaşmıştır ve size önde gelen akademisyenler tarafından eğitim verilecektir.

İngiltere'de eczacılık eğitimi 2012'den bu yana 'entegre' bir eğitim olacak şekilde değişmiştir. Bu şu demektir: eczacılık öğrencilerinin hastalarla erken temasa geçtiği, tüm derslerde kısa işe yerleştirmelerin yer aldığı ve öğrencilerin diğer sağlık profesyonelleriyle (örneğin doktorlar, hemşireler, eczane teknisyenleri) etkileşimde bulunmalarının sağlandığı bir eğitim verilir.

İngiltere'de eczacılık 4 yıllık bir süreye sahiptir ve derece veya yeterlilik MPharm olarak adlandırılır. İngiltere'deki hiçbir üniversite BPharm'a (Eczacılık Lisansı) eşdeğer bir derece sunmamaktadır. MPharm Fizik, kimya, biyoloji, matematik vb. fen konularında bir temel gerektirir.

İngiltere’de lisanslı bir eczacı olmak en az 5 yıl sürer: Önce öğrencilerin 4 yıllık MPharm derecesini tamamlamaları gerekir. Ardından adayın bir serbest eczane veya hastane eczanesinde ücretli istihdamda gözlem altında tutulduğu bir yıllık ön kayıt eğitimi tamamlaması istenir. Ardından adayın GPhC kayıt sınavını geçmesi gerekir.

Oxford Üniversitesi, UCL, Cambridge Üniversitesi, University of Nottingham, University of Manchester, Imperial College London, King’s College London, University of Liverpool, Queen’s University Belfast, The University of Edinburgh, University of Strathclyde, University of Glasgow, University of Bristol, Cardiff Üniversitesiİngiltere’de Eczacılık eğitimi alabileceğiniz en prestijli üniversitelerdir.

Almanya’da Eczacılık Eğitimi:

Almanya'da eczacılık son derece saygın bir meslektir ve ülkede dünyadaki en büyük ilaç şirketlerinden bazılarını bulabilirsiniz. Almanya dünyanın en büyük ekonomilerinden birine sahiptir ve herkese harika çalışma koşulları sunmaktadır.

Alman üniversiteleri her düzeyde eczacılık programları sunmaktadır. Tam zamanlı veya yarı zamanlı çalışmayı seçerek hem lisans hem de lisansüstü eczacılık programlarını tamamlayabilirsiniz. Esnek çalışma modlarına ek olarak, Almanya'daki bazı üniversiteler İngilizce olarak da eczacılık eğitim programları sunmaktadır.

Almanya'da Eczacılıkta lisans eğitimi, Lisans Diploması (BSc) derecesi (3-4 yıl) ile sona erer ve eczacılık yüksek lisans eğitimi yni Eczacılıkta Magister derecesi (Mag. pharm.)(1-2 yıl) ile sona erer. Eğitiminiz boyunca farklı kurumlara yerleştirilir, uzmanlık eğitimi alır ve eczacılık alanının farklı yönleri hakkında fikir edinirsiniz.

Almanya'daki bazı üniversiteler, kabul sürecinin bir parçası olarak giriş sınavına veya değerlendirme sınavına girmenizi isteyebilir. Bu testler BPharm programına olan yeteneğinizi ve uygunluğunuzu değerlendirmek için tasarlanmıştır.

Almanya'da Eczacılık lisans programı başlangıçta dört yarıyıllık (Grundstudium) temel çalışmaları içerir ve ardından yazılı bir sınav (1. devlet sınavı) gelir. Bunu, tıbbi ürünlerin nasıl üretildiğini, test edildiğini ve nasıl çalıştığını öğreneceğiniz dört dönemlik ileri düzey çalışmalar (Hauptstudium) takip eder. Lisans programının bu kısmı sözlü sınavla (2. durum sınavı) sonuçlanır. Daha sonra en az yarısını devlet eczanesinde yapmak zorunda kalacağınız on iki aylık bir stajı tamamlamanız gerekir. Böylece sözlü sınava (3. devlet sınavı) girerek uygulamalı eğitiminizi tamamlayacak ve tam nitelikli bir eczacı olacaksınız. Lisans programından mezun olduktan sonra eczacılık yapmak için lisans başvurusunda bulunabileceksiniz.

Universität Heidelberg, Ludwig-Maximilians-Universität München, Goethe-University Frankfurt am Main, Johannes Gutenberg Universität Mainz, Freie Universitaet Berlin, Technical University of Munich, Eberhard Karls Universität Tübingen, Rheinische Friedrich-Wilhelms-Universität Bonn, University Duesseldorf Almanya’da Eczacılık eğitimi alabileceğiniz en prestijli üniversitelerdir.

Avustralya’da Eczacılık Eğitimi:

Avustralya'da eczacılık eğitimi sayısız mesleki ve kişisel fırsatın kilidini açmanın anahtarı olabilir. Avustralya, dünyaca ünlü eğitim sistemi, son teknoloji araştırmaları ve canlı, çok kültürlü ortamıyla eczacılık eğitimi almak için ideal bir ortam sağlıyor. Avustralya Eczacılık Konseyi, Avustralya üniversitelerinin eczacılık kurslarını akredite etmektedir.

Avustralya eczacılık üniversiteleri, yüksek akademik standartları ve sıkı kalite güvence süreçleriyle tanınır. Avustralya üniversitelerinden alınan dereceler dünya çapında geniş çapta tanınmakta ve saygı görmektedir. Avustralya farmasötik araştırma ve teknolojide ön sıralarda yer almaktadır. Avustralya'da eczacılık okumak, öğrencilerin en son teknolojiye sahip tesislere erişmesine ve yenilikçi araştırma projelerine katılmasına olanak tanır.

Eczacılık, Avustralya'daki çeşitli üniversitelerde lisans derecesi (Eczacılık Lisansı) olarak alınabilir. Her üniversitenin farklı önkoşulları olacaktır, bu nedenle başvurmadan önce kontrol etmeniz önemlidir. Eczacılık derecesinin tam zamanlı olarak tamamlanması genellikle dört yıl sürer. Programa giriş için genellikle matematik ve kimya gerektirirken biyoloji, insan biyolojisi ve fizik gibi dersler de oldukça kabul görmektedir.

Eczacılık aynı zamanda yüksek lisans derecesi olarak da alınabilir - normalde tam zamanlı tamamlanması iki yıl sürer.

Eczacılık diplomasına sahip olduğunuzda, Avustralya Eczacılık Kurulu'na kaydolmak için gereken şartları yerine getirmeniz gerekecektir. Öğreniminizin sonuna yaklaştığınızda, kayıtlı bir eczacının rehberliğinde staj yapmanızı sağlayan 'geçici' kayıt başvurusunda bulunmalısınız. Stajın tamamlanmasının ardından eczane stajyerleri Eczacılık Kurulu'nun iki bileşenden oluşan kayıt sınavına girmeli ve geçmelidir: yazılı bölüm ve sözlü bölüm. Bu sınavın başarıyla tamamlanmasının ardından stajyerler genel kayıt için başvuruda bulunabilir ve Avustralya'da eczacı olarak çalışmaya hak kazanırlar.

Monasch Üniversitesi,The University of Sydney, The University of Queensland, The University of Melbourne, The University of New South Wales (UNSW Sydney), Curtin Üniversitesi, The University of Adelaide, The University of Western Australia, University of South Australia, University of Technology Sydney, Griffith Üniversitesi Avustralya’da Eczacılık eğitimi alabileceğiniz en prestijli üniversitelerdir.

Avrupa’da Eczacılık Eğitimi:

Avrupa, eczacılık eğitimi almak için çok uygun bir yerdir. Birçok uluslararası öğrencinin Avrupa'da eczacılık eğitimi almayı tercih etmesini sağlayan temel faktör, uygun fiyattır. Çoğu Avrupa ülkesinde yaşamak ucuzdur ve öğrenim ücretleri de uygundur. Bu ülkelerden alınan eczacılık diploması dünya çapında tanınmaktadır. Bu, Avrupalı bir eczacının, ülkeye özgü bir lisansla dünyanın herhangi bir yerinde çalışabileceği anlamına gelir. Ek olarak, AB ülkelerinden alınan bir eczacılık lisansı, benzer bir sınava girilmeden diğer AB ülkelerine devredilebilir.

Avrupa'daki eczacılık okulları, giriş koşulları ve öğrenim ücretleri açısından büyük farklılıklar göstermektedir. Avrupa'da Eczacılık okumak istiyorsanız, seçebileceğiniz birçok fırsat ve üniversite bulabilirsiniz. Farklı ülkeleri, neler sunduklarını, yaşam masraflarının ne kadar olduğunu ve gelecekteki bir eczacılık öğrencisi olarak sizin için önemli olan diğer her şeyi kontrol etmelisiniz. Birçok eczacılık okulunun, farklı ülkelerden insanları çekmek için daha düşük giriş koşulları vardır. Ana hedefleri üniversite atmosferini çok kültürlü hale getirmek ve Avrupa'da yurtdışında eğitim almak isteyen gelecekteki adaylar arasında okullarını tanıtmaktır. Avrupa’da eczacılık eğitim süresi 4 ile 6 yıl arasında değişmektedir.

Aşağıda çeşitli ülkelerdeki Eczacılık eğitimi alabileceğiniz prestijli üniversiteler sıralanmıştır:

İsveç: Karolinska Institutet, Uppsala Üniversitesi, Lund Üniversitesi

Singapur: National University of Singapore (NUS)

Hollanda: Leiden Üniversitesi, Utrecht Üniversitesi, University of Groningen, Vrije Universiteit Amsterdam

Belçika: KU Leuven, Université catholique de Louvain (UCLouvain), Ghent Üniversitesi, Universite libre de Bruxelles, University of Antwerp

Danimarka: University of Copenhagen, Technical University of Denmark

Çin: Peking Üniversitesi, Tsinghua Üniversitesi, Fudan Üniversitesi, China Pharmaceutical Üniversitesi, Zhejiang Üniversitesi , Nanjing University, Sun Yat-sen Üniversitesi , Huazhong University of Science and Technology, Sichuan Üniversitesi Xi’an Jiaotong Üniversitesi

Güney Kore: Seoul National University, Korea Üniversitesi, Sungkyunkwan University (SKKU), Yonsei Üniversitesi, Chung-Ang University (CAU), Kyung Hee Üniversitesi , Ajou Üniversitesi, Chungnam National University, esi, Hanyang Üniversitesi

İrlanda: Trinity College Dublin, The University of Dublin, University College Cork, University College Dublin, RCSI University of Medicine and Health Sciences, University of Galway

İtalya: University of Milan, Università di Padova, Sapienza University of Rome, Alma Mater Studiorum - University of Bologna, University of Florence, University of Naples - Federico II, University of Pisa, Università degli Studi di Pavia, University of ParmaUniversity of Turin

İsviçre: ETH Zurich, Geneva Üniversitesi, Basel ÜniversitesiUniversity of Zurich, Bern Üniversitesi, Lausanne Üniversitesi

Japonya: The University of Tokyo, Kyoto Üniversitesi , Osaka Üniversitesi,Tohoku Üniversitesi, Hokkaido Üniversitesi, Kyushu Üniversitesi, Keio Üniversitesi, Nagoya Üniversitesi, Chiba  Üniversitesi, Tokyo University of Pharmacy and Life Sciences

Yeni Zelanda: The University of Auckland, University of Otago

Finlandiya: Helsinki Üniversitesi, Eastern Finland Üniversitesi

Fransa: Université Paris-Saclay, Université Paris Cité, Sorbonne ÜniversitesiUniversité Claude Bernard Lyon 1, Université de Strasbourg, Université de Lille, Université de Montpellier, University of Bordeaux, Université Grenoble Alpes, Aix-Marseille Üniversitesi

Hindistan: National Institute of Pharmaceutical Education & Research (NIPER), Mohali, Birla Institute of Technology and Science, Pilani, JSS Academy of Higher Education & Research, Jamia Hamdard, Manipal Academy of Higher Education, Manipal, Karnataka, Panjab UniversityAll India Institute of Medical Sciences, Amity Üniversitesi

Brezilya:Universidade de São Paulo, Universidade Federal do Rio de Janeiro, Universidade Estadual de Campinas (Unicamp), Universidade Federal de São Paulo, UNESP, Universidade Federal de Minas Gerais, Universidade Federal do Rio Grande Do Sul, Universidade Federal de Santa Catarina, Universidade Federal do Paraná - UFPR

İspanya: Universitat de Barcelona, Complutense University of Madrid, Universidade de Santiago de Compostela, Universitat de Valencia, Universidad Autónoma de MadridUniversitat Autònoma de Barcelona, University of Granada, Universidad de Sevilla

Avusturya:University of Vienna, Universität Innsbruck

Hong Kong: The Chinese University of Hong Kong (CUHK), The University of Hong Kong, The Hong Kong Polytechnic Üniversitesi

Mısır: Cairo Üniversitesi, Ain Shams University in Cairo (ASU, Cairo), Alexandria Üniversitesi, Mansoura Üniversitesi, Assiut Üniversitesi, Beni-Suef Üniversitesi

Meksika: Universidad Nacional Autónoma de México (UNAM), Instituto Politécnico Nacional (IPN)

Güney Afrika:University of Cape Town, Stellenbosch Üniversitesi, University of Witwatersrand

Malezya: Universiti Sains Malaysia (USM), Universiti Malaya (UM), Universiti Kebangsaan Malaysia (UKM), Universiti Putra Malaysia (UPM), International Medical Üniversitesi 

Tayvan: National Taiwan University (NTU), China Medical University, Taipei Medical University (TMU), Kaohsiung Medical University, National Cheng Kung University (NCKU)

Portekiz: Porto Üniversitesi, Coimbra Üniversitesi, Lisbon Üniversitesi

Tayland: Mahidol Üniversitesi, Chulalongkorn Üniversitesi, Chiang Mai Üniversitesi, Khon Kaen Üniversitesi, Prince of Songkla Üniversitesi

Yunanistan: National and Kapodistrian University of Athens, Aristotle University of Thessaloniki, University of Crete

Katar: Quatar Üniversitesi

Rusya: Lomonosov Moscow State Üniversitesi,Sechenov Üniversitesi, Kazan Federal Üniversitesi, Novosibirsk State Üniversitesi, Pirogov Russian National Resarch Medical University

Arjantin: Universidad de Buenos Aires (UBA)

Pakistan: University of Karachi, Quaid-i-Azam Üniversitesi , University of the Punjab, The University of Lahore

Norveç: Oslo Üniversitesi, Bergen Üniversitesi

Çek Cumhuriyeti: Charles Üniversitesi, Masaryk Üniversitesi

Polonya: Jagiellonian Üniversitesi 

Macaristan: Semmelweis University, University of Szeged

Romanya: Iuliu Hatieganu University of Medicine and Pharmacy Cluj-Napoca

Sırbistan: Belgrade Üniversitesi

Hırvatistan: University of Zagreb

Endonezya: Airlangga Üniversitesi

Slovenya: University of Ljubljana

Estonya: Tartu Üniversitesi

Şili: Universidad de Chile, Universidad de Concepción

Devamını Oku

Yurt Dışında Eczacılık Eğitimi Ücretleri

Yurt dışında Eczacılık fakültesinde eğitim görmeyi düşünen öğrenciler için maliyet ülkeden ülkeye ve okuldan okula ve seçilen programa göre değişiklik gösterir.

Yurt dışında diploma almanın maliyetinin aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli faktörlere bağlı olduğunu hatırlatmamız gerekir:

 • Kurum tipi ve coğrafi konumu 
 • Programın niteliği (kampüs içi veya çevrimiçi)
 • Çalışma düzeyi (Lisans, yüksek lisans veya doktora).
 • Programın uzmanlık alanı
 • Ulaşım, konaklama, yeme içme ve eğlence ücretleri gibi diğer faktörler.

Amerika'da Eczacılık Pharm D derecesi programlarının yıllık öğrenim ücreti yaklaşık 25.000 $ ile 85.000 $ arasında değişmektedir. Eczacılık konusunda yüksek lisans sonrası eğitim ise kredi başına 760 $ ile 1500 $ arasında değişmektedir. (programlar 20-ile 60 kredi arasındadır)

İngiltere'de Eczacılık okumak belirli miktarda öğrenim ücreti gerektirir. İngiltere üniversitelerinde Eczacılık okumak için yaklaşık 14.700 ila 28.930 GBP'ye ihtiyacınız olacak.

Kanada'da Eczacılık Yüksek Lisansı sunan birçok üniversite/yüksek okul vardır ve Kanada'da Eczacılık Yüksek Lisansı sunan en iyi üniversitelerin öğrenim ücreti 20.000 CAD- 60.000 CAD'dir. 

Almanya'daki çoğu devlet üniversitesi, Eczacılık okuyanlar da dahil olmak üzere hem yerli hem de uluslararası öğrencilerden öğrenim ücreti 150 € ile 350 € arasındadır. Özel üniversitelerdeki öğrenim ücretleri, belirli kurum ve programa bağlı olarak yıllık 5.000 € ile 20.000 € arasında değişebilir veya daha fazla olabilir.

Avustralya'da uluslararası öğrenciler için eczacılık lisans ve yüksek lisans derslerinin ortalama maliyeti yıllık 38.000 AU $ ile 56.000 AU $ arasında değişmektedir.

Work and travel yaparak eğitim ve yaşam giderlerinizi karşılayabilir ve/veya eğitim ve yaşam masraflarınızı hafifletebilirsiniz. Detaylı bilgi için danışmanlarımızla iletişime geçebilir veya Work and Study sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Twin English Centres Dublin Öğrenci Yorumları

Merhabalar, ben Deniz Ecemnur Sevinç. Medipol Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Finansman mezunuyum. Uzun bir bekleyişin ardından sonunda İrlanda vizeleri açıldı ve vakit kaybetmeden başvurdum. Danışmanım Merve Hanım’la birlikte Twin Okulu Genel İngilizce programına kaydımı gerçekleştirdim. Heyecanlı ve uzun bir bekleşin ardından 11’inci haftada vizemi aldım. Çok mutluyum! Bu süreçte bana her konuda titizlikle destek olan danışmanım Merve Ortakçı’ya ve tüm Global Vizyon ailesine çok teşekkür ederim.

Öğrenci
Öğrenci Yorumları

Merhaba, ben Cansu. İrlanda Dublin’deki eğitimimin dördüncü ayındayım, her şey çok güzel ilerliyor. Şu anda Starbucks’ta barista olarak çalışmaya devam ediyorum, saatlik kazancım ortalama 10.40 Euro. Haftada 20 saat çalışarak hem yaşam giderlerimi karşılıyor hem de İngilizce pratiği yapıyorum. Okulda öğrendiklerimi, iş hayatında pratiğe döküyorum. İrlanda’ya ekim ayında geldim ve gelir gelmez zorluk yaşamadan iş bulma şansım oldu. Bu noktada daima beni destekleyen, her sorumda bana yardımcı olan danışmanım Semra Esgün’e sonsuz teşekkür ederim. Sizler de hem eğitim alıp hem çalışmak istiyorsanız İrlanda bunun en muazzam yer. İnsanlar inanılmaz sevecen ve yardımsever, kesinlikle tavsiye ederim.

Öğrenci
Emerald Cultural Institute Dublin Öğrenci Yorumları

Merhaba, ben Zahid.Lisans eğitimim devam ederken bölümüm gereği yabancı dilimi geliştirmek için dil eğitimimi yurt dışında devam ettirme kararı aldım. Bu yolculuğa; IEFT Yurt Dışı Eğitim ve Kariyer Fuarı’nda, ilgi ve alakalarından memnun kaldığım Global Vizyon ile tanışarak başladım. Yurt dışına dil eğitimi için gitmeye kesin karar verdikten sonra Ankara Global Vizyon ofisinden Özge Hanım ile tanıştım. Birçok ülke hakkında bilgi aldıktan sonra benim için en doğru kararın İrlanda olduğunu anladım. Emerald Dil Okulu için İrlanda’ya gidiyorum. Vizeye başvuru sürecinden, vizemin geliş tarihine kadar her zaman desteğini ve yardımını esirgemeyen; her zaman yanımda olan başta Özge Hanım olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. 

Öğrenci
Öğrenci Yorumları

Merhaba ben, Anıl. Eli Dil Okulu için İrlanda vizemi aldım ve yarın uçuyorum. Uzun zamandır hayalini kurduğum İrlanda eğitimi için, uzun uğraşlar ve meşakkatli süreç sonrası mutlu sonra ulaşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Başta Özge Hanım olmak üzere tüm Global Vizyon ailesine, bu süreçte yanımda oldukları için teşekkür ederim. 

Öğrenci
Öğrenci Yorumları

ELI Dublin Dil Okulu’na giden öğrencimiz Salih Demirci’den gelen bir fotoğraf. Öğrencimiz şu anda İrlanda’da, kendisine başarılı ve keyifli bir eğitim hayatı dileriz. İrlanda ELI Dublin okulunda çok sayıda öğrencimiz 25 hafta work and study programı yapmaktadır. Özellikle Cenker Ozan beyin Türk öğrencilere göstermiş olduğu çok önemli destekler nedeniyle Türk öğrenciler ELI İrlanda okullarına büyük ilgi gösterirler. 


Öğrenci

Sıkça Sorulan Sorular

Yurt dışında Eczacılık okumak için YKS gerekli mi?
  Pek çok ülkedeki pek çok üniversitede sınavsız Eczacılık programlarına girme imkanı bulunmaktadır.
En yüksek eczacı maaşına sahip ilk 10 ülke hangileridir?
  Amerika İzlanda Avustralya İsviçre Kanada İsveç İngiltere Almanya İrlanda Birleşik Arap Emirlikleri
En iyi Eczacılık üniversiteleri hangileridir?
  Harvard Üniversitesi (ABD) Monasch Üniversitesi (Avustralya) Oxford Üniversitesi (İngiltere) UCL (İngiltere) Johns Hopkins Üniversitsi (ABD) Cambridge Üniversitesi (İngiltere) University of North Carolina at Chapel Hill (ABD) Notthingham Üniversitesi (İngiltere) University of California, San Francisco (ABD) Karolinska Institutet (İsveç)
Eczacılıkta en yüksek maaşlı işler hangileridir?
  Klinik Eczacı Kıdemli Eczacı Eczacı Hastane Eczacısı
Eczacılıkta en zor uzmanlık nedir?
  Eczacılıkta en zor uzmanlık, bireyin güçlü ve zayıf yönlerine bağlı olarak değişebilmektedir. Ancak bazı eczacılık öğrencileri farmakokinetiği en zorlu konulardan biri olarak görebilirler. Farmakokinetik, ilaçların vücut tarafından nasıl emildiğini, dağıldığını, metabolize edildiğini ve elimine edildiğini inceleyen bilim dalıdır.
Eczacılar hangi sektörlerde çalışabilirler?
  Devlet eczanelerinde ve hastane eczanelerinde Eczanelerde İlaç endüstrisinde Bilim ve bilimsel araştırmada Sağlık departmanlarında ve idari birimlerde Uzman yayınevlerinde Orduda Sağlık sigortası sağlayıcıları için
Eczacılık okumak için hangi dersleri almak gerekir?
  Eczacılık eğitimine hazırlıkta fen ve matematik alanında sağlam bir eğitim esastır. Lise fen dersleri, öğrencileri Eczacılık lisans müfredatında gerekli olan ileri fen derslerine hazırlamada faydalıdır.
Eczacı olabilmek için minimum yaş nedir?
  Eczacı olarak lisans elde edip kayıt olabilmek için minimum yaş 18’dir.
Bir eczacının hangi kişisel niteliklere sahip olması gerekir?
  Analitik beceri. Eczacılar, hastanın ilacı güvenli bir şekilde alabilmesini sağlamak için reçete edilen ilacın içeriğini ve yan etkilerini değerlendirmelidir. İletişim yetenekleri. Eczacılar sık ​​sık hastalara ilacın nasıl alınacağını ve olası yan etkilerinin neler olduğunu açıklamak zorundadır. Ayrıca eczane teknisyenlerine, stajyerlere ve diğer sağlık çalışanlarına da bilgi aktarmaları gerekebilir. Merhamet. Eczacılar genellikle sağlık sorunları olan kişilerle çalışır. Hastaların sorunlarına ve ihtiyaçlarına anlayışla yaklaşmalıdırlar. Detay odaklı olamk. Eczacılar her hastaya uygun ilacın doğru şekilde sağlanmasından sorumludur. Kişilerarası iletişim becerileri. Eczacılar zamanlarının çoğunu hastalarla etkileşimde bulunarak ve hasta bakımını koordine eden sağlık ekibinin bir parçası olarak geçirirler. Yönetim becerileri. Eczacıların, özellikle de perakende eczane işletenlerin, iyi liderlik becerilerine sahip olmaları gerekir. Bu beceriler envanteri denetleme ve personeli yönlendirme yeteneğini içerir.
Bizimle konuşun

Yurt Dışında Eczacılık Eğitimi Projeniz için
Lütfen Bizimle İletişime Geçin.

Hemen Sizi Arayalım