Bize Ulaşın Bilgi Alın 1
Hemen bize ulaş
Bize Ulaşın
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education olarak Covid - 19 sonrasi yeni döneme uyum sağlayarak danışmanlık hizmetlerimize devam ediyoruz. Global Visions tüm departmanları ile tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.

Yapmanız gereken tek şey hem sizin hem de bizlerin sağlığı ve güvenliği için yapmak istediğiniz görüşme türünü seçmeniz. Online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz yada online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.

Ocak, Mayıs ve Eylül 2022 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDISI ÜNIVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2022 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.

Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya Whats App yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video Kanalları ile görüşme yapmaktadır.

İrlanda, Kanada, İngiltere, Amerika, Dubai, Avustralya, Avrupa Ülkeleri ve Malta’da eğitimlere devam etmekte, konsolosluklar eğitim vizelerini vermekte ve uçuşlarda yapılmaktadır.

Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada whats upp ile ulaşmak.

Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız

 • Whatsapp Hattı : +90 535 643 3181

  Merkez Santral: 444 1 287 

  +90 212 249 19 81

  +90 533 747 64 21


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)

Whatsapp Hattı : +90 535 643 3181
Ögrenci Vizeleri Evrak Hatti - +90 535 340 04 71

Akademik Üniversite Departmanı
Merkez Santral: 444 1 287
0212 244 40 00

Yurtdışı Lise Departmanı
Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82

Work and Travel Work and Study Departmanı
Merkez Santral: 444 1 287
Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) - +90 507 388 4405

Global Vize Departmanı
Merkez Santral: 444 1 287

ŞUBELERİMİZ
Zekeriyaköy Şube – +90 533 276 58 82
Koç Üniversitesi Batı Kampüsü Şube - +90 533 590 23 61
Göktürk Şube – +90 530 150 78 02
Ankara Şube – +90 541 571 03 90
Izmir Şube – +90 530 774 46 01
Antalya Şube – +90 242 316 48 87


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:
Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com

Muhasebe Departmani
Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com

Ayrica mail adresimizden ya da websitemizde yer alan basvuru formumuzdan da bizlere rahatlikla ulasabilirsiniz

E-mail :
info@globalvizyon.com

Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/

Ofislerimiz pandemi şartlarına göre düzenlenmiş ve gerekli tüm önlemler alınmıştır.
Bina girisinde güvenlik tarafindan ates ölçümü ve HES Kodu kontrolü yapilmaktadir.
Bina ve kat girislerinde dezenfektan, maske, kolonya basta olmak üzere hijyen ürünleri bulunmaktadir.
Iki kattan olusan ofisimizde bekleme alanlarimiz gayet genis ve havadardir.
Görüsme odalarimiz mesafe kurallarinin çok üzerinde standartlara sahiptir. Bu nedenle gönül rahatligi ile mesafeli görüsmeler yapabilmektesiniz.
Ofisimizin temizlik görevlisi her görüsmenin ardindan odalarimizi havalandirmakta ve dezenfekte etmektedir.
Her aksam ofisin genel temizligi yapilmaktadir.
Ofis görüsmesi yapmak isterseniz içiniz rahat olarak ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Hemen Bize Ulaş

Yurtdışı Erken Çocukluk Eğitimi Sertifika Programı
Yurtdışı Erken Çocukluk Eğitimi Sertifika Programı

Yurtdışı Erken Çocukluk Eğitimi Programı en uzun süreli sertifika programları arasındadır. Eğitim kurumlarına göre programların süreleri değişebilse de Yurtdışı Erken Çocukluk Eğitimi Sertifika Programı genellikle dört döneme yayılır.

 

Yurtdışı Erken Çocukluk Eğitimi Programına katılan öğrenciler çocukların fiziksel, bilişsel, sosyal ve duygusal ihtiyaçlarını öğrenir. Yurtdışı Erken Çocukluk Eğitimi Programında bebeklikten okul çağına kadar geçen dönemde çocukların sağlıklı gelişimini desteklemek için kapsayıcı programların nasıl geliştirileceği ve uygulanacağı öğretilir. Bu programdan mezun olan öğrenciler bir bebeğin okul çağına kadar geçireceği süreçteki tüm ihtiyaçlarını öğrenir ve bu ihtiyaçların nasıl karşılanacağına dair metotlar geliştirmeyi öğrenmesi sağlanır. Eğitimler kapsamında eğitim felsefesi, iletişim, ailelerle çalışma ve yönetim alanlarında da dersler verilir.

 

Yurtdışı Erken Çocukluk Eğitimi Sertifika Programında öğrenciler; bir bebek ya da okul öncesi dönemdeki çocuklar için sağlıklı, güvenli ve kapsayıcı yaşam alanları yaratmayı öğrenirler. Çocukların gelişimini desteklemek için gerekli programları planlamayı ve uygulamayı öğrenirler. Yurtdışı Erken Çocukluk Eğitimi Diploma Programlarında çocuklar, aileler, meslektaşlar ve alandaki diğer profesyonellerle pozitif ilişkiler kurmayı öğrenirler.

 

Yurtdışı Erken Çocukluk Eğitimi Sertifika Programı açan eğitim kurumlarının bazıları mezun olduktan sonra önemli derneklere katılım hakkı sunar. Bu derneklere katılım hakkı kazanmak özgeçmişlere eklenecek ekstra donanımlar olacaktır. 

 

Yurtdışı Erken Çocukluk Eğitimi eğitimlerinde Communicating Across Contexts, Visual Arts in Preschool Curriculum, Healthy Safe Environments, Curriculum and Applied Theory: 2-6 Years, Observation and Development: 2-6 Years, Field Placement: 2-6 Years, Understanding Self and Others, Curriculum and Applied Theory: 6-12 Years, Child Development and Observation: 6-12 Years, Interpersonal Relationships, Field Placement: 6-12 Years, Introductory Psychology, Music and Movement in the Early Years, Understanding and Responding to Child Abuse, Curriculum and Applied Theory: Birth - 3 Years, Observations and Development: Birth - 3 Years, Building Relationships: Families with Young Child, Field Placement: Birth - 3 Years, History and Models of Early Childhood Education, Legislation, Advocacy and Social Policy, Curriculum and Applied Theory: Inclusive Community Practices, Children with Exceptionalities, Professional Practice, Field Placement: Inclusive Community Practices gibi uzun soluklu ve kapsamlı dersler verilmektedir. 

Devamını Oku
Program Süresi

Yurtdışı Erken Çocukluk Eğitimi Diploma Programları en uzun soluklu programlardandır. Yurtdışı Erken Çocukluk Eğitimi programları genellikle 4 dönemden oluşur. Dört dönem iki yıla karşılık gelmektedir. Bu da Yurtdışı Erken Çocukluk Eğitimi Diploma Programlarını en uzun programlardan biri haline getirir. Her eğitim kurumunun eğitim dönemi ve çalışma dönemi birbirinden ayrı olmayabilir. Bazı eğitim kurumları haftada 3 gün akademik eğitim alıp, haftanın 2 gününü ise uygulamalı çalışarak geçirebilirler. Bu süreçler, programlar öğrencinin isteğine göre şekillenebilir, eğitim kurumları arasında farklılıklar gösterebilir. Bu sebeple program süresi hakkında kesin bilgiyi almak için danışmanlarınızla görüşmenizi öneriyoruz.

Çalışma İzni

Yurtdışı Erken Çocukluk Eğitimi Sertifika Programlarında öğrenciler çalışma iznine sahiptir. Diğer sertifika programlarından farkı Yurtdışı Erken Çocukluk Eğitimi Sertifika Programlarına katılanların çalışma dönemine başlaması için akademik eğitim dönemini tamamlaması gerekliliğinin olmamasıdır. Yurtdışı Erken Çocukluk Eğitimi Programlarında öğrenciler haftanın belli günleri sınıfta eğitim alıp, kalan günleri çalışacakları kurumlara gidip burada aldıkları eğitimi uygulamaya geçirirler. Çalışma izin süreleri diğer programlara göre daha farklı olabilir. Yurtdışı Erken Çocukluk Eğitimi Programı fiyatları sürelerin uzaması ya da kısalması neticesinde değişebilmektedir bunu da dip not olarak belirtmek isteriz. Bu sebeple en doğru bilgiyi almak için Global Vizyon danışmanlarıyla görüşmenizi tavsiye ederiz.

Yurtdışı Erken Çocukluk Eğitimi Sertifika Programını Kimler Tercih Etmelidir?

Bebek ve çocuk eğitiminin ne kadar önemli bir konu olduğunun farkında olan, bir nesil büyürken fark yaratmak isteyen, işine tutkuyla bağlanabilecek, bebek ve çocukları seven, sabırlı ve sevecen bir mizaca sahip olan kişiler bu programı tercih etmelidir. Yurtdışı Erken Çocukluk Eğitimi Diploma Programlarının ne kadar önemli olduğu alınan eğitim süresinin uzunluğundan da bellidir. Bu alanda kariyer yapmak isteyen kişiler çok sıkı bir eğitimden geçirilmeye hazır olmalıdır. Yurtdışı Erken Çocukluk Eğitimi Programlarına katılan kişiler yurtdışındaki bebek bakımı ve çocuk büyütme yaklaşımlarını öğrenerek bu yaklaşımları kendi kültürlerine adapte etmeyi başarmayı kafalarına koymalıdır. Bu yüzden sabırlı, çalışkan ve işini severek yapan kişiler olmaları önemlidir. Yurtdışı Erken Çocukluk Eğitimi Sertifika Programlarını kimler tercih etmelidir denildiğinde, bu soruyu kişilerin kendi içlerinde cevaplayabilmeleri gereklidir. Bu mesleği layığıyla yerine getirebileceğine ve kişilik özelliklerinin böyle bir program için uygun olduğuna inanlar bu sıkı eğitimi tercih edebilir.

Yurtdışı Erken Çocukluk Eğitimi Sertifika Programına Katılmanın Avantajları Nelerdir?

Yurtdışı Erken Çocukluk Eğitimi Sertifika Programlarına yurtdışında katılan bir kişi ülkesindeki işverenleri tarafından tercih edilir. Yurtdışındaki bebek bakımı ve çocuk büyütme yaklaşımlarına hâkim olan kişiler bu öğrendiklerini kendi kültürlerine de adapte ettikleri zaman aranan eğitmenler olma avantajını yakalayacaktır. Yurtdışı Erken Çocukluk Eğitimi Programlarına katılanların İngilizce becerileri iki yıllık bir eğitimin ardından üst düzeye çıkacaktır. Türkiye şartlarında her aile çocuğunun küçük yaşta dil öğrenmeye başlamasını arzu etmektedir. Bu sebeple üst düzey İngilizce bilgisine sahip olan bir eğitmene çocuklarını teslim etmek ailelerin hedefleri arasındadır. İster bir kurumda eğitmenlik yapmak isteyin ister özel olarak eğitmenlik yapın her ikisinde de üstün İngilizce becerileriniz dolayısıyla ailelerin ve işverenlerin tercih ettiği isim olacaksınız. Neden Yurtdışında Erken Çocukluk Eğitimi Sertifika Eğitimi Almalısınız? Çocukların gelişme dönemindeki en önemli zaman dilimi okul öncesi çağlarıdır. Bu sebeple bu dönemde donanımlı kişilerin ellerinde büyüyen çocuklar gelecek hayatlarında mutlu ve başarılı bireyler olacaktır. Bunun bilincinde olan ebeveynler çocuklarının en iyi uzmanların eline teslim etmek ister. Yurtdışı Erken Çocukluk Eğitimi Programlarına katılmış, dünyanın önemli çocuk gelişimi derneklerinde üyeliği bulunan eğitmenler ailelerin tercih edeceği kişiler olacaktır. Bu yüzden işverenler yurtdışı eğitim ve çalışma deneyimi olan eğitmenleri işe almayı tercih ederler. Yurtdışı Erken Çocukluk Eğitimi Sertifika Programlarına katılanlar farklı kültürlerdeki çocuk yetiştirme şekillerini gözlemleyebilecektir. Sadece eğitim aldıkları ülkedeki yetiştirme şekillerini değil, sınıflarındaki farklı kültürlerden gelen dostlarından da onların ülkesindeki yetiştirmeye dair bilgi edineceklerdir. Böylelikle çocuk yetiştirmede yapılan yanlışları, eksiklikleri fark edebilecek en iyi metotları geliştirebilmek için çok etkili bir gözlem yapma şansı yakalayacaklardır. Meslektaşlar arası paylaşım öğrencilerin gelişimlerine olumlu katkı sağlayacaktır.

Devamını Oku
Yurtdışı Erken Çocukluk Eğitimi Sertifika Programından Mezun Olanlar Hangi Alanlarda Çalışabilir?

Yurtdışı Erken Çocukluk Eğitimi Diploma Programından mezun olanlar çocuk bakım merkezleri, yerleşim merkezleri, okul sonrası programlar, anaokulları, özel evde çocuk bakımı, özel ihtiyaçları olan çocuklar için açılan merkezler, ilkokul sistemindeki anaokullarında çalışabileceklerdir.

Neden Global Vizyon?

Global Vizyon 1996’dan bu yana Türkiye’deki gençlere yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Her yıl binlerce öğrenci Global Vizyon’un yönlendirmeleriyle yurtdışında eğitim almaktadır. Global Vizyon; öğrencilerin kendileri için en doğru kararı almasını sağlayan eğitim danışmanlarına sahip, en kaliteli eğitim kurumlarıyla iş birliği içerisinde olan, akreditasyona sahip güvenilir kurumlarla çalışan, öğrencilerine en uygun fiyatı sunan köklü bir eğitim danışmanlığı şirketidir. Geleceğini kurgularken en doğru kararı vermek isteyenler için Global Vizyon en doğru adres olacaktır.

1
Global Vizyon
Sıkça Sorulan Sorular
Sertifika Programını Nedir?

  Sertifika programları, süresi 4 haftadan başlayıp 2 yıla kadar uzayabilen mesleki eğitimlerdir. Uluslararası sertifika programlarına katılım için lise mezunu olmak yeterlidir. Bazı programlar özellikle lisans diploması isteyebilir. Yurtdışı sertifika programlarının ilk amacı meslek edindirmektir. Bu programlardan mezun olanlar sektöre hazır bir şekilde giriş yapar. Çünkü yurtdışı sertifika programlarının büyük bir çoğunluğu, staj yapmayı zorunlu tutarak öğrencilerinin teoride öğrendikleri bilgiyi pratiğe de dökebilmesini amaçlar. Bu sebeple yurtdışı sertifika programlarından mezun olanlar sektörü tanıyarak iş başlangıcı yapabilmektedir. 


  Yurtdışı sertifika programları; hayalleri süsleyen üniversitelerin programlarına katılarak bu kurumların tüm imkanlarından yararlanmayı sağlar. Diploma ve sertifika programlarında üniversite hocalarının yanı sıra sektörün önde gelen isimlerinden ders alınmaktadır. 

Programlara İsteyen Herkes Katılabilir Mi?

  Uluslararası sertifika programlarına katılmak için en az lise mezunu olmak ve 18 yaşını doldurmuş olmak gereklidir. Amerika sertifika ve diploma programlarından bazıları lisans diploması isteyebilmektedir. Yurtdışı sertifikalı eğitim programlarına katılım için İngilizce dil yeterliliği zorunluluktur. Dil yeterliliği olmayanlar, okulların açtığı dil okulu programlarına katılıp belli seviyeye ulaştıktan sonra sertifika programlarına başlayabilir. Temel olarak bu gereklilikleri yerine getiren herkes programlara başvurabilir. 

Kimler İçin Uygun?

  Kısa süreli bir eğitimin ardından meslek edinmek isteyenler, yurt dışında çalışma deneyimi kazanmayı amaçlayanlar, mezuniyetin ardından sektöre dair pratik bilgiler edinmek isteyenler için uygundur. Yurtdışı sertifika ve diploma programı ücretleri üniversite ücretlerine göre daha uygun olduğundan kısıtlı bütçesi olanlar için güzel bir alternatiftir.

En Yakın Kurs Tarihleri?

  Yurtdışı diploma ve sertifika programlarına yılın her döneminde başvurulabilir. Eğitim kurumlarının farklı tarihleri olmaktadır. Bu sebeple sizin için en doğru tarihi öğrenebilmeniz için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçmenizi öneririz.

Eğitim Ne Kadar Sürmekte?

  Yurtdışında sertifika ve diploma programları 3 aydan başlar 3 yıla kadar uzayabilir. Uzun süreli eğitimlerde öğrenciler çalışma iznine de sahip olmaktadır.

Hangi ülkelerde sertifika programı var?

  Dünyanın pek çok ülkesinde sertifika ve diploma programları açılmaktadır. Kanada açtığı sertifika ve diploma programlarıyla diğer ülkeler arasında ön plana çıkar. Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Avustralya, İtalya sertifika ve diploma programı açan ülkeler arasındadır.

Hangi bölümlerde sertifika programı var?

  Sertifika ve diploma programları pek çok bölümde açılmaktadır. Katılımcıların mezun olduklarında meslek sahibi olmasını amaçlayan bu programlar; Proje Yönetimi, Finans, İşletme, Pazarlama, Uluslararası Ticaret, Bilgi Sistemleri, Telekomünikasyon Mühendisliği, Küresel Yönetim, Yeni İş Geliştirme, MBA Öncesi Sertifika Programı, Web Yayıncılığı, Seyahat Turizm, Konukseverlik Yönetimi, Halkla İlişkiler, Uluslararası İşletme, Web Tasarımı ve Yönetimi, E-Ticaret, İnsan Kaynakları, Moda, Moda Tasarımı, Gemicilik, Taşıma ve Lojistik gibi alanlarda olabilmektedir. 

Eğitim maliyetleri ne kadar?

  Eğitim maliyetleri eğitim alınan ülkeye, eğitim alınan bölüme ve eğitimin süresine göre farklılık gösterebilmektedir. Eğitim maliyetlerine dair genel bilgiler ‘Sertifika ve Diploma Programları’ sekmesinden görülebilir. Güncel ve indirimli fiyatlardan haberdar olmak için Global Vizyon danışmanlarıyla iletişime geçmeniz en sağlıklısı olacaktır.

Okurken çalışma iznim var mı?

  Yurtdışı sertifika ve diploma programları çalışma izni verdiği için tercih edilmektedir. Kısa süreli programlarda çalışma izni verilmez fakat uzun süreli programlarda öğrencilerin çalışma izni vardır. Eğitim kapsamında öğrenciler belirlenen haftalarda çalışma zorunluluğuna sahiptir. Öğrenciler eğitimlerinin çalışma hayatı döneminde tam zamanlı olarak çalışabilirler. 

Haftanın her günü mü eğitim var?

  Eğitimler genellikle hafta içi her gün yapılmaktadır. Her eğitim kurumunun kendi eğitim programı bulunur. Bu sebeple gitmek istediğiniz okulun eğitim programını danışmanınızdan öğrenmenizi öneririz. 

Program dahilinde staj imkanları var mı?

  Sertifika ve Diploma programları çalışma imkânı sunmaktadır. Co-op olarak geçen bu çalışma döneminde öğrenciler tam zamanlı olarak çalışabilmektedir. Bazı bölümler, iş tecrübesine sahip öğrencilere eğitimler devam ederken part-time çalışma olanağı sunabilmektedir.

Okullar İngilizce seviyesi ne istiyor? IELTS ve TOEFL sınavlarına girmem gerekir mi?

  Diploma ve sertifika programlara katılabilmek için iyi düzeyde İngilizce bilme ve bunu TOEFL veya IELTS gibi resmi bir sınav sonucu ile belgeleme şartı vardır. Öğrenci klasik bir lise veya üniversiteden mezun ve iyi bir dil eğitimi almamış ise programa başlamadan önce en az 3 ay İngilizce kursu almak zorundadır. Öğrenci; İngilizce eğitim veren herhangi bir okuldan mezun olsa dahi bu kurslara doğrudan kabul edilemeyebilir. Bu durumda yurtdışında birkaç hafta veya ay İngilizce kursu takip etmesi tavsiye edilir. Sertifika kursu veren okulların büyük çoğunluğu, aynı zamanda İngilizce kursları da sunar. Programların süreleri çok esnektir. Bazı kurslar 1 ay sürerken, bazıları 1 yıla kadar uzayabilir. Ancak pek çok program, genelde 4-6 ay arası devam eder.

Kayıttan Sonra Bana Yardımcı Olmaya Devam Edecek Misiniz?

  Global Vizyon olarak uzun yıllardır sektöre yön veren şirketlerden olmamızın birinci nedenlerinden biri öğrencilerimizin her sorunuyla yakından ilgilenmemizdir. Global Vizyon’un deneyimli danışmanları öğrencileriyle bire bir ilgilenerek, her türlü sorunlarında yanlarında olmaktadır.

Bir Programın Ortalama Maliyeti Nedir?

  Amerika’da sertifika programları 6 bin 800 Dolardan başlar 38 bin Dolara kadar yükselir. Amerika’da yaşam masrafları yılda 10 bin – 18 bin Dolar arasında değişir. Konaklama, yemek, ulaşım, ders materyalleri, kıyafet ve eğlence masrafları katılarak yapılan hesaplamalarda öğrenciler aylık bin ile bin 500 Dolar arası harcar. Amerika sertifika programına katılacakların fikir sahibi olması adına masrafları kalem kalem paylaşıyoruz.


  • Konaklama: Yıllık 5 bin – 7 bin Dolar

  • Gıda-Yemek: Günlük 12-15 Dolar

  • Ulaşım: Toplu taşıma kartı aylık 40-100 Dolar

  • İnternet: Aylık 45-50 Dolar 

  • Telefon: Aylık 50 Dolar

  • Kişisel harcamalar: Yıllık 2 bin Dolar