Bize Ulaşın Bilgi Alın 1
Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education olarak Covid - 19 sonrasi yeni döneme uyum sağlayarak danışmanlık hizmetlerimize devam ediyoruz. Global Visions tüm departmanları ile tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.

Yapmanız gereken tek şey hem sizin hem de bizlerin sağlığı ve güvenliği için yapmak istediğiniz görüşme türünü seçmeniz. Online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz yada online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.

Ocak, Mayıs ve Eylül 2022 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDISI ÜNIVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2022 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.

Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya Whats App yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video Kanalları ile görüşme yapmaktadır.

İrlanda, Kanada, İngiltere, Amerika, Dubai, Avustralya, Avrupa Ülkeleri ve Malta’da eğitimlere devam etmekte, konsolosluklar eğitim vizelerini vermekte ve uçuşlarda yapılmaktadır.

Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada whats upp ile ulaşmak.

Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız

 • Whatsapp Hattı : +90 535 643 3181

  Merkez Santral: 444 1 287 

  +90 212 249 19 81

  +90 533 747 64 21


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)

Whatsapp Hattı : +90 535 643 3181
Ögrenci Vizeleri Evrak Hatti - +90 535 340 04 71

Akademik Üniversite Departmanı
Merkez Santral: 444 1 287
0212 244 40 00

Yurtdışı Lise Departmanı
Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82

Work and Travel Work and Study Departmanı
Merkez Santral: 444 1 287
Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) - +90 507 388 4405

Global Vize Departmanı
Merkez Santral: 444 1 287

ŞUBELERİMİZ
Zekeriyaköy Şube – +90 533 276 58 82
Koç Üniversitesi Batı Kampüsü Şube - +90 533 590 23 61
Göktürk Şube – +90 530 150 78 02
Ankara Şube – +90 541 571 03 90
Izmir Şube – +90 530 774 46 01
Antalya Şube – +90 242 316 48 87


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:
Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com

Muhasebe Departmani
Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com

Ayrica mail adresimizden ya da websitemizde yer alan basvuru formumuzdan da bizlere rahatlikla ulasabilirsiniz

E-mail :
info@globalvizyon.com

Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/

Ofislerimiz pandemi şartlarına göre düzenlenmiş ve gerekli tüm önlemler alınmıştır.
Bina girisinde güvenlik tarafindan ates ölçümü ve HES Kodu kontrolü yapilmaktadir.
Bina ve kat girislerinde dezenfektan, maske, kolonya basta olmak üzere hijyen ürünleri bulunmaktadir.
Iki kattan olusan ofisimizde bekleme alanlarimiz gayet genis ve havadardir.
Görüsme odalarimiz mesafe kurallarinin çok üzerinde standartlara sahiptir. Bu nedenle gönül rahatligi ile mesafeli görüsmeler yapabilmektesiniz.
Ofisimizin temizlik görevlisi her görüsmenin ardindan odalarimizi havalandirmakta ve dezenfekte etmektedir.
Her aksam ofisin genel temizligi yapilmaktadir.
Ofis görüsmesi yapmak isterseniz içiniz rahat olarak ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Hemen Bize Ulaş

Yurtdışı Araştırma Analistliği Sertifika Programı
Yurtdışı Araştırma Analistliği Sertifika Programı

Yurtdışı Araştırma Analistliği Sertifika Programı ilgi çekici özelliklere sahip programlardandır. Yurtdışı Araştırma Analistliği Programında öğrenciler; pazarlama, turizm, medya, hükümet, halkla ilişkiler, eğitim, sağlık, sosyal hizmetler gibi alanlarda uygulamalı araştırma yapabilmek için gerekli olan bilgi ve beceriye sahip olarak mezun olur. Yurtdışı Araştırma Analistliği Programında öğrenciler uygulamalı deneyim kazanarak bir araştırma sürecinin tüm aşamalarına hâkim olur. Yurtdışı Araştırma Analistliği eğitimlerinde öğrenciler; araştırma sorularını oluşturmayı, araştırma tasarımları geliştirmeyi, birincil ve ikincil kaynaklardan bilgi toplamayı, veri analizi yapmayı, sonuç yorumlamayı, sunum yapmayı ve stratejik öneriler geliştirmeyi öğrenir. Yurtdışı Araştırma Analistliği Diploma Programında öğrenciler etkili iletişim kurabilme ve iş etiğinin önemi hakkında da bilgilendirilir. Yurtdışı Araştırma Analistliği eğitiminde öğrenciler; Survey Design and Analysis, Fundamentals of Statistical Analysis, Qualitative Research, Research Tools and Techniques, Report Writing, Project Management, Population and Demography, Advanced Statistical Procedures, Spreadsheet and Table Management, Professional Communication, Data Evaluation dersler alır. Öğrenciler aldıkların bu derslerin sonrasında eğitim kurumlarının kendileri için organize ettiği işlerde çalışarak öğrendiklerini pratiğe aktarır.

Devamını Oku
Program Süresi

Yurtdışı Araştırma Analistliği Sertifika Programlarının süreleri eğitim kurumlarına göre farklılık gösterir. Eğitim kurumları genellikle farklı ihtiyaçları olan öğrenciler için süre çeşitliliği sunarlar. Yurtdışı Araştırma Analistliği Diploma Programlarında en çok tercih edilen süre bir yıllık eğitimlerdir. Öğrenciler genellikle 2 sömestre sınıfta eğitim, 1 sömestre de çalışma dönemi geçirirler. Bazı eğitim kurumları yarım gün ya da tam gün eğitim alma seçeneği sunar. Öğrenciler yarım günlük eğitimleri tercih ettikleri takdirde Yurtdışı Araştırma Analistliği Programı 2 yıla uzayabilir. Kendiniz için en doğru süreyi belirlemek için Global Vizyon danışmanlarıyla iletişime geçmenizi önermekteyiz.

Çalışma İzni

Yurtdışı Araştırma Analistliği Programları genellikle uzun süreli programlardır. Bu uzun süreli programlarda öğrenciler çalışma iznine sahip olur. Öğrenciler ne kadar uzun süre eğitim alırlarsa o kadar uzun süreli çalışma iznine de sahip olurlar. Öğrenciler çalıştıkları süre boyunca maaş almaktadır. Yurtdışı Araştırma Analistliği program ücretlerini çalıştıkları işlerden kazandıklarıyla karşılama imkânı bulan öğrenciler bulunmaktadır.

Yurtdışı Araştırma Analistliği Sertifika Programını Kimler Tercih Etmelidir?

Yurtdışı Araştırma Analistliği Sertifika Programlarına katılmak için psikoloji, sosyoloji, işletme, pazarlama, siyasal bilgiler, antropoloji, tarih, turizm, iletişim, eğitim, sağlık ya da felsefe gibi alanlarda üniversite diplomasına sahip olmak gereklidir. Bu bölümlerden mezun olanlar Yurtdışı Araştırma Analistliği eğitimlerini tercih edebilir. Yurtdışı Araştırma Analistliği Programları araştırmaya ilgi duyan, bir konuyu derinlemesine ele alıp, o konunun tüm çıktılarını analiz etmeyi seven, yaptığı analiz ve araştırmalara uygun stratejiler geliştirmek isteyenlerin tercih etmesi gereken bir programdır. Pazarlama alanında analist olarak görev almak isteyenler ya da bir kamu kuruluşunda sosyal hizmetler alanında çalışmak isteyenler için uygun bir programdır. Yurtdışı Araştırma Analistliği Programları iletişim becerilerini geliştirmek isteyenlere güzel imkanlar sunar. Öncelikli olarak öğrenciler çok kültürlü sınıflarda birden fazla milletten öğrenciyle birlikte eğitim alır. Bu sayede önyargılarından kurtulur ve farklı kültürlerin penceresinden bakmayı öğrenir. Ayrıca çalışma hayatına girdiğinde farklı kültürden meslektaşlarının iş yapma şekillerini görerek bu konuda da kendini geliştirir. İletişim kurma, farklı kültürlerle tanışma, geniş bir network kurmak isteyen öğrenciler Yurtdışı Araştırma Analistliği Diploma Programını tercih etmelidir.

Devamını Oku

Yurtdışı Araştırma Analistliği Sertifika Programına Katılmanın Avantajları Nelerdir?

Yurtdışı Araştırma Analistliği Sertifika Programı öğrencilere pek çok farklı konuda beceri kazandırarak rakipleri arasından sıyrılmalarını sağlar. Öğrenciler Yurtdışı Araştırma Analistliği eğitimlerinde proje yönetim ilkelerini öğrenir. Proje yönetim araçlarına ve tekniklerine hâkim olur. Proje Yönetimini en doğru şekilde yapabilecek kapasiteye ulaşır. Bu sayede kendi alanından mezun olan rakipleriyle arasında fark yaratır. Yurtdışı Araştırma Analistliği eğitimlerinin sunduğu en önemli avantaj öğrencilerin sınıflarda edindikleri bilgileri çalışma hayatına aktarmaya imkân bulmalarıdır. Eğitim kurumlarının kendileri için ayarladığı şirketlerde çalışan öğrenciler sınıflarda öğrendikleri kadar iş hayatında da gelişirler. Yurtdışı iş deneyimine sahip olan öğrenciler rakipleri karşısında otomatik olarak avantajlı konuma yükselir. Yurtdışı Araştırma Analistliği program ücretleri yurtdışı eğitim bütçelerinden gözü korkan öğrenciler için doğru tercih olacaktır. Öğrenciler Yurtdışı Araştırma Analistliği programı fiyatlarının cazip olması nedeniyle avantajlı konuma geçecektir. Ayrıca program kapsamında çalışma izni de alacak öğrenciler eğitim masraflarını ve cep harçlıklarını da çıkararak ailesine yük olmadan ya da borçlanmadan yurtdışında eğitim ve çalışma deneyimi kazanacaktır.

Devamını Oku
Neden Yurtdışında Araştırma Analistliği Sertifika Eğitimi Almalısınız?

Yurtdışı Araştırma Analistliği Programlarında öğrenciler güçlü bağlantılar kurma şansına erişir. Öğrenciler sadece kendi eğitim aldıkları programlardaki arkadaşlarıyla değil diğer programlardaki kişilerle de iletişime geçeceklerinden kurdukları bağlantılar sadece kendi alanlarındaki meslektaşlarla sınırlı kalmaz. Böylesine güçlü bağlantılara sahip olmanın nedenli önemli olduğunu öğrenciler ilerleyen yıllarda görecektir. Yurtdışı Araştırma Analistliği programları öğrencilerin gerçek iş hayatında gerçek müşterilerle bağlantı kurmasını sağlar. Gerçek iş deneyimi olan öğrenci iş hayatında karşılaşabileceği zorlukları az çok tahmin eder ve bunların üstesinden gelmek için kendi stratejilerini yaratmaya başlar. Yurtdışı Araştırma Analisliği eğitimlerinden mezun olan öğrenciler isterlerse sosyal araştırmalarda çalışmayı isterlerse özel şirketlerde pazarlama analizi yapmayı isterlerse de kamu kurumlarında kamu yararı için çalışmayı seçebilirler. Öğrencilerin çok fazla seçeneğe sahip olarak mezun olması iş hayatında istediklerini bulabilmelerini sağlar. Yurtdışı Araştırma Analistliği Sertifika Programından Mezun Olanlarla Hangi Alanlarda Çalışabilir? Bu programdan mezun olan öğrenciler özel sektör, kamu sektörü ve kâr amacı gütmeyen organizasyonlarda çalışabilir. Öğrencilerin tercih edebilecekleri pek çok sektör bulunur. Öğrenciler siyaset, medya, reklamcılık, turizm, insan kaynakları, eğitim gibi sektörlerde iş bulabilir. Pazar araştırma şirketleri, özel şirketler, danışmanlık şirketleri, belediyeler, hükümet kurumları, eğitim kurumları, sosyal kurumlar ve kâr amacı gütmeyen kuruluşlar öğrencilerin potansiyel işverenleridir.

Devamını Oku
Neden Global Vizyon?

Global Vizyon 1996’dan bu yana Türkiye’deki gençlere yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Her yıl binlerce öğrenci Global Vizyon’un yönlendirmeleriyle yurtdışında eğitim almaktadır. Global Vizyon; öğrencilerin kendileri için en doğru kararı almasını sağlayan eğitim danışmanlarına sahip, en kaliteli eğitim kurumlarıyla iş birliği içerisinde olan, akreditasyona sahip güvenilir kurumlarla çalışan, öğrencilerine en uygun fiyatı sunan köklü bir eğitim danışmanlığı şirketidir. Geleceğini kurgularken en doğru kararı vermek isteyenler için Global Vizyon en doğru adres olacaktır.

1
Global Vizyon
Sıkça Sorulan Sorular
Sertifika Programını Nedir?

  Sertifika programları, süresi 4 haftadan başlayıp 2 yıla kadar uzayabilen mesleki eğitimlerdir. Uluslararası sertifika programlarına katılım için lise mezunu olmak yeterlidir. Bazı programlar özellikle lisans diploması isteyebilir. Yurtdışı sertifika programlarının ilk amacı meslek edindirmektir. Bu programlardan mezun olanlar sektöre hazır bir şekilde giriş yapar. Çünkü yurtdışı sertifika programlarının büyük bir çoğunluğu, staj yapmayı zorunlu tutarak öğrencilerinin teoride öğrendikleri bilgiyi pratiğe de dökebilmesini amaçlar. Bu sebeple yurtdışı sertifika programlarından mezun olanlar sektörü tanıyarak iş başlangıcı yapabilmektedir. 


  Yurtdışı sertifika programları; hayalleri süsleyen üniversitelerin programlarına katılarak bu kurumların tüm imkanlarından yararlanmayı sağlar. Diploma ve sertifika programlarında üniversite hocalarının yanı sıra sektörün önde gelen isimlerinden ders alınmaktadır. 

Programlara İsteyen Herkes Katılabilir Mi?

  Uluslararası sertifika programlarına katılmak için en az lise mezunu olmak ve 18 yaşını doldurmuş olmak gereklidir. Amerika sertifika ve diploma programlarından bazıları lisans diploması isteyebilmektedir. Yurtdışı sertifikalı eğitim programlarına katılım için İngilizce dil yeterliliği zorunluluktur. Dil yeterliliği olmayanlar, okulların açtığı dil okulu programlarına katılıp belli seviyeye ulaştıktan sonra sertifika programlarına başlayabilir. Temel olarak bu gereklilikleri yerine getiren herkes programlara başvurabilir. 

Kimler İçin Uygun?

  Kısa süreli bir eğitimin ardından meslek edinmek isteyenler, yurt dışında çalışma deneyimi kazanmayı amaçlayanlar, mezuniyetin ardından sektöre dair pratik bilgiler edinmek isteyenler için uygundur. Yurtdışı sertifika ve diploma programı ücretleri üniversite ücretlerine göre daha uygun olduğundan kısıtlı bütçesi olanlar için güzel bir alternatiftir.

En Yakın Kurs Tarihleri?

  Yurtdışı diploma ve sertifika programlarına yılın her döneminde başvurulabilir. Eğitim kurumlarının farklı tarihleri olmaktadır. Bu sebeple sizin için en doğru tarihi öğrenebilmeniz için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçmenizi öneririz.

Eğitim Ne Kadar Sürmekte?

  Yurtdışında sertifika ve diploma programları 3 aydan başlar 3 yıla kadar uzayabilir. Uzun süreli eğitimlerde öğrenciler çalışma iznine de sahip olmaktadır.

Hangi ülkelerde sertifika programı var?

  Dünyanın pek çok ülkesinde sertifika ve diploma programları açılmaktadır. Kanada açtığı sertifika ve diploma programlarıyla diğer ülkeler arasında ön plana çıkar. Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Avustralya, İtalya sertifika ve diploma programı açan ülkeler arasındadır.

Hangi bölümlerde sertifika programı var?

  Sertifika ve diploma programları pek çok bölümde açılmaktadır. Katılımcıların mezun olduklarında meslek sahibi olmasını amaçlayan bu programlar; Proje Yönetimi, Finans, İşletme, Pazarlama, Uluslararası Ticaret, Bilgi Sistemleri, Telekomünikasyon Mühendisliği, Küresel Yönetim, Yeni İş Geliştirme, MBA Öncesi Sertifika Programı, Web Yayıncılığı, Seyahat Turizm, Konukseverlik Yönetimi, Halkla İlişkiler, Uluslararası İşletme, Web Tasarımı ve Yönetimi, E-Ticaret, İnsan Kaynakları, Moda, Moda Tasarımı, Gemicilik, Taşıma ve Lojistik gibi alanlarda olabilmektedir. 

Eğitim maliyetleri ne kadar?

  Eğitim maliyetleri eğitim alınan ülkeye, eğitim alınan bölüme ve eğitimin süresine göre farklılık gösterebilmektedir. Eğitim maliyetlerine dair genel bilgiler ‘Sertifika ve Diploma Programları’ sekmesinden görülebilir. Güncel ve indirimli fiyatlardan haberdar olmak için Global Vizyon danışmanlarıyla iletişime geçmeniz en sağlıklısı olacaktır.

Okurken çalışma iznim var mı?

  Yurtdışı sertifika ve diploma programları çalışma izni verdiği için tercih edilmektedir. Kısa süreli programlarda çalışma izni verilmez fakat uzun süreli programlarda öğrencilerin çalışma izni vardır. Eğitim kapsamında öğrenciler belirlenen haftalarda çalışma zorunluluğuna sahiptir. Öğrenciler eğitimlerinin çalışma hayatı döneminde tam zamanlı olarak çalışabilirler. 

Haftanın her günü mü eğitim var?

  Eğitimler genellikle hafta içi her gün yapılmaktadır. Her eğitim kurumunun kendi eğitim programı bulunur. Bu sebeple gitmek istediğiniz okulun eğitim programını danışmanınızdan öğrenmenizi öneririz. 

Program dahilinde staj imkanları var mı?

  Sertifika ve Diploma programları çalışma imkânı sunmaktadır. Co-op olarak geçen bu çalışma döneminde öğrenciler tam zamanlı olarak çalışabilmektedir. Bazı bölümler, iş tecrübesine sahip öğrencilere eğitimler devam ederken part-time çalışma olanağı sunabilmektedir.

Okullar İngilizce seviyesi ne istiyor? IELTS ve TOEFL sınavlarına girmem gerekir mi?

  Diploma ve sertifika programlara katılabilmek için iyi düzeyde İngilizce bilme ve bunu TOEFL veya IELTS gibi resmi bir sınav sonucu ile belgeleme şartı vardır. Öğrenci klasik bir lise veya üniversiteden mezun ve iyi bir dil eğitimi almamış ise programa başlamadan önce en az 3 ay İngilizce kursu almak zorundadır. Öğrenci; İngilizce eğitim veren herhangi bir okuldan mezun olsa dahi bu kurslara doğrudan kabul edilemeyebilir. Bu durumda yurtdışında birkaç hafta veya ay İngilizce kursu takip etmesi tavsiye edilir. Sertifika kursu veren okulların büyük çoğunluğu, aynı zamanda İngilizce kursları da sunar. Programların süreleri çok esnektir. Bazı kurslar 1 ay sürerken, bazıları 1 yıla kadar uzayabilir. Ancak pek çok program, genelde 4-6 ay arası devam eder.

Kayıttan Sonra Bana Yardımcı Olmaya Devam Edecek Misiniz?

  Global Vizyon olarak uzun yıllardır sektöre yön veren şirketlerden olmamızın birinci nedenlerinden biri öğrencilerimizin her sorunuyla yakından ilgilenmemizdir. Global Vizyon’un deneyimli danışmanları öğrencileriyle bire bir ilgilenerek, her türlü sorunlarında yanlarında olmaktadır.

Bir Programın Ortalama Maliyeti Nedir?

  Amerika’da sertifika programları 6 bin 800 Dolardan başlar 38 bin Dolara kadar yükselir. Amerika’da yaşam masrafları yılda 10 bin – 18 bin Dolar arasında değişir. Konaklama, yemek, ulaşım, ders materyalleri, kıyafet ve eğlence masrafları katılarak yapılan hesaplamalarda öğrenciler aylık bin ile bin 500 Dolar arası harcar. Amerika sertifika programına katılacakların fikir sahibi olması adına masrafları kalem kalem paylaşıyoruz.


  • Konaklama: Yıllık 5 bin – 7 bin Dolar

  • Gıda-Yemek: Günlük 12-15 Dolar

  • Ulaşım: Toplu taşıma kartı aylık 40-100 Dolar

  • İnternet: Aylık 45-50 Dolar 

  • Telefon: Aylık 50 Dolar

  • Kişisel harcamalar: Yıllık 2 bin Dolar