Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Yurtdışı Business Communication Sertifika Programı

Yurtdışı Business Communication Sertifika Programı

Yurtdışı Business Communication Sertifika Programı katılımcıların kurum içi ve kurum dışında sağlam iş ilişkileri kurabilmesi için gerekli olan temele sahip olmalarını amaçlar. Öğrenciler Yurtdışı Business Communication Programı kapsamında iş dünyasına girmek için gerekli olan sağlam yönetici becerilerini kazanır. Yurtdışı Business Communication Sertifika Programı iş dünyasında başarıya ulaşmak için gerekli olan iletişim, takım çalışması, önceliklendirme ve problem çözme gibi anahtar becerileri kazandırır. Yurtdışı Business Communication eğitiminde sektörel tecrübesi olan, donanımlı isimlerden dersler alınır. İş dünyası tecrübesine sahip eğitmenler, öğrencilere iş hayatında yaşanmış örnekleri sunar ve case-study’ler üzerinde çalışabilirler. Eğitmenler iş dünyasındaki yöneticilerin hangi özelliklere sahip çalışanlar aradığını bildikleri için öğrencilerini bu konularda geliştirirler. Yurtdışı Business Communication Diploma Programında öğrenciler iş hayatında gerekli teknik becerileri de elde eder. Teknik becerilerin yanı sıra işverenlerin çok önem verdiği iletişim ve takım çalışma konusunda büyük gelişim gösterirler. Öğrenciler eğitimleri kapsamında çalışma hayatını da deneyimleyecekleri için sınıfta öğrendikleri bilgiyi iş hayatına aktararak eşsiz bir deneyim kazanma fırsatı da bulacaktır. Öğrenciler Yurtdışı Business Communication Programı boyunca İşyerinde İletişim, Takım Yönetiminde İş Mükemmelliği, Müşteri İlişkileri Yönetimi, İş Aramaya Hazırlık, Kişisel Gelişim Strateji ve Taktikleri gibi dersler alacaktır.

Devamını Oku
Program Süresi

Yurtdışı Business Communication Programları farklı sürelerde açılabilmektedir. Kısa süreli de uzun süreli de katılım sağlanabilir. Yurtdışında çalışma deneyimi de kazanmak isteyenlerin uzun süreli programlara katılması gerekir. Uzun süreli programlar 48 hafta ile 88 hafta arasında değişmektedir. Okullar gündüz ve akşam eğitimleri sunabilmektedir. Bu sebeple program sürelerinde farklılıklar olmaktadır. Yurtdışı Business Communication Program ücretleri akşam eğitimleri tercih edildiğinde yükselebilmektedir. Tüm bu konuların detayını öğrenebilmek için Global Vizyon danışmanlarıyla irtibata geçmenizi öneririz.

Çalışma İzni

Yurtdışı Business Communication Programı kapsamında öğrencilere çalışma izni sunulur. Öğrenci 48 hafta ya da 88 hafta gibi uzun süreli programlara katılırsa program dahilinde çalışma izni edinir. Öğrencilerin çalışacakları işleri gittikleri eğitim kurumları organize etmektedir.

Yurtdışı Business Communication Sertifika Programını Kimler Tercih Etmelidir?

Yurtdışı Business Communication Sertifika Programını işverenlerin çalışanlardan beklentilerinin neler olduğunu öğrenmek isteyenler, iş hayatında en sağlıklı iletişim metotlarını öğrenmek isteyenler, takım çalışması ve problem çözme gibi konularda kendilerini geliştirmek isteyenler katılmalıdır. Hali hazırda üniversite eğitimi almış ve kendini iş hayatına hazırlamak isteyenler için Yurtdışı Business Communication Programı doğru bir tercih olacaktır. Yurtdışı Business Communication Programına katılanlar işveren beklentilerini anlayabilecek ve bu beklentileri karşılayabilecek çalışanlar olarak mezun olacaktır. Ayrıca nelerin müşterilerde pozitif ya da negatif etki uyandırdığını öğrenmek isteyenler bu programda aradıklarını bulacaktır. Takım projesi üretme ve performans yönetimi gibi konularda kendini geliştirmek isteyenlerin tercihi Yurtdışı Business Communication Programı olacaktır. Son olarak Yurtdışı Business Communication Diploma Programına katılanlar kişisel mesleki gelişimleri için gerekli stratejiyi ve teknikleri öğrenebilecektir. Tüm bu konularda kendini geliştirmek isteyenler Yurtdışı Business Communication eğitimini tercih etmelidir.

Yurtdışı Business Communication Sertifika Programına Katılmanın Avantajları Nelerdir?

Yurtdışı Business Communication Sertifika Programına katılmanın en büyük avantajı öğrencinin iş hayatına katılmadan bu dünyaya kendini hazırlamasıdır. İşveren beklentilerini bilen ve bireysel sorumluluklarının farkında olan bir kişi iş dünyasında fark yaratacaktır. Bu sayede öğrenciler daha hızlı iş bulabilecek, iş dünyasında yer edinebilecek, kariyer basamaklarını daha hızlı tırmanabilecektir. Özellikle hizmet sektörü gibi iletişimin yoğun olduğu işlerde çalışmak isteyenler için Yurtdışı Business Communication eğitimi güzel bir dönüm noktası olacaktır. İş dünyasında iletişimin ne kadar önemli olduğunun vurgulandığı ve bu yönde eğitimlerin verildiği bu program kapsamında öğrenciler iletişimin tüm inceliklerini öğrenecektir. Yurtdışı Business Communication Sertifika Programlarındaki eğitmenler iş dünyasında deneyimli isimler olduğundan öğrencilere işverenlerin beklentilerini en iyi şekilde aktaracaktır. Bu sayede öğrenciler iş verenlerin beklentilerine uygun olarak kendilerini geliştirme fırsatı yakalayacaktır. Yurtdışı Business Communication Diploma Programına katılmanın en avantajları yönlerinden biri de fiyatlarıdır. Yurtdışı Business Communication Program ücretleri bir üniversitede alınacak eğitime göre çok daha caziptir. Kısıtlı bir bütçeye sahip öğrenciler Yurtdışı Business Communication programı fiyatlarını karşılayabilecektir. Öğrenci ayrıca çalışma döneminde Yurtdışı Business Communication program ücretini de çıkarabilecektir.

Devamını Oku
Neden Yurtdışında Business Communication Sertifika Eğitimi Almalısınız?

Yurtdışı Business Communication Sertifika Programlarına katılan bir öğrenci hem kurum için hem de kurum dışı iletişime dair öğrendiği bilgilerle rakipleri arasından sıyrılma imkânı yakalar. Öğrenci iş dünyasında fark yaratmanın yanı sıra gelecek planlamasını nasıl yapması gerektiğini de öğrenir. Yurtdışı Business Communication Diploma Programına katılanlar iş hayatı tecrübesine sahip uzmanlarla geleceklerini planlama şansı da yakalar. Sınıflardaki eğitimin ardından çalışma dönemine geçiş yapan öğrenciler bu dönemlerinde de eğitmenlerinden destek almaya devam ederler. Bu sayede doğru yönlendirmelerle doğru kararlar alabilirler. Yurtdışı Business Communication eğitimi almanın en önemli yönlerinden biri de öğrencinin İngilizce dilinde iletişim becerilerini en üst seviyelere çıkaracak olmasıdır. Uzun bir süre eğitim alacak ve yabancı bir ülkede yaşayacak olan öğrenci hem günlük hayatta hem de iş hayatında üst düzey bir İngilizce becerisine sahip olacaktır. Günümüzün küresel dünyasında üst düzey İngilizce becerisine sahip olmak önemli bir faktördür. Yurtdışı Business Communication Sertifika Programından Mezun Olanlarla Hangi Alanlarda Çalışabilir? Yurtdışı Business Communication Diploma Programının spesifik bir çalışma alanı yoktur. Bu programa kendini iş hayatına hazırlamak isteyenler katılmaktadır. Yurtdışı Business Communication eğitimi öğrencilere öncelikli olarak iş dünyasındaki iletişimin inceliklerini aktarır, takım çalışmasını ve takım yönetimini öğretir. Yurtdışı Business Communication eğitimi alan bir öğrenci hemen hemen her sektörde çalışabilir, kazandığı beceri ve deneyimlerle hemen hemen her sektörde saygı görür. Yurtdışı Business Communication Programında iş hayatında iletişimin incelikleri, müşteri ilişkileri yönetimi, takım yönetimi, kişisel gelişim stratejileri ve teknikleri, iş yerleştirme becerileri elde edilir. Bu beceriler hemen hemen sektörde gerekli becerilerdir. Bu programa katılan öğrenciler çalışma dönemlerinde ofis yöneticisi, irtibat memuru, planlama elemanı, takım lideri, müşteri ilişkileri temsilcisi gibi pozisyonlarda iş hayatına başlangıç yapabilir.

Devamını Oku
Neden Global Vizyon?

Global Vizyon 1996’dan bu yana Türkiye’deki gençlere yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Her yıl binlerce öğrenci Global Vizyon’un yönlendirmeleriyle yurtdışında eğitim almaktadır. Global Vizyon; öğrencilerin kendileri için en doğru kararı almasını sağlayan eğitim danışmanlarına sahip, en kaliteli eğitim kurumlarıyla iş birliği içerisinde olan, akreditasyona sahip güvenilir kurumlarla çalışan, öğrencilerine en uygun fiyatı sunan köklü bir eğitim danışmanlığı şirketidir. Geleceğini kurgularken en doğru kararı vermek isteyenler için Global Vizyon en doğru adres olacaktır.

1
Global Vizyon
Sıkça Sorulan Sorular
Sertifika Programını Nedir?

  Yurtdışı sertifika ve diploma programları; liseden mezun olan herkesin katılabileceği, katılımcılara meslek edindirmeyi amaçlayan programlardır. Genellikle kolejler bünyesinde açılırlar, bu programa katılanlar çalışmak istedikleri sektörle ilgili teorik ve pratik bilgiler edinirler. Bu programlardan mezun olanlar iş hayatına donanımlı bir şekilde atılmaktadır. 

Programlara İsteyen Herkes Katılabilir Mi?

  Yurtdışında sertifika ve diploma programlarına liseden mezun olan herkes katılabilir. Üst yaş sınırı bulunmamaktadır. 18 yaşından büyük, liseden mezun olmuş herkes sertifika programlarına katılabilmektedir. 

Kimler İçin Uygun?

  Kısa süreli bir eğitimin ardından meslek edinmek isteyenler, yurt dışında çalışma deneyimi kazanmayı amaçlayanlar, mezuniyetin ardından sektöre dair pratik bilgiler edinmek isteyenler için uygundur. Yurtdışı sertifika ve diploma programı ücretleri üniversite ücretlerine göre daha uygun olduğundan kısıtlı bütçesi olanlar için güzel bir alternatiftir.

En Yakın Kurs Tarihleri?

  Yurtdışı diploma ve sertifika programlarına yılın her döneminde başvurulabilir. Eğitim kurumlarının farklı tarihleri olmaktadır. Bu sebeple sizin için en doğru tarihi öğrenebilmeniz için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçmenizi öneririz.

Eğitim Ne Kadar Sürmekte?

  Yurtdışında sertifika ve diploma programları 3 aydan başlar 3 yıla kadar uzayabilir. Uzun süreli eğitimlerde öğrenciler çalışma iznine de sahip olmaktadır.

Hangi ülkelerde sertifika programı var?

  Dünyanın pek çok ülkesinde sertifika ve diploma programları açılmaktadır. Kanada açtığı sertifika ve diploma programlarıyla diğer ülkeler arasında ön plana çıkar. Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Avustralya, İtalya sertifika ve diploma programı açan ülkeler arasındadır.

Hangi bölümlerde sertifika programı var?

  Sertifika ve diploma programları pek çok bölümde açılmaktadır. Katılımcıların mezun olduklarında meslek sahibi olmasını amaçlayan bu programlar; Proje Yönetimi, Finans, İşletme, Pazarlama, Uluslararası Ticaret, Bilgi Sistemleri, Telekomünikasyon Mühendisliği, Küresel Yönetim, Yeni İş Geliştirme, MBA Öncesi Sertifika Programı, Web Yayıncılığı, Seyahat Turizm, Konukseverlik Yönetimi, Halkla İlişkiler, Uluslararası İşletme, Web Tasarımı ve Yönetimi, E-Ticaret, İnsan Kaynakları, Moda, Moda Tasarımı, Gemicilik, Taşıma ve Lojistik gibi alanlarda olabilmektedir. 

Eğitim maliyetleri ne kadar?

  Eğitim maliyetleri eğitim alınan ülkeye, eğitim alınan bölüme ve eğitimin süresine göre farklılık gösterebilmektedir. Eğitim maliyetlerine dair genel bilgiler ‘Sertifika ve Diploma Programları’ sekmesinden görülebilir. Güncel ve indirimli fiyatlardan haberdar olmak için Global Vizyon danışmanlarıyla iletişime geçmeniz en sağlıklısı olacaktır.

Okurken çalışma iznim var mı?

  Yurtdışı sertifika ve diploma programları çalışma izni verdiği için tercih edilmektedir. Kısa süreli programlarda çalışma izni verilmez fakat uzun süreli programlarda öğrencilerin çalışma izni vardır. Eğitim kapsamında öğrenciler belirlenen haftalarda çalışma zorunluluğuna sahiptir. Öğrenciler eğitimlerinin çalışma hayatı döneminde tam zamanlı olarak çalışabilirler. 

Haftanın her günü mü eğitim var?

  Eğitimler genellikle hafta içi her gün yapılmaktadır. Her eğitim kurumunun kendi eğitim programı bulunur. Bu sebeple gitmek istediğiniz okulun eğitim programını danışmanınızdan öğrenmenizi öneririz. 

Program dahilinde staj imkanları var mı?

  Sertifika ve Diploma programları çalışma imkânı sunmaktadır. Co-op olarak geçen bu çalışma döneminde öğrenciler tam zamanlı olarak çalışabilmektedir. Bazı bölümler, iş tecrübesine sahip öğrencilere eğitimler devam ederken part-time çalışma olanağı sunabilmektedir.

Okullar İngilizce seviyesi ne istiyor? IELTS ve TOEFL sınavlarına girmem gerekir mi?

  Diploma ve sertifika programlara katılabilmek için iyi düzeyde İngilizce bilme ve bunu TOEFL veya IELTS gibi resmi bir sınav sonucu ile belgeleme şartı vardır. Öğrenci klasik bir lise veya üniversiteden mezun ve iyi bir dil eğitimi almamış ise programa başlamadan önce en az 3 ay İngilizce kursu almak zorundadır. Öğrenci; İngilizce eğitim veren herhangi bir okuldan mezun olsa dahi bu kurslara doğrudan kabul edilemeyebilir. Bu durumda yurtdışında birkaç hafta veya ay İngilizce kursu takip etmesi tavsiye edilir. Sertifika kursu veren okulların büyük çoğunluğu, aynı zamanda İngilizce kursları da sunar. Programların süreleri çok esnektir. Bazı kurslar 1 ay sürerken, bazıları 1 yıla kadar uzayabilir. Ancak pek çok program, genelde 4-6 ay arası devam eder.