Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Yurtdışı Gıda ve Beslenme Yönetimi Sertifika Programı

Yurtdışı Gıda ve Beslenme Yönetimi Sertifika Programı

Yurtdışı Gıda ve Beslenme Yönetimi Programları mutfak sanatları alanında ya da fitness alanında kariyer yapan veya yapmayı amaçlayan kişilerin tercih ettiği bir programdır. Gıda/Beslenme ve sağlıklı yaşam sektörü günden güne büyüyen bir sektör olduğu için bu sektörün bir parçası olmak öğrencilerin gelecekte de rahat bir hayat sürmesini sağlayacaktır. Yurtdışı Gıda ve Beslenme Yönetimi Programları gıda, beslenme ve yönetim olmak üzere üç alanda yoğun bir eğitim sunar. Yurtdışı Gıda ve Beslenme Yönetimi Programlarına katılan öğrenciler; temel yemek yapma metotları, müşteri ilişkileri yönetimi, pazarlama becerileri, menü planlaması teknikleri, özel diyet hazırlama, takım yönetimi gibi alanlarda gelişim gösterir. Yurtdışı Gıda ve Beslenme Yönetimi Sertifika Programına katılan öğrenciler yiyecek hizmetleri departmanlarını yönetmek için gerekli beceri ve bilgiye erişir. Öğrenciler; profesyonel standartlara, kalite yönetimi programlarına, beslenme ve sağlıklı yaşam ilkelerine bağlı kalarak departmanlarını yönetmeyi öğrenir. Öğrenciler programda kişilerin beslenme ihtiyaçları ve teşhisleriyle ilgili değerlendirme, analiz etme ve problem çözme bilgisini de edinir. Yurtdışı Gıda ve Beslenme Yönetimi Diploma Programında Human Resource Management, Finance and Accounting, Disease and Disability, Professional Issues in Food and Nutrition Management, Quality Management – Sanitation, Biological Sciences in Therapeutic Recreation, Clinical Nutrition, Food Modification, Essentials of Basic Food Service Management Principles, Field Placement 1, Advanced Clinical Analysis, Food Service Management – Advanced, Food and Nutrition Management - Facility Design, Field Placement 2 gibi dersler verilmektedir.

Devamını Oku
Program Süresi

Yurtdışı Gıda ve Beslenme Yönetimi Diploma programları genellikle 3 sömestre sürmektedir. Ortalama bir yıl süren Yurtdışı Gıda ve Beslenme Yönetimi programları kapsamında öğrenciler çalışma izni kazanmaktadır. Kimi eğitim kurumlarında sunulan yarım gün eğitim imkanıyla öğrenciler eğitim sürelerini üç yıla kadar uzatabilmektedir. Yine bazı eğitim kurumlarında öğrenciler kısım kısım eğitim alabilmektedir. Program süreleri Yurtdışı Gıda ve Beslenme Yönetimi program ücretlerinde değişikliklere neden olabilir.

Çalışma İzni

Yurtdışı Gıda ve Beslenme Yönetimi Sertifika Programında çalışma izni verilmektedir. Yurtdışı Gıda ve Beslenme Yönetimi Sertifika Programları uzun süreli oldukları için çalışma süresi de diğer programlara göre daha fazla olabilmektedir. Öğrenciler eğitimlerini tamamlayıp çalışma deneyimi kazanma kısmına geçince maaş almaktadır. Çoğu öğrenci kazandıkları parayla Yurtdışı Gıda ve Beslenme Yönetimi program ücretlerini karşılayabilmektedir.

Yurtdışı Gıda ve Beslenme Yönetimi Sertifika Programını Kimler Tercih Etmelidir?

Yurtdışı Gıda ve Beslenme Yönetimi Sertifika Programını mutfak sanatları, fitness ve sağlıklı yaşam alanında eğitim almış ya da bu alanda çalışmış kişiler tercih etmektedir. Bu kişiler aldıkları Yurtdışı Gıda ve Beslenme Yönetimi Diploma Programı sayesinde güncel beslenme metotlarından diyet programlarına, sağlıklı yaşamın inceliklerinden yönetim metotlarına kadar pek çok alanda bilgi sahibi olacaktır. Kendini bu alanlarda yetersiz hisseden öğrenciler Yurtdışı Gıda ve Beslenme Yönetimi eğitimi almayı tercih edebilir. Yurtdışı Gıda ve Beslenme Yönetimi eğitimlerinde alanında profesyonel isimlerden eğitim alabilecektir. Bu öğrenciler ayrıca dünyanın dört bir yanından meslektaşlarıyla tanışarak geniş bir network oluşturmayı başarır. Özellikle yurtdışında kariyer yapmayı tercih eden öğrenciler kurdukları geniş network sayesinde farklı iş fırsatları yakalayabilir.

Yurtdışı Gıda ve Beslenme Yönetimi Sertifika Programına Katılmanın Avantajları Nelerdir?

Yurtdışı Gıda ve Beslenme Yönetimi Sertifika Programına katılan öğrenciler hızla büyüyen gıda, beslenme ve sağlıklı yaşam sektöründe güçlü bir yer kazanmak için gerekli olan bilgi ve beceriye kavuşacaktır. Hızla büyüyen gıda, beslenme ve sağlıklı yaşam sektörü önümüzdeki süreçte revaçta olacak alanlardan biridir. Bu yüzden bu alanda uzmanlaşan kişiler gelecekte de popüler bir mesleğe sahip olma avantajını yakalayacaktır. Yurtdışı Gıda ve Beslenme Yönetimi Programlarında öğrenciler beslenmenin yanı sıra pek çok yönetim becerisi de edinecektir. Finans, insan kaynakları, yiyecek hizmetleri yönetimi, kalite yönetimi gibi dersler alan öğrenciler bir yöneticinin sahip olması gereken becerileri de geliştirebilecektir. Bu da öğrencilerin önünde daha farklı sektörlerde çalışma kapıları açacaktır. Yurtdışı Gıda ve Beslenme Yönetimi eğitimi alan öğrenci sadece bir sağlıklı yaşam ya da fitness merkezinde çalışabilmenin yanı sıra turizm sektöründe, restoranlarda, ikincil kliniklerde de çalışma avantajı kazanacaktır. Neden Yurtdışında Gıda ve Beslenme Yönetimi Sertifika Eğitimi Almalısınız? Yurtdışı Gıda ve Beslenme Yönetimi Sertifika Programına katılanlar müşterilerinin tıbbi ihtiyaçlarını, gereksinimlerini, kişisel tercihlerini göz önünde bulundurarak menüler hazırlamayı öğrenir. Böylece tek tip menüleri herkese vermek yerine kişiselleştirilmiş menüler hazırlamayı öğrenir. Bu sayede rakiplerinden farklı yöntemler uygulayan uzmanlar sektörde parlamaya başlar. Sektörde fark yaratmak isteyen kişiler Yurtdışı Gıda ve Beslenme Yönetimi Programlarında eğitim almalıdır. Güvenlik, kalite güvencesi, yasal şartlar, mevzuat değişiklikleri gibi konular insan sağlığı için çok önemli olan fakat genellikle göz ardı edilen alanlardır. Yurtdışı Gıda ve Beslenme Yönetimi eğitimi alan bir kişi bu alanlarda sıkı eğitimler alır. Bu alanda sıkı eğitimler alan kişiler sektörü yükseltecek kişiler olacaktır. Gıda ve Beslenme sektöründe fark yaratmak isteyenler için Yurtdışı Gıda ve Beslenme Yönetimi Programları idealdir. Öğrenciler en güncel bilgileri öğrenir ve insan sağlığını ön planda tutan yöneticiler olur.

Devamını Oku
Yurtdışı Gıda ve Beslenme Yönetimi Sertifika Programından Mezun Olanlarla Hangi Alanlarda Çalışabilir?

Yurtdışı Gıda ve Beslenme Yönetimi Diploma Programlarından mezun olanlar gıda, beslenme ve yönetim alanlarının üçünde de eğitim ve deneyim sahibi olacağından geniş bir çalışma alanına sahiptir. Yurtdışı Gıda ve Beslenme Yönetimi Sertifika Programlarından mezun olanlar; sağlık hizmetleri, spor ve sağlık tesisleri, eğitim kurumları, kamplar, kreşler, toplum sağlığı merkezleri, huzurevleri, bakın tesisleri ve diğer sağlıklı yaşam merkezlerinde çalışabilirler. Yurtdışı Gıda ve Beslenme Yönetimi Programlarından mezun olanlar saydığımız alanların dışında oteller, restoranlar, hastanelerde de çalışma imkânı bulur. Bu alanda mezun olanlar Beslenme Uzmanı, Beslenme Yöneticisi, Yeme İçme Supervizörü, Beslenme Terapisti, Sağlık Geliştirme Uzmanı gibi pozisyonlarda çalışabilir.

Devamını Oku
Neden Global Vizyon?

Global Vizyon 1996’dan bu yana Türkiye’deki gençlere yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Her yıl binlerce öğrenci Global Vizyon’un yönlendirmeleriyle yurtdışında eğitim almaktadır. Global Vizyon; öğrencilerin kendileri için en doğru kararı almasını sağlayan eğitim danışmanlarına sahip, en kaliteli eğitim kurumlarıyla iş birliği içerisinde olan, akreditasyona sahip güvenilir kurumlarla çalışan, öğrencilerine en uygun fiyatı sunan köklü bir eğitim danışmanlığı şirketidir. Geleceğini kurgularken en doğru kararı vermek isteyenler için Global Vizyon en doğru adres olacaktır.

1
Global Vizyon
Sıkça Sorulan Sorular
Sertifika Programını Nedir?

  Yurtdışı sertifika ve diploma programları; liseden mezun olan herkesin katılabileceği, katılımcılara meslek edindirmeyi amaçlayan programlardır. Genellikle kolejler bünyesinde açılırlar, bu programa katılanlar çalışmak istedikleri sektörle ilgili teorik ve pratik bilgiler edinirler. Bu programlardan mezun olanlar iş hayatına donanımlı bir şekilde atılmaktadır. 

Programlara İsteyen Herkes Katılabilir Mi?

  Yurtdışında sertifika ve diploma programlarına liseden mezun olan herkes katılabilir. Üst yaş sınırı bulunmamaktadır. 18 yaşından büyük, liseden mezun olmuş herkes sertifika programlarına katılabilmektedir. 

Kimler İçin Uygun?

  Kısa süreli bir eğitimin ardından meslek edinmek isteyenler, yurt dışında çalışma deneyimi kazanmayı amaçlayanlar, mezuniyetin ardından sektöre dair pratik bilgiler edinmek isteyenler için uygundur. Yurtdışı sertifika ve diploma programı ücretleri üniversite ücretlerine göre daha uygun olduğundan kısıtlı bütçesi olanlar için güzel bir alternatiftir.

En Yakın Kurs Tarihleri?

  Yurtdışı diploma ve sertifika programlarına yılın her döneminde başvurulabilir. Eğitim kurumlarının farklı tarihleri olmaktadır. Bu sebeple sizin için en doğru tarihi öğrenebilmeniz için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçmenizi öneririz.

Eğitim Ne Kadar Sürmekte?

  Yurtdışında sertifika ve diploma programları 3 aydan başlar 3 yıla kadar uzayabilir. Uzun süreli eğitimlerde öğrenciler çalışma iznine de sahip olmaktadır.

Hangi ülkelerde sertifika programı var?

  Dünyanın pek çok ülkesinde sertifika ve diploma programları açılmaktadır. Kanada açtığı sertifika ve diploma programlarıyla diğer ülkeler arasında ön plana çıkar. Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Avustralya, İtalya sertifika ve diploma programı açan ülkeler arasındadır.

Hangi bölümlerde sertifika programı var?

  Sertifika ve diploma programları pek çok bölümde açılmaktadır. Katılımcıların mezun olduklarında meslek sahibi olmasını amaçlayan bu programlar; Proje Yönetimi, Finans, İşletme, Pazarlama, Uluslararası Ticaret, Bilgi Sistemleri, Telekomünikasyon Mühendisliği, Küresel Yönetim, Yeni İş Geliştirme, MBA Öncesi Sertifika Programı, Web Yayıncılığı, Seyahat Turizm, Konukseverlik Yönetimi, Halkla İlişkiler, Uluslararası İşletme, Web Tasarımı ve Yönetimi, E-Ticaret, İnsan Kaynakları, Moda, Moda Tasarımı, Gemicilik, Taşıma ve Lojistik gibi alanlarda olabilmektedir. 

Eğitim maliyetleri ne kadar?

  Eğitim maliyetleri eğitim alınan ülkeye, eğitim alınan bölüme ve eğitimin süresine göre farklılık gösterebilmektedir. Eğitim maliyetlerine dair genel bilgiler ‘Sertifika ve Diploma Programları’ sekmesinden görülebilir. Güncel ve indirimli fiyatlardan haberdar olmak için Global Vizyon danışmanlarıyla iletişime geçmeniz en sağlıklısı olacaktır.

Okurken çalışma iznim var mı?

  Yurtdışı sertifika ve diploma programları çalışma izni verdiği için tercih edilmektedir. Kısa süreli programlarda çalışma izni verilmez fakat uzun süreli programlarda öğrencilerin çalışma izni vardır. Eğitim kapsamında öğrenciler belirlenen haftalarda çalışma zorunluluğuna sahiptir. Öğrenciler eğitimlerinin çalışma hayatı döneminde tam zamanlı olarak çalışabilirler. 

Haftanın her günü mü eğitim var?

  Eğitimler genellikle hafta içi her gün yapılmaktadır. Her eğitim kurumunun kendi eğitim programı bulunur. Bu sebeple gitmek istediğiniz okulun eğitim programını danışmanınızdan öğrenmenizi öneririz. 

Program dahilinde staj imkanları var mı?

  Sertifika ve Diploma programları çalışma imkânı sunmaktadır. Co-op olarak geçen bu çalışma döneminde öğrenciler tam zamanlı olarak çalışabilmektedir. Bazı bölümler, iş tecrübesine sahip öğrencilere eğitimler devam ederken part-time çalışma olanağı sunabilmektedir.

Okullar İngilizce seviyesi ne istiyor? IELTS ve TOEFL sınavlarına girmem gerekir mi?

  Diploma ve sertifika programlara katılabilmek için iyi düzeyde İngilizce bilme ve bunu TOEFL veya IELTS gibi resmi bir sınav sonucu ile belgeleme şartı vardır. Öğrenci klasik bir lise veya üniversiteden mezun ve iyi bir dil eğitimi almamış ise programa başlamadan önce en az 3 ay İngilizce kursu almak zorundadır. Öğrenci; İngilizce eğitim veren herhangi bir okuldan mezun olsa dahi bu kurslara doğrudan kabul edilemeyebilir. Bu durumda yurtdışında birkaç hafta veya ay İngilizce kursu takip etmesi tavsiye edilir. Sertifika kursu veren okulların büyük çoğunluğu, aynı zamanda İngilizce kursları da sunar. Programların süreleri çok esnektir. Bazı kurslar 1 ay sürerken, bazıları 1 yıla kadar uzayabilir. Ancak pek çok program, genelde 4-6 ay arası devam eder.