Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Hukukçular için İngilizce

Hukukçular için İngilizce

Uluslararası ilişkilerin giderek karmaşıklaştığı günümüzde, küresel ekonominin hukuki sorunlarını çözebilen, yabancı dili akademik ve mesleki yaşamlarında en iyi şekilde kullanabilen hukukçulara ihtiyaç duyulmaktadır. Hukuk İngilizcesi programımız, uluslararası ticaret hukuku, uluslararası insan hakları hukuku, Avrupa Birliği Hukuku, uluslararası kamu hukuku ve Türk hukuk sistemlerini esas alan avukatların iş dünyasında kullandıkları özel hukuk konuları ve terimlerini içermektedir.

Programa katılmak için en az Orta (Intermediate) seviyede İngilizce bilmek gerekir.
Kurs; örnek vaka çalışması, pazarlık, tartışma ve toplantı dillerini kapsar. Bu kurs, hukuk alanında İngilizce öğretme yeterliliğine ve deneyimine sahip eğitmenler tarafından verilmektedir.

Devamını Oku
Yurtdışında Hukukçular İçin İngilizce Kursunun Katılımcıya Faydası

Hukuk İngilizcesi kursuna katılanlar aşağıda belirtilen alanlarda yeteneklerini geliştirebilirler;

İletişim becerilerini ilerletme

Düzgün ve doğru İngilizce kullanımı

Toplantılarda daha verimli katılım sağlama

E-mail yazımı dahil olmak üzere yazılı İngilizce tekniğini geliştirme

Hukuk İngilizcesi bilgisi genişletme

İngilizce dilbilgisini daha iyi anlama ve kullanma

Sosyalleşirken öz güvenin artması

Farklı kültürlerle çalışma konusunda daha rahat hissetme

Yurtdışında Hukukçular İçin İngilizce Programının İçeriği

Hukuk İngilizcesi programı hukuksal alanda İngilizce iletişim kabiliyetinizi geliştirmek üzere tasarlanmıştır. Özellikle aktif konuşma ve yazma becerileri ile iletişim teknikleri üzerine odaklanılmıştır. Kurs bitiminde hukuksal konularda kendinize olan özgüveniniz artacak, uzmanlık alanınızla ilgili dil hakimiyetiniz ileri seviyeye çıkacak ve verimli iletişim kurabileceksiniz.

Öğrenilecek Temel Konular ve Teknikler

Hukuk İngilizcesi kelime haznesinin genişletilmesi
Toplantı ve görüşmelerde verimli iletişim kurabilme
Görüşmelerde etkili konuşabilme
Sunum yapabilme
E-mail, raporlama, resmi yazışma teknikleri vb yazılı iletişim becerilerinin geliştirilmesi
Etkili telefon görüşmeleri yapabilme
Sosyalleşme ve misafir karşılayabilme
Dinleme yeteneklerinin geliştirilmesi
Kontrat yapabilme, hukuksal tavsiyeler verebilme, hukuksal konularda sunum yapabilme

Program sırasında İngilizcenizin gelişebileceği bazı konular

AB Hukuk Sistemi

İngiliz ve Amerikan Hukuk Sistemi

Ticaret Hukuku

İş Hukuku

Tüketici Hakları

İnsan Hakları Hukuku

Ceza Hukuku

Hukukta Güncel Gelişmeler

Uluslararası Hukuk

Uluslararası Ticaret

Dileyen öğrenciler “Hukuk İngilizcesi” kursunun yanında yurtdışındaki dil okullarında verilen “English for Law" programlarına da katılarak, Hukuk İngilizcelerini çok daha akıcı yapabilirler. Öğrencilerimiz arasında kurs bitiminde İngiltere’de London School of English ile Westminister University’de, Amerika’da ise University of California- San Diego veya Yale University’de Hukuk İngilizcesi programlarına devam edenler bulunmaktadır. 

Yeterli İngilizce seviyesine ulaşan öğrenciler, ILEC veya TOLES gibi Hukuk İngilizce sınavlarına katılabilir ve İngilizcelerini uluslararası bir sertifika ile belgelendirebilirler. Hukuk İngilizcesi ileri seviyeye ulaşanlar, İngiltere veya Amerika’da hukuk yüksek lisans programlarına da katılabilirler.

Yurtdışında Hukukçular İçin İngilizce Eğitimi Veren Okullar

Az tecrübeli avukatlar ve hukuk öğrencileri için 3 haftalık hukuk İngilizcesi programı sunan Cambridge Law Studio, maksimum 12 kişilik sınıflarıyla hukuk alanında kendini geliştirmek isteyen öğrenciler için popüler bir seçenektir. Öğrenciler eğitim sonunda TOLES sınavına ekstra bir ücret ödemeden girebilmektedirler.

ETC International College, öğrencilerin hukuki bir çalışma ortamında etkin bir şekilde iletişim kurabilmeleri için gerekli İngilizce dil becerilerini geliştirmelerini hedeflemektedir. Haftada 20 saat alacağınız genel İngilizce eğitiminin yanında verilen en az 10 ders hukuk İngilizcesi, ihtiyacınız olan mesleki İngilizce seviyesine ulaşmanıza yardımcı olur.

Yılın her Pazartesi günü başlayabileceğiniz LSI – Language Studies International hukuk İngilizcesi kursu, London Central, Cambridge, Toronto ve Auckland kampüslerinde verilmektedir. Program haftada 20 ders genel İngilizce eğitimini kapsarken 5 veya 10 saatlik birebir derslerde Şirketler Hukuku, Sözleşme Hukuku, İş Hukuku ve İnsan Kaynakları, İnsan Hakları, Göç ve Sivil Özgürlük, Satın Alma ve Birleşme, Telif Hakkı, Ceza Hukuku ve Anayasa Hukuku gibi konular işlenir.

Diğer Okullar

London School of English

University of California, San Diego

Columbia University

Kings Education

MLS College Bournemouth

University of California, San Diego

University of New South Wales 

Wimbledon School of English

Yale University

Neden Global Vizyon?

Global Vizyon 1996’dan bu yana Türkiye’deki gençlere yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Her yıl binlerce öğrenci Global Vizyon’un yönlendirmeleriyle yurtdışında eğitim almaktadır. Global Vizyon; öğrencilerin kendileri için en doğru kararı almasını sağlayan eğitim danışmanlarına sahip, en kaliteli eğitim kurumlarıyla iş birliği içerisinde olan, akreditasyona sahip güvenilir kurumlarla çalışan, öğrencilerine en uygun fiyatı sunan köklü bir eğitim danışmanlığı şirketidir. Geleceğini kurgularken en doğru kararı vermek isteyenler için Global Vizyon en doğru adres olacaktır.

1
Global Vizyon