Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Yurtdışı Hospitality Management Sertifika Programı

Yurtdışı Hospitality Management Sertifika Programı

Yurtdışı Hospitality Management Programı dilimize ‘Ağırlama Hizmetleri Programı’ olarak çevrilmektedir. Bu adlandırma anlam karışıklığı yaratabilmektedir. Programın Türkiye’deki karşılığı Turizm ve Otel İşletmeciliğidir. Yurtdışı Hospitality Management Programı yani Yurtdışı Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı adından da belli olacağı şekilde hizmet sektöründe özellikle de turizm sektöründe çalışmak isteyenlerin gözde sertifika programıdır. Yurtdışı Hospitality Management Sertifika Programı katılımcıları ön büro operasyonları, gelir yönetimi, kongre yönetimi gibi önemli yönetim alanlarında güçlü bir temel eder. Bu programın katılımcıları liderlik potansiyellerini geliştirir. Yurtdışı Hospitality Management Sertifika Programı kapsamında öğrenciler alanında deneyimli isimlerden birbirinden değerli dersler alır. Programın ön plana çıkan dersleri arasında Kongre Yönetimi, F&B Hizmetleri, Ön Büro Operasyonları, Finansal Muhasebe, Pazarlama ve Satış, İnsan Kaynakları Yönetimi, Gelir Yönetimi, Teknoloji Yönetimi bulunmaktadır. Bu dersler öğrencinin Turizm ve Otel İşletmeciliği konusunda gerekli temellere sahip olmasını sağlar.Yurtdışı Hospitality Management eğitimi kapsamında öğrenciler uzun dönemli eğitimlerde çalışma fırsatı da yakalar. Eğitim aldıkları kurumun kendilerine organize ettiği işlerde çalışan öğrenciler yurtdışında çalışma deneyimi de elde ederler. Bu öğrencilerin gelecekleri için çok değerli bir kazanımdır.

Devamını Oku
Program Süresi

Yurtdışı Hospitality Management Diploma Programında farklı sürelerde eğitimler açılmaktadır. En çok tercih edile süre 48 haftalık eğitimdir. 48 hafta sınıfta eğitim alan öğrenci 48 haftalık çalışma dönemine geçiş yapar. Çalışma döneminde öğrenci eğitim kurumunun kendi için organize ettiği işte çalışarak teorik bilgisini pratiğe aktarır.

Çalışma İzni

Yurtdışı Hospitality Management Diploma Programı kapsamında öğrenciler çalışma iznine sahip olur. Tüm sertifika programlarında olduğu gibi Yurtdışı Hospitality Management Sertifika Programı da uzun süreli eğitim alanlar çalışma izni kazanır. Bu programda en çok tercih edilen 48 hafta eğitim, 48 hafta çalışma programıdır. Öğrenciler çalışma dönemlerinde tam zamanlı olarak çalışmaktadır. Çalışma döneminin en güzel yanı öğrencilerin yurtdışı iş deneyimi kazanmasıdır bunun yanı sıra öğrenciler alacakları maaşlarla Yurtdışı Hospitality Management program ücretlerini de çıkarabilmektedir. Bu sayede öğrenciler kimseye yük olmadan ve borçlanmadan eğitimlerini tamamlayabilir.

Yurtdışı Hospitality Management Sertifika Programını Kimler Tercih Etmelidir?

Yurtdışı Hospitality Management Sertifika Programını hizmet sektöründe özellikle turizm alanında kariyer planlayanlar tercih etmelidir. Yurtdışı Hospitality Management Programları turizm alanında çalışmak isteyen kişilere sağlam bir temel oluşturmakla kalmayıp aynı zamanda iş tecrübesi de edindirir. Öğrenciler Yurtdışı Hospitality Management Diploma Programından mezun olduktan sonra iş hayatına güçlü temellerle atılır. Yurtdışı Hospitality Management Programını hizmet sektörüne dair kapsamlı bilgi edinmek isteyenler, iş ve günlük hayattaki İngilizcelerini geliştirmek isteyenler, farklı kültürlerle tanışmak isteyenler tercih etmelidir. Yurtdışında gelecek kurma hayali olanlar da bu tip sertifika programlarını tercih edebilmektedir.

Yurtdışı Hospitality Management Sertifika Programına Katılmanın Avantajları Nelerdir?

Yurtdışı Hospitality Management Programına katılmanın pek çok avantajlı noktası bulunmaktadır. Yurtdışı Hospitality Management Diploma Programına katılan öğrenciler hizmet, turizm sektörüne dair temel bilgiler ve iş deneyimi edinmenin yanı sıra pek çok avantaja da sahip olur. Bunlar arasında en önemlilerinden biri Yurtdışı Hospitality Management Sertifika Programına katılanların uluslararası bir enstitü olan American Hotel and Lodging Educational Institue’den (AHLEI) sertifikaya sahip olacak olmasıdır. Tüm dünya saygı duyulan bu enstitüden alınan sertifika iş hayatında ekstra bir kazanım olacaktır. Bunun yanı sıra Yurtdışı Hospitality Management program ücretleri de üniversitelere göre oldukça cazip olduğundan bu öğrencilere büyük bir avantaj sağlayacaktır. Öğrenciler Yurtdışı Hospitality Management programı fiyatlarını çalışma hayatındaki maaşları iler karşılayabilecektir. Böylece katılımcılar ne ailelerine yük olacak ne de geleceklerinde borç sorunuyla uğraşacaklardır. Neden Yurtdışında Hospitality Management Sertifika Eğitimi Almalısınız? Yurtdışı Hospitality Management Programına katılmak öğrencileri pek çok açıdan geliştirir. Öncelikle bu programlardan mezun olanlar mezuniyetleri itibariyle meslek sahibi olurlar. Öğrenciler hem temel bilgiler hem çalışma deneyimine sahip olarak mezun olur ve sektörde kolayca iş bulabilirler. Yurtdışı Hospitality Management Sertifika Programına katılanlar alanında deneyimli uzmanlardan ders alma şansı yakalar. Bu eğitimciler hizmet ve turizm sektöründe oldukça deneyimli isimlerdir. Bu sebeple öğrencilerle tüm deneyimlerini paylaşabilir ve gerçek iş hayatından örnekleri öğrencilerine sunabilirler. Son olarak ister kendi ülkenize geri dönüp çalışmayı planlayın ister yurtdışında bir gelecek kurgulayın alacağınız sertifika eğitimi sizin için önemli bir artı olacaktır. Rekabetin çok yüksek olduğu iş dünyasında yurtdışında iş deneyimine sahip olmak önemli bir artıdır.

Devamını Oku
Yurtdışı Hospitality Management Sertifika Programından Mezun Olanlarla Hangi Alanlarda Çalışabilir?

Yurtdışı Hospitality Management Eğitimi alanlar en hızlı büyüyen sektörlerden birinde kariyer yapmaya hazır olur. Turizm sektöründe pek çok departman vardır. Öğrenciler Yurtdışı Hospitality Management Eğitimindeki danışmanlarıyla kendileri için en uygun departmanı seçebilirler. Yurtdışı Hospitality Management Eğitimi alanlar Satış ve Pazarlama Müdürü, Otel Müdürü, Proje Yöneticisi, Rezervasyon Şefi, F&B Müdürü, Misafir Hizmetleri Elemanı gibi pozisyonlara yükselebilir. Öğrenciler Yurtdışı Hospitality Management Programı kapsamında girdikleri işlerde müşteri ilişkileri temsilcisi, pazarlama asistanı, etkinlik koordinatörü, housekeeper olarak işe başlarlar. Öğrenciler zamanla kariyerlerinde yükselişe geçerler.

Devamını Oku
Neden Global Vizyon?

Global Vizyon 1996’dan bu yana Türkiye’deki gençlere yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Her yıl binlerce öğrenci Global Vizyon’un yönlendirmeleriyle yurtdışında eğitim almaktadır. Global Vizyon; öğrencilerin kendileri için en doğru kararı almasını sağlayan eğitim danışmanlarına sahip, en kaliteli eğitim kurumlarıyla iş birliği içerisinde olan, akreditasyona sahip güvenilir kurumlarla çalışan, öğrencilerine en uygun fiyatı sunan köklü bir eğitim danışmanlığı şirketidir. Geleceğini kurgularken en doğru kararı vermek isteyenler için Global Vizyon en doğru adres olacaktır.

1
Global Vizyon
Sıkça Sorulan Sorular
Sertifika Programını Nedir?

  Yurtdışı sertifika ve diploma programları; liseden mezun olan herkesin katılabileceği, katılımcılara meslek edindirmeyi amaçlayan programlardır. Genellikle kolejler bünyesinde açılırlar, bu programa katılanlar çalışmak istedikleri sektörle ilgili teorik ve pratik bilgiler edinirler. Bu programlardan mezun olanlar iş hayatına donanımlı bir şekilde atılmaktadır. 

Programlara İsteyen Herkes Katılabilir Mi?

  Yurtdışında sertifika ve diploma programlarına liseden mezun olan herkes katılabilir. Üst yaş sınırı bulunmamaktadır. 18 yaşından büyük, liseden mezun olmuş herkes sertifika programlarına katılabilmektedir. 

Kimler İçin Uygun?

  Kısa süreli bir eğitimin ardından meslek edinmek isteyenler, yurt dışında çalışma deneyimi kazanmayı amaçlayanlar, mezuniyetin ardından sektöre dair pratik bilgiler edinmek isteyenler için uygundur. Yurtdışı sertifika ve diploma programı ücretleri üniversite ücretlerine göre daha uygun olduğundan kısıtlı bütçesi olanlar için güzel bir alternatiftir.

En Yakın Kurs Tarihleri?

  Yurtdışı diploma ve sertifika programlarına yılın her döneminde başvurulabilir. Eğitim kurumlarının farklı tarihleri olmaktadır. Bu sebeple sizin için en doğru tarihi öğrenebilmeniz için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçmenizi öneririz.

Eğitim Ne Kadar Sürmekte?

  Yurtdışında sertifika ve diploma programları 3 aydan başlar 3 yıla kadar uzayabilir. Uzun süreli eğitimlerde öğrenciler çalışma iznine de sahip olmaktadır.

Hangi ülkelerde sertifika programı var?

  Dünyanın pek çok ülkesinde sertifika ve diploma programları açılmaktadır. Kanada açtığı sertifika ve diploma programlarıyla diğer ülkeler arasında ön plana çıkar. Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Avustralya, İtalya sertifika ve diploma programı açan ülkeler arasındadır.

Hangi bölümlerde sertifika programı var?

  Sertifika ve diploma programları pek çok bölümde açılmaktadır. Katılımcıların mezun olduklarında meslek sahibi olmasını amaçlayan bu programlar; Proje Yönetimi, Finans, İşletme, Pazarlama, Uluslararası Ticaret, Bilgi Sistemleri, Telekomünikasyon Mühendisliği, Küresel Yönetim, Yeni İş Geliştirme, MBA Öncesi Sertifika Programı, Web Yayıncılığı, Seyahat Turizm, Konukseverlik Yönetimi, Halkla İlişkiler, Uluslararası İşletme, Web Tasarımı ve Yönetimi, E-Ticaret, İnsan Kaynakları, Moda, Moda Tasarımı, Gemicilik, Taşıma ve Lojistik gibi alanlarda olabilmektedir. 

Eğitim maliyetleri ne kadar?

  Eğitim maliyetleri eğitim alınan ülkeye, eğitim alınan bölüme ve eğitimin süresine göre farklılık gösterebilmektedir. Eğitim maliyetlerine dair genel bilgiler ‘Sertifika ve Diploma Programları’ sekmesinden görülebilir. Güncel ve indirimli fiyatlardan haberdar olmak için Global Vizyon danışmanlarıyla iletişime geçmeniz en sağlıklısı olacaktır.

Okurken çalışma iznim var mı?

  Yurtdışı sertifika ve diploma programları çalışma izni verdiği için tercih edilmektedir. Kısa süreli programlarda çalışma izni verilmez fakat uzun süreli programlarda öğrencilerin çalışma izni vardır. Eğitim kapsamında öğrenciler belirlenen haftalarda çalışma zorunluluğuna sahiptir. Öğrenciler eğitimlerinin çalışma hayatı döneminde tam zamanlı olarak çalışabilirler. 

Haftanın her günü mü eğitim var?

  Eğitimler genellikle hafta içi her gün yapılmaktadır. Her eğitim kurumunun kendi eğitim programı bulunur. Bu sebeple gitmek istediğiniz okulun eğitim programını danışmanınızdan öğrenmenizi öneririz. 

Program dahilinde staj imkanları var mı?

  Sertifika ve Diploma programları çalışma imkânı sunmaktadır. Co-op olarak geçen bu çalışma döneminde öğrenciler tam zamanlı olarak çalışabilmektedir. Bazı bölümler, iş tecrübesine sahip öğrencilere eğitimler devam ederken part-time çalışma olanağı sunabilmektedir.

Okullar İngilizce seviyesi ne istiyor? IELTS ve TOEFL sınavlarına girmem gerekir mi?

  Diploma ve sertifika programlara katılabilmek için iyi düzeyde İngilizce bilme ve bunu TOEFL veya IELTS gibi resmi bir sınav sonucu ile belgeleme şartı vardır. Öğrenci klasik bir lise veya üniversiteden mezun ve iyi bir dil eğitimi almamış ise programa başlamadan önce en az 3 ay İngilizce kursu almak zorundadır. Öğrenci; İngilizce eğitim veren herhangi bir okuldan mezun olsa dahi bu kurslara doğrudan kabul edilemeyebilir. Bu durumda yurtdışında birkaç hafta veya ay İngilizce kursu takip etmesi tavsiye edilir. Sertifika kursu veren okulların büyük çoğunluğu, aynı zamanda İngilizce kursları da sunar. Programların süreleri çok esnektir. Bazı kurslar 1 ay sürerken, bazıları 1 yıla kadar uzayabilir. Ancak pek çok program, genelde 4-6 ay arası devam eder.