Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Yurtdışı kurumsal Proje Yönetimi Sertifika Programı

Yurtdışı kurumsal Proje Yönetimi Sertifika Programı

Yurtdışı Kurumsal Proje Yönetimi Sertifika Programı; karmaşık projelerin en doğru şekilde yönetilebilmesi için gereken beceri ve donanımı kazandırmak için hazırlanmış bir programdır. Günümüzün rekabetçi ve zorlu iş dünyasında çalışanların ve yöneticilerin geçmiş dönemlere nazaran çok daha fazla sorumluluğu bulunmaktadır. Karmaşık ve kapsamlı projeleri yönetmek bu zorluklardan birisidir. Bu sebeple bu alanda başarılı olabilmek için özel bir eğitimden geçmek gereklidir. Yurtdışı Kurumsal Proje Yönetimi Sertifika Programı bu noktada öğrencilerin imdadına yetişmektedir. Yurtdışı Enterprise Project Management Programlarına katılan öğrenciler bir organizasyonun iş ve teknoloji fonksiyonları arasında stratejik bağlantı olma yetkinliği kazanır. Geleceğin proje yöneticileri olarak; çalıştıkları kurumun iş hedeflerine ulaşmasına yardımcı olan yeni çözümlerin danışmanları, tasarımcıları, liderleri veya uygulayıcıları olarak hizmet vermeyi, iş süreçlerini ve karmaşık teknolojileri entegre etmeyi öğrenirler. Yurtdışı Kurumsal Proje Yönetimi Programlarında öğrenciler program yönetimi ve liderlik gibi konularda önemli beceriler geliştirmektedir. Yurtdışı Proje Yönetimi eğitimlerinde; proje entegrasyonu, kapsam, zaman, maliyet, kalite, insan kaynakları, iletişim, risk, satın alma yönetimi ve paydaş yönetimi gibi önemli konularda dersler sunulmaktadır. Öğrenciler bunlara ek olarak iş liderliği ve proje yönetim yazılımları konusunda da kendilerini geliştirecek dersler alacaktır. Proje yönetimi uzmanları, bir organizasyonun iş ve teknolojik fonksiyonları arasında stratejik bağlantı görevi görür. Yurtdışı Kurumsal Proje Yönetimi Sertifika Programlarında; Project Management Overview and Context, Initiating the Project, Professional Communications, Identifying Project Requirements: Scope and Quality Management, Project Resources Planning: Resources Management, MS Project and Data Analytics, Managing Project Uncertainty: Risk and Procurement Management, Executing the Project, Understanding People and Relationships, Leadership and Strategy, Project Leadership: Managing the Project Team, Monitoring and Controlling Project Requirements, Project Management Simulation gibi kapsamlı içeriğe sahip dersler sunulmaktadır.


Devamını Oku
Program Süresi

Yurtdışı Kurumsal Proje Yönetimi Sertifika Programlarının süresi genellikle bir yıl sürmektedir. Yurtdışı Kurumsal Proje Yönetimi Programlarının süresi eğitim kurumları arasında farklılık gösterebilmektedir. Öğrenciler kendileri için en doğru süreyi sunan eğitim kurumlarını seçebilmektedir. Bazı eğitim kurumları öğrencilerin eğitim sürelerini kendilerine göre özelleştirmelerine izin verebilir. Örneğin öğrenci yarım gün süren bir eğitim programı tercih edebilir, yarım gün eğitim alan öğrencinin toplam eğitim süresi bir yıldan daha uzun sürecektir.

Çalışma İzni

Yurtdışı Kurumsal Proje Yönetimi Sertifika Programlarında öğrencilere çalışma izni sunulmaktadır. Öğrenciler Yurtdışı Kurumsal Proje Yönetimi Diploma Programlarından en az bir yıllık eğitim aldıklarından dolayı otomatik olarak çalışma iznine sahip olmaktadır. Öğrenciler akademik eğitimlerini tamamladıktan sonra çalışma dönemine geçiş yapar. Öğrenciler çalışma izni sayesinde hem yurtdışı iş deneyimi elde eder hem de Yurtdışı Kurumsal Proje Yönetimi Programı fiyatlarını çalışarak karşılayabilme avantajı yakalar.

Yurtdışı Kurumsal Proje Yönetimi Sertifika Programını Kimler Tercih Etmelidir?

Yurtdışı Kurumsal Proje Yönetimi Diploma Programlarını iş hayatında yönetici kademesinde kariyer düşünenler tercih etmektedir. Yurtdışı Kurumsal Proje Yönetimi eğitimlerinde iş hayatında liderlik ve karmaşık projelerin yönetimi gibi konular üzerinde durulduğundan öğrenciler kendilerini bu alanda geliştirebilmekte ve geleceğin donanımlı liderleri arasında girebilmektedir. Yurtdışı Kurumsal Proje Yönetimi Sertifika Programları kapsamında öğrenciler pek çok kültürden kişiyle bir araya geleceği için ortak paydada buluşma, ikna becerilerini geliştirme ve olaylara farklı pencerelerden bakma gibi özellikleri günlük hayatın içerisinde kazanabilmektedir. Böyle bir tecrübe ve yetenek gelişimi öğrencileri iş hayatında da başarıya ulaştıracaktır. Çok kültürlü şirketlerde, büyük takımları yönetmek isteyenler Yurtdışı Kurumsal Proje Yönetimi Sertifika Programlarını tercih etmelidir.

Yurtdışı Kurumsal Proje Yönetimi Sertifika Programına Katılmanın Avantajları Nelerdir?

Yurtdışı Kurumsal Proje Yönetimi Diploma Programları yani İngilizce adıyla Yurtdışı Enterprise Project Management Programı öğrencilerin; güçlü yöneticiler olabilmeleri için ihtiyaç duyacakları donanımı sunar. Yurtdışı Kurumsal Proje Yönetimi Programlarına katılan öğrenciler; işletme, iktisat, idari bilimler, mühendislikler gibi bölümlerden mezun olup iş hayatına atılan ve yönetici olmak isteyen rakiplerine nazaran avantajlıdır. Çünkü bu programlara katılan öğrenciler kendi alanları hakkında bilgi sahibi olmakla birlikte, liderlik ve proje yönetimi konularında da üstün donanıma sahip olacaktır. Bu da öğrencilerin kariyer basamaklarını atlarken avantajlı olmalarını sağlar. Yurtdışı Kurumsal Proje Yönetimi Diploma Programları öğrencilere kariyer, eğitim ve donanım bazında sağladığı avantajların yanı sıra maddi olarak da avantajlar sağlar. Öğrenciler yurtdışında alacakları eğitim ve yurtdışı çalışma deneyimleri sayesinde hali hazırda rakiplerinden bir adım öndedir. Bunun yanı sıra öğrenciler çalışma iznine sahip oldukları için Yurtdışı Kurumsal Proje Yönetimi Programı fiyatlarını da kendileri karşılayabilecek ve kendi ayakları üzerinde durabilmenin mutluluğunu rakiplerine kıyasla daha erken bir dönemde kazanacaktır.

Devamını Oku
Neden Yurtdışında Kurumsal Proje Yönetimi Sertifika Eğitimi Almalısınız?

Yurtdışı Enterprise Project Management Programlarına katılmak öğrencilerin, yönetim kademelerine yükselebilmeleri için yol açacaktır. Bu yönde bir ideali ve hayali olan öğrenciler Yurtdışı Kurumsal Proje Yönetimi eğitimi alarak ilerlemek istedikleri bu yolda sağlam bir temel atmaktadır. Yurtdışı Kurumsal Proje Yönetimi eğitimlerine katılan bir öğrenci ülkesinde iş arama sürecine başladığında işverenler tarafından tercih edilecektir. Bir öğrencinin eğitim aldığı alandaki bilgisini, proje yönetimi becerisiyle desteklemesi işverenlerin gözünde büyük bir ayrıcalık olacaktır. Bu şekilde öğrenci hem hızlı iş bulacak hem daha iyi şartlarda çalışacak hem de kariyerinde hızlı bir şekilde yükselecektir. Yurtdışı Kurumsal Proje Yönetimi Program ücretlerinin yurtdışında dört yıllık bir üniversite eğitimi almaya nazaran çok daha avantajlı olması bütçesi kısıtlı öğrenciler için cazip bir seçenek olmaktadır. Bütçesi uzun yıllara yayılan yurtdışı eğitimi karşılamaya yetmeyecek öğrenciler daha kısa süreli sertifika programlarında yurtdışı eğitim ideallerini gerçekleştirebilecektir. Yurtdışı Kurumsal Proje Yönetimi Sertifika Programından Mezun Olanlarla Hangi Alanlarda Çalışabilir? Yurtdışı Kurumsal Proje Yönetimi Programından mezun olanlar pek çok farklı sektörde iş bulabilir. Öğrenciler eğitim geçmişlerini de göz önünde bulundurarak hangi sektörde çalışmak istediklerine karar verebilir. Bu programdan mezun olan öğrenciler; Proje Yöneticisi, Proje Kontrol Analisti, Proje Analisti, İş Analisti, Proje Çizelgesi Analisti, Proje Kontrol Sorumlusu, Proje Koordinatörü, Proje Yönetim Müdürü, İş Sistemleri Analisti, Genel Müdür gibi pozisyonlarda çalışabilmektedir.

Devamını Oku
Neden Global Vizyon?

Global Vizyon 1996’dan bu yana Türkiye’deki gençlere yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Her yıl binlerce öğrenci Global Vizyon’un yönlendirmeleriyle yurtdışında eğitim almaktadır. Global Vizyon; öğrencilerin kendileri için en doğru kararı almasını sağlayan eğitim danışmanlarına sahip, en kaliteli eğitim kurumlarıyla iş birliği içerisinde olan, akreditasyona sahip güvenilir kurumlarla çalışan, öğrencilerine en uygun fiyatı sunan köklü bir eğitim danışmanlığı şirketidir. Geleceğini kurgularken en doğru kararı vermek isteyenler için Global Vizyon en doğru adres olacaktır.

1
Global Vizyon
Sıkça Sorulan Sorular
Sertifika Programını Nedir?

  Yurtdışı sertifika ve diploma programları; liseden mezun olan herkesin katılabileceği, katılımcılara meslek edindirmeyi amaçlayan programlardır. Genellikle kolejler bünyesinde açılırlar, bu programa katılanlar çalışmak istedikleri sektörle ilgili teorik ve pratik bilgiler edinirler. Bu programlardan mezun olanlar iş hayatına donanımlı bir şekilde atılmaktadır. 

Programlara İsteyen Herkes Katılabilir Mi?

  Yurtdışında sertifika ve diploma programlarına liseden mezun olan herkes katılabilir. Üst yaş sınırı bulunmamaktadır. 18 yaşından büyük, liseden mezun olmuş herkes sertifika programlarına katılabilmektedir. 

Kimler İçin Uygun?

  Kısa süreli bir eğitimin ardından meslek edinmek isteyenler, yurt dışında çalışma deneyimi kazanmayı amaçlayanlar, mezuniyetin ardından sektöre dair pratik bilgiler edinmek isteyenler için uygundur. Yurtdışı sertifika ve diploma programı ücretleri üniversite ücretlerine göre daha uygun olduğundan kısıtlı bütçesi olanlar için güzel bir alternatiftir.

En Yakın Kurs Tarihleri?

  Yurtdışı diploma ve sertifika programlarına yılın her döneminde başvurulabilir. Eğitim kurumlarının farklı tarihleri olmaktadır. Bu sebeple sizin için en doğru tarihi öğrenebilmeniz için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçmenizi öneririz.

Eğitim Ne Kadar Sürmekte?

  Yurtdışında sertifika ve diploma programları 3 aydan başlar 3 yıla kadar uzayabilir. Uzun süreli eğitimlerde öğrenciler çalışma iznine de sahip olmaktadır.

Hangi ülkelerde sertifika programı var?

  Dünyanın pek çok ülkesinde sertifika ve diploma programları açılmaktadır. Kanada açtığı sertifika ve diploma programlarıyla diğer ülkeler arasında ön plana çıkar. Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Avustralya, İtalya sertifika ve diploma programı açan ülkeler arasındadır.

Hangi bölümlerde sertifika programı var?

  Sertifika ve diploma programları pek çok bölümde açılmaktadır. Katılımcıların mezun olduklarında meslek sahibi olmasını amaçlayan bu programlar; Proje Yönetimi, Finans, İşletme, Pazarlama, Uluslararası Ticaret, Bilgi Sistemleri, Telekomünikasyon Mühendisliği, Küresel Yönetim, Yeni İş Geliştirme, MBA Öncesi Sertifika Programı, Web Yayıncılığı, Seyahat Turizm, Konukseverlik Yönetimi, Halkla İlişkiler, Uluslararası İşletme, Web Tasarımı ve Yönetimi, E-Ticaret, İnsan Kaynakları, Moda, Moda Tasarımı, Gemicilik, Taşıma ve Lojistik gibi alanlarda olabilmektedir. 

Eğitim maliyetleri ne kadar?

  Eğitim maliyetleri eğitim alınan ülkeye, eğitim alınan bölüme ve eğitimin süresine göre farklılık gösterebilmektedir. Eğitim maliyetlerine dair genel bilgiler ‘Sertifika ve Diploma Programları’ sekmesinden görülebilir. Güncel ve indirimli fiyatlardan haberdar olmak için Global Vizyon danışmanlarıyla iletişime geçmeniz en sağlıklısı olacaktır.

Okurken çalışma iznim var mı?

  Yurtdışı sertifika ve diploma programları çalışma izni verdiği için tercih edilmektedir. Kısa süreli programlarda çalışma izni verilmez fakat uzun süreli programlarda öğrencilerin çalışma izni vardır. Eğitim kapsamında öğrenciler belirlenen haftalarda çalışma zorunluluğuna sahiptir. Öğrenciler eğitimlerinin çalışma hayatı döneminde tam zamanlı olarak çalışabilirler. 

Haftanın her günü mü eğitim var?

  Eğitimler genellikle hafta içi her gün yapılmaktadır. Her eğitim kurumunun kendi eğitim programı bulunur. Bu sebeple gitmek istediğiniz okulun eğitim programını danışmanınızdan öğrenmenizi öneririz. 

Program dahilinde staj imkanları var mı?

  Sertifika ve Diploma programları çalışma imkânı sunmaktadır. Co-op olarak geçen bu çalışma döneminde öğrenciler tam zamanlı olarak çalışabilmektedir. Bazı bölümler, iş tecrübesine sahip öğrencilere eğitimler devam ederken part-time çalışma olanağı sunabilmektedir.

Okullar İngilizce seviyesi ne istiyor? IELTS ve TOEFL sınavlarına girmem gerekir mi?

  Diploma ve sertifika programlara katılabilmek için iyi düzeyde İngilizce bilme ve bunu TOEFL veya IELTS gibi resmi bir sınav sonucu ile belgeleme şartı vardır. Öğrenci klasik bir lise veya üniversiteden mezun ve iyi bir dil eğitimi almamış ise programa başlamadan önce en az 3 ay İngilizce kursu almak zorundadır. Öğrenci; İngilizce eğitim veren herhangi bir okuldan mezun olsa dahi bu kurslara doğrudan kabul edilemeyebilir. Bu durumda yurtdışında birkaç hafta veya ay İngilizce kursu takip etmesi tavsiye edilir. Sertifika kursu veren okulların büyük çoğunluğu, aynı zamanda İngilizce kursları da sunar. Programların süreleri çok esnektir. Bazı kurslar 1 ay sürerken, bazıları 1 yıla kadar uzayabilir. Ancak pek çok program, genelde 4-6 ay arası devam eder.