Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2023 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2023 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 444 1 287 Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981 Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21 Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için): +90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 444 1 287

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 444 1 287


ŞUBELERİMİZ

Zekeriyaköy Şube – +90 533 276 58 82

Koç Üniversitesi Batı Kampüsü Şube - +90 535 643 31 81 

Göktürk Şube – +90 530 150 78 02

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş

Yurtdışı Büyük Veri Analitiği Sertifika Programı
Yurtdışı Büyük Veri Analitiği Sertifika Programı

Teknolojideki gelişmeler ihtiyaç duyulan mesleklerde değişime sebep oldu. Böylelikle popüler meslekler değişti, öğrencilerin sahip olmak istedikleri meslekler farklılaştı. Eskiden veri toplamak zor iken teknolojik gelişmelerin neticesinde şimdi elde var olan veri yığınını doğru kullanabilmek zorlaştı. Elde veriler ışığında doğru hamleleri yapabilmek için büyük veri analizi yapmak şirketler ve kurumlar için zorunlu hale geldi. Yurtdışı Büyük Veri Analitiği Sertifika Programı da bu alanda çalışmak isteyenleri kısa sürede iş hayatına hazırlayan programlar oluyor. Yurtdışı Büyük Veri Analitiği Programları bilginin ardındaki hikâyenin anlaşılabilmesi için gerekli donanımı kazandırıyor. 21. Yüzyılın en hızlı büyüyen bu alanında çalışmak öğrencilere hem sosyal statü hem de dolgun bir maddi kazanç sağlıyor. Yurtdışı Büyük Veri Analitiği Sertifika Programlarının son dönemde en çok tercih edilen programlar arasında olmasının nedenlerini de bu şekilde anlayabiliriz. Büyük Veriden kısaca bahsetmemiz gerekirse… Büyük Veri bilgileri anlamlı bir şekilde birbirine bağlayarak; kullanıcıların geçmiş, şimdi ve gelecekteki davranış kalıplarını görselleştirir. Yurtdışı Büyük Veri Analitiği Diploma Programlarında bilginin ardındaki hikâyeyi görmeyi, veri kümlerini toplamayı, seçmeyi, manipüle etmeyi ve kodlamayı öğrenen öğrenciler elde ettikleri bilgiyi en doğru ve en etkili şekilde nasıl kullanmak için çalışır. Şirketler ve kurumlar büyük veri analitiği sayesinde müşterilerinin ve paydaşlarının ihtiyaçlarını, duygularını, eğilimlerini daha iyi anlayabilir ve bu eğilimleri tatmin edebilmek için daha bilinçli kararlar alabilirler. Bu sayede şirketler ve kurumlar paydaşlarının ve müşterilerinin gözünde değerlerini arttırmaktadır. Öğrenciler Yurtdışı Büyük Veri Analitiği eğitiminde; Data Manipulation Techniques, Information Encoding Standards, Data Systems Architecture, Business Processes and Modelling, Data Programming, Mathematics for Data Analytics, Data Visualization, Social Data and Mining Techniques, Data Collection and Curation, Enterprise Analytics, Business Intelligence, Data Analytics Project gibi dersler almaktadır.

Devamını Oku

Program Süresi

Yurtdışı Büyük Veri Analitiği Diploma Programı 2 sömestrden oluşur. Toplamda 1 yıla yayılan bir programdır. Öğrenciler eğitim kurumlarının yönlendirmesi dahilinde yarım gün ya da tam gün süren programlar arasında tercih yapabilmektedir. Sürelerdeki ve eğitim programlarındaki değişiklikler Yurtdışı Büyük Veri Analitiği Program ücretlerini değiştirebilmektedir.

Çalışma İzni

Yurtdışı Büyük Veri Analitiği Sertifika Programı genellikle bir yıllık olarak tercih edilmektedir. Bu da uzun süreli programlar arasına girer. Böylelikle öğrenciler çalışma iznine sahip olabilirler. Öğrenciler önce teorik eğitim alır sonrasında ise eğitim kurumlarının kendileri için organize ettiği iş görüşmelerine giderek çalışma hayatına başlar. Çalışma dönemi süresince öğrenciler güzel paralar kazanıp hem günlük harcamalarını hem de eğitim masraflarını çıkarabilir.

Yurtdışı Büyük Veri Analitiği Sertifika Programını Kimler Tercih Etmelidir?

Yurtdışı Büyük Veri Analitiği Diploma Programını tercih edebilmek için geçmiş eğitim deneyimleri önem taşır. Yurtdışı Büyük Veri Analitiği Programına başvuracak öğrencilerin bilim, teknoloji, mühendislik, matematik ya da işletme alanında eğitim geçmişine sahip olması gereklidir. Kendi ülkesinde bu alanlarda eğitim alan bir öğrenci Yurtdışı Büyük Veri Analitiği eğitimlerini tercih edebilir. Büyük Veri Analitiği ülkemiz üniversitelerinde genellikle yüksek lisans döneminde tercih edilebilmektedir. Üniversitelerde bölüm olarak açılması henüz çok yaygın değildir. Bu sebeple bu alanda üniversite eğitimi almayı seçemeyip başka bir bölümde okumak zorunda kalan öğrenci, bölümünü bitirir bitirmez Yurtdışı Büyük Veri Analitiği eğitimlerine katılarak bu alanda kariyer yapmaya yönelebilir. Büyük Veri alanında kariyer yapmayı hedefleyen bir öğrenci bir yıllık Yurtdışı Büyük Veri Analitiği Programını tamamladıktan sonra iş hayatına atılabilecek donanıma erişir. Bu donanımı kısa sürede kazanmak isteyenler bu programları tercih etmelidir.

Yurtdışı Büyük Veri Analitiği Sertifika Programına Katılmanın Avantajları Nelerdir?

Yurtdışı Büyük Veri Analitiği Programı öğrencilere teorik bilgiyi öğretir ve öğrettiği bu bilgiyi profesyonel hayatta uygulama deneyimini sunar. Öğrenciler Yurtdışı Büyük Veri Analitiği Programlarından alanında uzman ve değerli isimlerden teorik dersler alır ve sonrasında bu derslerde öğrendiklerini çalışma deneyimi sürecinde pratiğe aktarırlar. Bu sayede öğrenci iş hayatına atıldığında ne yapacağını bilmez bir şekilde ortada kalmaz. Öğrenci Yurtdışı Büyük Veri Analitiği Sertifika Programındaki çalışma sürecinde iş deneyimi kazandığı için profesyonel hayatta kendinden beklenilenleri bilir. Böylece öğrenci kendinden emin ve güvenli bir şekilde kariyerine başlar. Eğitim alırken iş deneyimi elde etmek çok avantajlıdır. Yurtdışı Büyük Veri Analitiği Programlarından öğrenciler farklı ülkelerden, farklı kültürlerden pek çok arkadaş edinir. Bunların her biri öğrencilere farklı bağlantılar sunacak ve farklı kapılar açacaktır. Kariyerine yurtdışında devam etmek isteyenler özellikle bu networke sahip olarak avantajlı konuma geçecektir. Yurtdışı Büyük Veri Analitiği program ücretleri de öğrencileri maddi olarak avantajlı konuma yükseltecektir. Yurtdışı eğitim konusunda bütçesel kaygıları olan, kısıtlı bütçeye sahip öğrenciler Yurtdışı Büyük Veri Analitiği programı fiyatlarının üniversite ücretlerine göre daha uygun olduğunu görecektir. Böylece öğrenciler fiyat avantajını kullanarak akıllıca bir tercih yapacak hem yurtdışı eğitim hem de yurtdışı çalışma tecrübesine ulaşabilecektir. Neden Yurtdışında Büyük Veri Analitiği Sertifika Eğitimi Almalısınız? Yurtdışı Büyük Veri Analitiği Programları öğrencilerine teknik bilgi, profesyonellik ve iletişim becerilerini en iyi şekilde öğreterek onların dinamik ve hızlı büyüyen bir sektörde kariyer yapmasını sağlar. Yurtdışı Büyük Veri Analitiği Sertifika Programlarındaki çalışma dönemlerinde öğrenciler iş deneyimi kazanır ve gerçek iş dünyasındaki zorlukların üstesinden gelmeyi öğrenir. Öğrenciler Yurtdışı Büyük Veri Analitiği Sertifika Programlarında kurdukları doğru bağlantıların faydasını görecektir. Kurdukları bağlantılar iş verenlerle de olabilir ya da eğitim aldıkları araştırma görevlileri de… İş verenlerle bağlantıları önlerinde yeni ve beklenmedik kapılar açabilecektir. Eğitmenleriyle ola bağlantıları da onlardan akıl hocalığı alabilmelerini sağlayacaktır. Güçlü bağlantılara sahip olmanın çok önemli olduğu günümüz dünyasında sadece böyle bağlantılara sahip olabilmek bile Yurtdışı Büyük Veri Analitiği eğitimlerine katılmak için yeterli bir gerekçedir.

Devamını Oku

Yurtdışı Büyük Veri Analitiği Sertifika Programından Mezun Olanlarla Hangi Alanlarda Çalışabilir?

Yurtdışı Büyük Veri Analitiği Diploma Programından mezun olanlar büyük ölçekli şirketlerden hükümetlere, araştırma kurumlarından teknoloji firmalarına kadar geniş çaplı alanda iş bulabilir. Öğrenciler İnsan Kaynaklarından Satış ve Pazarlama Departmanlarına kadar geniş bir alanda departman tercihi de yapabilir. Çünkü büyük verinin analizi artık tüm sektörlerin ve departmanların ihtiyaç duyduğu bir çalışmadır. Yurtdışı Büyük Veri Analitiği Sertifika Programından mezunlar Data Analyst, Data Visualization Developer, Business Intelligence (BI) Specialist, Analytics Specialist, BI Solutions Architect or Business Analytic Specialist gibi pozisyonlarda çalışabilir.

Devamını Oku
Neden Global Vizyon?

Global Vizyon 1996’dan bu yana Türkiye’deki gençlere yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Her yıl binlerce öğrenci Global Vizyon’un yönlendirmeleriyle yurtdışında eğitim almaktadır. Global Vizyon; öğrencilerin kendileri için en doğru kararı almasını sağlayan eğitim danışmanlarına sahip, en kaliteli eğitim kurumlarıyla iş birliği içerisinde olan, akreditasyona sahip güvenilir kurumlarla çalışan, öğrencilerine en uygun fiyatı sunan köklü bir eğitim danışmanlığı şirketidir. Geleceğini kurgularken en doğru kararı vermek isteyenler için Global Vizyon en doğru adres olacaktır.

1
Global Vizyon
Twin English Centres Dublin Öğrenci Yorumları

Merhabalar, ben Deniz Ecemnur Sevinç. Medipol Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Finansman mezunuyum. Uzun bir bekleyişin ardından sonunda İrlanda vizeleri açıldı ve vakit kaybetmeden başvurdum. Danışmanım Merve Hanım’la birlikte Twin Okulu Genel İngilizce programına kaydımı gerçekleştirdim. Heyecanlı ve uzun bir bekleşin ardından 11’inci haftada vizemi aldım. Çok mutluyum! Bu süreçte bana her konuda titizlikle destek olan danışmanım Merve Ortakçı’ya ve tüm Global Vizyon ailesine çok teşekkür ederim.

Öğrenci
Öğrenci Yorumları

Merhaba, ben Cansu. İrlanda Dublin’deki eğitimimin dördüncü ayındayım, her şey çok güzel ilerliyor. Şu anda Starbucks’ta barista olarak çalışmaya devam ediyorum, saatlik kazancım ortalama 10.40 Euro. Haftada 20 saat çalışarak hem yaşam giderlerimi karşılıyor hem de İngilizce pratiği yapıyorum. Okulda öğrendiklerimi, iş hayatında pratiğe döküyorum. İrlanda’ya ekim ayında geldim ve gelir gelmez zorluk yaşamadan iş bulma şansım oldu. Bu noktada daima beni destekleyen, her sorumda bana yardımcı olan danışmanım Semra Esgün’e sonsuz teşekkür ederim. Sizler de hem eğitim alıp hem çalışmak istiyorsanız İrlanda bunun en muazzam yer. İnsanlar inanılmaz sevecen ve yardımsever, kesinlikle tavsiye ederim.

Öğrenci
Emerald Cultural Institute Dublin Öğrenci Yorumları

Merhaba, ben Zahid.Lisans eğitimim devam ederken bölümüm gereği yabancı dilimi geliştirmek için dil eğitimimi yurt dışında devam ettirme kararı aldım. Bu yolculuğa; IEFT Yurt Dışı Eğitim ve Kariyer Fuarı’nda, ilgi ve alakalarından memnun kaldığım Global Vizyon ile tanışarak başladım. Yurt dışına dil eğitimi için gitmeye kesin karar verdikten sonra Ankara Global Vizyon ofisinden Özge Hanım ile tanıştım. Birçok ülke hakkında bilgi aldıktan sonra benim için en doğru kararın İrlanda olduğunu anladım. Emerald Dil Okulu için İrlanda’ya gidiyorum. Vizeye başvuru sürecinden, vizemin geliş tarihine kadar her zaman desteğini ve yardımını esirgemeyen; her zaman yanımda olan başta Özge Hanım olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. 

Öğrenci
Öğrenci Yorumları

Merhaba ben, Anıl. Eli Dil Okulu için İrlanda vizemi aldım ve yarın uçuyorum. Uzun zamandır hayalini kurduğum İrlanda eğitimi için, uzun uğraşlar ve meşakkatli süreç sonrası mutlu sonra ulaşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Başta Özge Hanım olmak üzere tüm Global Vizyon ailesine, bu süreçte yanımda oldukları için teşekkür ederim. 

Öğrenci
Öğrenci Yorumları

ELI Dublin Dil Okulu’na giden öğrencimiz Salih Demirci’den gelen bir fotoğraf. Öğrencimiz şu anda İrlanda’da, kendisine başarılı ve keyifli bir eğitim hayatı dileriz. İrlanda ELI Dublin okulunda çok sayıda öğrencimiz 25 hafta work and study programı yapmaktadır. Özellikle Cenker Ozan beyin Türk öğrencilere göstermiş olduğu çok önemli destekler nedeniyle Türk öğrenciler ELI İrlanda okullarına büyük ilgi gösterirler. 


Öğrenci

Sıkça Sorulan Sorular

Sertifika Programını Nedir?

  Sertifika programları, süresi 4 haftadan başlayıp 2 yıla kadar uzayabilen mesleki eğitimlerdir. Uluslararası sertifika programlarına katılım için lise mezunu olmak yeterlidir. Bazı programlar özellikle lisans diploması isteyebilir. Yurtdışı sertifika programlarının ilk amacı meslek edindirmektir. Bu programlardan mezun olanlar sektöre hazır bir şekilde giriş yapar. Çünkü yurtdışı sertifika programlarının büyük bir çoğunluğu, staj yapmayı zorunlu tutarak öğrencilerinin teoride öğrendikleri bilgiyi pratiğe de dökebilmesini amaçlar. Bu sebeple yurtdışı sertifika programlarından mezun olanlar sektörü tanıyarak iş başlangıcı yapabilmektedir. 


  Yurtdışı sertifika programları; hayalleri süsleyen üniversitelerin programlarına katılarak bu kurumların tüm imkanlarından yararlanmayı sağlar. Diploma ve sertifika programlarında üniversite hocalarının yanı sıra sektörün önde gelen isimlerinden ders alınmaktadır. 

Programlara İsteyen Herkes Katılabilir Mi?

  Uluslararası sertifika programlarına katılmak için en az lise mezunu olmak ve 18 yaşını doldurmuş olmak gereklidir. Amerika sertifika ve diploma programlarından bazıları lisans diploması isteyebilmektedir. Yurtdışı sertifikalı eğitim programlarına katılım için İngilizce dil yeterliliği zorunluluktur. Dil yeterliliği olmayanlar, okulların açtığı dil okulu programlarına katılıp belli seviyeye ulaştıktan sonra sertifika programlarına başlayabilir. Temel olarak bu gereklilikleri yerine getiren herkes programlara başvurabilir. 

Kimler İçin Uygun?

  Kısa süreli bir eğitimin ardından meslek edinmek isteyenler, yurt dışında çalışma deneyimi kazanmayı amaçlayanlar, mezuniyetin ardından sektöre dair pratik bilgiler edinmek isteyenler için uygundur. Yurtdışı sertifika ve diploma programı ücretleri üniversite ücretlerine göre daha uygun olduğundan kısıtlı bütçesi olanlar için güzel bir alternatiftir.

En Yakın Kurs Tarihleri?

  Yurtdışı diploma ve sertifika programlarına yılın her döneminde başvurulabilir. Eğitim kurumlarının farklı tarihleri olmaktadır. Bu sebeple sizin için en doğru tarihi öğrenebilmeniz için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçmenizi öneririz.

Eğitim Ne Kadar Sürmekte?

  Yurtdışında sertifika ve diploma programları 3 aydan başlar 3 yıla kadar uzayabilir. Uzun süreli eğitimlerde öğrenciler çalışma iznine de sahip olmaktadır.

Hangi ülkelerde sertifika programı var?

  Dünyanın pek çok ülkesinde sertifika ve diploma programları açılmaktadır. Kanada açtığı sertifika ve diploma programlarıyla diğer ülkeler arasında ön plana çıkar. Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Avustralya, İtalya sertifika ve diploma programı açan ülkeler arasındadır.

Hangi bölümlerde sertifika programı var?

  Sertifika ve diploma programları pek çok bölümde açılmaktadır. Katılımcıların mezun olduklarında meslek sahibi olmasını amaçlayan bu programlar; Proje Yönetimi, Finans, İşletme, Pazarlama, Uluslararası Ticaret, Bilgi Sistemleri, Telekomünikasyon Mühendisliği, Küresel Yönetim, Yeni İş Geliştirme, MBA Öncesi Sertifika Programı, Web Yayıncılığı, Seyahat Turizm, Konukseverlik Yönetimi, Halkla İlişkiler, Uluslararası İşletme, Web Tasarımı ve Yönetimi, E-Ticaret, İnsan Kaynakları, Moda, Moda Tasarımı, Gemicilik, Taşıma ve Lojistik gibi alanlarda olabilmektedir. 

Eğitim maliyetleri ne kadar?

  Eğitim maliyetleri eğitim alınan ülkeye, eğitim alınan bölüme ve eğitimin süresine göre farklılık gösterebilmektedir. Eğitim maliyetlerine dair genel bilgiler ‘Sertifika ve Diploma Programları’ sekmesinden görülebilir. Güncel ve indirimli fiyatlardan haberdar olmak için Global Vizyon danışmanlarıyla iletişime geçmeniz en sağlıklısı olacaktır.

Okurken çalışma iznim var mı?

  Yurtdışı sertifika ve diploma programları çalışma izni verdiği için tercih edilmektedir. Kısa süreli programlarda çalışma izni verilmez fakat uzun süreli programlarda öğrencilerin çalışma izni vardır. Eğitim kapsamında öğrenciler belirlenen haftalarda çalışma zorunluluğuna sahiptir. Öğrenciler eğitimlerinin çalışma hayatı döneminde tam zamanlı olarak çalışabilirler. 

Haftanın her günü mü eğitim var?

  Eğitimler genellikle hafta içi her gün yapılmaktadır. Her eğitim kurumunun kendi eğitim programı bulunur. Bu sebeple gitmek istediğiniz okulun eğitim programını danışmanınızdan öğrenmenizi öneririz. 

Program dahilinde staj imkanları var mı?

  Sertifika ve Diploma programları çalışma imkânı sunmaktadır. Co-op olarak geçen bu çalışma döneminde öğrenciler tam zamanlı olarak çalışabilmektedir. Bazı bölümler, iş tecrübesine sahip öğrencilere eğitimler devam ederken part-time çalışma olanağı sunabilmektedir.

Okullar İngilizce seviyesi ne istiyor? IELTS ve TOEFL sınavlarına girmem gerekir mi?

  Diploma ve sertifika programlara katılabilmek için iyi düzeyde İngilizce bilme ve bunu TOEFL veya IELTS gibi resmi bir sınav sonucu ile belgeleme şartı vardır. Öğrenci klasik bir lise veya üniversiteden mezun ve iyi bir dil eğitimi almamış ise programa başlamadan önce en az 3 ay İngilizce kursu almak zorundadır. Öğrenci; İngilizce eğitim veren herhangi bir okuldan mezun olsa dahi bu kurslara doğrudan kabul edilemeyebilir. Bu durumda yurtdışında birkaç hafta veya ay İngilizce kursu takip etmesi tavsiye edilir. Sertifika kursu veren okulların büyük çoğunluğu, aynı zamanda İngilizce kursları da sunar. Programların süreleri çok esnektir. Bazı kurslar 1 ay sürerken, bazıları 1 yıla kadar uzayabilir. Ancak pek çok program, genelde 4-6 ay arası devam eder.

Kayıttan Sonra Bana Yardımcı Olmaya Devam Edecek Misiniz?

  Global Vizyon olarak uzun yıllardır sektöre yön veren şirketlerden olmamızın birinci nedenlerinden biri öğrencilerimizin her sorunuyla yakından ilgilenmemizdir. Global Vizyon’un deneyimli danışmanları öğrencileriyle bire bir ilgilenerek, her türlü sorunlarında yanlarında olmaktadır.

Bir Programın Ortalama Maliyeti Nedir?

  Amerika’da sertifika programları 6 bin 800 Dolardan başlar 38 bin Dolara kadar yükselir. Amerika’da yaşam masrafları yılda 10 bin – 18 bin Dolar arasında değişir. Konaklama, yemek, ulaşım, ders materyalleri, kıyafet ve eğlence masrafları katılarak yapılan hesaplamalarda öğrenciler aylık bin ile bin 500 Dolar arası harcar. Amerika sertifika programına katılacakların fikir sahibi olması adına masrafları kalem kalem paylaşıyoruz.


  • Konaklama: Yıllık 5 bin – 7 bin Dolar

  • Gıda-Yemek: Günlük 12-15 Dolar

  • Ulaşım: Toplu taşıma kartı aylık 40-100 Dolar

  • İnternet: Aylık 45-50 Dolar 

  • Telefon: Aylık 50 Dolar

  • Kişisel harcamalar: Yıllık 2 bin Dolar