Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Yurtdışında GMAT - GRE - SAT Hazırlık Kursları

Yurtdışında GMAT - GRE - SAT Hazırlık Kursları

Yurtdışında GMAT - GRE - SAT Hazırlık Kursları ile en iyi üniversitelere bir adım daha yaklaşın.

Yurtdışında GMAT - GRE - SAT hazırlık kursları, özellikle Amerika’da MBA, yüksek lisans veya lisans eğitimi yapmak isteyenler öğrencilerin katıldığı eğitimlerdir. Kurslar genelde 12 hafta süre ile verilir. Haftada 25 ders sınıf, laboratuvar çalışması veya bireysel çalışma gerektirir. Yurtdışında GMAT - GRE - SAT hazırlık kursları sadece bağımsız takip edilebileceği gibi Genel İngilizce dersleri ile birlikte de alınabilir. GMAT, GRE ve SAT sınav hazırlık kursları, genelde Amerika’daki okullarda açılmaktadır. Kurslara kayıt için kurs başlama tarihinden en az 8 hafta önce programa başvuru yapılması gerekir.

GMAT, GRE ve SAT sınavları hakkında detaylı bilgi ve sınav tarihleri için lütfen www.ets.org adresini ziyaret ediniz.

Devamını Oku
GRE

Yurt dışında özellikle Amerika’da MBA haricinde, MA ve MSc gibi akademik ağırlıklı yüksek lisans yapmak isteyenlerin girmesi gereken bir sınav olan GRE, özellikle mühendislik, eğitim, sosyal bilimler ve fen bilimleri üzerine iyi bir üniversitede yüksek lisans yapmak isteyenler için zorunludur. 

GRE sınavı puanlama sistemi 130-170 arası olup öğrencinin iyi bir üniversite için en az 150 ve üzeri sonuç alması gerekir. Sınav sözel ve sayısal olmak üzere iki farklı kategoride yapılmaktadır. Öğrenci yüksek lisans yapmak istediği alana göre test bölümlerini seçebilmektedir. 

GRE sınavlarında başarılı bir puan almak için aynen TOEFL ve GMAT kurslarında olduğu gibi yurt dışında bir hazırlık kursu yapılması tavsiye edilir. GRE hazırlık kursları genelde 12 hafta sürer. En iyi hazırlık kursları, Amerika ve Kanada’da bulunmaktadır. 

GRE sınavlarında başarılı olan öğrenciler, Amerika veya Kanada üniversitelerine yüksek lisans başvurularını okuldaki danışmanlarıyla birlikte yapabilirler. GRE hazırlık kursu ücretleri, normal dil kursu ücretlerine kıyasla ekonomiktir. Bu nedenle Amerika veya Kanada’da yüksek lisans düşünen öğrencilerin daha iyi bir sonuç alabilmesi için mutlaka Amerika veya Kanada’da GRE hazırlık kursuna katılması tavsiye edilir. GRE hazırlık kursunu eğitimini Amerika'da FLS International Boston Commos ve Kaplan International College'da alanında uzman eğitmenlerden alabilirsiniz.

Sınav hakkında detaylı bilgi ve kayıt için lütfen www.ets.org/gre adresini ziyaret ediniz.

GMAT

GMAT sınavı çoğunlukla yurt dışında işletme üzerine yüksek lisans (MBA) yapmak isteyen adaylar tarafından tercih edilir.  Bu bölümde başarılı okulların çoğu GMAT sınavını şart koşmaktadır.

Yurt dışında pek çok üniversite veya kolej, MBA eğitimi vermektedir. Ancak, bunların hepsi GMAT sonucu istemeyebilir. İsteyenler ise genelde başvurunun çok olduğu ve bu nedenle iyi öğrencileri programına kabul etmek isteyen okullardır.  GMAT sınavında en az 200 en çok 800 not alınır.  En iyi üniversitelere girebilmek için genelde 600 ve üzeri bir sonuç almanız gerekir. GMAT sınavına hazırlanmak için Amerika'da FLS International - Boston Commons, Kaplan International College ve LSI – Language Studies International gibi okulların sınav hazırlık programlarını inceleyebilirsiniz.

GMAT sınavları hakkında detaylı bilgi, GMAT resmi sitesinden elde edilebilir: www.gmat.org

SAT

SAT, Türkiye’deki üniversitelerde öğrenim görmek isteyen yabancı uyruklu öğrenciler ile Amerikan üniversitelerinde lisans eğitimi almak isteyen öğrencilerin girdiği ve sonuçlarını bu üniversitelere başvururken kullandıkları sınavdır. Lise eğitiminden sonra Amerika’nın iyi üniversitelerine girmek için mutlaka SAT sınavından 600 ve üzeri bir puan almak gerekir.


The College Board SAT sınavları SAT 1 – Reasoning Test ve SAT II - Subject Test olarak iki aşamalı yapılır.  SAT I Reasoning Test, 3 saat sürer ve çoktan seçmeli bir testtir. Öğrencinin sözel ve sayısal mantık yürütme yeteneğini ölçer. 

SAT II Subject Test ise 1 saatlik bir testtir. Soruların çoğunluğu çoktan seçmelidir. Bu testin amacı belirli bir alanda öğrencinin bilgi yeteneğini ölçer. Pek çok Amerikan üniversitesi, SAT testlerinin en az birisini, hatta çok iyi üniversiteler her ikisini birden isterler. 

SAT sınavında alınabilecek minimum ve maksimum puan 200 ve 800'dür. Ortalama bir SAT puanı, 500 civarıdır. Ancak iyi bir üniversiteye girebilmek için 600-700 arası bir sonuç puanı gerekebilir. 

Türkiye’de SAT sınavları yılda bir kaç defa düzenlenir. SAT Sınavları için kayıtlar "online" yapılabilir ve kayıtlarını doğru bir şekilde yapan öğrenciler, yılın belirli dönemlerinde belli merkezlerde SAT sınavlarına girebilirler. 

SAT sınavları özellikle iyi bir Amerikan üniversitesinde eğitim yapmak isteyenlere önerilir. SAT sınavlarına en iyi şekilde Amerika’da hazırlanılır. Bu nedenle iyi bir Amerikan üniversitesine girmek isteyen öğrencilere, Amerika’da ki SAT sınav hazırlık kursları tavsiye edilir.

Sınav hakkında detaylı bilgi ve online kayıt için www.collegeboard.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Neden Global Vizyon?

Global Vizyon 1996’dan bu yana Türkiye’deki gençlere yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Her yıl binlerce öğrenci Global Vizyon’un yönlendirmeleriyle yurtdışında eğitim almaktadır. Global Vizyon; öğrencilerin kendileri için en doğru kararı almasını sağlayan eğitim danışmanlarına sahip, en kaliteli eğitim kurumlarıyla iş birliği içerisinde olan, akreditasyona sahip güvenilir kurumlarla çalışan, öğrencilerine en uygun fiyatı sunan köklü bir eğitim danışmanlığı şirketidir. Geleceğini kurgularken en doğru kararı vermek isteyenler için Global Vizyon en doğru adres olacaktır.

1
Global Vizyon