Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş
  • yurtdışı eğitim

Avustralya’da Eğitim ve Yaşam Masrafları

Avustralya, eğitim açısından en çok tercih edilen ülkelerden biridir. Eğer Avustralya’da eğitim almayı düşünüyorsanız, yaşam giderlerini de düşünüp bir planlama yapmanız gerekmektedir. Bu yazımızda Avustralya’daki eğitim hayatından ve yaşam giderlerinden detaylı bahsettik. Keyifli okumalar dileriz. 

Avustralya’da Yaşam Pahalı mı? 

Avustralya’da yaşam maliyeti, birçok faktöre bağlı olarak değişebilmektedir. Şehre, yaşam tarzına, kişisel gereksinimlere bağlı olarak farklılık göstermektedir. Avustralya, dünya genelinde yaşam maliyetli yüksek ülkeler arasında yer alır. Ancak Avustralya üniversiteleri, öğrencilere maddi destek sağlayarak yaşam giderlerinin hafiflemesini sağlamaktadır. 

Yaşam Maliyetlerine Göre Avustralya Şehirleri

Avustralya'da eğitim almayı düşünüyorsanız, yaşam maliyetleri de göz önünde bulundurmanız gereken önemli bir faktördür. Şehirden şehre yaşam maliyetleri önemli ölçüde değişebileceğinden, bütçenize ve yaşam tarzınıza en uygun şehri seçmeniz önemlidir. Aşağıda şehir karşılaştırmalarını bulabilirsiniz:

Sydney

Sydney, Avustralya'nın en büyük ve en popüler şehirlerinden biridir. Ancak, popülerlik yüksek yaşam maliyetleri ile birlikte gelir. Konaklama, ulaşım ve günlük harcamalar genellikle diğer şehirlere göre daha yüksektir. 

Melbourne

Melbourne, kültürel etkinlikleri, sanat sahneleri ve kafe kültürü ile bilinen bir şehirdir. Yaşam maliyetleri Sydney'e göre genellikle daha düşüktür, ancak yine de büyük bir şehir olması nedeniyle dikkate alınmalıdır. 

Brisbane

Brisbane, sıcak iklimi, plajları ve güzel parklarıyla bilinir. Genel olarak yaşam maliyetleri Sydney ve Melbourne'e göre daha düşüktür. Konaklama, ulaşım masrafları açısından en ideal şehirlerden biridir.

Avustralya Üniversitelerinde Eğitim Ücretsiz mi?

Avustralya üniversitelerinde eğitim ücretsiz değildir. Avustralya üniversiteleri ücretlerinde ise okuldan okula göre farklılık göstermektedir. Öğrenciler, okul ücretlerini karşılayabilmek için part time bir işte çalışabilir ya da burs alabilirler. Detaylı bilgiye sahip olmak istiyorsanız Avustralya’da Lisans Eğitimi yazımızı okuyabilirsiniz.

Avustralya’da Eğitim Maliyeti Ne Kadar?

Avustralya’da eğitim maliyetleri üniversiteye, programa ve diğer bazı faktörlere bağlı olarak değişebilir. Aşağıda ortalama maliyetleri bulabilirsiniz: 

Eğitim Programı

Ücret

Lisans

20,000AU$ - 40,000AU$

Yüksek Lisans

15,000AU$ - 36,000AU$

Work and Study

4.000 AU$

Dil Okulu

2.500 AUD - 5.000 AUD


Avustralya’da Yeme İçme Ne Kadar?

Avustralya’da yeme / içme masrafları tercihlere göre değişiklik göstermektedir. Ancak marketlerde temel gıdaların ortalama fiyatları şu şekildedir:


Makarna

1-3 AU$

İçecek

2-3 AU$

Yumurta

5-8 AU$

Pirinç

3-4 AU$

Süt

2 AU$

Tavuk

9-14 AU$

Fincan Kahve

3-4 AU$

Big Mac Menü

12 AU$

Kutu Cola

2 AU$


Avustralya’da Ulaşım Uygun mu? 

Avustralya'da ulaşım fiyatları, yaşanılan bölgeye, seyahat sıklığına ve tercih edilen ulaşım türüne göre büyük ölçüde değişkenlik gösterebilir. Özellikle öğrenciler için ulaşım maliyetleri, okulun bulunduğu şehir, kampüse olan uzaklık ve kullanılan ulaşım şekline bağlı olarak farklılık gösterir. Ancak genel bir tahmin yapmak gerekirse, bir öğrencinin Avustralya'da ulaşım için ayda ortalama olarak 15 - 55 AU$ arasında bir bütçe ayırması beklenir.

Avustralya’da Okurken Nasıl İş Bulabilirim? 

Avustralya’da okuyan öğrenciler, eğitimleri esnasında çalışabilme imkanına sahiptir. Öğrenciler, üniversitelerin kariyer merkezlerinden, çeşitli iş bulma uygulamalarından iş bulabilirler. Böylelikle yaşam giderlerini karşılayabilirler. 

Avustralya’da Çalışan Öğrenciler Ne Kadar Para Kazanır? 

Avustralya’da çalışan öğrencilerin kazançları, çalıştıkları işe bağlı olarak değişmektedir. Avustralya’da asgari ücret saatlik 23.23 AU$ şeklindedir. Öğrenciler saatlik minimum bu ücreti almaktadır. Ancak bu konu hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız Avustralya’da Work and Study yazımızı okuyabilirsiniz.

Avustralya’da Kira Ücretleri

Avustralya’da kira ücretleri şehre göre farklılık göstermektedir. Aşağıda aylık ortalama kira fiyatlarını bulabilirsiniz.

Sydney

2.000 AU$

Melbourne

1.500 AU$

Brisbane

1400 AU$

Perth

1.400 - 2.000 Sterlin


Avustralya’da Ek Masraflara Ne Kadar Ödersiniz?

Avustralya’da harcama yapılabilecek bazı ek masraflar bulunabilir. Bunlar; faturalar, sosyalleşme, sağlık, kıyafet vb. giderlerdir. Bu ek giderlere ödenecek ücret, ihtiyaçlara ve tercihlere göre değişiklik gösterebilir. Aşağıda ek giderlerin ortalama ücretlerini bulabilirsiniz:

Sosyalleşme Masrafları

Restoranda akşam yemeği: 25-40 AUD

Sinema bileti: 20-30 AUD

Spor salonu üyeliği: 30-50 AUD/hafta

Festival veya konser bileti: 50-200 AUD

Sağlık Harcamaları

Doktor randevusu: 30-70 AUD

Reçeteli ilaç: 10-50 AUD

Diş hekimi randevusu: 100-200 AUD

Hastanede kalış: 1000-5000 AUD (Medicare ile)

İnternet

NBN (National Broadband Network) bağlantısı: 50-100 AUD/ay

Mobil internet: 20-50 AUD/ay

Fatura Giderleri

Elektrik: 100-200 AUD/ay

Su: 50-100 AUD/ay

Gaz: 50-100 AUD/ay

Giyim ve Kişisel Bakım Giderleri

Haftada ortalama alışveriş: 50-100 AUD

Kuaför randevusu: 50-100 AUD

Spor salonu üyeliği: 30-50 AUD/hafta

“Avustralya’da Eğitim ve Yaşam Giderleri” konulu blog yazımızın sonuna geldik. Siz de merak ettiğiniz sorular için Global Vizyon danışmanları ile iletişime geçebilir ve bilgi alabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Avustralya öğrenci vizesi kaç TL?
    Avustralya öğrenci vizesi fiyatları 650 Avustralya dolarıdır. Ancak kesin bir fiyat bilgisi almak istiyorsanız Global Vizyon ile iletişime geçebilirsiniz.
Avustralya’da okumak için ne kadar para lazım?
    Avustralya’da okumak için ödeyeceğiniz para, program türüne ve okula bağlı olarak farklılık göstermektedir. Ancak Avustralya’da üniversite okumayı düşünüyorsanız 20.000 - 40.000 AU$ gibi bir ücret ödemeniz gerekecektir. Tam net bilgi için ilgili okulun web sitesinden bilgi alabilirsiniz.
Avustralya’da çalışarak eğitim masraflarımı karşılayabilir miyim?
    Avustralya’da okuyarak eğitim masraflarınızı karşılamanız mümkün. Avustralya, uluslararası öğrencilere haftalık 20 saat çalışma izni vermektedir.
Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım