Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Yurtdışı Müşteri İlişkileri Uzmanlığı Sertifika Programı

Yurtdışı Müşteri İlişkileri Uzmanlığı Sertifika Programı

Tüm sertifika programlarında olduğu gibi Yurtdışı Müşteri İlişkileri Uzmanlığı Programında da amaç öğrencilerin mezun olduktan sonra bir meslek sahibi olabilmeleridir. Bu sebeple öğrenciler Yurtdışı Müşteri İlişkileri Uzmanlığı Programlarında etkili bir müşteri ilişkileri servisi verebilmek için ihtiyaç duyacakları temel becerileri kazanırlar.Öğrenciler bu program kapsamında kaliteli bir müşteri ilişkileri servisi sunabilmenin temel prensiplerini öğrenir. Aynı zamanda müşteri ilişkileri hizmetinin şirketlerdeki rolünü ve bu alanda çalışanların bireysel etkisinin ne olduğunu da kavrar. Yurtdışı Müşteri İlişkileri Uzmanlığı Sertifika Programlarında öğrencilere çalıştıkları pazarı nasıl analiz edecekleri öğretilir. Öğrenciler çalıştıkları pazara uygun hedef kitleye ulaşabilmek için stratejiler geliştirmeyi öğrenirler. Yurtdışı Müşteri İlişkileri Uzmanlığı Programlarında çeşitli satış teknikleri öğretilir, öğrenciler hangi kitlede hangi tekniği kullanacaklarının pratiğini de yaparlar. Yurtdışı Müşteri İlişkileri Uzmanlığı Sertifika Programlarında, müşteri ilişkilerinde birebir iletişim çok önemli olduğundan öğrencilere sözlü ve sözsüz iletişimin temel kuralları öğretilir. Bunun yanı sıra dijital dünyada doğru iletişim kurmaya dair de bilgiler verilir. Öğrenciler dijital iletişim araçlarını en doğru şekilde kullanmayı öğrenir, özellikle mail üzerinden iletişim kurmaya dair incelikler öğretilir. Tüm bu saydıklarımız kapsamında öğrenci Yurtdışı Müşteri İlişkileri Uzmanlığı Diploma Programından mezun olduktan sonra tamamen donanımlı olarak iş hayatına atılır.

Devamını Oku
Program Süresi

Yurtdışı Müşteri İlişkileri Uzmanlığı Sertifika Programlarının süreleri çok çeşitlidir. Her öğrencinin ihtiyacına uygun sürede Yurtdışı Müşteri İlişkileri Uzmanlığı Programı bulunabilmektedir. Genellikle en çok tercih edilen 6 ay eğitim, 6 ay çalışma pratiğini kapsayan programlardır. Bunun daha kısa süreli olanları da var. 4 ay eğitim, 4 ay çalışma gibi bir Yurtdışı Müşteri İlişkileri Uzmanlığı Diploma Programı da seçilebilir. Yurtdışı Müşteri İlişkileri Uzmanlığı Sertifika Programlarının sizin için en uygun olanını bulabilmek için Global Vizyon danışmanlarıyla karar vermenizi öneririz.

Çalışma İzni

Yurtdışı Müşteri İlişkileri Uzmanlığı Programlarında çalışma izni verilmektedir. Öğrenciler uzun dönemli programlara katıldıklarında çalışma izni almaya hak kazanırlar. Yurtdışı Müşteri İlişkileri Uzmanlığı Sertifika Programları kapsamında öğrenciler örneğin 6 ay eğitim alarak 6 ay çalışarak programı tamamlamaya hak kazanırlar. Bazı kurumlar öğrencilere eğitim aldıkları ilk 6 ay süresinde de part-time çalışma izni sağlar ki bu büyük bir ayrıcalıktır. Her ülkenin ve her eğitim kurumunun birbirinden farklı prosedürleri olabilir. Bunlar hakkında detaylı bilgi almak için Global Vizyon danışmanlarınıza ulaşmanızı öneririz.

Yurtdışı Müşteri İlişkileri Uzmanlığı Sertifika Programını Kimler Tercih Etmelidir?

Yurtdışı Müşteri İlişkileri Uzmanlığı Sertifika Programlarını kendini Müşteri İlişkileri alanında geliştirmek isteyenler ve İngilizcesini ilerletmeyi amaçlayanlar tercih etmelidir. Yurtdışı Müşteri İlişkileri Uzmanlığı Sertifika Programı kapsamında İngilizce eğitimine de önem verildiğinden bu konuda eksiklik duyanlar rahatlıkla tercih edebilir. Yurtdışı Müşteri İlişkileri Uzmanlığı Programları ayrıca yurtdışı çalışma deneyimi kazanmak isteyenler için de uygun bir programdır. Yurtdışı Müşteri İlişkileri Uzmanlığı eğitimi kapsamında sınıflarda aldığı eğitimi iş hayatına aktarma imkânı bulan öğrenciler aynı zamanda İngilizce iletişim kurarak mesleki İngilizcelerini de geliştirir. Günümüzde network kurmak çok önemlidir. Öğrenciler Yurtdışı Müşteri İlişkileri Uzmanlığı eğitimleri süresinde dünyanın dört bir yanından meslektaşlar edinirler. Çalıştığı sektörde geniş bir network’e sahip olmak, dünyanın dört bir yanındaki meslektaşlarıyla iletişimde bulunmak isteyenler Yurtdışı Müşteri İlişkileri Uzmanlığı eğitimleri boyunca bu kazanıma erişme imkânı yakalar.

Yurtdışı Müşteri İlişkileri Uzmanlığı Sertifika Programına Katılmanın Avantajları Nelerdir?

Yurtdışı Müşteri İlişkileri Uzmanlığı Diploma Programlarının pek çok avantajlı noktası vardır. Bunlardan en önemlisi öğrencilerin meslek edinirken, İngilizcelerini de geliştirme fırsatı bulabilmeleridir. Öğrenciler; Yurtdışı Müşteri İlişkileri Uzmanlığı eğitimleri boyunca günden güne hem mesleki hem de günlük İngilizce becerilerini geliştirirler. Böylece ayrıca bir İngilizce eğitim programına zaman ve para ayırmak zorunda kalmazlar. Yurtdışı Müşteri İlişkileri Uzmanlığı Diploma Programlarının en büyük avantajı öğrencilerin hem yurtdışı eğitim hem de yurtdışı çalışma hanesine bir artı puan ekleyebilmeleridir. Günümüzün rekabetçi iş hayatında bir kişinin özgeçmişi ne kadar doluysa iş bulması ve iyi şartlarda çalışması o kadar olasıdır. Yurtdışında eğitim ve çalışma deneyimi rakiplerin arasından sıyrılmayı sağlayan donanımlardır. Öğrenciler Yurtdışı Müşteri İlişkileri Uzmanlığı programında bu donanımlara sahip olma avantajını kazanır. Yurtdışı Müşteri İlişkileri Uzmanlığı programı fiyatları da bir başka avantajlı noktadır. 4 yıllık bir üniversite eğitimine ayıracak bütçesi olmayanlar Yurtdışı Müşteri İlişkileri Uzmanlığı program ücretlerinin uygun olması sayesinde yurtdışında eğitim alma şansı yakalarlar. Neden Yurtdışında Müşteri İlişkileri Uzmanlığı Sertifika Eğitimi Almalısınız? Yurtdışı Müşteri İlişkileri Uzmanlığı eğitimi, henüz üniversite eğitimi almadıysanız ve almayı düşünmüyorsanız kısa bir sürede meslek sahibi olmanızı sağlar. Eğer hali hazırda bir üniversiteden mezunsanız ve Müşteri İlişkileri alanında kariyerinizi ilerletmek istiyorsanız bu alandaki incelikli noktaları size öğretir. Bu eğitimlerde alanında deneyimli ve söz sahibi kişilerden eğitim alma şansı yakalarsınız. Bu kişiler sizi iş hayatına en iyi şekilde hazırlar. Eğitim kurumlarının size ayarladığı iş mülakatlarında nasıl hareket etmeniz gerektiği hakkında yol gösterirler. Verdikleri eğitimin yanı sıra iş hayatında da bir nevi akıl hocanız olurlar. Yurtdışı Müşteri İlişkileri Uzmanlığı program ücretlerinin avantajlı olmasıyla da cezbedicidir. Çoğunlukla üniversiteler ya da kaliteli eğitim kurumları tarafından açılan Yurtdışı Müşteri İlişkileri Uzmanlığı programı fiyatları uygundur. Ayrıca öğrenciler çalışma dönemlerinde Yurtdışı Müşteri İlişkileri Uzmanlığı program ücretlerini çıkarabilecek kadar da iyi kazanmaktadır. Öğrenciler Yurtdışı Müşteri İlişkileri Uzmanlığı Programının ardından atıldıkları iş hayatında saatlik 15 CAD kazanabilmektedir.

Devamını Oku
Yurtdışı Müşteri İlişkileri Uzmanlığı Sertifika Programından Mezun Olanlarla Hangi Alanlarda Çalışabilir?

Yurtdışı Müşteri İlişkileri Uzmanlığı Diploma Programından mezun olanlar pek çok sektörde çalışabilmektedir. Müşteri İlişkileri Uzmanı bir malın ya da hizmetin müşterilerin eline ulaşmasına kadar geçen tüm süreçlerde etkilidir. Müşterinin ihtiyaç duyduğu bir ürüne nasıl ulaşması gerektiğiyle de Müşteri İlişkileri Uzmanı ilgilenir, bir sıkıntısı olduğunda bunun nasıl çözülmesi gerektiğiyle de… Bu sebeple bir işletmenin büyük ya da küçük olması hiç fark etmez her işletme Müşteri İlişkileri Uzmanlarına ihtiyaç duyar. Müşteriler bir şirketten aldıkları mal ya da hizmet neticesinde iyi bir Müşteri İlişkileri Hizmeti aldılar ise çevrelerine o kadar güzel geri bildirimlerde bulunurlar. Bu sayede şirket yeni müşteriler kazanır ve potansiyel müşterileriyle ilişkilerini derinleştirir. Bu yüzden her sektör Müşteri İlişkileri Uzmanlarına ihtiyaç duymaktadır. Yurtdışı Müşteri İlişkileri Uzmanlığı eğitimi alan bir kişi satış ilişkili tüm alanlarda çalışabilir. Perakende satış temsilcisi, ön-büro elemanı, call-center uzmanı, bilgi servisleri uzmanı, kasiyer, resepsiyonist, hesap hizmetleri yetkilisi gibi görevlerde bulunabilir.

Devamını Oku
Neden Global Vizyon?

Global Vizyon 1996’dan bu yana Türkiye’deki gençlere yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Her yıl binlerce öğrenci Global Vizyon’un yönlendirmeleriyle yurtdışında eğitim almaktadır. Global Vizyon; öğrencilerin kendileri için en doğru kararı almasını sağlayan eğitim danışmanlarına sahip, en kaliteli eğitim kurumlarıyla iş birliği içerisinde olan, akreditasyona sahip güvenilir kurumlarla çalışan, öğrencilerine en uygun fiyatı sunan köklü bir eğitim danışmanlığı şirketidir. Geleceğini kurgularken en doğru kararı vermek isteyenler için Global Vizyon en doğru adres olacaktır.

1
Global Vizyon
Sıkça Sorulan Sorular
Sertifika Programını Nedir?

  Yurtdışı sertifika ve diploma programları; liseden mezun olan herkesin katılabileceği, katılımcılara meslek edindirmeyi amaçlayan programlardır. Genellikle kolejler bünyesinde açılırlar, bu programa katılanlar çalışmak istedikleri sektörle ilgili teorik ve pratik bilgiler edinirler. Bu programlardan mezun olanlar iş hayatına donanımlı bir şekilde atılmaktadır. 

Programlara İsteyen Herkes Katılabilir Mi?

  Yurtdışında sertifika ve diploma programlarına liseden mezun olan herkes katılabilir. Üst yaş sınırı bulunmamaktadır. 18 yaşından büyük, liseden mezun olmuş herkes sertifika programlarına katılabilmektedir. 

Kimler İçin Uygun?

  Kısa süreli bir eğitimin ardından meslek edinmek isteyenler, yurt dışında çalışma deneyimi kazanmayı amaçlayanlar, mezuniyetin ardından sektöre dair pratik bilgiler edinmek isteyenler için uygundur. Yurtdışı sertifika ve diploma programı ücretleri üniversite ücretlerine göre daha uygun olduğundan kısıtlı bütçesi olanlar için güzel bir alternatiftir.

En Yakın Kurs Tarihleri?

  Yurtdışı diploma ve sertifika programlarına yılın her döneminde başvurulabilir. Eğitim kurumlarının farklı tarihleri olmaktadır. Bu sebeple sizin için en doğru tarihi öğrenebilmeniz için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçmenizi öneririz.

Eğitim Ne Kadar Sürmekte?

  Yurtdışında sertifika ve diploma programları 3 aydan başlar 3 yıla kadar uzayabilir. Uzun süreli eğitimlerde öğrenciler çalışma iznine de sahip olmaktadır.

Hangi ülkelerde sertifika programı var?

  Dünyanın pek çok ülkesinde sertifika ve diploma programları açılmaktadır. Kanada açtığı sertifika ve diploma programlarıyla diğer ülkeler arasında ön plana çıkar. Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Avustralya, İtalya sertifika ve diploma programı açan ülkeler arasındadır.

Hangi bölümlerde sertifika programı var?

  Sertifika ve diploma programları pek çok bölümde açılmaktadır. Katılımcıların mezun olduklarında meslek sahibi olmasını amaçlayan bu programlar; Proje Yönetimi, Finans, İşletme, Pazarlama, Uluslararası Ticaret, Bilgi Sistemleri, Telekomünikasyon Mühendisliği, Küresel Yönetim, Yeni İş Geliştirme, MBA Öncesi Sertifika Programı, Web Yayıncılığı, Seyahat Turizm, Konukseverlik Yönetimi, Halkla İlişkiler, Uluslararası İşletme, Web Tasarımı ve Yönetimi, E-Ticaret, İnsan Kaynakları, Moda, Moda Tasarımı, Gemicilik, Taşıma ve Lojistik gibi alanlarda olabilmektedir. 

Eğitim maliyetleri ne kadar?

  Eğitim maliyetleri eğitim alınan ülkeye, eğitim alınan bölüme ve eğitimin süresine göre farklılık gösterebilmektedir. Eğitim maliyetlerine dair genel bilgiler ‘Sertifika ve Diploma Programları’ sekmesinden görülebilir. Güncel ve indirimli fiyatlardan haberdar olmak için Global Vizyon danışmanlarıyla iletişime geçmeniz en sağlıklısı olacaktır.

Okurken çalışma iznim var mı?

  Yurtdışı sertifika ve diploma programları çalışma izni verdiği için tercih edilmektedir. Kısa süreli programlarda çalışma izni verilmez fakat uzun süreli programlarda öğrencilerin çalışma izni vardır. Eğitim kapsamında öğrenciler belirlenen haftalarda çalışma zorunluluğuna sahiptir. Öğrenciler eğitimlerinin çalışma hayatı döneminde tam zamanlı olarak çalışabilirler. 

Haftanın her günü mü eğitim var?

  Eğitimler genellikle hafta içi her gün yapılmaktadır. Her eğitim kurumunun kendi eğitim programı bulunur. Bu sebeple gitmek istediğiniz okulun eğitim programını danışmanınızdan öğrenmenizi öneririz. 

Program dahilinde staj imkanları var mı?

  Sertifika ve Diploma programları çalışma imkânı sunmaktadır. Co-op olarak geçen bu çalışma döneminde öğrenciler tam zamanlı olarak çalışabilmektedir. Bazı bölümler, iş tecrübesine sahip öğrencilere eğitimler devam ederken part-time çalışma olanağı sunabilmektedir.

Okullar İngilizce seviyesi ne istiyor? IELTS ve TOEFL sınavlarına girmem gerekir mi?

  Diploma ve sertifika programlara katılabilmek için iyi düzeyde İngilizce bilme ve bunu TOEFL veya IELTS gibi resmi bir sınav sonucu ile belgeleme şartı vardır. Öğrenci klasik bir lise veya üniversiteden mezun ve iyi bir dil eğitimi almamış ise programa başlamadan önce en az 3 ay İngilizce kursu almak zorundadır. Öğrenci; İngilizce eğitim veren herhangi bir okuldan mezun olsa dahi bu kurslara doğrudan kabul edilemeyebilir. Bu durumda yurtdışında birkaç hafta veya ay İngilizce kursu takip etmesi tavsiye edilir. Sertifika kursu veren okulların büyük çoğunluğu, aynı zamanda İngilizce kursları da sunar. Programların süreleri çok esnektir. Bazı kurslar 1 ay sürerken, bazıları 1 yıla kadar uzayabilir. Ancak pek çok program, genelde 4-6 ay arası devam eder.