Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Yurtdışı İşletme Sertifika Programı

Yurtdışı İşletme Sertifika Programı

İşletme Bölümü üniversitede sıklıkla tercih edilen bölümler arasındadır. Kariyerine işletme alanında devam etmek isteyenler yurtdışı işletme sertifika programlarına ilgi göstermektedir. Yurtdışı işletme sertifika programı günümüzün yoğun tempolu ve rekabetçi iş hayatında kişileri ön plana taşıyan donanımlar arasındadır. Yurtdışında işletme diploma programına katılan bir kişi alanında uzman kişilerden eğitim alırken diğer yandan da yurtdışında çalışma deneyimi kazanarak kendini geliştirme imkânı bulur. Kariyerine yurtdışında devam etmek ya da çok uluslu şirketlerde çalışmak isteyenler için yurtdışı işletme eğitimi almak çok büyük bir artıdır. Yurtdışı işletme programına katılan bir kişi işletme alanına dair keyifli ve kapsamlı dersler alır. Yurtdışı işletme sertifika eğitimi alan bir kişi; işletmelerin nasıl çalıştığından, işletmelerde yaşanan problemlerin nasıl çözülmesi gerektiğine dair pek çok alanda bilgi edinilmektedir. Bu program iş analitiğinden insan kaynakları yönetimine, muhasebeden iş matematiğine, profesyonel iletişimden kültürler arası çalışmaya kadar pek çok ilgi çekici dersi bünyesinde barındırır. Yurtdışı işletme programına katılan bir kişi sadece işletme alanında derslere katılmakla kalmaz aynı zamanda gittiği eğitim kurumunun ona ayarladığı işte de çalışma fırsatı bulur. Bu sayede yurt dışında çalışma deneyimi de kazanan öğrenci sınıfta edindiği bilgileri iş hayatına aktarma imkânı bulur. Pek çok öğrenci yurtdışı işletme diploma programını bu çalışma deneyimini edinmek için tercih etmektedir. Öğrenciler eğitim kurumlarının kendilerine ayarladığı işlerde; satış temsilcisi, satış elçisi, pazarlama asistanı, ofis yöneticisi, perakende satış danışmanı gibi pozisyonlarda çalışabilmektedir.

Devamını Oku
Program Süresi

Yurtdışı işletme programı kısa ve uzun dönemli olabilmektedir. Programa katılacak kişilerin zaman sıkıntısı varsa açılan kısa süreli yurtdışı işletme programlarını tercih edebilirler. Kısa süreli programlar 3 ay kadar sürmektedir. Eğer zaman kısıtlaması yoksa öğrencilere uzun dönemli programlar önerilmektedir. Uzun dönemli programlar 3 yıla kadar uzayabilir. Öğrenciler katılmayı düşündükleri programı Global Vizyon danışmanlarıyla paylaşarak program süreleri hakkında daha detaylı bilgi edinebilirler.

Çalışma İzni

Yurtdışı işletme sertifika programlarında uzun dönemli eğitim alanlara çalışma izni verilmektedir. Sertifika ve diploma programları 3 aydan 3 yıla kadar sürer fakat çalışma iznini uzun dönemli eğitim alan öğrenciler edinir. Yurtdışı işletme diploma programı kapsamında edinilen çalışma deneyimi çok önemli olduğundan öğrencilere genellikle uzun dönemli programlar önerilir.

Yurtdışı İşletme Sertifika Programını Kimler Tercih Etmelidir

İşletme alanında eğitim alan kişilerin; Yurtdışı işletme sertifika programlarına sıkça katıldığını görmekteyiz. Hatırlarsanız yazımızın başında üniversite tercihlerinde İşletme Bölümü’nün en çok tercih edilen bölümlerden olduğundan bahsetmiştik. Bu bölüm dünyanın dört bir yanında pek çok mezun vermektedir. Bu mezunlar arasında ön plana çıkmak için farklı donanımlara sahip olmak gereklidir. İşletme Bölümü’nden mezun olan bir öğrenci özgeçmişini etkileyici hale getirmek ve rakipleri arasında farklı donanımlara sahip olabilmek için yurtdışı işletme sertifika programlarına kayıt yaptırabilir. Yurtdışında işletme diploma programına uzun süreli katılanlar gittikleri ülkede çalışma izni elde ettiklerinden iş deneyimi kazanma şansına sahip olur. Yeni mezunlar için iş görüşmelerinin en zorlu sorusu olan ‘iş deneyimi’ sorusu yöneltildiğinde yurtdışında iş deneyiminin olduğunu söylemek büyük bir artı puandır. Yurtdışı işletme sertifika programına katılanlar rakiplerine nazaran daha hızlı ve daha iyi şartlarda iş bulabilmektedir. Amacı kariyer basamaklarında hızla yükselmek olanlar yurtdışı işletme sertifika programını tercih etmelidir. Yurtdışı işletme eğitimi dendiğinde en önemli konulardan biri de eğitim ücretleri olmaktadır. Yurtdışı işletme program ücretleri üniversitelere göre daha uygundur. Yurtdışı işletme programı fiyatlarının uygun olması dolayısıyla da tercih edilebilir.

Yurtdışı İşletme Sertifika Programına Katılmanın Avantajları

Yurtdışı işletme diploma programına liseden mezun olur olmaz katılanlar için en büyük artı kısa sürede meslek sahibi olmak ve iş hayatına atılmaktır. Öğrenciler 3 ay ile 3 yıl arasında değişen eğitim programlarına katılarak kısa sürede meslek edinebilmektedir. Uzun süreli programlara katılan öğrenciler çalışma iznine sahip oldukları için, eğitim kurumları tarafından kendilerine ayarlanan işlerde çalışabilir hatta başarılarını kanıtlarlarsa bu yerlerde daimî çalışan bile olabilirler. Yurtdışı işletme programına katılıp ülkesine geri dönenler ise rakipleriyle arasında büyük bir fark açar. Dünya çapında alanında uzman isimlerden eğitim alma şansı elde eden bu kişiler üzerine bir de yurt dışında çalışma deneyimi ekleyip ülkelerine döndüklerinde aranan çalışanlar olmanın keyfini çıkarır. Yurtdışında eğitim alanların ve yurtdışında çalışma deneyimi olanların kısa sürede iş bulup, daha iyi şartlarla çalıştıkları yapılan araştırmalar neticesinde kanıtlanmıştır. Yurtdışı işletme eğitimi alanların özgüveni de gelişmektedir. Farklı kültürlerden arkadaşlar edinmek, kültürler arası etkileşimde bulunmak, mesleki çevrelerini dünya çapında genişletmek, network kurabilmek kişilerin özgüvenlerini ve dünyaya bakış açılarını geliştirerek iş hayatında başarılı olmalarını sağlar. Yurtdışı işletme program ücretlerinin yurtdışındaki diğer eğitimlere göre daha cazip olması bu programların avantajlarından bir diğeridir.

Devamını Oku
Neden Yurtdışında İşletme Sertifika Eğitimi Almalısınız?

Yurtdışı işletme eğitimi; bir kişinin hem teorik hem de pratik olarak kendini iş hayatına en iyi şekilde hazırlamasını sağlar. Yurtdışı işletme diploma programından mezun olan bir kişi iş hayatında kendini kabul ettirip, saygı görüp, hızlıca yükselebilir. Yurtdışı işletme programına katılan bir öğrenci alanında uzman isimlerden eğitim görme imkânı yakalar. Öğrenciler geleceklerine dair önemli kararlar alırken alanında uzman isimlere danışabilirler. Uzman isimlerin desteğinin yanı sıra yurt dışında çalışma fırsatı edinmek katılımcıların kariyerlerinde önemli bir dönüm noktası olur. Arzu edenler yurt dışında çalışma fırsatlarını araştırmaya devam ederken isteyenler kendi ülkelerine dönerek yüksek konumlarda mesleklerini sürdürebilir. Yurtdışı İşletme Sertifika Programından Mezun Olanlarla Hangi Alanlarda Çalışabilir? Yurtdışı İşletme Sertifika Programına katılanlar mezuniyetlerinin ardından pek çok sektörde çalışabilir. İşletme mezunlarının çalışma alanı oldukça geniştir. Bir şirketin ya da kurumun hemen hemen her departmanında çalışma şansı bulurlar. Bu programdan mezun olanlar genellikle şirketlerin satış departmanlarında satış müdürü olabilir. Finans alanına yönelenler Finans Müdürü pozisyonuna yükselebilir… Pazar Araştırma Analizcisi olarak çalışabilir. İnsan Kaynakları departmanlarında görev alabilirler.

Devamını Oku
Neden Global Vizyon?

Global Vizyon 1996’dan bu yana Türkiye’deki gençlere yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Her yıl binlerce öğrenci Global Vizyon’un yönlendirmeleriyle yurtdışında eğitim almaktadır. Global Vizyon; öğrencilerin kendileri için en doğru kararı almasını sağlayan eğitim danışmanlarına sahip, en kaliteli eğitim kurumlarıyla iş birliği içerisinde olan, akreditasyona sahip güvenilir kurumlarla çalışan, öğrencilerine en uygun fiyatı sunan köklü bir eğitim danışmanlığı şirketidir. Geleceğini kurgularken en doğru kararı vermek isteyenler için Global Vizyon en doğru adres olacaktır.

1
Global Vizyon
Sıkça Sorulan Sorular
Sertifika Programını Nedir?

  Yurtdışı sertifika ve diploma programları; liseden mezun olan herkesin katılabileceği, katılımcılara meslek edindirmeyi amaçlayan programlardır. Genellikle kolejler bünyesinde açılırlar, bu programa katılanlar çalışmak istedikleri sektörle ilgili teorik ve pratik bilgiler edinirler. Bu programlardan mezun olanlar iş hayatına donanımlı bir şekilde atılmaktadır. 

Programlara İsteyen Herkes Katılabilir Mi?

  Yurtdışında sertifika ve diploma programlarına liseden mezun olan herkes katılabilir. Üst yaş sınırı bulunmamaktadır. 18 yaşından büyük, liseden mezun olmuş herkes sertifika programlarına katılabilmektedir. 

Kimler İçin Uygun?

  Kısa süreli bir eğitimin ardından meslek edinmek isteyenler, yurt dışında çalışma deneyimi kazanmayı amaçlayanlar, mezuniyetin ardından sektöre dair pratik bilgiler edinmek isteyenler için uygundur. Yurtdışı sertifika ve diploma programı ücretleri üniversite ücretlerine göre daha uygun olduğundan kısıtlı bütçesi olanlar için güzel bir alternatiftir.

En Yakın Kurs Tarihleri?

  Yurtdışı diploma ve sertifika programlarına yılın her döneminde başvurulabilir. Eğitim kurumlarının farklı tarihleri olmaktadır. Bu sebeple sizin için en doğru tarihi öğrenebilmeniz için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçmenizi öneririz.

Eğitim Ne Kadar Sürmekte?

  Yurtdışında sertifika ve diploma programları 3 aydan başlar 3 yıla kadar uzayabilir. Uzun süreli eğitimlerde öğrenciler çalışma iznine de sahip olmaktadır.

Hangi ülkelerde sertifika programı var?

  Dünyanın pek çok ülkesinde sertifika ve diploma programları açılmaktadır. Kanada açtığı sertifika ve diploma programlarıyla diğer ülkeler arasında ön plana çıkar. Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Avustralya, İtalya sertifika ve diploma programı açan ülkeler arasındadır.

Hangi bölümlerde sertifika programı var?

  Sertifika ve diploma programları pek çok bölümde açılmaktadır. Katılımcıların mezun olduklarında meslek sahibi olmasını amaçlayan bu programlar; Proje Yönetimi, Finans, İşletme, Pazarlama, Uluslararası Ticaret, Bilgi Sistemleri, Telekomünikasyon Mühendisliği, Küresel Yönetim, Yeni İş Geliştirme, MBA Öncesi Sertifika Programı, Web Yayıncılığı, Seyahat Turizm, Konukseverlik Yönetimi, Halkla İlişkiler, Uluslararası İşletme, Web Tasarımı ve Yönetimi, E-Ticaret, İnsan Kaynakları, Moda, Moda Tasarımı, Gemicilik, Taşıma ve Lojistik gibi alanlarda olabilmektedir. 

Eğitim maliyetleri ne kadar?

  Eğitim maliyetleri eğitim alınan ülkeye, eğitim alınan bölüme ve eğitimin süresine göre farklılık gösterebilmektedir. Eğitim maliyetlerine dair genel bilgiler ‘Sertifika ve Diploma Programları’ sekmesinden görülebilir. Güncel ve indirimli fiyatlardan haberdar olmak için Global Vizyon danışmanlarıyla iletişime geçmeniz en sağlıklısı olacaktır.

Okurken çalışma iznim var mı?

  Yurtdışı sertifika ve diploma programları çalışma izni verdiği için tercih edilmektedir. Kısa süreli programlarda çalışma izni verilmez fakat uzun süreli programlarda öğrencilerin çalışma izni vardır. Eğitim kapsamında öğrenciler belirlenen haftalarda çalışma zorunluluğuna sahiptir. Öğrenciler eğitimlerinin çalışma hayatı döneminde tam zamanlı olarak çalışabilirler. 

Haftanın her günü mü eğitim var?

  Eğitimler genellikle hafta içi her gün yapılmaktadır. Her eğitim kurumunun kendi eğitim programı bulunur. Bu sebeple gitmek istediğiniz okulun eğitim programını danışmanınızdan öğrenmenizi öneririz. 

Program dahilinde staj imkanları var mı?

  Sertifika ve Diploma programları çalışma imkânı sunmaktadır. Co-op olarak geçen bu çalışma döneminde öğrenciler tam zamanlı olarak çalışabilmektedir. Bazı bölümler, iş tecrübesine sahip öğrencilere eğitimler devam ederken part-time çalışma olanağı sunabilmektedir.

Okullar İngilizce seviyesi ne istiyor? IELTS ve TOEFL sınavlarına girmem gerekir mi?

  Diploma ve sertifika programlara katılabilmek için iyi düzeyde İngilizce bilme ve bunu TOEFL veya IELTS gibi resmi bir sınav sonucu ile belgeleme şartı vardır. Öğrenci klasik bir lise veya üniversiteden mezun ve iyi bir dil eğitimi almamış ise programa başlamadan önce en az 3 ay İngilizce kursu almak zorundadır. Öğrenci; İngilizce eğitim veren herhangi bir okuldan mezun olsa dahi bu kurslara doğrudan kabul edilemeyebilir. Bu durumda yurtdışında birkaç hafta veya ay İngilizce kursu takip etmesi tavsiye edilir. Sertifika kursu veren okulların büyük çoğunluğu, aynı zamanda İngilizce kursları da sunar. Programların süreleri çok esnektir. Bazı kurslar 1 ay sürerken, bazıları 1 yıla kadar uzayabilir. Ancak pek çok program, genelde 4-6 ay arası devam eder.