Bize Ulaşın Duyurular
Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education olarak Covid - 19 sonrasi yeni döneme uyum sağlayarak danışmanlık hizmetlerimize devam ediyoruz. Global Visions tüm departmanları ile tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.

Yapmanız gereken tek şey hem sizin hem de bizlerin sağlığı ve güvenliği için yapmak istediğiniz görüşme türünü seçmeniz. Online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz yada online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.

Ocak, Mayıs ve Eylül 2022 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDISI ÜNIVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2022 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.

Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya Whats App yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video Kanalları ile görüşme yapmaktadır.

İrlanda, Kanada, İngiltere, Amerika, Dubai, Avustralya, Avrupa Ülkeleri ve Malta’da eğitimlere devam etmekte, konsolosluklar eğitim vizelerini vermekte ve uçuşlarda yapılmaktadır.

Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada whats upp ile ulaşmak.

Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız

 • Whatsapp Hattı : +90 535 643 3181

  Merkez Santral: 444 1 287 

  +90 212 249 19 81

  +90 533 747 64 21


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)

Whatsapp Hattı : +90 535 643 3181
Ögrenci Vizeleri Evrak Hatti - +90 535 340 04 71

Akademik Üniversite Departmanı
Merkez Santral: 444 1 287
0212 244 40 00

Yurtdışı Lise Departmanı
Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82

Work and Travel Work and Study Departmanı
Merkez Santral: 444 1 287
Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) - +90 507 388 4405

Global Vize Departmanı
Merkez Santral: 444 1 287

ŞUBELERİMİZ
Zekeriyaköy Şube – +90 533 276 58 82
Koç Üniversitesi Batı Kampüsü Şube - +90 533 590 23 61
Göktürk Şube – +90 530 150 78 02
Ankara Şube – +90 541 571 03 90
Izmir Şube – +90 530 774 46 01
Antalya Şube – +90 242 316 48 87


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:
Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com

Muhasebe Departmani
Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com

Ayrica mail adresimizden ya da websitemizde yer alan basvuru formumuzdan da bizlere rahatlikla ulasabilirsiniz

E-mail :
info@globalvizyon.com

Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/

Ofislerimiz pandemi şartlarına göre düzenlenmiş ve gerekli tüm önlemler alınmıştır.
Bina girisinde güvenlik tarafindan ates ölçümü ve HES Kodu kontrolü yapilmaktadir.
Bina ve kat girislerinde dezenfektan, maske, kolonya basta olmak üzere hijyen ürünleri bulunmaktadir.
Iki kattan olusan ofisimizde bekleme alanlarimiz gayet genis ve havadardir.
Görüsme odalarimiz mesafe kurallarinin çok üzerinde standartlara sahiptir. Bu nedenle gönül rahatligi ile mesafeli görüsmeler yapabilmektesiniz.
Ofisimizin temizlik görevlisi her görüsmenin ardindan odalarimizi havalandirmakta ve dezenfekte etmektedir.
Her aksam ofisin genel temizligi yapilmaktadir.
Ofis görüsmesi yapmak isterseniz içiniz rahat olarak ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Hemen Bize Ulaş

Yurtdışı Hospitality Management Sertifika Programı
Yurtdışı Hospitality Management Sertifika Programı

Yurtdışı Hospitality Management Programı dilimize ‘Ağırlama Hizmetleri Programı’ olarak çevrilmektedir. Bu adlandırma anlam karışıklığı yaratabilmektedir. Programın Türkiye’deki karşılığı Turizm ve Otel İşletmeciliğidir. Yurtdışı Hospitality Management Programı yani Yurtdışı Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı adından da belli olacağı şekilde hizmet sektöründe özellikle de turizm sektöründe çalışmak isteyenlerin gözde sertifika programıdır. Yurtdışı Hospitality Management Sertifika Programı katılımcıları ön büro operasyonları, gelir yönetimi, kongre yönetimi gibi önemli yönetim alanlarında güçlü bir temel eder. Bu programın katılımcıları liderlik potansiyellerini geliştirir. Yurtdışı Hospitality Management Sertifika Programı kapsamında öğrenciler alanında deneyimli isimlerden birbirinden değerli dersler alır. Programın ön plana çıkan dersleri arasında Kongre Yönetimi, F&B Hizmetleri, Ön Büro Operasyonları, Finansal Muhasebe, Pazarlama ve Satış, İnsan Kaynakları Yönetimi, Gelir Yönetimi, Teknoloji Yönetimi bulunmaktadır. Bu dersler öğrencinin Turizm ve Otel İşletmeciliği konusunda gerekli temellere sahip olmasını sağlar.Yurtdışı Hospitality Management eğitimi kapsamında öğrenciler uzun dönemli eğitimlerde çalışma fırsatı da yakalar. Eğitim aldıkları kurumun kendilerine organize ettiği işlerde çalışan öğrenciler yurtdışında çalışma deneyimi de elde ederler. Bu öğrencilerin gelecekleri için çok değerli bir kazanımdır.

Devamını Oku
Program Süresi

Yurtdışı Hospitality Management Diploma Programında farklı sürelerde eğitimler açılmaktadır. En çok tercih edile süre 48 haftalık eğitimdir. 48 hafta sınıfta eğitim alan öğrenci 48 haftalık çalışma dönemine geçiş yapar. Çalışma döneminde öğrenci eğitim kurumunun kendi için organize ettiği işte çalışarak teorik bilgisini pratiğe aktarır.

Çalışma İzni

Yurtdışı Hospitality Management Diploma Programı kapsamında öğrenciler çalışma iznine sahip olur. Tüm sertifika programlarında olduğu gibi Yurtdışı Hospitality Management Sertifika Programı da uzun süreli eğitim alanlar çalışma izni kazanır. Bu programda en çok tercih edilen 48 hafta eğitim, 48 hafta çalışma programıdır. Öğrenciler çalışma dönemlerinde tam zamanlı olarak çalışmaktadır. Çalışma döneminin en güzel yanı öğrencilerin yurtdışı iş deneyimi kazanmasıdır bunun yanı sıra öğrenciler alacakları maaşlarla Yurtdışı Hospitality Management program ücretlerini de çıkarabilmektedir. Bu sayede öğrenciler kimseye yük olmadan ve borçlanmadan eğitimlerini tamamlayabilir.

Yurtdışı Hospitality Management Sertifika Programı
Alabileceğiniz Okullar

Yurtdışı Hospitality Management Sertifika Programını Kimler Tercih Etmelidir?

Yurtdışı Hospitality Management Sertifika Programını hizmet sektöründe özellikle turizm alanında kariyer planlayanlar tercih etmelidir. Yurtdışı Hospitality Management Programları turizm alanında çalışmak isteyen kişilere sağlam bir temel oluşturmakla kalmayıp aynı zamanda iş tecrübesi de edindirir. Öğrenciler Yurtdışı Hospitality Management Diploma Programından mezun olduktan sonra iş hayatına güçlü temellerle atılır. Yurtdışı Hospitality Management Programını hizmet sektörüne dair kapsamlı bilgi edinmek isteyenler, iş ve günlük hayattaki İngilizcelerini geliştirmek isteyenler, farklı kültürlerle tanışmak isteyenler tercih etmelidir. Yurtdışında gelecek kurma hayali olanlar da bu tip sertifika programlarını tercih edebilmektedir.

Yurtdışı Hospitality Management Sertifika Programına Katılmanın Avantajları Nelerdir?

Yurtdışı Hospitality Management Programına katılmanın pek çok avantajlı noktası bulunmaktadır. Yurtdışı Hospitality Management Diploma Programına katılan öğrenciler hizmet, turizm sektörüne dair temel bilgiler ve iş deneyimi edinmenin yanı sıra pek çok avantaja da sahip olur. Bunlar arasında en önemlilerinden biri Yurtdışı Hospitality Management Sertifika Programına katılanların uluslararası bir enstitü olan American Hotel and Lodging Educational Institue’den (AHLEI) sertifikaya sahip olacak olmasıdır. Tüm dünya saygı duyulan bu enstitüden alınan sertifika iş hayatında ekstra bir kazanım olacaktır. Bunun yanı sıra Yurtdışı Hospitality Management program ücretleri de üniversitelere göre oldukça cazip olduğundan bu öğrencilere büyük bir avantaj sağlayacaktır. Öğrenciler Yurtdışı Hospitality Management programı fiyatlarını çalışma hayatındaki maaşları iler karşılayabilecektir. Böylece katılımcılar ne ailelerine yük olacak ne de geleceklerinde borç sorunuyla uğraşacaklardır. Neden Yurtdışında Hospitality Management Sertifika Eğitimi Almalısınız? Yurtdışı Hospitality Management Programına katılmak öğrencileri pek çok açıdan geliştirir. Öncelikle bu programlardan mezun olanlar mezuniyetleri itibariyle meslek sahibi olurlar. Öğrenciler hem temel bilgiler hem çalışma deneyimine sahip olarak mezun olur ve sektörde kolayca iş bulabilirler. Yurtdışı Hospitality Management Sertifika Programına katılanlar alanında deneyimli uzmanlardan ders alma şansı yakalar. Bu eğitimciler hizmet ve turizm sektöründe oldukça deneyimli isimlerdir. Bu sebeple öğrencilerle tüm deneyimlerini paylaşabilir ve gerçek iş hayatından örnekleri öğrencilerine sunabilirler. Son olarak ister kendi ülkenize geri dönüp çalışmayı planlayın ister yurtdışında bir gelecek kurgulayın alacağınız sertifika eğitimi sizin için önemli bir artı olacaktır. Rekabetin çok yüksek olduğu iş dünyasında yurtdışında iş deneyimine sahip olmak önemli bir artıdır.

Devamını Oku
Yurtdışı Hospitality Management Sertifika Programından Mezun Olanlarla Hangi Alanlarda Çalışabilir?

Yurtdışı Hospitality Management Eğitimi alanlar en hızlı büyüyen sektörlerden birinde kariyer yapmaya hazır olur. Turizm sektöründe pek çok departman vardır. Öğrenciler Yurtdışı Hospitality Management Eğitimindeki danışmanlarıyla kendileri için en uygun departmanı seçebilirler. Yurtdışı Hospitality Management Eğitimi alanlar Satış ve Pazarlama Müdürü, Otel Müdürü, Proje Yöneticisi, Rezervasyon Şefi, F&B Müdürü, Misafir Hizmetleri Elemanı gibi pozisyonlara yükselebilir. Öğrenciler Yurtdışı Hospitality Management Programı kapsamında girdikleri işlerde müşteri ilişkileri temsilcisi, pazarlama asistanı, etkinlik koordinatörü, housekeeper olarak işe başlarlar. Öğrenciler zamanla kariyerlerinde yükselişe geçerler.

Devamını Oku
Neden Global Vizyon?

Global Vizyon 1996’dan bu yana Türkiye’deki gençlere yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Her yıl binlerce öğrenci Global Vizyon’un yönlendirmeleriyle yurtdışında eğitim almaktadır. Global Vizyon; öğrencilerin kendileri için en doğru kararı almasını sağlayan eğitim danışmanlarına sahip, en kaliteli eğitim kurumlarıyla iş birliği içerisinde olan, akreditasyona sahip güvenilir kurumlarla çalışan, öğrencilerine en uygun fiyatı sunan köklü bir eğitim danışmanlığı şirketidir. Geleceğini kurgularken en doğru kararı vermek isteyenler için Global Vizyon en doğru adres olacaktır.

1
Global Vizyon
Öğrenci Yorumları

Kanada sertifika programlarını uzun zamandır araştırıyordum. Humber College sertifika ve diploma programlarını incelemeye başladığımda ne kadar çok program açtıklarını görmek beni etkiledi. İlgilendiğim alanla ilgili özelleştirilmiş alternatifler bulunuyordu. Global Vizyon eğitim danışmanımla birlikte bana en uygun olanını seçtik. Şu An Kanada Humber College’da eğitim alıyorum ve her yönüyle çok memnunum. 

 

Humber College öğrenci
Öğrenci Yorumları

Kanada dil okulu için araştırma yaparken bu ülkede uzun süre kalmak istediğimi fark ettim. Hatta belki Kanada’da yaşam bile kurabilirim diye düşündüm. Kanada sertifika programı fiyatları ve Kanada dil kursu fiyatlarını karşılaştırınca arada çok da fazla fark olmadığını anladım. Bir de sertifika programlarında çalışma hakkına da sahip olabiliyorsunuz. Bu yüzden Humber College’da web dizayn eğitimi almaya başladım. Hayalim burada çalışıp, yaşamaya devam etmek. 

 

Humber College öğrenci
Öğrenci Yorumları

Humber College’ın başarılarını görünce bu okulda eğitim almak istemiştim. Gerek kampüsü gerek eğitmenleriyle çok güzel bir okuldu. Burada eğitim almak Türkiye’deki kariyerimi güzel etkiledi. Döndükten kısa süre sonra pazarlama alanında iş buldum. İngilizcemin de çok geliştiğini eklemek isterim. 

Humber College
Öğrenci Yorumları

Yurtdışı sertifika programlarını araştırırken Kanada ilgimi en çok çeken ülke oldu. Lambton College yorumlarını okuyunca ‘okulum bu olmalı’ dedim. Lambton College sertifika ve diploma programlarına iyi ki katılmışım. Bana çok şey kattı. 

öğrenci
Öğrenci Yorumları

Yurtdışı eğitim araştırmalarıma dil okuluyla başlamıştım. Global Vizyon danışmanımla Kanada dil okulları arasında seçim yapıp, eğitim almaya gitti. İlerleyen yıllarda Kanada dil okulu deneyimimin de etkisiyle eğitimime yurtdışında devam etmek istedim. Global Vizyon danışmanlarına isteklerimi anlatarak bana en uygun okul olan Lambton College’ı seçtik. Bu ülkede olmaktan ve bu okulda eğitim almaktan çok mutluyum. 

öğrenci
Öğrenci Yorumları

Lambton College sertifika ve diploma programları hakkında çok araştırma yaptım. Bu okulu bir arkadaşımdan duyup kafama not etmiştim. İstediğim bölümde eğitim açıldığını da duyunca 2022 Kanada Lambton College öğrencilerinden biri oldum. Çok memnunum. 

öğrenci
Sıkça Sorulan Sorular
Sertifika Programını Nedir?

  Sertifika programları, süresi 4 haftadan başlayıp 2 yıla kadar uzayabilen mesleki eğitimlerdir. Uluslararası sertifika programlarına katılım için lise mezunu olmak yeterlidir. Bazı programlar özellikle lisans diploması isteyebilir. Yurtdışı sertifika programlarının ilk amacı meslek edindirmektir. Bu programlardan mezun olanlar sektöre hazır bir şekilde giriş yapar. Çünkü yurtdışı sertifika programlarının büyük bir çoğunluğu, staj yapmayı zorunlu tutarak öğrencilerinin teoride öğrendikleri bilgiyi pratiğe de dökebilmesini amaçlar. Bu sebeple yurtdışı sertifika programlarından mezun olanlar sektörü tanıyarak iş başlangıcı yapabilmektedir. 


  Yurtdışı sertifika programları; hayalleri süsleyen üniversitelerin programlarına katılarak bu kurumların tüm imkanlarından yararlanmayı sağlar. Diploma ve sertifika programlarında üniversite hocalarının yanı sıra sektörün önde gelen isimlerinden ders alınmaktadır. 

Programlara İsteyen Herkes Katılabilir Mi?

  Uluslararası sertifika programlarına katılmak için en az lise mezunu olmak ve 18 yaşını doldurmuş olmak gereklidir. Amerika sertifika ve diploma programlarından bazıları lisans diploması isteyebilmektedir. Yurtdışı sertifikalı eğitim programlarına katılım için İngilizce dil yeterliliği zorunluluktur. Dil yeterliliği olmayanlar, okulların açtığı dil okulu programlarına katılıp belli seviyeye ulaştıktan sonra sertifika programlarına başlayabilir. Temel olarak bu gereklilikleri yerine getiren herkes programlara başvurabilir. 

Kimler İçin Uygun?

  Kısa süreli bir eğitimin ardından meslek edinmek isteyenler, yurt dışında çalışma deneyimi kazanmayı amaçlayanlar, mezuniyetin ardından sektöre dair pratik bilgiler edinmek isteyenler için uygundur. Yurtdışı sertifika ve diploma programı ücretleri üniversite ücretlerine göre daha uygun olduğundan kısıtlı bütçesi olanlar için güzel bir alternatiftir.

En Yakın Kurs Tarihleri?

  Yurtdışı diploma ve sertifika programlarına yılın her döneminde başvurulabilir. Eğitim kurumlarının farklı tarihleri olmaktadır. Bu sebeple sizin için en doğru tarihi öğrenebilmeniz için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçmenizi öneririz.

Eğitim Ne Kadar Sürmekte?

  Yurtdışında sertifika ve diploma programları 3 aydan başlar 3 yıla kadar uzayabilir. Uzun süreli eğitimlerde öğrenciler çalışma iznine de sahip olmaktadır.

Hangi ülkelerde sertifika programı var?

  Dünyanın pek çok ülkesinde sertifika ve diploma programları açılmaktadır. Kanada açtığı sertifika ve diploma programlarıyla diğer ülkeler arasında ön plana çıkar. Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Avustralya, İtalya sertifika ve diploma programı açan ülkeler arasındadır.

Hangi bölümlerde sertifika programı var?

  Sertifika ve diploma programları pek çok bölümde açılmaktadır. Katılımcıların mezun olduklarında meslek sahibi olmasını amaçlayan bu programlar; Proje Yönetimi, Finans, İşletme, Pazarlama, Uluslararası Ticaret, Bilgi Sistemleri, Telekomünikasyon Mühendisliği, Küresel Yönetim, Yeni İş Geliştirme, MBA Öncesi Sertifika Programı, Web Yayıncılığı, Seyahat Turizm, Konukseverlik Yönetimi, Halkla İlişkiler, Uluslararası İşletme, Web Tasarımı ve Yönetimi, E-Ticaret, İnsan Kaynakları, Moda, Moda Tasarımı, Gemicilik, Taşıma ve Lojistik gibi alanlarda olabilmektedir. 

Eğitim maliyetleri ne kadar?

  Eğitim maliyetleri eğitim alınan ülkeye, eğitim alınan bölüme ve eğitimin süresine göre farklılık gösterebilmektedir. Eğitim maliyetlerine dair genel bilgiler ‘Sertifika ve Diploma Programları’ sekmesinden görülebilir. Güncel ve indirimli fiyatlardan haberdar olmak için Global Vizyon danışmanlarıyla iletişime geçmeniz en sağlıklısı olacaktır.

Okurken çalışma iznim var mı?

  Yurtdışı sertifika ve diploma programları çalışma izni verdiği için tercih edilmektedir. Kısa süreli programlarda çalışma izni verilmez fakat uzun süreli programlarda öğrencilerin çalışma izni vardır. Eğitim kapsamında öğrenciler belirlenen haftalarda çalışma zorunluluğuna sahiptir. Öğrenciler eğitimlerinin çalışma hayatı döneminde tam zamanlı olarak çalışabilirler. 

Haftanın her günü mü eğitim var?

  Eğitimler genellikle hafta içi her gün yapılmaktadır. Her eğitim kurumunun kendi eğitim programı bulunur. Bu sebeple gitmek istediğiniz okulun eğitim programını danışmanınızdan öğrenmenizi öneririz. 

Program dahilinde staj imkanları var mı?

  Sertifika ve Diploma programları çalışma imkânı sunmaktadır. Co-op olarak geçen bu çalışma döneminde öğrenciler tam zamanlı olarak çalışabilmektedir. Bazı bölümler, iş tecrübesine sahip öğrencilere eğitimler devam ederken part-time çalışma olanağı sunabilmektedir.

Okullar İngilizce seviyesi ne istiyor? IELTS ve TOEFL sınavlarına girmem gerekir mi?

  Diploma ve sertifika programlara katılabilmek için iyi düzeyde İngilizce bilme ve bunu TOEFL veya IELTS gibi resmi bir sınav sonucu ile belgeleme şartı vardır. Öğrenci klasik bir lise veya üniversiteden mezun ve iyi bir dil eğitimi almamış ise programa başlamadan önce en az 3 ay İngilizce kursu almak zorundadır. Öğrenci; İngilizce eğitim veren herhangi bir okuldan mezun olsa dahi bu kurslara doğrudan kabul edilemeyebilir. Bu durumda yurtdışında birkaç hafta veya ay İngilizce kursu takip etmesi tavsiye edilir. Sertifika kursu veren okulların büyük çoğunluğu, aynı zamanda İngilizce kursları da sunar. Programların süreleri çok esnektir. Bazı kurslar 1 ay sürerken, bazıları 1 yıla kadar uzayabilir. Ancak pek çok program, genelde 4-6 ay arası devam eder.

Kayıttan Sonra Bana Yardımcı Olmaya Devam Edecek Misiniz?

  Global Vizyon olarak uzun yıllardır sektöre yön veren şirketlerden olmamızın birinci nedenlerinden biri öğrencilerimizin her sorunuyla yakından ilgilenmemizdir. Global Vizyon’un deneyimli danışmanları öğrencileriyle bire bir ilgilenerek, her türlü sorunlarında yanlarında olmaktadır.

Bir Programın Ortalama Maliyeti Nedir?

  Amerika’da sertifika programları 6 bin 800 Dolardan başlar 38 bin Dolara kadar yükselir. Amerika’da yaşam masrafları yılda 10 bin – 18 bin Dolar arasında değişir. Konaklama, yemek, ulaşım, ders materyalleri, kıyafet ve eğlence masrafları katılarak yapılan hesaplamalarda öğrenciler aylık bin ile bin 500 Dolar arası harcar. Amerika sertifika programına katılacakların fikir sahibi olması adına masrafları kalem kalem paylaşıyoruz.


  • Konaklama: Yıllık 5 bin – 7 bin Dolar

  • Gıda-Yemek: Günlük 12-15 Dolar

  • Ulaşım: Toplu taşıma kartı aylık 40-100 Dolar

  • İnternet: Aylık 45-50 Dolar 

  • Telefon: Aylık 50 Dolar

  • Kişisel harcamalar: Yıllık 2 bin Dolar