Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş
  • yurtdışı eğitim

Avustralya'da Eğitim

Neden Avustralya’da Eğitim

Avustralya`da The Department of Education, Training and Youth Affairs (DETYA) adı verilen organizasyon ülke genelindeki eğitim politikasından sorumludur. Bu da eyaletler arası çok küçük farklılıklara izin veren merkezi bir sistemdir.Uluslararası öğrencilere eğitim veren bütün kurumlar öncelikle Eyalet ya da Bölge Bakanlıklarından akreditasyon almak zorundadırlar. DETYA kredite edilen tüm kurumların kayıtlarını tutar.

TAFE- 2 yıllık mesleki okulların- kursları da orta öğretim kurumlarını tanıyan kurumlara benzer kurumlar tarafından akreditedirler. TAFE kursları daha çok meslek eğitimi vermektedirler ve eğitim daha çok pratik ağırlıklıdır bu sebeple pek çok endüstri kuruluşlarının temsilcilerinin bu akreditasyonda katkıları vardır.

Özel kolejlerde endüstri kurumlarıyla oldukça yakın ilişki içinde çalışırlar. Bunlarda öğrencilere TAFE eğitimine yakın bir eğitim verirler ve TAFE programlarına giriş için öğrencileri hazırlarlar. Özel okulların kalite standartlarının the Australian Council of Private Education (ACPET) tarafından garanti edilir.

Avustralya Üniversiteleri dünya genelinde üne sahiptirler. Dünyanın en iyi ilk 200 üniversite sıralamasında-The Times Best 200 Universities- Avustralya Üniversitelerinden National University, Melbourne University, Sydney University, Macquarie University, New South Wales University, La Trobe University gibi üniversiteler yer almışlardır.

Avustralya Üniversiteleri yabancı öğrenci kabul etme oranında dünyanın en iyi oranlarına sahiptir. Yani yabancı öğrenciler için Avustralya Üniversitelerine giriş diğer ülkelere göre daha kolaydır. Örneğin "Macquarie University”de yapancı öğrenciler toplam öğrenci sayısının yüzde 30”unu oluşturmaktadır. 

Özel ve Devlet İngilizce eğitimi kurumları ya da bilinen diğer adıyla ELICOS, Eyalet Eğitim otoriteleri tarafından kreditedirler. ELICOS birliği bağımsız bir birliktir. ELICOS kursları, bu kursların içerik ve öğretmenlerin yeteneklerini de belirleyen National English Accreditation Scheme tarafından tanınmaktadır. Avustralya’da İngilizce eğitim veren tüm özel okullar ve devlet kolej ve üniversiteleri ELICOS üyesi olmak zorundadırlar aksi takdirde yabancı öğrencilere öğrenci vizesi almak için gerekli olan ‘Letter of Acceptance’ gönderme yetkisi verilmez.

Avustralya'da Egitim Sistemi

Avustralya eğitim sistemi 4 seviyeye ayrılmıştır.

-İlköğretim Okulları

-Ortaöğretim Okulları

-Meslek Eğitim ve Stajı

-Yükseköğretim (Üniversite)

İlköğretim ve Orta Öğretim veren okullar devlet okulları ya da özel okullar olabilir. Pek çok özel okul da devletten belirli bir miktar eğitime katkı payı alır. Avustralya`da ilk ve orta eğitim, hazırlık sınıfıyla birlikte 13 yıl sürer. Eğitim 10. sınıfa kadar zorunludur. Avustralya`daki her okul kendi değerlendirme metodunu kendi belirler. Orta öğretimin son yılında tüm öğrenciler, üniversiteye girişlerinde baz alınacak “Senior Secondary Certificate of Education” adlı bir sınav almak zorundadırlar. Bu sınav sonucu öğrencilerin üniversiteye girişlerinde belirleyiciliği olan bir belgedir.

Okulların eğitimlerinin sorumluluğu eyalet ve bölge hükümetlerinin kontrolündedir. Eğitim sistemi Avustralya içerisinde çok küçük değişiklikler göstermekle birlikte genelde aynıdır. Örneğin Batı Avustralya, Güney Avustralya, Queensland ve Kuzey bölgelerinde ilköğretim 7 yıldır ve bu eğitimi 5 yıllık bir orta eğitim izlemektedir. New South Wales, Victoria, Avusturalya Capital Territory ve Tasmania`da 6 yıllık ilköğretimi 6 yıllık bir orta öğretim izler.

Bu eğitimden sonra devam edilen 2 yıllık bir üniversite programı sonunda öğrenciler ön lisans diploması alırlar. Üniversite diploması almak için 3 yıllık bir üniversite eğitimi almak gereklidir. Bu eğitimden sonra devam edilen 1 sömestr sonunda “Postgraduate Certificate” alınır, 2 sömestrlik bir eğitim sonunda ise “Postgraduate Diploma” alınır. Mastır diploması almak için üniversite eğitiminden sonra 2 yıllık bir yüksek lisans eğitimi almak gerekir. Doktora eğitimi ise mastır`dan sonra 3 yıl sürer.

Lisans eğitimi yapmak yerine bir meslek eğitimi almak isteyen öğrenciler 12 yıllık eğitim sonunda TAFE adı verilen, Devlet tarafından Teknik ve Yüksek Eğitim veren kurumlara devam edebilir ve bu eğitimin devamında özel sektörle anlaşmalı olarak düzenlenmiş staj eğitimi ile birlikte mesleki eğitim de alabilirler. Avustralyada her eyalet ve bölgede lise bitirme sertifikası olan 12 yıl tamamlama sertifikasına verdiği isim farklıdır ama bu belgeler bütün Avustralya genelinde tanınan bir belgedir. 

Australian Capital Territory: ACT year 12 Certificate

New South Wales: Higher School Certificate (HSC)

Northern Territory: Senior Secondary Studies Certificate

Queesland: Queesland Senior Certificate (QSC) 

South Australia: South Australian Certificate of Education (SACE)

Tasmania: Tasmanian Certificate of Education (TCE)

Victoria: Victorian Certificate of Education (VCE)

Western Australia: Certificate of Secondary Education

Öğrenciler 12 yılı tamamlamanın tam olarak bir üniversiteye girişlerinin garantisi olmadığı konusunda dikkatli olmalıdırlar. Üniversite giriş sadece Üniversiteye Giriş notuna bağlı değildir ayrıca istenilen bölümde kontenjanın olup olmaması da önemlidir.

Üniversiteye giremeyen öğrenciler TAFE programları ya da Meslek programlarına kayıt yaptırabilirler ve pek çok üniversite bu programları tanımaktadır ve alınan dersleri kredi olarak saymaktadırlar. Pek çok Avustralyalı ve yabancı öğrenci 2 yıllık TAFE egitimi sonrası 4 yıllık üniversitelere geçiş yapmaktadırlar.

Avustralya'daki Okullar ve Alınan Diplomalar

Lise Eğitimi: Senior Secondary Certificate of Education 

Meslek Eğitimi: Certificate IV, Certificate III, Certificate II, Certificate I, Advance Diploma, Diploma

Üniversite Doktora Derecesi: Mastır Derecesi, Graduate Diploma, Graduate Sertifika, Lisans Derecesi Diploma

Avustralya’da Özel Meslek Kolejleri ve TAFE Enstitüleri
Pek çok özel okul bir ya da bir kaç alanda, özellikle de öğrencilerin ileride çalışabilecekleri endüstri alanlarında uzmanlaşırlar. Bu okulların amacı öğrencilere pratik eğitim vererek belirli alanlarda iş imkanı sağlamaktır. Mesleki eğitim turizm, bilgisayar, fotoğrafçılık, reklamcılık, moda, işletmecilik ve grafik sanatları alanlarında olabilir.

Avustralya Eğitim sisteminde TAFE (Institutes of Training and Further Education) Lise ile Üniversite eğitimi arasında yer alır. Bu anlamda TAFE eğitimi Yüksek Öğretime diğer bir seçenek sunar. Pek çok TAFE öğretmeni ayrıca çeşitli alanlarda profesyonel olarak çalışan ve pratik bilgilerini sınıfa taşıyan uzman kimselerdir.

TAFE`ye başvuru koşulları Üniversiteye giriş koşullarından daha kolaydır. İki yıllık başarılı bir TAFE eğitimi Üniversiteye giriş için yeterli olarak görülür. Pek çok TAFE kurumunun Üniversitelerle bağlantıları vardır ve öğrencilerin aldıkları bazı dersler Üniversite tarafından kredi olarak kabul edilir. Bu krediler öğrenciye üniversite eğitim sürelerinde 6 ile 8 ay gibi bir süre kazandırır.

Avustralya’da 2 yıllık “TAFE” Eğitimi

TAFE nin açılımı, “Training and Further Education” dır. Avustralya`da çok gelişmiş ve yaygın bir “Training and Further Education” sistemi vardır. TAFE, Avustralya`daki en geniş eğitim ve staj imkanı sağlayan programdır. Çok çeşitli alanlarda sertifika ve hatta üniversite eğitimiyle rekabet edebilecek seviyede programlar sunulmaktadır.

TAFE eğitiminden alınan derecelerin geçerliliği tüm Avustralya içerisinde eşit olarak kabul görmesine rağmen bu programlara başvurular bazen Eyaletten Eyalete farklılıklar gösterebilir. Mesela Western Avustralya ve Tasmanya`da bütün başvuruları yürüten bir merkez ünite varken, Victoria`da TAFE kurumları özerktir ve öğrenciler kendi ihtiyaçlar doğrultusunda başvurularını bu kuruma doğrudan yapabilirler.

TAFE, çok iyi bir eğitim ve öğretim standardı olduğu konusunda uluslararası platformda bir üne sahiptir. Bu kurslar işverenler tarafından özellikle tercih edilen kurumlardır çünkü eğitim programları gelişen ve değişen endüstri göz önünde bulundurularak günümüz şartlarında işverenlerin ihtiyaçları doğrultusunda her yıl kendilerini yenilemektedir.

TAFE eğitimi üniversite eğitiminden çok daha farklıdır. Üniversite programları daha çok teorik bilgi üzerine iken, TAFE programları kişileri pratik iş yaşamını hazırlayan programlardır. Uzun bir eğitim dönemi geçirmek yerine hemen iş yaşamını atılmak isteyen Avustralya lı ve yabancı lise mezunları son yıllarda TAFE eğitimini seçmektedirler.

Neden Öğrenciler Avustralya TAFE Eğitimini Seçerler

• Kazanılan niteliklerin Avustralya genelinde ve uluslararası iş çevrelerinde tanınıyor olması

• Çok farklı alanlarda kurslar verilmesi

• Teoriden çok profesyonel ve pratik eğitim

• Üniversite eğitimine göre çok ekonomik olması yabancı öğrenciler için yıllık üniversite ücreti 15-16 Avustralya Doları iken yıllık TAFE ücretleri 8000-10000 Avustralya Dolarıdır.

• Sınıflardaki öğrenci sayısının az oluşu ve daha fazla bireysel ilginin öğrenciye yansıması

• TAFE eğitimi sonrası kredilerin Üniversite eğitimine saydırılması

• Kursların endüstri ile sıkı bir ilişki içinde olması ve programlarını buna göre ayarlanması kurs sonrası öğrencilerin rahat iş bulabilmeleri.

Uluslararası Öğrenciler Avustralya TAFE programlarına kolay kabul edilir

TAFE programlarına katılım için Üniversitelerden olduğu gibi çok yüksek İngilizce seviyesi istenmez Üniversiteler 6.5 IELTS isterken TAFE”ler 5.5 IELTS ile oğrenci kabul ederler. TAFE okulları aynı zamanda İngilizce hazırlık kurslarıda vermektedirler. 

Tafe kursları üniversitelerde olduğu gibi Şubat veya Temmuz ayında eğitime başlarlar. 

TAFE öğrencileri 20-25 kişilik küçük sınıflarda eğitim görürler bu nedenle yabancı öğrenciler dersler çok daha iyi uyum gösterirler. TAFE Enstitüleri uluslararası öğrencilere tam kapsamlı, kütüphane ve bilgisayar destekli modern bir eğitim olanağı sunmaktadırlar. 

TAFE okulları çeşitli alanlarda Sertifika, Diploma ve Advance Diploma kursları sunarlar. TAFE sertifika ve diplomaları tüm Avustralyave dünya genelinde tanınmaktadır ve mezunlarına bir üniversite programına geçiş şansı kazandırmaktadır. Örneğin, işletme alanında 2 yıllık bir “Advance Diploma” programını herhangi bir TAFE okulunda tamamlayan bir öğrenci aldığı kredileri bir yıllık eğitime denk göstererek 2 yıllık bir devlet üniversitesi eğitimi sonunda Lisans derecesi alma hakkı sağlanır. Bazı TAFE okulları üniversitelere bağlı olarak eğitim verir ve öğrencilerine TAFE eğitimi sonunda bağlı oldukları üniversiteye geçiş ve eğitimlerine devam fırsatı sağlarlar. Örneğin, Melbourne`de bulunan “Holmesglen Institute of TAFE” Monash Üniversitesi ile birlikte Bilgisayar alanında Diploma ve Bachelor of Technology, Deakin Üniversitesi ile “Diploma ve Bachelor of Commerce” ve “La Trobe Üniversitesi” ile İşletme alanında “Diploma ve Bachelor of Business” sunmaktadır.

Bazı TAFE Kursları Finans, Seyahat ve Turizm, Ziraat ve Çevre Bilimleri, Mimarlık, Sanat ve Tasarım, Güzellik Uzmanlığı, İnşaat ve Yapı, İşletme, Aşçılık, Bilgisayar ve Bilgi Teknolojileri, Elektrik, Elektronik, Mekanik, Makine ve İnşaat Mühendisliği, İngilizce Kursları, Moda ve Tekstil, Sağlık Bilimleri, Otel ve Turizm Yöneticiliği, Genel Yönetim, Denizcilik Mühendisliği ve Denizcilik Eğitimi, Pazarlama, Medya ve İletişim, Müzik, Tıp ve Laboratuar Bilimleri, ve Sekreterlik gibi

TAFE Kursları ve Verilen Sertifikalar

Certificate I 4 aydan 6 aya kadar süren program sonunda verilir.

Certificate II 6 aydan 8 aya kadar süren programlar sonunda verilir.

Certificate III 12 aylık kursların sonunda verilir.

Certificate IV 12 ve 18 arasındaki kursların sonunda verilir.

Diploma 18 aydan 2 yıla kadar süren kursların sonunda diploma verilir.

Advance Diploma 2 ya da 3 yıllık eğitimler sonunda Advance Diploma verilir.

Üniversiteler

Avustralya`da üniversitelerin pek çoğu devlet üniversitesidir, bunun yanında çok az sayıda olsa da özel üniversiteler de vardır. Yüksek eğitim kurumları olan Üniversiteler Diploma`dan Doktora`ya kadar çok çeşitli dereceler sunarlar. Bununla birlikte bütün üniversiteler her alanda bu programları sunmayabilirler. Üniversite programları Şubat başından Kasım sonuna kadar devam eder. Eğitim yılı iki döneme ayrılmıştır. Ara Dönem ise Temmuz ayında başlar.

Avustralya'da Üniversite Eğitimi sayfamızı inceleyerek daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Avustralya Üniversitelerinin Sunmuş Olduğu Dereceler;

Diploma
2 yıl full time eğitim sonunda verilir.

Advance Diploma
Diploma eğitimine ek olarak 6 ve 9 ay arasında alınan eğitim sonunda verilir.
Diploma ve Advance Diploma TAFE Enstitüleri, Özel Meslek Eğitimi Kurumları tarafından da sunulur.

Bachelor Degree –Lisans Diploması
Minimum 3 yıl “full time eğitim sonunda verilir. Bazı programlarda 4 yıl ya da daha fazla eğitim yapılması istenebilir. Mühendislik, Dişçilik, Tıp ve Eczacılık gibi.

Postgraduate (Graduate) Certificate
Lisans eğitimi sonrası yapılan bir dönemlik “full time” eğitim sonunda verilir. Özelikle lisans eğitimini farklı alanlarda yapmış öğrenciler bu programlara katılabilirler. Arkasından master ile devam edebilirler. 

Postgraduate (Graduate) Diploma
Bachelor derecesini takiben 2 dönem (1 akademik yıl) full time eğitim sonunda verilir.

Postgraduate Certificate ve Diploma öğrenciye almış olduğu lisans derecesinde daha da uzmanlaşma imkânı tanır. Bu dereceler master ve doktora başvurularında destekleyici bir unsurdur.

Masters Degree –Yüksek Lisans
Normal olarak Bachelor Degree`den sonraki iki yıllık ya da Honours Degree`den sonraki bir yıllık eğitim sonunda alınan derecedir. Mastır derecesi kurs ve tez ya da araştırma ve tez olarak yapılabilir. Avustralya”da master eğitim süresi programlara göre 1 veya 2 akademik yıl sürer.

Avustralya'da Yüksek Lisans Eğitimi sayfamızı incelemek için tıklayın.

Doktora
Normal olarak 3 yıl full time eğitim sonunda verilen derecedir. Bu programa katılım 1 veya 2 yıllık başarılı bir mastır eğitimi sonunda ya da bazı durumlarda “Honours Bachelor” derecesi sonunda da alınabilir.

Avustralya’da Verilen Burslar

Australian Agency for International Development Scholarship (Aus AID); Australian Agency for International Development tarafından verilen bu burs Avustralya gelişme yardım programının bir parçasıdır. “Australian Development” Bursunun amacı bu bursu alan öğrencilerin aldıkları eğitim ve kazandıkları becerilerle kendi ülkelerine döndüklerinde ülkelerinin kalkınmasında aktif rol oynamalarını sağlamaktır. Bu bursu alan öğrenciler hemen hemen tüm Avustralya üniversitelerinde pek çok alanda eğitim alma şansına sahiptirler. Bu burs uçak biletini, akademik ve diğer zorunlu harcamalarla birlikte, sağlık sigortasını ve yaşam masraflarını karşılamaktadır.
Detaylı bilgi için: www.ausaid.gov.au

DETYA Bursları; Department of Education, Training and Youth Affairs ve Australian Vice-Chancellors Committee tarafından uluslararası öğrencilere sağlanan burslar bulunmaktadır.

The Australia-European Awards Scheme; Avrupalı öğrencilere verilen bu burs üniversite sonrası eğitim alan öğrencilere verilir.

Benzeri bir Burs; Kanada`dan, Yeni Zelanda`dan ve İngiltere`den yani Commonwealth Ülkelerinden öğrencilere verilir. Bu burslar için öğrenciler kendi ülkelerindeki Avustralya Eğitim Komisyonlarına başvurmalıdırlar.

Avustralya Üniversiteleri tarafından verilen burslar; yine üniversite sonrası master eğitimleri için verilen burslar vardır. “Overseas Postgraduate Research Scholarship” doktora yapmak isteyen öğrenciler için 3 yıl, Master öğrencileri için 2 yıl`a kadar burslar üniversiteler tarafından verilebilir.

Burslarla ilgili bilgi almak için: http://www.detya.gov.au adresi ziyaret edilebilir.

Fellowship Awards; Sınırlı sayıda Visiting Fellowship Awards`lar belirli alanlarda bu alanla ilişkili olan ülkeler için mevcuttur.

Bunlar;
Commonwealth Scholarship and Fellowship Plan (CSFP)
Australian-European Awards Program (AEAP). Bu burslar akademik programlar için değil 12 aya kadar olan üniversite sonrası programlar için geçerlidir.

Avustralya Üniversitelerinin Bursları

Avustralya üniversitelerinin bazıları da üniversite sonrası eğitimlerde uluslararası öğrencilere burs vermektedirler. Bu bursun hangi alanlarda verileceği ve neleri kapsayacağı üniversitenin kendisi tarafından belirlenir. Bu burslardan yararlanmak için öğrencilerin doğrudan üniversitelere başvurmaları gerekmektedir. 

Avsutralya’da Diğer Burs Olanakları
Uluslararası öğrenciler için burs veren bazı organizasyonlar ve kurumlar mevcuttur. Bunlar; Association of Commonwealth Universities Scholarships Guide for Commomwealth Postgraduate Students, Rotary International, the World Bank, World Health Organisation, Asian Development Bank, United Nations, Rockfeller Foundation ve diğer bazı organizasyonlardır.

Avustralya Üniversite Hazırlık Programları (Foundation Programs)

Hazırlık programları uluslararası üniversite eğitimi görmek isteyen öğrencilerin Avustralya eğitimi sistemini ve hayat tarzını öğrenmeleri açısından en uygun üniversiteye geçiş yoludur. Bu programlar sadece uluslararası öğrencileri kabul ederler ve yabancı öğrencilerin eğitim sistemini tanımasını ve Avustralyalı öğrencilerle eşit şartlar altında eğitime başlamasına olanak tanırlar. Bu programların başlatılmasının sebebi yurtdışından

Avustralya`ya gelen öğrencilerin farklı ülkelerden ve pek çok farklı eğitim sisteminden geliyor olmalarıdır. Bu öğrencilerin pek çoğu üniversitede alacakları eğitimi ve eğitim dilini tanımaya ihtiyaç duymaktadır. Bu programların içerikleri öğrencileri bir Avustralya üniversitesinde eğitim almalarını sağlamak için düzenlenmiştir. Özellikle Avustralya’da lisans eğitimi İngiltere de olduğu gibi pek çok alanda 3 yıl sürdüğü gibi pek çok yabancı öğrenci için bu hazırlık yılı kesinlikle gereklidir. Hazırlık yılı eğitimi Şubat ve Temmuz aylarında başlar ve 9 yada 12 ay devam eder.

Bu programları başarıyla tamamlayan öğrenciler “foundation” eğitimini yaptıkları üniversite veya kolejin anlaşmalı olduğu pek çok üniversitenin lisans eğitimi programlarına katılma hakkı kazanırlar. Hazırlık eğitimi sırasında öğrenciler sadece dil eğitimi değil aynı zamanda akademik hazırlık yaparlar.

Öğrenci üniversiteye geçiş yaptığında dersleri anlamada zorluk çekmez ve en az bir Avustralyalı öğrenci kadar dersleri zorlanmadan takip edebilir. Hazırlık programlarının bir kısmı üniversite kampuslerinin içerisinde üniversitelere bağlı verilirken bir kısmı da şehir merkezlerinde kolejlerde eğitim vermektedirler.

Üniversite kampüslerinde hazırlık yapan öğrenciler üniversitenin bütün imkanlarından üniversite öğrencileriyle eşit şartlarda yararlanırlar. Hazırlık programına katılmak icin öğrencilerin en az 5.0 IELTS seviyesinde İngilizceleri olmaları gerekir. Ayrıca lise not dökümleri ve öğretmen referansları kabul kriterlerinden diğerleridir.

Avustralya’da “Foundation” Eğitimi Sunan Bazı Okullar

University of New South Wales Foundation Year
The University of Sydney Foundation Program
La Trobe University Foundation Programs
Taylors College Foundation
Aspect Colleges Foundation

Avustralya’da İngilizce Dil Eğitimi

Dünyanın genelindeki en az 100 ülkeden gelen öğrenciler Avustralya`da ELICOS üyesi dil eğitimi kurumlarında İngilizce dil eğitimi almaktadırlar.

Yabancı öğrencilerin Avustralya`yı seçme nedenlerinden bazıları;

- Güvenlik
- Yaşam masraflarının düşük oluşu
- İngilizce kurslarının yüksek kaliteli olması
- Seyahat fırsatları
- İklim
- Arkadaş canlısı insanlar dolayısıyla pratik yapma şansı
- Eğitim sırasında ve sonrasında çalışma hakkının olması
- Okul ücretlerinin düşük olması
- Konaklama kalitesinin yüksek olması

Son zamanlarda Avustralya içinde en az 100 civarında kredite olmuş ve ELICOS (English Language Intensive Courses for Overseas Students) üyesi özel dil okulu, Tafe veya Üniversite vardır. Full Time ELICOS kursları –haftada 20-25 veya 30 saat-  4 haftadan 48 haftaya kadar devam etmektedir. 1 haftadan 12 haftaya kadar da part time ya da full time tatil kursları turist vizesi ile yapılabilir.

Avustralya'da İngilizce kursları son yıllarda Türk öğrenciler arasında popüler olmaktadır. Çok sayıda yabancı öğrenci veya yetişkinin İngilizce kurslarına katıldığı ülkede dil kursları özellikle büyük şehirlerde yoğunlaşır. Öğrencilerin en çok tercih ettiği şehirler; Sydney, Melbourne ve Perth'dir. 

Avustralya Üniversiteleri İngilizce Kursları (ELICOS)
Üniversite kampüslerinde, üniversite tarafından organize edilen ve haftada 23-25 saat arası İngilizce kursunu kapsayan bu programlara özellikle İngilizce kursu sonrası üniversite veya mastır eğitimi planlayan kişiler katılır. Genel İngilizce, İş İngilizcesi, Üniversiteye Hazırlık İngilizcesi gibi kursların verildiği üniversiteler de öğrenci kampüste konaklayabilir. 

Avustralya Üniversitelerinde İngilizce Kursu almanın Yararları;

Öğrenci, kampüste eğitim yaptığı zaman rahatlıkla Avustralyalı öğrencilerle kaynaşabilir 

Öğrenciler üniversite kampüslerinde bulunan kütüphane, bilgisayar, sportif tesisler ve sosyal aktivitelerden yararlanabilir. 

Öğrenci İngilizce eğitiminde başarılı olursa üniversiteye geçiş yapabilir. 

Bazı üniversitelerde öğrencinin İngilizcesi iyi bir düzeye ulaştıktan sonra üniversiteden kredilendirilebilen derslerde alınabilir. 

Özel İngilizce Dil Okulları: Özel İngilizce Dil Kursları özellikle ülkenin Sydney, Melbourne, Perth, Cairns gibi büyük kentlerinin tam merkezinde bulunur. Öğrenci, büyük kentleri ve yaşam tarzını daha rahat tanıyabilir. Bu okullar, üniversitelere oranla daha az öğrenciye sahip olduğu için, öğrencilerine daha yakın ilgi gösterirler. Öğrencilerine her türlü danışmanlık hizmeti verirler. Genel İngilizce, İş İngilizcesi, Toefl ve IELTS hazırlık kursları gibi pek çok farklı kurs izlenebilir. Özel dil okullarına her hafta veya ay başlanabilir.

Avustralya’da Ne Tür Dil Kursları

Avustralya Genel İngilizce kursları
Genel İngilizce daha çok konuşma, anlama, dinleme ve iletişim becerilerinin gelişimini sağlamak üzere dizayn edilmiş kurslardır. Haftada 25 veya 30 ders olarak hafta içi günlerde verilir. Dersler genelde sabah 9:00’da başlar, öğleden sonra 15:30 civarında biter. Genel İngilizce Kurslarını genelde İngilizce dil düzeyi orta ve altında olan öğrenciler katılır.

Avustralya Konsolosluğunun vize yönetmeliğine göre öğrenci vizesi ile dil kursuna gitmek isteyen öğrencilerin en az 40 hafta süre ile İngilizce kursuna kayıt yaptırması şart koşulur. Bu nedenle öğrenciler genel İngilizce kursunu tercih ederler ancak İngilizce dil düzeyleri 10 aydan önce yeterli düzeye gelirse, okulun başka bir programına transfer edilirler. Örneğin, La Trobe University- Melbourne veya University of New South Wales- Sydney üniversitelerinde 10 ay süre ile genel İngilizce kursuna kayıt yaptıran bir Türk öğrenci vizesini aldıktan sonra eğitimine başlar fakat 6. ayında İngilizcesi adı geçen  üniversitelerde lisans veya yüksek lisans için yeterli düzeye gelirse, ödenmiş olan  okul ücretinin geri kalan 4 aylık miktarı üniversitede yapılacak eğitime karşılık olarak ayrılır.

Avustralya'da Dil Okulu sayfamızı incelemek için tıklayınız. 

Avustralya Akademik Amaçlı İngilizce

Bu kurslar Avustralya`da bir üniversite ya da mesleki eğitim almak isteyen öğrencilerin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak düzenlenmiştir. Dersler genellikle not alma, akademik yazı yazma, seminer hazırlığı ve sunumu ve dinleme becerilerini geliştirmek üzere düzenlenmiştir. Bu kurslara genelde Avustralya’da TAFE veya Üniversitelerden kesin kabul almış ancak üniversite akademik yılı başlamadan 2-3 ay süre ile hazırlık yapmak isteyenler katılırlar. Bu kurslar genelde üniversite bünyesinde verilir.

Özellikle Sydney’de Macquire University, University of Sydney, University of New South Wales ve Melbourne’da La Trobe Üniversitesi ve Victoria Üniversitesinde akademik amaçlı İngilizce kursu izlenebilir. 

Avustralya IELTS Hazırlık Kursları
IELTS  1989 yılında Avustralya`da uygulanmaya başladığından beri giderek önem ve popülerlik kazanmıştır. Bu sınav yıl boyunca düzenlenir. Mesela Sydney`de ayda en az iki kez, yoğun dönemlerde de ayda dört kez düzenlenmektedir.

IELTS, İngilizce konuşulan ülkelerde eğitim yapmak isteyen öğrencilerin İngilizce yeterliliğini ölçmek için düzenlenmiş bir sınavdır. 4 bölümden oluşur. Her aday iki ara test, 30 dakika dinleme, 15 dakika konuşma ve iki özel konu belirleyerek 60 dakika okuma ve 60 dakika yazma bölümleri.

Öğrenciler iki modül arasında seçme yapabilirler. Akademik modül lisans ya da yüksek lisans eğitimi almak isteyen öğrenciler için düzenlenmiştir. Genel eğitim modülü, herhangi bir amaç için bu yeterliliğe ihtiyacı olanlar için düzenlenmiştir.

ELTS puanlama sistemi 1-9`a kadardır ve üniversite giriş için gereken skor genelde 6.5`tir. Cambridge testleri gibi geçme kalma söz konusu değildir. Öğrenciler testten bir hafta önce kaydolabilirler. Sınav sonuçları 2 hafta içinde öğrenebilirler ve ücreti de 150 AUD`dır. Diğer testlerden daha ucuzdur.

Bu kurslar uluslararası testleri IELTS gibi, almak isteyen öğrencileri bu sınavlara hazırlamak için düzenlenmişlerdir. Bu kurslar daha kısa süreli devam eder. Örneğin 2-3 ay gibi ve Genel İngilizce kursunun bir bölümü olarak yapılabilir.

Avustralya`ya gelen öğrenciler burada yüksek öğretime devam etmek için alınan İngilizce yeterlilik testi olan IELTS`in çok daha popüler olduğunu göreceklerdir.  IELTS testi İngiltere kökenli ve İngiliz Üniversiteleri tarafından kabul gören bir test olmasına rağmen Avustralya Üniversiteleri IELTS sınavına en az İngiltere Üniversiteleri kadar önem verirler. IELTS sınavları hakkında detaylı bilgi icin www.ielts.org

Avustralya Cambridge University Sınav Testleri

University of Cambridge Local Examinations Syndicate (UCLES) tarafından düzenlenen 4 ana test vardır. Orta seviye altı için olan test Preliminary English Test`tir. Okuma, yazma, dinleme ve kısa bir sözlü testten oluşur. PET testi sosyal ve iş ilişkilerini idare etmeye yetecek kadar basit İngilizce seviyesinin kanıtıdır.

Orta üstü İngilizce sahibi olanlar için düzenlenen test First Certificate in English (FCE) `dir ve bu testler içinde en popüler olanıdır. Mart, Haziran ve Aralık aylarında düzenlenir. Certificate of Advance English (CAE) ve Certificate of Profeciency English (CPE) beş bölümden oluşur. 1 saatlik okuma bölümü, 90 dakikalık kompozisyon yazma, 2 saat İngilizce kullanımı, 30-40 dakikalık dinleme bölümü ve 15-20 dakikalık karşılıklı görüşme bölümünden oluşur.

Puanlama kaldı/geçti temeline dayanan A-E sistemine öre yapılır, geçmek için gereken not C`dir. CAE 1991 yılında FCE ve CPE arasındaki açığı kapatmak için düzenlenmeye başladı. CAE ve CPE bazı Avustralya Üniversitelerinde, istenilen programa başlamak için İngilizce yeterlilik olarak kabul edilmektedir. UCLES`in ana testlerinin yanı sıra İş İngilizcesi alan öğrenciler için düzenlenen Business English Certificate (BEC) vardır.

Avustralya ‘da MBA

Avustralya`da 40`tan fazla eğitim kurumu MBA programı sunmaktadır. Bununla birlikte bu programların karşılaştırılabilmesi için resmi bir akreditasyon sistemi ya da sıralama uygulaması bulunmamamakla birlikte bazı kurumların yapmış olduğu MBA ‘Ranking’ leri vardır. Örneğin Hobsons Good Universities Guide to MBA and Management Program in Australia. Öğrenciler hangi programın daha iyi olduğuna karar vermek bu tarz sıralama veren rehberleri inceleyebilecekleri gibi her bir MBA programının yapısına, içeriğine, eğitimi veren kurumun hangisi olduğuna ve bu kurumun bu konudaki tecrübesinin ne kadarlık olduğuna dikkat etmelidirler. Bunların haricinde aşağıdaki kriterlerde baz alınmalıdır;

- Ücretler; Bazı Üniversitelerin MBA programları 40.000-5000 AUD iken bazıları 15000-20000 Avustralya doları olabilir. 

- Toplam Yabancı öğrenci sayısı ve Avustralya’lı öğrenci sayısı
- MBA programında ortalama yaş ve ‘senior managers’ oranı
- MBA programının özel sektör ile ilişkisi
- İşletme Fakültesinin Üniversite bünyesindeki ağırlığı
- MBA hocalarının akademik yetkinlikleri
- Mezuniyet sonrası iş bulma oranları
- Mezuniyet sonrası işe başlangıçta ortalama maaş
- İstenilen GMAT ve IELTS sonucu
- Haftalık ders saati- Ders yoğunluğu
- MBA programının süresi 1 veya 2 yıl

Avustralya MBA`in Yapısı ve Dersler
Bir MBA programının iyi olup olmadığına yalnızca akademik eğitim programına bakarak karar vermek her zaman doğru olmayabilir, bunun yanında iş dünyası ve endüstri ile bağlantılı olup olmadığına da dikkat edilmelidir. İyi bir program genel olarak, ekonomi, muhasebe, finans, pazarlama, organizasyon ve IT gibi alanları kapsar.  İyi bir MBA programı konularını gerçek hayattaki olaylara adapte etmiş ve pratik çalışmaya yer vermiş olanıdır.

Bazı programlar bir adım daha ileri giderek gelişen ve yeni ortaya çıkan iş alanların da odaklanırlar. Örneğin Sydney’de bulunan Macquarie University Graduate School of Management MBA ve diğer İşletme master programlarında öğrenciler özel sektör ile çok yakın bir çalışma içerisindedirler. Üniversite kampüsü içerisinde dünyanın pek çok ünlü firmasını barındıran bir Teknoloji Parkına sahiptir.

Öğrenciler için önemli olan şeylerden biri de, MBA için ayırabilecekleri zamandır. Full-time programların pek çoğu iki yıllıktır ama bazı hızlandırılmış programlar katılımcılara programı daha kısa sürede tamamlayıp iş yaşamlarına dönmelerine sağlar. Örneğin James Cook University, Macquarie University, Southern Cross University ve University of Western Sydney 12 ay süren MBA ve diğer İşletme Mastır Programları sunar. Ancak genelde pek çok program 3 veya 4 somestr olarak verilmektedir.

Diğer önemli bir şey de öğrencilerin MBA programını kişisel ve yaşam  tarzları ile birlikte iş yaşamlarıyla da birlikte yürütebilmeleridir. Bazı insanlar için coğrafya da önemli bir problemdir ve bu insanlar için uzaktan eğitim bazen tek çözüm olmaktadır. Bunun yanında Avustralya`da ve bazı ülkelerde İnternet yoluyla eğitim olanakları da sunulmaktadır. İnternet üzerinden MBA yapılabilecek bazı üniversiteler; Curtin Univ, Deakin Univ, Murdoch Univ, Newcastle Univ, RMIT, Univ. Of Southern Queensland. 

Hobsons Good Universities Guide Avustralya MBA ve İşletme Master ‘Ranking ‘leri

- Adelaide University
- University of New South Wales
- Griffith University
- Macquarie University
- Melbourne University
- Monash University
- Queensland University
- University of Western Australia
- Bond University
- Deakin University
- University of South Australia
- University of Technology Sydney
- Wollongong University
- Edith Cowan University
- La Trobe University
- Newcastle University
- Notre Dame University
- RMIT
- University of Western Australia
- Victoria University
- Canberra MBA
- Ballarat University
- Charles Sturt University
- Southern Cross University
- Tasmani University

Avustralya’da Yüksek Lisans ve MBA kabul koşulları

Lisans diploması ve not dökümü 
İngilizce dil düzeyi 
İş deneyimi (tercih nedeni) 
GRE veya GMAT sınav sonucu (her okul tarafından istenmez) 
İki adet referans mektubu 
Essay

Avustralya`da Öğrencilere Çalışma İzni

Avustralya`da öğrenciler eğitim gördükleri dönemde part time, tatillerde de full time olmak üzere haftada 20 saat yasal çalışma iznine sahiptirler. Öğrenciler iş bulduklarında Avustralya hükümetinden Vergi Numarası almakla yükümlüdürler. Bu konuda okullar yardımcı olmakta ve öğrencilerinin çalışma iznini almaktadırlar.

Pek çok öğrenci eğitimleriyle birlikte geçici part time işlerde çalışırken bazıları dönem aralarında full –time olarak çalışmaktadırlar. Bazı işler öğrencilerin eğitimleri ile de yakından ilişkili olabilir ancak bu tarz bir iş için öğrencinin İngilizce seviyesi ve alanındaki uzmanlığı çok önemli bir rol oynamaktadır. Bazı öğrencilerde kampüs içerisinde kantinde, kütüphanede, spor tesislerinde, bilgisayar merkezlerinde, yurtlarda kendilerine iş bulabilmekteler. Garsonluk, Çocuk bakıcılığı, barmenlik gibi tamamıyla kampüs dışı işler bulmakta mümkündür.

Avustralya’da mastır yapan bir öğrenci mastır sonrası bir şirket kendisini talep ederse 1-4 yıl arası full time çalışma izni ile ülkede çalışabilir. Ancak öğrenciyi şirketin talep etmesi gerekir. Ayrıca mastır sonrası öğrenci göçmenlik başvurusu yapabilir 2*3 ay içerisinde neticelenecek bu başvuru sonrası kişi oturum hakkı kazandığı için ülkede çalışabilir.

Avustralya’da öğrenci işlerinden kazanılacak saatlik ücret işin niteliklerin göre değişmektedir. Örneğin saat ücreti 10/20 AUD arası olabilir.

Avustralya’da İngilizce kursuna gidecek öğrenciler için bazı dil okulları part- time iş garantisi vermektedirler.  Örneğin Aspect Sydney ve Perth okulları İngilizce kursuna en az 40 hafta süreyle kayıt yaptıran öğrencilere okul sonrası çalışmak üzere part-time işlere yerleştirirler. 

Avustralya Bazı Yararlı Internet Siteleri

Australian Education International (AEI)
http://aei.detya.gov.au/
AEI Avustralya Hükümetinin, eğitim ile ilgili departmanı olan Department of Education, Training and Youth Affairs`in bir koludur. Bu sitede öğrencileri için kurslar, eğitim kurumları, başvuru prosedürü, yaşam masrafları ve program ücretleri konusunda gerekli bilgiler vardır.

IDP Education Australia
http://www.idp.edu.au

Uluslararası öğrencileri Avustralya`daki eğitim kurumlarına yerleştiren ve bundan bir kazanç sağlamayan bir kurumdur. Bu sitede IDP`nin yaptığı çalışmalar, verdiği servisler hakkında bilgiler vardır. Ayrıca sitede yayınlar, IDP araştırmaları, projeler ve yararlı linkler vardır. StudyLink seçeneği öğrencilere 260 Avustralya eğitim kurumuna  ve 10.000`den fazla programın bilgilerine ulaşma imkanı sağlar.

Education Network of Australia (EdNA)
http://edna.edu.au/EdNA

EdNA, orta eğitim, meslek eğitimi, yetişkinler için ileri eğitim ve üniversite eğitimi hakkında bilgiler sağlayan bir Avustralya Eğitim servisidir. Sitede çeşitli tartışmalar ve haber panoları vardır. Bu öğrencilere ve eğiticilere bilgilerini paylaşma ve istedikleri bilgilere ulaşma şansı tanır. Ayrıca sitede pek çok eğitim kurumunun web sitelerine linkler vardır.

Magabook – Studies in Australia
http://www.magabook.com.au

Magabook P/L, Sydney`de kurulmuş Avustralya`da eğitim ile ilgili bilgiler sağlayan özel bir şirkettir. Bu site uluslararası öğrencilere Avustralya eğitim sistemi, başvuru aşamaları, öğrenci sağlık sigortası, vize ve konaklama konularında bilgiler sağlar.

Department of Education, Training and Youth Affairs (DETYA) – Higher Education Divisions
http://www.detya.gov.au

The Higher Education bölümü, yüksek eğitimin geliştirilmesi ve program başvuruları konusundan sorumludur. Site, eyalet eyalet üniversiteler, sunulan programlar hakkında bilgi verir ve bazı yüksek eğitim kurumlarının sitelerine direkt linkler sunar.

Australian Vice-Chancellors` Committee (AVCC)
http://www.avcc.edu.au

AVCC Avustralya yüksek eğitimini temsil eden en önemli organizasyondur. Site her bir üniversite hakkında özet bilgiler içerir ve kontak bilgileri ve direk linkler vardır. Pek çok kaynağa online olarak ulaşmak mümkündür.

Technical And Further Educaton (Tafe)

Aşağıda adresi verilen TAFE sitelerinde, kurslar, eğitim veren kurumlar, uluslararası öğrencilere sağlanan servisler, konaklama yardımları, başvuru aşamaları, giriş koşulları, program ücretleri gibi konularda bilgilere ulaşılabilir.
Western Australia – http://www.tiwa.com.au
Tasmania – http://www.tafe.tas.edu.au
South Australia – http://www.tafe.sa.edu.au
Australian Capital Territory – http://www.cit.act.edu.au
Queensland – http://www.tafe.qld.edu.au
Victoria – http://www.otfe.vic.gov.au
New South Wales – http://www.tafensw.edu.au/welcome.htm

Australian National Training Authority
Sitede ANTA`nın  yayınları, medya yayınları,olaylar, raporlar ve yararlı linkler vardır. Ayrıca mesleki eğitim ile ilgili önemli konularla ilgili ANTA`nın dergisinde de tanıtılmaktadır. Bu dergi online olarak da elde edilebilir.

Australian Council for Private Education and Training (ACPET) – http://www.acpet.edu.au

ACPET Avustralya`daki özel eğitim konusunda en önemli mercidir. Site üye kuruluşların listesini ve bazılarının web sitelerine direkt linkler sağlar. Genel mesajlar ve yorumlar için Bulltin Board vardır ve EdNA`nın meslek eğitim bölümüne link vardır.

Uzaktan Eğitim

Open Learning Australia
http://www.ola.edu.au

OLA orta eğitim sonrası uzaktan eğitim sağlayıcısıdır. Bu sitedeki öğrenci servislerine, internet kaynaklarını, online konu destekleri, self study rehberi, ABC televizyonu ve Radio National Timetable ve uzaktan eğitim kütüphane servisi dahildir. OLA el kitapçığı da vardır.

İngilizce Eğitimi

The ELICOS Association
http://www.elicos.edu.au
EA Avustralya`da uluslararası öğrencilere İngilizce eğitimi veren İngilizce Eğitim Merkezlerinin profesyonel bir organizasyonudur. Site EA`ya üye kuruluşların listesini ve web sitelerini direkt linkler sağlar.

National Centre for English Language Teaching and Research (NCELTR) – http://www.nceltr.mq.edu.au

Sydney`deki Macquarie Üniversitesindeki NCELTR, Avustralya hükümetinin İngilizce öğretim ve araştırmadaki en önemli merkezidir. Site uluslararası öğrencilere, İngilizce kursları, fiyatlar, süreler ve içerik, okulların sundukları servisler, eğitim kadrosu ve IELTS sınavı hakkında bilgiler içerir.

Avustralya`daki Yıllık Eğitim Masrafları

Avustralya`da çeşitli eğitim kurumlarının masrafları diğer ülkelerle kıyaslandığında oldukça ekonomiktir. Avustralya hükümetinin son zamanlarda yaptığı araştırmalara göre Avustralya`daki eğitim USA ve UK`e göre çok ekonomiktir. Kurs ücretleri eğitim kurumlarına göre değişiklik göstermekle birlikte uluslararası öğrencilerin

Avustralya`da Bir Eğitim Kurumuna Ödeyecekleri Yıllık Ücretler Yaklaşık Olarak

Orta Eğitim: 10000-30 000 AUD

İngilizce Dil Kursları: 5000-10000 AUD

Hazırlık Programları: 15 000-27 000 AUD

Üniversite Eğitimi (İşletme, Hukuk, Ekonomi): 20 000-37 000 AUD civarında

Üniversite Eğitimi (Mühendislik ve Bilim): 24 000- 40 000 AUD

Graduate Certificates and Graduate Diplomas: 18 000- 30 000 AUD

Master ya da Doktora: 18 000- 35 000 AUD

Bazen okullar öğrencilerden bu ücretlerin dışında klüp üyelikleri, kütüphane ve laboratuar kullanımı için ekstra ücretlerde alabilirler. Avustralya`da eğitim için uluslararası öğrenciler için burs almak da mümkündür. Bu burslar kısmi veya tam burs olabilir.

Avustralya'da Eğitim ve Yaşam Masrafları sayfamızı incelemek için tıklayınız.

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım