Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş

Yurt Dışında İşletme Eğitimi

Yurt Dışında İşletme Eğitimi

İşletme eğitimi, bir işletmeyi veya organizasyonu organize etme ve yönetmeyi öğrenmenizi sağlar. Kaynakların ve operasyonların planlanmasını, bütçelenmesini ve kontrolünü içerir. Finansal yönetim, iletişim ve problem çözme gibi temel becerileri öğrenirsiniz. Bu bilgiyle her büyüklükteki işletmede liderlik rollerini üstlenmeye hazır olursunuz. İster CEO, ister orta düzey yönetici, ister küçük işletme sahibi olmak istiyor olun, İşletme diploması size başarılı olmanız için gereken temeli sağlar.

İşletme bölümü öğrencileri, aşağıdakiler de dahil olmak üzere kurumsal operasyonların temellerini hem teoride hem de pratikte sağlayan eğitimler almaktadır:

 • Muhasebe.
 • Finans ve Ekonomi
 • Liderlik ve Proje Yönetimi
 • Örgütsel Davranış
 • Pazarlama ve İletişim
 • İş Ahlakı
 • İş Kanunu
 • Analitik
 • Bilgi Sistemleri
 • İnsan Kaynakları
 • Strateji ve Stratejik Yönetim

İşletme programları genellikle öğrencilere belirli bir alt alanda, o alanlarda ek dersler alarak uzmanlaşma fırsatı sağlar. Tipik seçenekler şunları içerir: Yönetim, Finans, Pazarlama, Girişimcilik. Diğer olası uzmanlıklar arasında Muhasebe, Uluslararası İşletme, Proje Yönetimi ve Tedarik Zinciri Yönetimi yer alır. Bazı üniversiteler ayrıca emlak veya sağlık hizmetleri gibi belirli iş alanlarında uzmanlıklar da sunmaktadır.

Yurt dışında İşletme eğitimi alınacak ülke ve üniversiteyi seçmek için yaşam ve eğitim maliyetleri, eğitim almak istediğiniz dil, eğitim süresi, kabul koşulları, denklik, yaşam şartları gibi pek çok durum, tercih ve koşulu değerlendirmek gerekmektedir.

Yurt Dışında İşletme Okumanın Avantajları

 • İşletme Diploması alabileceğiniz en evrensel diplomadır.
 • Yurt dışında İşletme eğitimi almak, öğrencinin yabancı dilini geliştirmesine olanak sağlamaktadır. Eğitim dili genellikle İngilizcedir. Küresel iş dünyasında iletişim kurmak için kullanılan ortak dil olan İngilizce dilinde eğitim almak bir adım önde olmanızı sağlar.
 • Yurtdışında İşletme eğitimi almak farklı bir kültürü tanıma ve yaşam deneyimi edinme olanağı sunmaktadır.
 • Yurt dışında eğitim alarak Küresel ekonomi, uluslararası ticaret gibi konularda daha evrensel bir bakış, eğitim alma olanağınız olmaktadır.
 • Mezun olan öğrenci bulunduğu ülkede eğitimi sırasında çalışma, mezun olduktan sonra staj yapma ve mesleğe başlama şansına sahip olmaktadır.Okuyacağınız üniversitelerin kariyer merkezleri de iş bulma konusunda yardımcı olmaktadır.
 • Avrupa Birliği ülkesinde okuyan öğrenci Schengen Vizesi’ne de sahip olmaktadır. Böylelikle diğer Avrupa ülkelerini vize olmadan, sınırsız bir şekilde gezebilmek mümkün olmaktadır.
 • Yurt dışında işletme eğitimi alanlar pek çok sektörde, şirkette ve departmanda çalışma olanağı bulmaktadır.
 • Türkiye’de özel bir üniversitede İşletme eğitimi alınabilecek fiyatlara veya daha altına yurtdışında yüksek standartlarda İşletme eğitimi alabilme olanağı vardır.
 • YKS sınavında başarılı olunmasına gerek kalmaksızın lise diploması ile yurt dışındaki üniversitelerin bir kısmında İşletme eğitimi almak mümkündür.
 • Yurt dışında eğitim almak uluslararası meslektaşlar ve arkadaşlar edinmenin yanısıra uluslararası iş bağlantıları kurma fırsatı sunar.
 • İşletme alanında lisans derecesi aynı zamanda işletme alanında yüksek lisans (MBA) gibi yüksek lisans dereceleri de dahil olmak üzere ileri eğitim ve yeterliliğe yönelik bir adımdır.

Yurt Dışında İşletme Eğitimi YÖK Denkliği

Yurt dışında İşletme okumak isteyen öğrenciler için denklik önemlidir. Yurt dışında İşletme eğitimi veren üniversitelerin denkliğini görebilmek için, e-Devlet üzerinden “okul tanıma” hizmetini kullanarak hangi üniversitelerin YÖK tarafından tanındığına bakmak gerekir.

YÖK, tanıdığı üniversiteleri iki ayrı kategoriye ayırmaktadır. Dünya sıralamasında ilk 1000’de olan üniversitelerden mezun olan öğrenciler doğrudan denklik almaktadır. Eğer seçilen üniversite dünya sıralamasında ilk 1000’de değilse seviye tespit sınavına (STS) girilmesi gerekmektedir. Seviye Tespit Sınavlarında başarılı olabilmek için alınması gereken asgari puan 100 üzerinden 40 ve üzeri puandır.

Yurt Dışı İşletme Fakültesi Kabul Şartları

Yurt dışında İşletme eğitiminin şartları ülkelere ve üniversitelere göre değişiklik gösterebilmektedir.

Yurt dışında İşletme eğitimi almak için genel olarak koşullar aşağıda özetlenmiştir:

 • Lise diploması 
 • Fen ve matematik derslerinde iyi notlar (seçilen üniversite ve ülkeye göre zorunluluk durumu değişkenlik gösterir)
 • Dil yeterliliği (üniversiteye göre lisans, yüksek lisans veya doktora programlarından hangisinin seçileceğine göre farklılık gösterir)
 • Yurt dışında eğitimi finanse etmek için yeterli kaynağa sahip olmak. (Öğrenci kredileri, Sponsor ebeveynler veya başka cömert sponsorlar veya diğer kaynaklar)
 • Üniversite mezuniyeti varsa; tavsiye mektubu; akademik başarılar, transkript
 • Motivasyon mektubu
 • Geçerli bir pasaport ve vize

Yurt Dışında İşletme Eğitimi için Başvuru Tarihleri

Yurt dışında İşletme eğitimi almak için üniversite başvuru tarihleri ülkeden ülkeye oldukça farklılık göstermektedir. Gitmek istediğiniz ülke ve üniversite ile ilgili seçimleriniz ve başvuru tarihleri ile ilgili danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Yurt Dışında İşletme Eğitim Süreleri

Yurt dışında İşletme diploması almak genellikle iki ila altı yıl arasında sürer. İşletme derecenizi almak için ayıracağınız süre, eğitim aldığınız ve uzmanlaştığınız derecenin türüne bağlıdır. Örneğin, ön lisans derecesi kazanmak genellikle iki yıl sürerken, lisans derecesi kazanmak üç-dört yıl sürebilmektedir. MBA gibi bir yüksek lisans derecesi kazanmak ek iki yıl veya daha fazla zaman alabilir. Ancak bazı yüksek lisans programları, dereceyi yalnızca bir yıl içinde kazanmanıza olanak tanıyan hızlandırılmış seçenekler sunar.

Tam zamanlı ya da yarı zamanlı eğitim alıyor olmanız da işletme diploması almanın ne kadar süreceğini etkilemektedir. Tam zamanlı öğrenciler genellikle her dönem daha fazla kredi tamamlayarak derecelerini daha hızlı alırlar. Ancak yoğun bir programı olan öğrenci adayıysanız yarı zamanlı ders almak daha iyi bir seçenek olabilir. Yarı zamanlı eğitim size daha fazla esneklik (örneğin eğitim esnasında çalışma esnekliği, farklı ülkeleri gezme esnekliği) sağlar, ancak bu seçenekte işletme derecesi kazanmak daha uzun sürebilir.

Yurt Dışında İşletme Eğitimi Alabileceğiniz Ülkeler ve Üniversiteler

Yurt dışında eğitim alabileceğiniz ülkeler ve üniversiteler ile ilgili detaylı bilgi almak için yurt dışı üniversite eğitimi hizmet sayfamızı ziyaret edebilir ve danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Amerika’da İşletme Eğitimi:

ABD, QS Dünya Üniversite Sıralamasına göre dünyanın en iyi 25 İşletme okuluna ev sahipliği yapmaktadır. Dolayısıyla, eğer en iyilerin en iyilerinden işletme eğitimi almak istiyorsanız, ABD iyi bir tercih olacaktır. İşletme eğitimlerinin çoğu 3 yıl sürer, ancak genellikle ABD'deki üniversiteler tarafından sunulan 2 yıllık hızlandırılmış Lisans programlarının yanı sıra 4 yıllık Lisans programları da bulunmaktadır.

ABD'de İşletme eğitimi alınabilecek bazı üniversiteler:

 • Harvard Üniversitesi
 • Stanford Üniversitesi
 • Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT)
 • Kaliforniya Üniversitesi, Berkeley (UCB)
 • Northwestern Üniversitesi
 • Newyork Üniversitesi (NYU)
 • Chicago Üniversitesi
 • Columbia Üniversitesi
 • Yale Üniversitesi

Kanada’da İşletme Eğitimi:

Kanada'da işletme yönetimi alanında lisans veya yüksek lisans programları, uluslararası öğrenciler arasında popüler bir seçimdir ve İngilizce olarak eğitim verilir. Kanada’da genel olarak işletme eğitimi 2-3 yıl sürmektedir.

 Kanada'da İşletme eğitimi alınabilecek bazı üniversiteler:

 • Toronto Üniversitesi
 • British Columbia Üniversitesi
 • McGill Üniversitesi
 • Western Üniversitesi
 • Montreal Üniversitesi

İngiltere’de İşletme Eğitimi:

İngiltere’deki birçok üniversite, dünyanın en iyi üniversitelerinden bazıları da dahil olmak üzere, işletme diplomaları sunmaktadır. İşletme diplomaları ingiltere’de lisans ve yüksek lisans düzeyinde İngilizce olarak verilmektedir ve lisans programları 3 ile 4 yıl arasında sürmektedir.

 İngiltere'de İşletme eğitimi alınabilecek bazı üniversiteler:

 • London business School
 • Cambridge Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • The London School of Economics and Political Science (LSE)
 • Warwick Üniversitesi
 • Imperial college London
 • Manchester Üniversitesi
 • Leeds Üniversitesi
 • City, University of London
 • Lancaster Üniversitesi
 • Oxford Brooks Üniversitesi

Almanya’da İşletme Eğitimi:

İşletme öğrencileri için Almanya kesinlikle çok cazip bir yerdir. Bunun nedenlerinden biri, bu ülkenin uluslararası deneyime sahip, yetenekli ve iyi eğitimli profesyonelleri işe almak isteyen güçlü bir ekonomiye sahip olmasıdır. Fortune 500 listesinde yer alan bazı tanınmış küresel oyuncular arasında Bosch, Siemens, BMW, Bayer, SAP SE veya Adidas gibi Almanlar yer almaktadır. Öte yandan Almanya’da Almanca eğitimin yanı sıra bu alanda 500'den fazla İngilizce program mevcuttur ve 3-3,5 yıl sürmektedir.

Almanya'da İşletme eğitimi alınabilecek bazı üniversiteler:

 • Mannheim Üniversitesi
 • Technical University of Munich
 • WHU - Otto Beisheim School of Management
 • Ludwig-Maximilians-Universität München
 • Freie Universitaet Berlin
 • Goethe-University Frankfurt am Main
 • Humboldt-Universität zu Berlin

Fransa’da İşletme Eğitimi:

Fransa, dünyanın en üst düzey üniversitelerinden ve işletme okullarından bazılarına sahiptir. Fransız işletme okulları, lisans derslerinden doktora çalışmalarına kadar çok sayıda işletme eğitimi seçeneği sunmaktadır. Çoğu üniversite Fransızca eğitim vermektedir ancak İngilizce eğitim alınabilecek programlar da mevcuttur ve işletme lisans eğitimi 3-4 yıl sürmektedir.

Fransa'da İşletme eğitimi alınabilecek bazı üniversiteler:

 • INSEAD
 • HEC Paris School of Management
 • ESSEC Business School
 • ESCP Business School - Paris
 • Emlyon Business School
 • Université PSL
 • EDHEC Business School
 • Grenoble Ecole de Management

Avustralya’da İşletme Eğitimi:

Avustralya, ülke genelinde mevcut olan uluslararası ortam nedeniyle iş ve ticaret eğitimi almak için harika bir yerdir.

Avustralya'da İşletme eğitimi alınabilecek bazı üniversiteler:

 • Yeni Güney Galler Üniversitesi
 • Monash Üniversitesi
 • Macquarie Üniversitesi
 • Wollongong Üniversitesi
 • Deakin Üniversitesi

Yurtdışında MBA ve İşletme yüksek lisans eğitimi hakkında detaylı bilgi almak için ise Yurtdışında MBA ve İşletme Eğitimi sayfamıza da göz atabilirsiniz.

Aşağıda diğer ülkelerdeki İşletme eğitimi alabileceğiniz prestijli üniversiteler sıralanmıştır:

İrlanda: University College Dublin, Trinity College Dublin, Dublin City Üniversitesi, University College Cork

İspanya:Universitat Ramon Llull, Navarra Üniversitesi, IE Üniversitesi, Universidad Carlos III de Madrid (UC3M), Universitat Pompeu Fabra (Barcelona), Complutense University of Madrid, ESIC

Hollanda: Erasmus University Rotterdam, Tilburg Üniversitesi, Amsterdam Üniversitesi, Groningen Üniversitesi, Maastricht Üniversitesi, Vrije Universiteit Amsterdam, Eindhoven University of Technology

Belçika: KU Leuven, Vlerick Business School, Universite libre de Bruxelles, Université catholique de Louvain (UCLouvain), Ghent University, University of Antwerp

Polonya: University of Warsaw, SGH Warsaw School of Economics, Kozminski University, Poznan University of Economics, Jagiellonian University, Warsaw University of Technology

Macaristan:Corvinus University of Budapest, Budapest University of Technology and Economics

Litvanya:Vilnius Gediminas Technical University (VILNIUS TECH), Kaunas University of Technology, Vilnius Üniversitesi

İtalya: Bocconi Üniversitesi, Luiss Üniversitesi, Politecnico di Milano, Alma Mater Studiorum - University of Bologna, Università Cattolica del Sacro Cuore, Politecnico di Torino, University of Rome "Tor Vergata", Ca' Foscari University of Venice

Danimarka: Copenhagen Business School, Aarhus Üniversitesi, University of Southern Denmark (SDU), Aalborg Üniversitesi, Technical University of Denmark

Finlandiya: Aalto University, Lappeenranta-Lahti University of Technology LUT, University of Turku, Hanken School of Economics, Tampere University, University of Jyväskylä

Norveç: BI Norwegian Business School, Norwegian University of Science And Technology, NHH Norwegian School of Economics

Portekiz:Universidade Nova de Lisboa, Lisbon Üniversitesi, Porto Üniversitesi, ISCTE-IUL, Coimbra Üniversitesi

Rusya: HSE Üniversitesi,Lomonosov Moscow State Üniversitesi, Plekhanov Russian University of Economics, Saint Petersburg State Üniversitesi, Ural Fedaral Üniversitesi, MGIMO Üniversitesi, RUDN Üniversitesi

İsveç:Stockholm School of Economics, Lund Üniversitesi, Uppsala Üniversitesi, Linköping Üniversitesi, Stockholm Üniversitesi, Gothenburg Üniversitesi

İsviçre: University of St.Gallen (HSG), IMD, University of Lausanne, Zurich Üniversitesi, EHL Hospitality Business School, Geneva Üniversitesi, Bern Üniversitesi

Singapur:National University of Singapore (NUS), Nanyang Technological University, Singapore (NTU Singapore), Singapore Management Üniversitesi

Meksika: Tecnológico de Monterrey, Universidad Nacional Autónoma de México (UNAM), Instituto Tecnológico Autónomo de México (ITAM), Instituto Politécnico Nacional (IPN), Universidad Anáhuac México, Universidad Panamericana (UP)

Çin:The Hong Kong University of Science and Technology, Shanghai Jiao Tong Üniversitesi, Tsinghua Üniversitesi, Peking Üniversitesi, Fudan Üniversitesi, Hong Kong Üniversitesi, The Hong Kong Polytechnic University, The Chinese University of Hong Kong (CUHK)

Devamını Oku

Yurt Dışında İşletme Eğitimi Ücretleri

İşletme fakültesini düşünen öğrenciler için maliyet ülkeden ülkeye ve okuldan okula değişiklik gösterir. Peki dünya çapında İşletme fakültesi maliyetleri nedir?

Amerika'daki İşletme eğitimi sunan en iyi üniversitelerin yıllık öğrenim ücretleri 35.000 USD ile 76.000 USD arasında değişmektedir.

Kanada’da uluslararası öğrenciler için işletme eğitim ücretleri yıllık 20.000 CAD ila 60.000 CAD arasında değişmektedir.

İngiltere’de işletme eğitimi almak isteyen uluslararası öğrencilerin lisans düzeyinde öğrenim ücretleri genellikle yıllık 15.000 £ ile 25.000 £ arasındadır. Lisansüstü öğrenciler ise yılda 15.000 £ ila 35.000 £ arasında ücret ödemektedirler.

Almanya'daki İşletme fakültelerinin çoğunluğu öğrencilerden kabul için öğrenim ücreti talep etmemektedir. Öğrencilerin genellikle yalnızca 140 Euro ile 340 Euro arasında değişen dönem ücreti ödemeleri yeterli olmaktadır. Özel üniversitelerde, Almanya'da İşletme eğitimi için ortalama öğrenim ücreti 4.500 Euro ile 7.700 Euro arasında değişmektedir.

Avrupa'da kaliteli eğitimlerinden, öğretim üyelerinden ve hatta staj programlarından ödün vermeyen, bütçe dostu işletme okulları da bulunmaktadır. Bu üniversiteler dünyanın her köşesinden gelen öğrencilere dünya çapında tanınan ve üst düzey işletme eğitimleri sunmaktadır. Aşağıda bu üniversitelerin bazıları görülebilir:

 • The University of Warsaw (Polonya):Bütçe ve kaliteli eğitim açısından listenin başında yer almaktadır. İşletme eğitimi için yıllık 2.000 €'dan başlayan düşük ücretler ile dikkat çekmektedir. Üç yıllık eğitim programı, İşletme Yönetimi Lisansı veya İnsan Kaynakları Yönetimi Lisansı ve hatta İşletme Lojistiği Lisansı, yıllık 2.900 € karşılığında sunulmaktadır. Ancak, MBA yıllık 3.800 €'dur.
 • Berlin School of Business and Innovation (Almanya):Uluslararası İşletme ve Yönetim eğitiminin 3-4 yıllık öğrenim ücretleri yıllık 9.450 € civarındadır. MBA, 18 ay boyunca 14.150 € karşılığında sunulmaktadır.
 • EU Business School (Barselona-İspanya):Barselona'da, lisans programı öğrenim ücretleri dönem başına 6.750 € civarındadır ve 6-7 yarıyıldan oluşan bir kurstur. Buradaki MBA öğrenim ücreti, bir yıllık tam zamanlı kurs için dönem başına 6.950 € ve iki yıllık yarı zamanlı kurs için dönem başına 3.475 €'dur.
 • Athens University of Economics & Business (Yunanistan): Öğrenim ücretleri 6.250 € olup program tarafından belirlenen taksitler halinde ödenebilmektedir. Buradaki MBA Programı ise şu anda 9.700 € civarındadır.
 • Gdansk University of Technology (Polonya):Kurum, öğrenim ücreti dönem başına 2000 € civarında olan İşletme Lisans programları sunmaktadır. 
 • University of Applied Sciences (Münih, Almanya):AB/AEA dışından gelen öğrenciler için ortalama öğrenim ücretleri yıllık 9.100 € olup, 7.900 € ile 12.000 € arasında değişmektedir.
 • Zagreb School of Economics and Management (Hırvatistan): Ekonomi ve yönetim alanında lisans eğitim programının öğrenim ücreti yıllık 4.850,00 Euro'dur. Özel MBA lisansüstü programı için öğrenim ücreti, öğrenim ücreti 9.000,00 € olan Genel MBA programı dışındaki tüm alanlar için 7.500,00 €'dur.
 • University of Göttingen (Almanya):Ortalama olarak, uluslararası öğrenciler için burada eğitim görmenin maliyeti yıllık 644,05 Euro civarındadır. Ancak kurs türüne ve süresine göre ücretler değişiklik göstermektedir.

Bazı ülkelerin İşletme lisans eğitim ücretleri aşağıda görülebilir:

 • İrlanda: 9,850€ - 19,500€
 • İspanya: 11,000€ - 13,000€
 • Hollanda: 6,000€ - 15,000€
 • Belçika: 2.500$ - 7.500$
 • Polonya: 2.000$ - 6.000$
 • Macaristan: 1.500$ - 6.000$
 • Litvanya: 1.300$ - 5.000$
 • İtalya: 500$ - 16.000$
 • Danimarka: 6.000$ - 18.000$
 • Finlandiya: 5.000$ - 8.000$
 • Norveç: 7.000$ - 42.500$
 • Portekiz: 1.000$ - 3.600$
 • Rusya: 1.750$ - 12.500$
 • İsveç: 7.500$ - 25.500$
 • İsviçre: 1.500$ - 21.000$
 • Singapur: 13.500$ - 20.000$
 • Meksika: 400$ - 16.500$
 • Çin: 2.000$ - 16.500$

Work and travel yaparak eğitim ve yaşam giderlerinizi karşılayabilir ve/veya eğitim ve yaşam masraflarınızı hafifletebilirsiniz. Eğitiminiz için ayrıca pek çok burs olanağını da değerlendirebilirsiniz.

Devamını Oku
Twin English Centres Dublin Öğrenci Yorumları

Merhabalar, ben Deniz Ecemnur Sevinç. Medipol Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Finansman mezunuyum. Uzun bir bekleyişin ardından sonunda İrlanda vizeleri açıldı ve vakit kaybetmeden başvurdum. Danışmanım Merve Hanım’la birlikte Twin Okulu Genel İngilizce programına kaydımı gerçekleştirdim. Heyecanlı ve uzun bir bekleşin ardından 11’inci haftada vizemi aldım. Çok mutluyum! Bu süreçte bana her konuda titizlikle destek olan danışmanım Merve Ortakçı’ya ve tüm Global Vizyon ailesine çok teşekkür ederim.

Öğrenci
Öğrenci Yorumları

Merhaba, ben Cansu. İrlanda Dublin’deki eğitimimin dördüncü ayındayım, her şey çok güzel ilerliyor. Şu anda Starbucks’ta barista olarak çalışmaya devam ediyorum, saatlik kazancım ortalama 10.40 Euro. Haftada 20 saat çalışarak hem yaşam giderlerimi karşılıyor hem de İngilizce pratiği yapıyorum. Okulda öğrendiklerimi, iş hayatında pratiğe döküyorum. İrlanda’ya ekim ayında geldim ve gelir gelmez zorluk yaşamadan iş bulma şansım oldu. Bu noktada daima beni destekleyen, her sorumda bana yardımcı olan danışmanım Semra Esgün’e sonsuz teşekkür ederim. Sizler de hem eğitim alıp hem çalışmak istiyorsanız İrlanda bunun en muazzam yer. İnsanlar inanılmaz sevecen ve yardımsever, kesinlikle tavsiye ederim.

Öğrenci
Emerald Cultural Institute Dublin Öğrenci Yorumları

Merhaba, ben Zahid.Lisans eğitimim devam ederken bölümüm gereği yabancı dilimi geliştirmek için dil eğitimimi yurt dışında devam ettirme kararı aldım. Bu yolculuğa; IEFT Yurt Dışı Eğitim ve Kariyer Fuarı’nda, ilgi ve alakalarından memnun kaldığım Global Vizyon ile tanışarak başladım. Yurt dışına dil eğitimi için gitmeye kesin karar verdikten sonra Ankara Global Vizyon ofisinden Özge Hanım ile tanıştım. Birçok ülke hakkında bilgi aldıktan sonra benim için en doğru kararın İrlanda olduğunu anladım. Emerald Dil Okulu için İrlanda’ya gidiyorum. Vizeye başvuru sürecinden, vizemin geliş tarihine kadar her zaman desteğini ve yardımını esirgemeyen; her zaman yanımda olan başta Özge Hanım olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. 

Öğrenci
Öğrenci Yorumları

Merhaba ben, Anıl. Eli Dil Okulu için İrlanda vizemi aldım ve yarın uçuyorum. Uzun zamandır hayalini kurduğum İrlanda eğitimi için, uzun uğraşlar ve meşakkatli süreç sonrası mutlu sonra ulaşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Başta Özge Hanım olmak üzere tüm Global Vizyon ailesine, bu süreçte yanımda oldukları için teşekkür ederim. 

Öğrenci
Öğrenci Yorumları

ELI Dublin Dil Okulu’na giden öğrencimiz Salih Demirci’den gelen bir fotoğraf. Öğrencimiz şu anda İrlanda’da, kendisine başarılı ve keyifli bir eğitim hayatı dileriz. İrlanda ELI Dublin okulunda çok sayıda öğrencimiz 25 hafta work and study programı yapmaktadır. Özellikle Cenker Ozan beyin Türk öğrencilere göstermiş olduğu çok önemli destekler nedeniyle Türk öğrenciler ELI İrlanda okullarına büyük ilgi gösterirler. 


Öğrenci

Sıkça Sorulan Sorular

İşletme Derecesi ile Neler Yapılır?
  İşletme diploması birçok kariyer yolunun kapısını açabilir. İşletme öğrencileri muhasebe ve finans, bilgi sistemleri ve tedarik zinciri yönetimi gibi çeşitli kariyer odaklı uzmanlıklar arasından seçim yapabilirler.
Hangi ülkede ücretsiz İşletme okunur?
  Almanya'daki bazı devlet İşletme okulları tüm uluslararası öğrencilere ücretsizdir.
En iyi İşletme Fakülteleri hangi üniversitelerdedir?
  İşletme eğitimi alabileceğiniz en iyi ilk 10 üniversite şunlardır: Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Stanford Üniversitesi Harvard Üniversitesi Kaliforniya Üniversitesi, Berkeley Cambridge Üniversitesi Oxford Üniversitesi Chicago Üniversitesi Tsinghua Üniversitesi Yale Üniversitesi Pekin Üniversitesi
İşletme diplomasına sahip kişiler için en yüksek ücretli işler hangileridir?
  İcra Kurulu Başkanı (CEO) Finans Müdürü Finans analalisti Pazarlama Müdürü İnsan Kaynakları Yöneticisi Bilgi Teknolojileri (BT) Yöneticisi Yönetim Analisti Satış Müdürü Proje Müdürü Tedarik Zinciri Müdürü
En iyi İşletme uzmanlık alanları nelerdir?
  Son yıllarda öne çıkan 5 İşletme uzmanlık alanı şunlardır: Dijital Pazarlama, Finans, İnsan Kaynakları Yönetimi, Veri Analizi, Risk Yönetimi.
Bizimle konuşun

Yurt Dışında İşletme Eğitimi Projeniz için
Lütfen Bizimle İletişime Geçin.

Hemen Sizi Arayalım