Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Yurtdışında IELTS Sınav Hazırlık Kursları

Yurtdışında IELTS Sınav Hazırlık Kursları

Yurtdışında IELTS Sınav Hazırlık Kursları ile yurtdışındaki eğitiminizin başlangıç ayağı IELTS

Kurs İçeriği: Özellikle İngiltere ve Avustralya’da üniversite veya sertifika eğitimi yapmak isteyenlerin tercih ettiği bir sınavdır. Öğrenci akademik ağırlıklı IELTS sınavına hazırlanır.
Kimler Katılabilir: Her İngilizce seviyesinden 16 yaş ve üzeri herkes
Tarih: Eğitimler aylık olarak açılabilmektedir. Bazı okullar sadece Ocak, Nisan, Temmuz ve Ekim aylarında eğitimlerini başlatırlar.
Süre: 20, 24, 32, 36 ve 48 hafta
Haftalık Ders Sayısı: 15, 20, 25, 30 ders
Avantajı: Dünya çapında geçerliliği olan IELTS sınavından başarılı bir sonuç almak isteyenleri yoğun bir şekilde sınava hazırlar.

IELTS, Uluslararası İngilizce Dil Yeterlilik Sınavı, İngilizcenin geçerli olduğu ülkelerde öğrenim görmek veya çalışmak isteyen kişilerin İngilizce dil yeterliliğini belirlemek üzere tüm dünyada uygulanan ve en çok tercih edilen İngilizce dil sınavıdır.

Özellikle İngiltere ve Avustralya’da üniversite veya sertifika eğitimi yapmak isteyenlerin tercih ettiği sınav olan IELTS sınavı ile  öğrencinin İngilizce yazma, okuma, anlama, gramer ve konuşma yetenekleri test edilir. IELTS sınavı, akademik İngilizceyi ölçmek üzere tasarlanmış bir sınavdır. Özellikle İngiltere ve Avustralya’daki hemen hemen tüm dil okulları ve üniversitelerde IELTS sınavlarına hazırlık kursları verilir. Kurslar genelde 4-12 hafta arası sürer. Akademik dönem dil kurslarına katılan öğrenciler, kursun bir parçası olarak IELTS sınav hazırlık kursu alabilirler. Sınav, her ay düzenlenir. 

Devamını Oku
Yurtdışında IELTS Sınav Hazırlık Kursları İçeriği

İngiltere, Avustralya ve Yeni Zelanda’da her ay 4 defa IELTS sınavı organize edilmektedir. IELTS sınavlarına girmede belirli bir limit söz konusu değildir. Öğrenci dilerse her hafta bu sınavlara girebilir. IELTS sınavlarında öğrenci genelde 4-8 arası puan alır. 6.5 en ideal ve pek çok üniversite tarafından kabul edilen bir sonuçtur. Ancak, 6.0 ile pek çok üniversite öğrenci kabul etmektedir. Dünyanın en iyi üniversitelerinden bazıları 7.0 hatta 7.5 IELTS puanı isteyebilir. Üniversite hazırlık programı veren okullar için 5.0 veya 5.5 IELTS neticesi yeterlidir. 

IELTS sınavları hakkında detaylı bilgi için www.ielts.org veya www.britishcouncil.org.tr adresleri ziyaret edilebilir.

Yurtdışında IELTS Sınav Hazırlık Kursu Veren Okullar

EC Language School
ELS Language Centres
Eurocentres
ILAC
ILSC
International House
Kaplan International College
LSI – Language Studies International
Malvern House
Oxford House College
St Giles International
University of Arts London
University of Sydney
Wimbledon School of English

Neden Global Vizyon?

Global Vizyon 1996’dan bu yana Türkiye’deki gençlere yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Her yıl binlerce öğrenci Global Vizyon’un yönlendirmeleriyle yurtdışında eğitim almaktadır. Global Vizyon; öğrencilerin kendileri için en doğru kararı almasını sağlayan eğitim danışmanlarına sahip, en kaliteli eğitim kurumlarıyla iş birliği içerisinde olan, akreditasyona sahip güvenilir kurumlarla çalışan, öğrencilerine en uygun fiyatı sunan köklü bir eğitim danışmanlığı şirketidir. Geleceğini kurgularken en doğru kararı vermek isteyenler için Global Vizyon en doğru adres olacaktır.

1
Global Vizyon