Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2023 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2023 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video Kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 444 1 287 Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981 Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21 Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için): +90 533 590 23 61


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

0533 590 23 61


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

0533 590 23 61


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

0533 590 23 61


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 444 1 287

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 444 1 287


ŞUBELERİMİZ

Zekeriyaköy Şube – +90 533 276 58 82

Koç Üniversitesi Batı Kampüsü Şube - +90 533 590 23 61

Göktürk Şube – +90 530 150 78 02

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/


Ofislerimiz pandemi şartlarına göre düzenlenmiş ve gerekli tüm önlemler alınmıştır.

Bina girişinde güvenlik tarafindan ateş ölçümü ve HES Kodu kontrolü yapılmaktadır.

Bina ve kat girişlerinde dezenfektan, maske, kolonya basta olmak üzere hijyen ürünleri bulunmaktadir.

İki kattan oluşan ofisimizde bekleme alanlarimiz gayet genis ve havadardir.

Görüşme odalarimiz mesafe kurallarinin çok üzerinde standartlara sahiptir. Bu nedenle gönül rahatlığı ile mesafeli görüşmeler yapabilmektesiniz.

Ofisimizin temizlik görevlisi her görüşmenin ardından odalarimizi havalandırmakta ve dezenfekte etmektedir.

Her aksam ofisin genel temizligi yapılmaktadır.

Ofis görüşmesi yapmak isterseniz içiniz rahat olarak ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.  Hemen Bize Ulaş

University of York

University of York

University of York Hakkında


York Üniversitesi, 1963 yılında kurulmuştur. 1963 yılından bu yana, üniversite 200'den fazla alanda öğrenci yetiştirmektedir. York Üniversitesi, profesyonel ve yenilikçi araştırmalarıyla dünya çapında ün kazanmış bir kurumdur. York Üniversitesi, İngiliz bilim topluluğunun üyesidir. York Üniversitesi, en yüksek seviyede bilim araştırmaları yapan yükseköğretim kurumlarını içeren Russell Grubu’na dahildir. Russell Group, öğretim ve araştırmada yüksek akademik standartları koruyan 24 üniversiteden oluşmaktadır.

York Üniversitesinin yapısı, ortak bir sistemde birleşmiş 9 kolejden meydana gelmektedir. Bu, öğrencilerin bilgi edinme fırsatlarını genişletmelerine, aynı zamanda yeni insanlarla tanışmalarına ve bir ekip gibi hissetmelerine olanak verir. Yeni öğrenciler üniversite ortamına hızla uyum sağlar ve son sınıf öğrencileri bu konuda onlara aktif olarak yardımcı olur. York Üniversitesi'nde çok sayıda yabancı öğrenciler vardır. Her beş öğrenciden biri yurt dışından gelmektedir.

York Üniversitesi 9 kolejden oluşmaktadır: Alcuin, Constantine, Derwent, Halifax, Goodricke, Langwith, James, Vanbrugh, Wentworth. Her kolej, sadece öğrencilerine dersleriyle ilgili herhangi bir konuda yardım ve destek bulabilecekleri bir yer değil, ayni zamanda öğrenciler için gerçek bir ikinci ev haline gelir. Tüm kolejlerin kendi arma ve amblemleri vardır. Kolejlerin her biri, öğrenciler için sürekli olarak çeşitli etkinlikler düzenler - partiler, konserler, Noel pazarları, ustalık sınıfları vb. Öğrencilerin sosyalleşmesini sadece kendi bölümleriyle sınırlamamak için, bütün öğrenciler her kolejin tüm etkinliklerine giriş yapabilirler.

Neden University of York

York Üniversitesinde araştırma konuları, disiplinler arasında uzanır ve bilim insanlarının nesiller boyu çözmek için çalıştığı küresel sorunları içerir. Şu anda öğrencileri ve öğretim üyeleri tarafından incelenmekte olan konular listesinde, ülkeler ve kültürler arası yardımseverlik, barış politikaları bunun yanında bilimsel alanda uzun süredir yeterince araştırılmamış tropikal bir hastalık olan leishmaniasis'in tedavisinin araştırılması gibi örnekler yer almaktadır.

York Üniversitesi, doğa bilimleri, sanat ve beşeri bilimler ve sosyal bilimler gibi alanlarda 250'den fazla lisans ve yüksek lisans program sunmaktadır. Ek olarak, York Üniversitesi online ve uzaktan eğitim programları sunmaktadır. Ayrıca genişletilmiş ücretsiz online kurslar (MOOCS) ile - öğrenciler etkileşimli bir biçimde eğitim alabilmektedir. York Üniversitesinde Uluslararası Hazırlık Okulu, uluslararası öğrenci adayların belirli lisans ve yüksek lisans programlara kabul edilmeleri için kurslar düzenlemektedir. York Uluslararası Hazırlık Okulu tarafından verilen eğitim programlarını başarı ile tamamlayan öğrenciler istedikleri bölümlere kabul garantisi almaktadır.

Russell Group'un bir üyesi olarak York Üniversitesi yüksek kaliteli araştırma faaliyetleri yürütür. York Üniversitesinde yapılan araştırmaların konuları çok geniş alanları kapsamaktadır. Kültür ve iletişim, çevresel sürdürülebilirlik, sağlık, hukuk ve insan hakları, riskler ve karar verme, geleceğin teknolojileri gibi konular York Üniversite’de bilim araştırmalarda en çok önem verilen konulardır.

University of York Dünya Başarı Sıralamaları


York Üniversitesi oldukça genç bir üniversite olmasına rağmen, üniversitenin birçok prestij ödülü vardır. York Üniversitesi beş defa Times Higher Education Prestij ödülüne layık görülmüştür. Ayrıca beş kez Queens Anniversary Price Award kazanmıştır. York Üniversitesi, kadın bilim insanları destekleyen ve cinsiyet eşitliği sağlayan bir üniversite olarak 13 Athena Swan ödülü sahibidir.

York Üniversitesi, Teaching Excellence and Student Outcomes Framework (TEF) altın ödülü ile ödüllendirilen, yüksek eğitim standartlarıyla gurur duymaktadır. Times Higher Education 2023 Guide'a göre York Üniversitesi tüm dünya üniversiteleri arasında 139. sıradadır, Sanat ve beşeri bilimler alanında dünyanın en iyi 50 üniversitesi arasındadır. Bunlara ek olarak, York Üniversitesinin Sosyal bilimler fakültesi dünyanın en iyi 150 fakültesi arasındadır.


York Üniversitesi Öğrenci Sayıları


York Üniversitesinde 18.000'den fazla öğrenci eğitim görmektedir, toplam kontenjanın %22'si uluslararası öğrencilerden oluşmaktadır. Üniversitenin kültürlerarası ortamında, her 5 öğrenciden biri İngiltere dışından gelmektedir.  

York Üniversitesinin öğrencileri, diversity içeren bir öğrenci topluluğunun parçası olmaktadır ve dinamik bir şehirde gerçekleşen çeşitli kültürel etkinliklere erişim kazanmaktadır. Üniversite, kapsayıcılık ilkesini uygulamaktadır; dünyanın 140'tan fazla ülkesinden 18.000'den fazla öğrenci burada eğitim görmektedir.


University of York Mezunu Olan Ünlüler


Aníbal António Cavaco Silva – 2006-2016 Portekiz cumhurbaşkanı

Kamer Daron Acemoğlu – Ekonomi profesör

Han Seung-soo – 2008-2009 Güney Kore başbakanı

Harriet Ruth Harman – İngiliz politikacı

Peter Jonathan Hitchens  – İngiliz yazar, yayıncı, gazeteci ve yorumcu 

Mark F. Laity – NATO sözcüsü ve eski BBC muhabiri


University of York Sosyal Olanakları


York Üniversitesinin toplam 200 hektarlık, iki kampüsü bulunmaktadır. Batı Kampüsü gölün göz alıcı kıyısında yer almaktadır. Doğu kampüsü, York'un merkezinde yer almaktadır. İki kampüs arası 25 dakika mesafededir. Üniversite kampüsünde sınıf ve amfilerin bulunduğu eğitim blokları, laboratuvarlar, bilgisayar merkezleri, kütüphane, yurt binaları ve spor kompleksleri bulunmaktadır. Ayrıca kampüs içerisinde bir radyo ve televizyon stüdyosu da bulunmaktadır. University of York kampüsü, Birleşik Krallık'taki tüm üniversite kampüsleri arasında, sunduğu kampüs imkanları, modern tesisleri ile beraber en iyiler arasındadır. York Üniversitesi, son 16 yılda kampüsüne tam 750 milyon sterlin yatırım yaparak, kampüs alanını büyütüp, eğitim ve araştırma merkezlerini modernleştirmiştir.

York Üniversitesinin ana kütüphanesi J.B. Morell Kütüphanesidir. Burada bir milyondan fazla basılı kitap ve bilimsel dergiler bulunmaktadır. York Üniversitesi Kütüphanesi 365 gün, 7/24 açıktır.

York Üniversitesinin Spor kompleksi, 25 metrelik bir yüzme havuzu ve büyük bir spor sahası ile 9 milyon sterlin harcanarak kurulmuş yeni bir spor merkezidir.  Spor kompleksi ayrıca, son teknolojik spor ekipmanları, yoga alanları, saunalar ve buhar odaları içeren bir fitness merkezi de bulunmaktadır.

York Üniversitesinin kampüslerinde birçok ilgi çekici mağaza, kafe ve bar bulunmaktadır. Ayrıca öğrencilerin üniversite logolu ürünlerini satın alabilecekleri 3 süpermarket bulunmaktadır. Kütüphanede, spor kompleksinde ve üniversitenin eğitim bloklarında kafeler bulunmaktadır.

York Üniversitesi, Öğrenci Destek Servisine, mağazalara ve dinleme tesislerine, tıbbi merkezlere, bankalara ve konser salonlarına ev sahipliği yapmaktadır.

York Üniversitesinde 200'den fazla topluluk, 60'tan fazla spor kulübü bulunmaktadır. Hepsi Student Union tarafından yönetilip, organize edilmektedir. Kulüpler tüm öğrencilerin katılımına açıktır ve ücretsizdir.
University of York ,Türk Öğrenciler için Başvuru Koşulları, Popüler Bölümler , Fiyatlar ve Konaklama

University of York Türk Öğrenciler için Başvuru Koşulları


York Üniversitesinde 2023-2024 eğitim öğretim yılında 36 Türk öğrenci eğitim almaktadır.


York Üniversitesi, Türk Öğrenciler Lisans Programları için Başvuru Koşulları;

York Üniversitesinde, Türk öğrencilere Lisans programlarına başlamadan önce, bir yıl Foundation hazırlık eğitimi alma imkanı sunulmaktadır. Hazırlık programı, Genel İngilizce eğitimi ile mesleki İngilizce eğitimi içermektedir. Eğitim süresi ise öğrencinin mevcut akademik ve dil yeterliliğine bağlı olarak 2 ila 3 sömestr sürmektedir. Lise Diploması, Anadolu Lisesi Diploması veya Fen Lisesi Diplomasına sahip olan öğrencilerin en az %70 - %86 aralığında mezun olmuş olması gerekmektedir.

York Üniversitesinde Türk öğrenciler hazırlık okumadan, direk Lisans programa başlamak için iyi bir İngilizce seviyesine, yüksek mezuniyet ortalamasına ve bunun yanı sıra International Baccalaureate ya da A Level diplomaya sahip olması gerekmektedir. Türk öğrencilerin York Üniversitesine kabul alması için seçilen programa göre 6.0 ve 6.5 arasında IELTS’e sahip olması gerekmektedir.

York Üniversitesi, Türk Öğrenciler Yüksek Lisans Programları için Başvuru Koşulları;

York Üniversitesinde, Türk öğrenciler Yüksek lisans programları için öğrencinin 4 yıllık lisans diplomasına sahip olması ve mezuniyet ortalamasının en az 2.7 - 3.0 arasında olması gerekmektedir. Bölümler arasında farklılıklar bulunmaktadır, kesin bilgi için yurtdisiuniversiteler.com veya Global Vizyon danışmanınız ile iletişime geçebilirsiniz.

Türk öğrencilerin York Üniversitenin yüksek lisans programlara kabul alması için en az 6.5 IELTS’e sahip olması gerekmektedir.

Doktora başvurusu için, ilgili alanda Yüksek Lisans derecesine ve deneyime sahip olmanız gerekmektedir . Türk öğrencilerin PhD programlarına kabul alması için en az 6.5 IELTS sahip olması gerekmektedir.

York University Popüler Bölümleri


York Üniversitesi en popüler bölümlerin sıralaması aşağıda gibidir.


Accounting and Finance –Times and Sunday Times Good University Guide'a göre 7. sıradadır.

Biosciences –Times and Sunday Times Good University Guide'a göre 6. sıradadır.

Business Studies –Times and Sunday Times Good University Guide'a göre 10. sıradadır.

Chemistry –Times and Sunday Times Good University Guide'a göre 4. sıradadır.

Law –Guardian University Guide'a göre 17. sıradadır.

Communication and Media Studies –Times and Sunday Times Good University Guide'a göre 9. sıradadır.

Psychology – Complete University Guide'a göre 12. sıradadır.

Business & Management Studies – Complete University Guide'a göre 15. sıradadır.


York University İş Olanakları


York Üniversitesi öğrencileri ve mezunları için büyük iş fırsatlar sunmaktadır. Üniversitenin, öğrenci ve mezunları, önde gelen şirketler tarafından istihdam edilmektedir. (High Fliers - The Graduate Market 2019'a göre).

York Üniversitesi, öğretim kalitesi ve mezun istatistikleri açısından Birleşik Krallık'taki en iyi üniversitelerden biridir. 2017'de, Full-time öğrencilerine yönelik 2016/17 Destinations of Leavers from Higher Education anketinin (HESA) sonuçlarına göre, York mezunlarının %94'ünün mezuniyetten sonraki 6 ay içinde bir işe girdiği görülmektedir.

York Üniversitesinin, York Futures adlı bir kariyer geliştirme programı bulunmaktadır. Programın yardımıyla öğrenciler iş ve staj imkanlarını keşfedebilir, sunulan imkanlar ile sektörel deneyim kazanabilirler. Ayrıca York Fures, öğrencilere CV hazırlama, iş görüşmesi teknikleri gibi alanlarda eğitimler vermektedir. 


York University Eğitim Fiyatları ve Burs olanakları


York Üniversitesi Lisans Programları: 19.000 - 22.000  Sterlin 

York Üniversitesi Yüksek Lisans Programları: 23.500 – 26.000 Sterlin 

York Üniversitesi MBA Programı: 26.000 Sterlin

York Üniversitesi, Türk öğrencilere lisans ve yüksek lisans seviyesinde burslar sağlamaktadır. Yüksek başarı sahibi Türk öğrenciler otomatik olarak üniversite tarafından değerlendirilmektedir. Başarılı Türk öğrencilere £5,000, £7,500 ve £10,000 burs imkanı bulunmaktadır.


York University Konaklama Seçenekleri


York Üniversite’nin 9 koleji, her zevke ve bütçeye uygun çeşitli konaklama seçenekleri sunmaktadır. Burada öğrenciler birçok yeni arkadaş edinebilmektedir. 

York Üniversitesi uluslararası öğrencilerine konaklama garantisi vermektedir ve çeşitli konaklama seçenekleri sunmaktadır. Öğrenciler kampüslerdeki Wentworth College ve David Kato College yurtlarında, kiralık dairelerde veya aile yanında kalabilmektedir. York Üniversitesi self-service veya ücretli hizmet ile (yemek, oda temizliği gibi) konaklama seçenekleri sunmaktadır.

York University konaklama fiyatları

York Üniversitesinin konaklama fiyatları seçtiğiniz konaklama seçeneğine göre değişmektedir. Ortalama bir dönem ücreti 4000-6000 Pound arasındadır.


University of York Şehir ve Bölge Hakkında

York, İngiltere ve Birleşik Krallık'taki en eski, en güvenli, en güzel ve tarihi açıdan en değerli şehirlerinden biridir. Nüfusu yaklaşık 200.000 kişidir. York, Londra'ya 2 saat ve Edinburgh’a 1,5 saat uzaklığındadır. York şehrinde tüm yıl boyunca çeşitli etkinlikler, konserler ve festivaller düzenlenmektedir: York Theatre Royal ve Grand Opera House'un yanı sıra, yılda bir düzenlenen, Tour de Yorkshire bisiklet yarışını izleme imkanları bulunmaktadır.

York şehrinde, yeşillikle dolu iki büyük Navesmire ve Clifton parkları bulunmaktadır. Öğenciler bu parklarda, piknik yapabilir, spor yapabilir ve dinlenebilir. York’a en yakın havaalanları olan Leeds-Bradford International Airport ve Manchester Airport, York şehrinden dünyanın her yerine uçuş imkanı sunmaktadır.


University of York Başvuru Tarihleri ve Vize Hakkında

York University Başvuru Tarihleri

York Üniversitesinde öğretim dönemi seçilen programa göre değişmektedir. Örneğin, MBA programı 1 Ağustos'ta başlamaktadır. Diğer yüksek lisans programları 1 Eylül'de başlamaktadır.

York Üniversitesinde lisans programları, 20-30 Eylül arasında başlamaktadır. Bazı bölümlerde eğitim güz, bahar ve yaz dönemi gibi farklı tarihlerde başlayabilmektedir. 

Güz dönemi: Eylül – Aralık,

Bahar dönemi: Ocak – Mart,

Yaz dönemi (Lisans programlar için): Nisan – Haziran aylarını kapsamaktadır.

Eğitimin başlama tarihinden 3-4 ay önce başvuruda bulunmak gereklidir. Bunun iki nedeni vardır. Birincisi popüler bölümlere talep yüksek olduğundan, başvurular kontenjan dolduğunda erkenden kapanabilir. İkinci sebep ise, başvuruların üniversite tarafından değerlendirilmesi zaman alabilmektedir. 


York University İngiltere Öğrenci Vizesi Başvurusu


York Üniversitesinde eğitim almak isteyen Türk öğrencilerin, TIER 4 vizesine sahip olmaları gerekmektedir. TIER 4 vizeye sahip olan Türk öğrenciler, çalışma izni de alabilmektedir. Vize hakkında daha detaylı bilgi almak için Global Vizyon danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım