Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Yurtdışı Yapay Zeka Sertifika Programı

Yurtdışı Yapay Zeka Sertifika Programı

Programın tam adı Artifical Intelligence – Architecture, Design and Implementation olarak geçmektedir. Biz içerik boyunca daha kolay olması için Yurtdışı Yapay Zeka Sertifika Programı olarak bahsedeceğiz. Bilindiği üzere yapay zeka son dönemin en ilgi çeken ve merak uyandıran alanıdır. Bu alanda çalışanlar iş hayatında el üstünde tutulan ve aranan kişilerdir. Yurtdışı Yapay Zeka Programından mezun olanlar günümüzün en hızlı büyüyen ve dönüşen teknolojilerinin uzmanı olacaktır.
Öğrenciler Yurtdışı Yapay Zeka Sertifika Programlarında; Artificial Intelligence Algorithms and Mathematics, Conversational Artificial Intelligence, Machine Learning Programming, Machine Learning Frameworks, Issues and Challenges in Artificial Intelligence, Artificial Intelligence for Business Decision Making, Data Manipulation Techniques, Artificial Intelligence Infrastructure and Architecture, Vision Systems, Reinforcement Learning Programming, Neural Networks, Emerging Artificial Intelligence Technologies, Artificial Intelligence Project, Artificial Intelligence Robotics and Automation gibi dersler almaktadır. (Bazı derslerin Türkçe çevrileri tam karşılığını veremediğinden sizinle İngilizce olarak paylaşıyoruz. Yurtdışı Yapay Zeka Programında eğitim alanlar yapay zeka alanındaki karmaşık sorunları çözebilecek donanıma sahip bir şekilde mezun olacaktır. Bu uzmanlar gelecekteki iş yapma biçimlerini yapay zekanın ürettiği makinelerle dönüştürecektir.
Yapay Zeka geliştikçe başta bilgisayar sistemleri dahil olmak üzere pek çok alanda iş yapma biçimleri değişmektedir. Yapay Zeka iş hayatındaki tüm olasılıkları değiştirebilmektedir. Yapay Zeka teknolojisindeki küçük bir ilerleme bile sektörleri dönüştürecek güce sahiptir. Yurtdışı Yapay Zeka Sertifika Programları böylesine önemli bir alanda çalışacak uzmanlar yetiştirir. Yurtdışı Yapay Zeka Diploma Programlarından mezun olanlar insan müdahalesine ihtiyaç duymadan düşünebilen, öğrenebilen, harekete geçebilen yapay zeka sistemleri yaratacaktır. Yurtdışı Yapay Zeka Sertifika Programları öğrencilere; Yapay Zeka Sistem Tasarımcısı, Programlama Uzmanı, Uygulayıcı olabilmek için gerekli olan temel bilgileri sağlar. Bu alanda çalışmak isteyen bir öğrencinin bitmek bilmeyen bir öğrenme süreci olacağı kesindir. Yurtdışı Yapay Zeka Diploma Programlarında öğrencilere çeşitli endüstrilerde karşılaşılabilecek Yapay Zeka problemlerini nasıl çözeceklerine dair gerekli olan beceriler uygulamalı olarak öğretilir. Öğrenci bilgisayar laboratuvarlarında aldığı derslerin ardından çalışma dönemine geçiş yaparak edindiği becerileri pratiğe döker. Yurtdışı Yapay Zeka programına katılmak isteyenlerin; bilgisayar, programlama, mühendislik, matematik, istatistik alanlarının birinde eğitim görmüş olması ya da bu alanlarda çalışma deneyimine sahip olması gereklidir.

Devamını Oku
Program Süresi

Yurtdışı Yapay Zeka eğitimleri genellikle bir yıl sürmektedir. Öğrenciler kimi eğitim kurumlarında tam gün ya da yarım gün ders programlarına kayıt yaptırabilmektedir. Yurtdışı Yapay Zeka Programlarında eğitim ve çalışma süresini uzatma seçenekleri de bulunabiliyor. Farklı eğitim kurumları farklı süre seçenekleri sunabiliyor. Eğitim sürenizi Global Vizyon danışmanlarıyla görüşerek kararlaştırabilirsiniz.

Çalışma İzni

Yurtdışı Yapay Zeka Diploma Programlarında çalışma izni sunulmaktadır. Yurtdışı Yapay Zeka Diploma Programları genellikle bir yıl sürdüğünden uzun süreli programlar kapsamına girmektedir ve çalışma iznine sahip olunmaktadır. Öğrenciler Yurtdışı Yapay Zeka eğitimi alırken çalışma imkanı da bulduğunda Yurtdışı Yapay Zeka program ücretilerini karşılama şansı yakalayabilmektedir. Bazı Yurtdışı Yapay Zeka Programlarında çalışma izni süreleri uzatılabilmektedir bu konuda daha detaylı bilgi için Global Vizyon danışmanlarıyla görüşmenizi öneririz.

Yurtdışı Yapay Zeka Sertifika Programını Kimler Tercih Etmelidir?

Yurtdışı Yapay Zeka Sertifika Programlarına katılım için bazı şartlar bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi öğrencilerin bir eğitim geçmişinin olması şartıdır. Yurtdışı Yapay Zeka Diploma Programına katılmak isteyen öğrenciler mühendislik, matematik, istatistik gibi alanlarda eğitim almış olmalıdır. Eğer eğitim almadıysa bile en azından bu alanlarda çalışma geçmişine sahip olunmalıdır. Bu yüzden Yurtdışı Yapay Zeka Sertifika Programlarını mühendislik ya da matematik temelli bir eğitim almış kişilerin tercih etmesi gerektiğini söyleyebiliriz. Yapay Zeka alanında kariyerine devam etmek isteyenler genellikle yurtdışında çalışmayı tercih etmektedir. Çünkü yapay zeka alanında dünyanın en iyi şirketleri Amerika, Kanada, İngiltere, Japonya, Kore… gibi ülkelerde konuşlanmıştır. Yurtdışında çalışmak isteyenler Yurtdışı Yapay Zeka eğitimlerinde tanıştıkları farklı milletlerden meslektaşları sayesinde çeşitli fırsat kapılarını aralayabilir, yurtdışı çalışma deneyimleri sayesinde ise başvurdukları şirketler tarafından kabule dilme şanslarını artırabilirler. Bu sebeple kariyerine yurtdışında devam etmek isteyenler bu sertifika programlarını tercih edebilirler.

Yurtdışı Yapay Zeka Sertifika Programına Katılmanın Avantajları Nelerdir?

Yapay Zeka alanı herkesin çalışabileceği ve kariyer yapabileceği bir alan değildir. Başarılı öğrenciler ve bu alana yoğun ilgi duyanlar bu sektörde ilerleyebilmektedir. Sektörün zorlu bir sektör olması sektörde eleman açığı yaratır. Yapay Zeka alanında çalışacak az kişinin olması, Yurtdışı Yapay Zeka Programlarından mezun olanların hızla iş bulmasını sağlar. Bu da Yapay Zeka mezunlarına büyük avantaj sağlar. Yurtdışı Yapay Zeka Programlarının en büyük avantajı; üniversitede herhangi bir mühendislik bölümünde ya da matematik alanında eğitim almış bir kişinin mezuniyetinin ardından Yurtdışı Yapay Zeka Sertifika Programlarına katılarak bu alanda uzmanlaşma imkanı bulmasıdır. Ülkemizde Yapay Zeka Mühendisliği Bölümü çok az üniversitede bulunmaktadır. Bu alanda çalışmak isteyen öğrenciler farklı alanlarda eğitim alıp, Yurtdışı Yapay Zeka Diploma Programlarına katılarak Yapay Zeka alanında uzmanlaşma avantajı kazanır. Yurtdışında bir üniversitede Yapay Zeka eğitimi alan kişi en az 4 yıl süren bir maliyetle karşılaşmaya hazır olmalıdır. Ülkesinde mühendislik eğitimi alıp Yurtdışı Yapay Zeka Sertifika Programlarına katılan bir öğrenci ise sadece 1 yıllık Yurtdışı Yapay Zekan Diploma Programına katılır ve maddi olarak avantajlı duruma geçer. Yurtdışı Yapay Zeka program ücretleri üniversite ücretlerine göre oldukça caziptir. Ayrıca üniversite 4 yıl okunurken, sertifika programları 1 yıl sürmektedir. Bu durum fiyat avantajının yanı sıra zaman avantajı da sağlar.

Devamını Oku
Neden Yurtdışında Yapay Zeka Sertifika Eğitimi Almalısınız?

Yapay Zeka hali hazırda tüm dünyanın en çok ilgisini çeken alanlardan biridir. Bu alanda çalışan kişiler oldukça özel ve ayrıcalıklı kişilerdir. Bu kişilerin toplumda gördükleri değer yüksektir ve bu kişilerin aldıkları maaşlar günümüz şartlarına göre oldukça dolgundur. Yapay Zeka alanında çalışmak isteyenlerin yurtdışı eğitim ve çalışma deneyimini kesinlikle yaşaması gerekmektedir. Bu alan çok yeni fakat çok hızlı gelişen bir alandır. Ne yazık ki bu alandaki son gelişmeleri ülkemizde takip etmek zor olacaktır. Bu sebeple yapay zeka sektörünün güçlü olduğu ülkelerde eğitim alarak bu alanda kendinizi geliştirmeniz etkili bir yol olacaktır. Yapay Zeka alanında üst düzey eğitim almak isteyenler, sektörün gerisinde kalmak istemeyenler, kariyerine yurtdışında devam etmek isteyenler için Yurtdışı Yapay Zeka eğitimi almak en doğru tercih olacaktır. Yurtdışı Yapay Zeka Sertifika Programından Mezun Olanlar Hangi Alanlarda Çalışabilir? Yurtdışı Yapay Zeka Programından mezun olanlar bireysel çalışabilecekleri gibi bir takımla ya da bir şirkette de çalışabilirler. Yurtdışı Yapay Zeka eğitimi alan bir öğrenci sistem tasarımcısı, programlama uzmanı, uygulayıcı, makine öğrenme teknolojisi uzmanı olarak çalışabilmektedir. Yurtdışı Yapay Zeka Programı mezunları; Yapay Zeka sistemlerini analiz, dizayn, geliştirme ve sürdürme gibi aşamalarda görev alabilir.

Devamını Oku
Neden Global Vizyon?

Global Vizyon 1996’dan bu yana Türkiye’deki gençlere yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Her yıl binlerce öğrenci Global Vizyon’un yönlendirmeleriyle yurtdışında eğitim almaktadır. Global Vizyon; öğrencilerin kendileri için en doğru kararı almasını sağlayan eğitim danışmanlarına sahip, en kaliteli eğitim kurumlarıyla iş birliği içerisinde olan, akreditasyona sahip güvenilir kurumlarla çalışan, öğrencilerine en uygun fiyatı sunan köklü bir eğitim danışmanlığı şirketidir. Geleceğini kurgularken en doğru kararı vermek isteyenler için Global Vizyon en doğru adres olacaktır.

1
Global Vizyon
Sıkça Sorulan Sorular
Sertifika Programını Nedir?

  Yurtdışı sertifika ve diploma programları; liseden mezun olan herkesin katılabileceği, katılımcılara meslek edindirmeyi amaçlayan programlardır. Genellikle kolejler bünyesinde açılırlar, bu programa katılanlar çalışmak istedikleri sektörle ilgili teorik ve pratik bilgiler edinirler. Bu programlardan mezun olanlar iş hayatına donanımlı bir şekilde atılmaktadır. 

Programlara İsteyen Herkes Katılabilir Mi?

  Yurtdışında sertifika ve diploma programlarına liseden mezun olan herkes katılabilir. Üst yaş sınırı bulunmamaktadır. 18 yaşından büyük, liseden mezun olmuş herkes sertifika programlarına katılabilmektedir. 

Kimler İçin Uygun?

  Kısa süreli bir eğitimin ardından meslek edinmek isteyenler, yurt dışında çalışma deneyimi kazanmayı amaçlayanlar, mezuniyetin ardından sektöre dair pratik bilgiler edinmek isteyenler için uygundur. Yurtdışı sertifika ve diploma programı ücretleri üniversite ücretlerine göre daha uygun olduğundan kısıtlı bütçesi olanlar için güzel bir alternatiftir.

En Yakın Kurs Tarihleri?

  Yurtdışı diploma ve sertifika programlarına yılın her döneminde başvurulabilir. Eğitim kurumlarının farklı tarihleri olmaktadır. Bu sebeple sizin için en doğru tarihi öğrenebilmeniz için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçmenizi öneririz.

Eğitim Ne Kadar Sürmekte?

  Yurtdışında sertifika ve diploma programları 3 aydan başlar 3 yıla kadar uzayabilir. Uzun süreli eğitimlerde öğrenciler çalışma iznine de sahip olmaktadır.

Hangi ülkelerde sertifika programı var?

  Dünyanın pek çok ülkesinde sertifika ve diploma programları açılmaktadır. Kanada açtığı sertifika ve diploma programlarıyla diğer ülkeler arasında ön plana çıkar. Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Avustralya, İtalya sertifika ve diploma programı açan ülkeler arasındadır.

Hangi bölümlerde sertifika programı var?

  Sertifika ve diploma programları pek çok bölümde açılmaktadır. Katılımcıların mezun olduklarında meslek sahibi olmasını amaçlayan bu programlar; Proje Yönetimi, Finans, İşletme, Pazarlama, Uluslararası Ticaret, Bilgi Sistemleri, Telekomünikasyon Mühendisliği, Küresel Yönetim, Yeni İş Geliştirme, MBA Öncesi Sertifika Programı, Web Yayıncılığı, Seyahat Turizm, Konukseverlik Yönetimi, Halkla İlişkiler, Uluslararası İşletme, Web Tasarımı ve Yönetimi, E-Ticaret, İnsan Kaynakları, Moda, Moda Tasarımı, Gemicilik, Taşıma ve Lojistik gibi alanlarda olabilmektedir. 

Eğitim maliyetleri ne kadar?

  Eğitim maliyetleri eğitim alınan ülkeye, eğitim alınan bölüme ve eğitimin süresine göre farklılık gösterebilmektedir. Eğitim maliyetlerine dair genel bilgiler ‘Sertifika ve Diploma Programları’ sekmesinden görülebilir. Güncel ve indirimli fiyatlardan haberdar olmak için Global Vizyon danışmanlarıyla iletişime geçmeniz en sağlıklısı olacaktır.

Okurken çalışma iznim var mı?

  Yurtdışı sertifika ve diploma programları çalışma izni verdiği için tercih edilmektedir. Kısa süreli programlarda çalışma izni verilmez fakat uzun süreli programlarda öğrencilerin çalışma izni vardır. Eğitim kapsamında öğrenciler belirlenen haftalarda çalışma zorunluluğuna sahiptir. Öğrenciler eğitimlerinin çalışma hayatı döneminde tam zamanlı olarak çalışabilirler. 

Haftanın her günü mü eğitim var?

  Eğitimler genellikle hafta içi her gün yapılmaktadır. Her eğitim kurumunun kendi eğitim programı bulunur. Bu sebeple gitmek istediğiniz okulun eğitim programını danışmanınızdan öğrenmenizi öneririz. 

Program dahilinde staj imkanları var mı?

  Sertifika ve Diploma programları çalışma imkânı sunmaktadır. Co-op olarak geçen bu çalışma döneminde öğrenciler tam zamanlı olarak çalışabilmektedir. Bazı bölümler, iş tecrübesine sahip öğrencilere eğitimler devam ederken part-time çalışma olanağı sunabilmektedir.

Okullar İngilizce seviyesi ne istiyor? IELTS ve TOEFL sınavlarına girmem gerekir mi?

  Diploma ve sertifika programlara katılabilmek için iyi düzeyde İngilizce bilme ve bunu TOEFL veya IELTS gibi resmi bir sınav sonucu ile belgeleme şartı vardır. Öğrenci klasik bir lise veya üniversiteden mezun ve iyi bir dil eğitimi almamış ise programa başlamadan önce en az 3 ay İngilizce kursu almak zorundadır. Öğrenci; İngilizce eğitim veren herhangi bir okuldan mezun olsa dahi bu kurslara doğrudan kabul edilemeyebilir. Bu durumda yurtdışında birkaç hafta veya ay İngilizce kursu takip etmesi tavsiye edilir. Sertifika kursu veren okulların büyük çoğunluğu, aynı zamanda İngilizce kursları da sunar. Programların süreleri çok esnektir. Bazı kurslar 1 ay sürerken, bazıları 1 yıla kadar uzayabilir. Ancak pek çok program, genelde 4-6 ay arası devam eder.