Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Yurtdışında TESOL ve TEFL Hazırlık Kursları

Yurtdışında TESOL ve TEFL Hazırlık Kursları

Yurtdışında TESOL ve TEFL Hazırlık Kursları, İngilizce öğretmenleri ve adayları için bir çok okul tarafından başvuru şartı olan TEFL ve TEFL sınavlarına hazırlar.

Yurtdışında TESOL ve TEFL hazırlık kursları, İngilizce öğretmenleri veya öğretmen adaylarına yönelik olarak hazırlanan programlardır ve pek çok farklı ülkede birçok okul tarafından düzenlenmektedir. Özellikle yaz aylarında yoğun olarak organize edilen tam zamanlı programlar sayesinde öğrenciler, kısa zamanda İngilizce öğretmenliğinin farklı alanlarında geliştirilen yeni yaklaşımları öğrenir ve uygulama olanağı bulabilir. Yurtdışında TESOL ve TEFL hazırlık kursları, genelde 2-12 hafta arası sürer. Ancak büyük kısmı kısa süreli kurslardır.
Yurtdışında TESOL ve TEFL hazırlık kurslarına hem İngilizce öğretmenliğinde okuyan öğrenciler hem de mezunlar katılabilir. Ayrıca, meslek olarak İngilizce öğretmenliği yapmak isteyen, bu konuda deneyim sahibi ve ileri seviyede İngilizce dil bilgisine sahip kişiler de bu programlara katılabilir. Kurslar genelde İngiltere’deki okullarda popüler olmasına rağmen bazı Amerika, Kanada ya da Avustralya okullarında da bu kursları takip etmek mümkündür. Yurtdışında TESOL ve TEFL kursları yanı sıra çok özel alanlarda da kurslar verilmektedir.
Örneğin; Celta Certificate, Tesol Update, Delta Diploma, Education Management Skills, Training the Trainer Classroom Skills for Primary School Teachers veya Secondary School Teachers, Teaching Business English, Language Development and Teaching Skills, Teaching Knowledge Skills, Practical Teacher, Current Trends, Brush up Your English, Advanced Language and Culture, Teaching Young Learners, Practical Methodology, New Trends, Teaching Business English, Teaching Pronunciation and Intonation…
Yurtdışında TESOL ve TEFL hazırlık kurslarına  başvurular genelde kurs başlangıç tarihlerinden en az 8 hafta öncesi yapılmalıdır. Başvuru sırasında adaydan bir CV ve “Essay” istenebilmektedir.

Devamını Oku
Yurtdışında İngilizce Öğretmenleri ve Adayları için TESOL ve TEFL kursları şu okullarda verilir:

Anglo Continental Bournemouth
BEET Language School
Bell International
Bloomsbury International
British Study Centres
ELC English Language Center
Greystone College
Hansa College
ILAC
International House
King George College Canada
Lake School
LAL Language Centers
LSI – Language Studies International
Macquire University Sydney 
Nile
Oxford House College
San Diego State University
St. Giles International
UC Irvine
University of California, Riverside
University of California, San Diego
University of New South Wales
University of Victoria
Westminster University
Wimbledon School of English

Neden Global Vizyon?

Global Vizyon 1996’dan bu yana Türkiye’deki gençlere yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Her yıl binlerce öğrenci Global Vizyon’un yönlendirmeleriyle yurtdışında eğitim almaktadır. Global Vizyon; öğrencilerin kendileri için en doğru kararı almasını sağlayan eğitim danışmanlarına sahip, en kaliteli eğitim kurumlarıyla iş birliği içerisinde olan, akreditasyona sahip güvenilir kurumlarla çalışan, öğrencilerine en uygun fiyatı sunan köklü bir eğitim danışmanlığı şirketidir. Geleceğini kurgularken en doğru kararı vermek isteyenler için Global Vizyon en doğru adres olacaktır.

1
Global Vizyon