Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş

Avustralya'da Yüksek Lisans

Avustralya'da Yüksek Lisans Hakkında

Avustralya kaliteli eğitim sistemi, elit üniversiteleri ve eğitim kurumlarıyla dünya çapında dikkat çeken saygın bir ülkedir. Avustralya son dönemde eğitim sisteminde yaptığı reformlar, tüm eğitim kurumlara getirdiği sıkı denetim ve bu sayede eğitimi yüksek standartlara oturtmasıyla dünya çapında pek çok öğrencinin tercih noktası haline gelmiştir. Avustralya üniversitelerinden alınacak yüksek lisans diploması dünyanın her yerinde saygı görmekte ve kişiye prestij kazandırmaktadır.

Avustralya’da Yüksek Lisans Eğitim Sistemi ve Süresi

Avustralya, eğitim kalitesi en yüksek ülkeler arasındadır. Avustralya’nın eğitim ve yaşam koşullarının iyi olması sebebiyle en çok tercih edilen ülkelerden biridir. Avustralya’da hem özel hem de devlet üniversiteleri bulunmaktadır. Türkiye’den farklı olarak Avustralya’da üniversiteler Şubat ayında eğitime başlamaktadır. Üniversitelerin tamamında ise YÖK denkliği vardır.

Avustralya Yüksek Lisans Kabul ve Başvuru Şartları

Avustralya’da yüksek lisans kabulü için bazı başvuru şartları bulunmaktadır. Başvuru şartları ise şu şekildedir: 

 • 4 yıllık üniversiteden mezun olmak
 • En az 2.20 not ortalaması ve transkript
 • İngilizce yeterlilik belgesi
 • Akademik referans
 • Niyet mektubu
 • İş deneyimi (zorunlu değildir fakat olması durumunda bir adım ön plana çıkartır)
 • Bazı üniversiteler GMAT ve GRE skoru da isteyebilmektedir. (Mühendislik vb. alanlarda MBA yapmak isteyenlerin genellikle bu sınavlara girmesi beklenmektedir.)
 • Avusturalya’da MBA programlarına katılabilmek için iyi derecede İngilizce bilmek gereklidir. IELTS skoru 6.5 olan öğrenciler direkt birinci sınıftan programa başlayabilirler fakat skoru yeterli olmayan öğrenciler hazırlık programlarına katılmak zorundadır. Bazı üniversiteler TOEFL ve IELTS skoru olmayan öğrencilerini üniversiteleri bünyesinde açtıkları sınavalara tabi tutmaktadır. Fakat öğrenci yetersiz ise kabul edilememektedir. Bu tip durumlarda öğrencinin yeterli seviyeye ulaşabilmesi adına İngilizce kursuna katılması ve üzerine MBA programlarına başvuru önerilmektedir. 

Avustralya Yüksek Lisans Başvuru Dönemi ve Tarihleri

Avustralya Yüksek Lisans Başvuru Dönemi

Genel Başvuru Tarihi

Güz Dönemi

Şubat

Bahar Dönemi

Temmuz

Avustralya Yüksek Lisans Bölümleri ve Programları

Avustralya’da yüksek lisans bölümleri ve programlarının bazıları aşağıda listelenmiştir. Bölümler şu şekildedir: 

 • Bilgisayar mühendisliği
 • MBA
 • Mimarlık
 • Makine mühendisliği
 • İnşaat mühendisliği
 • Beslenme ve sağlık
 • Psikoloji
 • Havacılık
 • Medya
 • Ekonomi bilimi
 • Kimya
 • Grafik tasarım
 • Pazarlama
 • Girişimcilik
 • Finans

Yüksek Lisans Eğitiminde Avustralya

Avustralya’da Yüksek Lisans ve Yaşam

Dünyanın en güvenli ve en yaşanabilir ülkeleri arasında liste başında yer alan Avustralya öğrencilere eşsiz güzellikler sunmaktadır. Gerek yaşam standartlarının yüksekliği gerek sıcak halkı gerek eşsiz doğasıyla Avustralya; yüksek lisansını bu ülkede yapacak olanlar için oldukça caziptir. Yüksek lisans yapmak için giden öğrenciler kaliteli bir eğitim alırken bir yandan da hayatın keyfini çıkarmaktadır. Okyanus kıyısındaki plajları, egzotik bitki örtüsü ve hayvanları, yerli kabileleri, eşsiz doğasıyla Avustralya’da yapılacak pek çok aktivite bulunmaktadır. Öğrenciler ülkede geçirdikleri süre zarfında yüzmeden sörfe, doğa yürüyüşlerinden dalışa kadar pek çok aktiviteyi hobi edinmektedir. 

Avustralya Yüksek Lisans Vize & Çalışma İzni

Avustralya’ya öğrenci vizesi almak için bazı gerekli belgeler bulunmaktadır. Bu belgeler ise şu şekildedir: 

 • Kimlik fotokopisi
 • Pasaport
 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Öğrenci belgesi 
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği

Avustralya’nın ülkede yüksek lisans yapan öğrencilere çalışma izni sağlamaktadır. Öğrenciler eğitim dönemlerinde haftada 20 saat, yaz tatillerinde ise tam gün çalışma iznine sahip olurlar. Ülkede saatlik çalışma başına 10 Avustralya Doları ödeme yapılmaktadır. Bu da bir öğrencinin haftada 20 saat çalışarak, ülkedeki yaşam masraflarını kendi kendine karşılayabilmesi anlamına gelir. Çalışan öğrenciler hem cep harçlıklarını çıkarmakta hem de sosyal yaşama daha kolay adapte olmaktadır. 

En önemli noktalardan bir diğeri ise; Avustralya’da yüksek lisans programını tamamlayan öğrenci mezun olduktan sonra 2 yıl boyunca Avustralya’da çalışabilmektedir. Eğer öğrenci araştırma master’ı yani research master yaptıysa mezun olduktan sonra çalışma izni 3 yıla kadar uzamaktadır.

Avustralya Yüksek Lisans Ücretleri

Avustralya’da yüksek lisans ücretleri bazı faktörlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Aşağıdaki tabloda Avustralya yüksek lisans ücretlerini ortalama olarak bulabilirsiniz:

Avustralya Yüksek Lisans Maliyetleri

Yıllık Avustralya Yüksek Lisans Fiyatları

15,000AU$ - 36,000AU$

Konaklama (1 Aylık)

200AU$ - 500AU$

Beslenme (1 Aylık)

300AU$ - 500AU$ 

Diğer

100AU$ - 200AU$

Global Vizyon Avustralya Yüksek Lisans Danışmanlığı

Global Vizyon, Avustralya yüksek lisans danışmanlığı konusunda uzun yıllardır profesyonel danışmanlık sağlamaktadır. Global Vizyon ile alanında uzman kişilerden yardım alarak Avustralya yüksek lisans sürecinizi başlatabilir ve kariyer hedefleriniz için adım atabilirsiniz. Avustralya’da yüksek lisans eğitimi almak isteyen öğrenciler Global Vizyon ile iletişime geçerek destek alabilirsiniz.

Öğrenci Yorumları

Merhaba ben, Anıl. Eli Dil Okulu için İrlanda vizemi aldım ve yarın uçuyorum. Uzun zamandır hayalini kurduğum İrlanda eğitimi için, uzun uğraşlar ve meşakkatli süreç sonrası mutlu sonra ulaşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Başta Özge Hanım olmak üzere tüm Global Vizyon ailesine, bu süreçte yanımda oldukları için teşekkür ederim. 

Anıl Öz

ELI Dublin Dil Okulu’na giden öğrencimiz Salih Demirci’den gelen bir fotoğraf. Öğrencimiz şu anda İrlanda’da, kendisine başarılı ve keyifli bir eğitim hayatı dileriz. İrlanda ELI Dublin okulunda çok sayıda öğrencimiz 25 hafta work and study programı yapmaktadır. Özellikle Cenker Ozan beyin Türk öğrencilere göstermiş olduğu çok önemli destekler nedeniyle Türk öğrenciler ELI İrlanda okullarına büyük ilgi gösterirler. 


Salih Demirci

Merhabalar, ben Deniz Ecemnur Sevinç. Medipol Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Finansman mezunuyum. Uzun bir bekleyişin ardından sonunda İrlanda vizeleri açıldı ve vakit kaybetmeden başvurdum. Danışmanım Merve Hanım’la birlikte Twin Okulu Genel İngilizce programına kaydımı gerçekleştirdim. Heyecanlı ve uzun bir bekleşin ardından 11’inci haftada vizemi aldım. Çok mutluyum! Bu süreçte bana her konuda titizlikle destek olan danışmanım Merve Ortakçı’ya ve tüm Global Vizyon ailesine çok teşekkür ederim.

Deniz Ecemnur Sevinç

Merhaba, ben Cansu. İrlanda Dublin’deki eğitimimin dördüncü ayındayım, her şey çok güzel ilerliyor. Şu anda Starbucks’ta barista olarak çalışmaya devam ediyorum, saatlik kazancım ortalama 10.40 Euro. Haftada 20 saat çalışarak hem yaşam giderlerimi karşılıyor hem de İngilizce pratiği yapıyorum. Okulda öğrendiklerimi, iş hayatında pratiğe döküyorum. İrlanda’ya ekim ayında geldim ve gelir gelmez zorluk yaşamadan iş bulma şansım oldu. Bu noktada daima beni destekleyen, her sorumda bana yardımcı olan danışmanım Semra Esgün’e sonsuz teşekkür ederim. Sizler de hem eğitim alıp hem çalışmak istiyorsanız İrlanda bunun en muazzam yer. İnsanlar inanılmaz sevecen ve yardımsever, kesinlikle tavsiye ederim.

Gözde Işık

Kaplan Dublin’e giden öğrencimiz Erkin Ocak’tan gelen bir fotoğraf. Bizimle paylaştığın için teşekkür ederiz. Umarız ki keyifli vakit geçiriyorsundur.

Erkin Ocak

Sıkça Sorulan Sorular

Avustralya yüksek lisans YÖK denkliği var mı?
  Evet, Avustralya’da yüksek lisans YÖK denkliği bulunmaktadır.
Avustralya yüksek lisans eğitimi sırasında çalışma izni verilir mi?
  Avustralya’da yüksek lisans eğitimine gittiğiniz zaman çalışma izni verilmektedir. Haftada 20 saat çalışarak masraflarınızı karşılayabilirsiniz.
Bizimle konuşun

Avustralya Lisans Eğitimi Projeniz için
Lütfen Bizimle İletişime Geçin.

Hemen Sizi Arayalım