Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Turizmciler için İngilizce

Turizmciler için İngilizce

Turizm alanında dünyanın cazibe merkezlerinden olan ülkemizde turizmi geliştirebilmek ve yabancı dil konusundaki bozuk imajı düzeltebilmek için turizmcilerin İngilizce becerileri en yüksek seviyede olmalıdır. Turizmciler için açılan İngilizce programlar bu alandaki boşluğu dolduracaktır.

Yazılı Turizm İngilizcesi- LCCI EB Sınav Hazırlığı Seviye 1-2

Bu sınavda göstereceğiniz başarı, mesleki İngilizcenizi ne kadar iyi ve doğru kullandığınızı belirlemektedir. Arzu edildiği takdirde kurs içerisinde özellikle sınav hazırlığı dersleri almak istediğinizi belirtebilir ve kendinize özel müfredat oluşturabilirsiniz.

Sınav içeriği, yazılı ve SEFIC sözlü bölüm olmak üzere iki kısımdan oluşmaktadır. Öğrenciler dilerlerse, kurumumuz tarafından gerçekleştirilen İş İngilizcesi ağırlıklı sözlü sınavlara katılabilirler. LLCI EB sınav hazırlık kursu, kişiye özel esnek tarihlerde ve saatlerde verilebilir. Detaylı bilgi için danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Turizmciler İçin İngilizce Programının Süresi

Programın süresi kişinin seviyesine ve ihtiyaçlarına göre farklılık göstermektedir. Standart Turizm İngilizcesi kursu 4 ila 12 hafta sürmektedir.

Turizmciler İçin İngilizce Programın Amacı

Bu program turizm sektöründe çalışan kişilere özel tasarlanmıştır. Program bitiminde öğrenciler, İş İngilizcesi ve "Turizm" ile bağlantılı konularda akıcı ve verimli bir İngilizce kullanabilmektedir. 

Öğrenciler iş hayatlarındaki deneyimlerini paylaşmaya teşvik edilirler, bu sayede program sırasında işlenecek farklı konu başlıkları öğrencilerin deneyimlerinden ve ihtiyaçlarından yola çıkarak yaratılır. Program süresince işlenecek konular; ders kitapları, gazete makaleleri, video vb gibi materyallerle pekiştirilmektedir.

Bu kurs aynı zamanda Turizm İngilizcesi sınavına girecek olan kişiler için de idealdir. Örneğin “LCCI EB Written English for Tourism” sınavı için de öğrencilere hazırlık kursu verilmektedir. Katılımcı ister turizm acentesi ister turizm rehberi veya bir otel müdürü olsun, kurs bitiminde mesleki İngilizcesini çok daha verimli kullanabilecek seviyeye ulaşır.

Özellikle turizm konusunda gereken kelime bilgisi geliştirilmekte ve gramer yapısı kurs boyunca yoğun olarak işlenmektedir. Aynı zamanda katılımcı, gerek seminer gerek grup toplantısı veya çeşitli sunumlarda mesleki İngilizce bilgisini nasıl kullanacağı konusunda eğitilmektedir. 

Konu Başlıklarından Bazıları

Talep formları ve rezervasyon

Resepsiyon

Otel Servisi

Yiyecek & İçecek Servisi

Çevre Turları

Şikayetler

Check-out

Tur Operasyonu- Kontaklar

Tur Operasyonu- Planlama

Müzakere

Revizyon


Turizmciler için İngilizce dil eğitimi veren okullardan biri St. Giles International olup bu merkezde alacağınız eğitimin süresi 4 haftadır. 20 derslik genel İngilizce eğitimi ile birlikte alınan 8 akşam dersi, öğrencinin turizm ağırlıklı konulardaki dil eksiklerini kapatmaya yöneliktir. Bu eğitimi dilerseniz İngiltere'de St Giles Brighton kampüsünde, dilerseniz Amerika'da St Giles San Francisco kampüsünde alabilirsiniz. 

İngiltere, Kanada, İrlanda ve Almanya’da toplam 8 kampüse sahip The Language Gallery, turizmciler için İngilizce dil eğitimi veren bir başka kurumdur. Kurs süresinin öğrencinin ihtiyacına göre belirlendiği programda öğrenciler, turizm ve otelcilik alanlarında ihtiyaç duydukları özel dil becerilerini geliştirirken, gerekli kelime bilgisini edinecek ve müşterileri veya meslektaşlarıyla iş yaparken ihtiyaç duydukları sözlü ve yazılı iletişim becerilerini geliştirme şansı bulurlar. Turizmciler için İngilizce kursu, belirtilen tüm 8 kampüste açılmaktadır.

ETC International College'da da, mesleğinizle alakalı dil becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olmak için turizm İngilizcesi kursu alabilirsiniz. Kurslar minimum 1 haftalık olup ihtiyaçlarınıza ve İngilizce seviyenize göre uzatılmaktadır. Her hafta 20 saat genel İngilizce derslerinin yanında alacağınız en az 10 saatlik turizm İngilizcesi eğitimi ile hem genel İngilizcenizi, hem de mesleki İngilizcenizi geliştirme fırsatına sahip olabilirsiniz.

Turizmciler için İngilizce dil eğitimi veren okullardan biri diğeri olan MLS International dil okullarından alacağınız 2 - 36 hafta arası süren Business English eğitimine ek olarak, haftada iki saat turizm ağırlıklı ek ders alabilirsiniz.

Neden Global Vizyon?

Global Vizyon 1996’dan bu yana Türkiye’deki gençlere yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Her yıl binlerce öğrenci Global Vizyon’un yönlendirmeleriyle yurtdışında eğitim almaktadır. Global Vizyon; öğrencilerin kendileri için en doğru kararı almasını sağlayan eğitim danışmanlarına sahip, en kaliteli eğitim kurumlarıyla iş birliği içerisinde olan, akreditasyona sahip güvenilir kurumlarla çalışan, öğrencilerine en uygun fiyatı sunan köklü bir eğitim danışmanlığı şirketidir. Geleceğini kurgularken en doğru kararı vermek isteyenler için Global Vizyon en doğru adres olacaktır.

1
Global Vizyon