Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Yurtdışı Büyük Veri Analitiği Sertifika Programı

Yurtdışı Büyük Veri Analitiği Sertifika Programı

Teknolojideki gelişmeler ihtiyaç duyulan mesleklerde değişime sebep oldu. Böylelikle popüler meslekler değişti, öğrencilerin sahip olmak istedikleri meslekler farklılaştı. Eskiden veri toplamak zor iken teknolojik gelişmelerin neticesinde şimdi elde var olan veri yığınını doğru kullanabilmek zorlaştı. Elde veriler ışığında doğru hamleleri yapabilmek için büyük veri analizi yapmak şirketler ve kurumlar için zorunlu hale geldi. Yurtdışı Büyük Veri Analitiği Sertifika Programı da bu alanda çalışmak isteyenleri kısa sürede iş hayatına hazırlayan programlar oluyor. Yurtdışı Büyük Veri Analitiği Programları bilginin ardındaki hikâyenin anlaşılabilmesi için gerekli donanımı kazandırıyor. 21. Yüzyılın en hızlı büyüyen bu alanında çalışmak öğrencilere hem sosyal statü hem de dolgun bir maddi kazanç sağlıyor. Yurtdışı Büyük Veri Analitiği Sertifika Programlarının son dönemde en çok tercih edilen programlar arasında olmasının nedenlerini de bu şekilde anlayabiliriz. Büyük Veriden kısaca bahsetmemiz gerekirse… Büyük Veri bilgileri anlamlı bir şekilde birbirine bağlayarak; kullanıcıların geçmiş, şimdi ve gelecekteki davranış kalıplarını görselleştirir. Yurtdışı Büyük Veri Analitiği Diploma Programlarında bilginin ardındaki hikâyeyi görmeyi, veri kümlerini toplamayı, seçmeyi, manipüle etmeyi ve kodlamayı öğrenen öğrenciler elde ettikleri bilgiyi en doğru ve en etkili şekilde nasıl kullanmak için çalışır. Şirketler ve kurumlar büyük veri analitiği sayesinde müşterilerinin ve paydaşlarının ihtiyaçlarını, duygularını, eğilimlerini daha iyi anlayabilir ve bu eğilimleri tatmin edebilmek için daha bilinçli kararlar alabilirler. Bu sayede şirketler ve kurumlar paydaşlarının ve müşterilerinin gözünde değerlerini arttırmaktadır. Öğrenciler Yurtdışı Büyük Veri Analitiği eğitiminde; Data Manipulation Techniques, Information Encoding Standards, Data Systems Architecture, Business Processes and Modelling, Data Programming, Mathematics for Data Analytics, Data Visualization, Social Data and Mining Techniques, Data Collection and Curation, Enterprise Analytics, Business Intelligence, Data Analytics Project gibi dersler almaktadır.

Devamını Oku
Program Süresi

Yurtdışı Büyük Veri Analitiği Diploma Programı 2 sömestrden oluşur. Toplamda 1 yıla yayılan bir programdır. Öğrenciler eğitim kurumlarının yönlendirmesi dahilinde yarım gün ya da tam gün süren programlar arasında tercih yapabilmektedir. Sürelerdeki ve eğitim programlarındaki değişiklikler Yurtdışı Büyük Veri Analitiği Program ücretlerini değiştirebilmektedir.

Çalışma İzni

Yurtdışı Büyük Veri Analitiği Sertifika Programı genellikle bir yıllık olarak tercih edilmektedir. Bu da uzun süreli programlar arasına girer. Böylelikle öğrenciler çalışma iznine sahip olabilirler. Öğrenciler önce teorik eğitim alır sonrasında ise eğitim kurumlarının kendileri için organize ettiği iş görüşmelerine giderek çalışma hayatına başlar. Çalışma dönemi süresince öğrenciler güzel paralar kazanıp hem günlük harcamalarını hem de eğitim masraflarını çıkarabilir.

Yurtdışı Büyük Veri Analitiği Sertifika Programını Kimler Tercih Etmelidir?

Yurtdışı Büyük Veri Analitiği Diploma Programını tercih edebilmek için geçmiş eğitim deneyimleri önem taşır. Yurtdışı Büyük Veri Analitiği Programına başvuracak öğrencilerin bilim, teknoloji, mühendislik, matematik ya da işletme alanında eğitim geçmişine sahip olması gereklidir. Kendi ülkesinde bu alanlarda eğitim alan bir öğrenci Yurtdışı Büyük Veri Analitiği eğitimlerini tercih edebilir. Büyük Veri Analitiği ülkemiz üniversitelerinde genellikle yüksek lisans döneminde tercih edilebilmektedir. Üniversitelerde bölüm olarak açılması henüz çok yaygın değildir. Bu sebeple bu alanda üniversite eğitimi almayı seçemeyip başka bir bölümde okumak zorunda kalan öğrenci, bölümünü bitirir bitirmez Yurtdışı Büyük Veri Analitiği eğitimlerine katılarak bu alanda kariyer yapmaya yönelebilir. Büyük Veri alanında kariyer yapmayı hedefleyen bir öğrenci bir yıllık Yurtdışı Büyük Veri Analitiği Programını tamamladıktan sonra iş hayatına atılabilecek donanıma erişir. Bu donanımı kısa sürede kazanmak isteyenler bu programları tercih etmelidir.

Yurtdışı Büyük Veri Analitiği Sertifika Programına Katılmanın Avantajları Nelerdir?

Yurtdışı Büyük Veri Analitiği Programı öğrencilere teorik bilgiyi öğretir ve öğrettiği bu bilgiyi profesyonel hayatta uygulama deneyimini sunar. Öğrenciler Yurtdışı Büyük Veri Analitiği Programlarından alanında uzman ve değerli isimlerden teorik dersler alır ve sonrasında bu derslerde öğrendiklerini çalışma deneyimi sürecinde pratiğe aktarırlar. Bu sayede öğrenci iş hayatına atıldığında ne yapacağını bilmez bir şekilde ortada kalmaz. Öğrenci Yurtdışı Büyük Veri Analitiği Sertifika Programındaki çalışma sürecinde iş deneyimi kazandığı için profesyonel hayatta kendinden beklenilenleri bilir. Böylece öğrenci kendinden emin ve güvenli bir şekilde kariyerine başlar. Eğitim alırken iş deneyimi elde etmek çok avantajlıdır. Yurtdışı Büyük Veri Analitiği Programlarından öğrenciler farklı ülkelerden, farklı kültürlerden pek çok arkadaş edinir. Bunların her biri öğrencilere farklı bağlantılar sunacak ve farklı kapılar açacaktır. Kariyerine yurtdışında devam etmek isteyenler özellikle bu networke sahip olarak avantajlı konuma geçecektir. Yurtdışı Büyük Veri Analitiği program ücretleri de öğrencileri maddi olarak avantajlı konuma yükseltecektir. Yurtdışı eğitim konusunda bütçesel kaygıları olan, kısıtlı bütçeye sahip öğrenciler Yurtdışı Büyük Veri Analitiği programı fiyatlarının üniversite ücretlerine göre daha uygun olduğunu görecektir. Böylece öğrenciler fiyat avantajını kullanarak akıllıca bir tercih yapacak hem yurtdışı eğitim hem de yurtdışı çalışma tecrübesine ulaşabilecektir. Neden Yurtdışında Büyük Veri Analitiği Sertifika Eğitimi Almalısınız? Yurtdışı Büyük Veri Analitiği Programları öğrencilerine teknik bilgi, profesyonellik ve iletişim becerilerini en iyi şekilde öğreterek onların dinamik ve hızlı büyüyen bir sektörde kariyer yapmasını sağlar. Yurtdışı Büyük Veri Analitiği Sertifika Programlarındaki çalışma dönemlerinde öğrenciler iş deneyimi kazanır ve gerçek iş dünyasındaki zorlukların üstesinden gelmeyi öğrenir. Öğrenciler Yurtdışı Büyük Veri Analitiği Sertifika Programlarında kurdukları doğru bağlantıların faydasını görecektir. Kurdukları bağlantılar iş verenlerle de olabilir ya da eğitim aldıkları araştırma görevlileri de… İş verenlerle bağlantıları önlerinde yeni ve beklenmedik kapılar açabilecektir. Eğitmenleriyle ola bağlantıları da onlardan akıl hocalığı alabilmelerini sağlayacaktır. Güçlü bağlantılara sahip olmanın çok önemli olduğu günümüz dünyasında sadece böyle bağlantılara sahip olabilmek bile Yurtdışı Büyük Veri Analitiği eğitimlerine katılmak için yeterli bir gerekçedir.

Devamını Oku
Yurtdışı Büyük Veri Analitiği Sertifika Programından Mezun Olanlarla Hangi Alanlarda Çalışabilir?

Yurtdışı Büyük Veri Analitiği Diploma Programından mezun olanlar büyük ölçekli şirketlerden hükümetlere, araştırma kurumlarından teknoloji firmalarına kadar geniş çaplı alanda iş bulabilir. Öğrenciler İnsan Kaynaklarından Satış ve Pazarlama Departmanlarına kadar geniş bir alanda departman tercihi de yapabilir. Çünkü büyük verinin analizi artık tüm sektörlerin ve departmanların ihtiyaç duyduğu bir çalışmadır. Yurtdışı Büyük Veri Analitiği Sertifika Programından mezunlar Data Analyst, Data Visualization Developer, Business Intelligence (BI) Specialist, Analytics Specialist, BI Solutions Architect or Business Analytic Specialist gibi pozisyonlarda çalışabilir.

Devamını Oku
Neden Global Vizyon?

Global Vizyon 1996’dan bu yana Türkiye’deki gençlere yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Her yıl binlerce öğrenci Global Vizyon’un yönlendirmeleriyle yurtdışında eğitim almaktadır. Global Vizyon; öğrencilerin kendileri için en doğru kararı almasını sağlayan eğitim danışmanlarına sahip, en kaliteli eğitim kurumlarıyla iş birliği içerisinde olan, akreditasyona sahip güvenilir kurumlarla çalışan, öğrencilerine en uygun fiyatı sunan köklü bir eğitim danışmanlığı şirketidir. Geleceğini kurgularken en doğru kararı vermek isteyenler için Global Vizyon en doğru adres olacaktır.

1
Global Vizyon
Sıkça Sorulan Sorular
Sertifika Programını Nedir?

  Yurtdışı sertifika ve diploma programları; liseden mezun olan herkesin katılabileceği, katılımcılara meslek edindirmeyi amaçlayan programlardır. Genellikle kolejler bünyesinde açılırlar, bu programa katılanlar çalışmak istedikleri sektörle ilgili teorik ve pratik bilgiler edinirler. Bu programlardan mezun olanlar iş hayatına donanımlı bir şekilde atılmaktadır. 

Programlara İsteyen Herkes Katılabilir Mi?

  Yurtdışında sertifika ve diploma programlarına liseden mezun olan herkes katılabilir. Üst yaş sınırı bulunmamaktadır. 18 yaşından büyük, liseden mezun olmuş herkes sertifika programlarına katılabilmektedir. 

Kimler İçin Uygun?

  Kısa süreli bir eğitimin ardından meslek edinmek isteyenler, yurt dışında çalışma deneyimi kazanmayı amaçlayanlar, mezuniyetin ardından sektöre dair pratik bilgiler edinmek isteyenler için uygundur. Yurtdışı sertifika ve diploma programı ücretleri üniversite ücretlerine göre daha uygun olduğundan kısıtlı bütçesi olanlar için güzel bir alternatiftir.

En Yakın Kurs Tarihleri?

  Yurtdışı diploma ve sertifika programlarına yılın her döneminde başvurulabilir. Eğitim kurumlarının farklı tarihleri olmaktadır. Bu sebeple sizin için en doğru tarihi öğrenebilmeniz için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçmenizi öneririz.

Eğitim Ne Kadar Sürmekte?

  Yurtdışında sertifika ve diploma programları 3 aydan başlar 3 yıla kadar uzayabilir. Uzun süreli eğitimlerde öğrenciler çalışma iznine de sahip olmaktadır.

Hangi ülkelerde sertifika programı var?

  Dünyanın pek çok ülkesinde sertifika ve diploma programları açılmaktadır. Kanada açtığı sertifika ve diploma programlarıyla diğer ülkeler arasında ön plana çıkar. Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Avustralya, İtalya sertifika ve diploma programı açan ülkeler arasındadır.

Hangi bölümlerde sertifika programı var?

  Sertifika ve diploma programları pek çok bölümde açılmaktadır. Katılımcıların mezun olduklarında meslek sahibi olmasını amaçlayan bu programlar; Proje Yönetimi, Finans, İşletme, Pazarlama, Uluslararası Ticaret, Bilgi Sistemleri, Telekomünikasyon Mühendisliği, Küresel Yönetim, Yeni İş Geliştirme, MBA Öncesi Sertifika Programı, Web Yayıncılığı, Seyahat Turizm, Konukseverlik Yönetimi, Halkla İlişkiler, Uluslararası İşletme, Web Tasarımı ve Yönetimi, E-Ticaret, İnsan Kaynakları, Moda, Moda Tasarımı, Gemicilik, Taşıma ve Lojistik gibi alanlarda olabilmektedir. 

Eğitim maliyetleri ne kadar?

  Eğitim maliyetleri eğitim alınan ülkeye, eğitim alınan bölüme ve eğitimin süresine göre farklılık gösterebilmektedir. Eğitim maliyetlerine dair genel bilgiler ‘Sertifika ve Diploma Programları’ sekmesinden görülebilir. Güncel ve indirimli fiyatlardan haberdar olmak için Global Vizyon danışmanlarıyla iletişime geçmeniz en sağlıklısı olacaktır.

Okurken çalışma iznim var mı?

  Yurtdışı sertifika ve diploma programları çalışma izni verdiği için tercih edilmektedir. Kısa süreli programlarda çalışma izni verilmez fakat uzun süreli programlarda öğrencilerin çalışma izni vardır. Eğitim kapsamında öğrenciler belirlenen haftalarda çalışma zorunluluğuna sahiptir. Öğrenciler eğitimlerinin çalışma hayatı döneminde tam zamanlı olarak çalışabilirler. 

Haftanın her günü mü eğitim var?

  Eğitimler genellikle hafta içi her gün yapılmaktadır. Her eğitim kurumunun kendi eğitim programı bulunur. Bu sebeple gitmek istediğiniz okulun eğitim programını danışmanınızdan öğrenmenizi öneririz. 

Program dahilinde staj imkanları var mı?

  Sertifika ve Diploma programları çalışma imkânı sunmaktadır. Co-op olarak geçen bu çalışma döneminde öğrenciler tam zamanlı olarak çalışabilmektedir. Bazı bölümler, iş tecrübesine sahip öğrencilere eğitimler devam ederken part-time çalışma olanağı sunabilmektedir.

Okullar İngilizce seviyesi ne istiyor? IELTS ve TOEFL sınavlarına girmem gerekir mi?

  Diploma ve sertifika programlara katılabilmek için iyi düzeyde İngilizce bilme ve bunu TOEFL veya IELTS gibi resmi bir sınav sonucu ile belgeleme şartı vardır. Öğrenci klasik bir lise veya üniversiteden mezun ve iyi bir dil eğitimi almamış ise programa başlamadan önce en az 3 ay İngilizce kursu almak zorundadır. Öğrenci; İngilizce eğitim veren herhangi bir okuldan mezun olsa dahi bu kurslara doğrudan kabul edilemeyebilir. Bu durumda yurtdışında birkaç hafta veya ay İngilizce kursu takip etmesi tavsiye edilir. Sertifika kursu veren okulların büyük çoğunluğu, aynı zamanda İngilizce kursları da sunar. Programların süreleri çok esnektir. Bazı kurslar 1 ay sürerken, bazıları 1 yıla kadar uzayabilir. Ancak pek çok program, genelde 4-6 ay arası devam eder.