Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Yurtdışı Mutfak ve Banyo Dizaynı Sertifika Programı

Yurtdışı Mutfak ve Banyo Dizaynı Sertifika Programı

Yurtdışı Mutfak ve Banyo Dizaynı Sertifika Programı yurtdışı sertifika programları arasında en ilginç olanlardan biridir. İç dekorasyon ve tasarım alanında uzmanlaşmak isteyenlerin tercih ettiği bir programdır. Yurtdışı Mutfak ve Banyo Dizaynı Programını daha önce tasarım alanında eğitim almış kişiler bir alanda uzmanlaşmak istedikleri için tercih etmektedir. Yurtdışı Mutfak ve Banyo Dizaynı Programı kapsamında öğrenciler çevreye duyarlılığı başta olmak üzere hem işlevsel hem estetik tasarımlar yapmayı öğrenir. Yurtdışı Mutfak ve Banyo Dizaynı eğitimleri kapsamında öğrenciler müşterilerle nasıl doğru iletişim kurabileceklerini de öğrenir. Yurtdışı Mutfak ve Banyo Dizaynı eğitimleri kapsamında doğru ve etkileyici teknikleri ve çizimleri öğrenen öğrenciler ayrıca sektörlere özgü malzemeleri, ürünlerin özelliklerini, imalat yöntemlerini, karşılaşılabilecek alt yapı sorunlarını da öğrenirler. Öğrenciler programdan mezun olduklarında iş uygulamaları ve süreç yönetimi konusunda da bilgi sahibi olacaktır. Yurtdışı Mutfak ve Banyo Dizaynı Sertifika Programı kapsamında Kitchen Design, Bath Design, Construction Methods, Sustainable Materials and Finishes for Kitchen and Bath Design, Computer Aided Drafting for Kitchen and Bath Design, Professional Practice and Marketing, Specifying and Estimating, Advanced Kitchen Design, Advanced Bath Design, Mechanical, Electrical and Hydraulics, Advanced Computer Aided Drafting for Kitchen and Bath Design, Field Placement for Kitchen and Bath Design gibi dersler almaktadır.

Devamını Oku
Program Süresi

Yurtdışı Mutfak ve Banyo Dizaynı Programı genellikle 2 sömestre sürmektedir bu da 1 yıla karşılık gelir. Öğrenciler eğitim süreçlerini yarım gün ya da tam gün olarak tercih edebilir. Bu da eğitim sürelerinin uzunluğunu etkiler. Yarım gün eğitim alının programlarda eğitim süresi 2 yıla kadar uzayabilmektedir. Yurtdışı Mutfak ve Banyo Dizaynı Diploma Programlarının farklı sürelileri bulunur. Arzu edenler detaylı bilgi için Global Vizyon danışmalarıyla görüşmelidir.

Çalışma İzni

Yurtdışı Mutfak ve Banyo Dizaynı Diploma Programlarında öğrenciler çalışma izni verilmektedir. Öğrenciler eğitim aldıkları süre kadar çalışma iznine de sahip olabilmektedir. Öğrenciler çalışma iznine sahip olduklarında Yurtdışı Mutfak ve Banyo Dizaynı program ücretlerini karşılama şansı bulabilmektedir. Bu sebeple çalışma iznine sahip olmak kısıtlı bütçeye sahip olan öğrenciler için büyük bir artıdır. Çalışma iznine sahip olabileceğiniz Yurtdışı Mutfak ve Banyo Dizaynı Sertifika Programları için Global Vizyon danışmanlarıyla görüşmeniz en sağlıklı kararı almanızı sağlayacaktır.

Yurtdışı Mutfak ve Banyo Dizaynı Sertifika Programını Kimler Tercih Etmelidir?

Yurtdışı Mutfak ve Banyo Dizaynı eğitimlerine daha önce iç dizayn, iç dekorasyon, mimari tasarım ve teknoloji, inşaat mühendisliği, yapısal mühendislik ve çevresel tasarım gibi bölümlerde eğitim alanlar tercih edebilmektedir. Bu alanlarda eğitim almak programa katılabilmek için gerekliliktir. Yurtdışı Mutfak ve Banyo Dizaynı Sertifika Programlarına daha önce çeşitli alanlarda tasarım eğitimi almış kişiler katılabilmektedir. Farklı alanlarda tasarım eğitimi alan öğrenciler tek bir alanda uzmanlaşabilmek için Yurtdışı Mutfak ve Banyo Dizaynı Diploma Programlarını tercih edebilmektedir. Günümüzde tasarıma verilen önem, çevreye duyarlı evler yaratılması, işlevselliğin ön plana çıkması gibi nedenlerle bu alana verilen önem artmıştır. İnsanları yaşadıkları yeri güzelleştirme isteği her daim sürdüğü için bu alanda uzmanlaşan öğrenciler günden güne daha fazla rağbet görecektir. Tüm dünyada nüfusun artması, teknolojiyle birlikte akıllı binaların yaratılması, insanların doğayla iç içe olabilmek için kendilerine özel yaşam alanları oluşturmak istemesiyle birlikte tasarım alanında çalışacak kişilere duyulan ihtiyaç artmaktadır. Bu ihtiyacı karşılamak isteyen ve özellikle bir alanda uzmanlaşmak isteyenler Yurtdışı Mutfak ve Banyo Dizaynı Programlarını tercih edebilir.

Yurtdışı İşletme Sertifika Programına Katılmanın Avantajları Nelerdir?

Yurtdışı Mutfak ve Banyo Dizaynı Diploma Programı tasarım ve mimariye dair en son trendleri öğrenmek isteyenler için avantajlı bir programdır. Farklı ülkelerin, farklı kültürlerin birbirinden değişik mimari ve tasarım anlayışları vardır. Yurtdışında tasarım ve mimari eğitimi alan bir öğrenci ülkesine döndüğünde fark yaratacak tasarımlara imza atacaktır ve bu onların sektörde tercih edilmesini artıracaktır. Bu sebeple Yurtdışı Mutfak ve Banyo Dizaynı Diploma Programlarına katılmak çok avantajlıdır. Bunun yanı sıra Yurtdışı Mutfak ve Banyo Dizaynı Programları, bütçesel olarak bakıldığında yurtdışında bir üniversitede mimari ve tasarım eğitimi almaktan daha caziptir. Yurtdışı Mutfak ve Banyo Dizaynı Program ücretleri üniversitelerin tasarım bölümlerindeki ücretlere nazaran daha uygundur. Böylece öğrenci daha az bütçeyle kaliteli bir eğitim alma avantajını yakalayabilmektedir.

Devamını Oku
Neden Yurtdışında Mutfak ve Banyo Dizaynı Sertifika Eğitimi Almalısınız?

Yurtdışı Mutfak ve Banyo Dizaynı Sertifika Programları oldukça spesifik ve farklı programlardır. Bu programa katılmak herhangi bir mimari ve tasarım öğrencisinin işverenler gözündeki değerini anında yükseltebilecek bir artı değerdir. Eğitim alınan bir bölümün daha küçük bir alanında uzmanlaşmak öğrencilere her zaman değer katacak bir metottur. Yurtdışında Mutfak ve Banyo Dizaynı programlarında alanında uzman isimler eğitim vermektedir. Öğrenciler hem değerli eğitmenlerin tasarımsal bakış açılarını, işlevselliğe nasıl yer verdiklerini ve çevreye duyarlı tasarımlarını nasıl oluşturduğunu görür hem de programın çalışma kısmında bu öğrendiklerini pratiğe aktarma fırsatı bulurlar. Ayrıca öğrenciler Yurtdışı Mutfak ve Banyo Dizaynı Sertifika Programlarında sadece bir konut için tasarım yapmayı öğrenmezler. Büyük fabrikalar, büyük alışveriş merkezleri, işyerleri, devlet kurumları gibi büyük yapılar için de tasarım yapmayı öğrenirler. Bu tasarımlarda kullanılacak malzeme konutlarda kullanılanlardan farklı olabilmektedir. Öğrenciler Yurtdışı Mutfak ve Banyo Dizaynı eğitimlerinde hangi malzemeyi hangi alanda kullanacaklarını da öğrendikleri için işlevselliği yüksek, uygun bütçeli ve doğaya dost tasarımlar yapmayı öğrenirler. Yurtdışı Mutfak ve Banyo Dizaynı Sertifika Programından Mezun Olanlarla Hangi Alanlarda Çalışabilir? Yurtdışı Mutfak ve Banyo Dizaynı Sertifika programından mezun olanlar tasarım firmaları, imalatçı şirketler, inşaat şirketleri gibi alanlarda çalışabilmektedir. Bu programdan mezun olanlar Mutfak ve Banyo Tasarımcıları, Mutfak ve Banyo Geliştiricileri olarak çalışabilirler. Girişimcilik becerisi olan öğrenciler serbest olarak çalışabilmektedir.

Devamını Oku
Neden Global Vizyon?

Global Vizyon 1996’dan bu yana Türkiye’deki gençlere yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Her yıl binlerce öğrenci Global Vizyon’un yönlendirmeleriyle yurtdışında eğitim almaktadır. Global Vizyon; öğrencilerin kendileri için en doğru kararı almasını sağlayan eğitim danışmanlarına sahip, en kaliteli eğitim kurumlarıyla iş birliği içerisinde olan, akreditasyona sahip güvenilir kurumlarla çalışan, öğrencilerine en uygun fiyatı sunan köklü bir eğitim danışmanlığı şirketidir. Geleceğini kurgularken en doğru kararı vermek isteyenler için Global Vizyon en doğru adres olacaktır.

1
Global Vizyon
Sıkça Sorulan Sorular
Sertifika Programını Nedir?

  Yurtdışı sertifika ve diploma programları; liseden mezun olan herkesin katılabileceği, katılımcılara meslek edindirmeyi amaçlayan programlardır. Genellikle kolejler bünyesinde açılırlar, bu programa katılanlar çalışmak istedikleri sektörle ilgili teorik ve pratik bilgiler edinirler. Bu programlardan mezun olanlar iş hayatına donanımlı bir şekilde atılmaktadır. 

Programlara İsteyen Herkes Katılabilir Mi?

  Yurtdışında sertifika ve diploma programlarına liseden mezun olan herkes katılabilir. Üst yaş sınırı bulunmamaktadır. 18 yaşından büyük, liseden mezun olmuş herkes sertifika programlarına katılabilmektedir. 

Kimler İçin Uygun?

  Kısa süreli bir eğitimin ardından meslek edinmek isteyenler, yurt dışında çalışma deneyimi kazanmayı amaçlayanlar, mezuniyetin ardından sektöre dair pratik bilgiler edinmek isteyenler için uygundur. Yurtdışı sertifika ve diploma programı ücretleri üniversite ücretlerine göre daha uygun olduğundan kısıtlı bütçesi olanlar için güzel bir alternatiftir.

En Yakın Kurs Tarihleri?

  Yurtdışı diploma ve sertifika programlarına yılın her döneminde başvurulabilir. Eğitim kurumlarının farklı tarihleri olmaktadır. Bu sebeple sizin için en doğru tarihi öğrenebilmeniz için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçmenizi öneririz.

Eğitim Ne Kadar Sürmekte?

  Yurtdışında sertifika ve diploma programları 3 aydan başlar 3 yıla kadar uzayabilir. Uzun süreli eğitimlerde öğrenciler çalışma iznine de sahip olmaktadır.

Hangi ülkelerde sertifika programı var?

  Dünyanın pek çok ülkesinde sertifika ve diploma programları açılmaktadır. Kanada açtığı sertifika ve diploma programlarıyla diğer ülkeler arasında ön plana çıkar. Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Avustralya, İtalya sertifika ve diploma programı açan ülkeler arasındadır.

Hangi bölümlerde sertifika programı var?

  Sertifika ve diploma programları pek çok bölümde açılmaktadır. Katılımcıların mezun olduklarında meslek sahibi olmasını amaçlayan bu programlar; Proje Yönetimi, Finans, İşletme, Pazarlama, Uluslararası Ticaret, Bilgi Sistemleri, Telekomünikasyon Mühendisliği, Küresel Yönetim, Yeni İş Geliştirme, MBA Öncesi Sertifika Programı, Web Yayıncılığı, Seyahat Turizm, Konukseverlik Yönetimi, Halkla İlişkiler, Uluslararası İşletme, Web Tasarımı ve Yönetimi, E-Ticaret, İnsan Kaynakları, Moda, Moda Tasarımı, Gemicilik, Taşıma ve Lojistik gibi alanlarda olabilmektedir. 

Eğitim maliyetleri ne kadar?

  Eğitim maliyetleri eğitim alınan ülkeye, eğitim alınan bölüme ve eğitimin süresine göre farklılık gösterebilmektedir. Eğitim maliyetlerine dair genel bilgiler ‘Sertifika ve Diploma Programları’ sekmesinden görülebilir. Güncel ve indirimli fiyatlardan haberdar olmak için Global Vizyon danışmanlarıyla iletişime geçmeniz en sağlıklısı olacaktır.

Okurken çalışma iznim var mı?

  Yurtdışı sertifika ve diploma programları çalışma izni verdiği için tercih edilmektedir. Kısa süreli programlarda çalışma izni verilmez fakat uzun süreli programlarda öğrencilerin çalışma izni vardır. Eğitim kapsamında öğrenciler belirlenen haftalarda çalışma zorunluluğuna sahiptir. Öğrenciler eğitimlerinin çalışma hayatı döneminde tam zamanlı olarak çalışabilirler. 

Haftanın her günü mü eğitim var?

  Eğitimler genellikle hafta içi her gün yapılmaktadır. Her eğitim kurumunun kendi eğitim programı bulunur. Bu sebeple gitmek istediğiniz okulun eğitim programını danışmanınızdan öğrenmenizi öneririz. 

Program dahilinde staj imkanları var mı?

  Sertifika ve Diploma programları çalışma imkânı sunmaktadır. Co-op olarak geçen bu çalışma döneminde öğrenciler tam zamanlı olarak çalışabilmektedir. Bazı bölümler, iş tecrübesine sahip öğrencilere eğitimler devam ederken part-time çalışma olanağı sunabilmektedir.

Okullar İngilizce seviyesi ne istiyor? IELTS ve TOEFL sınavlarına girmem gerekir mi?

  Diploma ve sertifika programlara katılabilmek için iyi düzeyde İngilizce bilme ve bunu TOEFL veya IELTS gibi resmi bir sınav sonucu ile belgeleme şartı vardır. Öğrenci klasik bir lise veya üniversiteden mezun ve iyi bir dil eğitimi almamış ise programa başlamadan önce en az 3 ay İngilizce kursu almak zorundadır. Öğrenci; İngilizce eğitim veren herhangi bir okuldan mezun olsa dahi bu kurslara doğrudan kabul edilemeyebilir. Bu durumda yurtdışında birkaç hafta veya ay İngilizce kursu takip etmesi tavsiye edilir. Sertifika kursu veren okulların büyük çoğunluğu, aynı zamanda İngilizce kursları da sunar. Programların süreleri çok esnektir. Bazı kurslar 1 ay sürerken, bazıları 1 yıla kadar uzayabilir. Ancak pek çok program, genelde 4-6 ay arası devam eder.