Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education olarak Covid - 19 sonrasi yeni döneme uyum sağlayarak danışmanlık hizmetlerimize devam ediyoruz. Global Visions tüm departmanları ile tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey hem sizin hem de bizlerin sağlığı ve güvenliği için yapmak istediğiniz görüşme türünü seçmeniz. Online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz yada online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2022 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2022 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video Kanalları ile görüşme yapmaktadır.


İrlanda, Kanada, İngiltere, Amerika, Dubai, Avustralya, Avrupa Ülkeleri ve Malta’da eğitimlere devam etmekte, konsolosluklar eğitim vizelerini vermekte ve uçuşlarda yapılmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

0533 590 23 61


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

0533 590 23 61


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

0533 590 23 61


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 444 1 287

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 444 1 287


ŞUBELERİMİZ

Zekeriyaköy Şube – +90 533 276 58 82

Koç Üniversitesi Batı Kampüsü Şube - +90 533 590 23 61

Göktürk Şube – +90 530 150 78 02

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/


Ofislerimiz pandemi şartlarına göre düzenlenmiş ve gerekli tüm önlemler alınmıştır.

Bina girişinde güvenlik tarafindan ateş ölçümü ve HES Kodu kontrolü yapılmaktadır.

Bina ve kat girişlerinde dezenfektan, maske, kolonya basta olmak üzere hijyen ürünleri bulunmaktadir.

İki kattan oluşan ofisimizde bekleme alanlarimiz gayet genis ve havadardir.

Görüşme odalarimiz mesafe kurallarinin çok üzerinde standartlara sahiptir. Bu nedenle gönül rahatlığı ile mesafeli görüşmeler yapabilmektesiniz.

Ofisimizin temizlik görevlisi her görüşmenin ardından odalarimizi havalandırmakta ve dezenfekte etmektedir.

Her aksam ofisin genel temizligi yapılmaktadır.

Ofis görüşmesi yapmak isterseniz içiniz rahat olarak ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.  Hemen Bize Ulaş

Service Excellence for Business Sertifika Programı
Service Excellence for Business Sertifika Programı

İş için Servis Mükemmelliği Sertifika Programı


Yurtdışı Service Excellence for Business Sertifika Programı yani İş için Servis Mükemmelliği Sertifika Programı genellikle hizmet ve turizm alanında çalışmak isteyenler tarafından tercih edilmektedir. Bölümün adı genellikle İngilizce olarak kullanıldığı için içerik boyunca programdan Yurtdışı Service Excellence for Business Sertifika Programı olarak bahsedeceğiz.


Yurtdışı Service Excellence for Business Sertifika Programı Türkiye’deki öğrencilerin en sevdiği programlardandır. Turizm liselerinden ya da turizm ön lisans programlarından mezun olan gençlerin başvurduğu Yurtdışı Service Excellence for Business programı öğrenciler hem uzmanlardan eğitim alır hem de çalışma deneyimi edinir.


Yurtdışı Service Excellence for Business Sertifika Programı boyunca müşteri hizmetleri becerileri, resepsiyon hizmetleri, satış, insan kaynakları ve liderlik, yiyecek/içecek servisi, etkinlik planlama gibi alanlarda beceriler kazanılacaktır. Öğrenciler alanında uzman kişilerden sınıflarda bu eğitimleri aldıktan sonra gittikleri eğitim kurumunun kendilerine ayarladığı işlerde çalışmaya başlayacaktır. Yurtdışı Service Excellence for Business Diploma Programlarının en sevilen yönlerinden biri de çalışma deneyimi kazanmaktır. Öğrenciler Yurtdışı Service Excellence for Business programlarında çalışma hayatını pratik ederek iş hayatına güçlü bir şekilde hazırlanır. 


Hizmet ve turizm sektörü en zorlu sektörlerdendir. Uzun çalışma saatleri, insanlarla bire bir iletişim içerisinde olmak, müşteri memnuniyetini sağlamak yıpratıcı olabilmektedir. Ülkemizdeki eğitim kurumları bu alanda her yıl binlerce mezun vermektedir. Bu sebeple rakiplerin arasından sıyrılmak ve kariyer basamaklarını hızlı tırmanmak isteyenler aldıkları Yurtdışı Service Excellence for Business eğitiminin çok faydasını görmektedir.

Devamını Oku

Program Süresi

Yurtdışı Service Excellence for Business Programlarının süresi değişkenlik gösterebilmektedir. Fakat genellikle bu programların bir yıl süreni tercih edilmektedir. Hep bahsettiğimiz gibi yurtdışı sertifika ve diploma programları 3 aydan 3 yıla kadar uzayabilmektedir. Kısa programlarda genellikle çalışma deneyimi elde etme fırsatı bulunamamaktadır. Bu sektörde çalışmak isteyen öğrenciler Yurtdışı Service Excellence for Business eğitimlerinin uzun süreli olanlarını tercih etmektedir. 24 hafta eğitim/24 hafta çalışma süresi olan programlar en çok tercih edilendir. Her programın kendine özel süreleri olduğundan kesin bilgiler edinebilmek için Global Vizyon’un deneyimli danışmanlarıyla görüşmenizi öneririz.

Çalışma İzni

Yurtdışı Service Excellence for Business eğitimlerinde öğrencilere çalışma izni verilmektedir. Uzun dönemli programlara katılan öğrenciler çalışma iznine de sahip olarak eşsiz bir iş deneyimi kazanabilir. Yurtdışı sertifika ve diploma programlarında çalışma iznine sahip olmak için uzun dönemli programlara katılmak gereklidir. Yurtdışı Service Excellence for Business eğitiminde öğrenci genellikle aldığı eğitim haftası kadar çalışma iznine sahip olmaktadır.

Service Excellence for Business Sertifika Programı
Alabileceğiniz Okullar

Yurtdışı İşletme Sertifika Programını Kimler Tercih Etmelidir?

Yurtdışı Service Excellence for Business Programını hizmet sektöründe çalışmak isteyenler tercih etmektedir. Bu programlar katılımcılara teorik ve pratik eğitim sunar. Öğrenci sınıfta aldığı eğitimi iş hayatına aktarabilir. Yurtdışında eğitimin yanı sıra yurtdışında çalışma deneyimi de elde etmek isteyenler için Yurtdışı Service Excellence for Business Diploma Programları bulunmaz şanstır. Turizm dünyasının rekabetçi ortamında ön plana çıkmak isteyenler, iyi şartlarda iş bulmak isteyenler, kariyer basamaklarını hızla tırmanmayı hedefleyenler yurtdışı service excellence for business programına katılmalıdır. Turizm sektöründe farklı kültürlerden insanlarla anlaşabilmek, onların kültürlerini anlayabilmek, engin bir vizyona sahip olmak çok önemlidir. Öğrenciler yurtdışı service excellence for business sertifika programına katılarak kendilerini mesleki olarak geliştirdikleri kadar bireysel olarak da geliştirme imkânı yakarlar. Eğitim ücretleri sertifika ve diploma programlarında daha cazip olabilmektedir. Kısıtlı bir bütçeye sahip öğrenciler bu sebeple yurtdışı service excellence for business sertifika programını tercih etmektedir. Sertifika programlarında öğrenciler çalışma sürecinde eğitim masraflarını çıkarabilmektedir. Yurtdışı Service Excellence for Business Program ücretlerinin uygun olması öğrencilerin masraflarını çıkarmasını kolaylaştırır. Yurtdışı Service Excellence for Business Programına katılan kişiler kaliteli bir eğitim ve yurtdışı çalışma deneyimi elde etmenin yanı sıra profesyonel bağlantılar kurma fırsatı da edinmektedir. Günümüzde ‘networking’in çok önemli olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Kişi güçlü bağlantılara, geniş bir çevreye ve dünyanın dört bir yanından meslektaşlara sahipse çalıştığı alanda ön plana çıkar. Özellikle hizmet sektöründe mesleki bağlantılara sahip olmak yenilikleri takip edebilmek açısından önemlidir.

Devamını Oku

Yurtdışı Service Excellence for Business Sertifika Programına Katılmanın Avantajları

Yurtdışı Service Excellence for Business Programına katılan kişiler kaliteli bir eğitim ve yurtdışı çalışma deneyimi elde etmenin yanı sıra profesyonel bağlantılar kurma fırsatı da edinmektedir. Günümüzde ‘networking’in çok önemli olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Kişi güçlü bağlantılara, geniş bir çevreye ve dünyanın dört bir yanından meslektaşlara sahipse çalıştığı alanda ön plana çıkar. Özellikle hizmet sektöründe mesleki bağlantılara sahip olmak yenilikleri takip edebilmek açısından önemlidir. Yurtdışı Service Excellence for Business eğitimi alan bir kişi yabancı dilde iletişim kurma noktasında da büyük gelişme sağlar. Hizmet sektöründe güçlü sözlü iletişim becerilerine sahip olmak çok önemlidir. Kişi bu beceriye kendi ana dilinde sahip olabilir ama İngilizce gibi ortak bir dilde bu beceriden yoksunsa rakipleri arasında geri plana düşer. Yurtdışında yaşamak, yurtdışında çalışmak kişilere İngilizce dilinde iletişim kurabilme özgüvenini vermektedir. Bu özgüvene sahip olan bir kişi rakipleri arasından sıyrılır. Bu programa katılanlar okurken para kazanmanın da keyfini yaşar. Öğrenciler çalışarak; Yurtdışı Service Excellence for Business Program ücretlerini çıkartır ayrıca üzerine günlük harcamalarını da karşılayabilirler. Azimli öğrenciler ülkelerine birikim yaparak dönebilir. Yurtdışı Service Excellence for Business Programı fiyatlarının cazip olması öğrencilerin masraflarını daha rahat çıkarmasına olanak sağlar.

Devamını Oku

Neden Yurtdışında Service Excellence for Business Sertifika Eğitimi Almalısınız?

Yurtdışı Service Excellence for Business diploma programına katılmak isteyen almak kişilerin rekabetçi iş dünyasında daha hızlı ve daha sağlam yer edinmesini sağlar. Bu alanda yurtdışı eğitim ve yurtdışı çalışma deneyimine sahip olan kişi işverenler tarafından tercih edilir. İş hayatında pazarlık masasına oturduklarında elleri güçlü olacaktır. Kişinin mesleki olarak özgüvenli olması onun kariyerinde daha hızlı yükselmesine olanak sağlar. Sadece bu sebeple bile yurtdışı service excellence for business programına katılmak çok şey değiştirmektedir. Güzel bir gelecek hayali kuran, kariyerine hizmet sektöründe devam etmek isteyen, rakipleri arasından sıyrılmak isteyen, yurtdışında yaşama ve çalışma deneyimi edinmek isteyen, uygun fiyatlara yurtdışı eğitim almak isteyenler için Yurtdışı service excellence for business diploma programı güzel bir tercih olacaktır. Yurtdışında Service Excellence for Business Programından Mezun Olanlarla Hangi Alanlarda Çalışabilir? Yurtdışında Service Excellence for Business Programından mezun olanlar genellikle hizmet sektöründe çalışmaktadır. Turizm sektörü, gıda hizmetleri, restoranlar, kafeler, eğlence hizmetleri, perakende sektöründe çalışabilirler. Yurtdışı Service Excellence for Business programına katılanlar eğitimleri sırasındaki çalışma dönemlerinde satış temsilcisi, front-desk elemanı, barista, resepsiyon elemanı, satış elçisi gibi pozisyonlarda çalışır. Öğrenciler ilerleyen dönemlerde farklı sektörlere ve pozisyonlara geçiş yapabilir.

Devamını Oku
Neden Global Vizyon?

Global Vizyon 1996’dan bu yana Türkiye’deki gençlere yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Her yıl binlerce öğrenci Global Vizyon’un yönlendirmeleriyle yurtdışında eğitim almaktadır. Global Vizyon; öğrencilerin kendileri için en doğru kararı almasını sağlayan eğitim danışmanlarına sahip, en kaliteli eğitim kurumlarıyla iş birliği içerisinde olan, akreditasyona sahip güvenilir kurumlarla çalışan, öğrencilerine en uygun fiyatı sunan köklü bir eğitim danışmanlığı şirketidir. Geleceğini kurgularken en doğru kararı vermek isteyenler için Global Vizyon en doğru adres olacaktır.

1
Global Vizyon
Öğrenci Yorumları

Ilac College’da aldığım Sales and Marketing eğitimi sayesinde arkadaşlarıma kıyasla çok daha çabuk iş bulma şansı yakaladım. Bu yüzden iyi ki diyorum!

ögrenci
Öğrenci Yorumları

Ilac College fiyatları sayesinde yurtdışında eğitim alma hayalimi gerçekleştirdim.

öğrenci
Öğrenci Yorumları

Kanada dil kursu fiyatlarına Ilac College’da diploma ve sertifika programına katıldım. Geriye dönüp baktığımda ne kadar kaliteli eğitim aldığımı bir kez daha anlıyorum. Herkese tavsiye ederim.

öğrenci

Sıkça Sorulan Sorular

Sertifika Programını Nedir?

  Sertifika programları, süresi 4 haftadan başlayıp 2 yıla kadar uzayabilen mesleki eğitimlerdir. Uluslararası sertifika programlarına katılım için lise mezunu olmak yeterlidir. Bazı programlar özellikle lisans diploması isteyebilir. Yurtdışı sertifika programlarının ilk amacı meslek edindirmektir. Bu programlardan mezun olanlar sektöre hazır bir şekilde giriş yapar. Çünkü yurtdışı sertifika programlarının büyük bir çoğunluğu, staj yapmayı zorunlu tutarak öğrencilerinin teoride öğrendikleri bilgiyi pratiğe de dökebilmesini amaçlar. Bu sebeple yurtdışı sertifika programlarından mezun olanlar sektörü tanıyarak iş başlangıcı yapabilmektedir. 


  Yurtdışı sertifika programları; hayalleri süsleyen üniversitelerin programlarına katılarak bu kurumların tüm imkanlarından yararlanmayı sağlar. Diploma ve sertifika programlarında üniversite hocalarının yanı sıra sektörün önde gelen isimlerinden ders alınmaktadır. 

Programlara İsteyen Herkes Katılabilir Mi?

  Uluslararası sertifika programlarına katılmak için en az lise mezunu olmak ve 18 yaşını doldurmuş olmak gereklidir. Amerika sertifika ve diploma programlarından bazıları lisans diploması isteyebilmektedir. Yurtdışı sertifikalı eğitim programlarına katılım için İngilizce dil yeterliliği zorunluluktur. Dil yeterliliği olmayanlar, okulların açtığı dil okulu programlarına katılıp belli seviyeye ulaştıktan sonra sertifika programlarına başlayabilir. Temel olarak bu gereklilikleri yerine getiren herkes programlara başvurabilir. 

Kimler İçin Uygun?

  Kısa süreli bir eğitimin ardından meslek edinmek isteyenler, yurt dışında çalışma deneyimi kazanmayı amaçlayanlar, mezuniyetin ardından sektöre dair pratik bilgiler edinmek isteyenler için uygundur. Yurtdışı sertifika ve diploma programı ücretleri üniversite ücretlerine göre daha uygun olduğundan kısıtlı bütçesi olanlar için güzel bir alternatiftir.

En Yakın Kurs Tarihleri?

  Yurtdışı diploma ve sertifika programlarına yılın her döneminde başvurulabilir. Eğitim kurumlarının farklı tarihleri olmaktadır. Bu sebeple sizin için en doğru tarihi öğrenebilmeniz için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçmenizi öneririz.

Eğitim Ne Kadar Sürmekte?

  Yurtdışında sertifika ve diploma programları 3 aydan başlar 3 yıla kadar uzayabilir. Uzun süreli eğitimlerde öğrenciler çalışma iznine de sahip olmaktadır.

Hangi ülkelerde sertifika programı var?

  Dünyanın pek çok ülkesinde sertifika ve diploma programları açılmaktadır. Kanada açtığı sertifika ve diploma programlarıyla diğer ülkeler arasında ön plana çıkar. Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Avustralya, İtalya sertifika ve diploma programı açan ülkeler arasındadır.

Hangi bölümlerde sertifika programı var?

  Sertifika ve diploma programları pek çok bölümde açılmaktadır. Katılımcıların mezun olduklarında meslek sahibi olmasını amaçlayan bu programlar; Proje Yönetimi, Finans, İşletme, Pazarlama, Uluslararası Ticaret, Bilgi Sistemleri, Telekomünikasyon Mühendisliği, Küresel Yönetim, Yeni İş Geliştirme, MBA Öncesi Sertifika Programı, Web Yayıncılığı, Seyahat Turizm, Konukseverlik Yönetimi, Halkla İlişkiler, Uluslararası İşletme, Web Tasarımı ve Yönetimi, E-Ticaret, İnsan Kaynakları, Moda, Moda Tasarımı, Gemicilik, Taşıma ve Lojistik gibi alanlarda olabilmektedir. 

Eğitim maliyetleri ne kadar?

  Eğitim maliyetleri eğitim alınan ülkeye, eğitim alınan bölüme ve eğitimin süresine göre farklılık gösterebilmektedir. Eğitim maliyetlerine dair genel bilgiler ‘Sertifika ve Diploma Programları’ sekmesinden görülebilir. Güncel ve indirimli fiyatlardan haberdar olmak için Global Vizyon danışmanlarıyla iletişime geçmeniz en sağlıklısı olacaktır.

Okurken çalışma iznim var mı?

  Yurtdışı sertifika ve diploma programları çalışma izni verdiği için tercih edilmektedir. Kısa süreli programlarda çalışma izni verilmez fakat uzun süreli programlarda öğrencilerin çalışma izni vardır. Eğitim kapsamında öğrenciler belirlenen haftalarda çalışma zorunluluğuna sahiptir. Öğrenciler eğitimlerinin çalışma hayatı döneminde tam zamanlı olarak çalışabilirler. 

Haftanın her günü mü eğitim var?

  Eğitimler genellikle hafta içi her gün yapılmaktadır. Her eğitim kurumunun kendi eğitim programı bulunur. Bu sebeple gitmek istediğiniz okulun eğitim programını danışmanınızdan öğrenmenizi öneririz. 

Program dahilinde staj imkanları var mı?

  Sertifika ve Diploma programları çalışma imkânı sunmaktadır. Co-op olarak geçen bu çalışma döneminde öğrenciler tam zamanlı olarak çalışabilmektedir. Bazı bölümler, iş tecrübesine sahip öğrencilere eğitimler devam ederken part-time çalışma olanağı sunabilmektedir.

Okullar İngilizce seviyesi ne istiyor? IELTS ve TOEFL sınavlarına girmem gerekir mi?

  Diploma ve sertifika programlara katılabilmek için iyi düzeyde İngilizce bilme ve bunu TOEFL veya IELTS gibi resmi bir sınav sonucu ile belgeleme şartı vardır. Öğrenci klasik bir lise veya üniversiteden mezun ve iyi bir dil eğitimi almamış ise programa başlamadan önce en az 3 ay İngilizce kursu almak zorundadır. Öğrenci; İngilizce eğitim veren herhangi bir okuldan mezun olsa dahi bu kurslara doğrudan kabul edilemeyebilir. Bu durumda yurtdışında birkaç hafta veya ay İngilizce kursu takip etmesi tavsiye edilir. Sertifika kursu veren okulların büyük çoğunluğu, aynı zamanda İngilizce kursları da sunar. Programların süreleri çok esnektir. Bazı kurslar 1 ay sürerken, bazıları 1 yıla kadar uzayabilir. Ancak pek çok program, genelde 4-6 ay arası devam eder.

Kayıttan Sonra Bana Yardımcı Olmaya Devam Edecek Misiniz?

  Global Vizyon olarak uzun yıllardır sektöre yön veren şirketlerden olmamızın birinci nedenlerinden biri öğrencilerimizin her sorunuyla yakından ilgilenmemizdir. Global Vizyon’un deneyimli danışmanları öğrencileriyle bire bir ilgilenerek, her türlü sorunlarında yanlarında olmaktadır.

Bir Programın Ortalama Maliyeti Nedir?

  Amerika’da sertifika programları 6 bin 800 Dolardan başlar 38 bin Dolara kadar yükselir. Amerika’da yaşam masrafları yılda 10 bin – 18 bin Dolar arasında değişir. Konaklama, yemek, ulaşım, ders materyalleri, kıyafet ve eğlence masrafları katılarak yapılan hesaplamalarda öğrenciler aylık bin ile bin 500 Dolar arası harcar. Amerika sertifika programına katılacakların fikir sahibi olması adına masrafları kalem kalem paylaşıyoruz.


  • Konaklama: Yıllık 5 bin – 7 bin Dolar

  • Gıda-Yemek: Günlük 12-15 Dolar

  • Ulaşım: Toplu taşıma kartı aylık 40-100 Dolar

  • İnternet: Aylık 45-50 Dolar 

  • Telefon: Aylık 50 Dolar

  • Kişisel harcamalar: Yıllık 2 bin Dolar