Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Yurtdışı Wireless Networking Sertifika Programı

Yurtdışı Wireless Networking Sertifika Programı

Yurtdışı Wireless Networking Programı kablosuz cihazların yapılandırılmasını ve entegrasyonunu yapabilecek beceriye sahip öğrenciler yetiştirmeyi amaçlar. Öğrenciler Yurtdışı Wireless Networking Sertifika Programı kapsamında kablosuz ağların tasarımı, işletimi ve yönetimindeki gelişmiş teknolojiler hakkında eğitim alacaktır. Yurtdışı Wireless Networking Diploma Programı müfredatı genel olarak kablosuz bağlantılı alanlar aracılığıyla verilerin toplanması ve aktarılmasına odaklanır. Öğrenciler eğitimlerinin son döneminde proje hazırlar ve sonrasında çalışma dönemine geçiş yaparlar. Bu sayede öğrenciler sınıflarda öğrendikleri teorik bilgileri gerçek çalışma hayatında deneyimleme ve pratiğe dökme fırsatı bulur. Yurtdışı Wireless Networking Sertifika Programında; Data Communications & Security, Fundamentals of RF Communications, Enterprise WLAN Administration, Operating Systems for Wireless Networking, Workplace Diversity, Advanced Wireless Security, Mobile Communications, IP Telephony, Cloud Infrastructure and Virtualization, LTE Fundamentals Voice and Data, Advanced Network Analysis and Design, Emerging Networking Technologies, Project Management gibi dersler verilmektedir. Yurtdışı Wireless Networking Programları uzun soluklu ve yoğun programlardır. Öğrencilerin bunu göz önünde bulundurarak ve müfredatı iyice inceleyerek tercih yapmasını önermekteyiz.

Devamını Oku
Program Süresi

Yurtdışı Wireless Networking Sertifika Programı 2 yılı kapsayan uzun soluklu bir programdır. Öğrenciler program kapsamında hem akademik eğitim almakta hem de çalışma deneyimi kazanmaktadır. Öğrenciler çalışma dönemine geçiş yapmadan önce bu döneme hazırlanacakları dersler alırlar. Öğrencilerin Yurtdışı Wireless Networking eğitimleri kapsamında çalışma dönemi de geçirmeleri deneyim kazanmaları için önemlidir. Bir de bunun yanı sıra öğrenciler çalışma dönemleri boyunca para da kazanacakları için Yurtdışı Wireless Networking Program ücretlerini de kendileri karşılayabilir.

Çalışma İzni

Yurtdışı Wireless Networking Sertifika Programı akademik eğitimi ve çalışma dönemini birleştiren programlardandır. Öğrenciler Yurtdışı Wireless Networking eğitimlerinde çalışma dönemi de yaşarlar. Öğrenciler bu dönemde eğitim kurumları tarafından kendilerine ayarlanan işlerde çalışma fırsatı yakalar. Öğrenciler çalışma deneyimi elde ederken para kazanırlar. Bu sayede pek çok öğrenci Yurtdışı Wireless Networking Program ücretlerini karşılayarak ülkelerine geri dönüş yapabilir.

Yurtdışı Wireless Networking Sertifika Programını Kimler Tercih Etmelidir?

Yurtdışı Wireless Networking Diploma Programlarını elektronik mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, telekomünikasyon, IT gibi alanlarda üniversite eğitimi almış kişilerin tercih etmesi beklenir. Öğrenciler iki yıllık elektronik, elektrik ya da bilgisayar bölümlerinden mezunlarsa da bu programa başvuru yapabilirler. Öğrenciler; Yurtdışı Wireless Networking Diploma Programına kabulün zor olduğunu bilerek kendilerini bu süreci hazırlamalıdır. Yurtdışı Wireless Networking Diploma Programı spesifik bir alanda uzmanlaşmak isteyenler için idealdir. Örneğin bilgisayar mühendisliği mezunu binlerce kişi arasında ‘wireless networking’ alanında uzmanlaşmış bir bilgisayar mühendisi olmak fark yaratacaktır. Böyle özel bir alanda uzmanlaşan öğrenci iş arama sürecinde de ön plana çıkıp, rakiplerine nazaran daha hızlı iş bulabilecektir. İyi bir alt yapısı olup özel bir alanda uzmanlaşmak isteyenlerin Yurtdışı Wireless Networking eğitimlerini tercih etmesi önerilir.

Yurtdışı Wireless Networking Sertifika Programına Katılmanın Avantajları Nelerdir?

Yurtdışı Wireless Networking Programları mühendislik alanlarında diploması olup, kendini rakiplerinden farklılaştırmak isteyenlere büyük avantaj sağlar. Sektörde pek çok bilgisayar mühendisi, yazılım mühendisi, elektronik mühendisi olabilir fakat ‘Wireless Networking’ gibi özel bir alanda ekstra eğitim alarak uzmanlaşmış bir mühendis sektörde fark yaratabilecektir. Öğrencinin bu farklılığa sahip olması iş bulma sürecinde kendisi için büyük avantajdır. Yurtdışı Wireless Networking eğitimlerine katılanların bir diğer avantajı da yurtdışındaki meslektaşlarıyla bağlantı kurabilecek olmalarıdır. Özellikle yurtdışında kariyer planı olan öğrenciler için bu program güzel bir fırsattır. Öğrenciler; farklı ülkelere mensup meslektaşları, okullarındaki uzman eğitmenleri ve iş hayatına girdiklerinde buradaki yöneticileri sayesinde farklı iş fırsatları yakalayabilir. Bu da yurtdışında kariyer isteği olanlar için avantaj olacaktır.

Devamını Oku
Neden Yurtdışında Wireless Networking Sertifika Eğitimi Almalısınız?

Yurtdışı Wireless Networking Sertifika Programı öğrencilere özel bir alanda uzmanlaşma fırsatı sunar. Rakiplerinden ayrılarak farklılaşmak isteyen öğrenciler bu alana yönelip Yurtdışı Wireless Networking Programlarına katılabilir. Yurtdışı Wireless Networking Sertifika Programları hızlı iş bulmak isteyenler için de iyi bir fırsattır. Yurtdışında eğitim ve yurtdışında iş deneyimi olan öğrenciler işverenler tarafından tercih edilmektedir. Öğrenciler iş bulma sürecinde sıkıntı yaşamadan, yeterliliklerini ispat etmek istiyorlarsa bu programda bu isteklerini gerçekleştirebilecektir. Yurtdışı Wireless Networking Sertifika Programından Mezun Olanlarla Hangi Alanlarda Çalışabilir? Yurtdışı Wireless Networking Sertifika Programından mezun olanlar Hücresel Ağ Teknisyeni, Kablosuz LAN Yönetimi ve Desteği, Ağ Yöneticisi, Kablosuz LAN Teknisyeni, Kablosuz Servis Sağlayıcı, Telekomünikasyon Ağı Uzmanı gibi pozisyonlarda çalışabilirler. Fakat unutulmamalıdır ki mezunlar sadece bu pozisyonlarla sınırlı kalmazlar, farklı pozisyonlarda da çalışabilirler.

Devamını Oku
Neden Global Vizyon?

Global Vizyon 1996’dan bu yana Türkiye’deki gençlere yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Her yıl binlerce öğrenci Global Vizyon’un yönlendirmeleriyle yurtdışında eğitim almaktadır. Global Vizyon; öğrencilerin kendileri için en doğru kararı almasını sağlayan eğitim danışmanlarına sahip, en kaliteli eğitim kurumlarıyla iş birliği içerisinde olan, akreditasyona sahip güvenilir kurumlarla çalışan, öğrencilerine en uygun fiyatı sunan köklü bir eğitim danışmanlığı şirketidir. Geleceğini kurgularken en doğru kararı vermek isteyenler için Global Vizyon en doğru adres olacaktır.

1
Global Vizyon
Sıkça Sorulan Sorular
Sertifika Programını Nedir?

  Yurtdışı sertifika ve diploma programları; liseden mezun olan herkesin katılabileceği, katılımcılara meslek edindirmeyi amaçlayan programlardır. Genellikle kolejler bünyesinde açılırlar, bu programa katılanlar çalışmak istedikleri sektörle ilgili teorik ve pratik bilgiler edinirler. Bu programlardan mezun olanlar iş hayatına donanımlı bir şekilde atılmaktadır. 

Programlara İsteyen Herkes Katılabilir Mi?

  Yurtdışında sertifika ve diploma programlarına liseden mezun olan herkes katılabilir. Üst yaş sınırı bulunmamaktadır. 18 yaşından büyük, liseden mezun olmuş herkes sertifika programlarına katılabilmektedir. 

Kimler İçin Uygun?

  Kısa süreli bir eğitimin ardından meslek edinmek isteyenler, yurt dışında çalışma deneyimi kazanmayı amaçlayanlar, mezuniyetin ardından sektöre dair pratik bilgiler edinmek isteyenler için uygundur. Yurtdışı sertifika ve diploma programı ücretleri üniversite ücretlerine göre daha uygun olduğundan kısıtlı bütçesi olanlar için güzel bir alternatiftir.

En Yakın Kurs Tarihleri?

  Yurtdışı diploma ve sertifika programlarına yılın her döneminde başvurulabilir. Eğitim kurumlarının farklı tarihleri olmaktadır. Bu sebeple sizin için en doğru tarihi öğrenebilmeniz için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçmenizi öneririz.

Eğitim Ne Kadar Sürmekte?

  Yurtdışında sertifika ve diploma programları 3 aydan başlar 3 yıla kadar uzayabilir. Uzun süreli eğitimlerde öğrenciler çalışma iznine de sahip olmaktadır.

Hangi ülkelerde sertifika programı var?

  Dünyanın pek çok ülkesinde sertifika ve diploma programları açılmaktadır. Kanada açtığı sertifika ve diploma programlarıyla diğer ülkeler arasında ön plana çıkar. Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Avustralya, İtalya sertifika ve diploma programı açan ülkeler arasındadır.

Hangi bölümlerde sertifika programı var?

  Sertifika ve diploma programları pek çok bölümde açılmaktadır. Katılımcıların mezun olduklarında meslek sahibi olmasını amaçlayan bu programlar; Proje Yönetimi, Finans, İşletme, Pazarlama, Uluslararası Ticaret, Bilgi Sistemleri, Telekomünikasyon Mühendisliği, Küresel Yönetim, Yeni İş Geliştirme, MBA Öncesi Sertifika Programı, Web Yayıncılığı, Seyahat Turizm, Konukseverlik Yönetimi, Halkla İlişkiler, Uluslararası İşletme, Web Tasarımı ve Yönetimi, E-Ticaret, İnsan Kaynakları, Moda, Moda Tasarımı, Gemicilik, Taşıma ve Lojistik gibi alanlarda olabilmektedir. 

Eğitim maliyetleri ne kadar?

  Eğitim maliyetleri eğitim alınan ülkeye, eğitim alınan bölüme ve eğitimin süresine göre farklılık gösterebilmektedir. Eğitim maliyetlerine dair genel bilgiler ‘Sertifika ve Diploma Programları’ sekmesinden görülebilir. Güncel ve indirimli fiyatlardan haberdar olmak için Global Vizyon danışmanlarıyla iletişime geçmeniz en sağlıklısı olacaktır.

Okurken çalışma iznim var mı?

  Yurtdışı sertifika ve diploma programları çalışma izni verdiği için tercih edilmektedir. Kısa süreli programlarda çalışma izni verilmez fakat uzun süreli programlarda öğrencilerin çalışma izni vardır. Eğitim kapsamında öğrenciler belirlenen haftalarda çalışma zorunluluğuna sahiptir. Öğrenciler eğitimlerinin çalışma hayatı döneminde tam zamanlı olarak çalışabilirler. 

Haftanın her günü mü eğitim var?

  Eğitimler genellikle hafta içi her gün yapılmaktadır. Her eğitim kurumunun kendi eğitim programı bulunur. Bu sebeple gitmek istediğiniz okulun eğitim programını danışmanınızdan öğrenmenizi öneririz. 

Program dahilinde staj imkanları var mı?

  Sertifika ve Diploma programları çalışma imkânı sunmaktadır. Co-op olarak geçen bu çalışma döneminde öğrenciler tam zamanlı olarak çalışabilmektedir. Bazı bölümler, iş tecrübesine sahip öğrencilere eğitimler devam ederken part-time çalışma olanağı sunabilmektedir.

Okullar İngilizce seviyesi ne istiyor? IELTS ve TOEFL sınavlarına girmem gerekir mi?

  Diploma ve sertifika programlara katılabilmek için iyi düzeyde İngilizce bilme ve bunu TOEFL veya IELTS gibi resmi bir sınav sonucu ile belgeleme şartı vardır. Öğrenci klasik bir lise veya üniversiteden mezun ve iyi bir dil eğitimi almamış ise programa başlamadan önce en az 3 ay İngilizce kursu almak zorundadır. Öğrenci; İngilizce eğitim veren herhangi bir okuldan mezun olsa dahi bu kurslara doğrudan kabul edilemeyebilir. Bu durumda yurtdışında birkaç hafta veya ay İngilizce kursu takip etmesi tavsiye edilir. Sertifika kursu veren okulların büyük çoğunluğu, aynı zamanda İngilizce kursları da sunar. Programların süreleri çok esnektir. Bazı kurslar 1 ay sürerken, bazıları 1 yıla kadar uzayabilir. Ancak pek çok program, genelde 4-6 ay arası devam eder.