Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education olarak Covid - 19 sonrasi yeni döneme uyum sağlayarak danışmanlık hizmetlerimize devam ediyoruz. Global Visions tüm departmanları ile tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey hem sizin hem de bizlerin sağlığı ve güvenliği için yapmak istediğiniz görüşme türünü seçmeniz. Online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz yada online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2022 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2022 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video Kanalları ile görüşme yapmaktadır.


İrlanda, Kanada, İngiltere, Amerika, Dubai, Avustralya, Avrupa Ülkeleri ve Malta’da eğitimlere devam etmekte, konsolosluklar eğitim vizelerini vermekte ve uçuşlarda yapılmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

0533 590 23 61


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

0533 590 23 61


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

0533 590 23 61


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 444 1 287

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 444 1 287


ŞUBELERİMİZ

Zekeriyaköy Şube – +90 533 276 58 82

Koç Üniversitesi Batı Kampüsü Şube - +90 533 590 23 61

Göktürk Şube – +90 530 150 78 02

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/


Ofislerimiz pandemi şartlarına göre düzenlenmiş ve gerekli tüm önlemler alınmıştır.

Bina girişinde güvenlik tarafindan ateş ölçümü ve HES Kodu kontrolü yapılmaktadır.

Bina ve kat girişlerinde dezenfektan, maske, kolonya basta olmak üzere hijyen ürünleri bulunmaktadir.

İki kattan oluşan ofisimizde bekleme alanlarimiz gayet genis ve havadardir.

Görüşme odalarimiz mesafe kurallarinin çok üzerinde standartlara sahiptir. Bu nedenle gönül rahatlığı ile mesafeli görüşmeler yapabilmektesiniz.

Ofisimizin temizlik görevlisi her görüşmenin ardından odalarimizi havalandırmakta ve dezenfekte etmektedir.

Her aksam ofisin genel temizligi yapılmaktadır.

Ofis görüşmesi yapmak isterseniz içiniz rahat olarak ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.  Hemen Bize Ulaş

Yurtdışı Müşteri İlişkileri Uzmanlığı Sertifika Programı
Yurtdışı Müşteri İlişkileri Uzmanlığı Sertifika Programı

Tüm sertifika programlarında olduğu gibi Yurtdışı Müşteri İlişkileri Uzmanlığı Programında da amaç öğrencilerin mezun olduktan sonra bir meslek sahibi olabilmeleridir. Bu sebeple öğrenciler Yurtdışı Müşteri İlişkileri Uzmanlığı Programlarında etkili bir müşteri ilişkileri servisi verebilmek için ihtiyaç duyacakları temel becerileri kazanırlar.Öğrenciler bu program kapsamında kaliteli bir müşteri ilişkileri servisi sunabilmenin temel prensiplerini öğrenir. Aynı zamanda müşteri ilişkileri hizmetinin şirketlerdeki rolünü ve bu alanda çalışanların bireysel etkisinin ne olduğunu da kavrar. Yurtdışı Müşteri İlişkileri Uzmanlığı Sertifika Programlarında öğrencilere çalıştıkları pazarı nasıl analiz edecekleri öğretilir. Öğrenciler çalıştıkları pazara uygun hedef kitleye ulaşabilmek için stratejiler geliştirmeyi öğrenirler. Yurtdışı Müşteri İlişkileri Uzmanlığı Programlarında çeşitli satış teknikleri öğretilir, öğrenciler hangi kitlede hangi tekniği kullanacaklarının pratiğini de yaparlar. Yurtdışı Müşteri İlişkileri Uzmanlığı Sertifika Programlarında, müşteri ilişkilerinde birebir iletişim çok önemli olduğundan öğrencilere sözlü ve sözsüz iletişimin temel kuralları öğretilir. Bunun yanı sıra dijital dünyada doğru iletişim kurmaya dair de bilgiler verilir. Öğrenciler dijital iletişim araçlarını en doğru şekilde kullanmayı öğrenir, özellikle mail üzerinden iletişim kurmaya dair incelikler öğretilir. Tüm bu saydıklarımız kapsamında öğrenci Yurtdışı Müşteri İlişkileri Uzmanlığı Diploma Programından mezun olduktan sonra tamamen donanımlı olarak iş hayatına atılır.

Devamını Oku

Program Süresi

Yurtdışı Müşteri İlişkileri Uzmanlığı Sertifika Programlarının süreleri çok çeşitlidir. Her öğrencinin ihtiyacına uygun sürede Yurtdışı Müşteri İlişkileri Uzmanlığı Programı bulunabilmektedir. Genellikle en çok tercih edilen 6 ay eğitim, 6 ay çalışma pratiğini kapsayan programlardır. Bunun daha kısa süreli olanları da var. 4 ay eğitim, 4 ay çalışma gibi bir Yurtdışı Müşteri İlişkileri Uzmanlığı Diploma Programı da seçilebilir. Yurtdışı Müşteri İlişkileri Uzmanlığı Sertifika Programlarının sizin için en uygun olanını bulabilmek için Global Vizyon danışmanlarıyla karar vermenizi öneririz.

Çalışma İzni

Yurtdışı Müşteri İlişkileri Uzmanlığı Programlarında çalışma izni verilmektedir. Öğrenciler uzun dönemli programlara katıldıklarında çalışma izni almaya hak kazanırlar. Yurtdışı Müşteri İlişkileri Uzmanlığı Sertifika Programları kapsamında öğrenciler örneğin 6 ay eğitim alarak 6 ay çalışarak programı tamamlamaya hak kazanırlar. Bazı kurumlar öğrencilere eğitim aldıkları ilk 6 ay süresinde de part-time çalışma izni sağlar ki bu büyük bir ayrıcalıktır. Her ülkenin ve her eğitim kurumunun birbirinden farklı prosedürleri olabilir. Bunlar hakkında detaylı bilgi almak için Global Vizyon danışmanlarınıza ulaşmanızı öneririz.

Yurtdışı Müşteri İlişkileri Uzmanlığı Sertifika Programını Kimler Tercih Etmelidir?

Yurtdışı Müşteri İlişkileri Uzmanlığı Sertifika Programlarını kendini Müşteri İlişkileri alanında geliştirmek isteyenler ve İngilizcesini ilerletmeyi amaçlayanlar tercih etmelidir. Yurtdışı Müşteri İlişkileri Uzmanlığı Sertifika Programı kapsamında İngilizce eğitimine de önem verildiğinden bu konuda eksiklik duyanlar rahatlıkla tercih edebilir. Yurtdışı Müşteri İlişkileri Uzmanlığı Programları ayrıca yurtdışı çalışma deneyimi kazanmak isteyenler için de uygun bir programdır. Yurtdışı Müşteri İlişkileri Uzmanlığı eğitimi kapsamında sınıflarda aldığı eğitimi iş hayatına aktarma imkânı bulan öğrenciler aynı zamanda İngilizce iletişim kurarak mesleki İngilizcelerini de geliştirir. Günümüzde network kurmak çok önemlidir. Öğrenciler Yurtdışı Müşteri İlişkileri Uzmanlığı eğitimleri süresinde dünyanın dört bir yanından meslektaşlar edinirler. Çalıştığı sektörde geniş bir network’e sahip olmak, dünyanın dört bir yanındaki meslektaşlarıyla iletişimde bulunmak isteyenler Yurtdışı Müşteri İlişkileri Uzmanlığı eğitimleri boyunca bu kazanıma erişme imkânı yakalar.

Yurtdışı Müşteri İlişkileri Uzmanlığı Sertifika Programına Katılmanın Avantajları Nelerdir?

Yurtdışı Müşteri İlişkileri Uzmanlığı Diploma Programlarının pek çok avantajlı noktası vardır. Bunlardan en önemlisi öğrencilerin meslek edinirken, İngilizcelerini de geliştirme fırsatı bulabilmeleridir. Öğrenciler; Yurtdışı Müşteri İlişkileri Uzmanlığı eğitimleri boyunca günden güne hem mesleki hem de günlük İngilizce becerilerini geliştirirler. Böylece ayrıca bir İngilizce eğitim programına zaman ve para ayırmak zorunda kalmazlar. Yurtdışı Müşteri İlişkileri Uzmanlığı Diploma Programlarının en büyük avantajı öğrencilerin hem yurtdışı eğitim hem de yurtdışı çalışma hanesine bir artı puan ekleyebilmeleridir. Günümüzün rekabetçi iş hayatında bir kişinin özgeçmişi ne kadar doluysa iş bulması ve iyi şartlarda çalışması o kadar olasıdır. Yurtdışında eğitim ve çalışma deneyimi rakiplerin arasından sıyrılmayı sağlayan donanımlardır. Öğrenciler Yurtdışı Müşteri İlişkileri Uzmanlığı programında bu donanımlara sahip olma avantajını kazanır. Yurtdışı Müşteri İlişkileri Uzmanlığı programı fiyatları da bir başka avantajlı noktadır. 4 yıllık bir üniversite eğitimine ayıracak bütçesi olmayanlar Yurtdışı Müşteri İlişkileri Uzmanlığı program ücretlerinin uygun olması sayesinde yurtdışında eğitim alma şansı yakalarlar. Neden Yurtdışında Müşteri İlişkileri Uzmanlığı Sertifika Eğitimi Almalısınız? Yurtdışı Müşteri İlişkileri Uzmanlığı eğitimi, henüz üniversite eğitimi almadıysanız ve almayı düşünmüyorsanız kısa bir sürede meslek sahibi olmanızı sağlar. Eğer hali hazırda bir üniversiteden mezunsanız ve Müşteri İlişkileri alanında kariyerinizi ilerletmek istiyorsanız bu alandaki incelikli noktaları size öğretir. Bu eğitimlerde alanında deneyimli ve söz sahibi kişilerden eğitim alma şansı yakalarsınız. Bu kişiler sizi iş hayatına en iyi şekilde hazırlar. Eğitim kurumlarının size ayarladığı iş mülakatlarında nasıl hareket etmeniz gerektiği hakkında yol gösterirler. Verdikleri eğitimin yanı sıra iş hayatında da bir nevi akıl hocanız olurlar. Yurtdışı Müşteri İlişkileri Uzmanlığı program ücretlerinin avantajlı olmasıyla da cezbedicidir. Çoğunlukla üniversiteler ya da kaliteli eğitim kurumları tarafından açılan Yurtdışı Müşteri İlişkileri Uzmanlığı programı fiyatları uygundur. Ayrıca öğrenciler çalışma dönemlerinde Yurtdışı Müşteri İlişkileri Uzmanlığı program ücretlerini çıkarabilecek kadar da iyi kazanmaktadır. Öğrenciler Yurtdışı Müşteri İlişkileri Uzmanlığı Programının ardından atıldıkları iş hayatında saatlik 15 CAD kazanabilmektedir.

Devamını Oku

Yurtdışı Müşteri İlişkileri Uzmanlığı Sertifika Programından Mezun Olanlarla Hangi Alanlarda Çalışabilir?

Yurtdışı Müşteri İlişkileri Uzmanlığı Diploma Programından mezun olanlar pek çok sektörde çalışabilmektedir. Müşteri İlişkileri Uzmanı bir malın ya da hizmetin müşterilerin eline ulaşmasına kadar geçen tüm süreçlerde etkilidir. Müşterinin ihtiyaç duyduğu bir ürüne nasıl ulaşması gerektiğiyle de Müşteri İlişkileri Uzmanı ilgilenir, bir sıkıntısı olduğunda bunun nasıl çözülmesi gerektiğiyle de… Bu sebeple bir işletmenin büyük ya da küçük olması hiç fark etmez her işletme Müşteri İlişkileri Uzmanlarına ihtiyaç duyar. Müşteriler bir şirketten aldıkları mal ya da hizmet neticesinde iyi bir Müşteri İlişkileri Hizmeti aldılar ise çevrelerine o kadar güzel geri bildirimlerde bulunurlar. Bu sayede şirket yeni müşteriler kazanır ve potansiyel müşterileriyle ilişkilerini derinleştirir. Bu yüzden her sektör Müşteri İlişkileri Uzmanlarına ihtiyaç duymaktadır. Yurtdışı Müşteri İlişkileri Uzmanlığı eğitimi alan bir kişi satış ilişkili tüm alanlarda çalışabilir. Perakende satış temsilcisi, ön-büro elemanı, call-center uzmanı, bilgi servisleri uzmanı, kasiyer, resepsiyonist, hesap hizmetleri yetkilisi gibi görevlerde bulunabilir.

Devamını Oku
Neden Global Vizyon?

Global Vizyon 1996’dan bu yana Türkiye’deki gençlere yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Her yıl binlerce öğrenci Global Vizyon’un yönlendirmeleriyle yurtdışında eğitim almaktadır. Global Vizyon; öğrencilerin kendileri için en doğru kararı almasını sağlayan eğitim danışmanlarına sahip, en kaliteli eğitim kurumlarıyla iş birliği içerisinde olan, akreditasyona sahip güvenilir kurumlarla çalışan, öğrencilerine en uygun fiyatı sunan köklü bir eğitim danışmanlığı şirketidir. Geleceğini kurgularken en doğru kararı vermek isteyenler için Global Vizyon en doğru adres olacaktır.

1
Global Vizyon

Sıkça Sorulan Sorular

Sertifika Programını Nedir?

  Sertifika programları, süresi 4 haftadan başlayıp 2 yıla kadar uzayabilen mesleki eğitimlerdir. Uluslararası sertifika programlarına katılım için lise mezunu olmak yeterlidir. Bazı programlar özellikle lisans diploması isteyebilir. Yurtdışı sertifika programlarının ilk amacı meslek edindirmektir. Bu programlardan mezun olanlar sektöre hazır bir şekilde giriş yapar. Çünkü yurtdışı sertifika programlarının büyük bir çoğunluğu, staj yapmayı zorunlu tutarak öğrencilerinin teoride öğrendikleri bilgiyi pratiğe de dökebilmesini amaçlar. Bu sebeple yurtdışı sertifika programlarından mezun olanlar sektörü tanıyarak iş başlangıcı yapabilmektedir. 


  Yurtdışı sertifika programları; hayalleri süsleyen üniversitelerin programlarına katılarak bu kurumların tüm imkanlarından yararlanmayı sağlar. Diploma ve sertifika programlarında üniversite hocalarının yanı sıra sektörün önde gelen isimlerinden ders alınmaktadır. 

Programlara İsteyen Herkes Katılabilir Mi?

  Uluslararası sertifika programlarına katılmak için en az lise mezunu olmak ve 18 yaşını doldurmuş olmak gereklidir. Amerika sertifika ve diploma programlarından bazıları lisans diploması isteyebilmektedir. Yurtdışı sertifikalı eğitim programlarına katılım için İngilizce dil yeterliliği zorunluluktur. Dil yeterliliği olmayanlar, okulların açtığı dil okulu programlarına katılıp belli seviyeye ulaştıktan sonra sertifika programlarına başlayabilir. Temel olarak bu gereklilikleri yerine getiren herkes programlara başvurabilir. 

Kimler İçin Uygun?

  Kısa süreli bir eğitimin ardından meslek edinmek isteyenler, yurt dışında çalışma deneyimi kazanmayı amaçlayanlar, mezuniyetin ardından sektöre dair pratik bilgiler edinmek isteyenler için uygundur. Yurtdışı sertifika ve diploma programı ücretleri üniversite ücretlerine göre daha uygun olduğundan kısıtlı bütçesi olanlar için güzel bir alternatiftir.

En Yakın Kurs Tarihleri?

  Yurtdışı diploma ve sertifika programlarına yılın her döneminde başvurulabilir. Eğitim kurumlarının farklı tarihleri olmaktadır. Bu sebeple sizin için en doğru tarihi öğrenebilmeniz için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçmenizi öneririz.

Eğitim Ne Kadar Sürmekte?

  Yurtdışında sertifika ve diploma programları 3 aydan başlar 3 yıla kadar uzayabilir. Uzun süreli eğitimlerde öğrenciler çalışma iznine de sahip olmaktadır.

Hangi ülkelerde sertifika programı var?

  Dünyanın pek çok ülkesinde sertifika ve diploma programları açılmaktadır. Kanada açtığı sertifika ve diploma programlarıyla diğer ülkeler arasında ön plana çıkar. Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Avustralya, İtalya sertifika ve diploma programı açan ülkeler arasındadır.

Hangi bölümlerde sertifika programı var?

  Sertifika ve diploma programları pek çok bölümde açılmaktadır. Katılımcıların mezun olduklarında meslek sahibi olmasını amaçlayan bu programlar; Proje Yönetimi, Finans, İşletme, Pazarlama, Uluslararası Ticaret, Bilgi Sistemleri, Telekomünikasyon Mühendisliği, Küresel Yönetim, Yeni İş Geliştirme, MBA Öncesi Sertifika Programı, Web Yayıncılığı, Seyahat Turizm, Konukseverlik Yönetimi, Halkla İlişkiler, Uluslararası İşletme, Web Tasarımı ve Yönetimi, E-Ticaret, İnsan Kaynakları, Moda, Moda Tasarımı, Gemicilik, Taşıma ve Lojistik gibi alanlarda olabilmektedir. 

Eğitim maliyetleri ne kadar?

  Eğitim maliyetleri eğitim alınan ülkeye, eğitim alınan bölüme ve eğitimin süresine göre farklılık gösterebilmektedir. Eğitim maliyetlerine dair genel bilgiler ‘Sertifika ve Diploma Programları’ sekmesinden görülebilir. Güncel ve indirimli fiyatlardan haberdar olmak için Global Vizyon danışmanlarıyla iletişime geçmeniz en sağlıklısı olacaktır.

Okurken çalışma iznim var mı?

  Yurtdışı sertifika ve diploma programları çalışma izni verdiği için tercih edilmektedir. Kısa süreli programlarda çalışma izni verilmez fakat uzun süreli programlarda öğrencilerin çalışma izni vardır. Eğitim kapsamında öğrenciler belirlenen haftalarda çalışma zorunluluğuna sahiptir. Öğrenciler eğitimlerinin çalışma hayatı döneminde tam zamanlı olarak çalışabilirler. 

Haftanın her günü mü eğitim var?

  Eğitimler genellikle hafta içi her gün yapılmaktadır. Her eğitim kurumunun kendi eğitim programı bulunur. Bu sebeple gitmek istediğiniz okulun eğitim programını danışmanınızdan öğrenmenizi öneririz. 

Program dahilinde staj imkanları var mı?

  Sertifika ve Diploma programları çalışma imkânı sunmaktadır. Co-op olarak geçen bu çalışma döneminde öğrenciler tam zamanlı olarak çalışabilmektedir. Bazı bölümler, iş tecrübesine sahip öğrencilere eğitimler devam ederken part-time çalışma olanağı sunabilmektedir.

Okullar İngilizce seviyesi ne istiyor? IELTS ve TOEFL sınavlarına girmem gerekir mi?

  Diploma ve sertifika programlara katılabilmek için iyi düzeyde İngilizce bilme ve bunu TOEFL veya IELTS gibi resmi bir sınav sonucu ile belgeleme şartı vardır. Öğrenci klasik bir lise veya üniversiteden mezun ve iyi bir dil eğitimi almamış ise programa başlamadan önce en az 3 ay İngilizce kursu almak zorundadır. Öğrenci; İngilizce eğitim veren herhangi bir okuldan mezun olsa dahi bu kurslara doğrudan kabul edilemeyebilir. Bu durumda yurtdışında birkaç hafta veya ay İngilizce kursu takip etmesi tavsiye edilir. Sertifika kursu veren okulların büyük çoğunluğu, aynı zamanda İngilizce kursları da sunar. Programların süreleri çok esnektir. Bazı kurslar 1 ay sürerken, bazıları 1 yıla kadar uzayabilir. Ancak pek çok program, genelde 4-6 ay arası devam eder.

Kayıttan Sonra Bana Yardımcı Olmaya Devam Edecek Misiniz?

  Global Vizyon olarak uzun yıllardır sektöre yön veren şirketlerden olmamızın birinci nedenlerinden biri öğrencilerimizin her sorunuyla yakından ilgilenmemizdir. Global Vizyon’un deneyimli danışmanları öğrencileriyle bire bir ilgilenerek, her türlü sorunlarında yanlarında olmaktadır.

Bir Programın Ortalama Maliyeti Nedir?

  Amerika’da sertifika programları 6 bin 800 Dolardan başlar 38 bin Dolara kadar yükselir. Amerika’da yaşam masrafları yılda 10 bin – 18 bin Dolar arasında değişir. Konaklama, yemek, ulaşım, ders materyalleri, kıyafet ve eğlence masrafları katılarak yapılan hesaplamalarda öğrenciler aylık bin ile bin 500 Dolar arası harcar. Amerika sertifika programına katılacakların fikir sahibi olması adına masrafları kalem kalem paylaşıyoruz.


  • Konaklama: Yıllık 5 bin – 7 bin Dolar

  • Gıda-Yemek: Günlük 12-15 Dolar

  • Ulaşım: Toplu taşıma kartı aylık 40-100 Dolar

  • İnternet: Aylık 45-50 Dolar 

  • Telefon: Aylık 50 Dolar

  • Kişisel harcamalar: Yıllık 2 bin Dolar