Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Yurtdışı Araştırma Analistliği Sertifika Programı

Yurtdışı Araştırma Analistliği Sertifika Programı

Yurtdışı Araştırma Analistliği Sertifika Programı ilgi çekici özelliklere sahip programlardandır. Yurtdışı Araştırma Analistliği Programında öğrenciler; pazarlama, turizm, medya, hükümet, halkla ilişkiler, eğitim, sağlık, sosyal hizmetler gibi alanlarda uygulamalı araştırma yapabilmek için gerekli olan bilgi ve beceriye sahip olarak mezun olur. Yurtdışı Araştırma Analistliği Programında öğrenciler uygulamalı deneyim kazanarak bir araştırma sürecinin tüm aşamalarına hâkim olur. Yurtdışı Araştırma Analistliği eğitimlerinde öğrenciler; araştırma sorularını oluşturmayı, araştırma tasarımları geliştirmeyi, birincil ve ikincil kaynaklardan bilgi toplamayı, veri analizi yapmayı, sonuç yorumlamayı, sunum yapmayı ve stratejik öneriler geliştirmeyi öğrenir. Yurtdışı Araştırma Analistliği Diploma Programında öğrenciler etkili iletişim kurabilme ve iş etiğinin önemi hakkında da bilgilendirilir. Yurtdışı Araştırma Analistliği eğitiminde öğrenciler; Survey Design and Analysis, Fundamentals of Statistical Analysis, Qualitative Research, Research Tools and Techniques, Report Writing, Project Management, Population and Demography, Advanced Statistical Procedures, Spreadsheet and Table Management, Professional Communication, Data Evaluation dersler alır. Öğrenciler aldıkların bu derslerin sonrasında eğitim kurumlarının kendileri için organize ettiği işlerde çalışarak öğrendiklerini pratiğe aktarır.

Devamını Oku
Program Süresi

Yurtdışı Araştırma Analistliği Sertifika Programlarının süreleri eğitim kurumlarına göre farklılık gösterir. Eğitim kurumları genellikle farklı ihtiyaçları olan öğrenciler için süre çeşitliliği sunarlar. Yurtdışı Araştırma Analistliği Diploma Programlarında en çok tercih edilen süre bir yıllık eğitimlerdir. Öğrenciler genellikle 2 sömestre sınıfta eğitim, 1 sömestre de çalışma dönemi geçirirler. Bazı eğitim kurumları yarım gün ya da tam gün eğitim alma seçeneği sunar. Öğrenciler yarım günlük eğitimleri tercih ettikleri takdirde Yurtdışı Araştırma Analistliği Programı 2 yıla uzayabilir. Kendiniz için en doğru süreyi belirlemek için Global Vizyon danışmanlarıyla iletişime geçmenizi önermekteyiz.

Çalışma İzni

Yurtdışı Araştırma Analistliği Programları genellikle uzun süreli programlardır. Bu uzun süreli programlarda öğrenciler çalışma iznine sahip olur. Öğrenciler ne kadar uzun süre eğitim alırlarsa o kadar uzun süreli çalışma iznine de sahip olurlar. Öğrenciler çalıştıkları süre boyunca maaş almaktadır. Yurtdışı Araştırma Analistliği program ücretlerini çalıştıkları işlerden kazandıklarıyla karşılama imkânı bulan öğrenciler bulunmaktadır.

Yurtdışı Araştırma Analistliği Sertifika Programını Kimler Tercih Etmelidir?

Yurtdışı Araştırma Analistliği Sertifika Programlarına katılmak için psikoloji, sosyoloji, işletme, pazarlama, siyasal bilgiler, antropoloji, tarih, turizm, iletişim, eğitim, sağlık ya da felsefe gibi alanlarda üniversite diplomasına sahip olmak gereklidir. Bu bölümlerden mezun olanlar Yurtdışı Araştırma Analistliği eğitimlerini tercih edebilir. Yurtdışı Araştırma Analistliği Programları araştırmaya ilgi duyan, bir konuyu derinlemesine ele alıp, o konunun tüm çıktılarını analiz etmeyi seven, yaptığı analiz ve araştırmalara uygun stratejiler geliştirmek isteyenlerin tercih etmesi gereken bir programdır. Pazarlama alanında analist olarak görev almak isteyenler ya da bir kamu kuruluşunda sosyal hizmetler alanında çalışmak isteyenler için uygun bir programdır. Yurtdışı Araştırma Analistliği Programları iletişim becerilerini geliştirmek isteyenlere güzel imkanlar sunar. Öncelikli olarak öğrenciler çok kültürlü sınıflarda birden fazla milletten öğrenciyle birlikte eğitim alır. Bu sayede önyargılarından kurtulur ve farklı kültürlerin penceresinden bakmayı öğrenir. Ayrıca çalışma hayatına girdiğinde farklı kültürden meslektaşlarının iş yapma şekillerini görerek bu konuda da kendini geliştirir. İletişim kurma, farklı kültürlerle tanışma, geniş bir network kurmak isteyen öğrenciler Yurtdışı Araştırma Analistliği Diploma Programını tercih etmelidir.

Yurtdışı Araştırma Analistliği Sertifika Programına Katılmanın Avantajları Nelerdir?

Yurtdışı Araştırma Analistliği Sertifika Programı öğrencilere pek çok farklı konuda beceri kazandırarak rakipleri arasından sıyrılmalarını sağlar. Öğrenciler Yurtdışı Araştırma Analistliği eğitimlerinde proje yönetim ilkelerini öğrenir. Proje yönetim araçlarına ve tekniklerine hâkim olur. Proje Yönetimini en doğru şekilde yapabilecek kapasiteye ulaşır. Bu sayede kendi alanından mezun olan rakipleriyle arasında fark yaratır. Yurtdışı Araştırma Analistliği eğitimlerinin sunduğu en önemli avantaj öğrencilerin sınıflarda edindikleri bilgileri çalışma hayatına aktarmaya imkân bulmalarıdır. Eğitim kurumlarının kendileri için ayarladığı şirketlerde çalışan öğrenciler sınıflarda öğrendikleri kadar iş hayatında da gelişirler. Yurtdışı iş deneyimine sahip olan öğrenciler rakipleri karşısında otomatik olarak avantajlı konuma yükselir. Yurtdışı Araştırma Analistliği program ücretleri yurtdışı eğitim bütçelerinden gözü korkan öğrenciler için doğru tercih olacaktır. Öğrenciler Yurtdışı Araştırma Analistliği programı fiyatlarının cazip olması nedeniyle avantajlı konuma geçecektir. Ayrıca program kapsamında çalışma izni de alacak öğrenciler eğitim masraflarını ve cep harçlıklarını da çıkararak ailesine yük olmadan ya da borçlanmadan yurtdışında eğitim ve çalışma deneyimi kazanacaktır.

Devamını Oku
Neden Yurtdışında Araştırma Analistliği Sertifika Eğitimi Almalısınız?

Yurtdışı Araştırma Analistliği Programlarında öğrenciler güçlü bağlantılar kurma şansına erişir. Öğrenciler sadece kendi eğitim aldıkları programlardaki arkadaşlarıyla değil diğer programlardaki kişilerle de iletişime geçeceklerinden kurdukları bağlantılar sadece kendi alanlarındaki meslektaşlarla sınırlı kalmaz. Böylesine güçlü bağlantılara sahip olmanın ne denli önemli olduğunu öğrenciler ilerleyen yıllarda görecektir. Yurtdışı Araştırma Analistliği programları öğrencilerin gerçek iş hayatında gerçek müşterilerle bağlantı kurmasını sağlar. Gerçek iş deneyimi olan öğrenci iş hayatında karşılaşabileceği zorlukları az çok tahmin eder ve bunların üstesinden gelmek için kendi stratejilerini yaratmaya başlar. Yurtdışı Araştırma Analisliği eğitimlerinden mezun olan öğrenciler isterlerse sosyal araştırmalarda çalışmayı isterlerse özel şirketlerde pazarlama analizi yapmayı isterlerse de kamu kurumlarında kamu yararı için çalışmayı seçebilirler. Öğrencilerin çok fazla seçeneğe sahip olarak mezun olması iş hayatında istediklerini bulabilmelerini sağlar. Yurtdışı Araştırma Analistliği Sertifika Programından Mezun Olanlarla Hangi Alanlarda Çalışabilir? Bu programdan mezun olan öğrenciler özel sektör, kamu sektörü ve kâr amacı gütmeyen organizasyonlarda çalışabilir. Öğrencilerin tercih edebilecekleri pek çok sektör bulunur. Öğrenciler siyaset, medya, reklamcılık, turizm, insan kaynakları, eğitim gibi sektörlerde iş bulabilir. Pazar araştırma şirketleri, özel şirketler, danışmanlık şirketleri, belediyeler, hükümet kurumları, eğitim kurumları, sosyal kurumlar ve kâr amacı gütmeyen kuruluşlar öğrencilerin potansiyel işverenleridir.

Devamını Oku
Neden Global Vizyon?

Global Vizyon 1996’dan bu yana Türkiye’deki gençlere yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Her yıl binlerce öğrenci Global Vizyon’un yönlendirmeleriyle yurtdışında eğitim almaktadır. Global Vizyon; öğrencilerin kendileri için en doğru kararı almasını sağlayan eğitim danışmanlarına sahip, en kaliteli eğitim kurumlarıyla iş birliği içerisinde olan, akreditasyona sahip güvenilir kurumlarla çalışan, öğrencilerine en uygun fiyatı sunan köklü bir eğitim danışmanlığı şirketidir. Geleceğini kurgularken en doğru kararı vermek isteyenler için Global Vizyon en doğru adres olacaktır.

1
Global Vizyon
Sıkça Sorulan Sorular
Sertifika Programını Nedir?

  Yurtdışı sertifika ve diploma programları; liseden mezun olan herkesin katılabileceği, katılımcılara meslek edindirmeyi amaçlayan programlardır. Genellikle kolejler bünyesinde açılırlar, bu programa katılanlar çalışmak istedikleri sektörle ilgili teorik ve pratik bilgiler edinirler. Bu programlardan mezun olanlar iş hayatına donanımlı bir şekilde atılmaktadır. 

Programlara İsteyen Herkes Katılabilir Mi?

  Yurtdışında sertifika ve diploma programlarına liseden mezun olan herkes katılabilir. Üst yaş sınırı bulunmamaktadır. 18 yaşından büyük, liseden mezun olmuş herkes sertifika programlarına katılabilmektedir. 

Kimler İçin Uygun?

  Kısa süreli bir eğitimin ardından meslek edinmek isteyenler, yurt dışında çalışma deneyimi kazanmayı amaçlayanlar, mezuniyetin ardından sektöre dair pratik bilgiler edinmek isteyenler için uygundur. Yurtdışı sertifika ve diploma programı ücretleri üniversite ücretlerine göre daha uygun olduğundan kısıtlı bütçesi olanlar için güzel bir alternatiftir.

En Yakın Kurs Tarihleri?

  Yurtdışı diploma ve sertifika programlarına yılın her döneminde başvurulabilir. Eğitim kurumlarının farklı tarihleri olmaktadır. Bu sebeple sizin için en doğru tarihi öğrenebilmeniz için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçmenizi öneririz.

Eğitim Ne Kadar Sürmekte?

  Yurtdışında sertifika ve diploma programları 3 aydan başlar 3 yıla kadar uzayabilir. Uzun süreli eğitimlerde öğrenciler çalışma iznine de sahip olmaktadır.

Hangi ülkelerde sertifika programı var?

  Dünyanın pek çok ülkesinde sertifika ve diploma programları açılmaktadır. Kanada açtığı sertifika ve diploma programlarıyla diğer ülkeler arasında ön plana çıkar. Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Avustralya, İtalya sertifika ve diploma programı açan ülkeler arasındadır.

Hangi bölümlerde sertifika programı var?

  Sertifika ve diploma programları pek çok bölümde açılmaktadır. Katılımcıların mezun olduklarında meslek sahibi olmasını amaçlayan bu programlar; Proje Yönetimi, Finans, İşletme, Pazarlama, Uluslararası Ticaret, Bilgi Sistemleri, Telekomünikasyon Mühendisliği, Küresel Yönetim, Yeni İş Geliştirme, MBA Öncesi Sertifika Programı, Web Yayıncılığı, Seyahat Turizm, Konukseverlik Yönetimi, Halkla İlişkiler, Uluslararası İşletme, Web Tasarımı ve Yönetimi, E-Ticaret, İnsan Kaynakları, Moda, Moda Tasarımı, Gemicilik, Taşıma ve Lojistik gibi alanlarda olabilmektedir. 

Eğitim maliyetleri ne kadar?

  Eğitim maliyetleri eğitim alınan ülkeye, eğitim alınan bölüme ve eğitimin süresine göre farklılık gösterebilmektedir. Eğitim maliyetlerine dair genel bilgiler ‘Sertifika ve Diploma Programları’ sekmesinden görülebilir. Güncel ve indirimli fiyatlardan haberdar olmak için Global Vizyon danışmanlarıyla iletişime geçmeniz en sağlıklısı olacaktır.

Okurken çalışma iznim var mı?

  Yurtdışı sertifika ve diploma programları çalışma izni verdiği için tercih edilmektedir. Kısa süreli programlarda çalışma izni verilmez fakat uzun süreli programlarda öğrencilerin çalışma izni vardır. Eğitim kapsamında öğrenciler belirlenen haftalarda çalışma zorunluluğuna sahiptir. Öğrenciler eğitimlerinin çalışma hayatı döneminde tam zamanlı olarak çalışabilirler. 

Haftanın her günü mü eğitim var?

  Eğitimler genellikle hafta içi her gün yapılmaktadır. Her eğitim kurumunun kendi eğitim programı bulunur. Bu sebeple gitmek istediğiniz okulun eğitim programını danışmanınızdan öğrenmenizi öneririz. 

Program dahilinde staj imkanları var mı?

  Sertifika ve Diploma programları çalışma imkânı sunmaktadır. Co-op olarak geçen bu çalışma döneminde öğrenciler tam zamanlı olarak çalışabilmektedir. Bazı bölümler, iş tecrübesine sahip öğrencilere eğitimler devam ederken part-time çalışma olanağı sunabilmektedir.

Okullar İngilizce seviyesi ne istiyor? IELTS ve TOEFL sınavlarına girmem gerekir mi?

  Diploma ve sertifika programlara katılabilmek için iyi düzeyde İngilizce bilme ve bunu TOEFL veya IELTS gibi resmi bir sınav sonucu ile belgeleme şartı vardır. Öğrenci klasik bir lise veya üniversiteden mezun ve iyi bir dil eğitimi almamış ise programa başlamadan önce en az 3 ay İngilizce kursu almak zorundadır. Öğrenci; İngilizce eğitim veren herhangi bir okuldan mezun olsa dahi bu kurslara doğrudan kabul edilemeyebilir. Bu durumda yurtdışında birkaç hafta veya ay İngilizce kursu takip etmesi tavsiye edilir. Sertifika kursu veren okulların büyük çoğunluğu, aynı zamanda İngilizce kursları da sunar. Programların süreleri çok esnektir. Bazı kurslar 1 ay sürerken, bazıları 1 yıla kadar uzayabilir. Ancak pek çok program, genelde 4-6 ay arası devam eder.